counter
Архів Повернутись назад 15 Жовтня 2015
15 Жовтня
Суспільство На Луганщині розпочався третій етап відведення озброєння На луганському напрямку з сьогоднішнього дня, 15 жовтня, почалося відведення мінометів калібру 82 мм. Про це повідомляється на сайті представника АТО в Луганській області Руслана Ткачука. «Сьогодні за планом на луганському напрямку починається третя черга відведення озброєння. У рамках доповнень до Мінських угод українські військовослужбовці відводитимуть від лінії розмежування на відстань не менше 15 км 82-міліметрові міномети», - сказано в повідомленні. На проведення цього етапу відведено три дні. Здійснюватимуть відведення при постійному моніторингу спостерігачів ОБСЄ. Ткачук зазначив, що з 7:00 14 жовтня до 7:00 15 жовтня в Попаснянському районі - на луганському і артемівському напрямках - було зафіксовано перемир'я. Треба зазначити, що 14 жовтня в «ЛНР» заявили про те, що з 15 жовтня почнуть відведення від лінії зіткнення мінометів калібру менше 120 мм.
оформление ленты  Блог: 
Політика Руслан Сольвар Росія розуміє лише мову економічного тиску Ставлення до полонених є своєрідним тестом на цивілізованість для будь-якого суспільства. Саме тому в Україні захопленим бойовикам надають медичну допомогу, а в «ЛНР» і «ДНР» над полоненим знущаються - як фізично, так і морально. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Руслан Сольвар. За його словами, знаючи це, українські військові, потрапивши в оточення, підривали себе власноруч, аби не потрапити в полон до бойовиків. Він також зазначив, що окремим питанням є політичні в'язні. «Там з ними поводяться не менше цинічно. Кремль тим самим демонструє всьому світові, що для нього не існує жодних правил і законів дипломатії. Чого лише вартий суд, над моєю колегою - депутатом Надією Савченко. Переконаний, такий рівень цинізму Москва використовує як додатковий засіб тиску під час переговорів щодо Донбасу», - сказав Сольвар. Він наголосив, що в Росії чекають відповідного моменту, щоб вигідно обміняти заручників. «Думаю, питання заручників, можна вирішити за допомогою санкційного тиску з боку наших європейських та американських партнерів. Адже Росія розуміє лише мову економічного тиску», - резюмував депутат.
Суспільство Під Києвом горить уже 15 га торфовищ У Київській області збільшилася площа пожежі торфовищ. Про це повідомили у прес-службі ДСНС України в Київській області. На сьогодні горять уже 15,06 га. «Станом на 9:00 15 жовтня на території області проводиться гасіння 10 вогнищ загоряння торфовищ на загальній площі 15,06 га. У Баришівському районі триває гасіння торфу на площі 0,75 га поблизу с. Гостролуччя. У Вишгородському районі триває гасіння торфу на площі 0,5 га біля с. Абрамівка. В Ірпінський зоні триває гасіння торфу на площі близько 3,5 га поблизу смт Гостомель у заплаві р. Ірпінь, а також виявлено загоряння торфу на площі 0,7 га біля м. Ірпінь. У Києво-Святошинському районі триває гасіння торфу на площі 0,05 га біля хутора Червоний, а також виявлено загоряння торфу на площі 5 га поблизу с. Мощун. У Бородянському районі виявлено загоряння торфу на площі 2,7 га біля смт Бородянка. В Іванківському районі виявлено загоряння торфу на площі близько 3 га біля с. Горностайпіль. У Васильківському районі виявлено загоряння торфу на площі 2 га біля с. Перевіз. У Броварському районі виявлено загоряння торфу на площі 1 га біля с. Бервиця», - сказано в повідомленні. Щоб загасити торфовища, залучено 94 рятувальників і 34 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Нагадаємо, 13 жовтня 2015 року прес-служба КМДА повідомила про фіксацію випадків тління торфовищ у Київській області. А вже 14 жовтня, за повідомленнями київських ЗМІ, надійшла інформація про те, що в Київській області продовжують горіти близько десятка гектарів торфовищ.
Суспільство У Криму затримали проукраїнських активістів і відвезли їх на допит У Криму, в Сімферополі, 14 жовтня, у День захисника України, російські силовики затримали трьох представників Українського культурного центру. Про це повідомляє «Крим.Реалії». Затримали хлопців біля пам'ятника Богдану Хмельницькому, після цього їх відвезли на допит до окупаційного «центру з протидії екстремізму». Активісти біля пам'ятника хотіли покласти квіти з нагоди Дня українського козацтва. «Ми прийшли до пам'ятника ближче до вечора, ще нічого не встигли зробити, до нас підійшли кілька співробітників поліції, ще кілька людей у ​​цивільному, попросили надати документи. Переконавшись у тому, що вони у нас є, вони попросили пройти з ними для пояснень і відвезли нас до центру «Е», - розповів один із затриманих Леонід Кузьмін. Кузьмін зазначив, що вони давали пояснення близько двох годин. Правоохоронці з'ясовували у них мету акції і привід для покладання квітів.
Економіка Яценюк озвучив суму державного боргу України Станом на вересень 2015 року державний і гарантований борг України становить 70,5 мільярда доларів. Про це під час брифінгу заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). Він нагадав, що на початку 2014 року зовнішній борг України становив 73,1 млрд. дол. «Станом на 1 вересня поточного року державний борг і гарантований борг становить 70,5 млрд. дол. Незважаючи на те, що ми отримуємо фінансову допомогу від наших західних партнерів, що ми отримуємо додаткові фінансові ресурси, ми при цьому погашаємо борги і зменшуємо загальну суму державного та гарантованого боргу», - сказав він. Разом з тим він повідомив, що всі кредитори прийняли рішення про списання боргів України на загальну суму три мільярди доларів і відповідну реструктуризацію боргів на загальну суму ще 8,5 мільярда доларів. «Таким чином у найближчі чотири роки ми не виплачуватимемо тіло кредиту», - додав Яценюк.
Суспільство Захист Савченко хоче розібратися із забороною для її сестри на в'їзд до РФ Сьогодні, 15 жовтня, на засіданні суду захист української льотчиці Надії Савченко порушить питання щодо заборони на в'їзд для її рідної сестри Віри Савченко. Про це повідомив у Twitter один з адвокатів української льотчиці Марк Фейгін. Засідання відбуватиметься в Донецькому міському суді (Ростовська область, РФ). «Сьогодні буде дуже важливе засідання, на початку якого сторона захисту порушить питання щодо Віри Савченко», - написав Фейгін. Нагадаємо, що Надія закликала міжнародні організації втрутитися в ситуацію із забороною на в'їзд до РФ для її сестри Віри Савченко, якій заборонили в'їжджати в Росію до 2020 року. «Савченко обурена забороною на в'їзд до РФ її сестри Віри. Надія переконана, що п'ятирічна заборона для Віри - це не лише тиск і обмеження її прав на захист, а й позбавлення зв'язку із близькими», - розповів він.
Економіка Яценюк: Ми готові до юридичної війни з Росією У разі відмови Російської Федерації прийняти умови про часткове списання та реструктуризацію боргу Україна готова до розгляду цього питання в суді. Про це під час брифінгу заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «29 жовтня ми пропонуємо РФ прийняти рішення про те, чи хочуть вони співпрацювати за умовами, які ми запропонували всім кредиторам, чи вони вважають, що унікальні. Якщо вони вважають себе унікальними, то ми готові до судового розгляду справи з РФ», - сказав він. За його словами, 29 жовтня уряд України запропонує РФ прийняти умови про часткове списання та реструктуризацію боргів. «Інших умов Росія не отримає», - зазначив він. При цьому, глава уряду нагадав, що Україна має низку судових спорів з Росією. «Два базових судових розгляди перебувають у Європейському суді з прав людини. Дату про прийняття від РФ пояснень щодо цих спорів визначено судом як 1 січня 2016 року. Окремо у нас триває низка комерційних та арбітражних судів проти РФ, у тому числі судяться й державні компанії, які зазнали збитків у зв'язку з російською агресією і анексією Криму. Тому ми готові й до юридичної війни з РФ», - резюмував він.
Суспільство У Лисичанську затримали бойовика «ЛНР» У Лисичанську Луганської області правоохоронці затримали бойовика «ЛНР». Про це повідомили в прес-службі СБУ. Чоловік під час окупації добровільно вступив до лав терористичної організації. «Протягом квітня-червня 2014 року чоловік чергував на блокпосту терористів, розташованому на мосту через річку Сіверський Донець. Також бойовик здійснював особистий обшук місцевих жителів, автотранспорту, перевіряв паспорти і брав активну участь у виявленні та затриманні проукраїнськи налаштованих громадян», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 (створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їхній діяльності) КК України. Слідство триває. Раніше повідомлялося, що в Запорізькій області співробітники Служби безпеки України затримали бойовика «ДНР», який перебував у розшуку.
Політика Кононенко відкидає звинувачення в корупції Заступник голови фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко заперечує звинувачення колишнього глави СБУ Валентина Наливайченка у корупції. Про це він заявив на засіданні Комітету зборотьби з корупцією. Під час засідання Наливайченко показав документи, які, за його словами, свідчать про зв'язок Кононенка з компанією Intraco management Ltd, яка щомісяця виводить за кордон суми в розмірі від 100 до 300 тисяч доларів. Кононенко заявив, що наразі незрозуміла природа зазначених документів та їхній зв'язок із депутатом. Крім того, він звернув увагу на те, що було продемонстровано фотокопії документів без будь-яких підписів або позначок. При цьому Кононенко пов'язав звинувачення в корупції з проведенням передвиборної кампанії. «Ці процеси пов'язані із загостренням політичної боротьби, вони мають на меті скомпрометувати мене особисто і політичну силу, яку я представляю», - сказав Кононенко.
За кордоном ЮНЕСКО моніторитиме ситуацію в Криму, незважаючи на протест РФ, Індії, КНР і Куби Організація об'єднаних націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) має намір продовжити моніторинг ситуації в Криму. Про це повідомляє прес-служба МЗС. Під час 197-ї сесії виконавчої ради ЮНЕСКО на засіданні Комісії з питань програми та зовнішніх зносин 14 жовтня було прийнято рішення - «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)». Його було ініційовано Україною у співавторстві з 12 країнами-членами. «Проект рішення письмово підтримали 26 з 28 членів ЄС (крім Мальти та Хорватії), а також Канада, Норвегія, США, Туреччина, Швейцарія і Японія. Документ було подано на розгляд виконавчої ради головою Меджлісу кримськотатарського народу, народним депутатом України Рефатом Чубаровим», - сказано у повідомленні. Також в українському зовнішньополітичному відомстві зазначили, що США і Швеція оцінили документ як конструктивний і спрямований на конкретну діяльність із забезпечення на півострові прав людини у сферах компетенції ЮНЕСКО. Однак проти виступила РФ, заявивши, що «неприпустимою є політизація діяльності ЮНЕСКО та втручання у справи суверенних держав». Проголосували проти: Росія, Індія, КНР, Куба. «Зазначене рішення містить низку нових елементів, покликаних забезпечити безпосереднє залучення ЮНЕСКО, включаючи конвенційні органи Організації, до моніторингу ситуації в АРК та м. Севастополь у рамках мандата ЮНЕСКО. Документ передбачає продовження збору та аналізу відповідних даних з усіх наявних джерел, а також розробку, за сприяння генерального директора ЮНЕСКО, механізмів спостереження за становищем на півострові», - сказано в повідомленні МЗС.
Суспільство ГПУ: Проти 278 суддів з Криму відкрито дисциплінарні провадження Вища кваліфікаційна комісія суддів України за результатами розгляду листа Генеральної прокуратури відкрила дисциплінарне провадження щодо 278 суддів судів АР Крим та м. Севастополя. Про це повідомляє прес-служба ГПУ. «Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за результатами розгляду листа Генеральної прокуратури України, підготовленого управлінням з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим, відкрито дисциплінарне провадження щодо 278 суддів судів АР Крим та м. Севастополя, які, всупереч присязі судді, здійснювали правосуддя від імені Російської Федерації», - йдеться в повідомленні. Слідством встановлено, що зазначені судді, всупереч вимогам законодавства України, порушуючи присягу судді, після анексії Російською Федерацією півострова Крим з березня 2014 року почали здійснювати «правосуддя» у так званих судах Республіки Крим та протиправно приймати судові рішення. У листопаді-грудні 2014 року вони, відповідно до указів президента країни-агресора «Про призначення суддів федеральних судів», перейшли на службу незаконно створених судів.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Микола Хавронюк Реформу правоохоронної системи потрібно починати зі зміни Кримінального кодексу Реформи у правоохоронній системі варто було б починати зі зміни Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні порушення. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк. «Реформи у правоохоронній системі ми починаємо не з того. У першу чергу, нам необхідно було почати зі зміни Кримінального кодексу, Кодексу про адміністративні порушення, визначити систему контролюючих органів», - сказав він. За його словами, Кримінальний кодекс України є найбільшим у світі. «У ньому суцільне дублювання статей, часом відповідальність передбачена за те, без чого можна й обійтися», - зазначив Хавронюк. Крім того, експерт вважає, що вже давно необхідно вивести окремо кримінальні проступки та передбачити для них спрощену, протокольну форму розслідування, щоб не завантажувати прокурорів та слідчих. «Також має бути спеціалізація слідчих і прокурорів, тому що одна річ - розслідувати вбивства та зґвалтування, а інша - фінансові, військові злочини», - додав Хавронюк. Експерт наголосив, що хороша система контролю, система органів адміністративної юрисдикції та система адміністративних проступків здатна збільшити надходження до державного бюджету у вигляді штрафів, яких наразі в Україні практично немає.
Події На учасників «Маршу героїв» столична міліція відкрила п'ять кримінальних проваджень Столична міліція відкрила п'ять кримінальних проваджень за фактом виявлення та вилучення заборонених предметів в учасників «Маршу героїв», який відбувся 14 жовтня. Про це заявив глава київської міліції Олександр Терещук, повідомляє прес-служба МВС у м. Києві. «Загалом виявили 21 факт зберігання сторонніх предметів. На сьогодні вже порушено п'ять кримінальних проваджень за ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Вчора міліція нікого не затримувала, всім дали можливість спокійно відпочивати. Коли отримаємо висновки експертиз і матимемо певні ознаками криміналу, винних осіб буде притягнуто до відповідальності», - сказав він. Він повідомив, що у деяких учасників урочистого маршу правоохоронці вилучили димові шашки, кастети, ножі, телескопічні кийки, маски, балаклави і газові балончики. Крім того, було вилучено суміш, зовні схожу на вибухову. Зараз проводяться експертизи, за результатами яких буде прийнято законні рішення. Нагадаємо, що вчора в Києві в центрі міста відбувся «Марш героїв», присвячений Дню захисника України. Фоторепортаж фотокореспондента АСН з цього заходу можна подивитися в матеріалі «Під покровом червоно-чорного прапора».
Суспільство Зоя Скоропаденко Интервью
Зоя Скоропаденко: У Києві креативу більше, ніж у Лондоні
Зоя Скоропаденко, яку уряд Монако нагородив офіційним статусом художника-живописця Князівства, в нашій країні відома мало, хоч у світі її ім’я знають, тісно пов’язуючи саме з Україною. Для прикладу, 2011 року вона стала головним куратором виставки українських імпресіоністів у Європейському парламенті в Страсбурзі, а у 2013-му на запрошення Європейської комісії в Брюсселі мала нагоду виступити з промовою про кар'єру сучасного художника, який іммігрував до Європи. Зоя народилася у Кривому Розі, згодом навчалася у Львові, в Університеті імені Івана Франка, на факультеті журналістики, закінчивши який усе ж вирішила продовжити кар'єру художника. Вона знайшла роботу і переїхала в Монако. У 2009 році Скоропаденко відкрила власну незалежну міні-галерею сучасного мистецтва La Vitrine у палаці Ла Скала в центрі Монако, в якій виставляє як свої роботи, так і роботи сучасних художників з усього світу. Про історію українського митця з Монако художниця розповіла в інтерв’ю «Аналітичній службі новин» (АСН). – Зоє, ваші роботи на виставці в Раді Європи спричинили скандал. Що тоді сталося? – Коли мене запросили від України зробити виставку в Раді Європи, очікували чогось іншого. Україна пропонувала завжди більш класичні твори, наприклад пейзажі, натюрморти, портрети – традиційне мистецтво, до якого всі звикли. А тут сучасне мистецтво. TORSO - це гіперреалізм. Нас справді спершу хотіли вигнати за насилля над тваринами. Але ми пояснили, що ніхто не знущався з заморожених восьминогів. Усе, що нове й незвичне, – скандальне. Чого не бачив ніколи, викликає відторгнення. І половина аудиторії сказала: «Що це таке? Ми не зрозуміли. Як це може бути? Україна не могла такого привезти». А інші: «Це геніально! Оце дають!» (Сміється. - Авт.) Ось приблизно так усе й відбувалося. Нашому послові відстоювати цю позицію було вкрай непросто. Та згодом TORSO стали відомими. Звісно, не всім вони подобаються. Та це ж не гроші, щоб подобатися геть усім. – Зумисно задумали скандал? – Ні. Так вийшло. Скандал – це жах. Ненавиджу його страшенно. Я створила те, чого мені не вистачає у музеях сучасного мистецтва, де в принципі завжди все однакове, окрім імен авторів. TORSO зробила випадково. Восьминогів мені дали на ринку, коли в мене не було грошей і мене так підгодовували (таке буває і в Монако). Їсти, звісно, хочеться, а творити – ще більше. Тому вигадала таку історію. Повісила на веб-сайт. Мене закидали «помідорами», негативними коментами. І я її зняла. Та одна людина переконала, що це не треба ховати, а навпаки – робити виставку в Англії. – Ви, пишуть, виставляли роботи у центрі Лондона? – Так, я першою виставила роботи у тирі Збройового клубу Королівської біржі. Цей тир висить над Темзою під Лондонським мостом. Туди приходить королева. Ось мене вперше за історію клубу й запросили зробити виставку - TORSO. Про мене тоді написали всі. І ВВС прислало редактора, який взяв 15-хвилинне інтерв’ю. Тоді й зрозуміла, що тепер я зірка і всі галеристи мої. Приїхала додому, відкрила пошту, а там – майже лише листи від бідних художників зі всього світу. Пишуть, що «О Боже мій! Життя на Марсі є»! Художник-одинак може існувати, і навіть непогано в наш час. І є де виставлятися. – У японській Фукусімі-сіті буде встановлено вашу скульптуру. Що це за проект? – Справді, скоро інавгуруватиму свою скульптуру у Фукусіма-сіті. Це буде подарунок від України на підтримку людей, які пережили ті страшні події (11 березня 2011-го через найсильніший в історії Японії землетрус і спричинене ним цунамі на АЕС «Фукусіма-1» сталася велика аварія з викидом радіації. - Авт.). Скульптура називається The Hope (Надія). Це буде маленька бронзова пташка на великому камені. До неї можна буде прийти, потерти її на щастя, і років за п’ять вона блищатиме. Річ у тім, що Фукусіми там бояться, як у нас Чорнобиля. Людям потрібні щастя і надія. – Можливо, і в Україні таку треба мати? – Знайдіть мені камінь – приїду і становимо. В Італії, Франції і США вже теж хочуть мати таких пташок. Та чекайте, відкрию першу. І почну йти далі. – Зою, але чому ваші роботи представляли Україну? Ви давно живете в Монако – 15 років. Ревнощів від інших митців нема? – Ви про що? Які ревнощі у митців? Хіба між Пікассо і Далі можуть бути ревнощі? Робити треба просте й інше, і тоді не буде часу на ревнощі, а лише на те, в якій галереї виставитись, кого запросити на відкриття. А ще добре, щоб роботи придбав хтось з нових колекціонерів. Робити треба просте та інше, і тоді не буде часу на ревнощі – Можливо, з Монако легше діяти, ніж з України? – Здалеку завжди легше. Є така китайська мудрість: йти, йти далеко, адже йти далеко – це повертатись. Це про мене. П'ятнадцять років – і я знову на Батьківщині. – Ви – громадянка України? – Так. У Монако не роздають паспортів. Там треба мати великі гроші, ще й бути знаменитим. Я якраз іду до цього. Не до паспорта. А щоб жити комфортно від того, що я роблю. – Щоб бути знаменитим, потрібна інформаційна кампанія. Хто нею займається? – Я сама. Бо й справді, поки не розкажеш про себе, ніхто про тебе й не дізнається. І це проблема наших митців. Оскільки потрібно розуміти, що навіть відкривши сторінку в інтернеті, ти залишаєшся одним з мільярдів. Ти ніби в натовпі, і щоб тебе побачили, треба взяти червону хустинку, регулярно підстрибувати й кричати: «Я тут!» – Якщо промоніторити англомовні ресурси, то видно, що про вас пишуть і знають і на Заході, й на Сході. А ось в Україні – ні. Чому так? – Як це не прикро, але це правда. Мене знають у Японії, Китаї, США, Європі, Австралії, Росії. В Україні – хіба що люди, які зі мною вчилися. Але як художника мене, мабуть, пам’ятають тільки у Кривому Розі. Моя вчителька з малювання, якщо прочитає про мене, напевно, буде приємно вражена. З учителями важко: вони хочуть навчити, а ти не хочеш вчитися. – А які оцінки були з малювання? – Чесно? Не дуже хороші. Мої фантазії й шкільна програма не співпадали. Я навчалась у професійній школі. Це були натюрморти, пейзажі. Треба було фарби змішувати, і мало все бути обов’язково одного сіро-буро-малинового кольору. Я ж казала, що ні, кольори мають бути чистими. То були суперечки, та що тут удієш! Пікассо теж спершу було важкувато, а потім – нічого, розкрутився. – Мистецтво потребує вкладень. Де кошти берете? – Я сама собі фінансовий менеджер. Заробляю. Інколи сиджу в кафе, наприклад у Парижі, малюю. Хтось бачить, питає, чи можна купити. Ось уже і є 30-50 євро. Звісно, так не дуже заробиш, та на обід вистачить. Нині про мене вже знають. Є мої колекціонери, які щось у мене купують. Тому проблем фінансування мого життя чи проектів уже, на щастя, немає. Звичайно, коли є допомога держави, це дуже добре. Але все можна зробити своїми руками. Не обов’язково відливати величезну статую з бронзи, можна зробити маленьку і за свій кошт. Художники часто думають, що виставлять роботи – і все одразу знайде свого покупця. Якби ж то! Виставка – це реклама. Якщо куплять – то вже бонус. – А щось в Україну привезете? – Можливо, наступного року в мене буде виставка в Києві. Це TORSO. Де і коли, ще не знаю. Але буде. – За сприяння держави? – Ні, це приватна ініціатива. Але якщо держава захоче сприяти, буду дуже рада. Ще трішки привідкрию завісу. Приїхала я в Україну зробити кілька портретів з серії, що має робочу назву «Обличчя України». Прізвищ поки не називатиму. Це люди, яких знають за кордоном. Вони всесвітньовідомі, та ніхто не знає, що українці. Це митці, лікарі, фізики, хіміки, але не політики. Мета – показати Україну, яку сьогодні, на жаль, не асоціюють із професійними особистостями. – Поділіться, що там усе ж таки кажуть про Україну? Знають її? – Знають. Приблизно з 2004-го знають, що Україна – окрема країна. Усі знають, що це не Росія. І коли зараз питають, чи я з Росії, а відповідаю, що з України, – одразу вибачаються. Переконані, що дуже мене образили. Бути з Росії тепер трохи важко. На загал, нині всі – за Україну. Не наша країна почала цей конфлікт. Ми – постраждала сторона. І ми не біжимо натовпами в Європу за соціалкою, що є великим плюсом. Всі нині за Україну. Не наша країна почала цей конфлікт. Ми – постраждала сторона. І ми не біжимо натовпами в Європу за соціалкою – Ваша історія не нагадує вам казку про Попелюшку? – Можливо. Я з Кривого Рогу. Сама ніколи не подумала б, що житиму в Монако. Мені пощастило. Так сталося, що довелося змінити професію – закінчити журналістику у Львівському університеті імені Франка. Та я завжди знала, що я художник. І пішла до студій всесвітньовідомих художників, кажучи, що готова клеїти конверти, робити будь-яку роботу, – тільки навчіть мене жити! З двадцяти п’ять мені відповіли: мовляв, давай, приходь! І я побачила кухню, логістику. – А як же Добра фея? У казці вона була… – Можливо, вона є. Може й прилетіти. Це був би бонус. Не треба чекати, що раптом запросять у Лувр виставитися. Треба починати в маленьких музеях, пропонувати проекти, роботи. У кожному з них може бути маленька фея. Тільки треба її знайти. – Зоє, ви з Кривого Рогу, але вчилися і жили у Львові. Тепер – за кордоном. Україна переживає складні часи. Люди розділилися. Скажіть, чи справді українці з півдня інші, ніж на заході країни? – Люди всюди однакові. Людський фактор – це міжнародне поняття. Скрізь є різні люди: є хороші, є погані, є ті, хто допомагає, а є, що бігають і крадуть. Це все інтернаціональне. Якщо про країну, то я давно не була у Києві і можу сказати, що дуже все змінилося на краще. Можна жити. Креатив який! В Європі такого вже немає, хіба, може, у Лондоні ще трошки щось мерехтить. А тут усім щось хочеться робити. Подивіться хоча б на назви кафе: класно зроблено. – У нас часто кажуть, що все жахливо, криза. – Криза є і у Франції. Коли криза, йдеш на город і працюєш, а не відпочивати їдеш. – А город там маєте? – Так. Але не в Монако, а у мами. Вона живе у Франції. В Монако тільки кактус, який я привезла ще зі Львова. – Зі студентського гуртожитку? – Так. Я його купила в перший день навчання в університеті. Я з ним, як Леон Кіллер, подорожувала. Де поставлю той кактус, там і живу. І цікаво, він щороку цвіте.   – У Францію ж привезли собі клаптик України? – Ми з мамою, коли виїхали з України, вирішили: городів не буде, ми житимемо європейським життям. Та через два роки: ділянка розбита, розсада росте – все, як годиться. З собою ми привезли кілька кущиків смородини. Нині то вже сад смородиновий. Ми варення консервуємо. Листочки у солені гриби кладемо. Є огірки й помідори. Баночки. Все є. Тільки кріп чомусь рости не хоче! Єдиний! Але нічого, вийде. Знайду йому місце під сонцем. – А дерева? Калина, горобина, вишня? – Звісно, є. Ще бахчу хотіли – кавуни. Не виходить. Клімат не той. – Ви там –  диваки? – Ні. Всі дивляться і заздрять страшною заздрістю, що у нас так усе росте, а в них лише травичка. – Що нині з України берете з собою? – Дуже рідко тут буваю. Везу переважно книжки. А ще сало. Там воно є, але інше – просвічується. Ні на хліб не покладеш, ні засмажити не можна.          
оформление ленты  Блог: 
Політика Віталій Бала Питання з військовополоненими має регулюватися Мінськими домовленостями Звільнення українських громадян та їх повернення з Росії має і буде регулюватися Мінськими домовленостями. Угоди повинні поширюватися не лише на політичних полонених РФ, а й на людей, котрі перебувають у полоні бойовиків. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор агентства моделювання ситуацій, політолог Віталій Бала. «Питання повернення військовополонених і політичних полонених, які перебувають на території РФ, тією чи іншою мірою може і буде вирішуватися згідно з Мінськими домовленостями. Про це свідчить і останній досвід у Парижі. Є період часу, в який так чи інакше треба спробувати дотримуватися їх виконання. Я сподіваюся, що вирішуватиметься питання українських громадян, які перебувають в РФ, у контексті їхнього звільнення і повернення на українську територію», - розповів Бала. Експерт зазначив, що складно оцінювати, наскільки правильні чи неправильні дії української сторони в процесі переговорів, оскільки ми бачимо лише публічний їх аспект. «Для того, щоб сказати, правильно чи неправильно робить українська сторона, я маю бути вмонтованим у процес і розуміти, що не тільки публічно, а й непублічно ведуться ті чи інші переговори і консультації, тому говорити про те, що, з моєї точки зору, правильно чи неправильно - було б некоректно», - розповів політолог. Бала наголосив, що Мінські домовленості поширюються і на тих полонених, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу. «Процеси ті ж самі, вони і там вирішуватимуться відповідно до Мінських домовленостей. Вони стосуються всіх військовополонених», - резюмував Бала.
Суспільство Прокуратури України та Бельгії співпрацюватимуть Генеральна прокуратура 15 жовтня підписала угоду про співпрацю з Федеральною прокуратурою Бельгії у боротьбі з кіберзлочинністю, організованою злочинністю, корупцією і тероризмом. Про це повідомляє прес-служба ГПУ. ГПУ представляв генеральний прокурор України Віктор Шокін і його перший заступник Юрій Севрук. Бельгійську делегацію очолювали федеральний прокурор Фредерік Ван Леу та його заступник, начальник підрозділу з боротьби з організованою злочинністю Ерік Бішоп. Угода передбачає, що прокуратури України та Бельгії вживатимуть усіх можливих заходів у межах своїх повноважень з метою сприяння ефективному і своєчасному виконанню запитів про правову допомогу у кримінальних справах, з обміну інформацією та документами щодо злочинів, пов'язаних із кіберзлочинністю, організованою злочинністю, корупцією і тероризмом. Крім того, сторони домовилися сприяти розширенню професійних контактів для ефективного використання і вдосконалення досвіду, обмінюватися інформацією з питань чинного законодавства, зокрема, текстами законодавчих та інших нормативних актів, аналітичними матеріалами і статистичними даними.
Суспільство Аваков розповів, скільки отримуватимуть спецагенти в кіберполіції В Україні стартував набір до кіберполіції. Про це під час брифінгу заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Сьогодні ми оголошуємо набір. Незважаючи на те, що в усій міліції відбувається скорочення кількості співробітників, тут ми збільшуватимемо штат. Плануємо набрати 400 людей. 187 фахівців пройдуть атестацію. 230-250 осіб набиратимемо на окремому конкурсі, у тому числі 39 осіб на посади спеціальних агентів», - сказав Аваков. За його словами, зарплата спецагентів становитиме 25-30 тисяч гривень на початковому етапі. Зарплата решти співробітників становитиме від шести тисяч гривень. При цьому він зазначив, що базовими вимогами до співробітників кіберполіції є українське громадянство, вік від 21 року, відсутність судимості, вища технічна освіта. Крім того, бажане знання англійської мови. Прийом анкет та документів кандидатів здійснюватиметься виключно в режимі on-line через офіційний веб-сайт Міністерства внутрішніх справ України з 15 жовтня по 1 листопада 2015 року.
Суспільство У Миколаєві затримали пособників бойовиків У Миколаєві Служба безпеки України припинила діяльність організованої групи активних прихильників терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР». За інформацією прес-служби СБУ, зловмисники проводили протестні акції, спрямовані на дискредитацію влади, поширювали листівки антиукраїнської спрямованості, наносили зображення із проросійською символікою в публічних місцях, здійснювали наругу над державним прапором України. Зловмисників затримали після того, як вони встановили на одному з міських проспектів національний прапор зі свастикою. Під час обшуків у трьох пособників терористів було вилучено бойові гранати Ф-1 і РГД-5 та антиукраїнські листівки. Наразі відкрито кримінальні провадження за ст. 258-3 (створення терористичної групи), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), ч. 4 ст. 296 (хуліганство) і ч. 1 ст. 338 (наруга над державними символами) Кримінального кодексу України. Затриманим оголошено про підозру.
Суспільство Сакварелідзе розкрив в Одесі злочинну схему В Одесі обласним прокурором встановлено факт незаконного вилучення з комунальної власності міської громади приміщень Будинку прийомів на Французькому бульварі. Про це заявив прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе, повідомляє прес-служба прокуратури. За його словами, для здійснення такої злочинної схеми громадянин України створив фіктивне підприємство, яке згодом взяло участь в аукціоні на придбання об'єкта нерухомості. «У червні поточного року 20-річний громадянин створює підприємство зі статутним фондом лише в 1000 гривень, яке через місяць надає до обласної ради документи на участь в аукціоні. Пізніше весь статутний фонд викуповує офшорна компанія і стає власником підприємства. На аукціоні приміщення Будинку прийомів продається за 22 мільйони гривень. Оскільки офшорна компанія не може бути покупцем комунального майна, підприємство знову перереєстровується на вказаного громадянина», - йдеться в повідомленні. У прес-службі зазначили, що таким чином, наразі єдиним власником низки об'єктів Будинку прийомів загальною площею понад 1,2 тисячі квадратних метрів є офшорна компанія. Сакварелізде також акцентував увагу на наявності підстав у слідства припускати, що реалізація злочинної схеми не обійшлася без чиновників.
Суспільство На Рівненщині держслужбовця впіймали на хабарі в тисячу доларів У Рівненській області главу підрозділу держпідприємства усунули з посади за хабар у сумі 1000 доларів. Про це повідомили в прес-службі прокуратури області. «Рівненський міський суд 13 жовтня 2015 року прийняв рішення про усунення з посади заступника керівника регіонального підрозділу державного підприємства у сфері транспорту. Керівника, який також є депутатом однієї з місцевих рад, підозрюють у тому, що він отримав від приватного підприємця 1000 доларів США за сприяння у наданні вагонів для переміщення вантажу за межі України», - сказано в повідомленні. Спіймали чиновника на гарячому в робочому кабінеті. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 368 (одержання службовою особою неправомірної вигоди) КК України. На даний момент відносно підозрюваного діє запобіжний захід - особисте зобов'язання. У задоволенні клопотання органу досудового розслідування про застосування цілодобового домашнього арешту - відмовлено.
Суспільство У Києві заарештували двох квартирних злодіїв Оболонський районний суд Києва взяв під варту двох зловмисників, які скоїли низку квартирних крадіжок на території столиці, завдавши потерпілим матеріальної шкоди на суму понад мільйон гривень. Як повідомляє прес-служба столичної прокуратури, обидва чоловіки - жителі Київської області, раніше судимі за аналогічні злочини. Правоохоронці затримали злодіїв одразу після скоєння ними чергової крадіжки. Як з'ясувалося, обираючи квартиру, зловмисники заздалегідь залишали на вхідних дверях спеціальні мітки, за якими з'ясовували, як довго господарі відсутні в приміщенні. Наразі встановлено ​​їхню причетність до не менш ніж семи квартирних крадіжок. Зараз затриманим повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 185, ч. 4 ст. 185, ч. 5 ст. 185 Кримінального кодексу України та обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з визначенням застави в сумі 964 тисячі гривень і 1 млн. 378 тисяч гривень відповідно. Затриманим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років із конфіскацією майна.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Давид Сакварелідзе Прокуратурі при проведенні реформи необхідний конкретний план Прокуратурі при проведенні реформи необхідний конкретний план дій. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив заступник генерального прокурора, прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе. За його словами, конкурс на обіймання посад у місцевих прокуратурах відбувається без збоїв. Він повідомив, що в конкурсі на посади місцевих прокурорів взяли участь близько 60% зовнішніх кандидатів і 40% працівників прокуратури. «Не можна ідеалізувати будь-який конкурс, але поки що цей конкурс відбувається без збоїв. Були певні непорозуміння - наскільки якісні тести, хто за них платив, проводилися службові розслідування. Але все зрештою переконалися в тому, що з тестами все нормально. Адже мотивації у ЄС і донорів допомагати проводити нам реформу більше, ніж у певної частини наших працівників», - сказав він. Сакварелідзе також зазначив, що прокуратурі необхідний конкретний план дій, якого до цього не було. «Мають за всім стояти чесні і правильні люди, які відповідатимуть за виконання цього плану. Тоді можна розраховувати на фінансування та допомогу експертів. Потрібен конкретний результат, а не просто, щоб для галочки іноземні держави витрачали свій і матеріальний, і людський ресурс», - підсумував Сакварелідзе.
Суспільство На Луганщині затримали викрадача У Луганській області правоохоронці затримали 53-річного чоловіка, якого підозрюють у викраденні людини і незаконному заволодінні транспортом. Про це повідомили в прес-службі ГУ МВС України в області. Чоловік був раніше судимим. Зараз він перебуває під вартою. Йому повідомили про підозру у скоєнні кримінальних злочинів, передбачених статтями 187 (розбій), 206 (протидія законній господарській діяльності), 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), 289 (незаконне заволодіння автотранспортом) та 345 (загроза або насильство по відношенню до працівника правоохоронного органу) КК України. «Людина, маючи при собі автоматичну вогнепальну зброю, скоїла розбійний напад на одне з підприємств Станично-Луганського району. Чоловік погрожував застосуванням зброї працівникам підприємства і вимагав від них передати йому установчі та реєстраційні документи на підприємство, а потім заволодів великою сумою грошей. Крім того, підозрюваний під загрозою застосування зброї незаконно заволодів транспортним засобом, який належав жителю Станично-Луганського району, а самого власника автомобіля утримував тривалий час у підвальному приміщенні однієї з будівель», - сказано в повідомленні. Після скоєння злочинів чоловік виїхав за межі Луганської області та переховувався.  
Події У Дніпропетровську у власному автомобілі знайшли мертвим бізнесмена У Дніпропетровську вбили 51-річного підприємця. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Дніпропетровської області. «Встановлено, що 14 жовтня у дворі буд. №26 по вул. Ульянова в Дніпропетровську у власному автомобілі було знайдено труп 51-річного чоловіка, смерть якого настала внаслідок удушення», - повідомили в прокуратурі. Відомості про злочин внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з попередньою кваліфікацією за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування здійснюється слідчим відділом Кіровського РВ ДМУ ГУ МВС України в Дніпропетровській області та перебуває на контролі прокуратури Кіровського району Дніпропетровська. Свідків злочину просять телефонувати за номером 102, конфіденційність гарантована.
Суспільство Маріупольський суддя відпустив фінансиста терористів Співробітники Служби безпеки України викрили факт винесення завідомо неправосудного рішення суддею одного з районних судів Маріуполя. За інформацією прес-служби СБУ, суддя неправомірно змінив запобіжний захід зловмисникові, який намагався ввезти понад вісім мільйонів гривень і 82 тисячі доларів США на тимчасово окуповані терористами «ДНР» території. Як зазначається, СБУ відкрило щодо нього кримінальне провадження за ч. 2 ст. 258 КК. Суддя призначив зловмиснику заставу у розмірі 70 тисяч гривень, хоча до осіб, яких підозрюють або обвинувачують у фінансуванні тероризму, такий запобіжний захід не застосовується. За матеріалами СБУ Генеральна прокуратура повідомила судді про підозру у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 375 Кримінального кодексу України.
Політика Корупційний пінг-понг Маємо новий корупційний скандал: колишній голова СБУ звинувачує «праву руку» Президента у парламенті у виведенні з України сотень тисяч доларів через офшорні компанії. Валентин Наливайченко публічно заявив про розслідування ФБР і відомства з боротьби з відмиванням грошей у Латвії щодо офшорних компаній, буцімто дотичних до заступника голови фракції Блоку Петра Порошенка у Верховній Раді Ігоря Кононенка. Офшори по-новому Докази Наливайченко продемонстрував на засіданні парламентського Комітету з питань запобігання та протидії корупції. У заявах посилався на матеріали, отримані британськими журналістами. Йшлося про документи, що нібито доводять зв'язок Кононенка з компанією Intraco management Ltd, яка щомісяця вимиває з України 100-300 тисяч доларів США (були продемонстровані платіжки, де 200 або 300 тисяч доларів значилися як сума одного переказу). Окрім того, називалася група «Укрпромінвест», якою нібито й займається заступник лідера фракції Блоку Петра Порошенка. «Федеральне бюро розслідувань і Латвійське відомство з протидії відмивання коштів вже розслідують цю справу, і якщо її не буде розслідувано в Україні, нас очікує нова «справа Лазаренка», - сказав Наливайченко, додавши, що настав час розкрити інформацію по серверах і після порушення Генеральною прокуратурою кримінального провадження заморозити рахунки  Intraco management, а Держфінмоніторинг має відкрити справжніх бенефіціарів цієї компанії. Звісно, сам Кононенко усі звинувачення відкидає. І сумнівається в достовірності інформації фотокопій «банківських платіжок» без позначок установи, продемонстрованих Наливайченком. «На цих фотокопіях немає ані підписів, ані яких-небудь відміток банку для фахівців, які на цьому знаються, ті копії нібито платіжних документів, які там є, це transfer by payment order, він не є платіжним документом. Це є виключно наміром здійснити платіж», - пояснив нардеп. Депутат відхрестився від Intraco Management Ltd, сказавши, що раніше і знати не знав про її існування. А про «Укрпромінвест», який дійсно колись очолював, повідомив: концерн ліквідовано ще в 2012 році, все IT-обладнання демонтовано, отож і ніяких серверів немає. Виборчі аспекти Кононенко пов'язав звинувачення на свою адресу з намірами дискредитувати перед виборами його особисто і політичну силу, яку він представляє. В коментарі АСН він також додав, що йому не зрозумілий формат звинувачень. «Якщо є злочин, то повинна бути заява про злочин, яку може зробити будь який громадянин України. І прокуратура зобов’язана відкрити кримінальне провадження і дослідити його. Щодо сьогоднішніх матеріалів я зрозумів, що були звернення до прокуратури та інших органів, але заяви про злочин зареєстровано не було. Відношення до цих матеріалів і компанії, яка називалася, я жодного не маю. Я оприлюднив і готовий надати матеріали щодо себе особисто. Заповнюю декларацію і передаю інформацію до податкових органів з 1999 року добровільно. За цих 16 років мною сплачено податків майже 20 мільйонів доларів. Рух статків і коштів прозорий. Мені нема сенсу і необхідності користуватися будь-якими схемами», – сказав він. Окрім того, Кононенко стверджує, що готовий співпрацювати зі слідством у випадку відкриття кримінального провадження. «Та незрозуміло, в якому статусі. Бо навіть якщо й є якісь транзакції, за якими є сумніви, то жодного зв’язку з Україною там немає. Та я принциповий прихильник скасування депутатської недоторканності, і, незалежно від мого статусу, готовий надавати будь-які пояснення правоохоронним органам», - сказав він. Окрім того, фігурант скандалу зазначив, що поки сам до суду звертатися для оскарження оприлюднених звинувачень не планує. Але у разі наявності офіційних висновків прокуратури щодо непідтвердження цих звинувачень каже, що точно робитиме висновки, можливо, позиватиметься, але без політизації процесу. Іменем Комітету За результатами словесних боїв та перепалок члени парламентського Комітету з питань запобігання та протидії корупції все ж придумали, що робити далі. Спершу хотіли звернутися до правоохоронних органів низки країн, щоб ті зайнялися розслідуванням «справи Кононенка». Та схаменулися, згадавши що комітет ВРУ не має таких повноважень. Натомість «комітетчики» одноголосно підтримали пропозицію звернутися до Генеральної прокуратури за роз'ясненнями щодо зробленої екс-главою СБУ Наливайченком заяви, чи відкрито кримінальне провадження, і якщо ні, то на якій підставі. Підтримана також парламентарями ідея звернення до Держфінмоніторингу для отримання інформації щодо бенефіціарів названих компаній. Крім того, на комітеті було вирішено звернутися до Всесвітньої організації «Парламентарі проти корупції». Як пояснив АСН Віктор Чумак, звернення стосується того, щоб ті взяли під контроль розслідування, яке проводитимуть правоохоронні ограни Австрії відносно цієї справи, і передавали інформацію українським колегам. На уточнення, чи є у новому корупційному скандалі політика, Чумак відповів, що вона є всюди. «Питання Кононенка треба було розбирати, адже є заява. А чи є тут політика? Поза сумнівом! Адже Кононенко – політик. І звинувачує його теж політик. І рішення комітету теж суто політичне», - сказав заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, додавши, що крапку у справі повинні поставити правоохоронні органи. Слово не горобець То чим завершиться справа Кононенка? Кажуть, варіантів розвитку подій як мінімум два. Перший – тема активно використовуватиметься й далі у розрізі протистояння Порошенко-Коломойський. Триватиме це принаймні до кінця виборчої кампанії. Хоч і далі не факт, що Кононенка залишать у спокої, адже він не просто близький соратник Петра Олексійовича, а має чималий вплив зокрема на парламент. І тоді розміри компромату зростатимуть, бо, погодьтеся, суми, озвучені Наливайченком, досить малі, і, як уже жартують парламентарі, сотні тисяч – рівень рядового депутата, наприклад затриманого у стінах ВР радикала Ігоря Мосійчука. Є ще одна версія того, чому у Кононенка з’явилися проблеми. Подейкують, що це сталося після публікації у ЗМІ буцімто його слів стосовно можливого дочасного відкликання посла США Джеффрі Пайетта, котрий у свою чергу заявляв, що Генеральна прокуратура України відмовляється боротися із внутрішньою корупцією, що підриває реформи, які проводить українська влада. Нагадаємо, 8 жовтня «РБК-Україна» поширило інформацію про те, що Президент України Петро Порошенко під час розмови з віце-президентом США Джо Байденом розкритикував різкі заяви посла Пайетта щодо Генеральної прокуратури України, а у відповідь віце-президент США пообіцяв відкликати посла в лютому 2016 року. Згодом речник посольства США в Україні назвав інформацію вигадкою. Її спростовував і сам Кононенко. Парламентар і нині наполягає, що то була фейкова новина, і не пов’язує той інцидент зі звинуваченнями його у корупції. Та позаочі говорять, що «сірому кардиналу» Порошенка просто так той інцидент не забудуть.  

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів




/-1,1079730987549-/ /-pc-/
Top