counter
Архів Повернутись назад 15 Грудня 2016
15 Грудня
За кордоном В Іспанії за підозрою в телефонному шахрайстві затримали 200 китайців В Іспанії національна поліція разом з китайськими правоохоронцями та Інтерполом затримала 200 китайців, що проживають в Іспанії, за підозрою в телефонному шахрайстві, повідомляє РІА Новини. За даними слідства, китайські шахраї з переговорних пунктів, розташованих у Мадриді, Барселоні та Аліканте, телефонували в Китай у пошуках жертв. Вони видавали себе за сусідів, друзів, родичів, попереджаючи про численні факти шахрайства. Вруге жертві телефонувала інша людина, представляючись поліцейським, і повторювала інформацію про факти шахрайства. Утретє шахраї телефонували від імені «судових органів» або «поліцейського керівництва» і пропонували перевести гроші на банківський рахунок, щоб допомогти органам вийти на слід «злочинців». В результаті жертви перераховували гроші на рахунки, які належали шахраям і були зареєстровані в офшорних зонах. Нанесений у результаті шахрайських дій збиток оцінюється в 16 млн євро.
За кордоном NBC: Путін особисто брав участь у втручанні у вибори в США Розвідка США «з високим рівнем впевненості» вважає, що президент Росії Володимир Путін особисто приймав участь у кампанії з втручання у президентські вибори в Америці. Про це інформує NBC, посилаючись на високопоставлених співробітників спецслужб США. За даними джерела, нова інформація показує, що Володимир Путін особисто вирішував, яким чином застосовувати вкрадені у Демократичній партії матеріали. Сказано, що спочатку Росія ставила перед собою мету дискредитувати кандидата від Демократичної партії Гілларі Клінтон. «Те, що почалося як «вендета» проти Клінтон, перетворилося на спробу показати корупцію в політиці США і «розділити ключових американських союзників, створюючи видимість, що країни не можуть покладатися на США як на світового лідера, що заслуговує на довіру», - передають джерела NBC . За словами співрозмовників агентства, Америка володіє переконливими даними, які говорять про причетність російського президента Володимира Путіна до цієї операції. Він особисто стежив за тим, як застосовуються вкрадені у Демократичній партії матеріали. Використання терміну «високий рівень впевненості» говорить про те, що ця інформація є «майже незаперечною».
За кордоном Навальний хоче провести «нормальний» референдум в Криму Російський опозиціонер Олексій Навальний збирається провести «нормальний» референдум в анексованому Криму в разі своєї перемоги на президентських виборах у Росії. Про це він заявив в інтерв'ю РБК. «Коли ви ставите складне запитання, на нього не можна дати просту відповідь. У цьому полягає вся трагедія Криму, який незрозуміло, на чиїй території», - заявив Навальний. За його словами, шлях вирішення проблеми окупованого Криму повинен починатися з нормального референдуму. Навальний запевнив, що Росія зобов'язана чесно виконати Мінські домовленості. «Перший раз у Криму не було нормального референдуму. У цьому і криється основа проблеми. Там була якась процедура під назвою «референдум». У неї ніхто не вірить. Тому Крим не визнано і не розвивається. Він і не буде розвиватися найближчим часом, як не розвивається, наприклад, Північний Кіпр. Це невизнана територія. Щоб почати вирішувати проблему, ми повинні мати точку, від якої відштовхуватися, і цією точкою має стати реальне волевиявлення кримчан на чесному референдумі», - заявив він.
Політика Жодна копійка з $40 млрд, вкрадених Януковичем, не повернута в Україну Жодна копійка, вкрадена Януковичем, не повернута в Україну. За оцінками міжнародних експертів, за чотири роки це не менше $30-40 млрд. Про це на конференції 15 грудня заявив міністр юстиції України Павло Петренко, передає кореспондент АСН.  "Корупція була тим символом Української держави, який не давала нам розвиватися... За 25 років ми фактично втратили шанси стати розвиненою країною через корупцію та через те, що влада, що приходила багато років, намагалася конвертувати все у власні статки... Апогеєм став 2014 рік, коли люди вийшли на Майдан проти цього свавілля", - нагадав він.  За неповні чотири роки правління команди Януковича, за оцінками різних міжнародних експертів, з країни було виведено $30-40 млрд.  "Станом на сьогоднішній день жодна копійка не повернута у державний бюджет, українському народу", - підкреслив він.  За його словами, дуже прикро, коли багато політиків, які обиралися на гаслах повернення справедливості, мають коротку пам'ять, думають, що "можна відсунути на другий план питання повернення активів, вкрадених не тільки Януковичем, а будь-якими корупціонерами... Ті депутати, які критикують ці закони (про спецконфіскацію. - АСН) мають власний інтерес та бажання його конвертувати у власні можливості", - вважає він.  Петренко нагадав, що 5 разів Верховна Рада України вже відхиляла відповідні проекти законів про спецконфіскацію. Але, на думку міністра, необхідна не стільки законодавча база, як наявність політичної волі.  Також вкрай важливо вже наступного року почати реформу судів, оскільки навіть у разі прийняття закону відповідні справи "будуть просто розбиратися об стіну корумпованих судів".  Основне, щоб судові процеси відбулися на підставі законів. "Я дуже сподіваюся, що наступного року у нас буде сформовано Верховний суд, будуть створені  всі підстави  для повернення коштів, які були вкрадені у українського народу", - сказав він.   
Політика ГПУ у цьому році подала до суду близько 800 обвинувачень у корупції Генпрокуратура у 2016 році подала до суду близько 800-та обвинувачень у корупції.  Про це на конференції 15 грудня заявив заступник Генерального прокурора України Євгеній Єнін, передає кореспондент АСН.  «Повернення активів, переслідування тих, хто продовжує грабувати країну протягом трьох років вже після Революції Гідності, що є одним із кричущих викликів українській державності. В чергове хочу зазначити, що Генеральна прокуратура перебуває на передній лінії боротьби з корупцією», - сказав він.  Він підкреслив, що лише за цей рік слідчими Генпрокуратури було подано до суду близько 800 обвинувальний вироків у справах, де йдеться про корупцію. «Хочу нагадати, що це більше ніж половина від загальної кількості обвинувальних вироків, поданих слідчими органами в Україні», - додав він. 
Події Під Києвом п'яний чоловік обстріляв автомобіль колишнього бізнес-партнера Минулої ночі в селі Білогородка під Києвом чоловік у стані алкогольного сп'яніння обстріляв автомобіль «Таврія», який був припаркований біля багатоповерхового житлового будинку. Про це передає прес-служба обласної поліції. Напередодні, 13 грудня, о 22:40 в поліцію надійшло повідомлення від жительки Білогородки, яка розповіла, що невідомі обстріляли автомобіль її чоловіка і зникли. На місце прибула група реагування патрульної поліції. Правоохоронці з'ясували, що невідома особа обстріляла автомобіль «Таврія», який був припаркований на вул. Троїцькій біля багатоповерхового будинку. Постраждалих немає. Незабаром поліцейським вдалося затримати автомобіль Volkswagen, за кермом якого був підозрюваний. Це 55-річний місцевий житель, який перебував в стані алкогольного сп'яніння. У салоні іномарки був знайдений мисливський карабін, 97 патронів різного калібру, предмет, схожий на глушник, а також документи на зброю. Поліцейські встановлюють причину стрілянини. Було встановлено, що в минулому у односільчан був бізнес, зокрема ігровий. Порушено кримінальну справу за ст.296 ч.4 КК України (хуліганство із застосуванням вогнепальної зброї).
Політика ГПУ: На лаві підсудних будуть керівники НБУ, Нафтогазу, Міністерства економіки ГПУ обіцяє посадити на лаву підсудних керівників із Національного банку, Міністерства економіки, "Нафтогазу" керівництво комерційних банків та державних агенцій.                        Про це на конференції 15 грудня заявив заступник Генерального прокурора України Євгеній Єнін, передає кореспондент АСН.  «Ми можемо сказати, що на сьогодні немає недоторканих. На лаві підсудних найближчим часом вже з'являться керівники Національного банку, Міністерства економіки, «Нафтогазу» керівництво комерційних банків та державних агенцій», - сказав він.  «Сьогодні ми очікуємо на вердикти щодо першого заступника Миколаївської обласної адміністрації, колишнього міністра юстиції, заступника міністра охорони здоров'я, заступників керівників прокуратури та багатьох інших», - анонсував він.  Єнін пообіцяв: «Наступні у черзі - це значна кількість колишніх та сьогоднішніх чиновників. Велика риба потрапляє в сітку. Це вже не є історією каналу «Діскавері». Я хотів би ще раз наголосити, що Генеральна прокуратура налаштована на максимальну співпрацю з іншими правоохоронними органами, міжнародними інституціями». 
Політика «Газпром» повинен виконати рішення АМКУ «Газпром» повинен виконати рішення АМК України. Про це в інтерв'ю журналістам 15 грудня заявив міністр юстиції України Павло Петренко, передає кореспондент АСН. «Антимонопольний комітет України - незалежний регулятор, який контролює ситуацію зі зловживаннями як українських суб'єктів підприємницької діяльності, так і іноземних. АМКУ провів розслідування, встановив факти незаконних дій компанії «Газпром», застосував до неї санкції. Ці санкції підтверджується рішенням українського суду. В Україні немає жодного органу, ні в уряді, ні в парламенті, щоб давати доручення про скасування рішення АМК. Тому всі заяви РФ щодо цього рішення є надуманими», - сказав він. Міністр юстиції додав, що АМК України діяв за законом: «Якщо російська сторона усуне ті причини, які стали підставою для санкцій, сплатить штраф, то проблем з нашим АМК не буде. А що стосується того, що вони нібито побоюються щодо транзиту газу, то я можу сказати, що Україна не здійснює поставки російського газу, Україна не купує газ у «Газпрому». Як повідомлялося, 5 грудня Господарський суд Києва повністю задовольнив позовні вимоги АМКУ до «Газпрому» про примусове стягнення з цієї компанії штрафу в розмірі 172 млрд гривень (близько $6,59 млрд за поточним курсом. - Ред.). За даними комітету, половина суми - це безпосередньо штраф, друга - пеня, нарахована за його несплату.
Політика Генпрокуратура почала боротьбу з «бурштиновою мафією», Онищенком та ухиленням від податків Генеральна прокуратура України почала боротьбу з «бурштиновою мафією», нардепом Олександром Онищенком та ухиленням від сплати податків.  Про це на конференції 15 грудня заявив заступник генерального прокурора України Євгеній Єнін, передає кореспондент АСН.  «Спільно із СБУ ми почали викриття т. з. «бурштинової мафії», куди були залучені заступник регіональної прокуратури та представники СБУ. Спільно з НАБУ останніми тижнями була затримана людина, яка намагалася дати мільйонного хабара керівництву антикорупційних органів, що продовжує активне переслідування колишнього члена українського парламенту пана Онищенка. Сьогодні українське суспільство як ніколи вимагає вивчення тих електронних декларацій, які були подані вищою ланкою державних службовців», - заявив він.  Лише останнього тижня Генеральна прокуратура передала 50 звершень до Національного агентства попередження корупції з метою вжиття заходів відповідно до Закону «Про попередження корупції».  Зокрема, за його словами, йдеться про ухилення від сплати податків тих, хто подав електронні декларації. 
За кордоном Екс-депутат Олійник ініціював в РФ суд про держпереворот в Україні Екс-депутат Верховної ради України Володимир Олійник, який в РФ подав позов про визнання подій 2014 року державним переворотом, повідомив, що найближчим часом участь у засіданні візьме екс-президент Віктор Янукович. Про це із зали суду, де в четвер, 15 грудня, проходить засідання, передає кореспондент ТАСС. «Віктор Янукович найближчим часом візьме участь у засіданні», - заявив Олійник. У його позові сказано, що він звернувся до російського суду після того, як вичерпав юридичні можливості в Україні. «Як юрист я провів дослідження подій, що відбулися в лютому 2014 року в Києві, і прийшов до висновку, що тоді мав місце державний переворот і узурпація влади», - говорить Олійник. До суду як свідки були викликані екс-прем'єр Микола Азаров, колишній голова АП Андрій Клюєв, екс-голова МВС Віталій Захарченко, колишній голова СБУ Олександр Якименко, екс-генпрокурор Віктор Пшонка, колишній голова Конституційного суду Овчаренко та інші. Але, крім Януковича і Азарова, ніхто з них не відповів.
За кордоном У ФСБ Росії заявили про запобігання серії резонансних терактів у Москві Федеральна служба безпеки Російської Федерації відзвітувала про запобігання в Москві серії терактів, які готувалися за вказівкою емісара терористичного угрупування «Ісламська держава», що перебуває в Туреччині, повідомляє «РИА Новости»». За даними ФСБ РФ, в знешкоджену групу терористів входили громадяни Таджикистану і один житель Молдови. Всього було затримано чотирьох осіб. У затриманих знайшли саморобні вибухові пристрої, автоматичну вогнепальну зброю, а також «значну кількість вибухової речовини», з якої вони планували виготовити ще одну потужну кустарну бомбу. У ФСБ зазначили, що терористи готували серію резонансних терактів за прямою вказівкою емісара ІДІЛ, який оголошений у міжнародний розшук владою Таджикистану і зараз переховується в Туреччині.
Політика Гройсман: Уряд подасть законопроект щодо передачі всіх земель в управління громадам Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає за необхідне сформувати порядок денний об'єднаних територіальних громад для Верховної Ради, зокрема і окремий законопроект про передачу земель в управління об'єднаним територіальним громадам. Про це він заявив під час форуму об'єднаних територіальних громад сьогодні в Києві. «Нам треба сьогодні завершити прийняття необхідного законодавства для забезпечення можливості для вашого розвитку (ОТГ)», - сказав він. Він наголосив, що всі землі мають бути передані в управління ОТГ. «Наше завдання, і ми, в принципі, урядом готові це зробити - подати окремий законопроект, в якому буде написано, що всі землі ОТГ передаються в управління. І я хотів би, щоб ми спланували порядок денний обміну місцевого самоврядування ОТГ для українського парламенту», - сказав Гройсман. За його словами, необхідно визначити 3-7 законів щодо об'єднання територіальних громад, щодо управління земельними ресурсами. Прем'єр зазначив, що розраховує в січні-лютому провести зустріч голів громад із депутатами Верховної Ради і сподівається на підтримку парламентом даного законопроекту. «Вірю в те, що ми зможемо переконати депутатів в такому підході», - зазначив Гройсман.      
Економіка Генпрокуратура обіцяє завершити розслідування справи банку «Михайлівський» Генеральна прокуратура України обіцяє завершити розслідування кримінального провадження стосовно керівництва банку «Михайлівський» найближчим часом. Про це на конференції 15 грудня заявив заступник генерального прокурора України Євгеній Єнін, передає кореспондент АСН.  «Один із викликів, який стоїть перед нами, це переслідування афер у банківській сфері. Хотів би навести приклад кримінального провадження, яке активно розслідується стосовно колишнього керівництва банку «Михайлівський», злочинні дії якого призвели до збитків значної кількості вкладників і сума збитків перевищує мільярди гривень», - заявив він.  Єнін наголосив, що міжнародні партнери активно допомагають розслідувати ці злочини. «Ми сподіваємося на результати вже найближчим часом», - додав прокурор.
Політика Аваков спростував відставку в зв'язку з трагедією в Княжичах Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляє, що не має наміру йти у відставку у зв'язку з трагічною стріляниною під час спецоперації в селищі Княжичі Київської області, в результаті якої загинули п'ятеро правоохоронців, передає Інтерфакс-Україна. «Говорять про мою відставку досить давно ... Я збираюся робити висновки і робити свою справу. Якщо будуть підстави для моєї відставки - вона, безумовно, колись станеться - я це зроблю. Зараз я буду робити висновки, і будемо рухатися далі», - сказав Аваков. Нагадаємо, під час спецоперації із затримання банди грабіжників у ніч на 4 грудня в селищі Княжичі Київської області сталася перестрілка між співробітниками державної охорони і групою захоплення Національної поліції. В результаті загинули п'ятеро правоохоронців. Після трагедії т.в.о. голови Національної поліції України Вадим Троян 5 грудня відсторонив від виконання службових обов'язків керівників трьох підрозділів столичної поліції, а також весь особовий склад, який брав у ній участь.
Політика Латвія поверне Україні $50 млн, вкрадені Арбузовим - ГПУ Українська сторона може розраховувати на повернення активів колишнього голови Національного банку України Сергія Арбузова з Латвії. Про це на конференції 15 грудня заявив заступник генерального прокурора України Євгеній Єнін, передає кореспондент АСН. «Швейцарія є першою країною світу, з якою Україна, має успішний досвід повернення активів, які були отримані корупційним шляхом. Йдеться про повернення грошей Павла Лазаренка. Саме Швейцарія забезпечила повернення близько $14 млрд на початку 2000 років. Буквально на наступному тижні генеральний прокурор (Юрій Луценко) здійснить свій візит до Латвії, де ми будемо говорити про повернення $50 млн, які були стягнуті у бюджет Латвії», - сказав він. Єнін наголосив, що українська сторона має аргументи, щоб «отримати успіх у поверненні грошей». У свою чергу міністр юстиції України Павло Петренко в інтерв'ю журналіста також підтвердив, що також нещодавно був у Латвії, де провів переговори із міністром юстиції Латвії. «Я отримав чіткий посил, що ті кошти, які були вкрадені Арбузовим та його оточенням, будуть повернуті українському уряду. Міністр юстиції тоді пообіцяв винести це питання на закритий розгляд уряду Латвії. Є позитивний сигнал, бо після цього генеральна прокуратура Латвії вийшла на нашу прокуратуру та готова зустрітися з нашими правоохоронцями щодо технічної сторони повернення цих активів», - наголосив він. Також Петренко додав, що наступними країнами по запитам України стануть Швейцарія, Люксембург, Велика Британія та інші, які «завжди були гаванями, де ховали кошти наші можновладці».  
Політика Бальчун заявив про погрози фізичної розправи керівництву «Укрзалізниці» Оператор українських залізниць "Укрзалізниця" зіткнувся з хакерськими атаками і погрозами в бік керівництва. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив голова компанії Войцех Бальчун. «З усією відповідальністю і тривогою заявляю: зараз відбувається нечуване ганебне торпедування всіх наших останніх кроків, особливо в кадровій сфері. Новопризначені керівники зіткнулися з реальними загрозами фізичної сили. Ці загрози походять від конкретних осіб, очевидно, афілійованих з чиновниками з високих владних кабінетів. Наша спроба навести лад у сфері розподілу порожніх вагонів зіткнулася з жорсткою протидією старої системи», - заявив керівник «Укрзалізниці». За словами Бальчуна, в хід пішли погрози, хакерські атаки на сервери і системи компанії, зараз заблокована робота офіційного сайту «Укрзалізниці». Він також додав, що скасував відрядження до Відня і зустріч із керівництвом австрійської залізниці через ситуацію в «Укрзалізниці». Доступ до сайту «Укрзалізниці» за станом на 13:00 15 грудня тимчасово відсутній. На сторінці сайту вказано, що доступ відключений в зв'язку з роботами по конфігурації локальної мережі.
Політика Онищенка можуть допитати по скайпу – НАБУ Народного депутата України Олександра Онищенка, який переховується від українського правосуддя за кордоном, можуть допитати у режимі відеоконференції. Про це в інтерв'ю журналістам 15 грудня заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, передає кореспондент АСН.  «Зустріч на нейтральній території (з Онищенком) - не буде мати процесуального значення. Є як варіант допит його по скайпу. Ми зараз розглядаємо таку можливість»,  - сказав він.  На уточнююче запитання, коли може бути допит по скайпу, він відповів:  «Я думаю, що до кінця тижня ми приймемо рішення, коли це буде. Ми повинні отримати ще його згоду. І направляємо зараз запит стороні захисту. Якщо буде його згода, то це буде організовано».  Він нагадав, що заяви Онищенка «носять загальний характер і направлені, на мою думку, щоб політизувати справу... Зараз стоїть питання: або ми його затримуємо та доставляємо. Або ми ініціюємо процедуру заочного засудження». 
Політика Суд повернув Києву акції «Київхімволокна», відчужені при Черновецькому Київський Апеляційний суд повернув у комунальну власність контрольний пакет акцій «Київхімволокно», який був відчужений за правління мера Леоніда Черновецького. Про це сказано на сайті київської прокуратури. «За сприяння прокуратури Києва столичній громаді через суд було повернуто право власності на контрольний пакет акцій ВАТ «Київхімволокно», - сказано в повідомленні. У 2009 році Київрада незаконно продала контрольний пакет (51%. - Ред.) акцій компанії «Київхімволокно» приватному підприємству. «З огляду на порушення законодавства київська прокуратура в інтересах територіальної громади звернулася до суду з позовом, в якому попросила визнати права власності та витребування акцій із незаконного володіння. Апеляційний суд підтримав позицію прокуратури і задовольнив позов», - додали в прокуратурі.
Політика Аваков заявив про п'ятьох претендентів на главу Нацполіції Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про п'ятьох претендентів на пост голови Національної поліції, ім'я якого остаточно стане відомо вже в січні 2017 року, передає ЛІГА.net. «Можливо, сьогодні ми оголосимо початок консультативного конкурсу. За підсумками комісія зможе мені запропонувати одну, дві або три кандидатури і після цього я передам цю кандидатуру до Кабміну для затвердження», - сказав міністр. За словами Авакова, конкурс на посаду голови Нацполіції буде відкритим і в ньому зможуть взяти участь як поліцейські, так і цивільні особи. «У січні ми побачимо результат. Я бачу осіб п'ять кандидатів», - додав він. Нагадаємо, що після відставки глави Національної поліції Хатії Деканоїдзе відомство тимчасово очолив перший заступник начальника Національної поліції Вадим Троян.
Суспільство Прокуратура оголосила підозру студентці, яка опублікувала відео, де її пес загриз кошеня Харківська прокуратура оголосила підозру власниці бультер'єра, яка опублікувала відеозапис у соціальних мережах, де її пес загриз кошеня. Про це передає обласна прокуратура. Харківська місцева прокуратура №3 оголосила про підозру 17-річній мешканці Харкова за фактом розповсюдження відеоролика, який пропагує культ насильства і жорстокості, згідно зі ст. 300 ч. 2 КК України. За інформацією виконуючого обов'язки керівника Харківської місцевої прокуратури Ксенії Мельник, досудове розслідування встановило, що в кінці жовтня 2016 року дівчина опублікувала в соцмережах відеозапис, де її пес породи бультер'єр був нацькований на кошеня. Експертиза встановила, що матеріали пропагують культ жорстокості і насильства. Максимальна санкція цієї статті передбачає п'ять років позбавлення волі.
Політика Гройсман розповів, наскільки багатшим стає народ завдяки об'єднанню громад Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав, що місцеві бюджети завдяки фінансовій децентралізації, яка розпочалася у 2014 році, зросли в втричі, і бюджет громад на одного жителя наразі - 2 тис. грн. Про це він заявив під час форуму об'єднаних територіальних громад сьогодні в Києві. «Ми бачимо, що об'єднані територіальні громади (ОТГ) мають в три рази більші бюджети», - сказав прем'єр.  В розрахунку на одного жителя, за його словами, бюджети територіальних громад можуть надати майже в чотири рази більше коштів. «Бюджет громад на одного жителя був 600 грн, а зараз - 2000 грн. І є хороша новина - це тільки початок. Далі буде більше ресурсів, більше можливостей і більше успіхів», - наголосив глава уряду.  Нагадаємо, Гройсман прогнозував раніше, що в 2017 році доходи місцевих бюджетів зростуть на 25%.
Політика Холодницький: Справу голови ЦВК Охендовського буде направлено до суду Якщо голова Центральної виборчої комісії України Михайло Охендовський не з'явиться на допити, детективи будуть діяти згідно з Кримінально-процесуальним кодексом. Про це в інтерв'ю журналістам 15 грудня заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, передає кореспондент АСН. «Щодо справи Охендовського є підписана підозра і навіть, якщо не буде 100% впевненості у доказовій базі, у будь-якому випадку ця справа піде до суду. Це перша справа, де слідство врешті зібрало ті докази, які ми хотіли... І якщо він не з'явився, я даю повну свободу дій детективам як органу розслідування. Я досі від них чекаю клопотання про обрання того чи іншого запобіжного заходу, який вони визначать і бачитимуть, що він доцільний, бо станом на зараз його немає», - сказав Холодницький. Також він сказав, що відбувається слідство і детективи під процесуальним керівництвом прокурорів повинні зібрати докази і направити справу до суду. Іншого шляху, окрім направлення справи в суд, він не бачить. Якщо Охендовський буде продовжувати не з'являтися на допити, керівник САП сказав, що «тоді буде привід, тоді буде розшук, тоді будуть, відповідно, ті дії, які передбачені КПК». На питання щодо намірів керівництва ЦВК звернутися до суду на керівників НАБУ та Прокуратури, він сказав: «Я думаю, що вони мають право звернутися до суду. Але вимагати відповідальності за те, що хтось робить свою роботу, ну що, я бажаю їм успіхів».  
Події У Запоріжжі на кладовищі зґвалтували і вбили медсестру У Запоріжжі було виявлено тіло 23-річної Аліни Дякової, яка пропала два дні тому по дорозі додому. Як виявилося, її зґвалтували і вбили. Зараз вбивця затриманий, повідомляє відділ комунікації поліції Запорізької області. «У поліцію звернувся 51-річний житель с. Лежиного, який заявив, що його дочка була у бабусі в селі Новостепнянське. О 20:00 вона, не дочекавшись маршрутки, сіла в автомобіль. Близько 21:30 дівчина зателефонувала батькові і повідомила, що перебуває біля кладовища в селі Лежиному. Коли бітько приїхав туди - дочки не було», - сказали в поліції. Оперативники відпрацювали територію і знайшли очевидця, який розповів, що дівчину підібрав автомобіль «ВАЗ 2109» світлого кольору. Було встановлено коло осіб, які мають схожі автомобілі. Вийшли на раніше судимого 35-річного жителя Оріхівського району. В ході обшуку в його гаражі було знайдено автомобіль зі слідами крові в багажнику та салоні. На кладовищі були виявлені речі дівчини і підозрюваного. Вранці 15 грудня злочинець був затриманий працівниками кримінальної поліції. Чоловік розповів, де заховав тіло дівчини. Перед вбивством він зґвалтував свою жертву. Аліна Дякова працювала медсестрою в Запорізькій обласній лікарні. Вона зникла 13 грудня ввечері.
Політика Заяви щодо відновлення Україною ядерного статусу погіршують стосунки з ЄС - політолог Заяви українських політиків щодо відновлення статусу України як ядерної держави негативно впливають на стосунки з європейськими партнерами. Про це в коментарі АСН заявив політолог Володимир Фесенко.   «Якщо деякі наші політики будуть уперто казати, що нам треба знов стати ядерною державою, це може вплинути негативно. Це тільки погіршить ситуацію навколо України і створить додаткові проблеми зокрема в стосунках з нашими нинішніми партнерами і на жаль не гарантує нам безпеку. Тому що якщо хтось думає що в нас буде ядерна зброя і Росія на нас не буде нападати, так вона на нас офіційно і не нападає. А для протидії використанню інструменту гібридної війни не потрібна протидія в якості ядерної зброї», – зазначив політолог.
Політика ГПУ роками чекає виконання міжнародних доручень закордонними країнами щодо злочинності походження активів Генпрокуратура роками чекає на виконання міжнародних доручень іноземними державами щодо злочинності походження активів.  Про це на конференції 15 грудня заявив заступник ГПУ Сергій Горбатюк, передає кореспондент АСН.  «Ми очікуємо виконання наших клопотань про надання документів, які можуть підтвердити злочинність походження коштів», - заявив він.  Він додав, що іноді чекати приходиться роками, наприклад, така ситуаціє є з Кіпром, з США. «Де по двох кримінальних провадженнях ми з жовтня 2014 року очікуємо виконання клопотання про надання міжнародно-правової допомоги, бо існує проблема із строком виконання доручень іноземними державами, а також із самим сприянням виконанню міжнародних доручень ГПУ», - додав він. 
Суспільство Мінімальний новорічний стіл обійдеться майже в 1000 гривень Середній новорічний стіл на 4-5 осіб стане українцям в середньому в 890 гривень, порахували в Асоціації постачальників торговельних мереж України. У коментарі АСН генеральний директор Асоціації Олексій Дорошенко повідомив, що в меню їхнього столу увійшла курка з картоплею як основна страва, салати «Олів'є» та «Оселедець під шубою», бутерброди з червоною ікрою і червоною рибою, консервовані огірки і гриби, а також по пляшечці ігристого, горілки і вина. Дорошенко додав, що в цьому році новорічний стіл обійдеться українцям на 10-15% дорожче, ніж торішній. І це при тому, що торгові мережі вже пропонують суттєві передноворічні знижки на продукцію. «Зараз по торговим мережам великі акції. Там, де є конкуренція між торговими мережами в великих містах, підвищення цін передноворічний воно урівноважиться акціями. Передноворічне підвищення ціни буде в середньому десь 10%, на деякі продукти, наприклад на деякі види м'яса, може вирости і до 20%, а ось акції вони десь від 20 до 40%. На ринках такого не буде, але торговельні мережі це все таки близько 45% роздрібних продажів в Україні. Якщо ми говоримо про невеликі міста, там є поняття таке, як власні запаси, і за рахунок цього ціни врівноважаться», - вважає Дорошенко.
За кордоном оформление ленты  SaveAleppo: У Києві під посольством РФ вимагали припинити масові вбивства у Сирії Біля посольства РФ у Києві відбувся протест проти злочинів Росії в Сирії. До будівлі на Повітрофлотському проспекті прийшли близько ста осіб. Активісти обклеїли паркан дипломатичної установи фотографіями сирійських дітей і жінок, поранених під час бомбардувань міста Алеппо військами Башара Асада, і розклали на снігу ляльок, облитих багряною рідиною. Мітингувальники вимагають від Росії припинити підтримувати вчинення злочинів, а від України - засудити політику сирійського президента Асада і Російської Федерації. «Кожен день спілкуюся з моїми сирійськими друзями в соціальних мережах. Вони не знають, що їм робити. Вони просто чекають смерті і вмирають щодня. Сподіваються на мирний коридор, щоб хоча б старих і дітей вивезти з міста», - говорить сирієць Азіз, який живе в Україні вже 20 років. В руках у багатьох - прапори України і плакати. На останніх написи: «Ми не можемо це зупинити, але без нас це точно не зупиниться», «Путін, що тобі сниться?», «Путін, припини бомбардувати немовлят!», «Вимагаємо коридор!». «Ми вимагаємо у світової спільноти підтримувати Україну, але самі в той же час дуже часто залишаємося байдужими до інших проблем. Була вже Чечня, була Грузія, зараз Сирія. Якщо українці хочуть показати, що вони ростуть як нація, їм треба проявляти свою солідарність. Їм треба боротися не тільки за себе, але й за інші держави», - говорить колишній заручник Кремля Геннадій Афанасьєв.
Суспільство НАН України позбавила радника Путіна звання іноземного члена академії Національна академія наук України позбавила радника президента РФ Сергія Глазьєва почесного звання іноземного члена (академіка) НАН України. Про це повідомили в НАН України за підсумками загальних зборів академії 14 грудня. «Відбулася також сесія Загальних зборів НАН України, учасники якої розглянули - за поданням Відділення економіки НАН України та Президії НАН України - питання про іноземного члена НАН України С.Ю. Глазьєва і абсолютною більшістю голосів прийняли рішення про виключення С.Ю. Глазьєва зі складу академії», - йдеться в повідомленні. Нагадаємо, що радник президента Росії з питань регіональної економічної інтеграції Сергій Глазьєв був іноземним членом НАН України за спеціальністю «теорія економічного розвитку».
Політика НАБУ має проблеми із доступом до е-декларацій Національне антикорупційне бюро України зіткнулося з проблемами доступу до даних електронних декларацій. Про це на конференції 15 грудня заявив директор НАБУ Артем Ситник, передає кореспондент АСН.  «Ми проводимо фактично розслідування щодо декларацій так, як проводять розслідування журналісти. НАБУ має звичайний доступ на сайт Єдиного реєстру електронних декларацій, згідно з яким частина даних у е-деклараціях чиновників закриті», - заявив він.  Також у НАБУ вимагають надати доступ до декларацій, тоді як НАЗК вимагає на це постанови суду. «На сьогоднішній день навіть з фіскальною службою була найбільш складна взаємодія з отримання повного доступу. Сьогодні підписані останні технічні протоколи, і ми отримаємо повний доступ до баз даних фіскальної служби. Чому НАЗК обрало таку позицію, мені незрозуміло. Сподіваюся, вона буде змінена, і ми реалізуємо повноваження закону в частині доступу до інформації», - наголосив він.
Економіка Зубко анонсував, що місцева влада зможе отримати додатково 60 млрд грн Місцева влада зможе отримати додатково 60 млрд грн, які будуть спрямовані на розвиток регіонів у рамках децентралізації.  Про це завив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко на форумі об'єднаних громад в Києві. За його словами, ці кошти зараз перебувають на рахунку Державної казначейської служби України і можуть бути передані після прийняття законодавства щодо децентралізації. «Можу повідомити, що станом на 15 грудня на казначейському рахунку міститься 60 мдрд грн, які будуть спрямовані на розвиток регіонів у рамках децентралізації. Це станеться після прийняття законодавства щодо децентралізації», - сказав він. За словами міністра, вже до кінця поточного року відповідні законодавчі ініціативи будуть підготовлені і винесені на розгляд парламенту. Нагадаємо, прем'єр-міністр Укра­їни Володимир Гройсма­н заявив, що місцеві бюджети­ завдяки фінансовій д­ецентралізації, яка р­озпочалася у 2014 роц­і, зросли втричі, і­ бюджет громад на одн­ого жителя зараз  - 2­ тис. грн.
Політика З ватажками «Д/ЛНР» Савченко обговорювала не тільки заручників - СБУ Під час зустрічі народного депутата Надії Савченко з ватажками терористичних угруповань «ДНР» і «ЛНР» обговорювалися питання не тільки обміну полоненими. Про це заявив керівник Центру зі звільнення полонених при СБУ Юрій Кочанов, передає «Українська правда». «Я знаю, що обговорювалися кулуарно питання не тільки заручників, а також питання амністії і зняття економічних санкцій», - зазначив представник СБУ. Нагадаємо, що 7 грудня Надія Савченко їздила в Мінськ і зустрічалася з ватажками «ДНР» і «ЛНР» - Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким. За даними ЗМІ, зустріч Савченко з ватажками терористів була організована Федеральною службою безпеки Росії за підтримки посольства РФ в Мінську. Основна мета візиту Савченко - змусити українську владу піти на прямі переговори з бойовиками.
Політика Україна обміняє 228 представників «ОРДЛО» на 58 своїх громадян - Тандіт Україна готова здійснити обмін своїх громадян на тих, кого зажадало надати ОРДЛО у співвідношенні один до чотирьох. Про це повідомив радник голови СБУ Юрій Тандіт на своїй сторінці в соцмережі. «Україна готова на безпрецедентний крок заради звільнення 58 заручників - передати 228 осіб, яких вимагали представники ОРДЛО. Ми не займаємося політикою і маніпуляціями! Ми здійснюємо справи!» - написав Тандіт. За його словами, є надія, що українці будуть на батьківщині і возз'єднаються зі своїми сім'ями ще до нового року. Нагадаємо, нардеп Надія Савченко також заявляє, що докладає зусиль для звільнення заручників і для цього нібито зустрічалася в Мінську з представниками терористів і РФ. Втім її несанкціоновану активність не підтримує Президент Порошенко.
Політика Голова ЦВК пообіцяв не залишати Україну і співпрацювати зі слідством Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський назвав звинувачення Національного антикорупційного бюро України фейковим і необиґрунтованими. Про це він заявив 15 грудня перед допитом у НАБУ, передає Інтерфакс-Україна. «Абсолютно зрозуміло, що жодних доказів вчинення мною кримінальних правопорушень немає і бути не може. Переконаний, якщо слідство буде об'єктивним і неупередженим, то воно само це доведе і закриє справу на стадії досудового розслідування», - сказав він. Разом з тим, Охендовський зазначив, що поки не може назвати «замовника» свого переслідування, але додав, що «автором сценарію і режисером (кримінального переслідування) є особи, які перебувають не в Україні». Голова ЦВК також запевнив, що в статусі підозрюваного має достатньо важелів для доведення своєї невинуватості. За його словами, він готовий співпрацювати зі слідством і не виїжджати з країни, щоб «довести безпідставність висунутих обвинувачень». Нагадаємо, що 13 грудня детективи НАБУ повідомили Михайлу Охендовському про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч.3 та ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України («Одержання хабара у великому і особливо великому розмірах особою, яка займає особливо відповідальне становище»).
За кордоном У Путіна підтвердили присутність на прийомі в Кремлі найманця «Вагнера» Командир найманців на Донбасі Дмитро Уткін з позивним «Вагнер» все-таки був на прийомі Героїв у Кремлі за свої «заслуги» перед Росією. Про це інформує прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, передає Інтерфакс. За його даними, командир найманців «Вагнер» був запрошений на прийом як кавалер ордена Мужності. «Дмитро Уткін дійсно був на прийомі. Він кавалер орденів Мужності і він був від Новгородської області. Запрошувалися Герої РФ і кавалери орденів Мужності», - заявив Пєсков. Представник Путіна не зміг відповісти, за що саме ця особа була удостоєна нагороди, додавши, що зазвичай такі ордени даються за мужність. На прохання журналістів уточнити, чи перебувають «бійці» Дмитра Уткіна, які іменуються «групою Вагнера», в Сирії, секретар Кремля сказав: «Я не знаю, що у нього є бійці, і не знаю, чи є вони в Сирії, не знаю, чи є у них взагалі якийсь статус. Бійці є у Міноборони РФ».
Політика Янукович у російському суді дав свідчення про «держпереворот» в Україні Екс-президент України Віктор Янукович назвав події, які відбулися взимку 2014 року, державним переворотом, підтримавши позов свого екс-соратника Володимира Олійника. Про це він повідомив під час виступу на засіданні Дорогомиловського суду в Москві, де перебуває як зацікавлена ​​особа за позовом. Про це передає ТСН. «Я буду свідчити про держпереворот, який стався в Україні і спричинив тяжкі наслідки», - додав Янукович. За його інформацією, в результаті незаконних дій Верховної Ради були прийняті закони, що не відповідають Конституції країни, зокрема, про його відсторонення від обов'язків. «Усі наступні події, які відбувалися у Верховній Раді і при призначенні нового уряду, були антиконституційними. Вони виходять за рамки українських законів, вони привели до тяжких наслідків. Не маючи підстав, влада почала боротьбу з власним народом, в результаті якої постраждали і загинули жителі України та інших країн», - додав Янукович. Він зазначив, що сподівається на надання правильної правової оцінки цих подій Конституційним судом України, коли прийде час.
Політика оформление ленты  Через поведінку Савченко політики з обережністю говорять про інших політв'язнів у Росії - журналіст Журналіст Роман Цимбалюк опублікував на своїй сторінці в соцмережі відео короткого спілкування в залі російського суду з українцем Романом Сущенком, якого влада РФ незаконно утримує і звинувачує в шпигунстві. На відео Роман тримається гідно і виглядає бадьорим, зібраним. «Дивуюся його спокою і витримці. Роман виглядає бадьоро, дякує колегам за підтримку. Ілюзій щодо російського правосуддя не відчуває», - написав український журналіст. Також Роман Цимбалюк висловив думку, що через неоднозначну поведінку після звільнення з російського полону Надії Савченко тепер українські політики з великою обережністю коментують питання незаконно затриманих в Росії українців. «А раптом, новий бранець виявиться «не героєм».
Економіка В окупованому Харцизьку невідомі захопили завод Керівництво одеського підприємства «Виробниче об'єднання «Стальканат-Силур» заявило про захоплення філії компанії в Харцизьку, розташованої на тимчасово окупованій території Донецької області, передає Інтерфакс-Україна. «Невідомі особи заарештували керівництво заводу. До наших людей прийшли додому з обшуками, вивезли сервери, вилучили всю документацію, печатки та вивезли з заводу, блокувавши виробництво», - заявив генеральний директор «Стальканат-Силур» Сергій Лавриненко. У компанії немає достовірної інформації, хто саме захопив підприємство і з якою метою. «Мета захоплення нам незрозуміла. Версії про порізку заводу на металобрухт поки, на щастя, не підтвердилися. А версія про запуск виглядає абсурдною», - заявив гендиректор. Лавриненко додав, що завод, який випускає сталеві, капронові канати і метизну продукцію, захопили в середині вересня, а в грудні почав з'являтися разом з озброєними людьми колишній технічний директор, осолосивши, що «представляє тимчасову адміністрацію від влади».
Економіка Нова модель ринку електроенергетики дозволить знизити ціни, але нескоро – експерт Нова модель ринку електроенергетики дозволить за рахунок конкуренції між виробниками та постачальниками знизити ціни на електричну енергію, але в довгостроковій перспективі. Про це заявив директор державного підприємства «Енергоринок» Юрій Гнатюк під час круглого столу на тему: «Новий закон про електроенергетику: що очікувати споживачам?» сьогодні в Києві. «Щодо зниження цін. На нашу думку, нова модель ринку дозволить за рахунок конкуренції між виробниками та постачальниками все ж таки знизити ціни на електричну енергію. Але, на жаль, це не не в короткостроковій перспективі. Думаю, це буде в довгостроковій перспективі», - сказав він. Щодо можливого росту цін, то за його словами, це буде залежати від того, якою буде нова модель ринку, яким буде перехідний період. «Але всі бачать, що дорожчають ресурси», - додав він, а також наголосив, що ефективне  запровадження та функціонування нової моделі ринку може бути тільки при наявності повної оплати за спожиту електроенергію з боку усіх споживачів. «Головним є те, що це питання має бути вирішене до започаткування нової моделі ринку. Я сподіваюся, що під час, принаймні, якнайменше перехідного періоду», - сказав Гнатюк. Нагадаємо, запровадження саме такої моделі обумовлено зовнішніми (Договір Про Енергетичне Співтовариство) та внутрішніми (Стратегія сталого розвитку «Україна-2020», Програма діяльності Кабінету Міністрів України, Коаліційна Угода) чинниками.
Політика оформление ленты  Суд дозволив затримати Януковича-втікача - Луценко Печерський районний суд м.Києва задовольнив клопотання прокурорів і постановив надати дозвіл на затримання підозрюваного у державній зраді екс-президента України Віктора Януковича. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко. «14 грудня 2016 року Печерський райсуд м.Києва, розглянувши в закритому судовому засіданні клопотання прокурора Головної військової прокуратури Р.Кравченка про надання дозволу на затримання підозрюваного Януковича В.Ф. з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, встановив клопотання задовольнити і надати дозвіл на затримання підозрюваного Януковича В.Ф.», - заявив генпрокурор. Нагадаємо, що 28 листопада генпрокурор України Юрій Луценко зачитав по скайпу колишньому президенту Віктору Януковичу повідомлення про підозру за двома статтями Кримінального кодексу - ст. 110, 111 Кримінального кодексу України (державна зрада і посягання на територіальну цілісність держави).
Політика оформление ленты  Адвокати Без'язикова заявили, що його переслідують як свідка у справі Іловайського котла Адвокати недавно звільненого з полону бойовиків полковника ЗСУ Івана Без'язикова, якому правоохоронні органи висунули підозру у співпраці з "ДНР", заявили про фальсифікацію його справи, передає кореспондент АСН. За словами адвоката Олега Веремеєнка, Без'язикова переслідують, бо він є «свідком прорахунків вищого керівництва Генерального штабу і Міністерства оборони України, в результаті яких виникли згубні котли, подібні Іловайському». «Вони прибирають свідків котлів», - сказав адвокат. Також, за словами Веремеєнка, терористи в «ДНР» під страхом смерті використовували Без'язикова для спроби вербування іншого полоненого - Косинського, який зараз проходить свідком у справі Без'язикова. "Є певні політсили і певні впливові особи, які не були зацікавлені в його поверненні з полону. І його свідчення як старшого офіцера у справах «котлів» дуже важливі. Тому я переймаюся за всіх офіцерів і 30-тій бригади і 8-го армійського корпусу , оскільки вже зараз йде переписування історії: тих, хто реально там був, їх забули. І такі, як Без'язичний заважають тим, хто незаслужено отримав нагороди. Я не буду прізвища називати, але за цими переслідуванням стоять люди, які покинули наших солдатів в котлі і втекли", - заявив адвокат. Також під час брифінгу разом із адвокатом виступили родичі Без'язикова - дружина і теща.
За кордоном WADA підозрює 31 біатлоніста з РФ у вживанні допінгу WADA (Всесвітнє антидопінгове агентство) направило список з 31 біатлоніста Росії, які підозрюються у вживанні заборонених у спорті препаратів в період з 2011 по 2015 роки, в Міжнародний союз біатлоністів (IBU) Про це інформує президент IBU Андерс Бессеберг, передає норвезьке видання VG. «Деякі російські спортсмени вже виключені, інші припинили виступи, але найбільш актуально для всіх отримати оцінку біатлоністок, які зараз беруть участь у наших міжнародних змаганнях», - заявив голова IBU. Імена підозрюваних у вживанні допінгу біатлоністів РФ поки не розголошуються. Міжнародний союз біатлоністів призначив спеціальну групу експертів для вивчення доповіді глави незалежної комісії Річарда Макларена, а також інших відповідних документів від WADA щодо застосування допінгу спортсменами Росії.
Події На Рівненщині багатодітну матір, з вини якої загинуло немовля, засудили до 3 років в'язниці Суд погодився з позицією Дубенської місцевої прокуратури та визнав достатніми зібрані досудовим розслідуванням докази для винесення вироку жінці за злісне невиконання встановлених законом обов'язків з догляду за дитиною, що спричинило смерть немовляти. Про це інформує прокуратура Рівненської області, передає АСН. «Доведено, що жінка, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, влітку залишила у візочку свого двомісячного сина на 4-5 години під відкритим небом у спекотну пору доби, коли температура була близько 30 градусів тепла. Дитині стало зле. Лікарі, які приїхали за викликом, лише констатували її смерть», - говорить керівник Дубенського місцевої прокуратури Василь Мартинюк. Судмедекспертиза підтвердила, що смерть дитини настала в результаті перегріву, а саме теплового виснаження і зневоднення. Жінка була визнана винною у скоєнні кримінального злочину і з урахуванням того, що її позбавили батьківських прав щодо чотирьох її дітей через недогляд за ними, також їй призначили покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.
Економіка Кібератаку на «Укрзалізницю» спланували в РФ для викрадення даних про пасажирські перевезення - Омелян Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що атаки на інформаційну мережу «Укрзалізниці» здійснили хакерські групи з України на замовлення невстановленої особи з Росії з метою викрасти дані про пасажирські перевезення. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. «Від достовірних джерел із правоохоронних органів стало відомо, що DDOS-атака на інформаційну мережу УЗ була здійснена хакерськими групами з України на замовлення невстановленої особи з Санкт-Петербурга, яка переписувалася з ними на одному з форумів», - заявив міністр. За словами Омеляна, атака на інформаційну систему вантажоперевезень була відволікаючим маневром, щоб за цей час викрасти дані про пасажирські перевезення. «Аналогічним способом були здійснені недавні кібератаки на Міністерство фінансів і Держказначейство. Нацполіція вже отримала доступ до серверів УЗ, спроби зловмисників заблоковані», - додав голова Мінінфраструктури. Нагадаємо, що очільник «Укрзалізниці» Войцех Бальчун 15 грудня заявив, що компанія зіткнулася з хакерськими атаками і погрозами фізичної розправи в бік керівництва.
Суспільство За добу в Києві зареєстрували понад 8 тис. хворих на грип та ГРВІ У Києві за минулу середу, 14 грудня, зареєстрований 8 431 випадок захворювання на грип та ГРВІ. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник, передає прес-служба КМДА. «Із загальної кількості хворих - 61,4% дітей віком до 17 років (5177). Спостерігається зростання захворюваності серед усіх вікових категорій населення: серед дорослих на 64%, а серед дітей на 38,2%», - зазначив Поворозник. Він додав, що 14 грудня в Києві госпіталізували 40 пацієнтів, хворих на грип та ГРВІ, з них 18 дітей. За даними представника КМДА, захворюваність серед школярів, в порівнянні з аналогічним періодом попереднього тижня, зросла на 46%. На цей час керівники 69 шкіл прийняли рішення про закриття навчальних закладів, а в 32 - навчально-виховний процес призупинено частково.
За кордоном ЗМІ показали кадри використання дитячої праці у Північній Кореї У Північній Кореї школярів замість навчання виснажують роботою по 10 годин на день на ремонті залізничних колій. Відповідне відео порушень прав людини у КНДР опублікувало британське видання Daily Mirror. За даними видання, північнокорейських школярів змушують до 10 годин на день завантажувати важкі камені в мішки і лагодити залізничні колії за допомогою молотків. Праця дітей використовується безоплатно. «Ці кадри є дзеркалом одного з найгірших зловживань північнокорейської держави - експлуатації дитячої праці», - заявив Майкл Глендіннінг з Європейського альянсу з прав людини в Північній Кореї. За даними видання, шокуючі кадри були зняті за допомогою прихованих камер протягом 2016 року. Правозахисники попереджають, що в країні з населенням понад 24 млн щодня експлуатують працю мільйонів дітей.
Політика До закону про енергоринок подано понад тисячу поправок. Європейці шоковані До закону про енергоринок, який був проголосований у першому читанні і зараз перебуває в профільному комітеті Верховної ради, подано понад тисячу поправок від народних депутатів. Про це сьогодні під час круглого столу заявив експерт міністерства енергетики та вугільної промисловості Андрій Перевертаєв, повідомляє кореспондент АСН. «Між першим і другим читанням отримано понад тисячу пропозицій від депутатів. До сих пір ми не знайшли компромісу з таких складних питань, як перехідний період і відповідальність поновлюваних джерел за небаланс. Я думаю, що до нового року ми зможемо ще раз обговорить цей законопроект в комітеті», - додав експерт. Перевертаєв вважає, що для голосування у другому читанні законопроект буде винесений на голосування лише в лютому-березні наступного року. Водночас у представництві ЄС в Україні не змогли оцінити, чи відповідає цей законопроект європейським нормам. «Ми почули, що до проекту закону представлено понад тисячу поправок, тому насправді дуже складно дати якусь оцінку, чи відповідає він європейським нормам», - констатував під час круглого столу перший секретар, програма «Конкурентна політика і енергетичні ринки» Представництва ЄС в Україні Хосе Мануель Хернандез Мартінез.
Суспільство Суд заарештував майно банди «розбійників із Княжичів» на загальну суму понад 3 млн грн Шевченківський районний суд м. Києва заарештував майно учасників злочинного угруповання, які готували розбійний напад у селищі Княжичі Київської області. Як повідомили в прокуратурі міста Києва, загальна сума арештованого майна становить понад 3 млн гривень. Нагадаємо, що 4 грудня на в'їзді до Києва в Деснянському районі поліція затримала банду грабіжників, під час спецоперації із затримання яких загинули п'ятеро правоохоронців у селищі Княжичі. Всього затримано вісім учасників злочинної групи. Вони підозрюються у скоєнні серії нападів на елітні приватні будинки та офісні приміщення на території Києва та Київської області. Шестеро із затриманих перебувають під вартою, ще двоє, які співпрацюють зі слідством, - під домашнім арештом.
Економіка «Це історична помилка». Геращенко обурена затягуванням ЄС з безвізом для України Народний депутат України Ірина Геращенко назвала затягування Європейського Союзу зі скасуванням візових вимог для громадян України та Грузії історичною помилкою. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook. «Все, що відбувається зараз у Брюсселі та інших європейських столицях, - це велика історична помилка, українці і грузини цього не заслужили. Ви не зробили висновків з 2008 року, дорогі друзі-європейці, коли показали Путіну, що він може нав'язувати Заходу свою позицію, коли не дали Україні та Грузії План дій щодо членства в НАТО», - заявила нардеп. Геращенко додала, що дії ЄС, Європарламенту та інших європейських інститутів, які безпідставно затягують надання безвізу, викликають розчарування й обурення, а «українське суспільство втрачає довіру до ЄС - і в цьому вина і відповідальність самого Євросоюзу». Нагадаємо, що 15 грудня Європейський парламент переніс розгляд питання про скасування візових вимог для громадян України на 3 квітня 2017 року, але схвалив механізм припинення дії безвізового режиму для третіх країн, від якого залежить безвіз для України.
Політика Порошенко хоче дати слідству більше часу на розслідування особливо тяжких злочинів У Верховну Раду України спрямований як невідкладний президентський законопроект про удосконалення механізмів притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які в складі організованих груп і злочинних організацій скоїли особливо тяжкі злочини. Про це повідомили в прес-службі Президента України. Проект закону №5490 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального судочинства)» передбачає вдосконалення положень чинного законодавства, які зараз створюють умови для уникнення кримінальної відповідальності особами, які в складі організованих груп і злочинних організацій скоїли особливо тяжкі злочини. Крім того, документом пропонується встановити, що при наявності відомостей про перебування особи за кордоном порядком про виклик у кримінальному провадженні може служити повідомлення, опубліковане в засобах масової інформації Кабінету Міністрів України або Верховної Ради України та на офіційному веб-сайті органу, що здійснює досудове розслідування. Законопроект передбачає також збільшення до 18 місяців максимально допустимого терміну утримання під вартою для випадків, коли йдеться про особливо тяжкі злочини, вчинені організованими групами, злочинними організаціями.
За кордоном Лідери ЄС погодилися з вимогами Нідерландів щодо асоціації з Україною Лідери Європейського Союзу досягли домовленостей щодо ратифікації Нідерландами Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Про це повідомив прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат за підсумками саміту в Брюсселі 15 грудня, передає Reuters. На питання, чи всі 28 країн ЄС дійшли спільної позиції щодо нідерландських вимог, Мускат сказав: «Так, є згода». Нідерландський телеканал NOS також заявив, що прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте досяг домовленостей з лідерами ЄС щодо українського питання. За даними телеканалу, на саміті була досягнута домовленість, що Угода про асоціацію не є наступним кроком України на шляху до членства в ЄС. Крім того, договір не передбачає військове співробітництво, а також не означає, що українці тепер зможуть вільно працювати в ЄС.
Суспільство Більшість українців заявили про погіршення ситуації в економіці і політиці Більшість українців (62,1%) вважають, що економічна ситуація в країні погіршилася, кожен третій - що не змінилася. Про це свідчать результати дослідження настроїв українців за підсумками 2016 року, проведеного Українським інститутом майбутнього, передає Інтерфакс-Україна. Згідно з опитуванням, 3,6% вважають, що економічна ситуація в Україні покращилася, а 31,9% вважають, що вона не змінилася. За даними опитування, 53,1% респондентів заявили, що політична ситуація в Україні змінилася в гірший бік, 37,3% - що не змінилася і лише 6,6% відповіли, що політична ситуація покращилася. Крім того, 41,7% опитаних українців припустили, що через рік ситуація в Україні не зміниться, 20,2% сказали, що незначно погіршиться, 18,5% - незначно покращиться, і 2,4% відповіли, що ситуація суттєво покращиться. Дослідження проводилося 21-28 листопада 2016 року в різних областях України, окрім окупованих територій Донбасу і Криму. Всього опитано 2 тис. респондентів старше 18 років, теоретична похибка вибірки 2,3% при довірчій ймовірності 0,95.
Суспільство В українських селах необхідні аптеки з запасами препаратів від болю - правозахисники У сільській місцевості України критично важливо розвивати мережу аптек з запасами лікарських препаратів, які позбавляють від болю (апіоїдів). Про це повідомила представник Human Rights Watch в Україні Тетяна Купер, передає Інтерфакс-Україна. «Коли ми проводили дослідження кілька років тому, прийшли до висновку, що якщо у людини рак останньої стадії, гострий хронічний больовий синдром і при цьому вона живе в сільській місцевості, то вона приречена», - заявила вона. Крім того, за її словами, зараз в Україні є необхідність введення базового обов'язкового для всіх медичних навчальних закладів курсу надання паліативної допомоги (для підтримки якості життя пацієнтів з невиліковним захворюваннями на максимально можливому комфортному рівні).

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-2,0657029151917-/ /-pc-/
Top