counter
Архів Повернутись назад 15 Серпня 2016
15 Серпня
Економіка Відсьогодні, незважаючи на проблеми, має почати роботу система е-декларування З 15 серпня має бути запущено в роботу систему електронного декларування, незважаючи на те, що вона досі не відповідає всім вимогам. Напередодні глава Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) Наталія Корчак заявила, що її відомство з 15 серпня розпочне повноцінну роботу як орган державної влади в усіх напрямах антикорупційної діяльності, в тому числі за напрямом електронного декларування. Читайте також: Електронне декларування активів посадовців розпочнеться 15 серпня Вона також уточнила, що Нацагентством розроблено і затверджено рішення, необхідні для запуску електронного декларування, незважаючи на відмову виробника програмного забезпечення (ТОВ «Міранда») усунути недоліки в програмному забезпеченні. У свою чергу представники Transparency International напередодні заявили, що рішення НАЗК запустити систему електронних декларацій без сертифікації Держспецзв'язку «фактично є дозволом на приховування реальних доходів».
Суспільство оформление ленты  Доба в АТО: Бій під Новоолександрівкою, обстріли в Авдіївці та нові надпотужні гранати бойовиків Протягом минулої доби бойовики 64 рази обстрілювали зону АТО, з них - 59 разів бойовики стріляли прицільно по українських військових, повідомляє прес-центр АТО. Так, 23 обстріли було зафіксовано на донецькому напрямку, 28 - на маріупольському і 8 - на луганському. У районі Новоолександрівки бойовики атакували опорний пункт бійців АТО. Бій тривав близько 20 хвилин. Противник відступив із втратами, повідомляє прес-служба АТО. Також проросійські терористи обстріляли пішохідний міст у Станиці Луганській з протитанкових гранатометів РПГ-27 «Таволга». Фотодокази опублікував прес-центр штабу АТО. «Ця зброя набагато могутніша за РПГ-7В і покликана боротися із сучасними основними бойовими танками противника, оснащеними динамічним захистом і посиленою бронею. На озброєнні Збройних сил України таких гранат немає», - повідомили українські військові. «Це черговий доказ використання російської зброї на Донбасі», - йдеться в повідомленні прес-центру АТО. На донецькому напрямку з мінометів, гранатометів та кулеметів терористи обстрілювали укріплення військових в Авдіївці. По позиціях українських бійців у районі Світлодарської дуги стріляли з 82-міліметрових мінометів і кулеметів великого калібру. У Верхньоторецькому наші військові зафіксували роботу снайпера.
Події оформление ленты  Основна причина ДТП на дорогах Донеччини - пияцтво за кермом та перевищення швидкості - Аброськін Основні порушення правил дорожнього руху, які призводять до смерті на дорогах нашої області, - водіння у стані алкогольного сп'яніння та перевищення швидкісного режиму. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Начальник ГУ Національної поліції в Донецькій області В'ячеслав Аброськін. «За 7 місяців цього року поліцією Донеччини задокументовано понад 9 тис. порушень правил дорожнього руху, в тому числі 2323 - керування транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння. Кожен четвертий з порушників був за кермом автомобіля в нетверезому вигляді. Щодо них прийнято 1055 судових рішень: 208 рішень про позбавлення порушників права керування транспортними засобами, винесено 819 постанов про накладення штрафу, призначено 26 адміністративних арештів, 2 порушників засуджено до громадських робіт», - повідомив Аброськін. Також він розповів про подробиці кривавого ДТП, яке сталося вчора ввечері на автодорозі Одеса - Мелітополь - Новоазовськ. «Легковий автомобіль ВАЗ-210990 врізався у вантажівку МАЗ з напівпричепом, яка здійснила аварійну зупинку через поломку. Жінка-водій 1986 року народження померла на місці ДТП, її пасажир - дитина 2009 року народження - від одержаних травм померла в лікарні», - повідомив чиновник.
Політика РФ готує «відповідь» на «диверсію в Криму» На засіданні Ради безпеки Російської Федерації, присвяченому «диверсії в Криму», російським профільним міністерствам і відомствам було доручено підготувати «список можливих заходів у відповідь проти України», повідомляють «Ведомости». Видання пише, що варіант із завданням по Україні «потужних військових ударів у відповіднь» не розглядається, натомість розглядається питання про припинення політики стримування з боку Москви «дій у відповіднь армії «ДНР». Читайте також: Медведєв не виключив розриву дипвідносин із Києвом Співрозмовник ще в одному силовому відомстві сказав, що Рада безпеки, як і було офіційно оголошено, визначила заходи зі зміцнення безпеки на самому півострові, але поки що не домовилася про «наслідки», якими президент Володимир Путін і МЗС Росії пригрозили Києву у зв'язку із загибеллю двох російських військовослужбовців та виявленням планів з організації диверсій у Криму. У п'ятницю, після публікації в «Известиях» про можливість розриву дипломатичних відносин з Україною, журналісти запитали про це прем'єр-міністра Дмитра Медведєва. Він подібного розвитку подій не виключив, заявивши, що «в історії всяке бувало», і нагадавши про те, що «після відомих подій виявилися розірваними відносини з Грузією».
Суспільство оформление ленты  Кіно і Нацгвардія: На базі Калинівського полку знімають художній фільм про війну на сході Кілька епізодів соціальної драми про події на сході країни, яка має робочу назву «Тримаю тебе біля серця», знімаються на базі Калинівського полку оперативного призначення Нацгвардії. Режисер фільму - Валерій Шалига. Герой фільму - вінничанин, колишній офіцер, який не може знайти себе у цивільному житті. Тому з початком АТО йде воювати добровольцем, повідомляє прес-служба Національної гвардії. Зйомки розпочались 7 серпня та триватимуть до 22 серпня. Щоб стрічка була більш правдивою, режисер Валерій Шалига залучив до зйомок військовослужбовців, котрі ділилися спогадами, розповідали про свої службово-бойові завдання та радили акторам, як зіграти той чи інший епізод краще. Дублі фільму, в яких знімалися нацгвардійці, було відпрацьовано на відмінно, повідомила прес-служба відомства.
Суспільство Скандальний забудовник Войцеховський перебуває в Україні - ГПУ Скандальний київський забудовник Анатолій Войцеховський, якого звинувачують в ухилянні від сплати податків на суму 12,5 млн гривень, перебуває на території України, повідомила спікер глави Генпрокуратури Лариса Сарган. «Після сплати застави в 14 млн грн бізнесмен і забудовник Анатолій Войцеховський перебуває в межах України і співпрацює зі слідством», - написала вона у себе в Facebook. За її словами, слідчий ГПУ підтвердив, що сьогодні, 15 серпня, о 9-й ранку особисто спілкувався з Войцеховським. Напередодні народний депутат Дмитро Білоцерківець повідомив, що Войцеховський втік до Росії наступного дня після того, як суддя Печерського суду відпустив його під заставу. При цьому він зазначив, що його відпустили під мінімальну заставу - 14 млн грн, тоді як прокуратура вимагала 50 млн грн. Нагадаємо, 15 липня Генпрокуратура прийняла і вручила повідомлення про підозру Войцеховському в умисному ухиленні від сплати податків на суму 12,5 млн грн, створенні організованої злочинної групи для самовільного зайняття земельної ділянки територіальної громади Києва, а також заволодінні під час цього будівництва шляхом обману коштами громадян на суму 2,6 млн гривень.
Суспільство оформление ленты  Ягеллонський ярмарок: курка по-люблінськи з українською приправою Майстри та музиканти з України, Польщі, Білорусі, Литви, Словаччини та Угорщини 12-14 серпня приїхали до польського міста Люблін на традиційний Ягеллонський ярмарок. Від самого ранку центр маленького містечка заповнений відвідувачами. Місцеві жителі й туристи прокидаються раніше, аби першими пробігтися між рядами у вузьких вуличках. Хтось шукає для себе унікальні речі ручної роботи, хтось - знайомих за минулими роками майстрів. Оксана Когут та Остап Сойка приїхали до Любліна зі Львова. Вони - одні з кількох десятків майстрів, запрошених з України. Оксана і Остап привезли традиційну яворівську дерев'яну іграшку. Жовто-червоно-зелених пташок та янголят люди впізнають одразу. І купують. «Деякі, звичайно, кажуть, що дорого, - розповідає Оксана. - Тобто дорожче за схожу польську. Ми знаємо, що в Польщі теж роблять дитячі іграшки, схожі на наші. Ми з Остапом вивчали їхнє походження. Виявилося, майстри, які починали робити подібні, були вихідцями з нашої місцевості, Яворівщини у Львівській області». «А коли починаєш розповідати про це полякам, то вони відповідають: «Львів - це було польське місто». На такі заяви я відказую: «Ні, це Люблін - українське місто. Ось лишень тут про це забули», - каже Остап Сойка. Кожен такий приїзд Оксани й Остапа на ярмарок - це не тільки можливість продати свої вироби, а й шанс придбати нові експонати для свого майбутнього музею дерев'яної іграшки. Польський майстер Ян Пук багато років займається дерев'яною іграшкою. Нині гуркіт, стукіт, тріскіт його іграшок лунає по всьому ярмарку. Оксана щороку купує і у нього «забавки». Цього разу придбала Бабу Ягу, що крутиться. «До нього приїздять люди на майстер-класи, в тому числі з України. Він зберігає і вигадує такі унікальні механізми, яких ні в кого немає», - зауважує Оксана Когут. Музикантів та майстрів ретельно відбирають організатори заздалегідь. А вже безпосередньо на ярмарку, в перший його день, спеціальна комісія приходить до наметів і дерев'яних будиночків з інспекцією. Особливо суворі до новачків, перевіряють, чи все на прилавках відповідає критеріям «унікальність», «самобутність», «ручна робота». Українка Тетяна, котра не перший рік живе в Любліні, каже, що кілька років брала участь у Ягеллонському ярмарку, а цьогоріч відбір не пройшла. «Сказали, що мої м'які іграшки не етнічні», - каже майстер. Тому цього року вона прийшла просто подивитися, що привезли її співвітчизники. Треба сказати, що в середні століття Люблін був великим центром, через нього пролягав шлях від Чорного до Балтійського моря. Багато торговців проїжджали через нього. Тут же розташовувалися так звані люблінські торги. Саме їх уже вдесяте намагаються відновити організатори. Символ Люблінського ярмарку - курка. Вона і на афішах, і на буклетах. Але одна, мідна, просто гігантських розмірів пересувається вуличками старого міста. На цій курці сидить «наїзник» із величезним прапором Любліна, а супроводжують його жонглери та артисти. Вони їздять Любліном і під звуки середньовічної волинки запрошують людей відвідати ярмарок та знайомлять з програмою. І людей приходить справді багато. Однією з центральних вулиць - Гродською - в деякі години пройти важко. Попитом користуються плетені кошики, паперові букети, дерев'яні іграшки, керамічні вироби. За межами основної частини старого міста - дитяча галявина. Там встановлено гігантські дерев'яні іграшки, головоломки, гойдалки. Поруч із малюками клоуни. Вони запрошують малечу взяти участь у конкурсах та змаганнях. В одному з них того, хто програв, обливають відром води. Головне - вчасно вислизнути.
Політика оформление ленты  В ЄС різко відреагували на запуск е-декларування Глава групи Європейської комісії з підтримки України Петер Вагнер заявив, що система електронного декларування, запуск якої відбувся 15 серпня, повинна мати сертифікат технічної безпеки. «Представництво ЄС: сертифікат технічної безпеки для електронних декларацій є ключовою умовою», - заявив він у своєму Twitter. Раніше повідомлялося, що 15 серпня відбувся запуск системи електронного декларування без сертифікату комплексної системи захисту інформації (КСЗІ). У Transparency International заявили, що обробка персональних даних без КСЗІ ставить під удар доказову силу внесеної до системи електронного декларування інформації. На думку організації, посадовці Національного агентства із запобігання корупції та Держспецзв'язку, відповідальні за зрив запуску електронного декларування, по суті дозволили подальшу безкарну брехню чиновників у деклараціях. «Вони усунули перешкоди для скоєння злочинів, перетворивши один з провідних інструментів антикорупційної реформи на фікцію», - йдеться в повідомленні Transparency International.
За кордоном Глава штабу Трампа міг отримати $12,7 млн ​​з «чорної бухгалтерії» Партії регіонів - ЗМІ Глава передвиборного штабу кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа і колишній радник Віктора Януковича Пол Манафорт міг отримати $12,7 млн ​​з України в період з 2007-го по 2012 роки, повідомляє газета Тhe New York Times. «Рукописні бухгалтерські книги показують $12,7 млн ​​прихованих грошових виплат, призначених Манафорту від проросійської політичної партії Януковича з 2007-го по 2012 роки», - пише видання із посиланням на дані Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Слідчі стверджують, що виплати були частиною нелегальної системи поза бухгалтерськими книгами, в рамках яких спонсорувалися посадові особи під час виборів. За даними НАБУ, Пол Манафорт у документах згадується 22 рази протягом п'яти років, загальні суми виплат становили $12,7 млн, однак мета виплат незрозуміла. Ім'я Пола Манафорта є одним з багатьох, що згадуються у так званій чорній бухгалтерії Партії регіонів. «Ми наголошуємо, що присутність імені Манафорта в списку не означає, що він насправді отримував гроші, бо підписи в колонці одержувачів можуть належати іншим особам», - пише газета. Раніше повідомлялося, що 28 травня колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав Національному антикорупційному бюро документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників. Ідеться про так звану чорну бухгалтерію Партії регіонів із загальними виплатами на суму близько $2 млрд.
Економіка Від початку серпня за зниженою ставкою акцизного податку в Україну ввезли 562 автомобілі З початку серпня митне оформлення за зниженими ставками акцизного податку пройшло 562 імпортних автомобілі. Про це заявив голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров, повідомляє прес-служба ДФС. Найбільше автомобілів, на які поширюється преференція з акцизу, було оформлено на Львівській та Івано-Франківській митницях - 64 і 60 штук відповідно. Нагадаємо, з 1 серпня набув чинності Закон України №1389, який передбачає зниження ставок акцизного податку на легкові автомобілі, що були у вжитку. Норма діятиме до 31 грудня 2018 року. Закон передбачає зниження ставки акцизу на вживані автомобілі до 0,102 євро за 1 куб. см з двигуном, об'ємом до 1 тис. куб. см (чинна ставка - 1,09-1,44 євро, залежно від року випуску автомобіля); 0,063 євро для авто з двигуном об'ємом до 1,5 тис. куб. см (зараз - 1,37-1,76 євро); 0,267 євро - до 2,2 тис. куб. см (чинна ставка - 1,64-2,44 євро); 0,276 євро - до 3000 куб. см (зараз - 2,21-4,99 євро); 2,209 євро для авто з об'ємом двигуна понад 3 тис. куб. см (зараз - 3,33-4,99 євро). При цьому знижені ставки акцизного податку не застосовуються, якщо легкові автомобілі мають походження або ввозяться з країни, визнаної державою-окупантом та/або державою-агресором по відношенню до України.
Політика Гройсман прокоментував зрив запуску е-декларування в Україні Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що всі рішення для повноцінного запуску системи електронного декларування має бути прийнято в найкоротші терміни. «Всі необхідні рішення, щоб виправити цю ситуацію, має бути прийнято і реалізовано в найкоротші терміни», - йдеться в повідомленні прем'єра, опублікованому на сайті уряду. За його словами, Національне агентство України з питань державної служби здійснює службову перевірку щодо встановлення осіб, причетних до того, що система е-декларування не запрацювала своєчасно. За її результатами буде зроблене відповідні висновки. «І все одно система електронного декларування в Україні буде», - запевнив Гройсман. Нагадаємо, що 15 серпня відбувся запуск системи електронного декларування без сертифіката комплексної системи захисту інформації (КСЗІ). У Transparency International заявили, що обробка персональних даних без КСЗІ ставить під удар доказову силу внесеної в систему е-декларування інформації. В Єврокомісії наголосили, що система е-декларування повинна мати сертифікат технічної безпеки.
Політика Росія не зацікавлена ​​в розірванні дипвідносин з Україною - Лавров Глава російського МЗС Сергій Лавров заявив, що ніхто не зацікавлений у розірванні дипломатичних відносин Росії з Україною, передає РИА Новости. «Я не думаю, що ми зараз перебуваємо в ситуації, коли хтось зацікавлений у розірванні дипломатичних відносин. Це крайні заходи», - сказав Лавров. Раніше газета «Известия» повідомила, що Росія розглядає можливість розриву дипломатичних відносин з Україною після подій, які сталися в Криму 7 серпня. Зокрема, Москва може закрити російське диппредставництво і відкликати весь дипломатичний склад посольства. Нагадаємо, 7 серпня Росія призупинила роботу всіх пунктів пропуску до окупованого Криму через перестрілку, яку було чути на адмінкордоні. Президент Росії Володимир Путін звинуватив українську сторону в підготовці терактів у Криму. ФСБ також заявила нібито про затримання української диверсійної групи. Українська сторона заперечує всі звинувачення РФ.
Політика Суддю Вищого госпсуду Швеця, якого звинувачують у шахрайстві, усунули з посади У понеділок, 15 серпня, суддю Вищого господарського суду України Віктора Швеця усунули з посади у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності, повідомили в Генеральній прокуратурі України. «15 серпня 2016 року судді Вищого господарського суду України Віктору Швецю вручено копію клопотання про усунення з посади у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності», - йдеться в повідомленні відомства. Водночас вказане клопотання відправлено до Вищої кваліфікаційної комісії судів України. Нагадаємо, Віктора Швеця звинувачують у низці кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 383, ч. 2 ст. 384 КК України. А саме в замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), за попередньою змовою з групою осіб, в особливо великих розмірах; завідомо неправдиве повідомлення органу досудового розслідування про скоєння злочину зі штучним створенням доказів обвинувачення, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з групою осіб; а також у свідомо хибному свідченні, скоєному з корисливих спонукань. 28 червня співробітники Служби безпеки України задокументували суддю в одному з київських кафе під час одержання п'яти тисяч доларів хабара. Загалом Швець вимагав від підприємця 10 тисяч доларів США за нестворення перешкод у здійсненні комерційної діяльності. Суддю також підозрюють в організації викрадення власного елітного автомобіля для отримання страхової виплати.
Події У великій ДТП у Підмосков'ї загинув громадянин України, ще двох поранено У понеділок, 15 серпня, внаслідок ДТП у Московській області, за попередніми даними, загинув один і поранено двох громадян України, повідомляє РИА Новости із посиланням на джерело в екстрених службах регіону. За даними російського агентства, на федеральній автодорозі М-4 «Дон» у Московській області сталося зіткнення двох пасажирських автобусів, вантажівки і легкового автомобіля. «Постраждало троє жителів Луганської області України, один з них загинув, двох відправили для обстеження до Домодєдовської центральної районної лікарні», - сказало джерело агентства. За його словами, загалом у двох автобусах було близько 100 осіб, обставини ДТП уточнюються. Раніше повідомлялося, що 15 серпня на Столичному шосе в Києві сталася масштабна ДТП за участю щонайменше чотирьох автомобілів.
Економіка Посередник затримує поставки ліків для онкохворих дітей через небажання платити ПДВ Частина поставок ліків для онкохворих дітей затримується у зв'язку з вимогою українського фармдистриб’ютора «Людмила-Фарм» отримати пільги зі сплати ПДВ, повідомляє LB.ua. «Питання лежить у площині звільнення імпорту поставок медикаментів від сплати ПДВ для українських дистриб'юторів та інтерпретації цього механізму. У даному випадку препарати, які ввозить резидент, не потрапляють під пільгове оподаткування і не звільняються від сплати ПДВ. «Людмила-Фарм» хоче, щоб на них поширювалися пільги», - розповіли в британській закупівельної компанії Crown Agents, з якою підписано контракт у Міністерства охорони здоров'я України. Наразі за програмою «Дитяча онкологія» поставлено понад 50% препаратів, решта за графіком буде пізніше. Затримується лише поставка дев'ятьох номенклатурних позицій (з 84) на загальну суму 5,147 млн ​​доларів. У Crown Agents наголосили, що це питання зачіпає інтереси не лише «Людмили-Фарм», проте всі інші дистриб'ютори завершили процедури митного оформлення, згідно з вимогами Міністерства охорони здоров'я та Державної фіскальної служби. Нагадаємо, що дистриб'ютор фармацевтичних препаратів «Людмила-Фарм» протягом багатьох років був переможцем тендерів МОЗ України. У 2011-2014 роках компанія отримувала підряди на багатомільйонні суми - від 340 до 580 мільйонів гривень.
Суспільство В окупованому Криму хлопця оштрафували за фотографії «Правого сектора» у соцмережі В окупованому Криму оштрафували жителя Армянська за розміщення в інтернеті символіки «Правого сектора», повідомляє Крым.Реалии. «Встановлено, що 18-річний місцевий житель на свій сторінці в соціальній мережі «ВКонтакте» розмістив фотозображення, які відтворюють нацистську символіку, а також атрибутику екстремістської організації «Правий сектор», - ідеться в повідомленні «прокуратури» анексованого Криму. Зазначається, що місцевий суд призначив хлопцеві адміністративне покарання у вигляді штрафу в розмірі тисячі рублів. При цьому в прокуратурі уточнили, що екстремістські матеріали зі сторінки користувача видалено. Нагадаємо, минулого тижня в Армянську та інших населених пунктах на півночі Криму влада відключила інтернет «з метою безпеки».
Політика Протистояння НАБУ і ГПУ: Ситник заявив про відкриття провадження за фактом незаконного затримання детективів НАБУ Глава Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник повідомив, що за фактом незаконних дій співробітників Генеральної прокуратури стосовно детективів НАБУ відкрито кримінальне провадження, передає 112 Україна. «За даним фактом НАБУ порушено кримінальне провадження за низкою статей. У тому числі за фактами незаконного викрадення працівників НАБУ, замаху на порушення недоторканності житла, зловживання владою, службовим становищем працівниками Генеральної прокуратури і низкою інших, зокрема пов'язаних з тортурами», - заявив Ситник. За його словами, співробітники департаменту ГПУ незаконно утримували працівників НАБУ в приміщенні протягом 11 годин без складання будь-яких процесуальних документів. У працівників НАБУ було незаконно вилучено речі, техніку та документи, є свідчення застосування до них незаконних заходів фізичного і психологічного впливу. Раніше повідомлялося, що 12 серпня між співробітниками НАБУ та ГПУ сталася сутичка, внаслідок якої співробітники Генпрокуратури незаконно затримали двох співробітників НАБУ, а троє прокурорів дістали легкі тілесні ушкодження.
Суспільство оформление ленты  На Донбасі колишній міліціонер відмив понад 50 млн грн через фіктивні електронні гаманці У районі проведення АТО співробітники Служби безпеки України викрили організовану групу, яка протягом 2015-2016 років через електронні гаманці відмила понад 50 млн грн. Як повідомили у прес-центрі СБУ, в Дружківці Донецької області під час спецоперації було затримано колишнього міліціонера. Під час обшуку в його оселі було вилучено комп'ютерну техніку та носії інформації з доказами. За даними спецслужби, колишній міліціонер скопіював з бази даних свого органу персональні дані осіб, які проживають у контрольованих терористами районах Донбасу. «На цих людей зловмисники зареєстрували електронні гаманці, на які надходили гроші, вкрадені з рахунків одного з іноземних банків. Кошти учасники угруповання переводили в готівку, в тому числі у «ДНР». Протягом 2015-2016 років вони відмили понад 50 млн грн», - ідеться в повідомленні. На електронних гаманцях, зареєстрованих на підставних осіб, арештовано кошти на суму понад чотири мільйони гривень. Зловмиснику оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України.
Політика Співробітники ГПУ в конфлікті з детективами НАБУ захищали приватні інтереси - Ситник Глава Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник повідомив, що співробітники департаменту Генеральної прокуратури України (ГПУ) з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки в конфлікті з детективами НАБУ захищали приватні інтереси, передає УНІАН. «Мають місце дії із захисту приватних інтересів окремих керівників та працівників департаменту Генеральної прокуратури України з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки», - наголосив Ситник. При цьому Ситник розповів, що НАБУ розслідує низку проваджень за заявами про злочини, які, можливо, скоїли співробітники цього департаменту, в тому числі й насильницьких злочинів. Під час цього розслідування було отримано дозвіл слідчого судді на проведення певних негласних слідчих дій, зокрема проти співробітників зазначеного департаменту, додав глава НАБУ. При цьому він уточнив, що ніякої війни між ГПУ і НАБУ, а також особистого конфлікту між ним і генпрокурором Юрієм Луценком немає. Раніше глава НАБУ Артем Ситник повідомив, що за фактом незаконних дій співробітників Генеральної прокуратури стосовно детективів НАБУ відкрито кримінальне провадження. Нагадаємо, 12 серпня між співробітниками НАБУ та ГПУ відбулася сутичка, внаслідок якої співробітники Генпрокуратури незаконно затримали двох співробітників НАБУ, а троє прокурорів дістали легкі тілесні ушкодження.
Суспільство Поліція спростувала чутки про переслідування вбивць Шеремета Перший заступник керівника Національної поліції Вадим Троян заявив, що інформація про переслідування правоохоронцями підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета не відповідає дійсності, повідомляє «Українська правда». «Національна поліція не здійснює ніякого переслідування підозрюваних у справі про вбивство Павла Шеремета. Ніякої погоні сьогодні немає», - сказав він. У понеділок, 15 серпня, деякі ЗМІ із посиланням на власні джерела повідомили про те, що Нацполіція вирахувала імовірних убивць журналіста і вела погоню за ними. Раніше повідомлялося, що 20 липня в Києві внаслідок вибуху машини загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Вибух стався о 7:45 ранку, коли Шеремет від'їхав від будинку і проїхав кілька десятків метрів. Правоохоронці розглядають кілька версій мотивів убивства Павла Шеремета: професійна журналістська діяльність, можлива дестабілізація обстановки в Києві і загалом у країні, а також помилка, оскільки автомобілем користувалася і власниця «Української правди» Олена Притула.
Суспільство оформление ленты  У Харкові затримали податківця, який вимагав від підприємця 500 тис. грн У Харкові співробітники правоохоронних органів затримали під час одержання хабара посадовця Державної фіскальної служби, повідомили в поліції Харківської області. За даними поліцейських, 40-річний чиновник вимагав 500 тис. гривень за невиключення підприємця з Єдиного реєстру суб'єктів господарювання, які можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років із конфіскацією майна.
Економіка Колишнього топ-менеджера банку «Київська Русь» оголошено у міжнародний розшук Колишнього топ-менеджера банку «Київська Русь» звинувачують у розкраданні 44 млн грн, повідомляє прес-центр Служби безпеки України. За даними спецслужби, чиновник за безцінь продав дві офісні будівлі в Києві та Львові, які були в заставі у «Київській Русі». Оборудку він здійснив у березні 2016 року, за день до введення в банк тимчасової адміністрації. За матеріалами СБУ суд прийняв рішення про накладення арешту на все рухоме і нерухоме майно підозрюваного. Йому також повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Колишнього топ-менеджера банку оголошено в міжнародний розшук, додали в СБУ. Раніше повідомлялося, що Шевченківський райсуд Києва заарештував колишнього голову правління банку «Михайлівський» на два місяці із правом внесення 137,8 млн гривень застави. У прокуратурі заявили, що банкір реалізував злочинну схему, за допомогою якої з банку було виведено багатомільйонну суму грошей вкладників. Зокрема, керівник банку, користуючись службовим становищем, на підставі незаконного договору переказав 870 млн грн на рахунок підприємства з ознаками фіктивності.
Політика В АП озвучили терміни повноцінного запуску е-декларування В Адміністрації Президента (АП) сподіваються, що система електронного декларування повноцінно запрацює з вересня 2016 року, повідомляє телеканал 112 Украина. «Вона (система е-декларування. - Ред.) розроблялася півроку. Відповідно, стільки ж потрібно часу, аби її перевірити. Але в ідеалі хотілося б вірити, що це запрацює з вересня», - сказав завідувач відділу департаменту інформаційної політики АП Володимир Горковенко. При цьому в АП у зриві запуску системи е-декларування звинуватили розробників. За словами Горковенка, розробники програми, яка має забезпечити повноцінне функціонування системи, зробили свою роботу неякісно. «Звинувачують Турчинова, президента, Гройсмана. Але чому всі мовчать, що розробники зробили діряву програму, яка не дозволяє належним чином запустити електронне декларування?» - додав він. Нагадаємо, що 15 серпня відбувся запуск системи електронного декларування без сертифіката комплексної системи захисту інформації (КСЗІ). У Transparency International заявили, що обробка персональних даних без КСЗІ ставить під удар доказову силу внесеної до системи е-декларування інформації. В Єврокомісії наголосили, що система е-декларування повинна мати сертифікат технічної безпеки.
За кордоном оформление ленты  У Варшаві відбувся парад з нагоди свята Війська Польського (відео) Сьогодні, 15 серпня, Польща відзначає свято Війська Польського в пам'ять про головну битву в польсько-більшовицькій війні 1919-1921 років. Програма заходів з нагоди свята за участю президента Анджея Дуди включала покладання вінків біля пам'ятника маршалу Юзефу Пілсудському, першому лідеру відродженої у 1918 році польської держави, а також відкриття меморіальної дошки в пам'ять про «Незламних солдатів» антикомуністичного підпілля 1945-63 рр. Також президент Польщі вручить генеральські погони групі офіцерів. Опівдні біля Бельведерського палацу президент Анджей Дуда прийняв військовий парад за участю виділених частин усіх видів та родів військ. У параді були задіяні авіація і важка техніка. Строєм пройшли понад 1000 солдатів Війська Польського, а також близько 170 солдатів з-за кордону, в тому числі й з України.
Суспільство оформление ленты  Сили АТО відбили спробу прориву диверсантів у Богданівці Впродовж понеділка, 15 серпня, російські окупаційні війська 18 разів відкривали вогонь по позиціях Збройних сил України в зоні проведення антитерористичної операції (АТО). Як повідомили у прес-центрі штабу АТО, в Богданівці, на маріупольському напрямку, на світанку сталося нетривале бойове зіткнення, під час якого ворожа ДРГ застосувала ГП-25 та стрілецьку зброю. Сили АТО відкрили вогонь у відповідь, відкинувши противника. У Новоселівці бойовики застосували самохідні артилерійські установки 122-мм калібру. У Тарамчуку, Талаківці і Водяному противник стріляв із заборонених мінометів калібру 120 і 82 мм, захисників Широкиного провокував вогнем зі стрілецької зброї, заявили у штабі АТО. На донецькому напрямку, в авдіївський промзоні, бойовики стріляли з мінометів різних калібрів. Біля Майорська стріляли з мінометів і гранатометів. У Зайцевому і Нижньому Лозовому застосовували стрілецьку зброю. На Луганщині по позиціях у Новоолександрівці, Новотроїцькому та Жовтому противник відкривав переважно гранатометний вогонь. У Новотроїцькому також працював снайпер.
Суспільство СБУ затримала росіянина, який намагався вивезти деталі для військових літаків Співробітники Служби безпеки України затримали громадянина Російської Федерації, який намагався незаконно вивезти з України товари військового призначення. Як повідомили у прес-центрі СБУ, зловмисника затримали на вузловій залізничній станції Південно-Західної залізниці «Хутір-Михайлівський». Згідно з експертними висновками, громадянин РФ намагався вивезти складові частини бортових систем військових літаків МіГ-29, Су-27 та вертольотів Мі-8, Мі-24 різних модифікацій без дозволу Держслужби експортного контролю. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, які підлягають державному експортному контролю) КК України. Зловмиснику повідомлено про підозру. Триває слідство.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-0,81470608711243-/ /-pc-/
Top