рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
15
Лютого
2017
15 Лютого
15 Лютого
06:11
Політика
Пентагон: Винищувачі Росії небезпечно зблизилися з есмінцем США в Чорному морі
США стурбовані небезпечним наближенням військових літаків росіян до американських есмінців USS Porter в Чорному морі. Інцидент стався 10 лютого, повідомила офіційний представник Пентагону Мішель Баланса. За її словами, есмінець США здійснював звичайне патрулювання в міжнародних водах у Чорному морі після навчань Sea Shield, передають РИА «Новости». «Кілька інцидентів було оцінено командиром корабля як небезпечні і непрофесійні. Есмінець Porter запитував всі літаки і не отримав відповіді. Російські літаки не вмикали свої транспондери. Подібні інциденти нас турбують, бо в результаті може статися нещасний випадок або неправильні розрахунки (військових. - Ред.)», - заявила представник Пентагону. У свою чергу офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков не помітив ніяких небезпечних інцидентів з російськими літаками у Чорному морі. «Всі польоти наших літаків відбуваються над нейтральними водами Чорного моря відповідно до міжнародних правил», - сказав Конашенков.
15 Лютого
06:46
Політика
У Порошенка задоволені заявою Білого дому, що РФ повинна повернути Крим
В Адміністрації Президента України позитивно оцінили заяву Білого дому про те, що Росія повинна повернути окупований Крим Україні. Про це в своєму мікроблозі Twitter повідомив прес-секретар Президента України Святослав Цеголко. «Гарна заява представника Білого Дому. Росія повинна повернути Крим Україні», - написав він. У свою чергу голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки РФ Віктор Озеров заявив, що заява Білого дому щодо повернення Криму може бути пов'язана з бажанням адміністрації США «приглушити» невдоволення американців президентом Дональдом Трампом через його нібито «проросійську» позицію, передає «Газета.ру». «Думаю, однією з причин такої заяви стала та ситуація, яка склалася останнім часом навколо Трампа. Вона була зроблена, щоб зняти напругу, показати, що він не такий проросійський, як це може здатися, щоб приглушити невдоволення, яке є щодо нього в американському істеблішменті», - сказав Озеров. Нагадаємо, прес-секретар президента США Дональда Трампа Шон Спайсер в ході щоденного брифінгу заявив, що глава держави чекає від Росії деескалації конфлікту в Україні і повернення анексованого Криму.
15 Лютого
07:02
Суспільство
18 лютого в столиці мирною ходою вшанують пам'ять захисників Дебальцевого
У суботу, 18 лютого, в столиці пройдуть заходи з нагоди другої річниці військових дій на Дебальцевському плацдармі. «Захід відбудеться в суботу. Збори призначені на 14:00 біля КМДА, після чого відбудеться мирна хода: без політичних гасел, тільки під прапорами бойових підрозділів, батальйонів, бригад, які брали участь у подіях в Дебальцевому. Ми запрошуємо всіх тих, хто поважає нас як воїнів, хто поважає подвиг, який роблять хлопці своєю працею, виживаючи в важких умовах, заради процвітання України», - сказав речник громадської організації «Київське міське товариство ветеранів АТО» Леонід Антонюк, передає Інтерфакс-Україна. Він зазначив, що з 15:00 до 18:00 суботи на Софійській площі відбудеться концерт пам'яті загиблих під Дебальцевим воїнів.
15 Лютого
07:25
Суспільство
Вестибюль ст. метро «Героїв Дніпра» закриють до кінця літа
На станції метро «Героїв Дніпра» вестибюль №1 буде закритий з 18 лютого до 31 серпня. Про це передає прес-служба підземки столиці. Сказано, що вестибюль №2 працюватиме у звичайному режимі. Крім цього, 18 лютого на станції метро «Лівобережна» розпочнуться ремонтні роботи. Через це вестибюль №2, де міститься вихід до ринку і міської електрички, не працюватиме майже місяць. Після закінчення робіт вестибюль відкриють і розпочнуть ремонт іншого. Пасажирам порадили, за можливості, планувати маршрути через інші станції. Повністю до звичного режиму роботи станція метро «Лівобережна» повернеться наприкінці квітня.
15 Лютого
07:51
За кордоном
У 2020 році РФ відправить перший космічний туристичний корабель
Перший випробувальний політ космічного корабля для туристів у РФ збираються провести наступного року, а після цього планують почати продаж квитків на екскурсію. Про це повідомляє «РИА Новости». Вартість орбітального польоту складатиме 30-40 мільйонів доларів. В одному польоті зможуть брати участь 5-6 туристів. Приблизна вартість квитка в космос для кожного - $200- $250 тис. Подорож триватиме лише 15 хвилин, при цьому час, проведений у невагомості, складе близько 5-6 хвилин. Пасажири будуть у кабіні об'ємом 30 м куб. Допуск на борт судна вони отримають після триденної підготовки, а також медичного огляду. Екскурсії будуть проходити на висоті 180-220 км. А перший політ з туристами намічений на 2020 рік.
15 Лютого
08:16
Економіка
Канадський парламент ратифікував Угоду про вільну торгівлю з Україною
Нижня палата федерального парламенту Канади більшістю голосів підтримала ратифікацію Угоди про вільну торгівлю з Україною в третьому і остаточному читанні. Угоду тепер передадуть до верхньої палати парламенту - Сенат, після чого документ повинен підписати генерал-губернатор, що є фінальним етапом на шляху набуття документом в юридичної чинності, передає Укрінформ. Хоча Сенат має право відхилити будь-який законопроект або внести в нього правки, що запустить процес ратифікації заново, законодавчі акти, які отримали велику підтримку серед депутатів нижньої палати, зазвичай отримують схвалення сенаторів. Нагадаємо, Угоду про вільну торгівлю між Канадою та Україною було підписано 11 липня минулого року під час візиту Джастіна Трюдо в Київ. З набранням чинності, що стане можливим після завершення процедури ратифікації парламентами обох країн, Канада скасує мита на 99,9% українського імпорту.У свою чергу Україна скасує 86% мит на імпорт з Канади, протягом семи років привівши митну політику в паритет.
15 Лютого
08:30
Суспільство
Перші два квитки на «Євробачення-2017» купила співачка Руслана
Перші два квитки на пісенний конкурс «Євробачення-2017», який пройде в Києві, купила українська співачка Руслана Лижичко. Під час офіційної церемонії відкриття продажу квитків Руслана отримала можливість першою придбати два квитки, передає Еспресо.TV. Після того, як замовлення було зроблено, Руслана оголосила, що перший квиток подарує британській журналістці. «Є людина, яка буде вражена тим, що я подарую їй один квиток. Британська журналістка, яка є фанатом Євробачення, яка про першу мою перемогу завжди писала більше всіх позитивну інформацію про Україну, щохвилини вона зараз з нами, щосекунди вона спостерігає за тим, як іде підготовка до Євробачення в Україні», -зазначила Лижичко. Нагадаємо, ареною пісенного конкурсу стане Міжнародний виставковий центр, розташований на Лівому березі Дніпра. Його місткість - до 15 тис. осіб. Всього влада очікує приїзду в місто 20 тис. фанатів конкурсу. Ціни на квитки будуть варіюватися від 8 до 500 євро.
15 Лютого
08:39
Події
Бойовики на Донбасі за добу 52 рази відкривали вогонь по українських військових
За минулу добу бойовики 52 рази відкривали вогонь по позиціях сил АТО на Донбасі. Про це повідомили в прес-центрі штабу АТО. Відзначається, що з мінометів були обстріляні Кам'янка, Троїцьке, Новоселівка Друга, Невельське, Піски і Авдіївка. Зі стрілецької зброї обстріляли Зайцеве, Піски, Опитне і Новгородське. По Авдіївці вели вогонь із БМП. На Маріупольському напрямку з 120-міліметрових мінометів обстрілювали Водяне. З гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї - Павлопіль, Чермалик, Лебединське, Гнутове і Широкине. По Широкиному і Водяному вела вогонь БМП противника. По Новотроїцькому стріляв снайпер. На Луганському напрямку терористи з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї обстрілювали Новоолександрівку і Новозванівку. За останню добу втрат серед українських військових немає.
15 Лютого
08:48
Політика
Маккейн: Путін продовжує випробовувати нову адміністрацію США
Росія розгортає ракети з ядерними боєголовками, порушуючи договір про заборону ракет середньої і малої дальності (РСМД). Про це заявив американський сенатор Джон Маккейн. «Володимир Путін продовжує випробовувати нову адміністрацію (США. - Ред.), а тим часом розгортання Росією крилатих ракет наземного базування з ядерною боєголовкою в порушення договору РСМД стало суттєвою військовою загрозою силам США в Європі і нашим союзникам по НАТО», - заявив сенатор, передає РИА «Новости». За його словами, новій адміністрації США «прийшов час» вжити негайних заходів для посилення стримуючих позицій США в Європі і захисту союзників. Маккейн також зазначив, що США треба модернізувати ядерні сили і готовність «протистояти російській ядерній доктрині». Нагадаємо, раніше газета New York Times з посиланням на джерела в американській адміністрації повідомила, що російські військові розгорнули підрозділ крилатих ракет наземного базування класу «земля-земля». Крім того, за даними джерел, РФ має два батальйони крилатих ракет, один з яких базується на полігоні Капустін Яр. Друге підрозділ у грудні 2016 року було переведено на операційну базу невідомого місцезнаходження. Договір РСМД, підписаний в 1987 році, забороняє сторонам мати балістичні ракети наземного базування і крилаті ракети з радіусом дії від 500 до 5,5 тисячі кілометрів.
15 Лютого
08:58
Політика
Кім Чен Нам просив лідера Північної Кореї зберегти йому життя
Кім Чен Нам просив свого молодшого брата, лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, зберегти життя йому і членам його сім'ї. Про це на брифінгу повідомив директор Національної розвідувальної служби Південної Кореї Лі Бен Хо. Він підкреслив, що Кім Чен Нам написав братові листа з проханням, передає Yonhap. «Кім Чен Нам ще в 2012 році запевняв брата, що ні він, ні його діти не претендують на владу і хочуть лише спокійного життя за межами КНДР», - передав слова Лі Бен Хо один із депутатів, присутніх на зустрічі. Директор розвідки підкреслив, що колишня дружина Кім Чен Нама зараз проживає у Пекіні з сином, а друга дружина з двома дітьми - сином і дочкою - перебуває у Макао. Всім їм надана охорона з боку китайської влади. Разом з тим, за даними японських ЗМІ, жінки, які підозрюються в замаху на Кім Чен Нама в аеропорту Малайзії, можуть бути вже мертві. Нагадаємо, що 14 лютого в Малайзії вбили брата лідера КНДР Кім Чен Ина - Кім Чен Нама. Він був атакований в аеропорту Куала-Лумпура невідомими жінками, озброєними отруєними голками. Після замаху жінкам вдалося сховатися.
15 Лютого
09:19
Економіка
Кремль випустить бакалію та молоко власної торгової марки
На початку квітня на російський ринок буде випущена продукція торгової марки «Кремлівська якість». Про це повідомила прес-секретар Управління справами президента Росії Олена Крилова. «Основна ідея цього проекту полягає в постійному відборі на базі «парасолькового бренду» товарів з високою якістю, які будуть доступні не тільки покупцям у підвідомчих підприємствах, а й пересічним споживачам у торгових мережах», - сказала Крилова, передає «Лента.ру». За її словами, продукція буде представлена в декількох товарних категоріях, зокрема молочна продукція та продуктовий магазин. Позиціонуватися цей товар буде в ціновому сегменті «середній плюс». Крилова зазначила, що проект буде вирішувати завдання, що мають високу соціальну значущість, зокрема, підтримувати вітчизняних виробників, включно з малим та середнім бізнесом. Ключова ідея полягає в тому, щоб забезпечити постачання якісної продукції при збереженні доступної ціни. Контроль якості буде проводитися на базі незалежної акредитованої лабораторії. Управління справами президента організовує і безпосередньо здійснює матеріально-технічне забезпечення, а також соціально-побутове, медичне, санаторно-курортне обслуговування діяльності федеральних державних органів влади.
15 Лютого
09:34
Суспільство
Київ увійшов до рейтингу кращих студентських міст світу
Київ увійшов до Міжнародного рейтингу кращих студентських міст світу 2017 року. Очолили список Монреаль, Париж і Лондон. Українська столиця перебуває на 97 місці зі 100, пише «Дзеркало тижня». Київ відзначений як місто з відносною (у порівнянні з іншими містами в рейтингу) дешевизною життя. Відзначено також необхідність вивчення іноземними студентами української мови для повсякденного спілкування в місті. Серед університетів відзначені КПІ і КНУ ім. Шевченка. У новому рейтингу компанії QS Best Student Cities 2017 (Велика Британія) перераховані 100 кращих студентських міст світу. Вперше в історії рейтингу (з 2012 року) канадський Монреаль забрав першість у Парижа (він на другому місці), а Лондон піднявся на дві позиції і розмістився на третьому місці. Були проаналізовані дані 125 міст, оцінка проводилася за шістьма критеріями, серед яких - популярність міста, фінансова доступність, рейтинг місцевих університетів, інтернаціональність студентського складу, активність роботодавців, а також думка самих студентів. Разом з тим в 2016 році видання The Economist представило свій щорічний рейтинг кращих і гірших міст для життя. Десятку найгірших міст для життя очолив Київ. На оцінку вплинула ситуація на Донбасі.
15 Лютого
09:48
Суспільство
У Росії не буде нових доріг через будівництво Керченського моста - забайкальський чиновник
У Забайкальському краї Росії не будуть побудовані нові дорожні об'єкти через зведення дорогого моста через Керченську протоку в анексований Крим. Про це заявив голова Управління федеральних автомобільних доріг на території Забайкальського краю Євген Присташ. Він підкреслив, що роботи зупинені майже по всій Росії, передає «Забмедиа». «Треба розуміти, що Кримський міст є не тільки супероб'єктом у дорожній сфері. Це одиничний об'єкт у масштабах не тільки Росії, але і всього світу. Тому, природно, основні гроші туди йдуть. За рахунок того, що будують цей міст, практично призупинилося будівництво всіх нових автомобільних доріг у Росії. Всього 10 нових об'єктів цього року будут оголошуватись. Тому всі наші проекти будівництва нових об'єктів, а у нас їх п'ять, поки лежать на полиці і чекають свого часу. На них не вистачає грошей у країні», - поскаржився Присташ. Голова відомства також уточнив, що в останні роки вже були подібні ситуації. Як приклад він навів витрати на Олімпіаду в Сочі, будівництво моста на острів Російський та інші суперпроекти. Нагадаємо, за офіційною інформацією, «Кримський міст», в разі закінчення його будівництва, стане одним з найбільших мостів у Росії. Він складається з паралельно розташованих автомобільної та залізничної трас. Його протяжність - 19 км. Реалізація проекту будівництва моста через Керченську протоку почалася після незаконної анексії Криму Росією.
15 Лютого
09:58
Суспільство
Україна показала більш 20 видів нової авіаційної техніки на виставці в Індії
Україна демонструє більш 20 видів техніки авіаційної галузі на виставці AeroIndia-2017, що проходить з 14 по 18 лютого в місті Бангалор в Індії. Як повідомили в прес-службі ДК «Укроборонпром», українська експозиція представлена моделями військово-транспортних літаків ДП «Антонов». Серед них - нові Ан-132 і Ан-178. Крім того, Україна представляє безпілотні Sparrow-LE і Sparrow від компанії «Спайтек», ракети класу повітря-повітря Р-27Р, Р-27ЕТ і Р-73, засоби захисту літаків і вертольотів АСО і АДРОС, а також керовані протитанкові ракети «Комбат» від ДАХК «Артем». Український стенд на виставці також містить моделі авіаційних пускових установок від Красилівського агрегатного заводу. «Свої можливості з модернізації військово-транспортних літаків демонструють «410 Завод цивільної авіації» і «Одеський авіаремонтний завод», - відзначили в «Укроборонпромі».
15 Лютого
10:16
Політика
США можуть втратити роль світового лідера - представник Євросоюзу
США можуть втратити роль світового лідера. Про це після дводенного візиту до Вашингтона заявила представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні. «Я ще ніколи не бачила США настільки поляризованими і розділеними, настільки обтяженими конфліктами, як зараз. Однак той, хто хотів би грати роль глобального лідера, має бути внутрішньо сильним, самовпевненим і згуртованим», - заявила Могеріні, пише Die Wel. За словами Могеріні, якщо найбільша в світі демократія демонструє напруженість на такому рівні, це може стати дестабілізуючим фактором для решти світу. Політик зазначила, що в майбутньому між США і Європою будуть переважати прагматичні відносини.«У наших відносинах ми переходимо до нового етапу. Ми будемо одну за одною обговорювати загальні теми, щоб побачити, за якими з них наявний збіг думок. В цьому немає нічого драматичного. З плином часу буде все більше тем, де влади ЄС і США займає різні позиції», - додала вона.
15 Лютого
10:51
Політика
У МЗС РФ відповіли Білому дому щодо Криму: Росія свої території не віддає
Росія своїх територій не повертає, а Крим став територією РФ. Про це заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова. Таким чином в МЗС РФ відповіли на заяву прес-секретаря Білого дому Шона Спайсера про те, що президент США Дональд Трамп «дав ясно зрозуміти, що очікує повернення Криму до складу України і деескалації ситуації на сході цієї країни», передає ТАСС. «Ми свої території не повертаємо. Крим є територією Російської Федерації», - підкреслила вона. У свою чергу спікер Держдуми В'ячеслав Володін заявив, що розмови про повернення Криму є «посяганням на територіальну цілісність РФ». Він закликав взагалі не піднімати цю тему, передає РИА Новости. «Давайте ми припинимо розмови, обговорюючи різні заяви щодо Криму», -сказав Володін на засіданні Держдуми. «Якийсь там прес-секретар щось сказав, послухайте, там ще хтось скаже. Передвиборну програму (Трампа) треба виконувати. У передвиборчій програмі все сказано - врегулювання відносин з Росією, з Китаєм, припинення військових дій, боротьба з тероризмом. Коли передвиборчу програму будуть виконувати, буде все нормально», - додав спікер Держдуми. Нагадаємо, раніше прес-секретар Білого дому Шон Спайсер заявив, що президент США Дональд Трамп чекає від Російської Федерації повернення окупованого Криму Україні.
15 Лютого
11:07
Суспільство
Школярам окупованого Донбасу на уроках розповідають про «подвиги» «Гіві»
Окупанти на Донбасі тиснуть пропагандою і нав'язують дітям думку про «неможливість подальшого співіснування з Україною». Про це заявили в Головному управлінні розвідки України на своїй сторінці в Facebook. «Окупаційною владою посилюються пропагандистські заходи в загальноосвітніх навчальних закладах окупованої території Донбасу. Зокрема, на т.зв. «уроках громадськості» школярам нав'язується ідея неможливості подальшого співіснування з Україною, зокрема через «активізацію українського терору» на території т.зв. «ДНР» в контексті героїзації військового злочинця «Гіві», - повідомили в розвідці. Також у розвідці повідомили, що російські окупанти агітують місцевих жителів йти працювати на різні військові спеціальності в містах Луганськ, Алчевськ і Кадиївка з метою доукомплектування особовим складом підпорядкованих з'єднань та частин. Нагадаємо, терорист «Гіві» (Михайло Толстих) був підірваний 8 лютого у своєму кабінеті в окупованому Донецьку. «Гіві» поховали на кладовищі біля Донецького моря, недалеко від терориста «Мотороли».
15 Лютого
11:33
Події
У Києві таксист і пасажир влаштували бійку зі стріляниною
Вночі на Борщагівці в Києві сталася стрілянина між таксистом і його пасажиром, в результаті чого останній з пораненням обличчя опинився в лікарні. Як розповіли в прес-службі київської поліції, автомобіль таксі приїхав за викликом, в нього сіли чоловік і жінка, які почали з'ясовувати стосунки. Таксист категорично відмовився їх везти і попросив вийти з автомобіля. В результаті обурені клієнти, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, почали барабанити по автомобілю і з кулаками кидатися на таксиста. Водій зробив їм зауваження, а після, щоб захистити себе, вистрілив у повітря з пістолета, зарядженого гумовими кулями. Агресивний пасажир кинувся до нього - і в штовханині пролунав ще один постріл. Куля влучила в обличчя клієнта. Водій сам викликав «швидку» і поліцію. Постраждалого доставили в лікарню, де йому надали медичну допомогу. Від госпіталізації він відмовився.
15 Лютого
11:51
Суспільство
Луценко: Підозру в корупції за рік висунули 36 прокурорам
За 2016 рік підозру в корупції було висунуто 36 прокурорам. Про це під час наради в Генеральній прокуратурі України заявив генпрокурор Юрій Луценко. За його словами, всього 46 прокурорам повідомлено про підозру, передає телеканал «112 Україна». «За минулий рік повідомлено про підозру 46 прокурорам, зокрема 36 - за корупційні злочини. До суду направлено обвинувальні акти щодо 30 корупціонерів. Лише один працівник центрального апарату був затриманий на місці злочину при отриманні хабара в 200 тисяч доларів», - сказав Луценко. Генпрокурор також зазначив, що в його відомстві в 2016 році з'явилися 450 нових прокурорів. «Минулого року відбулися чергові конкурси на заміщення вакантних посад у місцевих прокуратурах, САП і комплектування принципово нового органу генеральної інспекції ГПУ. За результатами проведення конкурсів у прокуратуру на сьогодні призначені нові 450 прокурорів, з яких 93% - це кандидати, які не мали стажу роботи в прокуратурі. Вони пройшли два тести, співбесіду з комісією, яка комплектувалася за участю громадськості», - наголосив Луценко. Він додав, що на цих конкурсах був обраний кожен третій керівник місцевої прокуратури.
15 Лютого
12:05
Події
Затримано одну з підозрюваних у вбивстві брата лідера КНДР
Поліція Малайзії затримала громадянку М'янми у справі про вбивство Кім Чон Нама, старшого брата глави КНДР Кім Чен Ина. Про це повідомляє агентство Reuters. Жінку затримали в тому ж аеропорту, де було скоєно вбивство. Поки невідомо, чи йдеться про одну з двох жінок, яких вважають виконавицями замаху. Раніше телеканал «CCTV News» повідомив, що камери відеоспостереження в аеропорту зафіксували двох жінок, підозрюваних у вбивстві Кім Чон Нама. Вони зникли з місця злочину на таксі. Нагадаємо, що брат лідера КНДР Кім Чен Ина був убитий 14 лютого в аеропорту Куала-Лумпур. Невідома жінка підійшла до Кім Чон Нама й накинула йому на голову хустку, яка була просякнута якоюсь рідиною. Дорогою до шпиталю він помер. Також раніше АСН повідомляла, що директор Національної розвідувальної служби Південної Кореї Лі Бен Хо заявив, що Кім Чен Нам написав листа своєму молодшому братові, лідеру Північної Кореї Кім Чен Ину, з проханням зберегти життя йому і членам його сім'ї.
15 Лютого
12:23
Розвідники розповіли, що так рвонуло вчора в Донецьку
Українські розвідники назвали причину сильного вибуху, який стався напередодні в Донецьку. За їхніми даними, причиною вибуху стало використання окупантами вибухонебезпечних предметів на заводі хімічних виробів. Про це повідомили в Головному управлінні розвідки при Міноборони України на сторінці в соцмережі. За даними українських розвідників, вибух стався через недотримання заходів безпеки при поводженні з вибухонебезпечними предметами. Розвідники дізналися, що вибух стався, коли особовий склад одного з підрозділів 11-го окремого механізованого полку ЗС РФ займався збором і сортуванням металобрухту. Нагадаємо, вчора, 14 лютого, бойовики заявили, "що причиною вибуху на території казенного заводу хімічних виробів у Куйбишевському районі окупованого Донецька є обстріл з боку ЗСУ».
15 Лютого
12:32
Економіка
Алчевський меткомбінат призупинив роботу через блокаду Донбасу
Алчевський металургійний комбінат, який розташований на тимчасово непідконтрольній території, частково призупинив роботу через відсутність сировини. Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука. «Отже, зупинена робота Алчевського меткомбінату. Причина - відсутність руди. Можливо, я б теж у захваті аплодував, виходячи з того, що власниками (співвласниками) є російські компанії... А тисячі робітників, які працюють у цій галузі, вони не громадяни України? А, їхні сім'ї? А податки вся ця галузь у бюджет не України платить? Немає у мене захоплення від цієї новини. Ні...» - написав Тука. Зупинка потужностей відбулася через блокаду залізничних колій у зоні АТО, бо стало неможливо доставити залізну руду і коксівне вугілля на підприємство, повідомляє Інтерфакс-Україна, посилаючись на представників комбінату. Зокрема сказано, що 13 лютого підприємство не виплавило жодної тонни чавуну. Коли відновляться роботи на комбінаті, представники підприємства не знають. Так само в соцмережах працівники комбінату повідомили, що "він буде працювати поки без нічної зміни, за п'ятиденкою."
15 Лютого
12:38
Суспільство
Генпрокурор назвав області України з найвищим рівнем крадіжок
У трьох областях України зафіксовано найбільший рівень крадіжок. У список найбільш неблагополучних потрапили Київська, Запорізька та Дніпропетровська області. Про це під час наради в Генеральній прокуратурі України заявив генпрокурор Юрій Луценко. Генпрокурор розповів, що 68% від усіх врахованих правопорушень складають злочини проти власності, передає телеканал «112 Україна». «За минулий рік їх кількість знову збільшилась на 12%. Ми маємо 362 тис. справ захоплення власності. Найбільше Київ, Запорізька, Дніпропетровська. Ця негативна тенденція вже третій рік поспіль...» - зазначив Луценко. Водночас, за його словами, третій рік падає кількість злочинів проти особистості: зґвалтувань, вбивств, побиття. Луценко пов'язав цей факт з тим, що в країні збільшилася кількість людей, що мають зброю. Генпрокурор також зазначив, що за рік значно погіршилась ситуація з розкриттям злочинів в Україні. Так, в 2013 році розкривалося 45% злочинів від усього масиву врахованих, в 2014-му - 44%, в 2015-му - 39%.«Але вже минулого року - менше 30% від усього масиву злочинів. Якщо ми подивимося на найважчі - ми побачимо ще більш жахливу ситуацію. Неможливо доводити ефективність і відкритість прокуратури з такими показниками, шановні місцеві прокурори», - додав Луценко.
15 Лютого
12:49
Суспільство
У відповідь на російський марафон #хватитубивать в Україні запустили #Россияпокайся!
Український дипломат і політолог Вадим Трюхан у відповідь на проведення російського марафону #хватитубивать запропонував запустити марафон #Россияпокайся! На своїй сторінці в Facebook Трюхан повідомив, що більш лицемірну і цинічну акцію не могли б придумати «навіть Геббельс із Гітлером». «Виявляється, в Росії проходить якийсь марафон #хватитубивать. Він позиціонується як акція «на підтримку дітей Донбасу». Причому деякі його учасники, відразу після красивих, хоча і наскрізь брехливих заяв, одягаються у військову форму, навішують на себе військову амуніцію і зброю і, не ховаючись, їдуть воювати в Україну з наміром «дійти до Києва», «вбивати укрів» тощо. Ось такі «ремби новоявлені», - написав дипломат. За його словами, росіянам варто було б покаятися у вбивстві 10 тисяч українців, окупації більше 7% української території, крадіжці Криму, а також експропріації української державної і приватної власності. Трюхан також закликав росіян «нарешті забратися геть з України». «Починаю марафон #Россияпокайся!» - резюмував він.
15 Лютого
12:52
Політика
Генпрокурор зажадав перевірити всіх прокурорів Запорізької області на вживання наркотиків
У зв'язку з викриттям одного з працівників Запорізької прокуратури у вживанні наркотичних речовин усіх прокурорів області перевірять на наркозалежність. Про це 15 лютого під час наради про стан виконання органами прокуратури в 2016 році покладених на них функцій і завдань заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляє Інтерфакс-Україна. Він уточнив, що затриманий на гарячому прокурор-наркоман зараз перебуває під вартою. Також Луценко зажадав від запорізького прокурора особисто простежити за цією справою. «Це нечувана ганьба для прокуратури. Крім того, прошу всій обласній прокуратурі провести перевірку на наркозалежність всіх підлеглих. Це має бути зроблено добровільно або добровільно-примусово... щоб всі працівники прокуратури здали кров, волосся, нігті на наркозалежність", - заявив генпрокурор. Раніше АСН повідомляла, що в січні 2017 року в Запорізькій області поліцейські затримали прокурорів, які займалися продажем наркотичних речовин.
15 Лютого
13:24
Суспільство
Працівники соцслужби Запоріжжя показали шокуючі кадри життя дітей у неблагополучних сім'ях
Працівники Служби у справах дітей в Запорізькій області опублікували в мережі відео, на якому показали шокуючі кадри життя малюків у неблагополучних сім'ях. Деякі маленькі жителі Бердянська, чиї батьки ведуть асоціальний спосіб життя, живуть у жахливих умовах. Тут і старі печі з пооббиваними боками, і обшарпані старі меблі, брудний посуд, відсутність елементарних побутових умов, їжі і води. Працівники соціальної служби також зафіксували випадок, коли за рішенням суду у батьків намагалися забрати дитину. Батьки не були згодні з постановою суду і чинили опір виконавчій службі.
15 Лютого
13:26
Суспільство
Сьогодні православні християни святкують Стрітення. Яка погода - така і весна
Сьогодні, 15 лютого, православні відзначають Стрітення Господнє, одне з 12 головних церковних свят. Це свято встановлене на честь біблійної історії про зустріч праведного старця Симеона, одного з тлумачів Старого Завіту, з немовлям Ісусом на 40-й день після його народження. У це свято в храмах освячують свічки, які в народі називають «громницями». Їх запалюють під час особливої молитви за хвору людину або під час негоди. Також наші предки вважали, що цього дня відбувається зустріч зими і весни і за знаками природи передбачали, коли чекати тепла і яким буде урожай. Вважається, яка погода на Стрітення - така і весна буде. Якщо цього дня випаде сніг, то весна буде затяжною і дощовою. Тиха і спокійна погода - до хорошого урожаю, відлига - урожай на пшеницю, хуртовина - хліба не буде.
15 Лютого
13:39
Економіка
Українцям загрожує підвищення цін на газ на 40%
У квітні населенню України можуть на 40% підвищити ціни на газ, якщо НАК «Нафтогаз України» не продовжать спеціальні зобов'язання з продажу газу для населення на пільгових умовах. Про це заявив головний комерційний директор держхолдингу Юрій Вітренко. «Якщо не буде продовжено державне регулювання цін для потреб населення, так звані «спеціальні зобов'язання», то, виходячи з поточних цін на газ на європейських ринках, курсу гривні та інших чинників, можна очікувати, що ціни на газ для потреб населення зростуть на 40 %», - повідомив Вітренко у статті на сайті «Новое время». За його словами, для продовження спецзобов'язань «Нафтогазу» і лібералізації ціни для населення України потрібно ще отримати схвалення Міжнародного валютного фонду. «Якщо держрегулювання продовжать, з чим ще має погодитись МВФ, оскільки в меморандумі уряд обіцяв Фонду, що спеціальні зобов'язання вводилися тільки до 1 квітня, то тоді підвищення цін, можливо, вдасться відкласти до жовтня», - додав він. Водночас Вітренко зазначив, якщо Стокгольмський арбітраж задовольнить позовні вимоги до російського «Газпрому» і держхолдинг почне імпортувати газ за ціною «хаб мінус», тоді оптову ціну для населення в порівнянні з поточною буде знижено вдвічі. «Якщо до 1 жовтня не буде позитивного рішення в арбітражі, якщо використовувати поточні форвардні ціни на газ з постачанням взимку 16/17 року, а інші параметри залишити незмінними, то можна очікувати, що підвищення оптових цін на газ для потреб населення складе як мінімум 47%», - додав Вітренко. Нагадаємо, Кабмін навесні 2016 року продовжив дію постанови №758 про спеціальні зобов'язання «Нафтогазу» з продажу газу для населення і теплокомуненерго на пільгових умовах.
15 Лютого
13:41
Суспільство
Квитки на «Євробачення-2017» розкуповуються блискавично: за 15 хвилин - 3 тис. квитків
За 15 хвилин після того, як стартував продаж, було придбано 3 тис. квитків на «Євробачення-2017». Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив співзасновник агентства, яке займається продажем квитків, Дмитро Феліксов. «А тепер офіційно. За перші 15 хвилин більше 3000 квитків. Черга на сайт досягала 11000 осіб», - написав Феліксов. Раніше АСН повідомляла, що 14 лютого надійшли в продаж квитки на пісенний конкурс «Євробачення-2017». Їхня вартість коливається від 8 до 500 євро. Всього в продаж надійде 70 тисяч квитків на 9 концертів пісенного конкурсу, який пройде в травні в Міжнародному виставковому центрі. Придбати їх можна на сайті www.concert.ua.
15 Лютого
13:58
Політика
Ситник наполягає на Антикорупційному суді і праві НАБУ на прослуховування
Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник наполягає на створенні антикорупційного суду і каже, що він може почати працювати вже до кінця 2017 року. Про це він сказав під час засідання комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції 15 лютого, повідомляє кореспондент АСН. Ситник заявив, що зараз корупційні справи розглядають суди загальної юрисдикції, де часто важко підібрати суддів, які б відповідали вимогам щодо розгляду таких справ. Зокрема, перший заступник директора Спеціальної антикорупційної прокуратури Максим Грищук зазначив, що вже чотири місяці суд не може розпочати попереднє засідання у справі військового прокурора Костянтина Кулика. "Другого березня буде вже 11 засідання у цій справі. Є об'єктивна проблема з судами: то немає кворуму, то досвіду суддів. Навіть можна говорити про боязнь суддів розглядати подібні справи", - сказав він. Крім того, директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що місцеві суди і так перевантажені поточними судовими справами. "Без створення антикорупційного суду всі наші зусилля будуть нульові", - підсумував він. Водночас Ситник вважає, що з огляду на нинішні темпи до місцевих судів реформа дійде не раніше ніж через 5 років. Також він нагадав народним депутатам, що треба ухвалити закон, який дав би право НАБУ на прослуховування, з контролем цієї слідчої дії з боку СБУ, але тільки постфактум.
15 Лютого
14:04
Політика
Онищенко не хоче давати свідчення «під протокол» - Ситник
Депутат-втікач Олександр Онищенко обмежується тільки публічними заявами про корупцію серед чиновників і не бажає дати свідчення "під протокол". Про це 15 лютого під час засідання комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, повідомляє кореспондент АСН. "Онищенко дуже багато заявляє публічно, але, щоб ці заяви стали джерелом доказів, треба це "покласти на протокол". Але під час спілкування у скайпі конкретної інформації, кому де і за що він давав гроші, він не надав. Тому, щоб ці заяви стали доказами, потрібно їх покласти на протокол і з конкретними фактами", - сказав Ситник.
15 Лютого
14:25
Політика
Всі чиновники в Україні мають подавати декларації про доходи. Винятків немає - Холодницький
Свої декларації про доходи повинні подати всі чиновники і винятків ні для кого немає. Так відповів сьогодні на запитання журналіста АСН про відмову подавати е-декларацію керівника головного управління з питань внутрішньої безпеки ДФС Юрія Шеремета керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. Нагадаємо, останній у коментарі журналістам раніше заявляв, що має особливий статус, що дозволяє йому не декларувати доходи. Водночас Назар Холодницький повідомив, що єдиною особливістю декларацій деяких чиновників є закритість самих документів для публічного користування. Але самі декларації мають подавати всі. "Детективи НАБУ, а також оперативні працівники свої декларації подали. Я знаю про порядок, розроблений НАЗК і СБУ щодо декларування, але там немає питань про законність приховування декларацій. Є лише декларації, які не підлягають загальному оприлюдненню. Вони стосуються деяких осіб, які в силу обставин здійснюють ту чи іншу роботу, наприклад, це може бути контррозвідка. Але навіть у закритому режимі для працівників правоохоронних органів, які перевіряють декларації, доступ і до їхніх декларацій відкритий", - заявив Холодницький. Також він уточнив, що такі оперативні працівники є і в Державній фіскальній службі, але «треба розбиратися по кожному конкретному випадку». Нагадаємо, 14 лютого народний депутат від «Народного фронту» Максим Поляков звернувся із заявою в Національне антикорупційне бюро з вимогою розібратися з ігноруванням обов'язкового подання електронної декларації начальником Головного управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби Юрієм Шереметом. Також ГПУ 8 лютого заявила, що направила до суду обвинувальний акт за неподання декларації про доходи старшого слідчого з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби.
15 Лютого
14:31
Економіка
Платіжки за житлово-комунальні послуги в Києві завищені мінімум на 30%
Про це на прес-конференції 15 лютого заявив помічник народного депутата Юлії Тимошенко Олександр Трохимець, передає кореспондент АСН. "Рахунки в платіжках за житлово-комунальні послуги, за нашими оцінками, завищені від 30% і вище. Крім "Київенерго", в столиці є й інші постачальники тепла: Дарницька ТЕЦ та Голосіївська, а також неліцензовані постачальники, які купують і перепродують споживачам. В останньому випадку, за нашими оцінками, рахунки завищені ще більше, тому що порушень також більше", - заявив він. Трохимець додав, що на сьогодні "Батьківщина" вже зібрала понад тисячу звернень громадян за різними каналами щодо необхідності перерахунку платежів за житлово-комунальні послуги: "За два місяці опалювального сезону ми прийшли до одного висновку: ні центральна влада, ні київська, ні регулятор - не збираються захищати громадян. Цього тижня буде оголошено офіційний старт проекту на базі політичної партії "Батьківщина". У кожному районі буде створено громадську приймальню, куди зможуть звернутися громадяни, щоб наші юристи допомогли забезпечити юридичний супровід звернень з метою перерахунку цих платежів".
15 Лютого
14:34
Події
Відомого російського ЛГБТ-активіста "Сіре Фіолетові" не зрозуміли в "ДНР" та видворили до Росії
Російський ЛГБТ-активіст Олег Васильєв, більш відомий під прізвиськом "Сіре Фіолетові", повернувся в Росію після того, як в січні 2017 року зник на території самопроголошеної "Донецької народної республіки". Про це повідомляє портал Meduza. Як виявилося, терористи самі видворили Васильєва з "ДНР". Активіст приїхав на непідконтрольну Україні територію зі своєю супутницею Вікторією Мірошниченко 31 січня - імовірно, з метою провести перфоманс. Після цього з ними зник зв'язок. Олег Васильєв (Сіре Фіолетові) був учасником акцій «Війни», «Пам'яті декабристів (ПеДе)», де виступав у ролі гея. У 2014-му він отримав політичний притулок у Фінляндії.
15 Лютого
14:36
Суспільство
Медики Запоріжжя мітингують проти реформи «швидкої допомоги»
Під стінами Запорізької обласної державної адміністрації пройшов мітинг лікарів «швидкої допомоги», які виступили проти реорганізації їхньої служби, яка передбачає, що лікарів і фельдшерів замінять парамедики. У заході брали участь понад 200 лікарів з Мелітопольського, Василівського, Приазовського, Бердянського району Запорізької області, передає «Індустріалка». Лікарі намагаються донести до відома влади, що вони категорично проти такого нововведення, на якому наполягає в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. «Супрун хоче влаштувати для лікарів «швидкої» шокову терапію - ввести службу парамедиків, а ми впевнені, що для жителів нашої країни - це катастрофа. Це буде не шокова терапія, а загибель людей - ми проти цього і просимо підтримки у влади і запорожців», - заявив голова незалежної профспілки працівників «швидкої допомоги» Анатолій Сидоренко. Він розповів, що система роботи парамедиків давно використовується американцями. Так, на виклик «швидкої» замість кваліфікованих лікарів приїжджають парамедики, мета яких - довести людину до найближчої лікарні, де їй вже мають надавати лікування лікарі. Ставити діагноз і надавати лікування на місці вони не мають права. «У нас по 600 викликів за ніч і лише дві лікарні, які приймають хворих - п'ята і дев'ята. Де їх там усіх розміщуватимуть - ось питання, а також, чи встигнуть їм надати допомогу в стаціонарах. Я вже не кажу про районні лікарні, куди пацієнта можуть просто не встигнути довезти. Ми зараз працює за принципом - «приїхати і лікувати», а не «забирай і вези», і хочемо й надалі допомагати людям, а не губити їхні життя», - додав Сидоренко. Медиків підтримав голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль. Він запевнив, що постарається зробити все можливе, щоб допомогти лікарям, проте не уточнив, які конкретно кроки робитимуться. За підсумками акції медики передали листа зі своїм поглядом на систему реформування служби «швидкої допомоги», а також проханнями про підтримку та допомогу губернатору Брилю і меру Запоріжжя Володимиру Буряку.
15 Лютого
14:47
Події
У Донецьку бойовики захопили ще й футбольну базу «Шахтаря»
Спортивно-тренерську базу футбольного клубу «Шахтар», яка розташована на виїзді з Донецька (СТБ «Кірша»), закрили. Про це повідомляє видання Champion, посилаючись на джерело в клубі. Керівники футбольного клубу ухвалили рішення з січня 2017 року розпустити всіх працівників бази, оскільки вважають, що найближчі 5 років «Шахтар» у Донецьк не повернеться, а базу легше буде відновити, ніж утримувати в добротному стані. Також наголошується, що цінне обладнання з бази було перевезено на Донбас-Арену, після цього звільнені приміщення були зайняті одним із угрупувань бойовиків так званої «ДНР».
15 Лютого
14:59
Події
На Полтавщині у сміттєвому баку знайдено тіла двох дітей
У Карлівці Полтавської області у сміттєвому баку в середу, 15 лютого, були знайдені тіла двох ненароджених дітей. Про це інформує прес-служба ГУ Нацполіції в Полтавській області. У Карлівський відділ поліції близько 13:00 надійшло повідомлення. Місцева мешканка заявила, що в сміттєвому баку вона виявила тіла двох дітей. Під час роботи слідчо-оперативної групи було встановлено, що в баку містилися тіла двох ненароджених плодів (хлопчика і дівчинки) розміром близько 20 см. Зараз працівники поліції встановлюють особу матері, а також обставини трагедії.
15 Лютого
15:02
Економіка
У "Київенерго" пояснили, чому приходять космічні платіжки за тепло
У "Київенерго" пояснили: космічні платіжки за тепло приходять через невраховані площ і нездачу показників теплових лічильників. Про це на прес-конференції 15 лютого заявив комерційний директор компанії "Київенерго" Євген Бушма, передає кореспондент АСН. "Що стосується платіжок за грудень, то, наприклад, у місті Києві за послугу тепла ведуться розрахунки за показниками приладу тепла. У більшості будинків є такі лічильники... Але що ж вплинуло на розмір платіжок і великих сум у деяких резонансних випадках", - визнав він. Передовсім такі випадки, коли люди отримали величезні суми за тепло, пов'язані з так званими "неврахованими площами". "Це характерно для забудов і будинків у старій частині Подолу, центральних районах, де є невраховані території: це недобудовані мансарди, де фактично ведеться бізнес. І це невраховані площі, куди поставляється тепло", - повідомив він. З його слів, служба готова співпрацювати з громадськими організаціями, проводити перевірки неврахованих площ, щоб у підсумку забезпечити облік цих площ для уникнення завищених або некоректних, як стверджують споживачі тепла, платежів. Він додав, що міська інспекція зафіксувала близько 200 звернень, де є такі типові звернення в результаті наявності неврахованих площ у платіжках за тепло. "Водночас є другий типовий приклад звернень громадян - це показники за квартирними лічильниками... У чому проблема цих квартирних лічильників?.. Станом на грудень 2016 року в нас було зареєстровано 48 тис. квартирних лічильників. Але по половині з них так і не передали показники. Тому як у такому випадку розрахувати показники? Беруться показники всього будинку, віднімається різниця і розкидається по всіх квартирах", - зазначив він. Бушма закликав забезпечувати доступ до квартирних лічильників, передавати показники за спожите тепло, щоб уникнути подібних некоректних рахунків, як вважають громадяни. При цьому він закликав не саботувати платежі і все одно вчасно оплачувати рахунки, які нараховуються киянам.
15 Лютого
15:08
За кордоном
Трамп: РФ захопила Крим, чи не був Обама занадто м'який?
Дональд Трамп висловився щодо анексованого Росією Криму. На його думку, РФ анексувала український півострів при адміністрації колишнього президента США Барака Обами. Про це Дональд Трамп написав у своєму Twitter. Він приховано звинуватив адміністрацію Барака Обами в тому, що сталося. «Крим був узятий Російською Федерацією при адміністрації Барака Обами. Чи не був Обама занадто м'який щодо РФ?» - ставить Дональд Трамп риторичне запитання.
Публікації
15:11
Економіка
Луценко розповів, яка в нього та у прокурорів ГПУ зарплата
Бюджет Прокуратури - 3 мільярди гривень, тоді як державі цей орган повернув 10 вкрадених злочинцями мільярдів гривень. Про це на брифінгу 15 лютого заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН. "Минулого року завдяки зусиллям Генпрокуратури ми повернули державі 10 млрд грн. При тому, що бюджет Прокуратури - 3 млрд грн... Я цим пишаюся! 10 млрд. Кошти не осіли в кишенях "рішал", - заявив він. При цьому Луценко розповів, що зарплатня прокурорів теж зросла. "Дякуючи зусиллям уряду і Верховній Раді, з січня 2017 року середній рівень зарплатні прокурора виріс на 60%. Хоча ми не дотягуємо до рівня зарплат колег із НАБУ і САП", - сказав він. В результаті мінімальна зарплата в органах Прокуратури становить 8 тис. грн. Простий прокурор обласного рівня отримує 23 тис. грн, а на місцевому рівні 15-16 тис. грн. При цьому зарплатня Луценка за січень зросла на 85 тис. грн. За його словами, Генеральний прокурор вперше за історію зареєстрував в електронному вигляді зміни стану майна. "Я отримав на руки 90 з хвостиком тис. грн", - повідомив він. За оцінками Луценка, це не захмарні зарплати, але вони дозволять чесно працювати тим, хто насправді хоче займатися своєю справою. Тим більше що навантаження на прокурорів збільшилося: "У нас 2 млн кримінальних проваджень на розгляді. І я не буду звертатися до Верховної Ради щодо збільшення кількості прокурорів".
15 Лютого
15:16
Політика
Букмекери активно приймають ставки на швидкий імпічмент Трампа
По всьому світу букмекери активно приймають ставки на швидкий імпічмент президента США Дональда Трампа. Як пише видання Politico, діяльність Трампа на посаді президента США всього за три тижні викликала масовий бум у букмекерських конторах. Так, британський букмекерський гігант Ladbrokes оцінив шанси Трампа на відставку або оголошення йому імпічменту за коефіцієнтом 11 до 10. Ірландський букмекер Paddy Power приймає ставки на те, що питання про імпічмент буде піднято в Палаті представників вже цього року, оцінюючи шанси 4 до 1. Крім того, онлайн-ігровий сайт Bovada приймає ставки на те, що Трамп не протримається до кінця терміну, проте не дає більш точних прогнозів щодо часових рамок. Нагадаємо, раніше американське видання The New York Times повідомило інформацію спецслужб США, що члени президентської кампанії Дональда Трампа регулярно контактували з високопоставленими російськими чиновниками з розвідки за рік до виборів у США в листопаді 2016 року.
15 Лютого
15:17
Суспільство
Бойовики «ДНР» поповнюють боєприпаси і готують зброю - Тимчук
Зараз на території окупованого Донбасу сепаратисти перебувають у повній бойовій готовності. Про це у себе в Facebook написав депутат і військовий експерт Дмитро Тимчук. За його словами, по всій «території» «ДНР» був підвищений рівень пропускного контролю. «Усі підрозділи 1 АК ЗС РФ залишаються в повній бойовій готовності. Всі підрозділи бойовиків, які перебувають на передових позиціях, були переведені на шестиденну «службу». Активно контролюється повна бойова готовність особового складу і техніки», - пише Тимчук. За його словами, бойовики активно поповнюють боєприпаси, готують зброю.
15 Лютого
15:28
Події
У Києві чиновника Держпраці затримали на хабарі в 112 тис. грн
На хабарі в 112 тис. грн у Києві було затримано головного державного інспектора Головного управління Держпраці України в Київській області. Про це інформує прес-служба столичної прокуратури. Посадовець вимагав від представника приватного підприємства хабар за видачу дозвільних документів на функціонування восьми газових заправок на території столиці та області. Злочинець був затриманий відразу після отримання ним коштів. Тривають слідчі дії.
15 Лютого
15:40
Політика
За військові злочини на Донбасі засуджені 28 громадян РФ - Луценко
За звинуваченням у військових злочинах були засуджені 28 громадян РФ. Про це під час прес-конференції повідомив генпрокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН. «В Україні наші національні суди притягнули до відповідальності 41 особу, з них - 28 громадян Росії, 13 громадян учасників терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР». Найбільш високопоставлені підозрювані у військових злочинах - це 20 високопоставлених чиновників Російської Федерації», - заявила Луценко. За його словами, серед підозрюваних - радник президента РФ Сергій Глазьєв, представник президента Росії у так званому «Кримському федеральному окрузі» Олег Белавенцев, а також глава Міноборони РФ Сергій Шойгу і його заступники - Микола Панков і Дмитро Булгаков.
15 Лютого
15:45
Соболєв закликає НАБУ і САП почати самостійно перевіряти декларації чиновників
На засіданні антикорупційного комітету Верховної Ради його голова Єгор Соболєв заявив, що Національне агентство з питань запобігання корупції - вкрай неефективна структура, передає кореспондент АСН. За словами народного депутата, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро повинні взяти ініціативу з перевірки декларацій чиновників у свої руки. «На жаль, НАЗК не працює. Воно в принципі ні дня йне працювало, і те, що декларування запрацювало, - є великою заслугою громадянського суспільства. Але декларації досі не перевірені. І я б не радив сподіватися отримати там (у НАЗК) допомогу». У свою чергу керівник САП Назар Холодницький, спілкуючись після завершення засідання комітету з журналістами, зазначив, що кожне відомство має займатися своєю справою. «Я бачу співпрацю правоохоронних та антикорупційних органів в тому, що кожен має робити свою роботу. Я вважаю неправильним, коли спочатку збирають декларації і вже три місяці думають, як їх перевіряти. Я хочу, щоб НАЗК перевірило хоча б якісь декларації і надало нам інформацію про це», - сказав Холодницький.
15 Лютого
15:50
Політика
Кучеренко: Рахунки за грудень фальсифіковані монополістом «Київенерго»
Рахунки за грудень - фальсифіковані монополістом «Київенерго». Про це на прес-конференції в Києві заявив екс-міністр житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко, передає кореспондент АСН. «Сьогодні 98% населення України взагалі не розуміє, чому такі високі суми виставляють їм у платіжках. А розуміти треба одне. У країні, як і в столиці, є компанія-монополіст - «Київенерго», де 76% - належить приватній компанії «ДТЕК» (Ріната Ахметова. - АСН)», - заявив він.Тому масовими є явища, коли споживачам України виставлені рахунки за тепло в 2-3 рази вищі. «І це тільки за грудень по споживанню. У нас однакові будинки, практично однакові зими, але у мене є сотні звернень, сотні адрес будинків і квартир, де виставлені рахунки в 2-3 рази вищі, ніж у тому ж грудні за минулий і попередні роки. Я, як математик, беруся стверджувати, це неможливо!.. Ми від цього питання не підемо. Ми будемо оскаржувати ці рахунки, вимагаючи перерахунку», - підкреслив він. За його словами, у всьому світі цей ринок тепла, який монопольний, регулюється особливими правилами. «У такому випадку монополіст зацікавлений продати товар нам якомога дорожче і якнайбільше на цьому заробити. У нас, як споживачів, з цим монополістом завжди буде конфлікт інтересів. При цьому держава, яка має бути арбітром у цій ситуації, просто кинула нас один на один із цим монополістом», - сказав він.
15 Лютого
15:58
Суспільство
У МЗС РФ котлети «по-київськи» перейменували на котлети «по-кримськи»
У буфеті Міністерства закордонних справ Росії продаються «перейменовані» котлети. Про це в своєму мікроблозі Twitter повідомив репортер NYTimes Іван Нечепуренко. Журналіст повідомив, що котлета «по-київськи» в їдальні російського дипвідомства називається котлета «по-кримськи». На підтвердження своїх слів Нечепуренко оприлюднив фотографію, на якій такі котлети продають по 200 рублів. Нагадаємо, в російському суспільстві регулярно виникають ідеї про перейменування різних іноземних товарів на свій лад. Так, нещодавно прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв запропонував перейменувати каву «американо» на «русіано», після чого в соцмережах з'явилася велика кількість карикатур. Також у Росії намагалися перейменувати гамбургери на «кримбургери».
15 Лютого
16:00
Економіка
Голова «Нафтогазу» може бути звільнений після анонсування підняття ціни на газ для населення
Ціни на газ для українців найближчим часом підвищуватися не будуть, а всіх чиновників, які розповсюджують таку інформацію замість того, щоб ефективно працювати, треба звільнити. Так заявив сьогодні прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає Інтерфакс-Україна. "Не допущу підвищення тарифів на газ для населення. А ті, хто заявляють про можливе зростання цін на 40%, повинні або відповідально працювати, або писати заяву на звільнення", - передала слова прем'єра прес-служба уряду. Нагадаємо, головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко напередодні заявив, що вартість природного газу для населення з 1 квітня 2017 року може зрости на 40% у разі, якщо дію спецозобов'язань не буде продовжено.
15 Лютого
16:05
За кордоном
Вбивство Кім Чен Нама: поліція затримала другого кілера
Правоохоронні органи Малайзії затримали другу підозрювану у вбивстві брата лідера КНДР Кім Чен Нама. Про це повідомляє агентство Reuters. За інформацією поліції, це громадянка М'янми. Імовірну вбивцю затримали в одному з міжнародних терміналів аеропорту Куала-Лумпур. Їй було повідомлено про підозру у вбивстві старшого зведеного брата лідера Північної Кореї Кім Чен Ина. Раніше ми повідомляли, що за підозрою в убивстві Кім Чен Нама була затримана перша підозрювана.
15 Лютого
16:08
Економіка
Луценко обіцяє нові резонансні подробиці махінацій колишніх керівників "Нафтогазу"
Генпрокуратура завершила оформлення угоди з екс-заступником голови "Нафтогазу" Олександром Кацубою. Про це на брифінгу 15 лютого заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН. "Вчора завершилася робота з паном Кацубою (екс-заступником голови "Нафтогазу" Олександром Кацубою. - АСН), який написав на мене заяву про бажання укласти угоду, дати свідчення на тих, хто завдав збитків державі при функціонуванні підприємства "Україна 2020", 1,5 млрд збитків, і з нафтовими вишками в Чорному морі. Докази дуже резонансні", - заявив він. Генпрокурор показав пресі "товсті документи, це 40 аркушів та доказів". Луценко пообіцяв, що після підписання угоди, що буде затверджено судом, після того, як вона набере чинності, будуть оприлюднені деталі. "Вчора, станом на вечір, останні кошти до 100 млн грн паном Кацубою були оплачені. Це передумова до розгляду судом угоди про визнання його винним і визначення міри покарання", - підкреслив Луценко.
15 Лютого
16:15
Політика
Трьом по три. Названо народних депутатів, які загримлять до в'язниці за несплату податків
Трьом нардепам загрожує три роки в'язниці. Про це на брифінгу 15 лютого заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН. "З 17 спрямованих нами звернень щодо депутатів із ДФС ми отримали інформацію стосовно трьох. У Супруненка, Константіновського та Шуфрича встановлена несплата податків 60, 50 і 40 млн грн - відповідно", - заявив він. У зв'язку з цим Луценко планує найближчим часом подати подання до парламенту. "Або вони заплатять, або отримають три роки в'язниці. Вважаю і той і інший варіант прийнятним. Нагадаю, що таких звернень у ДФС - 17".
15 Лютого
16:16
Політика
Луценко обіцяє не дати шансу захистити Януковича
Луценко пообіцяв не дати шансу захисту Януковича. Про це на брифінгу 15 лютого заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН. «Ми не можемо дати навіть шансу захисту Януковича і його поплічникам для таких дій у європейському суді. Тому я звернувся до Верховної Ради з проханням прийняти закон 6510, який удосконалює норму і дає можливість запровадження заочного засудження до створення Держбюро розслідувань», - заявив він. Луценко допустив, що захист Януковича може використати норми закону про заочне засудження щодо «терміну дії заочного засудження може кваліфікуватися стороною захисту в апеляції до Європейського суду з прав людини як вибіркове правосуддя». Коли буде створено Держбюро розслідувань? «У цьому році. Нам буде достатньо часу для вручення підозр і обвинувальних актів і почати заочне засудження Януковича за держзраду», - додав Луценко.
15 Лютого
16:25
Події
СБУ: Можлива реалізація насильницького сценарію на 8 заходах з 17 до річниці Майдану в Києві
Служба безпеки України допускає реалізацію насильницького сценарію на восьми заходах з 17, які приурочені до річниці Майдану. Про це заявив керівник апарату голови відомства Олександр Ткачук під час брифінгу, передає телеканал 112 Україна. За даними Служби безпеки України, три з восьми організовуються з території Російської Федерації.
15 Лютого
16:34
Події
На трансформаторній підстанції Київенерго сталася пожежа
Вчора, 14 лютого, ввечері у Києві стався викид масла з подальшим горінням в одному з трансформаторів на території підстанції Бортничі компанії Київенерго. За інформацією прес-служби ДСНС, о 21:20 вівторка надійшло повідомлення, що на вулиці Колекторній, 1а, сталася пожежа трансформаторної підстанції. Так як підстанція була під високою напругою, рятувальники чекали Київенерго, щоб їх допустили до гасіння загоряння. Допуск був отриманий тільки о 23:05. Рятувальники локалізували пожежу о 23:34 та ліквідували її о 23:45. В результаті інциденту пошкоджено обладнання (ізолятор, шина). Постраждалих немає.
Публікації
16:35
Економіка
В Україні знайшли метод легалізації ринку бурштину
Пілотний проект з рекультивації лісогосподарських земель, пошкоджених незаконним видобутком бурштину на Волині, в Рівненській і Житомирській областях дозволить протягом 5 років відновити знищені ліси.Про це повідомили голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, голова Житомирської ОДА Ігор Гундич під час прес-конференції сьогодні у Києві, передає кореспондент АСН. «Постанова Кабінету міністрів (щодо старту пілотного проекту) дійсно дуже важлива. Насамперед вона частково дає відповідь на питання легалізації самого видобутку бурштину», - зазначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко. По-друге, за його словами, завдяки прозорим конкурсам і спрощеній процедурі отримання дозвільної документації під контролем держави будуть проведені роботи з рекультивації, жителі громад отримають нові робочі місця, а самі громади - надходження від сплати податків та зборів, що сприятиме їхньому соціально -економічному розвитку. «Напевно, основне - це вирішення екологічного питання - рекультивації пошкоджених земель лісового фонду», - сказав він. Він зазначив, що сам процес рекультивації дуже дорогий і ця постанова дає відповідь, хто буде проводити рекультивацію постраждалих ділянок та за які кошти.Передбачається, що виконавцями пілотного проекту будуть спеціалізовані державні підприємства, а саме ТОВ «Бурштин України» та ДП «Укрбурштин». Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич повідомив, що рекультивація земель може початися в кінці 2017 - на початку 2018 року.«Термін дії постанови 2016-2021 рр., тобто 5 років для реалізації цього пілотного проекту», - сказав ГундичВони такоже повідомили, що, згідно з установленим порядком, на пошкоджених ділянках лісу буде здійснено додатковий видобуток залишків бурштину, після чого буде проведено комплекс робіт з рекультивації цих ділянок лісу. Планується, що до 50% прибутку від додаткового видобутку бурштину залишиться в регіонах. Пріоритет при отриманні підрядів на розвідку, видобуток, переробку бурштину на ювелірну продукцію отримають місцеві громади і компанії, зареєстровані на цих територіях. Реалізація цього проекту дозволить вже протягом 5 років відновити тисячі гектарів знищених лісів, створить, за попередніми розрахунками, до 10 000 робочих місць, а додаткові надходження до бюджетів всіх рівнів складуть до 500 млн гривень на рік.
15 Лютого
16:36
Політика
Пропагандисти в Росії будуть «викривати» іноземні новини
На сайті Міністерства закордонних справ РФ відкриють новий розділ, в якому будуть публікуватися новини іноземних ЗМІ, які відомство вважатиме «фейковими». Про це на брифінгу заявила офіційний представник російського зовнішньополітичного відомства Марія Захарова. «Ми на сайті МЗС найближчим часом запустимо свій проект, ми будемо збирати фейкові новини провідних зарубіжних ЗМІ, і не тільки їх, а заяви офіційних представників різних країн», - сказала вона, передає РИА Новости. За словами Захарової, МЗС має намір «викривати, давати першоджерела, дані, показувати, що російська реакція на це питання вже була присутня, була опублікована тощо». Нагадаємо, раніше голова МЗС Британії Борис Джонсон заявив, що планує виділити 700 мільйонів фунтів на створення фонду так званої м'якої сили проти Росії. Головною метою буде зміцнення союзників Великої Британії, таких як Україна і країни Балтії, в боротьбі проти Росії і ІД.
15 Лютого
16:40
Політика
Для остаточної експертизи перестрілки в Княжичах потрібно два місяці - генпрокурор
Для остаточної експертизи кризової перестрілки в Княжичах потрібно два місяці. Про це на брифінгу 15 лютого заявив генеральній прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН. «Щодо Княжичів. Нових повідомлень нема. Зараз все перебуває в руках Київського науково-дослідного інституту експертиз», - заявив він. Луценко нагадав, що на останній зустрічі щодо проведення такої експертизи йому повідомили, що «потрібно як мінімум два місяці для завершення експертиз».
15 Лютого
16:54
Суспільство
СБУ: Кількість кібератак на об'єкти критичної інфраструктури України зросла
Керівник апарату Служби безпеки України Олександр Ткачук заявив, що за останній час збільшилася кількість кібератак на об'єкти критичної інфраструктури України. Про це передає Інтерфакс-Україна. «У 2016 році зросла кількість кібератак... Система енергетики, наприклад, має свої відмінності, і щоб нашкодити певним об'єктам, розробляються програмні коди. В кінці 2016 року була масована кібератака на фінансовий сектор України, на кілька годин у столиці зникало світло в деяких районах», - говорить він.
15 Лютого
17:00
Суспільство
Мера Бучі почнуть судити навесні за земельні махінації
Суд над мером Бучі за земельні махінації розпочнеться вже весною. Про це на брифінгу 15 лютого заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН. «Щодо дій Бучанського міського голови (мер Бучі Анатолій Федорук підозрюється в незаконній передачі земельних ділянок у власність своєму оточенню протягом 2006-2012 рр. Він був відсторонений від своєї посади. - АСН). Нагадаю, що йому висунуто остаточну підозру. У найближчому місяці буде висунуто звинувачення і піде в суд», - заявив він. На уточнююче запитання, коли розпочнеться суд, генпрокурор повідомив: «Навесні суд почнеться».
15 Лютого
17:07
Економіка
ГПУ перевірить, чи використовується формула "Роттердам +" при розрахунку тарифів
Генеральна прокуратура перевірить використання формули «Роттердам +» при розрахунку тарифів. Про це на брифінгу 15 лютого заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН. Він зазначив, що минулого тижня дав розпорядження провести відповідну дослідчу перевірку. "Я за посадою зобов'язаний встановити істину, чи дійсно вугілля закуповується в Україні за так званою формулою «Роттердам +». За попередніми роз'ясненнями Кабінету Міністрів - ны, тому що Роттердам + передбачає п'ять з гаком тисяч гривень за тонну вугілля, а зараз сплачується близько 1500 грн за тонну вугілля. Тоді у мене виникає питання, НКРЕКП за своїми функціональними обов'язками перевірила ці тарифи - яка собівартість вугілля, яка рентабельність, витрати на транспортування?" - заявив він. Генпрокурор пообіцяв притягнути до відповідальності тих, хто нагрів руки на таких поставках вугілля. "Це питання буде вивчено в ході перевірки, при необхідності ми почнемо кримінальне провадження і будемо встановлювати тих, хто, можливо, прийняв незаконні рішення, що призвело до завищення цих тарифів", - пообіцяв Луценко.
15 Лютого
17:09
Політика
Луценко: «Гвинтівка» Пашинського у справі Майдану не встановлена
«Гвинтівка» Пашинського в справі Майдану не встановлена. Про це на брифінгу 15 лютого заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН. «Позиція перша. У Пашинського є пістолет. Це загальновідомо. При перевірці законності цього пістолета факт наявності гвинтівки не встановлено. Друге. Якщо ви питаєте: чи є у нашому провадженні справи щодо пострілів з боку демонстрантів, так, такі провадження є», - заявив він. Нагадаємо, Пашинський називає рішення суду про визнання потерпілим Хімікуса незаконним.
15 Лютого
17:19
Політика
Маккейн запропонував Трампу бути жорсткішим за Обаму і надати Україні летальну зброю
Сенатор США Джон Маккейн в черговий раз запропонував американській владі надати Україні летальну зброю. У своєму мікроблозі в Twitter Маккейн відповів на запитання президента США Дональда Трампа, який раніше висловив думку, що РФ анексувала Крим при адміністрації колишнього президента США Барака Обами, так як тодішній лідер США був «занадто м'яким». «Крим був узятий Російською Федерацією при адміністрації Барака Обами. Чи не був Обама занадто м'який щодо РФ?» - поставив Трамп риторичне запитання. У свою чергу Маккейн написав: «Так, він був занадто м'яким. Давайте разом підемо іншим шляхом: дамо Україні оборонне летальне озброєння і залишимо санкції проти Росії». Нагадаємо, на початку лютого Маккейн вже закликав президента США Дональда Трампа надати Києву летальну зброю. Свою пропозицію від виклав у листі, який відправив на ім'я президента. «Я закликаю вас використовувати повноваження, дані вам законом про асигнування на військові цілі в 2017 фінансовому році, щоб надати оборонну летальну військову допомогу Україні для захисту її території», - сказано в посланні.
15 Лютого
17:20
Політика
Заочно судити Януковича можуть почати вже в березні
Заочне засудження президента-втікача Віктора Януковича почнеться відразу ж після того, як парламент ухвалить рішення щодо вдосконалення цієї процедури. Про це на брифінгу 15 лютого заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН. "Як тільки Верховна Рада прийме рішення про вдосконалення процедури заочного засудження, щоб уникнути будь-яких ризиків у Європейському суді, ми готові негайно діяти... У справі Януковича вже є 30 томів... Як тільки парламент прийме рішення, якщо буде прийнятий закон, то вже в березні ми зможемо почати процедуру", - заявив він. Генпрокурор додав, що вимагав у начальника департаменту у справах Майдану Сергія Горбатюка, враховуючи отримані останні результати слідства, відразу після прийняття відповідного закону Верховною Радою підкоригувати підозру. «І висунути оновлені підозри, а потім і обвинувальні акти Януковичу, Захарченку, Якименку та іншим посадовим особам за незаконне оголошення антитерористичної операції, залучення спецпідрозділів для розгону Майдану, що призвело до людських жертв", - зазначив Луценко.
15 Лютого
17:24
Політика
Підозру нардепу Новинському буде передано до суду через кілька місяців - Луценко
Підозру нардепу Новинському буде передано до суду через кілька місяців. Про це після брифінгу заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН. «Найближчим часом ми плануємо повідомити про підозру пану Новинському і найближчим часом передати до суду», - заявив він. Так, слідство у справі нардепа вже отримало один дуже важливий факт спроби отруєння блаженнійшого Володимира. «Це дещо затягнуло загальний хід справи. Думаю, що йдеться про кілька місяців», - сказав Луценко.
15 Лютого
17:34
За кордоном
У передмісті Багдада в результаті теракту загинули 15 осіб
У передмісті Багдада 15 людей загинули в результаті вибуху замінованого автомобіля. Про це інформує Reuters, посилаючись на свої джерела. Теракт стався в населеному переважно шиїтами приміському районі Садр-Сіті. Зараз відомо, що загинуло щонайменше 15 осіб, є поранені.
15 Лютого
17:41
Політика
Гройсман: Кабмін сьогодні планує ввести надзвичайні заходи в енергетичній системі
Кабінет міністрів України має намір сьогодні ввести надзвичайні заходи в енергетичній системі України через дефіцит вугілля, спричинений блокадою постачання його з окупованих територій Донецької та Луганської областей. Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час позачергового засідання уряду, передає кореспондент АСН. «Сьогодні ми для цього і зібрали уряд, щоб прийняти рішення про запровадження надзвичайних заходів в енергетичній системі нашої країни», Він також наголосив, що дефіцит вугілля створений штучно.
15 Лютого
17:43
Суспільство
Луценко пообіцяв знести всі палаци багатіїв на заповідному Жуковому острові. Зокрема і «Юри Єнакіївського»
Заповідний Жуків острів у Києві має бути "зачищений". Про це на брифінгу 15 лютого заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН. "Острів Жуків повернутий. Тепер і я, і суспільство вимагають зізнатися - хто незаконно вкрав цей острів?.. Жуків острів має бути зачищений від всіх незаконних будівель!" - заявив він. Генпрокурор пообіцяв, що ініціюватиме в судах питання про знесення незаконно побудованих котеджів на цьому острові, який до «окупації» багатіями був заповідником. "Від палацу Іванющенка, чинних слуг народу. Дуже прошу вашої підтримки, щоб суд прийняв таке законне рішення!" - сказав він.
15 Лютого
17:52
Політика
Гройсман: Постачання вугілля з ОРДЛО треба розблокувати максимально швидко
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголошує, що постачання вугілля з окупованих територій Донецької та Луганської областей треба розблокувати максимально швидко. Про це він заявив під час позачергового засідання уряду, передає кореспондент АСН. «Насправді я вважаю, що це питання є насамперед вразливим щодо кожного українського громадянина. І тому я сьогодні хочу акцентувати на цьому увагу, тому що це питання стосується кожного українського громадянина. І я тільки уявляю собі, що такі перекриття можуть призвести і до відключення електроенергії, і , не дай Бог, відключення тепла в містах і оселях українців. Тому я одразу хочу підкреслити, що такі дії (блокування поставок вугілля) є абсолютно неприпустимі, і вважаю, що максимально швидко постачання необхідного вугілля має бути розблоковано», - наголосив він.
15 Лютого
17:55
Політика
Кабмін ввів тимчасові надзвичайні заходи на ринку електроенергії
Кабінет міністрів ухвалив рішення «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії». Відповідне рішення було ухвалене під час позачергового засідання уряду. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що заходи вводяться, щоб не допустити або мінімізувати будь-які відключення та негативні наслідки блокади для громадян. «Хочу підкреслити, що відключення будуть у крайніх випадка, і ми будемо наперед про це інформувати. Зараз це питання не стоїть», - сказав Гройсман.
15 Лютого
18:09
Політика
Ручне управління теплогенерацією і віялові відключення. Насалик пояснив, що означають надзвичайні заходи на ринку електроенергії
Після введення надзвичайного стану на ринку електроенергії механізми передбачають відключення. Про це на позачерговому засіданні Кабінету міністрів України 15 лютого заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, передає кореспондент АСН. "Ми просимо розглянути розпорядження про застосування тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії. Це розпорядження базується на законі про принципи функціонування електричної енергії", - заявив він. Зокрема, в першому пункті розпорядження передбачається "мінімізація використання вугілля антрацитової групи на теплових генераціях держави". Другим пунктом встановлено "вимоги щодо складу обладнання електростанцій і генеруючих компаній в розрізі енергоблоків ... "У виникненні нагальної проблеми ми будемо задіювати і віялові відключення", - зазначив він. Також відбувається перехід у "ручне управління" тепловими генераціями, що дозволить максимально завантажити їх. Всі ці заходи дозволять заощадити по 300-350 тис. тонн антрацитового вугілля на місяць... Це дасть можливість українській енергетичній системі працювати в штатному режимі.
15 Лютого
18:18
Політика
Оліфер: Розмови про вибори на Донбасі неприпустимі без виведення зброї і повернення контролю над кордоном з РФ
У середу, 15 лютого, в Мінську на засіданні Тристоронньої контактній групі (ТКГ) Україна знову заявила про неприпустимість проведення виборів на захопленій частині Донбасу до повного припинення вогню, виведення звідти важкої зброї і повернення контролю над кордоном з Росією. Про це повідомляє прес-секретар представника української сторони в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер. «Україна ще раз підтвердила свою позицію, що без повного припинення вогню, без вирішення питання кордону, виведення важкого озброєння і військових формувань з території України - розмови про вибори, про закон про особливий статус окремих районів Донбасу не мають практичного вирішення», - пише Оліфер у Facebook.
15 Лютого
18:36
Економіка
ОДА і обленерго в терміновому порядку мають розробити план економії електроенергії в областях
Уряд зобов'яже ОДА та обленерго скласти погодинні графіки економії електроенергії. Про це на позачерговому засіданні уряду 15 лютого заявив віце-прем'єр Геннадій Зубко, передає кореспондент АСН. "Протокол засідання Антикризового енергетичного штабу передбачає, що завтра ми дамо доручення головам ОДА разом з обленерго, разом з промисловими підприємствами розробити плани-графіки споживання (вугілля і електроенергії. - АСН) для зниження навантаження саме в пікові години", - заявив він. І це стосується не тільки найбільших і промислових областей. "Необхідні плани-графіки, погодинні графіки навантаження і ще раз подивитися на генеруючі потужності, які є в цих областях. Це не стосується лише промислових регіонів, це стосується всіх областей, які сьогодні споживають електроенергію", - підкреслив він. За його словами, Дніпропетровська, Київська, Полтавська, Сумська, Харківська та Чернігівська області вже провели додаткові засідання штабів для підготовки планів мінімізації споживання. "А завтра будуть надані відповідні рекомендації, яким чином переглянути режими і яким чином забезпечити зменшення споживання саме в пікові години навантаження", - зазначив Зубко.
15 Лютого
19:43
Політика
Суд не побачив порушення в отриманні нардепом Лещенком «знижки» у 1,8 млн грн
Національне бюро з запобігання корупції програло адміністративну справу проти народного депутата України Сергія Лещенка щодо отримання ним так званої «знижки» при купівлі квартири. Про це повідомляє кореспондент АСН із зали Печерського суду 15 лютого. Суддя Печерського суду Володимир Карабань закрив адміністративне провадження у справі щодо отримання подарунка нардепом у вигляді знижки на придбання житла. Суд розглядав справу про притягнення нардепа до адмінвідповідальності за ч. 1 ст. 172 прим. 5, однак за відсутністю події і складу цього правопорушення закрив справу. Нагадаємо, йдеться про суму в 1,8 млн грн.
15 Лютого
22:24
За кордоном
Індія успішно вивела на орбіту 104 супутники за один раз
Індійська компанія з досліджень космосу зробила успішний запуск 104 супутників на одній ракеті-носії, передає ВВС. З 104 супутників лише три належали Індії, 96 - Сполученим Штатам Америки, а решта п'ять - Нідерландам, Казахстану, ОАЕ, Ізраїлю, Швейцарії та іншим державам. До цього ISRO вдавалося запустити тільки 20 супутників одночасно. Це новий світовий рекорд. До цього рекорд за кількістю супутників, запущених за один раз, належав РФ, яка запустила 37 супутників у 2014 році.
15 Лютого
22:51
Суспільство
В пункти обігріву Києва в цьому сезоні звернулося понад 3 тис. осіб
З початку зимового періоду в пункти обігріву Києва звернулося понад 3 тис. осіб, які потребували допомоги в холодні дні. Про це передає заступник голови КМДА Микола Поворозник. «У пунктах обігріву люди можуть не тільки зігрітися, але й отримати першу медичну допомогу, випити гарячий чай і отримати теплий одяг. Сюди постійно звертаються люди не лише без певного місця проживання, а й ті, хто потрапив у важку життєву ситуацію. Тут людям нададуть першу допомогу і порадять, куди звертатися для подальшого вирішення проблем», - каже Микола Поворозник.
Інтерв'ю
23:31
Суспільство
Григол Катамадзе
Интервью
Григол Катамадзе: Не можна забрати в одних і віддати іншим. Одного разу через це вже був Голодомор
З Гріголом Катамадзе ми зустрілися в Асоціації платників податків, яку він очолює з літа 2015 року. Стриманий інтер’єр його кабінету розбавляють яскраві сучасні картини грузинського художника Давида Шарашидзе, який уже близько 20 років живе в Україні. На журнальному столику - товстий стос паперів – чернетка проекту нового ліберального Податкового кодексу, спільного напрацювання бізнесу та громадськості. Ми одразу переходимо до справи – говоримо про головні недоліки української податкової політики, що не дають нашому бізнесу розвиватися, чому «нова грузинська команда» в українській владі не прижилася, чи має бізнес в Україні сам Катамадзе і, врешті, чому нездійснений безвіз – це більший програш для Європи, ніж для України. - Ви зараз, як Президент Асоціації платників податків України, напевне, часто спілкуєтесь із представниками бізнесу. Чи можна сказати, що за останні роки українським підприємцям стало легше працювати? Що змінилося з 2014 року? - Я був обраний в Асоціацію в кінці травня 2015 року і більше ніж півтора року займаюсь цими справами. У мене за ці півтора року є свій власний досвід, коли я робив після державної служби кроки в напрямку бізнесу. Скажу відверто, було дуже важко відкривати бізнес. Я пам’ятаю реєстрацію фізичної особи - підприємця. Це був 2014 рік, і коли ми це робили, було багато черг в адміністраціях, тому ми знайшли людину, яка нам допомогла. Це не коштувало дуже багато. З цієї точки зору хочу сказати, що не просто змінилося, а багато змінилося. Зараз, коли ми спілкуємось з бізнесом, то нам говорять, що відкрити бізнес дуже легко. Але є і недоліки. За останні півтора місяця з 800 тисяч фізичних осіб - підприємців більше 160 тисяч припинили свою діяльність. Дуже правильно, що піднімають рівень заробітної плати, але це - не системне вирішення проблем. Сказати, що кардинально змінилась ситуація, - неможливо. Що системно змінилась ситуація на краще - теж не можна. І це говорю не я, це говорить малий і середній український бізнес. У великого бізнесу є інші проблеми, і великий бізнес знає, як їх вирішувати. Але всі успішні країни спираються саме на малий та середній бізнес. Частка малого та середнього бізнесу у ВВП України, за різними оцінками, лише від 10-15%. А в розвинених, успішних, європейських країнах, як, наприклад, у Польщі, це - 67%, у Великій Британії – 97%. - Які напрацювання є в Асоціації у питанні покращення роботи бізнесу в Україні? - Ми півроку працювали над проектом ліберального Податкового кодексу. В грудні надіслали його в Державну фіскальну службу, з 8 лютого по 10 квітня ми презентуватимемо цей проект по областях і вже потім хочемо оновлений варіант внести на розгляд у Верховну Раду. Наша головна мета - підготувати продукт, який буде сприйнятий більшістю суспільства. З 1 січня 2018 року, якщо буде прийнятий і набуде чинності наш ліберальний Податковий кодекс, треба буде оголосити нульову декларацію. Щоб кожен громадянин мав можливість за півроку задекларувати все, що у нього є: гроші, рухоме, нерухоме майно. І ми пропонуємо, щоб за задеклароване майно громадянин не мав сплачували відсотки і не було правового переслідування за те, що люди задекларували. Тобто автоматично визнати - все те, що задекларувала людина на той час, вона заробила законно. Це є не правова, а моральна сторона, адже, напевно, тоді почнуть говорити - чому ми повинні вибачати людям, які, приміром, брали хабарі?! Але, погодьтеся, ми так говоримо вже три роки. І безрезультатно. А такими от кроками, які ми пропонуємо, можливо заспокоїти суспільство. Законотворці три роки поспіль грубо порушують закон Останні роки відбувається пряме порушення українського законодавства самим же законодавцем. От, приміром, Податковий кодекс або Закон про державний бюджет. Там чітко прописано - неможливо змінювати Податковий кодекс пізніше ніж за 6 місяців до початку нового фіскального року. А у нас - у грудні 2016-го прийняли зміни, які набрали чинності з 1 січня, буквально через кілька днів! Це ж саме було у 2015-му, 28 грудня були прийняті зміни! Це ж саме було у 2014-му! Ви знаєте, вимагати у громадян виконувати закон, коли законодавець сам його порушує, – це нелогічно. Зараз треба робити кроки, щоб у країні з’явився великий пласт малого та середнього бізнесу, щоб найменший показник ВВП був 50%. Якщо буде прийнято ліберальний Податковий кодекс, то він знизить податки, їхню кількість, ставки податків. Тоді, ми переконані, через три роки будемо жити вже в новій країні. І це не чергові обіцянки, я - громадянин Грузії, я не суперник якимось політичним силам, у мене немає претензій на якісь посади. Я відчуваю себе в боргу перед Україною, за те, що мені дали українські педагоги, коли я вчився в українському університеті. І я хочу частково цей борг повернути. Як нормалізували податкові кодекси в інших країнах Наприклад у Казахстані, коли приймали податковий Кодекс, тамтешній бізнес профінансував його розробку. Тепер у Казахстані доходи на душу населення на рік складають 24 тисячі доларів, а в Україні – трошки більше двох тисяч доларів. Насправді мені дуже боляче про це говорити. З точки зору ресурсів, можливостей, географічного положення – в Україні можливостей набагато більше, незважаючи на те, що в Казахстані є енергоресурси. Треба просто послухати власний народ, який є дуже бережливим, талановитим і працелюбним. - Чи підтримуєте ви реформування податкової поліції в тому форматі, який пропонують народні депутати? - Треба комплексно та системно підійти до цього: - Ухвалити нові правила гри, оголосити трирічний мораторій на зміни Податкового кодексу, провести нульове декларування. Сформувати новий контролюючий орган: роз’єднати фіскальну службу на службу сервісну, яка допомагає бізнесу розвиватися, і на службу поліцейську - службу фінансових розслідувань. - Забрати всі контролюючі функції у всіх правоохоронних органів і залишити ці функції лише у Служби фінансових розслідувань, яка буде підпорядкована не Фіскальній службі, а Міністерству фінансів. І це буде єдиний орган, який займатиметься не «маски-шоу», а аналітикою, ризиками бізнесу, і лише тоді, коли буде напевно відомо, що там є не просто ризики, а пряме ухиляння від сплати податку, чи застосування якихось схем, буде задіяно і підрозділ, який влаштовує, зокрема, і «маски-шоу». Держава – це каральний орган, і в держави повинні бути інструменти, щоб змусити платити податки того, хто не хоче цього робити. Про таку реформу вже говорять, але мені незрозуміло, чому говорять про те, що до кінця 2017 року буде це зроблено. Чому так багато часу потрібно для того, щоб створити нову структуру? Держава платить фіскалу, який повинен прийти на підприємство і розібратися з проблемами - що приховує бізнес, скільки насправді заробляє. І при цьому сам фіскал отримує зарплатні 3,5 тисячі гривень. Хто кого обманює? Зараз у всіх органах, що контролюють бізнес, працює трохи більше 22 тисяч людей. Ми пропонуємо на конкурсній основі обрати нову службу і залишити лише шість тисяч працівників. Що зараз відбувається? Сьогодні прийшли фіскали, попрацювали місяць, через місяць прийшли представники відповідного підрозділу МВС, через два місяці прийшли представники СБУ. Ці зібрали, ці зібрали, ці зібрали, і нічого не залишається для того, щоб сплачувати в казну! Але ж головне, щоб були прибутки, а потім - податки! Багато разів я чув, що податки брали на півроку чи на рік наперед. Сьогодні ти працюєш, ти зібрав податки на рік уперед, а через рік прийшли інші люди на посади і знову йдуть до бізнесу і знову собі забирають! От, наприклад, щодо акцизів! Щороку їх піднімають, сподіваючись на збільшення надходження до бюджету. Та у всіх країнах статистика інше говорить, в жодній країні, де збільшують акцизи, не було збільшення надходжень до бюджету! Або ідуть у тінь, або скорочують виробництво. Те ж сам відбуватиметься і в Україні. Ви знаєте, після е-декларування мені дуже неприємно було чути від деяких політиків такі більшовицькі пропозиції, мовляв, заберемо у цих і віддамо іншим. Це абсолютно не український шлях, він нав’язаний Україні за часів більшовизму! В країні, де розташовано 20% світового чорнозему, в такій країні був Голодомор! І саме тому, що у людей забирали те, що вони заробили, для того, щоб віддати іншим. Якщо ми зараз підемо таким же шляхом, то буде новий голодомор. Коли нинішні радники українського уряду з Польщі, зі Словаччини 25 років тому робили реформи у власних країнах, вони робили дерегуляцію, зменшували кількість податків і податкові ставки. Вони робили цікавою і привабливою економіку власних країн для зовнішніх інвесторів. Нині невелика Словаччина, яка практично ніколи не виробляла автомобілі, є країною номер один у світі з виробництва автомобілів на душу населення! Тому що вони зробили свою економіку цікавою для світових виробників, і ви зараз практично не знайдете жодного відомого бренду, який би не прийшов у цю країну для того, щоб виробляти там свої автомобілі. А чому цього не можна зробити в Україні? У чому податкова проблема України Потрібно прийняти кращі економічні умови, ніж є у всіх країн - сусідів України, зокрема і в Росії. Сьогодні українці заробляють у країні і виводять капітал, не залишаючи його у власній державі. Тому що немає цікавих умов, щоб реінвестувати у власне виробництво. Вони виводять на офшор, а потім через офшор інвестують в Україну. Але країна не отримує податків з цього! Що зробили, наприклад, в Естонії? Там діє закон, що у випадку реінвестування бізнес звільняється від сплати податку на прибуток. Це ж саме зробили в Грузії. З 1 січня 2017 року там набув чинності відповідний закон. Не війна лякає глобального інвестора! Людина, у якої є гроші і яка займається бізнесом, є авантюристом у хорошому значенні цього слова і вкладає гроші, щоб отримати прибуток. Але інвестора лякають непрозорі судова і податкова системи, незахищеність інвестицій і абсолютно незрозумілі правила гри у податковій сфері. І найголовніше, коли закордонний інвестор бачить, що український бізнес заробляє гроші в Україні і виводить за кордон, то чому він тоді буде інвестувати? - За неофіційною інформацією, 50% підприємців в Україні працюють у тіні. Як вирішити цю проблему? Чи зроблено в цьому плані вже щось? - На наше глибоке переконання, головний інвестор в українську економіку - це український інвестор. За різними даними, на руках у населення від 60 до 100 мільярдів доларів. Це означає, що ці кошти працюють у тіні і держава не отримує практично нічого. І це буде продовжуватись, якщо правила гри не стануть зрозумілими для всіх громадян. Якщо в банківській системі таке триватиме і далі, то гроші так і залишаться «під матрацом». Чому колись було вирішено повертати після ліквідації банку лише 200 тисяч за вкладами? Чому не 100, чому не мільйон, чому не все?! У разі прийняття ліберального Податкового кодексу треба прийняти і закон, який примусить державу гарантувати 100% повернення всіх вкладів, які перебували у ліквідованих банках. Треба зобов’язати комерційні банки мати відповідні резерви. Треба відновити довіру українців до банківської системи. Візьмемо Польщу, там у кризу практично жоден банк не був зачинений. Вони розуміли, що якщо зараз буде криза в банківському секторі, то повертати довіру населення до банків буде дуже важко. А якщо гроші, що є на руках у населення, повернути в банківський сектор, це означає, що грошовий ресурс (кредити. – АСН) буде дешевим, тобто людина зможе брати дешевий ресурс у банку для того, щоб розвивати свій бізнес. Податкова система у розвинених країнах має таку властивість, як гнучкість. У нас зараз система працює так: виконавча влада підготувала, законодавець прийняв, а бізнес і суспільство повинні підлаштовуватись під ці закони. Як відбувається в успішних країнах: змінюється ситуація в країні або навколо країни - податкова система підлаштовується під ці зміни. Якщо не піти цим шляхом, до нас не прийдуть глобальні інвестори, українці так і будуть ховати свої гроші за кордоном і в «матрацах». Не хочу зараз нікого ображати, ні поляків, ні німців, ні угорців, але Україна - набагато сильніша країна, і ці реформи необхідні передовсім українцям. Зараз не час змагатися власними амбіціями. - Ви тричі були послом Грузії в Україні, працювали у владних кабінетах Грузії. А чому зараз обрали роботу, пов’язану з податками, очолили Асоціацію платників податків України? - Я пам’ятаю той день, коли мене обирали. Я вийшов на трибуну і, скажу вам відверто, не знав, що говорити. Це був аванс. Асоціація була в такому стані, що проголосували б за будь-кого. Коли розпадався Радянський Союз, людям так остогидли комуністи, що вони готові були проголосувати за будь-кого, тільки б не за комуністів. І я думаю, що тоді, коли голосували за мене як за Президента Асоціації, напевне, думали, що людина, яка працювала в дипломатії, можливо, допоможе якимись стосунками з міжнародними організаціями, буде залучати якісь гранти. І я теж про це думав. Тому це не мій вибір був, але зараз я хочу сказати, що я дуже вдячний людям, які запропонували мені спробувати свої сили в цій асоціації, зокрема народному депутату, віце-президенту Асоціації платників податків Анатолію Матвієнку. Я розумію, що, скажімо так, з його легкої руки повірили в мене делегати з’їзду і проголосували. Одну цифру все ж назву - мінус 15 мільйонів на день обрання і плюс 1,5 мільйона зараз на рахунках АППУ. При цьому хочу відверто вас запевнити: ніяких грошей від політичних сил, жодної копійки від олігархів. - Чимало ваших співвітчизників працюють чи працювали в українській владі. Чи надходили вам пропозиції очолити якесь українське відомство? На яку б посаду ви погодились? - Ні. Ні з боку так званої грузинської команди, ні української жодних пропозицій на якісь державні посади мені не надходило. Можливо тому, що я громадянин Грузії. І, до речі, коли мені пропонували обиратися в Президенти Асоціації, я говорив, якщо цьому заважатиме моє громадянство, то я не буду його змінювати. Я не знаю, що має трапитися, щоб змінити свою думку. Я переконаний, ніякі радники, навіть найуспішніші у власних країнах, нічого не зроблять для цієї країни. Я не хочу нікого образити, але, повірте, ніхто не любить Україну так, як українці. - Тобто, на вашу думку, не варто запрошувати чиновників з-за кордону на державні посади? - Абсолютно! Це - неправильна політика. Повірте, в Україні є дуже хороші фахівці, які зроблять цю країну такою, що нікому в Європі і не снилося. І це абсолютно можливо. І не треба нікого запрошувати. Я думаю, що багато ваших читачів, які були в Грузії, знають таку систему, як будинки юстиції. Таких прикладів у світі немає. Грузинські фахівці, які над цим працювали, хотіли зробити щось на користь власним громадянам, щоб їм було легше жити у власній країні. - Що таке будинки юстиції? - Людина приходить у будинок юстиції, і все, що їй потрібно, вона зробить в одному місці. Не треба бігати по всьому місту, з одного органу до іншого. Там вона може отримати 600 різних сервісів. Що, для цього потрібно було запрошувати іноземних фахівців, їздити по країнах, втрачати час? Ні! - Що скажете про швидке завершення в Україні кар’єри, наприклад, Хатії Деканоїдзе, Давида Сакварелідзе, Олександра Квіташвілі? - У будь-якій країні, зокрема і Грузії, треба, щоб була команда однодумців, які однаково розуміють, що треба робити. Інакше неможливо робити реформи. Не може бути так, що Президент думає одне, чиновники – інше, політичні партії – ще інше. Так втрачається час. Як було в Грузії, коли люди, зокрема й ті, яких ви назвали, були частиною єдиної команди і розуміли, що треба робити. Ви знаєте, я дуже добре пам’ятаю часи колишнього Президента, царство йому небесне, Шеварнадзе. Я тоді деякий час працював заступником міністра оборони. І на той час, коли приймали бюджет, той міністр, який був сильнішим і ближчим до Президента, і отримував більший бюджет. Але якщо ти думаєш про реформи і хочеш змінювати ситуацію, то необхідний системний підхід до змін. Я переконаний у тому, що одна людина в системі не зможе нічого змінити, якщо не буде команди. Наприкінці 2015 року, коли комітет з податкової та митної політики на чолі з пані Южаніною оприлюднив варіант Податкового Кодексу, законопроект №3357, буквально через кілька днів уряд сказав, що він має свій проект. Почались оці перетягування канату, і тоді заледве вийшли на компроміс, який, утім, не дав користі ні країні, ні бізнесу, ні громадянам. Тому я думаю, що в деяких речах мої співвітчизники були успішними, але я ще раз переконався в тому, що українці повинні робити зміни у власній країні самі. - Ваш співвітчизник Міхеїл Саакашвілі створив в Україні нову партію «Рух нових сил». Чи не плануєте взяти участь у політичному житті України, приміром, ставши членом партії? - Якщо б і були такі думки або бажання, це неможливо за законом. Я громадянин іншої держави і не маю ні можливості, ні права втручатися в політичне життя України. - Змінювати громадянство не плануєте? - Поки ні. Я вже більше трьох років маю посвідку на проживання, це мені дає право абсолютно легально перебувати в Україні. Я практично резидент країни, з економічної точки зору повинен сплачувати податки, але я обмежений у двох напрямах – політика та державна служба. Коли загострилась ситуація на сході України, у мене було таке внутрішнє бажання піти до комісаріату, але я так і не пішов. Зараз вперше скажу відверто, чому це не зробив. В 90-х роках я працював у Міністерстві внутрішніх справ Грузії і зі зброєю в руках був там, де потрібно було моїй країні. А тут не зробив, тому що подумав: зараз я прийду, і з’явиться десь інформація, що це я роблю для піару, а я дуже не люблю піар. Я просто люблю працювати. - Ви б хотіли попрацювати в українській владі і на якій посаді, в якій сфері? - Є у мене думки, але я не буду говорити про те, на якій посаді. Якщо була б така пропозиція, то я думаю, що міг би бути корисним для України. Єдине, що я хочу сказати: мені 55 років, після закінчення Київського університету я 10 років працював у Міністерстві внутрішніх справ, а решту життя присвятив дипломатії. Наприкінці 2007 року, коли я працював заступником міністра зовнішніх справ після повернення з Києва, мені пропонували поїхати працювати послом до декількох країн. Тоді я сказав, єдина країна, окрім України, куди б я поїхав працювати послом – це Росія, тому що в грузино-російських відносинах накопичилося багато проблем. І з точки зору професійної і людської дуже цікаво було б їх вирішувати. Але так доля склалася, що у 2009-му я повернувся працювати саме в Україну. Коли мене відкликали з посади посла у 2007-му, були пропозиції від кількох впливових українських компаній залишитися, але я вирішив, що це буде неправильно. Так, це моя країна – Україна, і я її дуже люблю, але це поганий приклад для дипломата. Тому, скажу відверто, я просто не знаю. Все залежить від того, яка була б пропозиція. Є дуже цікаве висловлювання: ніколи не говори ніколи. - У 2014 році ви заснували власний бізнес у Грузії. Що це за компанія? - Я 33 роки віддав державній службі в Грузії. Скажу відверто, мені дуже боляче, що вже чотири роки я не працюю на свою країну, маю на увазі державну службу. Хоча я за ці чотири роки привіз до Грузії більше двох тисяч бізнесменів із України. Я організовував бізнес-тури і хотів зробити це бізнесом. Але перші кроки я робив для того, щоб люди подивились, що відбувається в Грузії. І багато людей зацікавились Грузією. Але, на жаль, цей бізнес занепав, тому що не вистачало часу. Ми зареєстрували в Грузії компанію з трьома засновниками – я, мій зять та двоюрідний брат. Але кожен із нас займається такими справами, що неможливо було поєднувати. Компанія є, але вона не працює зараз як системний бізнес. - Тобто робота в Асоціації - це ваша основна робота? - Фактично так. Коли ми провели перше засідання правління, я виступив з пропозицією працювати на громадських засадах. Шість місяців у мене були можливості жити без зарплати, але ці можливості вичерпались. І тоді мені затвердили зарплатню у розмірі 50 тисяч гривень. - Днями Європарламент проголосував за надання Грузії безвізового режиму. Вітаю вас і вашу країну з цим! Україні в цьому питанні пощастило менше. Питання надання Україні безвізу затягується, до того ж європейською стороною. На вашу думку, як має діяти зараз Україна? Можливо, варто дещо змінити пріоритети і ставити акценти на внутрішній політиці? - Я вдячний за вітання і хочу скористатися можливістю і привітати свій народ з цією історичною подією. Дуже велика подія відбулась для Грузії. Коли наприкінці минулого року стало зрозуміло, що європейці почали відтерміновувати українське питання, я тоді сказав - це буде історично велика помилка з боку Європейського союзу. Це буде така ж велика помилка, яку зробили представники НАТО на саміті в Бухаресті в квітні 2008 року, коли не надали ні Грузії, ні Україні плану дій щодо членства. І насправді, скільки б вони не говорили, що залишили двері відкритими чи щось інше, вони надали сигнал Росії до війни у 2008 році в Грузії і до війни Росії в Україні. Тому я наголошую: якщо Європейський союз найближчі декілька місяців не прийме цього рішення – це буде історичною помилкою. Україна виконала все, і європейці це визнали. Але, по-перше, не треба ображатися зараз, не той час, треба зосередитись на вирішенні багатьох проблем всередині країни. І власне вирішення всіх цих проблем - це і рух до Європейського союзу, і посилення позицій України в рамках асоціації партнерства. Тому, з одного боку, потрібно вирішувати питання всередині країни і одночасно з цим наполегливо говорити з європейцями. І, знаєте, це не лише справа Президента чи Міністерства закордонних справ. Це справа кожного, зокрема і суспільства, і громадських організацій. А коли буде політична гра, то там теж буде незрозуміло, що робити. Хоча я не хотів би, щоб ми перебільшували ці можливості. Це важливо, це відкриває практично кордони для наших громадян, але не треба перебільшувати. Треба говорити відкрито, відверто своїм громадянам, що таке безвізовий режим для них. Це не робота в Європейському союзі. Це просто можливість більш легкого доступу до цих країн. Але це не означає, що ти можеш приїхати, залишитися там і працювати. І треба про це говорити.
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-1,6893270015717-/ /-pc-/
Top