counter
Архів Повернутись назад 22 Вересня 2016
22 Вересня
Суспільство Сьогодні уряд планує створити робочу групу щодо підготовки ПЕК до зими Кабінет міністрів України планує створити міжвідомчу робочу групу щодо підготовки паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) до осінньо-зимового періоду 2016-2017 років. Про це йдеться у порядку денному засідання уряду, запланованого на четвер, 22 вересня, передає кореспондент АСН. Доповідатиме з цього приводу міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик. Також урядовці планують розглянути питання  підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю з ООН і Світовим банком у частині створення цільових партнерських фондів. Крім цього, члени уряду розглянуть питання ратифікації Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України і Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо співробітництва у сфері оборони та проект відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України, ратифікації протоколу до угоди про розвиток коридору Європа - Кавказ - Азія, проект капітального ремонту ділянки магістрального газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород», порядок ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Суспільство Конгрес США схвалив закон «Про підтримку стабільності і демократії в Україні» Палата представників американського Конгресу одноголосно схвалила закон 5094 «Про підтримку стабільності і демократії в Україні», раніше підтриманий Комітетом у закордонних справах. Про це сказано в Facebook посольства України в США. Документ, який був ініційований співголовою Комітету у закордонних справах Палати представників  Еліотом Енгелем, а також внесений ним разом із конгресменом-республіканцем Адамом Кінзінгером, фіксує збереження санкцій Сполучених штатів Америки проти Росії до своєчасного і повного виконання нею Мінських угод. Закон містить заборону на визнання США анексії з боку РФ українського півострова Крим. Такі санкції залишаються чинними поки американський президент не надасть ву Конгрес свідоцтво про відновлення суверенітету України над Кримським півостровом.
Події На Рівненщині чиновники привласнили 700 тис грн, призначені дітям У Рівненській області чиновник райдержадміністрації та голови підрядних організацій будуть покарані за розтрату бюджетних коштів у розмірі майже 700 тис грн, які були призначені на ремонт шкіл. Про це повідомляє обласна прокуратура, передає кореспондент АСН. Дубенська прокуратура Рівненської області затвердила і направила до суду обвинувальні акти стосовно начальника відділу районної державної адміністрації та двох керівників підрядних організацій, в результаті незаконних дій яких було розтрачено 700 тис грн. Їх виділила держава на ремонт шкіл та інші освітні цілі. Начальник відділу районної державної адміністрації, зловживаючи службовим становищем, затвердив у 2014 році офіційні документи, представлені керівниками товариств, щодо фактичного проведення в чотирьох школах району будівництва котелень та закупівлі навчального обладнання, а в дійсності зазначені роботи не виконані досі. В результаті цих дій на користь приватних структур розтрачені бюджетні кошти на загальну суму майже 700 000 гривень. Розпочато кримінальну справу.
Політика У Києві затримали екс-гендиректора «Кіровгеологія», підозрюваного в розтраті 18 млн грн Прокуратура міста Києва в ніч на четвер, 22 вересня, затримала колишнього генерального директора казенного підприємства «Кіровгеологія», йдеться в повідомленні столичної прокуратури. За даними прокуратури, екс-чиновник підозрюється в організації корупційної схеми, яка призвела до розтрати протягом 2012-2014 років 18 млн грн держкоштів. Гроші з держбюджету перераховувалися на рахунки підприємств з ознаками «фіктивності» за нібито виконання проектних робіт для надрокористувачів, але фактично роботи проводились фахівцями КП «Кіровгеологія». Крім того, слідство встановило, що замовником виконання робіт зі створення геолого-тематичної продукції виступала Державна служба геології та надр України в особі голови Едуарда Ставицького. Колишньому генеральному директору КП «Кіровгеологія» повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України. Суд прийме рішення про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою і арешт його майна найближчим часом.
Політика НАБУ передало в укрбюро Інтерполу документи щодо Онищенка Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) передало українському бюро Інтерполу необхідний пакет документів, який свідчить про відсутність політичного переслідування народного депутата Олександра Онищенка. Про це заявив заступник начальника робочого апарату укрбюро Інтерполу Євген Паніотов, повідомляє ЛІГА.net. За його словами, необхідний пакет документів був отриманий фахівцями Інтерполу ще в понеділок, 19 вересня. «Так, ми отримали документи в понеділок і відразу відправили обґрунтування НАБУ в центральний офіс Інтерполу. Вони там перебувають від початку цього тижня», - сказав Паніотов. Раніше повідомлялося, що Інтерпол зможе прийняти рішення про оголошення народного депутата Олександра Онищенка в міжнародний розшук не раніше жовтня 2016 року в зв'язку з тим, що нардеп-втікач має особливий статус. Нагадаємо, Олександр Онищенко підозрюється в організації схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ВАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн. Верховна Рада в липні 2016 року позбавила Олександр Онищенка депутатської недоторканності, а також проголосувала за його затримання і арешт.
Суспільство На Донбасі п'яний російський найманець цілився в бійців АТО, а влучив у своїх - розвідка Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про нові втрати російсько-окупаційних військ на Донбасі, переважно через порушення техніки безпеки при поводженні зі зброєю. За даними української військової розвідки, протягом доби на Донбасі через необережне поводження зі зброєю поранення отримали четверо військовослужбовців 9 окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ) 1 АК (Донецьк), а також 4 (Алчевськ) і 7 (Дебальцеве) окремих мотострілкових бригад 2 АК (Луганськ) ЗС РФ. ГУР зазначає, що бойовик 9 ошмб мп (Новоазовськ) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ, перебуваючи в стані сильного алкогольного сп'яніння, відкрив неупорядковану стрілянину з автомата і підствольного гранатомета в бік розташування сил АТО, але влучив у власні позиції. В результаті осколкові поранення від гранати ВОГ-25 отримали двоє російських окупантів.
Суспільство Вбивство ватажка «Оплоту» могло бути сплановано російськими спецслужбами - Шкіряк Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк в ефірі Еспресо.TV. заявив, що ватажка терористичного формування «Оплот» Євгена Жиліна могли вбити російські спецслужби. «Жилін був цінним свідком, він добре знав про ті злочини, які здійснювала РФ на території України, він був прямим агентом ФСБ і ще з Майдану виконував завдання російських спецслужб», - заявив Шкіряк. Він уточнив, що Україна досі не отримала від правоохоронних органів Росії жодного юридичного підтвердження смерті Євгена Жиліна. Шкіряк не виключає, що вбивство Жиліна може бути інсинуацією. Раніше повідомлялося, що увечері 19 вересня в ресторані «Ветерок» в елітному спецселищі «Горки-2» в Одинцовському районі Підмосков'я кілери розстріляли ватажка терористичного формування «Оплот» Євгена Жиліна.
Політика Генпрокуратура повідомила про підозру члену Вищої ради юстиції, затриманому на хабарі $500 тис. Члену Вищої ради юстиції (ВРЮ) Павлу Гречківському, який підозрюється в отриманні $500 тис. хабаря, сьогодні зранку, 22 вересня, вручили клопотання про обрання запобіжного заходу. Про це журналістам повідомила в кулуарах ВРЮ заступник генпрокурора Анжела Стрижевська, передає кореспондент АСН. За її словами, засідання Печерського суду міста Києва з цього приводу відбудеться сьогодні, 22 вересня. Прокуратура клопотатиме про взяття під варту члена ВРЮ. Йому також висунуто підозру за ст. 190 Кримінального кодексу України (Замах на шахрайство). Також вона додала, що Юрій Луценко, як генпрокурор і член ВРЮ, проситиме голову ВРЮ не відсторонювати Гречківського на час слідства, а, згідно зі ст. 18 закону про Вищу раду юстиції, припинити його повноваження. Це має зробити орган, що делегував його у ВРЮ, тобто з’їзд адвокатів. «Вчора Гречківському повідомили про підозру. Він підозрюється у замаху на шахрайство. Це ст. 190 Кримінального кодексу України. Попередня кваліфікація - вчинення замаху на шахрайство в особливо великих розмірах за попередньою змовою групи осіб. Ми ставимо питання про ініціювання відсторонення. Самі вони зголосяться - добре. Але Юрій Віталійович як член ВРЮ звертається до голови ВРЮ вирішити це питання за ст. 18 закону про ВРЮ. Йдеться про припинення його повноважень», - заявила Стрижевська. Стрижевська офіційно на засіданні звернулася до членів ВРЮ з пропозицією позбавити його повноважень шляхом звернення ВРЮ до з’їзду адвокатів. Гречківський на засіданні ВРЮ заявив, що не вважає себе винуватим. За його словами, це все провокація і просить колег з ВРЮ тимчасово припинити його повноваження на період слідства.  
Суспільство Україна повинна агресивно боротися з корупцією та неефективним управлінням - експерт Україна повинна агресивно боротися з корупцією та неефективним управлінням. Про це на прес-конференції 22 вересня заявив координатор сектора боротьби з бідністю та макроекономічної політики, провідний економіст представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Фарук Кхан, передає кореспондент АСН. «Корупція і слабке самоврядування - довгий час залишалися основними проблемами. Зараз Україна виходить на новий рівень глобальної економіки. Але конфлікт на Сході підриває довіру до України. Щоб вона (Україна. - Ред.) вийшла на новий рівень, вона повинна агресивно діяти для того, щоб забезпечити економічне зростання і боротьбу з тими негативними факторами, які стримували її багато років. Дуже багато залежить від того, як Україна вийде на стабільний економічний розвиток», - заявив він. За його словами, досить високими залишаються «фіскальні ризики... Є прогноз, що дефіцит бюджету буде 4%... Ці ризики пов'язані з великими пенсійними зобов'язаннями, які досягли вже 31%, є питання щодо податкової бази та адміністрування податків», - зазначив він. Тому Україні треба здійснювати пенсійну, податкову реформу, забезпечити ефективне фіскальне управління державних підприємств і монополій.
Події оформление ленты  Члена ВРЮ, затриманого на хабарі, відмовилися відсторонити від членства в раді Верховна рада юстиції відмовила Генеральній прокуратурі у проханні ініціювати відсторонення від членства в ВРЮ Павла Гречківського, повідомляє кореспондент АСН. Таке рішення, прийняте членами ВРУ у нарадчій кімнаті, оголосив голова ради Ігор Бенедисюк. «ВРУ ухвалила провести перевірку фактів, викладених у листі генпрокурора. Звернутися до ГПУ з проханням надати докази, що свідчать про порушення Гречківським присяги члена ВРЮ. Взяти до відома звернення Гречківського, оголошене на засіданні ВРЮ (про тимчасове відсторонення його від виконання обовязків. -Ред.)», - сказав голова ВРЮ. Пізніше голова пояснив журналістам, що швидше за все мова про відпустку Гречківського. Нагадаємо, сьогодні вранці члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському, який підозрюється в отриманні $500 тис. хабаря, сьогодні зранку, 22 вересня, вручили клопотання про обрання запобіжного заходу.  
Суспільство У Києві заборонено продавати алкоголь вночі Київрада вирішила заборонити продавати алкогольні і слабоалкогольні напої в стаціонарних об'єктах торгівлі (торгових мережах і магазинах) з 23:00 до 10:00. За таку постанову проголосували 86 депутатів при мінімально необхідному 61. Про це пишуть Українські новини. Київська міська рада рекомендує столичній поліції активізувати роботу для недопущення розпивання алкогольних і слабоалкогольних напоїв на вулицях, у спортивних закладах, а також громадському транспорті. Також в установі порекомендували контролюючим органам звернутися до органів ліцензування щодо позбавлення ліцензії на право реалізації роздрібної торгівлі алкоголем суб'єктами господарювання в разі порушення заборони. Реалізація цього рішення не потребує бюджетних витрат. Ухвалення рішення посприяє зниженню рівня вживання алкоголю, а також зменшенню числа злочинів, які вчиняються в стані алкогольного сп'яніння.
Події оформление ленты  В Одесі горіла будівля автостанції: загинув охоронець (відео) Вночі у четвер, 22 вересня, невідомі підпалили приміщення охорони на автостанції в провулку Книжковому, в результаті загинула одна людина. Про це повідомили в ГУ ДСНС в Одеській області. За даними рятувальників, інцидент стався о третій годині ночі. «До місця події о 3:01 прибули пожежно-рятувальні підрозділи. Було встановлено загоряння приміщення охорони на автостанції. Пожежа о 3:12 була локалізована та о 3:18 повністю ліквідована», - повідомили в ДСНС. В результаті пожежі охоронця з опіками 2-го ступеня доставили в міську клінічну лікарню. Однак о 10:45, за повідомленням швидкої медичної допомоги, потерпілий помер. Вогнем пошкоджено окреме приміщення охорони і підсобне приміщення на загальній площі 20 м кв. Рятувальники назвали ймовірною причиною пожежі занесення джерела запалювання ззовні.
Суспільство Поліція оголосила в розшук заступника голови правління банку «Михайлівський» ГУ Нацполіції Києва оголосило в розшук екс-заступника голови правління банку «Михайлівський» Дениса Панфілова. Інформація про розшук була опублікована на сайті МВС України в розділі «особи, які ховаються від органів досудового розслідування». Згідно з даними джерела, Панфілов пропав у Києві 16 серпня. Він підозрюється у правопорушення, які передбачені статтею 191 частиною 5 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), а також статтею 218 частини 1 (доведення банку до неплатоспроможності). Денис Панфілов працював у банку «Михайлівський» з 1 серпня 2014 року, до цього був заступником директора бізнесу великих і ВІП-клієнтів розрахункового центру Приватбанку в столиці.
Економіка Рівень бідності в Україні залишатиметься високим до 2018 року - Світовий банк Рівень бідності в Україні залишатиметься високим до 2018 року. Про це на прес-конференції 22 вересня заявила економіст Світового банку в Україні Анастасія Головач, передає кореспондент АСН. «За оцінками Світового банку, рівень бідності у 2015 році суттєво зріс і залишатиметься високим до 2018 року з огляду на повільні темпи відновлення економіки, слабку динаміку реальної заробітної плати та зайнятості», - повідомила вона. Світовий банк рекомендує Україні продовжити реформи, а реформи, здійснені протягом останніх місяців, треба посилити більш глибокими структурними реформами, спрямованими на зміцнення довіри інвесторів та підвищення продуктивності економіки, що сприятиме збільшенню темпів економічного зростання до 3-4%. Згідно з тематичною запискою Світового банку, присвяченою реформам, для переходу від стабілізації економіки до її стійкого відновлення та забезпечення спільного достатку для населення доведеться розв'язувати задавнені структурні проблеми,  а саме подолати макроекономічну нестабільність, повільне зростання продуктивності праці та неефективність соціальних послуг. Для забезпечення макроекономічної стабільності необхідно усунути найважливіші джерела фіскального ризику: розширити базу оподаткування, реформувати пенсійну систему, зменшити квазіфіскальні дефіцити та відновити стабільність фінансового сектора. Щоб підвищити продуктивність праці, необхідно збільшити державні інвестицій, забезпечити рівні умови для приватного сектора, реформувати систему управління землею та сприяти розвитку міжнародної торгівлі. Для підвищення ефективності надання послуг і адресної допомоги населенню потрібно реалізувати реформу фінансування системи охорони здоров'я, здійснити ефективну децентралізацію та зміцнити адресність соціальної допомоги. Подолання корупції та підвищення якості врядування є основними пріоритетами на шляху до сталого відновлення та спільного достатку.
Суспільство Детективи НАБУ затримали слідчого ГПУ, який вкрав талони на пальне Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) в четвер, 22 вересня, затримали старшого слідчого з особливо важливих справ департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України (ГПУ), повідомили в бюро. За даними НАБУ, працівник ГПУ підозрюється в заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем (ч.3 ст.191 Кримінального кодексу України). У НАБУ уточнили, що слідчий прокуратури під час проведення розслідування стосовно голови однієї з сільських рад Черкаської області вкрав знайдені талони на пальне, які належали сільській раді. «Надалі цей слідчий неодноразово використовував ці талони для заправки свого особистого автомобіля, а також автомобіля своєї дружини», - заявили в бюро. Зараз готується повідомлення про підозру слідчому прокуратури і клопотання про обрання запобіжного заходу. Йому загрожує позбавлення волі строком від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років.
оформление ленты  На Харківщині затримано банду «збройових баронів» Харківська місцева прокуратура №5 разом зі Слобідським відділом Національної поліції викрили трьох жителів області, які влаштували в регіоні нелегальний збройовий бізнес. За даними керівника прокуратури Андрія Бугаєва, кримінальну справу розпочато за статтею 263 частини 1 КК України (незаконний збут боєприпасів і зброї групою осіб). Про це повідомляється на сайті прокуратури області. «Злочинців викрили в ході реалізації партії зброї і боєприпасів. Під час проведення слідчо-оперативних заходів було задокументовано кілька фактів продажу, також вилучено дві гранати РГД-5, два запали до них, гранатомет, вогнепальну зброю, боєприпаси до неї, а також виручені гроші», - каже Бугаєв. Затриманим від 30 до 60 років. Один вже мав раніше судимість за незаконне поводження зі зброєю.
За кордоном Справа «хабарника Гречківського» може бути помстою суддів - голова ВРЮ Жодних документів, що підтверджують порушення присяги Павлом Гречківським, ГПУ не надала. Про це журналістам заявив голова ВРЮ Ігор Бенедисюк. За його словами, сама лише висунута підозра Гречківському не є доказом порушення ним присяги, повідомляє кореспондент АСН. «Порушення присяги суддею чи членом ВРЮ не пов’язується лише з фактом кримінального правопорушення. Якщо буде встановлено, що окрім кримінального правопорушення було скоєно ще інші порушення, що є підставою притягнення його до дисціплінарної відповідальності, то це може бути констатовано як порушення присяги», - сказав голова ВРЮ. Разом з тим Бенедисюк не виключає, що у даному випадку може йтися про помсту ВРЮ з боку суддів, яких ВРЮ рекомендувала до звільнення. «Я думаю, що це може бути пов’язано з помстою певних суддів, з пересторогою іншим членам ВРЮ, які після 30 вересня будуть здійснювати дисциплінарні провадження стосовно суддів всіх трьох рівнів судів», - сказав він. Також за словами Бенедисюка, члени ВРЮ, окрім суддів, не мають захисту від можливих провокацій, а в законодавстві не передбачено процедури притягнення до кримінальної відповідальності члена ВРЮ. «Зараз члена ВРЮ можна притягнути за звичайним звинуваченням без будь-якої процедури. Небезпека в тому, що більшість  наших рішень стосуються суддів, які, до речі, зараз і розглядатимуть запобіжний захід стосовно Гречківського. І я б дуже не хотів, щоб було створено прецедент, коли ВРЮ втратить можливість приймати рішення саме через такі випадки. Я боюся, щоб діяльність ВРЮ не перетворилася на постійні розгляди якихось клопотань», - сказав він. Також Бенедисюк зазначив, що Гречківський інформував його про тиск на себе, однак подробиці голова ВРЮ журналістам не повідомив.
Суспільство Прокуратура провела майже 30 обшуків на підприємствах лісового господарства Прокуратура Київської області спільно з правоохоронцями провела майже 30 обшуків на державних підприємствах лісового комплексу і за місцем проживання пов'язаних з ними осіб, причетних до махінацій на суму понад 120 млн гривень. Про це повідомили в обласній прокуратурі. Уточнюється, що правоохоронці провели обшуки в приміщеннях 12 підприємств лісового господарства в Київській, Черкаській і Житомирській областях. За даними прокуратури, зловмисники організували і використовували схему ухилення від сплати податків підприємствами реального сектора економіки, здійснювали незаконне переведення коштів у готівку. Сума нелегального обороту коштів перевищує 120 млн гривень. Під час обшуків прокуратура вилучила в державних лісогосподарських підприємствах документи, видані «центром конвертації», а також гроші, комп'ютерну техніку, «чорнову бухгалтерію», документи і печатки підприємств з ознаками фіктивності.
За кордоном Поліція завела справу проти Бреда Пітта - ЗМІ Поліція Лос-Анджелеса розслідує справу стосовно голлівудського актора Бреда Пітта за підозрою в застосуванні сили до власних дітей, повідомляє новинний ресурс TMZ з посиланням на інформовані джерела. Джерела, знайомі з ситуацією, заявили, що Бред Пітт, його дружина Анджеліна Джолі і їхні діти летіли на приватному літаку минулої середи, 14 вересня. Раптово під час польоту він немов збожеволів, кричав на дітей і застосував щодо них фізичну силу. За словами очевидців, Пітт після приземлення літака в аеропорту продовжив скандал на злітно-посадковій смузі і навіть намагався виїхати на паливозаправнику. За даними джерела, Бред і Анджеліна вже допитані поліцією. Розслідування триває. Нагадаємо, Анджеліна Джолі подала документи на розлучення з Бредом Піттом у понеділок, 19 вересня, після двох років шлюбу, посилаючись на «непримиренні розбіжності». У Пітта і Джолі шестеро дітей, а їхні загальні доходи оцінюються в $450 млн.
Суспільство Бойовики «ДНР» силою завербували представника міжнародної гуманітарної місії - СБУ На Донбасі працівники Служби безпеки України (СБУ) викрили спробу схилити громадянина України до негласної співпраці з фейковою «спецслужбою» терористів «ДНР», повідомили в прес-центрі СБУ. За даними спецслужби, бойовики «ДНР» затримали представника міжнародної гуманітарної організації, яка працює на підконтрольній Україні території Луганщини. Терористи привезли затриманого в будівлю так званого «МДБ ДНР» в Горлівці, звинуватили його в шпигунстві і почали примушувати до негласної співпраці. «Побоюючись за своє життя, він погодився на «співпрацю» і зачитав наданий терористами текст перед відеокамерою. Представники фейкової спецслужби дали йому номери телефонів та адреси електронних поштових скриньок для зв'язку, після чого відпустили», - розповіли в СБУ. У повідомленні наголошується, що чоловік, повернувшись на підконтрольну українській владі територію, не здався правоохоронцям, однак і не вчинив ніяких протиправних дій. Незабаром його виявили працівники СБУ.
Політика Бізнесменам сказали, куди скаржитися на тиск Бізнесмени можуть звертатися до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) у випадку корупційного тиску чиновників. Про це 22 вересня під час підписання Меморандуму про співпрацю та обмін інформацією між НАЗК та Радою бізнес-омбудсмена заявила голова НАЗК Наталія Корчак, передає кореспондент АСН. «Підписання меморандуму формалізує наші дружні стосунки... Ми хочемо перевести нашу співпрацю у правове русло», - заявила вона. У свою чергу колишній єврокомісар та двічі міністр фінансів Литви, бізнес-омбудсмен в Україні Альгірдас Шемета додав: «Якщо будуть повідомлення про корупційні дії тих чи інших державних структур, чиновників (щодо бізнесменів), то у НАЗК є всі повноваження та механізми для перевірок таких чиновників, реагування на такі випадки».  При цьому заступник голови НАЗК Руслан Радецький пояснив, що бізнес-представництво може звертатися до НАЗК, зокрема анонімно, з метою подальшого проведення перевірок, можливості складання припису і навіть адміністративного протоколу у разі виявлення корупційної складової у діях тих чи інших структур.
Економіка Світовий банк: Рівень державного боргу України зросте до 90,2% ВВП Рівень державного боргу України зросте до 90,2% ВВП. Про це на прес-конференції 22 вересня заявив координатор сектора боротьби з бідністю та макроекономічної політики, провідний економіст представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Фарук Кхан, передає кореспондент АСН. «Виклики в бюджетній сфері залишатимуться значними і вимагатимуть системної фіскальної консолідації, підкріпленої глибокими структурними реформами. Беручи до уваги поточні тенденції щодо скорочення реальних доходів і збільшення витрат, дефіцит бюджету очікується на рівні 4% ВВП в 2016 році, а рівень державного боргу зросте до 90,2% ВВП», - зазначив він. Для зниження дефіциту необхідно підвищення ефективності податкового адміністрування, розширення податкової бази, реформування неадекватної системи пенсійного забезпечення, «створення фіскального простору для державних інвестицій і поліпшення ефективності та результативності витрат у таких секторах, як охорона здоров'я, освіта та соціальний захист», - підкреслив Кхан. Без таких комплексних реформ Україна і надалі буде заручником необхідності збільшувати ставки податків і скорочувати витрати і збільшувати запозичення на внутрішньому ринку, що загрожує її борговій стабільності і зменшить потенціал зростання. Україна і надалі матиме потребу в додатковому зовнішньому фінансуванні для того, щоб перекрити дефіцит зовнішніх позик реальним сектором, що оцінюється приблизно в 8 млрд доларів щорічно протягом 2016-2018. Тому продовження співпраці з МВФ та іншими міжнародними кредиторами буде залишатися важливим для відновлення міжнародних резервів і зростання довіри інвесторів», - наголошується в середньостроковому прогнозі Світового банку.
За кордоном «Україна є посібником Кремля через повільне впровадження реформ» - експерт Слова віце-президента Америки Джо Байдена про можливе скасування санкцій щодо Російської Федерації через повільне проведення реформ в Україні означають, що українській владі такі реформи невигідні і за фактом вона є посібником Кремля. Про це в Facebook написав керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій, передає «Слово і Діло». «Джо Байден загрожує, що Євросоюз скасує санкції проти РФ, якщо Україна не прискорить процес реформування. Тобто без зовнішнього стусана українська влада не поспішає з реформами. Очевидно, тому, що їй ці реформи невигідні», - вважає аналітик. Він вважає, що впровадження реформ невигідно і для російської влади. РФ втратила близько 1-1,5% ВВП через накладені санкції. «Українська влада в питанні слабких реформ є спільником Володимира Путіна. Можливо, Путін ще й готовий доплатити за відсутність реформ в Україні. Подвійна вигода виходить для нашої влади», - зазначив Паращій.
Суспільство Генпрокуратура знає, хто організував захоплення Будинку профспілок в Одесі Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що встановлено особи тих, хто керував людьми при захопленні Будинку профспілок в Одесі 2 травня 2014 року. Про це він заявив на брифінгу в Одесі, повідомляє Укрінформ. «Ми встановили, хто приймав рішення і давав публічну команду захоплювати Будинок профспілок, заносити туди паливно-мастильні матеріали, барикадувати його тощо. Хто вів стрілянину з даху захопленого Будинку профспілок», - зазначив генпрокурор. За його словами, один з організаторів загинув, другий притягатиметься за спеціальною процедурою заочного засудження. Генпрокурор також зазначив, що вже відомі і будуть притягнуті до відповідальності за процедурою очного або заочного засудження ті, хто кидав «коктейлі Молотова» з обох сторін. Нагадаємо, 2 травня 2014 року в Одесі в ході зіткнень між прихильниками Євромайдану і Антимайдану і пожежі в Будинку профспілок загинули 48 осіб. За даними слідства, явного сліду навмисного підпалу Будинку профспілок в Одесі 2 травня не виявлено.
Суспільство ГПУ знайшла двох слідчих, які прослуховували Луценка на Майдані ГПУ звинувачує двох столичних слідчих у незаконному прослуховуванні активістів Євромайдану, зокрема Ігоря Луценка, нині народного депутата. Про це сказано в повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури України в четвер, 22 вересня. Під час Євромайдану «керівництво правоохоронних органів Києва організовувало систематичне вчинення дій, які були спрямовані на обмеження прав і законних інтересів учасників мітингу, і зокрема щодо І.Луценка, який брав активну участь в організації Євромайдану, а тому мав інформацію про заходи, які запланували його учасники». У підозрі Генпрокуратури сказано, що слідчий слідчого управління і старший оперуповноважений управління карного розшуку Головного управління МВС України по столиці «організували прослуховування телефонних розмов» Ігоря Луценка. Для цього вони підробили низку документів. Двом особам вже повідомлено про підозру.
Економіка Без держрегулювання продукти стануть дорожчими, але якіснішими - експерт Скасування державного регулювання цін на продукти харчування стимулюватиме підприємства харчопрому виробляти більш якісну продукцію, але одночасно вплине і на зростання їхніх ціни. Про це в ексклюзивному коментарі АСН повідомив генеральний директор консалтингової агенції УкрАгроКонсалт Сергій Феофілов. «Досить суперечливий захід. З одного боку здається, що це відкриває простір для нестримного зростання цін, але з іншого  - ціни в будь-якому випадку зростали. Скасування такого регулювання призведе до того, що підприємства харчопрому зможуть позбутися величезної бюрократичної тяганини. Це одне. Друге - ці підприємства будуть більш націлені на надання продуктам вищої якості з більш високим ступенем переробки сировини. Але, безумовно, для того, щоб досягти і якості, і більш глибокої переробки сировини, будуть потрібні додаткові витрати, це, звичайно ж, виллється в зростання цін» - зазначив Феофілов. Водночас експерт додав, що така норма може сприяти виходу бізнесу з тіні. Адже відсутність можливості офіційно піднімати ціни стимулювала бізнес використовувати різні тіньові схеми, зазначив Феофілов. Нагадаємо, сьогодні, 22 вересня, Кабінет міністрів України затвердив пілотний проект зі скасування державного регулювання цін на продукти харчування. Проект діятиме з 1 жовтня 2016 року і закінчиться 1 січня 2017 року.
Політика Генпрокуратура оголосить про підозру Юрію Іванющенку у справі одеського ринку «7-й кілометр» Генеральна прокуратура України (ГПУ) планує завтра, 23 вересня, оголосити підозру соратнику президента-втікача Віктора Януковича Юрію Іванющенку за незаконне відчуження акцій одеського ринку «7-й кілометр». Про це генеральний прокурор Юрій Луценко заявив на брифінгу в Одесі, повідомляє Укрінформ. «Завтра ми плануємо оголосити підозру Іванющенку, (Івану) Абрамову та (Олегу) Гресю, які підозрюються в незаконному відчуженні акцій ринку« 7-й кілометр », - сказав він. За словами Луценка, завтра закінчується триденний термін для вручення відповідних повісток підозрюваним. Раніше повідомлялося, що Юрій Іванющенко перебуває в розшуку Інтерполу з позначкою «розшук і арешт з подальшою екстрадицією в Україну». Нагадаємо, 1 липня 2016 року правоохоронні органи провели обшуки в приміщеннях ринку «7-й кілометр». Обшуки пройшли в рамках перевірки інформації про підробку документів щодо зміни керівного складу підприємства і протидію господарській діяльності працівників ринку «7-й кілометр».
Суспільство На трьох ділянках на Донбасі почали підготовку до розведення сторін Від сьогодні, 22 вересня, почалися підготовчі роботи з відведення сил ЗСУ та ОРДЛО на трьох ділянках кордону. З цього моменту починається відлік 13 днів для розведення, пише Українська Правда. Таку інформацію джерелу на брифінгу повідомив Євген Марчук, представник України в тристоронній підгрупі з безпеки. За його даними, відлік починається з 22 вересня. «На трьох ділянках від сьогодні починається вестися робота», - заявив він. «У перший день йде оголошення готовності, передача документів ОБСЄ», - додав Марчук. «У цей 13-денний термін входять сім днів тиші. У цей тиждень не повинно бути жодного обстрілу. Важливо визначити, хто порушив першим», - додав він. «Дитячого оптимізму» немає, але вперше в угоді були прописані чіткі механізми з реалізації угод. Він додав, що моніторинг порушень, крім ОБСЄ, здійснюватиме СЦКК.
За кордоном Гумконвой ООН у Сирії розбомбила російська і сирійська авіація - розслідування Гуманітарна колона ООН в районі сирійського міста Алеппо, швидше за все, була знищена в результаті авіанальоту військово-повітряних сил Сирії і повітряно-космічних сил Росії. Про це свідчать дані розслідування, опублікованого на сайті Citeam.org. «Швидше за все, гуманітарна колона була знищена в результаті авіаударів як ВПС Асада, так і ВКС РФ», - заявили розслідувачі. За наявними даними, в зазначеному районі під час нанесення авіаударів у повітрі перебували два російських бомбардувальники Су-24, при цьому парні вильоти характерні саме для ВКС РФ. «На участь російських ВКС у бомбардуванні побічно вказує і відео, зняте в момент нанесення авіаударів. На ньому чути шум  літаків і вертольотів, а оператор чітко вимовляє фразу «ат-тайрат аль-харби ер-Русі», тобто «російські військові літаки», - йдеться в повідомленні. Раніше повідомлялося, що 19 вересня авіація завдала потужного авіаудару по конвою гуманітарної допомоги ООН в районі Алеппо, 12 людей загинули. В результаті обстрілу пошкоджено не менше 18 вантажівок з 31. Колону вантажівок з гуманітарною допомогою для регіону Алеппо сформували в результаті інтенсивних переговорів з учасниками війни в Сирії, і вона була ясно позначена як гуманітарний транспорт. У зв'язку з цим ООН призупинила відправку гуманітарної допомоги в Сирію.
Суспільство Член ВРЮ Гречківський виступав за таємні декларації Викритий у хабарництві в особливо великих масштабах член Вищої ради юстиції (ВРЮ) Павло Гречківський виступав за приховування деяких розділів декларацій чиновників. Про це повідомляє Центр Протидії Корупції на своїй сторінці в Facebook. «Потрібно вносити зміни щодо публічності деяких розділів декларації та встановити відповідальність за їх розкриття. Держава повинна захистити людей, які на неї працюють», - цитує центр заяву члена ВРЮ. Згідно з його декларацією за 2015 рік, Гречківський заробив майже 700 тис. грн, в той час як дохід його дружини склав понад 5 млн грн (без розкриття джерела доходу). Він володіє автомобілями представницьких марок Maybach, Land Rover, Mercedes і BMW. «Це той самий колишній член «молодої команди» Черновецького і бізнес-партнер Мартиненка, який не соромиться світити годинник вартістю 400 тис. євро», - заявили в центрі. Раніше повідомлялося, що члену ВРЮ Павлу Гречківському, який підозрюється в отриманні $ 500 тис. хабара, вручили клопотання про обрання запобіжного заходу. Він підозрюється в замаху на шахрайство (ст. 190 Кримінального кодексу України). Попередня кваліфікація - вчинення замаху на шахрайство в особливо великих розмірах за попередньою змовою групи осіб.
Політика Нідерланди навряд чи ратифікують Угоду про асоціацію України і ЄС Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що Нідерланди навряд чи ратифікують Угоду про асоціацію між Євросоюзом та Україною, бо жителі країни виступили проти такого рішення на референдумі, повідомляє УНІАН з посиланням на Financial Times. «Я думаю, що в кінцевому підсумку ми не ратифікуємо (Угоду про асоціацію між ЄС і Україною)», - сказав прем'єр. Нагадаємо, що за підсумками референдуму, який пройшов у Нідерландах 6 квітня 2016 року, переважна більшість виборців проголосувала проти ратифікації Угоди про асоціацію між ЄС і Україною. Проти договору висловився 61% тих, хто проголосував, за - 38,2%. Референдум не має для уряду обов'язкової сили і носить лише консультативний характер. Раніше повідомлялося, що за рік Угоду про асоціацію України і ЄС ратифікували 24 країн Євросоюзу.
Політика Генпрокуратура заарештувала нажите «тяжкою» працею майно Гречківського Генеральна прокуратура України (ГПУ) заарештувала автомобіль Maybach, а також інше майно члена Вищої ради юстиції Павла Гречківського, якого підозрюють у хабарництві в особливо великих розмірах. Про це на брифінгу в Одесі повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко, передає УНІАН. При цьому Луценко не уточнив, на яке саме майно, окрім автомобіля, накладено арешт. «Ми вчора подали клопотання до суду на обшуки у пана Гречківського, але суд чомусь не поспішає надати дозвіл. Напевно, бояться в очікуванні переатестації з боку Вищої ради юстиції. Хоча і без цього дозволу ми вже наклали арешти на його видиме майно, починаючи з Maybach, і інше нажите "тяжкою" працею», - сказав Луценко. Нагадаємо, що згідно з його декларацією за 2015 рік, Гречківський заробив майже 700 тис. грн, в той час як дохід його дружини склав понад 5 млн грн (без розкриття джерела доходу). Він володіє автомобілями представницьких марок Maybach, Land Rover, Mercedes і BMW. Член ВРЮ Павло Гречківський підозрюється в отриманні хабара в $500 тис. за здійснення  впливу у винесенні судового рішення.
Економіка оформление ленты  Світовий банк про Україну: Не дуже розчарувала, але й не радує За останніми даними Світового банку, Україна нині перебуває на роздоріжжі: її економіка стабілізувалась, але перспективи розвитку залишаються слабкими, тому для досягнення результатів та відчутного позитивного ефекту для населення треба буде працювати над усуненням давніх структурних проблем одразу за багатьма напрямами. ВВП ростиме, але повільно Новий директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен 22 вересня 2016 року озвучила невтішні прогнози для України. "Економічні прогнози будуть залишатися слабкими, можуть бути нові дисбаланси, а населення відчує на собі негативні наслідки... Це основний меседж", - заявила вона. За даними Світового банку, у вересні 2016-го економіка стабілізувалась, однак темпи зростання залишаються невисокими через вповільнення реформ, слабкий зовнішній попит та додаткові проблеми, пов’язані з війною на Сході. Реальний ВВП у першому півріччі 2016 року зріс лише на 0,8%, порівняно з падінням у 16% у аналогічному періоді минулого року. Ознаки відновлення активності спостерігалися у всіх основних секторах: додана вартість у переробній промисловості збільшилася на 5% порівняно з аналогічним періодом 2015 р., у внутрішній торгівлі – на 5,5% та на 4,0 % у сфері транспорту. Однак сектор послуг в цілому продовжує показувати негативну динаміку, натомість активність у сільському господарстві скоротилась на 0,3%. Внутрішній попит почав поступово відновлюватись у першій половині 2016 року, тоді як зовнішній попит продовжує скорочуватись. Та масштабне відновлення економічної активності стримується слабким зовнішнім попитом, додатковими ускладненнями, пов’язаними з війною на Донбасі, та вповільненням реформ. І хоча протягом останніх місяців відбулося певне пожвавлення реформаційних процесів, цього все одно недостатньо щоб їх надолужити, кажуть у Світовому банку. Прогнозується поступове відновлення економічного зростання до рівня 1% у 2016 році та 2% у 2017 році, хоча, нагадаємо, уряд Володимира Гройсмана закладає більш оптимістичні показники у Державний бюджет на 2017 рік. Україна має продовжити реформи на всіх напрямах, щоб стабілізація переросла в економічний розвиток, і головне, щоб населення це відчуло. Без нового поштовху реформ економічне зростання неможливе, констатували закордонні фахівці. "Але якщо буде така динаміка реформ, то зростання може вийти на показник 3-4%... Це вибір, який має зробити Україна", - Сату Кахконен. Це ще не крайня межа бідності За оцінками експертів Світового банку, рівень бідності у 2015 році суттєво зріс і залишатиметься високим до 2018 року з огляду на повільні темпи відновлення економіки та слабкий ріст реальної заробітної плати і працевлаштування. Так, показники бідності зросли у 2015 році через падіння реальної заробітної плати, хоча інфляція і сповільнилась протягом першої половини 2016 року. В результаті глибокої економічної рецесії доходи населення значно скоротилися. Девальвація національної валюти у 20014-2015 рр. негативно позначилась на інфляції, яка сягнула 43,3% на кінець 2015 року. Як наслідок  - реальна заробітна плата скоротилась на 13% у річному співставленні. Добробут населення також постраждав від підвищення енергетичних тарифів у 2015 році, хоча негативний вплив і був частково нівельований адресною соціальною допомогою. До того ж рівень безробіття на кінець 2015 року виріс до 9,1% порівняно з 7,2% у 2013-му. Таким чином, за оцінками Світового банку, показник бідності (витрати менше ніж п’ять доларів на день за паритетом купівельної спроможності у 2005 р.) зріс з 3,3% у 2014 році до 5,8% у 2015-му, тоді як помірна бідність (розраховується Світовим банком за національною методологією) зросла з 15,2% у 2014 році до 22,2% у 2015-му. Однак у 2016 році відбулися певні позитивні зрушення, інфляція скоротилась до 8,3% станом на кінець серпня завдяки переважно певній стабілізації валютного курсу. На "західному фронті" без змін Експорт та імпорт продовжували скорочуватися протягом першого півріччя 2016 року через падіння світових цін на сировинні товари, але поточний рахунок платіжного балансу залишився практично збалансованим. Девальвація національної валюти, економічна рецесія та адміністративні заходи сприяли скороченню імпорту та допомогли зменшити дефіцит поточного рахунку платіжного балансу до 0,2%  ВВП у 2015 році порівняно з 3,5% у 2014-му. У поточному році експорт товарів та послуг продовжував скорочуватись і становив 21,1 млрд доларів у першому півріччі, порівняно 23,3 млрд доларів у аналогічному періоді минулого року. Однак були і певні позитивні зрушення, як зазначають економісти Світового банку, зокрема експорт окремих товарів збільшився і був спрямований переважно на нові ринки. Імпорт теж скоротився порівняно з минулим роком з 24 млрд доларів до 22,5 млрд. Поточний рахунок платіжного балансу, однак, залишився збалансованим за результатами першої половини 2016-го, що сприяло зростанню міжнародних резервів до 14,1 млрд доларів (еквівалент 3,6 місяця імпорту наступного року) станом на кінець серпня 2016-го. Корупція та неефективність чиновників - два "горя" України "Подолання корупції та підвищення якості врядування є основними пріоритетами на шляху до сталого відновлення та спільного достатку", - зазначено у рекомендаціях Світового банку. За словами провідного економіста представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Фарука Кхана, зараз Україна виходить на новий рівень глобальної економіки. Зрозуміло, конфлікт на Сході продовжує підриває довіру до України. Але це не основна наша проблема. Головне "горе" - традиційно високий рівень корумпованості, передовсім - чиновників. "Щоб Україна вийшла на новий рівень, вона повинна агресивно діяти для того, щоб забезпечити економічне зростання і боротьбу з тими негативними факторами, які стримували її багато років... Дуже багато залежить від того, як Україна вийде на стабільний економічний розвиток, бо корупція і слабке самоврядування довгий час залишалися основними проблемами", - сказав він. "Домашнє завдання" для українських чиновників Згідно з тематичною запискою Світового банку, присвяченою реформам, для переходу від стабілізації економіки до її стійкого відновлення доведеться побороти структурні проблеми. Перше завдання - "подолати макроекономічну нестабільність, повільне зростання продуктивності праці та неефективність соціальних послуг", - зазначається у звіті. "Для забезпечення макроекономічної стабільності треба усунути найважливіші джерела фіскального ризику: розширити базу оподаткування, реформувати пенсійну систему, зменшити квазіфіскальні дефіцити та відновити стабільність фінансового сектора", - сказав Фарук Кхан. Щоб підвищити продуктивність праці, необхідно збільшити державні інвестиції, забезпечити рівні умови для приватного сектора, реформувати систему управління землею та сприяти розвитку міжнародної торгівлі. Для підвищення ефективності надання послуг і адресної допомоги населенню потрібно реалізувати реформу фінансування системи охорони здоров'я, здійснити ефективну децентралізацію та зміцнити адресність соціальної допомоги. Високі ризики посилення війни та затягування реформ Світовий банк залишає ризики для України. І вони досить значні і містять можливе пожвавлення бойових дій, подальше погіршення зовнішньої кон’юнктури, зволікання з реформами. У світлі досить повільного економічного зростання прогнозується, що бідність також буде скорочуватись помірними темпами і залишатиметься високою. Беручи до уваги поточні тенденції зі скорочення реальних доходів та збільшення видатків, рівень державного боргу зросте до 90,2% ВВП. Тому у наступні роки задля збереження макроекономічної стабільності та забезпечення поступового зниження боргового навантаження бюджетна політика має забезпечити зниження дефіциту до рівня 2,6% ВВП у 2018 році. І хоча жорсткий контроль за видатками бюджету у 2014-15 рр. у поєднанні з підвищення тарифів показав гарні результати, майбутні кроки мають бути зосередженні на глибоких структурних реформах і усуненні причин значних бюджетних ризиків. Без комплексних реформ Україна і надалі буде заручником необхідності збільшувати ставки податків, скорочуватиме видатки та збільшуватиме запозичення на внутрішньому ринку, що загрожуватиме її борговій стабільності та зменшуватиме потенціал зростання. Та без кредитів, на жаль, нам не обійтися. Україна і надалі потребуватиме додаткового зовнішнього фінансування для того, щоб перекрити чисте повернення зовнішніх позик реальним сектором, яке оцінюється приблизно у 8 млрд доларів щороку протягом 2016-2018. Тому продовження співпраці з МВФ та іншими міжнародними кредиторами залишатиметься важливим для відновлення міжнародних резервів та зростання довіри інвесторів. Прогноз у сухих цифрах Світовий банк очікує зниження темпів зростання цін в Україні на кінець року до 13%. У 2017 році Світовий банк прогнозує Україні інфляцію на рівні 8,5%. Рівень державного боргу України у 2017 році зросте до 90,2% ВВП. Дефіцит бюджету в 2016 році очікується на рівні 4% ВВП. Дефіцит НАК «Нафтогаз» у 2016 році сягне майже 4%. Та є й гарна новина - Світовий банк готовий виділити Україні $500 млн на закупівлю газу.
Політика НАЗК: Чотири партії отримали державне фінансування Очільниця Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Наталія Корчак назвала політичні партії, які отримають кошти на фінансування статутної діяльності. За її словами, НАЗК прийняло рішення про фінансування партій «Блок Петра Порошенка», «Самопоміч», «Народний фронт» і «Радикальна партія Олега Ляшка». «Це кошти у розмірі 25 % від загального розміру щорічного державного фінансування. Таким чином, БПП отримає 24 771,8 тис. грн, «Самопоміч» - 12 461,65 тис. грн, «Народний фронт» - 25 136,4 тис. грн, РПЛ – 8 453,925 тис. грн», - заявила вона на своїй сторінці в Facebook. За її словами, «Батьківщина» не надала до агентства свої позиції щодо держфінансування, а «Опозиційний блок» не надав заяву у паперовому вигляді. Тому цим двом партіям НАЗК не може надати такого фінансування.
Суспільство КМДА розповіла, коли у киян включать опалення У Києві опалювальний сезон розпочнеться після того, як протягом трьох діб середньодобова температура становитиме нижче +8 градусів за Цельсієм. Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації (КМДА). Як повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, міські служби щоденно проводять моніторинг погодних умов у столиці і наразі середньодобова температура перевищує +10 градусів. У той же час, у закладах охорони здоров’я та соціальної сфери, освітніх та виховних установах підключення до тепла здійснюватиметься за індивідуальними заявками. У КМДА також повідомили, що більше сотні проблемних будинків були перевірені на предмет підготовки до зими. До 1 жовтня всі недоліки, такі як затоплення та антисанітарія у підвалах, відсутність шибок та утеплення дверей, технічні несправності в системі теплопостачання будинку, будуть усунуті.
Суспільство оформление ленты  Чотири виші України потрапили в рейтинг кращих університетів світу До британського рейтингу кращих університетів світу Times Higher Education за 2016 рік увійшли чотири українські університети. Про це повідомляється на сайті видання. Українські виші опинилися у восьмій сотні рейтингу з 978 навчальних закладів з усього світу. У рейтинг потрапили Національний університет «Львівська політехніка», Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», Київський національний університет ім. Тараса Шевченка і Харківський національний університет ім. Василя Каразіна. У рейтингу Times Higher Education перше місце посів Оксфордський університет (Велика Британія). Нагадаємо, що до британського рейтингу за 2015 рік потрапили Київський національний університет ім. Тараса Шевченка і Харківський національний університет ім. Василя Каразіна. Тоді два українських ВНЗ зайняли місця в групі між 601 і 800 позиціями.
Події Підозрюваного у хабарництві члена ВРЮ Гречківського суд відпустив під заставу у 3,8 мільйона гривень Печерський райсуд Києва визначив запобіжний захід для члена Вищої ради юстиції Павла Гречківського у вигляді застави 3,895 млн грн. Про це АСН повідомила прес-секретар національної асоціації адвокатів Дар'я Глущенко. Таким чином суд відмовив у задоволенні клопотання слідчого ГПУ про тримання під вартою Гречківського. Павло Гречківський прийшов у суд добровільно. Прокурори вимагали його арешту, але оскільки КПК за подібні злочини передбачає як альтернативу арешту – заставу, то суд її призначив, щоправда, не у розмірі 13 мільйонів гривень, як вимагали ГПУ. У нього є п'ять діб, щоб внести заставу. Також Глущенко розповіла, що Гречківський після засідання суду заявив, що ГПУ  наполягла на закритому судовому засіданні, тому що "немає і не може бути стосовно мене доказів. Я не здійснював ніякого кримінального правопорушення". Також, за словами Глущенко, Гречківський у суді дав свідчення про те, що з березня 2016 року отримував погрози як член ВРЮ і інформував про це керівництво ВРЮ письмово і усно. "Я навів імена цих осіб. Це замовна справа проти мене. Останній раз повідомив голові ВРЮ про спроби тиску 5 вересня з боку посадовців ГПУ і МВС".
Суспільство Першу телепортацію на 30 км здійснено Квантову телепортацію було здійснено на відстань у 30 кілометрів. Про це сказано в журналі Nature Photonics. Канадські та китайські вчені незалежно один від одного провели експерименти з передавання закодованої інформації в частинках світла. Про це передає Корреспондент. За допомогою квантової телепортації через волоконно-оптичні мережі можна значно поліпшити міцність і безпеку інтернет-з'єднань. Але при передачі даних на великі відстані потрібні незалежні джерела світла. Проблема полягає в тому, що світловий пучок від одного джерела після декількох кілометрів шляху повинен залишатися нерозрізненим щодо світлового пучка з іншого джерела. Щоб вирішити проблему, дві групи вчених незалежно один від одного розробили механізм зворотного зв'язку, а також синхронізації світлових сигналів для своїх експериментів з квантової телепортації. В одному випадку застосували світло з довжиною хвилі, яка характерна для телекомунікацій. Це мінімізувало швидкість, за якої сигнал фотона втрачає інтенсивність під час проходження в оптичному волокні. Друга група додатково застосувала світловий пучок з довжиною хвилі в 795 нанометрів. Результати показали, що квантова телепортація на великі відстані можлива з технічного боку.
Суспільство оформление ленты  Україна перейде на зимовий час 30 жовтня В останню неділю жовтня в Україні необхідно перевести годинники на зимовий час. Про це йдеться у листі Мінекономрозвитку щодо інформування населення про скасування дії літнього часу, який оприлюднив заступник міністра Максим Нефьодов на своїй сторінці в Facebook. «Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України», на території України 30 жовтня о четвертій годині ранку за київським часом скасовується літній час з переведенням годинникової стрілки на одну годину назад», - говориться у постанові. Згідно з постановою №509, на території України встановлено такий порядок обчислення часу:  час  другого  часового поясу (київський час) з переведенням щорічно  годинникової  стрілки в останню неділю березня о третій годині на  одну  годину  вперед  і  в  останню неділю жовтня о четвертій годині на одну годину назад.  

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-2,040088891983-/ /-pc-/
Top