counter
Архів Повернутись назад 20 Квітня 2017
20 Квітня
За кордоном Ведучого Fox News, який назвав Путіна вбивцею, все-таки звільнили Корпорація ХХІ століття Фокс таки вирішила звільнити зірку кабельних теленовин Білла О'Райлі за звинувачення на його адресу в сексуальних домаганнях. Про це повідомило керівництво корпорації, передає  Fox Bussiness.. «Після уважного і ретельного розгляду заяв компанія вирішила, що Білл О'Райлі не повертатиметься на канал Fox News», - сказано в заяві. Сам О'Райлі на початку квітня 2017 року спростовував висунуті проти нього звинувачення, сказавши, що він несправедливо став «мішенню» нападок за свою популярність. Адвокат О'Райлі сказав, що проти телеведучого була розгорнута «брутальна кампанія», ніби той скоїв убивство. Поки юридична процедура розірвання контракту з О'Райлі невідома. Чи буде він мати можливість попрощатися з глядачами, також незрозуміло. Нагадаємо, що журналіста, який образив Путіна, хочуть звільнити за приставання до жінок.
За кордоном Експертиза підтвердила застосування хімічної зброї в Сирії Організація із заборони хімічної зброї після лабораторних досліджень підтвердила факт застосування хімзброї в провінції Ідліб (Сирія). Згідно з результатами двох експертиз у різних лабораторіях, під час хімічної атаки був використаний зарин або інші нервово-паралітичні гази. Про це йдеться в звіті Організації на офіційному сайті. Дослідники прийшли до цього висновку після біохімічного аналізу зразків тканин трьох загиблих у результаті хімічної атаки в Хан-Шейхуні. Після вивчення зразків сімох постраждалих, які залишилися живі і зараз проходять курс реабілітації, також був виявлений зарин або його аналог. Крім цього, глава МЗС Франції Жан-Марк Еро заявив про наміри Парижа опублікувати докази причетності режиму Асада до хіматаки в Ідлібі. «Розслідування ведеться розвідкою і спецслужбами Франції. Найближчим часом ми оприлюднимо докази причетності режиму Асада до атак. Це питання днів», - цитує Reuters міністра.
За кордоном Втручання у вибори США: сліди ведуть до інституту Путіна Російський інститут стратегічних досліджень (РІСД), який контролюється президентом РФ Володимиром Путіним, розробив план дестабілізації на виборах президента в США. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на трьох чинних і чотирьох колишніх американських чиновників. Джерела вказали на два конфіденційних документи з аналітичного центру, що стали основою і аргументами для висновків розвідувальних служб США Перший документ написанийу червні 2016 року, він поширювався серед чиновників вищого рівня, проте не був адресований конкретним особам. За інформацією журналістів, у документі містилася рекомендація почати пропагандистську кампанію в соцмережах і підтримуваних державою глобальних ЗМІ, щоб підштовхнути американських виборців вибрати президента, який займе м'яку позицію щодо РФ. У другому документі, який з'явився в жовтні, сказано, що колишній держсекретар Гілларі Клінтон швидше за все здобуде перемогу, тому рекомендувалося зупинити пропаганду і почати активно просувати тези про шахрайство під час виборів, щоб підірвати легітимність виборчої системи Сполучених Штатів і завдати шкоди репутації Гілларі Клінтон, а також не допустити її президентства. РІСД очолюють відставні високопоставлені чиновники зовнішньої розвідки Росії, призначені адміністрацією Володимира Путіна.
Суспільство Набрав чинності закон «Про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних» Від сьогодні набув чинності закон «Про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних», куди будуть внесені відомості про всіх військовозобов'язаних віком від 18 до 60 років. Закон опублікували у виданні «Голос України». Закон зобов'язує створити і постійно оновлювати електронний реєстр військовозобов'язаних, які перебувають у запасі, для комплектування Збройних сил України та інших законних військових формувань на особливий період та для оборони держави. Наповнювати базу будуть військові комісари, а перевіряти - Генеральний штаб. Дані про всіх військовозобов'язаних для реєстру буде надавати Центральна виборча комісія. При цьому вона не зобов'язана отримувати від військовозобов'язаних згоди на обробку та використання їхніх особистих даних. У той же час люди можуть контролювати, які саме дані про їх внесено до реєстру, і вимагати змінити недостовірні.
За кордоном Військові літаки Великої Британії, НАТО і Швеції провели розвідку біля кордону РФ Розвідлітаки ВВС Великої Британії, Швеції і НАТО напередодні, 19 квітня, провели чергові підльоти до кордонів РФ на півдні Балтики для виконання оперативних завдань. ПРО це пише Інтерфакс-Україна, посилаючись на дані західних ресурсів, які відстежують пересування військової авіації. За їхніми даними, 19 квітня вдень біля узбережжя Калінінградської області багатогодинну розвідку здійснював літак RC-135W британських ВПС, який вилетів з авіабази Уоддінгтон в Англії. Літак дальнього радіолокаційного виявлення та управління авіацією НАТО E-3A AWACS піднявся в повітря з авіабази Гайленкірхен у Німеччині. Літак здійснював політ у повітряному просторі Польщі на північний захід від Калінінградської області, спостерігаючи за територією Росії. До цього з боку Балтійського моря до Калінінградської області наблизився Розвідлітак ВВС Швеції Gulfstream 4, який вилетів з авіабази Малмо, розташованої поблизу м. Лінчепінг. Літак здійснював розвідувальний політ вздовж узбережжя по витягнутому еліпсу.
За кордоном Європарламент продовжив дію Меморандуму про співпрацю з Україною на два роки Європарламент продовжив дію Меморандуму про співпрацю з Україною на два роки. Про це на брифінгу 19 квітня заявив голова комітету Європарламенту у закордонних справах Елмар Брок, передає кореспондент АСН. «Європейський парламент підтримав подальшу співпрацю з Україною на весь термін до 2019 року. І я хочу передати вам цей новий Меморандум. В Європарламенті ми вважаємо, що це дуже важлива річ. Чим більше Україна буде йти демократичним шляхом, тим більше це буде сприяти демократичним змінам самої Європи », - заявив він. При цьому Брок звернув увагу на те, що не всі зміни Верховної Ради України відбуваються швидко. «Але диявол сидить у деталях... Вчорашні дебати з Парубієм і паном Коксом показали, наскільки складно змінювати традиційні відносини між коаліцією і опозицією, урядом і парламентом, які в демократичних країнах працюють як стримуючі один одного інститути... Це дуже складно змінюється» , - підкреслив він. Він рекомендував пам'ятати, що сьогоднішня опозиція - це завтрашній уряд. «І ті, хто сьогодні при владі, завтра опиняться в опозиції. В тривалій перспективі обидві частини парламенту зацікавлені в його реформі», - сказав він. В цілому, Брок зазначив, що нічого не зробить так Україну успішною, як практична демократія, яка дозволить подолати корупцію.
Суспільство оформление ленты  У Баришівці працівник дитсадка розголосила таємницю усиновлення, пояснюючи, чому діти ходять у темряві Вихователька одного з дитячих садків Баришівки (Київська область) прилюдно заявила батькам, які поскаржились на недостатнє освітлення дитячого садка, що їх "Бог покарав усиновленими дітьми". При цьому жінка назвала прізвище батьків і ім'я дітей, які є вихованцями садка. Про це повідомив уповноважений з прав дітей при Президентові України Микола Кулеба. За його словами, батьки поскаржилися, що з настанням зими і в похмуру погоду малюків у Баришівському дитсадочку «Промінь» "вчать бачити в темряві" - у коридорах і вбиральні вони ходять на дотик. Керівництво дитсадка виправдовується, що змушене економити бюджетні кошти, в той же час у міському відділі освіти заявили, що керівництво дитсадка ніколи не зверталося до них з проханням збільшити ліміт електроенергії. Кулеба попередив працівників дитсадка про небезпеку, яка загрожує зору дітей, змушених перебувати у недостатньо освітлених приміщеннях. Також Кулеба попередив про відповідальність за розголошення таємниці усиновлення, що карається штрафом або виправними роботами. Наразі невідомо, чи понесе відповідальність вихователь дитсадка.
Суспільство Потепління в Україну повернеться з 26 квітня, а поки снігопади і вітер Стало відомо, коли в Україну повернеться потепління. Синоптики очікують значне потепління не раніше 26 квітня, до цього на території країни очікуються нічні заморозки, а вдень температура коливатиметься в діапазоні + 6-12 градусів, заявив заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко, передає Інтерфакс-Україна. «Значне потепління в Україні ми очікуємо з 26 квітня», - сказав він. За словами співрозмовника, складні погодні умови очікується 20-21 квітня: у південних, східних і центральних областях пройдуть дощі з мокрим снігом. У ніч на п'ятницю, 21 квітня, в Одеській, Херсонській, Миколаївській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Запорізькій і в Полтавській, Харківській областях очікується сильний мокрий сніг, а також вітер до 15-20 м/с.
Політика Кращий відсіч режиму Путіна - це реформи в Україні - Європарламент Реформи в Україні - кращий відсіч режиму Путіна. Про це на брифінгу 19 квітня заявив голова комітету Європарламенту у закордонних справах Елмар Брок, передає кореспондент АСН. «Країна, яка перебуває в стані війни, в період трансформації, не має іншої можливості показати свій успіх, зокрема пану Путіну, як тільки свої демократичні зміни... Успішна демократія і верховенство права в Україні будуть тим найсильнішим посилом і закликом для всіх регіонів, що ви не вимагаєте такого режиму, як у пана Путіна, а впевнено стоїте на своїх ногах», - заявив він. Він запевнив, що наступні два роки до закінчення терміну Європарламенту «буде продовжуватися співпраця з Україною».Брок зазначив, що «Україна є дійсно пріоритетом для Європарламенту. Глава Європарламенту хоче відвідати Україну якомога швидше». У відповідь спікер Верховної Ради України Андрій Парубій нагадав, що ще в березні поточного року направив листа голові Європарламенту про продовження дії Меморандуму.
За кордоном Путін використовує ізоляцію Донбасу для поетапної інтеграції його з Росією - Bloomberg Москва не збирається визнавати або анексувати тимчасово захоплені території Донецької та Луганської областей. Кремль повністю хоче відокремити Донбас від України, інформує Bloomberg, посилаючись на три близьких до Кремля джерела. Видання встановило реальну стратегію Володимира Путіна щодо майбутніх планів на Донбас. Зокрема, Москва хоче повністю відділити Донбас від України, розширюючи економічні зв'язки з бойовиками «ДНР» і «ЛНР», і таким чином здійснити поетапну інтеграцію з Росією. За інформацією двох західних дипломатів і екс-російських чиновників - це повинно статися в короткі терміни. Як приклад використання таких важелів агентство наводить зменшення тарифів на транспортування вугілля і залізної руди в пункти поблизу районів, захоплених бойовиками.
Події У гімназії Києва через розпилення вогнегасника постраждали 7 школярів В результаті необережного поводження з порошковим вогнегасником у Києві постраждали семеро 7 школярів. Про це інформує прес-служба столичного управління ДСНС. У четвер, 20 квітня, о 10:42 до рятувальників надійшло повідомлення, що на території гімназії №107 по вулиці Введенській, 35, в Подільському районі Києва, в результаті необережного поводження з вогнегасником учнями 6-го класу відбулося його спрацьовування. В результаті інциденту травмувалися семеро дітей 11-12 років. Пожежні на місці події встановили, що був використаний порошковий вогнегасник ВП-5, який містився в одному з приміщень гімназії. У ньому витягли запобіжну чеку. У поліції додали, що один з учнів на перерві грався з вогнегасником і при натисканні на важіль відбулося його спрацьовування.
Економіка оформление ленты  85% імпорту і скорочення споживання втричі. Українська рибна галузь на межі зникнення З кожним роком вилов риби в Україні істотно скорочується. На магазинних полицях більше 85% від загального обсягу рибної продукції становить імпорт. Це при тому, що зовсім недавно українська рибна галузь входила в п'ятірку світових лідерів. У зв'язку з цим ціни на рибу «злетіли» вгору, і українці, вибираючи між тим купити кілограм хека або кілограм свинини, часто віддають перевагу другому. Як наслідок споживання рибних продуктів за останні роки в Україні зменшилося в рази. Вилов риби скоротився майже в 15 разів За даними Асоціації рибалок України в 1991 році Україна видобувала 1,1 млн тонн риби і мала 238 суден океанічного промислу, з яких 40% були судна-заводи, що перероблювали рибу на рибні продукти просто на борту. Імпорт морепродуктів і риби у вітчизняному продуктовому кошику на початку незалежності становив всього 10%. Але за 25 років ситуація істотно змінилася і не на краще. За ці роки в Україні майже в 15 разів скоротився вилов риби. У 2013 році він склав лише 216 тис. тонн, а в 2016-му - і зовсім 78,5 тис. тонн. Істотне скорочення видобутку в останні три роки пов'язано з втратою Криму, пояснюють в Асоціації рибалок України. При цьому сьогодні в Україні залишилося всього 5 океанічних суден, 4 з яких ходять під прапором Нової Зеландії і практично не працюють на український ринок, а ще одне - здається в оренду для лову криля в Антарктиці. Як наслідок, імпорт рибної продукції в Україні сьогодні становить більше 85% від всієї реалізованої в країні. Лідером з поставок риби та морепродуктів в Україні залишається Норвегія. За нею йдуть Ісландія і США. «Залежність від імпорту не лише поневолила наш рибний ринок, а й диктує свої умови і ціни. Стрибки курсу валюти підняли ціни на рибу, роблячи її недоступною для основного споживача. В результаті обсяги продажів істотно знизилися. Якщо в 2013 році загальний обсяг реалізованої в країні імпортної рибної продукції склав 415 тис. тонн, то в 2015 - 227,4, а в 2016 році завезення імпорту трохи збільшилося, і склало 295,4 тис. тонн», - каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков. Судака в 2016 році в Азовському морі зловили всього 70 кг А ось обсяги видобутку в межах України залишають бажати кращого. За даними Державної служби статистики, в 2016 році вітчизняна рибна галузь видобула 88 443 тонн водних живих ресурсів, з яких риби 78 490 тонн. При цьому 22 тис. тонн доводиться на рибу, вирощену рибоводними господарствами. Багато питань і до якості виловленої риби, особливо морської. З майже 36 тис. тонн риби, виловленої в Азовському морі в 2016 році, 35,5 тис. тонн це бички, тюлька і хамса. А ось судака, якого ще кілька років тому виловлювали сотні тонн, в 2016 році упіймали тільки 70 кілограмів. У 2015 році морожена імпортна риба подорожчала на 40% Але причина того, що громадяни України стали менше їсти риби і морепродуктів, не тільки в скороченні внутрішнього вилову риби, а й у цінах на імпортну продукцію. За даними «Держзовнішінформу», лише в 2015 році морожена імпортна риба подорожчала на 30-40%. Саме в 2015 році було введено 10-відсотковий імпортний збір, який включив у перелік додатково оподатковуваних товарів рибу і рибопродукти. Але, не побачивши ефекту від нововведення, минулого року збір скасували. «Відносна курсова стабільність гривні в 2016 році, а також скасування додаткового 10% імпортного збору дозволили поставити на український прилавок більше імпортної рибної продукції. Однак споживання риби і морепродуктів у нас у країні все ще залишається на низькому рівні і далеке від рекомендованих норм", - повідомили в Асоціації "Українських імпортерів риби і морепродуктів". Оскільки українці не можуть собі дозволити покупку дорогої риби і морепродуктів, за останні три роки істотно скоротився імпорт в Україну форелі, лосося і тунця. Водночас більшу частину імпорту складають бюджетні сорти - мерлуза, скумбрія, сардина, кілька, хек, минтай, мойва. Також у 2016 році Україна на 43% збільшила імпорт оселедця. З необхідних 20 кг риби на рік українці споживають всього 8 кг Зі зниженням обсягів вилову риби в Україні та подорожчанням імпортної продукції почало знижуватися і споживання українцями морепродуктів і риби. Якщо в 1991 році споживання риби і морепродуктів в Україні перебувало на рівні 24 кг на душу населення, в 2007 році - 14-16 кг, то в останні роки - всього 8-9 кг. «З цього обсягу споживання на одну людину тільки 1 кілограм був вітчизняного виробництва, а решта імпорт», - уточнює голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков. І це при тому, що Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує споживати на рік не менше 19,6 кг риби і рибного продукту, оскільки він є важливим джерелом жирних кислот Омега-3, вітамінів, кальцію, цинку і заліза. Наприклад, у Японії споживання морепродуктів доходить до 70 кг на душу населення. Жителі Норвегії, Швеції, Фінляндії споживають близько 50 кг рибних продуктів, німці і французи - 25-40 кг, а жителі європейських країн - 20-30 кг.
Суспільство Інтерпол оголосив у розшук колишніх керівників СК «Оранта» Екс-голова наглядової ради НАСК «Оранта» Олег Спілка, а також член наглядової ради компанії Олександр Тимінський були оголошені в міжнародний розшук Інтерполом. Про це заявили в юридичній фірмі «Ілляшев та Партнери», яка представляє інтереси казахського БТА Банку, що є найбільшим акціонером «Оранти». У юрфірмі повідомили, що Спілка і Тимінський звинувачуються в розкраданні майна страхової компанії на суму понад 10 мільйонів доларів. «Згідно з матеріалами кримінальної справи, у 2008 році за організованою підозрюваними схемою пройшла передача підконтрольної їм фірмі прав на товарні знаки НАСК «Оранта». Сума угоди склала 6 мільйонів грн. Через два місяці ті ж знаки були передані «Оранті» назад в оренду на 5 років, за що СК заплатила понад 65 млн грн», - сказано в повідомленні.
Закон і Право У новій Раді буде менше комітетів і з'являться "дебати" Нове скликання Ради реформують: кількість комітетів скоротять до 20 і введуть нову форму роботи - "дебати". Про це на брифінгу 19 квітня заявив спікер Верховної Ради України Андрія Парубій, передає кореспондент АСН. "У підписаному документі (про продовження дії Меморандуму про співпрацю Європарламенту і Верховної Ради України) зазначається, що ми на правильному шляху. У рамках створеної робочої групи з реформи парламенту, яку я очолюю, зазначено, що перші кроки, які були мною запропоновані, підтримуються нашими колегами з Європарламенту. Серед них, зокрема, законопроект, який передбачає, що в наступному скликанні парламенту має бути не більше 20 комітетів і ці комітети повинні співвідноситися з міністерствами Кабінету Міністрів . Це спрямовано на те, щоб зробити більш потужними комітети, які працюють у парламенті, і зробити більш тісним і логічним співробітництво між парламентом і Кабінетом міністрів", - заявив він. Спікер нагадав, що цей законопроект вже був внесений до порядку денного роботи парламенту. Парубій висловив упевненість, що в перебігу двох пленарних тижнів, які почнуться в кінці травня, парламент зможе прийняти цей закон в цілому. За його словами, також у новому парламенті в рамках реформи планують ввести таку форму роботи Верховної Ради, як дебати. "Нами було погоджено, усіма представниками фракцій, що ми починаємо підготовку на рівні робочої групи змін до закону про комітети і змін у регламент з метою, щоб у законі передбачити посилення роботи комітетів і їх значення в роботі парламенту. Також рекомендується, щоб ми одним з наступних кроків допрацювали законодавство, яке стосується введення такої форми роботи ВРУ, як дебати", - додав він.
Політика По Україні 2700 аптек працюють за програмою "Доступні ліки" 2700 аптек по Україні вже працюють за програмою "Доступні ліки". Про це на брифінгу 20 квітня заявив віце-прем'єр Павло Розенко, передає кореспондент АСН. «Станом на сьогодні понад 2700 аптек по всій Україні реалізовуватимуть програму «Доступні ліки». У цих 2700 аптеках за рецептом лікарів можна отримати ліки за програмою «Доступні ліки». На сайті МОЗ є карта України, де кожен українець може знайти свою аптеку, в своєму регіоні, де може отримати доступні ліки. «Цей інтерактивний сервіс запущений і він постійно оновлюється. На сьогодні по областях вже працюють аптеки за програмою «Доступні ліки»: Вінницька область - 350 аптек; Дніпропетровська -210 Донецька - 180 Кіровоградська - 100 Луганська - 150 Миколаївська - 170 Полтавська - 220 Рівненська - 200. «Тобто по всій Україні цей процес стартував», - сказав він. Тепер, зі слів Розенка, стоїть завдання забезпечення необхідними препаратами. «Так, не у всіх аптеках є необхідний асортимент лікарських засобів... Є доручення прем'єр-міністра, щоб у найближчі два тижні провести додаткові переговори для розширення асортименту лікарських засобів». У свою чергу, в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун зазначила, що є проблеми із забезпеченням аптек у Сумській області. Але, з її слів, вона вже провела переговори щодо оптимізації програми.
За кордоном Кокс: Європа рішуче готова допомогти реформам в Україні Європа рішуче готова допомогти реформам в Україні. Про це на брифінгу 19 квітня заявив координатор програми Європейського парламенту щодо підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України Пет Кокс, передає кореспондент АСН. «Ми дуже рішуче налаштовані на те, щоб реалізувати всі реформи парламенту, зробити все можливе для цього», - заявив він. Кокс підкреслив: «Для мене велика честь бути тут сьогодні. Коли ми згадаємо Революцію Гідності і ті наслідки, які були потім, ми побачимо, скільки Україна пройшла. Тоді багато українців, попереду яких було багато студентів, відстоювали майбутнє України з Європою. Тоді багато європейців приїхали на Майдан, щоб знайти Україну, а знайшли тут Європу. Вони знайшли нову організацію, нове бажання реформ і нових свобод для громадян України. У цьому дусі Європарламент підписав Меморандум, щоб Верховна Рада стала передовою інституцією... Ми маємо честь два роки співпрацювати в цьому напрямі», - сказав він. Він нагадав, що Європарламент підготував рекомендації для інституційної реформи Верховної Ради. «Тепер ми шукаємо шляхи реалізації цих рекомендацій. Я хочу подякувати спікеру Парубію і відзначити його внесок у пошуку цього інституційного становлення парламенту». Він зазначив, що спікер Андрій Парубій очолив робочу групу, яка об'єднує всі фракції, як коаліції, так і опозиції. «Ми розробили ще одну платформу діалогу - Жанна Моне. Він був саме тією людиною, яка надихнула інтеграцію післявоєнної Європи... Ми тільки що закінчили в Києві два дні інтенсивної роботи на чолі зі мною і спікером Верховної Ради. Ми впевнені, що це відкриє шлях для тієї необхідної реформи, яку ми обговорюємо», - упевнений він.
Політика Парубій заявив, що вибори на Донбасі неможливі без виконання умов з безпеки Вибори на Донбасі без виконання умов з безпеки - неможливі. Про це на брифінгу 19 квітня заявив спікер Верховної Ради України Андрій Парубій, передає кореспондент АСН. «Вважаю, що питання про проведення виборів на непідконтрольних територіях в цілому не є питанням на порядку денному парламенту України», - заявив він. Парубій нагадав, що неодноразово заявляв і чітко стоїть на позиціях, що без виконання умов безпеки і мови бути не може про вибори. «Поки на окупованих територіях перебувають російські війська, поки кордон контролюють російські військові бойовики, ми не можемо переходити до жодних політичних питань. Це спільна позиція», - заявив він. Парубій зазначив, що організувати вибори - демократичний процес - до повного і тривалого припинення вогню, а також виведення російських військ - неможливо.
Суспільство оформление ленты  Угорщину і Словаччину засипало півметровим шаром снігу. Сталися десятки аварій 20 квітня північну, центральну і східну Угорщину засипало снігом, місцями замети досягають 30-50 см, повідомляє Mukachevo.net. Через снігопади понад 20 доріг були закриті для руху автомобілів, а залізничний та міський транспорт курсував з серйозними затримками.  Ще більш критична ситуація в Словаччині. Як повідомляє видання, на швидкісній трасі в Татрах зіткнулися десятки автомобілів, в результаті чого поранення отримали 25 осіб, двоє з яких серйозно травмовані. Загалом через сильний сніг в аварію потрапило від 30 до 40 автомобілів. Зараз траса D1 в Словаччині заблокована, людей, які застрягли в снігу, рятувальники забезпечили ковдрами і гарячими напоями. Розвантажити дорогу намагаються два десятки пожежних і рятувальні бригади з усіх навколишніх міст. Нагадаємо 18-19 квітня Східну Україну засипало снігом. У Дніпрі і Харкові через негоду сталася рекордна кількість ДТП. Вже 20 квітня сніг випав також на півдні країни. 
За кордоном Молдовського бізнесмена Платона, затриманого в Україні, засудили до 18 років в'язниці за відмивання $20 млрд Відомий бізнесмен В'ячеслав Платон із Молдови, який звинувачується у відмиванні понад $20 млрд з РФ через молдовські банки, був засуджений до 18 років позбавлення волі. Вирок був винесений сьогодні, 20 квітня, в четвер судом Кишинева. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна. Прокурори вимагали 23 роки тюремного ув'язнення для обвинуваченого. Платон, який позбавлений права бути присутнім на засіданні в ході попередніх процесів через «погану поведінку» і образу суддів, у четвер був доставлений на оголошення вироку. Йому не дали виступити з останнім словом, але Платон встиг сказати кілька фраз відразу після внесення вироку. «Подивіться мені в очі, судді! Вам не соромно?! Це політичне судилище, влаштоване вашим господарем - Владом Плахотнюком (молдовський олігарх і лідер Демократичної партії. - Ред.), а не вирок. Насправді йому місце у в'язниці! Це звіринець Плахотнюка, а не суд!» - сказав Платон. Нагадаємо, бізнесмена затримали в Україні і екстрадували в Молдову
Політика Порошенко: На Донбасі не заморожений конфлікт, а справжня гаряча війна Президент України Петро Порошенко в інтерв'ю телеканалу Sky News заявив, що на Донбасі не заморожений конфлікт, а справжня гаряча війна, повідомляє прес-служба глави держави. Водночас він сказав, що, здійснюючи агресію проти України, РФ веде ще гібридну війну проти інших країн - організовує кібератаки, фінансує популістів і антиурядові рухи. "Дехто намагається називати це замороженим конфліктом. Підкреслюю, що він не заморожений. Це - гаряча російська агресія проти моєї країни", - зазначив Порошенко. Глава держави нагадав журналістам, що тільки з початку 2017 року загинуло на окупованому Донбасі 69 українських військових, більше 420 отримали поранення. Також Петро Порошенко заявив, що на Донбас завезли 700 російських танків, більше 1250 артилерійських систем, понад 300 ракетних систем залпового вогню.
Суспільство В Україні деякі банки відмовляються обслуговувати громадян за ID-картками Українські банки відмовляються обслуговувати клієнтів з ID-картою -пластиковим посвідченням особи нового зразка, що заміняє собою паспорт. Про це передає Minfin. Державна міграційна служба, яка курирує випуск ID-карт, на підставі скарг українців склала список консервативних банків. «У ДМС надходить величезна кількість звернень щодо відмови співробітників банків обслуговувати клієнтів з ID-картами. Зокрема, йдеться про видачу споживчих кредитів в торгових мережах побутової техніки. А пред'явлення паспорта старого зразка до них не призводить», - повідомляє відомство заступникові голови НБУ Якову Смолію. За інформацією служби, найчастіше скарги щодо ID-карт надходять на Idea Bank, OTP, Альфа-Банк і ПУМБ. НБУ розіслав у банки і профільні об'єднання окремий лист, де регулятор ще раз пояснив фінустановам, що з 10 лютого 2017 року ID-карту потрібно вважати повноцінним аналогом звичайного паспорта громадянина України.
Економіка Найближчим часом ціни на бензин і дизпальне в Україні можуть зрости ще на 20 коп. Подорожчання бензину в середньому більш ніж на 50 коп. за літр в середині квітня було викликано зростанням світових цін на нафту і, як наслідок, підняттям вартості бензину і дизпального на зовнішніх ринках. Про це 20 квітня під час прес-конференції заявив екс-президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук, передає кореспондент АСН. Експерт уточнив, що на зовнішньому ринку ціна на бензин зросла на 68 доларів за тонну, що призвело до збільшення вартості одного літра пального на 1,5 грн, і на 47 доларів за тонну подорожчало дизельне пальне. «Більш дешевий, закуплений раніше бензин вже закінчився на АЗС, і почали використовувати більш дорогий, ось звідси і більш високі ціни. В середньому ціна на бензин зросла на 53 коп. за літр, а дизельного пального на 46 коп. за літр. Тому рости ще є куди», - додав Косянчук. Водночас, на думку представника Економічного дискусійного клубу Сергія Сапегіна, ситуація з ростом цін на нафту стабілізувалася і сталося навіть зниження вартості чорного золота на 6-7%. «Потенціал зростання цін вичерпаний. Щодо високооктанових бензинів і дизельного пального він складає близько 20 копійок, щодо зрідженого нафтового газу ми маємо навіть потенціал для зниження близько 50 копійок», - зазначив він.
Політика У Кремлі відреклися від «ДНР» і «ЛНР»: інтегрувати їх в РФ ніхто не буде Росія не має наміру здійснювати інтеграцію так званих «ДНР» і «ЛНР» до свого складу. Про це журналістам заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. Він назвав «трохи абсурдною» саму інформацію про те, що Москва збирається відокремити «ДНР» і «ЛНР» від України, хоча і не збирається визнавати їх окремими «державами», передає Інтерфакс-Україна. «Протягом багатьох років і президент Путін, і російські представники на різних рівнях говорять, що Москва не намагається інтегрувати в Російську Федерацію невизнані «республіки» Донбасу - «ДНР» і «ЛНР», - сказав він. За його словами, план у Кремля один - виконання Мінських угод. Говорячи про те, чи означають його слова, що Москва бачить «ДНР» і «ЛНР» в складі України, Пєсков сказав: «Це внутрішньоукраїнська проблема». Нагадаємо, раніше Bloomberg, посилаючись на три близьких до Кремля джерела, заявив, що Москва  не збирається визнавати або анексувати тимчасово захоплені території Донецької та Луганської областей. Кремль повністю хоче відокремити Донбас від України.
Суспільство Сенатор США збирається позбавити Росію ЧС-2018 з футболу Американський сенатор Річард Блюменталь заявив, що Росія не варта права проведення Чемпіонату світу з футболу 2018 року. Блюменталь, будучи членом верхньої палати Конгресу США від штату Коннектикут, звернувся до президента Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Джанні Інфантіно з листом, в якому виклав свою точку зору, передає Allnews. «Відмовивши Росії в проведенні футбольного чемпіонату, ФІФА продемонструє свою позицію щодо відстоювання гуманістичних цінностей футболістів і уболівальників по всьому світу», - заявив Блюменталь.Крім того, за слова сенатора, дії Росії в Сирії «абсолютно несумісні з гуманістичними цінностями ФІФА». Він також висловив упевненість, що інші країни допоможуть знайти альтернативний майданчик для проведення ЧС-2018. Нагадаємо, ЧС-2018 року має пройти з 14 червня по 15 липня 2018 року на 12 стадіонах в 11 російських містах.
Події На Дніпро і Запоріжжя насувається новий циклон зі снігом, морозом і вітром Дніпропетровську та Запорізьку області в ніч з 20 на 21 квітня накриє новий циклон, який принесе сильний мокрий сніг та поривчастий вітер. Як повідомив «Інформатору» в.о. начальника Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Геннадій Немога, циклон протримається до 22 квітня. Температура повітря знизиться ще сильніше - до -8 градусів. Крім того, в Запоріжжі через переміщення чергового активного циклону також очікуються сильний мокрий сніг та вітер 15-20 м/с. У п'ятницю вночі піде дощ, який закінчиться ближче до вечора. Температура вранці 2 градуси тепла, вдень +5 і ввечері до 2 градусів тепла, передає «Вгороде». У зв'язку з цим водіям рекомендують не виїжджати на особистому транспорті без особливої ​​причини, особливо якщо автомобіль «перевзули» в літню гуму.
Суспільство Співак Олег Скрипка: Для людей, які не знають української мови, треба побудувати гетто Відомий співак Олег Скрипка вважає, що громадяни України, які не можуть вивчити українську мову, соціально небезпечні, тому для них треба побудувати спеціальне гетто. «Люди, які не можуть вивчити українську, мають низький IQ, таким ставлять діагноз «дебілізм». Треба їх відокремити, бо вони соціально небезпечні, потрібно створити гетто для них. І будемо допомагати їм, як допомагають людям з проблемами, на волонтерських засадах будемо співати їм «Владимирский централ», - заявив музикант в інтерв'ю «Українській правді». Скрипка наголосив, що не є державним діячем, він лише мрійник і максималіст. «Я хотів би жити в повністю україномовному культурному середовищі. Навколо себе я це реалізую - я спілкуюся з кращими українцями, я беру на роботу в свій штат україномовних професіоналів», - зазначив музикант. За його словами, людина, яка не володіє українською мовою, має повне право шукати роботу в інших країнах.
Політика Парубій розповів, що робить коаліцію в Раді дієздатною Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій розповів про фактори, які роблять коаліцію в парламенті дієздатною, передає кореспондент АСН. «Ви правильно говорите, що відбуваються маніпуляції: у кого є списки депутатів, у кого вони заховані? Ходять по кабінетах і шукають: де вони є? Друга помилка і маніпуляція, на мою думку, в тому, що рахують тільки дві фракції (БПП і «Народний фронт»), кажуть, що, ось, подивіться, у двох фракціях - недостатньо голосів (226 для коаліції). Але я хочу сказати. По-перше, у мене, як у голови, немає повноважень збирати ні списки коаліції, ні списки опозиції. Я маю право і допуск тільки до списків членів фракцій парламенту», - заявив він. При цьому спікер нагадав «дуже важливу річ», що, крім фракційних нардепів, в парламенті є і позафракційні, які теж входять у коаліцію, що і забезпечує її дієздатність. «Наприклад, БПП 141 і «Народний фронт» - 81. Разом - 222. Але хочу повідомити, що я, Парубій Андрій, будучи позафракційним, входжу в коаліцію. Поруч зі мною - Ірина Геращенко, теж позафракційна і входить у коаліцію. Можу сказати, що і Ганна Гопко, Вікторія Пташник, Єднак, Денисенко, - це ті, кого я пам'ятаю, а я ж не повинен знати всіх, вони входять у коаліцію, що досить для її дієздатності», - підкреслив він. Водночас спікер вважає, що наявність коаліції в парламенті - формальне питання. Адже коаліція вже виконала свої завдання, сформувала уряд, а потім «під кожне рішення збирається нова більшість».
Події У Дніпрі чоловік вбив продавщицю кіоску і намагався спалити тіло У Дніпрі чоловік цеглою проломив голову продавщиці торговельного кіоску на вулиці Миколи Руденка, повідомили в прес-службі Нацполіції Дніпропетровської області. За даними правоохоронців, трагедія сталася у вівторок, 18 квітня. Щоб приховати сліди злочину, 33-річний чоловік підпалив кіоск. Підозрюваний був затриманий поліцейськими, ним виявився житель Дніпропетровської області, раніше судимий за крадіжку. Затриманий уже зізнався у злочині. Він повідомив, що знав продавщицю, в день вбивства він приходив до неї погрітися і приніс пляшку коньяку. Вони випили, після чого жінка запропонувала йому залишитися у неї в кіоску переночувати. Чоловік погодився, проте через деякий час вони почали сваритися. Чоловік дуже розлютився, взяв цеглину і кинув її в обличчя жінки. Від удару жінка впала, а нападник ще раз вдарив її цеглиною по голові, після чого забрав її телефон і гроші з каси в сумі 150 грн. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за п. 6 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Чоловікові загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.
Політика МЗС РФ обурили слова співака Скрипки про «дебілізм» людей, які не можуть вивчити українську мову Офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова прокоментувала заяву відомого українського співака Олега Скрипки про те, що людям, які не здатні вивчити українську мову, треба ставити діагноз «дебілізм» і побудувати для них гетто. «Це треба оформити у вигляді розтяжок і повісити від аеропорту «Бориспіль» до Хрещатика: «Вітаємо учасників Євробачення. Почувайтеся як у Європі: ми будуємо гетто для дебілів, які не говорять по-українськи. Welcome to Ukraine!» - заявила Захарова на своїй сторінці в Facebook. Вона також додала, що не варто ображатися на екс-президента України Леоніда Кучму, який написав книгу «Україна - це не Росія». «Так він мільйон разів має рацію, і слава Богу!!!!!» - повідомила Захарова. Нагадаємо, раніше Олег Скрипка  заявив, що люди, які не можуть вивчити українську, мають низький коефіцієнт інтелекту (IQ), таким ставлять діагноз «дебілізм». Співак вважає, що такі громадяни є соціально небезпечними, а потім треба створити гетто для них і співати їм «Владимирский централ».
Політика У кандидата в президенти Франції, який заявив про російський Крим, вкрали ноутбук У французькому місті Лілль на півночі країни у кандидата в президенти Франції Франсуа Фійона вкрали ноутбук і флешку. Як пише видання Le Parisien, невідомі скористалися моментом, коли Фійон виступав на мітингу перед своїми прихильниками, і зламали орендований автомобіль Renault Espace супроводу кандидата. Крадіжка сталася у вівторок, 18 квітня. У момент крадіжки охоронець Фійона якраз відлучився в ресторан за їжею. Крім ноутбука і флешки, також з автомобіля зникли патрони для пістолета і дві нарукавні пов'язки з написом «поліція». В оточенні Фійона повідомили, що віддалено заблокували ноутбук, а на флешці нібито не було важливої ​​інформації. Нагадаємо, раніше кандидат у президенти Франції Франсуа Фійон заявив, що Крим - це історично, лінгвістично і культурно російська територія. «Марно наполягати на тому, щоб Російська Федерація пішла з Криму, цього не станеться ніколи», - сказав Фійон.
Події ФСБ запевняє, що знайшла замовника теракту в пітерському метро Голова ФСБ Росії Олександр Бортніков заявив, що його відомство встановило замовника вибуху в метро Санкт-Петербурга, проте не назвав ні імен, ні назв будь-яких організацій, повідомляє BBC. "Практично встановили. Так, так, встановили. Все, що пред'явили офіційно, свідчить про підготовку терористами того акту, який стався в пітерському метрополітені. Будемо поступово вводити вас в курс справи", - сказав Бортніков, відповідаючи на запитання журналістів. Будь-яких інших подробиць голова ФСБ не розповів. Раніше російські ЗМІ повідомляли, що спецслужби пов'язують теракт у Пітері з "Ісламською державою". Нагадаємо, днями ФСБ повідомила про затримання одного з організаторів вибуху в метро - Аброра Азімова 1990 року народження, йому закидають підготовку підривника-смертника Акбаржона Джалілова. Нагадаємо, 3 квітня на перегоні між станціями "Сінна площа" і "Технологічний інститут" у вагоні поїзда Джалілов підірвав вибуховий пристрій. Загинули 15 пасажирів метро.
Суспільство Офіціантів і продавців у Києві зобов'яжуть говорити українською мовою Київська міська рада прийняла за основу проект рішення про перехід столичної сфери обслуговування і реклами на українську мову. Це рішення підтримав 91 депутат, повідомили в прес-службі Київради. Згідно з документами, в Києві мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ є державна мова - українська. У зв'язку з цим, всі рекламні оголошення, вивіски, плакати, афіші, повідомлення та інші форми аудіо- та візуальної рекламної продукції повинні бути написані українською. Крім того, закладам громадського харчування, ресторанам і кафе рекомендовано переходити при спілкуванні з клієнтами на українську мову, а також переписати меню. За словами депутата Київради Юрія Сиротюка, рішення закріплює конституційне право українців на обслуговування в сфері послуг рідною мовою. Проект буде розглянуто через два тижні у другому читанні. У разі, якщо його підтримає Київрада, він буде підписаний мером столиці, а потім документ опублікують в офіційній газеті міськради. Після цього рішення буде прийнято і стане обов'язковим для виконання. Нагадаємо, раніше відомий співак Олег Скрипка заявив, що люди, які не можуть вивчити українську, мають низький коефіцієнт інтелекту (IQ), таким ставлять діагноз «дебілізм». Співак вважає, що такі громадяни є соціально небезпечними, а потім треба створити гетто для них і співати їм «Владимирский централ».
Події Монгольський дипломат віз до Відня через Україну 10 тисяч пачок контрабандних сигарет Монгольський дипломат намагався вивезти через Закарпатську митницю понад 10 тисяч пачок сигарет, повідомили АСН в прес-службі ДФС України. Відзначається, що дипломата затримали в четвер, 20 квітня, в пункті пропуску «Лужанка» на кордоні з Угорщиною. Увагу працівників митниці привернув автомобіль Mercedes Vito з білоруськими дипломатичними номерами. У салоні авто перебував чоловік, у якого був при собі дипломатичний паспорт громадянина Монголії і кур'єрський лист, що він перевозить дипломатичну пошту. Разом з тим службовий собака відчув запах тютюну. Дипломат почав дуже нервувати, намагався сигналити і виїхати, не давав оглядати автомобіль. Після тривалих переговорів чиновник все ж погодився надати доступ до вантажу. Під час огляду в мікроавтобусі знайшли пачки сигарет. Нагадаємо, раніше в Міністерстві закордонних справ України заявили, що першого секретаря посольства України в Словаччині Оксану Ліщишин, яка засвітилася в скандалі з контрабандою сигарет, звільнили з дипломатичної служби.
Суспільство Росія стягнула до кордону з Україною вже 3 армії - нардеп На кордоні з Україною вже перебуває три російські армії. Про це заявив народний депутат, координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. За його словами, Росія створює пункти постійної дислокації для нових підрозділів, які перекидають з інших регіонів країни - з Ростовської області і північніших областей. «Фактично на наших кордонах ми бачимо вже три армії, причому одна з них формується в анексованому Криму. Там формується повноцінна армія - з посиленою системою протиповітряної оборони. Те ж відбувається і на території Росії - в прикордонних районах з Україною», - розповів політик в інтерв'ю «Главкому». Тимчук вважає, що тепер керівництво Кремля за кілька годин може по тривозі підняти ці армії і ввести їх в Україну. «Може статися і повномасштабне вторгнення Росії в Україну на інших ділянках кордону поза зоною проведення АТО. Сценарії можуть бути різними», - підкреслив парламентарій. Крім того, за словами Тимчука, анексований Крим може використовуватися як плацдарм для наступу на Україну. Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олександр Турчинов  припустив, що в разі вторгнення Росії вглиб території України, на увесь наступ агресору знадобиться кілька годин.
Політика Журнал Time вніс Путіна до списку 100 найвпливовіших людей світу Американський журнал Time опублікував свій щорічний список "100 найвпливовіших людей", куди вніс і президента Росії Володимира Путіна, віднісши його до розділу "Лідери". Поряд із Путіним журнал вніс у цю номінацію Дональда Трампа, Сі Цзіньпіна, Терезу Мей і Нарендру Моді, Тео Епстайна, Тома Переса і Папу Римського. У передмові до імені Путіна, написаному президентом СРСР Михайлом Горбачовим, говориться: "Зіткнувшись з кризою, яку він успадкував від свого попередника, президент Володимир Путін стабілізував ситуацію, зберіг російську державу і зміцнив її економічне становище. На початковому етапі певні заходи авторитарного управління були були виправдані... Але з часом його недоліки стали більш очевидними. Економічне зростання сповільнилося ще до погіршення відносин із Заходом і санкцій, це все більше і більше впливає на життя ". Ні про агресію Росії проти України, ні про інші конфлікти, в яких бере участь Росія, в тексті не згадується.
Суспільство ФСБ відправила затриманого в Росії українця бойовикам «ДНР» Затриманого в Самарі українця депортували з Росії до терористів так званої «ДНР». Про це заявили в прес-службі ФСБ Росії по регіону. «Громадянин України, затриманий раніше в Самарі за підозрою в роботі на українську розвідку, депортований на територію «ДНР» для подальшого розгляду», - відзначили в ФСБ, передає ТАСС. 27-річного українця затримали на залізничному вокзалі Самари 13 квітня. У ФСБ його допитали, і він нібито зізнався, що проводив в інтересах розвідки Міноборони України візуальну розвідку об'єктів військової і транспортної інфраструктури в «ДНР», а також у Ростовській і Самарській областях. Нагадаємо, у ФСБ затриманого також звинуватили в тому, що в жовтні-грудні 2016 року він  виїжджав у Ростов-на-Дону для візуальної розвідки залізничного та автомобільного вокзалів.
Суспільство У Держдумі РФ з'явився законопроект про перепоховання Леніна На розгляд Держдуми РФ внесений законопроект про перепоховання останків Володимира Леніна з мавзолею на Красній площі в Москві. Законопроект внесли депутати від фракцій ЛДПР і «Єдиної Росії», передає ТАСС. Документом пропонується внести поправки в закон РФ «Про поховання та похоронну справу». «Порядок, терміни і місце перепоховання останків Володимира Ілліча Ульянова (Леніна) визначаються урядом РФ», - йдеться в законопроекті. Депутати відзначили, що питання перепоховання Леніна виникло ще на початку 80-х років XX століття. Політики посилаються на думку представників РПЦ, які заявили, що останки Леніна мають бути поховані і країна «запізнилася з цим на чверть століття». У свою чергу, один з авторів законопроекту Іван Сухарєв висловив думку, що мавзолей можна перенести і зробити музей Леніна, але «не в серці Росії». Нагадаємо, в Києві обраний проект тимчасової інсталяції, яку встановлять на місці поваленого пам'ятника Леніну. Кращою визнали роботу художниці з Мексики Іси Каррільо «Ритуал природи». Художниця підкреслила, що звертатиметься до цілющих сил природи, щоб зцілити місце, що перебувало під пам'ятником Леніну.
Економіка В Україні через надлишок можуть закрити частину заправок Згідно з європейськими методиками, кількість АЗС в Україні в 4-5 разів перевищує нормативи. Про це 20 квітня під час прес-конференції заявив представник Економічного дискусійного клубу Сергій Сапегін, передає кореспондент АСН. «Тобто ті заправки, які є, вони, швидше за все, будуть оптимізуватися, скорочуватися», - припускає він. Крім того,останні 5 років обсяги споживання бензину і дизельного пального падають, оскільки українці переходять на більш дешевий скраплений газ, а кількість заправок залишається такою ж, уточнив експерт. «Говорячи про інфраструктуру роздрібного продажу, слід розуміти, що вона надлишкова. За деяким компаніям ми вже бачимо не тільки гальмування розвитку будівництва нових заправок, але й оптимізацію наявних мереж», - розповів Сапегін.
Політика НАБУ затримало екс-нардепа Мартиненка У Києві затримано екс-народного депутата Миколу Мартиненка. Про це повідомили в Національному антикорупційному бюро України. У бюро поки не повідомили подробиць затримання, пообіцявши надати їх пізніше, передає ЛІГА.net. Разом з тим член громадської ради НАБУ Олексій Гриценко на своїй сторінці в Facebook розповів, що Мартиненко ховається від вручення підозри НАБУ в приймальні народного депутата Дениса Дзензерського. У свою чергу нардеп Сергій Лещенко повідомив у себе в Facebook, що Мартиненко затриманий силами НАБУ «у справі отримання відкатів за контрактами «Енергоатому» на свою панамську компанію з рахунками в Швейцарії». Нагадаємо, в березні з'явилася інформація, що слідство у справі Мартиненка перебуває на завершальній стадії. НАБУ розслідує факт отримання Мартиненком хабарів на суму 30 млн франків при закупівлі НАЕК «Енергоатом» обладнання у чеського акціонерного товариства Skoda JS. Ще одна справа стосується фактів системних порушень під час закупівлі уранового концентрату для потреб ядерної галузі.
Політика Експерт розповів, що має зробити Україна, щоб Гаага визнала фінансування Росією тероризму на Донбасі Для того, щоб у Міжнародному суді ООН довести фінансування Росією тероризму на Донбасі, Україні спочатку потрібно самій визнати сепаратистів терористами. Таку думку в коментарі АСН висловив експерт школи політичної аналітики при НаУКМА Петро Бурковський. «Розглядалося питання порушення Росією міжнародної Конвенції про заборону фінансування тероризму. Тут два моменти. Перше - це треба довести, що сепаратисти на Донбасі створили терористичні організації. В юридичному сенсі ми і самі їх не називаємо терористами. Тобто нам потрібні такі факти, щоб вони були достатніми для того, щоб і ми, і уряди іноземних держав могли визнати сепаратистів терористами», - пояснив експерт. Він уточнив, що рішення про визнання організації терористичною в Україні приймає суд. «Генеральна прокуратура повинна зібрати докази, звернутися з ними до суду і суд повинен ухвалити рішення», - зазначив Бурковський. Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН в Гаазі відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за позовом України. Українська сторона просила міжнародний суд ООН зобов'язати РФ припинити фінансування, постачання зброї, обладнання та проведення навчання незаконним збройним формуванням на Донбасі.
Політика Росія буде імітувати виконання рішення Гаазького суду щодо Криму Росія імітуватиме виконання проміжного рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав татар і навчання українською мовою в Криму. Таку думку в коментарі АСН висловив експерт школи політичної аналітики при НаУКМА Петро Бурковський. «У Росії не буде проблем створити телекартинку, створити пропагандистський імідж того, що в Криму не відбувається ніяких утисків кримських татар. Що стосується Меджлісу, то я думаю, що Росія докладе зусиль, щоб створити новий альтернативний Меджліс на противагу українському. І таким чином покаже, що нічого кримським татарам не загрожує», - уточнив він. Що стосується навчання українською мовою в Криму, то експерт вважає, що Росія може піти на те, щоб надати можливість вивчати українську мову в кримських школах за бажанням батьків. Однак, на думку Бурковського, це буде тільки на папері. «З технологічної і пропагандистської точки зору Росія може спробувати це все зробити, тоді як насправді ніяких позитивних змін на території Криму відбуватися не буде», - вважає він. Нагадаємо, 19 квітня в Гаазі Міжнародний суд ООН ухвалив проміжне рішення і частково задовольнив позов України про попередні заходи щодо Росії з Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Суд зобов'язав РФ, до винесення фінального рішення у цій справі, зняти обмеження прав кримських татар і забезпечити наявність освіти українською мовою в Криму.
Суспільство оформление ленты  У Києві відкрилася Фан-зона Чемпіонату світу з хокею Напередодні старту Чемпіонату світу з хокею у Києві відкрилася велика Фан-зона. На площі перед Палацом спорту встановлена ​​сцена, спортивний майданчик, для дітей запрошені аніматори. Перед глядачами виступили музиканти та артисти. Як кажуть організатори, змагання з хокею в Дивізіоні IA відбудуться в Києві з 22 по 28 квітня. Серед учасників - команди Казахстану, Угорщини, Австрії, Польщі, Південної Кореї та України. Сім днів команди будуть боротися за дві путівки в елітний дивізіон. Та, яка посяде останнє місце, опуститься в нижній чемпіонат. «Фан-зону ми вирішили відкрити трохи раніше, до чемпіонату. Тут можна буде дивитися хокей, говорити про хокей і підтримувати нашу збірну. І щоб тут ті, хто не потрапив усередину, вболівали так, щоб наші хлопці чули там усередині, на майданчику», - говорить В'ячеслав Кириленко, віце-прем'єр України, голова Оргкомітету Чемпіонату світу з хокею в Україні. Матч відкриття Чемпіонату - зустріч збірних України та Угорщини. Квитки все вже розкуплено.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,8294949531555-/ /-pc-/
Top