рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
13
Жовтня
2015
13 Жовтня
13 Жовтня
09:13
Суспільство
Сили АТО зайнялися обладнанням своїх позицій
До кінця місяця сили антитерористичної операції завершать дообладнання своїх позицій. Про це повідомляє прес-центр АТО. Як зазначається, в районі Артемівська багато об'єктів уже пройшли перевірку комісіями Міністерства оборони. «Ступінь готовності решти - 90%, і дообладнання позицій буде завершено до кінця місяця», - йдеться у повідомленні.
13 Жовтня
09:35
Політика
Нідерланди сьогодні оприлюднять звіт про причини катастрофи Boeing
Рада безпеки Нідерландів сьогодні, 13 жовтня, надасть остаточний звіт щодо краху на Донбасі малайзійського літака Boeing рейсу MH17. Про це повідомляє прес-служба голландського Радбезу. «У вівторок, 13 жовтнем 2015 року, Рада безпеки Нідерландів опублікує звіти про розслідування катастрофи рейсу МН17», - йдеться у повідомленні. Згідно з розкладом, опублікованим на сайті, першими про підсумки розслідування буде поінформовано родичів загиблих пасажирів. Після цього Радбез представить остаточний звіт на авіабазі у Гільзе-Рієні, куди привезли всі зібрані на Донбасі уламки літака. «Під час презентації, яка розпочнеться о 14:15 за київським часом, буде продемонстровано частину літака (кабіну пілотів і сектор бізнес-класу), реконструйовану голландськими експертами. Після цієї презентації доповідь буде опубліковано близько 14:45 за київським часом англійською та голландською мовами», - повідомляють у відомстві. Пізніше Нідерланди сповістять близько 75 посольств про перебіг розслідування. Доповідь охоплює чотири теми: причини катастрофи, питання про польоти над зоною конфлікту, причини, чому родичі загиблих мали чекати протягом двох-чотирьох днів для підтвердження з боку голландської влади, що їхні близькі були на літаку, а також питання, якою мірою пасажири рейсу MH17 усвідомлено пережили катастрофу. У звіті не розглядатиметься питання про те, хто був винен у катастрофі, оскільки це є предметом кримінального розслідування. Нагадаємо, що голландські експерти, які займаються розслідуванням авіакатастрофи малайзійського «Боїнга», прибули в Донецьк 28 вересня 2015 року і оглянули місце аварії літака.
13 Жовтня
09:44
За кордоном
ООН заявила про готовність збільшити свою присутність в Україні
ООН готова збільшити свою присутність в Україні з метою деескалації та стабілізації ситуації на сході України. Про це заявив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун на зустрічі з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ. Під час зустрічі сторони також обговорили низку питань щодо використання існуючих та створення нових механізмів залучення ООН до врегулювання ситуації на Донбасі.
13 Жовтня
09:53
Суспільство
На Львівщині в ДТП потрапили маршрутка і легковик, є загиблі
У Львівській області на автодорозі Львів - Рава-Руська Жовківського району сталася аварія. Є двоє загиблих, 9 осіб постраждали. Про це повідомили в прес-службі ДСНС в області. Зіткнулися легковий автомобіль «Фольксваген-Гольф» і маршрутний автобус «Богдан». «Внаслідок ДТП водій 1980 року народження і пасажир легкового автомобіля загинули на місці пригоди, а ще 9 пасажирів маршрутного автобуса дістали травми, 7 з яких у стані середнього ступеня тяжкості госпіталізовано до лікувальних установ м. Львова та Жовкви», - сказано в повідомленні. Нагадаємо, ДТП за участю маршрутного таксі і легкового автомобіля також сталося в Маріуполі 10 жовтня 2015 року.
13 Жовтня
10:07
Суспільство
За добу в ДТП загинули 15 людей
За добу у ДТП на дорогах України загинули 15 осіб. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій. Так, загалом за добу на території України було зафіксовано 83 ДТП, внаслідок яких загинули 15 людей, ще 100 дістали травми. Раніше повідомлялося, що 11 жовтня у ДТП загинули 18 людей.
Блог:
Думки
10:14
Суспільство
Андрій Золотарьов
Заручників просто використовують у політичних іграх
Росія використовує українських заручників для своїх політичних ігор. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Андрій Золотарьов. «Звільнення українських політв'язнів у РФ - це питання політичної волі. Держава має у своєму розпорядженні не лише юридичні норми. Вона може використовувати і фактор зовнішнього тиску за кордоном. Однак поки що якоїсь особливої активності в лобіюванні цього питання від України немає», - сказав він. За його словами, для звільнення своїх громадян у РФ Україна має використати юридичні механізми, специфічні інструменти спецслужб, а також тиск за допомогою громадської думки. «У країнах Заходу це вважається істотним фактором впливу. Наприклад, українська діаспора може пікетувати посольства Росії в різних країнах», - вважає експерт. Крім того, він зазначив, що над даним питанням повинен працювати і МЗС, підключаючи до цього Захід. Разом з тим політолог вважає, що у Росії є низка причин утримувати у себе заручників з України. «По-перше, з метою пропаганди. У РФ дуже багато говорилося про загрозу, наприклад, Правого сектора. З погляду пропаганди, це треба матеріалізувати. Для цього й потрібні політв'язні. З іншого боку, це інструмент тиску в діалозі. Тобто можна говорити, що заручників просто використовують у політичних іграх», - констатував він.
13 Жовтня
10:15
Економіка
Яресько зустрілася з главою МВФ Крістін Лагард
Міністр фінансів Наталія Яресько провела зустріч з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард. Про це глава Мінфіну повідомила у своєму Twitter. Сторони обговорювали підтримку українських реформ Міжнародним валютним фондом. «Мала честь зустрітися з Крістін Лагард, обговорити і подякувати за підтримку з боку МВФ українських реформ», - написала в соцмережі Яресько. Крім цього, глава Мінфіну провела зустріч із віце-президентом Міжнародної фінансової корпорації Джин Йонг Каєм. На зустрічі обговорювалося інвестування в українську економіку. Раніше міністр фінансів Наталія Яресько повідомила, що Європейський інвестиційний банк надав гарантії з кредиту «Нафтогазу» на 500 мільйонів доларів для закупівлі газу.
13 Жовтня
10:26
Суспільство
Міноборони цього року закупить бронежилетів і шоломів на один мільярд гривень
Міністерство оборони України цього року планує закупити бронежилетів і шоломів на 1 мільярд гривень. Про це в інтерв'ю «Урядовому кур'єру» заявив міністр оборони Степан Полторак. «Цього року заплановано закупити на 1 млрд. гривень бронежилетів і шоломів», - розповів міністр. Він також зазначив, що у ЗСУ на складах є запаси зимового речового обмундирування. Ці запаси забезпечують військових усім необхідним. «Крім цього, за моїм дорученням дозакуповують додаткове речове забезпечення. Основні позиції речового майна вже на складах. Забезпеченість «буржуйками» становить понад 100%, забезпеченість пальним також достатня», - розповів Полторак.
13 Жовтня
10:38
Суспільство
У Щасті знайшли чергову схованку зі зброєю
На околиці міста Щастя Служба безпеки України знайшла схованку зі зброєю та боєприпасами. Про це повідомляє прес-служба СБУ. Як зазначається, взагалі зі схрону було вилучено вісім реактивних протитанкових гранатометів, два ящики з гранатами для підствольного гранатомета, 12 кілограмів тротилу в шашках, два кілограми пластиду, велику кількість набоїв різного калібру, 100 детонаторів, 20 ручних гранат. Наразі тривають слідчі дії.
13 Жовтня
10:46
Суспільство
У ЗСУ закінчилася демобілізація військових, призваних у третій хвилі
На даний момент завершилася демобілізація військовослужбовців, призваних у третю чергу часткової мобілізації. Про це під час брифінгу повідомила начальник управління комунікацій і преси Міноборони Оксана Гаврилюк. Демобілізовані одержають одноразову грошову виплату. «Зараз на військовій службі залишаються лише ті військовослужбовці, які перебувають на лікуванні та реабілітації в медичних установах, а також з інших поважних причин. Після звільнення демобілізовані військовослужбовці отримають одноразову грошову виплату допомоги у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.14 №460», - розповіла Гаврилюк. Вона зазначила, що демобілізованим військовикам виплачується допомога в обсязі 4% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний місяць, але не менше 25% місячного грошового забезпечення. «Виплати допомоги здійснюються за період служби за призовом у зв'язку з мобілізацією з дня призову військовослужбовців без урахування попередньої військової служби, на якій вони перебували в мирний час. За винятком осіб, які після звільнення з військової служби в мирний час не отримали права на одержання належної грошової допомоги. Однак, у разі звільнення військовослужбовця за службовою невідповідністю або у зв'язку з позбавленням військового звання чи обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, одноразова допомога не виплачується», - розповіла представник МОУ. Нагадаємо, про масштабну демобілізацію військовослужбовців, призваних під час третьої хвилі, Президент Петро Порошенко заявив 14 вересня 2015 року.
13 Жовтня
10:58
Суспільство
У Мукачевому стріляли з гранатомета по торговому центру
У Мукачевому Закарпатської області в ніч на 13 жовтня обстріляли торговий центр з гранатомета. Про це сказано у повідомленні прес-служби ГУ МВС України в області. У торговому центрі розбито вікно, пошкоджено магазин побутової техніки. Внаслідок вибуху ніхто не постраждав. «Цієї ночі невідомі особи пошкодили приміщення магазину побутової техніки, розташованого на вул. Кооперативній в Мукачевому. До чергової частини Мукачівського міськвідділу міліції надійшла інформація від директора торгового центру. Заявник повідомив про те, що вночі невідома особа пошкодила вікно на п'ятому поверсі цього закладу», - сказано в повідомленні. На місце інциденту приїхала слідчо-оперативна група. Міліціонери знайшли залишки від заряду гранатомета. Тривають слідчі дії та встановлюються причетні до пригоди. Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство, скоєне із застосуванням зброї). Санкція статті передбачає від трьох до семи років ув'язнення.
13 Жовтня
11:13
Суспільство
Під Києвом горять торфовища
У Київській області зафіксовано тління торфовищ. Про це сказано у повідомленні прес-служби КМДА. Горіння помічено на площі понад 5 га. «У Києво-Святошинському районі зафіксовано тління торфовищ на площі 0,1 га; в Ірпінському - 0,5 га; в Гостомельському - 4,5 га; у Вишгородському - 0,5 га. В усіх осередках тління працюють пожежники Державної служби з надзвичайних ситуацій у Київській області», - сказано в повідомленні. Рятувальники контролюють ситуацію щодо можливого задимлення.
13 Жовтня
11:24
Суспільство
Міліціонери знайшли в Лисичанську великий арсенал із ПЗРК, мінами і протитанковими ракетами
У Лисичанську Луганської області, на території одного з заводів, правоохоронці знайшли схованку зі зброєю та боєприпасами. Склад був у покинутому приміщенні. Про це повідомили в прес-службі ГУ МВС України в області. «Зі схованки міліціонери вилучили чотири ПЗРК (переносний зенітний ракетний комплекс), 19 одиниць ПТКР (протитанкова керована ракета), 49 мін, близько 300 РПГ і зарядів до них, 1500 АГС, заряди до ГП - 1520 од., близько 75 тисяч набоїв різного калібру», - сказано в повідомленні. Факт внесли до ЄРДР і кваліфікували за ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України. Наразі встановлюються власники зброї.
13 Жовтня
11:27
Суспільство
Більше тисячі вибухонебезпечних предметів уже не становлять загрози
За останній тиждень піротехніки знайшли і знищили понад 1150 вибухонебезпечних предметів. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій. Найбільшу кількість снарядів піротехніки знешкодили в Донецькій та Луганській областях. 5 жовтня у м. Вишневе Київської області на будмайданчику знайшли та знешкодили 330 вибухонебезпечних одиниць. З 6-го по 7 жовтня в Лозівському, Первомайському і Нововодолазівському районах оперативно-рятувальні служби здійснили очищення місцевості від предметів часів Другої світової війни - було знищено 83 боєприпаси. Крім того, на Чернігівщині було знайдено дві авіаційні бомби. Також стокілограмову авіабомбу було знищено у Дніпропетровській області, ще дві - на Тернопільщині, три - в Одеській області.
13 Жовтня
11:32
Події
У Дніпропетровській області в гаражі на гранаті підірвався чоловік
У Дніпропетровській області внаслідок вибуху в гаражі загинув чоловік 1958 року народження. Як повідомляє прес-служба обласного управління міліції, у нього в руках вибухнув саморобний вибуховий пристрій. В рамках відкритого кримінального провадження в гаражі загиблого було проведено санкціонований обшук, в результаті якого було знайдено і вилучено автомат АКС калібру 7,62 і один магазин до нього, гранату Ф-1 із запалом, два пістолети Макарова, три світло-шумові гранати, 241 патрон різного калібру.
13 Жовтня
11:40
Суспільство
У Збройних силах завершилася демобілізація
Завершилася демобілізація військовослужбовців, призваних під час третьої хвилі. Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони, нині на військовій службі залишаються лише військовослужбовці, які перебувають на лікуванні та реабілітації в медичних установах, а також з інших поважних причин. У міністерстві також зазначили, що після звільнення військовослужбовці отримують виплату одноразової грошової допомоги в порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів.
13 Жовтня
11:48
Суспільство
Савченко просить ГПУ перевірити слідчих у справі Бузини
Українська льотчиця, народний депутат Надія Савченко просить Генеральну прокуратуру провести перевірку слідчих, прокурорів і суддів, які мають відношення до розслідування вбивства Олеся Бузини. Відповідний депутатський запит Савченко опублікував на своїй сторінці в Facebook народний депутат Ігор Луценко. «Прошу здійснити додаткову, чесну, об'єктивну і неупереджену перевірку матеріалів справи, методів розслідування і самих осіб слідчих, прокурорів і суддів, які мають відношення до розслідування вбивства Бузини, і звинувачення в цьому злочині Андрія Медведька і Дениса Поліщука. Про результати перевірки надати письмову відповідь на депутатський запит», - написала Савченко. Нагадаємо, 16 квітня 2015 року в Шевченківському районі Києва було вбито українського письменника і журналіста Олеся Бузину.
13 Жовтня
12:00
Суспільство
У ГПУ розповіли, навіщо проводили обшуки у членів ВО «Свобода»
Недавні обшуки у трьох членів ВО «Свобода» було проведено через підозри у приховуванні інформації про їх місцезнаходження під час подій 20 лютого 2014 року. Про це під час брифінгу заявив начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк. «Проведення обшуку було обгрунтовано тим, що було певне приховування інформації про перебування цих трьох осіб 20 лютого саме в готелі «Україна». Після обшуку цих осіб, у яких проводилися слідчі дії, було викликано до слідчого для допиту», - зазначив Севрук. При цьому він закликав не політизувати питання обшуків у представників ВО «Свобода». Раніше повідомлялося, що обшук у квартирах заступника голови ВО «Свобода», екс-віце-прем'єр-міністра України Олександра Сича, заступника голови ВО «Свобода», народного депутата України VII скликання Олега Панькевича, а також Ігоря Янківа здійснювався у справі про події на Майдані 20 лютого 2014 року.
13 Жовтня
12:10
Суспільство
Кабмін виділив удвічі менше грошей на зарплати прокурорам, ніж просили в ГПУ
Заробітна плата прокурорів у місцевих прокуратурах становитиме не більше чотирьох тисяч гривень, якщо уряд не збільшить фінансування. Про це сказав перший заступник генерального прокурора Юрій Севрук під час круглого столу, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). Він повідомив, що Кабінет Міністрів виділив на забезпечення зарплати прокурорам два мільярди гривень. «Ми відправили листа з проханням про виділення чотирьох мільярдів гривень. Якщо нічого не зміниться, зарплата прокурорів у місцевих прокуратурах становитиме не більше чотирьох тисяч», - сказав Севрук. Він наголосив, що, якщо фінансування не збільшиться, то така зарплата місцевого прокурора передбачатиме корупційні ризики.
13 Жовтня
12:18
Суспільство
Агент бойовиків намагався влаштувати в Дніпропетровську вибух
У Дніпропетровську співробітники СБУ спільно з міліцією викрили бойовика «ДНР», який намагався закласти в місті вибухівку. Як повідомляє прес-служба СБУ, зловмисника затримали при спробі зробити закладку вибухівки в одному з громадських місць. Під час спецоперації у нього було вилучено 11 кілограмів пластиду з електродетонатором до нього і дві бойові гранати - РГД-5 і Ф-1. В СБУ зазначили, що колишнього військовослужбовця ГРУ СРСР було залучено до співпраці з так званим МДБ ДНР під час волонтерської роботи з обміну полоненими. Його також залучали до диверсійної діяльності на території Дніпропетровської області. Наразі агента терористів заарештовано, йому повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.
13 Жовтня
12:26
Суспільство
В Україні з'являться нові дільничні
До кінця 2015 року в Україні мають з'явитися нові дільничні. Про це сказала радник першого заступника міністра внутрішніх справ Хатія Деканоїдзе під час круглого столу, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «До кінця року ми запустимо проект дільничних. Зараз ми працюємо над його функціоналом. Дільничний повинен стати головною ланкою в поліції. Він вживатиме превентивних заходів у кожному місті, селі», - сказала вона. За словами Деканоїдзе, відбір дільничних здійснюватиметься на конкурсній основі. Разом з тим вона акцентувала, що всі працівники нинішньої міліції можуть взяти участь у конкурсі і згідно з результатами обійняти ту чи іншу посаду.
13 Жовтня
12:35
За кордоном
Посольство РФ у Сирії обстріляли з мінометів
Російське посольство в Дамаску зазнало мінометному обстрілу. Як пише РІА «Новости», на території посольства впали дві міни, внаслідок чого посольству було завдано матеріальних збитків, потерпілих при цьому немає. Крім того, кілька мін розірвалося поруч із місцем проведення акції на підтримку дій РФ у Сирії. «Міни впали на місці, де відбувається мирна демонстрація на підтримку дій Росії в Сирії. Одна - біля спортивного клубу аль-Барада, інша - в аль-Адаві, є поранені. Територію, де розірвалися міни, перекрили», - заявив очевидець. Нагадаємо, що 30 вересня 2015 року авіація Російської Федерації завдала першого авіаудару по Сирії.
13 Жовтня
12:46
Суспільство
У ГПУ розповіли, хто пройшов у третій тур конкурсу на посади в місцеві прокуратури
У конкурсі на посади в місцевих прокуратурах до третього туру пройшли 75% чинних працівників прокуратур. Про це сказав перший заступник генерального прокурора Юрій Севрук під час круглого столу, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «У нас уже пройдено два етапи конкурсу. У третій тур пройшли 75% прокурорських працівників, 25% працівників, які ніколи не працювали в прокуратурі», - сказав він. За його словами, конкурс на посади в місцевих прокуратурах невеликий, тому в деяких прокуратурах до третього і четвертого турів пройшли всі кандидати, які подавали документи. «Тобто 10-11 осіб пройшли, навіть якщо мають недостатню кількість балів», - зазначив Севрук. Він повідомив, що найбільший конкурс був у Києві та околицях, а також у великих обласних центрах.
13 Жовтня
12:57
Суспільство
Донецькі чиновники привласнили понад мільйон гривень
Співробітники Служби безпеки України викрили посадовців ДП «Донецький облавтодор», які привласнили кошти під час ремонту доріг у Володарському і Первомайському районах області. Як повідомляє прес-служба СБУ, протягом 2014-2015 рр. чиновники вносили до актів виконаних робіт завищені обсяги закупівель і вартість ремонту. Зокрема, було штучно збільшено витрати на придбання бітуму, щебеню, піску, експлуатацію ремонтної техніки тощо. За результатами перевірки, ініційованої СБУ, встановлено, що посадовці облавтодору привласнили понад 1,2 мільйона гривень, «відмиваючи» кошти через підрядників. Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.
13 Жовтня
13:06
Суспільство
За добу сили АТО не зазнали втрат
За добу в зоні проведення антитерористичної операції втрат серед українських військових немає. Про це під час брифінгу заявив спікер Адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко. «За добу українські військові не зазнали втрат», - сказав він. При цьому він зазначив, що в зоні АТО також не фіксувалися польоти безпілотників.
13 Жовтня
13:18
Політика
Мосійчука залишили під арештом
Суд не задовольнив апеляцію захисту народного депутата Ігоря Мосійчука і прийняв рішення залишити його під вартою. Про це повідомляє прес-служба депутата на його сторінці в Facebook. При цьому суд не дав адвокатам долучити до справи клопотання про взяття на поруки Мосійчука майже 100 народними депутатами. У прес-службі також зазначили, що Мосійчуку не надали останнього слова, а також не провели згідно з порядком дебати.
13 Жовтня
13:30
Суспільство
Лінія, що подає електроенергію до Криму, відновила роботу
Вчора було відновлено роботу лінії електропередач Мелітополь - Джанкой, по якій подається електроенергія до окупованого Криму. Про це повідомляє прес-служба «Укренерго». Як зазначається, роботи з відновлення пошкодженої електроопори було завершено вчора, 12 жовтня. Сьогодні о 6:08 лінію було включено в роботу.
13 Жовтня
13:34
Суспільство
Яценюк хоче змусити школярів та студентів присягати на вірність українському прапору
До парламенту буде внесено проект закону про Державний прапор напередодні Дня захисника. Про це заявив прем'єр-міністр під час засідання уряду, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Кабмін планує ухвалити закон, який передбачає прийняття присяги нас вірність українському прапору. Її прийматимуть і учні, і студенти, і держчиновники, і громадяни країни», - сказав Яценюк. Він зазначив, що раніше це не було зафіксовано на законодавчому рівні.
13 Жовтня
13:40
За кордоном
Родичам загиблих у катастрофі «Боїнга» MH17 розповіли про причини падіння літака
Родичам загиблих внаслідок катастрофи малайзійського «Боїнга» в небі над Донецькою областю оголосили, що літак було збито «Буком». Про це розповів родич однієї з жертв трагедії, повідомляє Assоciated Press. Рада безпеки Нідерландів оголосила про результати проведеного розслідування родичам загиблих. Сьогодні звіт має бути надано громадськості.
13 Жовтня
13:51
Суспільство
Директорів шкіл обиратимуть на конкурсах
Кабінет Міністрів ухвалив постанову про те, що директорів шкіл обиратимуть на конкурсах. Про це під час засідання уряду заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). За його словами, наразі розглядаються можливості впровадження прозорих конкурсів на заміщення посад директорів шкіл. Як зазначив Яценюк, конкурсна комісія складатиметься з представників батьківських комітетів, громадськості і, можливо, учнів.
13 Жовтня
14:05
За кордоном
Порошенко та прем'єр Нідерландів домовилися про притягнення винних у катастрофі MH17 до відповідальності
Президент України Петро Порошенко та прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте обговорили подальші спільні дії з метою створення оптимального механізму для забезпечення притягнення до відповідальності винних у катастрофі літака «Малайзійських авіаліній». Як повідомляє прес-служба глави української держави, сторони домовилися, що остаточне рішення щодо такого механізму буде прийнято з урахуванням результатів кримінального розслідування, яке проводиться спільною групою за участю України, Нідерландів, Австралії, Малайзії та Бельгії. Крім того, Порошенко висловив співчуття сім'ям загиблих 17 липня 2014 року.
13 Жовтня
14:16
Суспільство
Кабмін дозволив держфінансування «переїжджих» навчальних закладів
Уряд дозволив використовувати бюджетні кошти на відновлення діяльності 16 навчальних закладів, які «переїхали» з окупованих бойовиками територій. Про це сьогодні під час засідання Кабінету Міністрів заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Необхідно забезпечити фінансування цих навчальних закладів, щоб 16 вузів, які переїхали з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, могли здійснити закупівлі обладнання, інвентарю», - сказав Яценюк.
13 Жовтня
14:31
Суспільство
Озвучено офіційну причину падіння малайзійського «Боїнга»
Малайзійський «Боїнг» було збито ракетою, випущеною з установки «Бук». Відповідні висновки озвучив голова Ради безпеки Нідерландів Тьіббе Йустра під час представлення доповіді щодо катастрофи літака. За його словами, літак розпався на частини в повітрі, його уламки впали в районі радіусом 15 кілометрів. Він також зазначив, що Україна мала закрити повітряний простір над територією бойових дій, проте цього не було зроблено.
13 Жовтня
14:42
Суспільство
Бойовики продовжують тікати з «ДНР»
Вчора ще один колишній бойовик «ДНР» приєднався до своєї сім'ї в Донецькій області, залишивши лави терористів. Як повідомляє прес-служба СБУ, влітку минулого року він брав активну участь у сепаратистському русі, а також ніс службу на блокпостах терористів, де коїлись злочини по відношенню до місцевого населення. «Зокрема, здійснювався грабіж автотранспорту та незаконні затримання мирних громадян», - йдеться в повідомленні. За інформацією СБУ, розчарувавшись в ідеях боротьби проти українського народу, він добровільно залишив лави бойовиків і звернувся з відповідною заявою, в якій зізнався у скоєному злочині, і погодився надавати будь-яку допомогу слідству. Надалі це може стати приводом для його звільнення від кримінальної відповідальності. Колишній бойовик також закликав інших бойовиків скористатися можливостями програми і звернутися до правоохоронних органів для організації свого повернення на підконтрольну Україні територію.
13 Жовтня
14:54
Суспільство
Стало відомо, коли в Україні з'являться ID-картки
З 1 січня 2016 року в Україні з'являться ідентифікаційні картки. Про це під час засідання уряду заявив в.о. голови Державної міграційної служби Максим Соколюк, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «З першого січня 2016 року ми вводимо нову ID-картку», - заявив Соколюк. Він зазначив, що це дозволить створити національну систему ідентифікації. Соколюк також наголосив, що систему ідентифікації було розроблено з метою виконання завдань, передбачених планом дій з лібералізації безвізового режиму з ЄС.
13 Жовтня
15:05
Суспільство
Аваков розповів, коли стартує конкурс з набору до кіберполіції
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів про створення кіберполіції і попросив Кабінет Міністрів прийняти рішення із затвердження цього департаменту. Про це він заявив на засіданні уряду, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Ми продовжуємо змінювати українську міліцію, яка відходить у минуле. Прошу за невідкладною процедурою прийняти рішення із затвердження органу національної поліції - департаменту кіберполіції. Ми створюємо кіберполіцію, яка виконуватиме нові функції. З 15 числа буде оголошено відповідний конкурс», - розповів глава МВС. Раніше повідомлялося, що протягом місяця в Україні з'явиться кіберполіція.
13 Жовтня
15:21
Суспільство
Порошенко вирушив на схід
Президент України Петро Порошенко розпочав робочу поїздку до Луганської і Донецької областей. Як повідомляє прес-служба глави держави, у програмі поїздки - відвідання луганського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою та нагородження військовослужбовців - учасників АТО. Крім того, Президент відвідає Дніпропетровськ, де проведе нараду в Управлінні оперативного командування «Схід» Збройних сил України та вручить ордери на квартири учасникам АТО та їхнім сім'ям.
13 Жовтня
15:28
Суспільство
Зубко: Ракету спеціально скерували на пілотів, аби унеможливити аварійну посадку
Ракету, випущену з установки «Бук», було скеровано в кабіну пілотів малайзійського «Боїнга», аби під час вибуху вони загинули, що унеможливило б аварійну посадку. Про це під час брифінгу заявив голова урядової комісії з розслідування причин авіакатастрофи Геннадій Зубко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). За його словами, висновки з цього питання у голландської та української комісій збіглися. Крім того, було продемонстровано ролик, на якому показано політ ракети. «На ролику чітко видно, що ракету було запущено з району міста Сніжного. Вона рухалася зустрічним курсом», - сказав Зубко. Раніше повідомлялося, що малайзійський «Боїнг» було збито ракетою, випущеною з установки «Бук».
13 Жовтня
15:43
Суспільство
Порошенко зайнявся патріотичним вихованням молоді
Під час робочого візиту до Луганська Президент Петро Порошенко підписав указ про стратегію патріотичного виховання молоді. Про це у себе в Twitter написав прес-секретар Президента Святослав Цеголко. «Президент підписав на Луганщині указ про стратегію патріотичного виховання молоді», - написав Цеголко. Раніше повідомлялося, що Порошенко вирушив на схід.
Блог:
Думки
15:52
Політика
Євген Магда
Росія стала заручницею тієї маячні, яку сама транслює
Російська Федерація не скоро відпустить заручників. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Центру суспільних відносин Євген Магда. «Не думаю, що це буде масовий процес, оскільки сьогодні у фокусі люди, котрі мають певний політичний потенціал, і Росія, безумовно, не зацікавлена у їх поверненні, бо таке повернення буде показником її слабкості. Тому до останнього зволікатимуть і ухилятимуться», - переконаний він. При цьому Магда не вважає утримання заручників важелем впливу на український уряд. На його думку, це радше елемент гібридної війни. «Це більше інструмент політичної дестабілізації в Україні», - зазначив експерт. Він вважає, що прохань Росія не слухатиме і самостійно заручників не поверне: «лише в результаті жорстких вимог від конкретних міжнародних організацій, або шляхом обміну на захоплених російських військових, наприклад на тих ГРУшників, які на сьогодні перебувають на території України. Просто іншого способу я не бачу - домовлятися не можна, а чекати довго». Магда наполягає на тому, що необхідно «відповідати силою на силу». Також він додав, що Росія не може відпустити полонених, оскільки вона «вже стала заручницею тієї маячні, яку сама транслює. Тому просто відмовитися від заручників, навіть при великих санкціях, не змогла б».
13 Жовтня
15:59
Суспільство
В Україні відреагували на звинувачення в причетності до катастрофи «Боїнга»
Україна підтримує висновки Нідерландів з розслідування катастрофи малайзійського «Боїнга» МН17 за всіма пунктами, проте не згодна з обвинуваченням голландської сторони стосовно того, що в катастрофі є вина й української сторони, яка не закрила небо над зоною воєнних дій. Про це під час брифінгу заявив голова урядової комісії з розслідування причин авіакатастрофи Геннадій Зубко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Ми дотримувалися всіх рекомендацій... Поступово вводили обмеження польотів. Звинувачення безпідставні», - сказав Зубко. Раніше голова Ради безпеки Нідерландів Тьіббе Йустра заявив, що Україна мала закрити повітряний простір над територією бойових дій, однак цього не було зроблено.
13 Жовтня
16:12
Суспільство
Кримінальне розслідування щодо малайзійського «Боїнга» триватиме до осені 2016 року
Кримінальне розслідування катастрофи малайзійського «Боїнга» триватиме до осені наступного року. Про це під час брифінгу заявила заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль. За її словами, оскільки досі знаходяться останки загиблих у катастрофі, кримінальне розслідування триватиме до осені наступного року. Вона зазначила, що пропозиція Росії з проведення Міжнародного кримінального суду в цьому випадку - нонсенс, оскільки ні Україна, ні Росія, ні Малайзія не є сторонами дії цього суду і це некоректно. За її словами, наразі шукається можливість притягнення до відповідальності винних у катастрофі.
13 Жовтня
16:28
Суспільство
Порошенко подарував годинники кадетам, які втекли від терористів
Під час робочого візиту до Луганської області Президент Петро Порошенко подарував президентські годинники кадетам, які втекли з Луганська після того, як їх записали там до військового училища. Про це у себе в Twitter написав прес-секретар Президента Святослав Цеголко. «Порошенко подарував президентські годинники юним кадетам, які втекли від терористів», - написав Цеголко.
13 Жовтня
16:44
Суспільство
Сакварелідзе хоче збільшити фінансування прокуратури
Фінансування прокуратури потрібно збільшити до шести мільярдів гривень. Про це під час свого виступу в Університеті імені Тараса Шевченка заявив заступник генерального прокурора Давид Сакварелідзе, передає кореспондент «Аналітичної служби новин» (АСН). «Ми планували перерозподілити фінансовий ресурс після скорочення 5 тисяч осіб між нинішніми працівниками. Однак Кабмін урізав цю зарплату і своєю, як на мене, незаконною постановою затвердив зарплату прокурорського працівника. Я сподіваюся, що при тиску суспільства та представників бізнесу це зміниться», - сказав він. За його словами, бюджет системи прокуратури має бути вдвічі більшим за нинішній. «Мінімум шість мільярдів гривень нам потрібно для того, щоб хоча б створити елементарні умови», - сказав Сакварелідзе.
Блог:
Думки
16:55
Суспільство
Хатія Деканоїдзе
Головне в підборі нових кадрів при реформуванні відомств - це системність
Ефективна робота всього правоохоронного блоку гарантує безпеку держави. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила радник першого заступника міністра внутрішніх справ Хатія Деканоїдзе. «Якщо будуть реформи, якщо буде ефективна робота всього правоохоронного блоку, то безпеку держави забезпечено. Правоохоронна система в державі - найголовніше. Горизонтальна співпраця з іншими системами - це результати реформи», - сказала вона. Разом з тим вона додала, що головне у підборі нових кадрів при реформуванні відомств - це системність. «При відборі до патрульної поліції ми керувалися системністю. Для нас рекрутинг був найважливішим моментом. Він був прозорим. Прозороим було й навчання. Ми ретельно відбирали лекторів, які викладали в наших академіях. Також звертали увагу на те, щоб у конкурсній комісії обов'язково був присутній представник громадянського суспільства», - констатувала Деканоїдзе.
13 Жовтня
17:02
Політика
Сакварелідзе розповів, що чекає на «діамантових прокурорів» у разі їхньої втечі з України
У випадку, якщо підозрювані у корупції прокурори Олександр Корнієць та Володимир Шапакін поїдуть з України, на них чекає заочний суд і міжнародний розшук, а їхнє майно буде конфісковано до державного бюджету. Про це, відповідаючи на запитання кореспондента «Аналітичної служби новин» після свого виступу в Університеті імені Тараса Шевченка, заявив заступник генерального прокурора Давид Сакварелідзе. «Справа не розвалюється, і її буде скоро передано до суду», - сказав він. Разом з тим він наголосив, що у разі, якщо хтось із фігурантів справи залишить Україну, вирок буде винесено йому заочно, а самого втікача буде оголошено у міжнародний розшук. «А 500 тисяч доларів і майно буде передано до державного бюджету», - резюмував Сакварелідзе.
13 Жовтня
17:11
Політика
Сестрі Савченко заборонили відвідувати Росію
Сестрі української льотчиці, народного депутата Надії Савченко Вірі заборонили в'їзд на територію Російської Федерації до 1 вересня 2020 року. Про це на своїй сторінці у Facebook написала сама Віра Савченко. За її словами, цю інформацію їй озвучив співробітник прикордонної служби РФ на пропускному пункті «Чертково - Мілове». Вона також зазначила, що заборона на в'їзд є ініціативою Федеральної служби безпеки. При цьому вона зауважила, що є свідком у справі Надії Савченко. Нагадаємо, наступне засідання суду над українською льотчицею Надією Савченко призначене на 15 жовтня.
13 Жовтня
17:27
Суспільство
Співробітники «Київпастранс» присвоїли десятки мільйонів гривень
Співробітники служби безпеки України викрили корупційний механізм розкрадання коштів службовими особами комунального підприємства «Київпастранс». За інформацією правоохоронців, протягом кількох років чиновники закуповували запасні частини та пневматичні шини для транспорту у низки комерційних структур столиці за завищеною у кілька разів ціною. Крім того, розкрадання коштів відбувалося і при оплаті підприємством інших товарів, робіт та послуг за цінами значно вищими від середньоринкових. «Виведені гроші чиновники переводили в готівку через створені фіктивні фірми і привласнювали. Таким чином, за останні чотири роки посадові особи комунального підприємства «Київпастранс» незаконно привласнили майже 40 мільйонів гривень», - йдеться у повідомленні. Внаслідок обшуків за адресами реєстрації, місцезнаходженням комерційних підприємств, місцем проживання посадових осіб, задіяних у корупційному механізмі, правоохоронці вилучили документацію та магнітні носії інформації, що підтверджують злочини, а також статутні документи та печатки фіктивних структур. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 205 і ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.
13 Жовтня
19:00
За кордоном
Україна не збирається співпрацювати з РФ у Радбезі ООН
Україна не буде співпрацювати з Росією в Раді безпеки ООН у випадку, якщо Україні буде надано членство. Про це під час брифінгу заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. «Ні, ми не співпрацюватимемо з Росією, тому що ми зіткнулися з такою проблемою, якої раніше ніколи не було в Раді безпеки (ООН). Це - агресія Росії проти України», - зазначив Клімкін. При цьому він наголосив, що Україна працюватиме над досягненням більшої ефективності миротворчих місій.
Публікації
20:32
Суспільство
Осінній клопіт українців
«Аналітична служба новин» уже писала про те, що вкладка з електронними петиціями на сайті глави держави перетворилася для українців на хороший механізм для виявлення й оприлюднення больових точок у житті як країни загалом, так і кожної окремої області, району, міста, села чи й окремої людини зокрема. Якщо коротко, то що кому болить, про те люди й пишуть Президентові, сподіваючись на шанс бути почутими на найвищому державному рівні. Регулярно відслідковуючи петиції, побачила, що чи не найбільше від початку існування цього сервісу було зареєстровано школярських прохань щодо скасування у 2016 році обов`язкового тестування з англійської мови. Хоч насправді, зважаючи на європейський вектор, який обрала країна, підтримати таку позицію важко. Тим більше, що й українські студенти, які виїхали на навчання в інші країни, почувши про таке прохання, категорично проти: мовляв, знання іноземної – це сьогодні для нашої молоді двері в майбутнє. Проте прохання школярів було цілком умотивованим: вони не можуть складати іноземну не тому, що не хочуть, а тому, що не мали змоги її нормально вивчити, бо на належному рівні вона в наших школах не викладається. Звісно, набрати потрібну кількість голосів, щоб на них звернули увагу в Адміністрації Президента, ці розпорошені школярські звернення не могли, проте на проблему відреагувало Міністерство освіти й науки, скасувавши випускний іспит з англійської мови у формі ЗНО, залишивши звичайний шкільний екзамен. Чи мають до рішення МОН бодай якийсь стосунок школярські петиції, сказати складно, проте відтепер здатність цього сервісу оголяти найпроблемніші для суспільства точки не помітити складно. АСН вирішила з’ясувати, що ж найбільше болить громадянам нашої країни саме восени. Глас волаючого в «газово-тарифній пустелі» В Україні фактично вже стартував черговий опалювальний сезон. І хоч у платіжках, які нині отримують українці, газової складової ще немає (з вересня подорожчала лише електроенергія, тож у платіжках, які всі ми отримали на початку жовтня, відбилася тільки вища ціна на електроенергію), люди все одно нервують. Не можуть не нервувати, бо програма надання субсидій спрацювала не так гарно, як би хотілося. Та й, попри спрощену систему надання цієї допомоги, є чимало нюансів, які не дають змоги отримувати субсидії чималій кількості людей, які їх справді потребують. Тож рахують дні до моменту отримання «справжніх» осінніх платіжок, ламають голови над тим, де взяти грошей, щоб не потрапити до списку боржників, і – пишуть електронні петиції Президенту Петру Порошенку. Із зовсім свіжих – від Олени Афанасьєвої, про якість газу, що постачається населенню. «Вимагаємо, щоб незалежна комісія перевіряла склад та якість газу, що постачається в наші домівки, в кожному місті України, – пише Олена Анатоліївна у своєму зверненні. – Вважаємо, що його якість не відповідає нормам (низька теплотворність), особливо в місті Слов'янську. Результати повинні оприлюднюватися в засобах масової інформації, а постачальники газу повинні нести кримінальну відповідальність за невідповідність встановленим нормам». Скажете, тут немає раціонального зерна? Але ж проблема справді гостра, причому не тільки для Слов'янська, про що, приміром, постійно говорять експерти громадської організації «Публічний аудит», які проблему тарифів на газ весь час тримають на контролі. Ще навесні «ПА», фахівці якого провели спеціальний аналіз, заявляв, що якість природного газу, який відпускається населенню нашої країни за неймовірно завищеними тарифами, не відповідає навіть мінімальним вимогам до газу у європейських країнах. За словами директора цієї громадської організації Максима Гольдарба, «ми живемо за нормативами майже 30-річної давнини, якими зовсім не враховано сучасних технологій видобутку й очищення газу. Тому населенню пропонується низькокалорійний газ, використання якого потребує додаткових обсягів. У Європі ж газ до потрібних фізико-хімічних показників доводять за допомогою спеціального очищення, чого не роблять у нашій країні». Тобто, стверджує керівник «Публічного аудиту», нас зобов’язали платити за ринковими європейськими цінами за «брудний», низькопробний продукт, який зовсім не відповідає тамтешнім стандартам якості. Саме про це йдеться і в петиції Романа Чаглея, який звертає увагу Петра Порошенка на те, що людям потрібен газ високої якості, який відповідає міжнародним стандартам. «Тобто, – роз’яснює автор петиції, – теплота згоряння одного кубометра газу має бути не меншою за 8360 ккал». А щоб досягти цього й не допускати у подальшому різноманітних махлювань, Роман Чаглей радить не рідше одного разу на місяць проводити перевірку (за кошти газівників) якості природного газу, який продається для населення. Причому забір газу для перевірки брати у приватних оселях і квартирах, тобто у кінцевого споживача. А щоб, як мовиться, газорозподільчим установам не кортіло чаклувати над газом, у разі невідповідності його якості газівники повинні повернути своїм абонентам 10% від суми, оплаченої за перевірений місяць. Сергій Комков у своїй петиції вимагає соціальні норми споживання газу населенням у зимовий період, особливо за наявності газових нагрівачів (колонок), збільшити щонайменше втричі. «Адже саме ці норми, – зазначає автор петиції, – використовуються для розрахунку пільг і субсидій. А такі куці норми, по суті, просто забрали у людей змогу користуватися пільгами». З тарифно-газовим питанням звертається до Петра Порошенка й Володимир Желясков, який у своїй петиції просить «внести на розгляд Верховної Ради проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення за рахунок скасування ренти на газ власного видобутку для потреб населення, скасування збору у вигляді цільової надбавки до чинного тарифу на природний газ на обсяги природного газу, що постачається для населення», а також «доручити урядові оприлюднити інформацію щодо планових та фактичних обсягів власного видобутку газу та його імпорту, формули розрахунку тарифів, структури на кожен вид енергетичних ресурсів та комунальних послуг, про розміри технологічних витрат та втрат, про наявні залишки газу в ПСГ на початок і кінець звітних періодів, розробити й затвердити детальну, прозору, єдину форму прогнозного балансу надходження й розподілу обсягів природного газу в Україну з відображенням обсягів газу власного видобутку та імпортованого за категоріями споживачів, запровадити практику регулярного звітування про фактичне виконання плану, виконати вимоги частини 1, 4 статті 10 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» та абзацу першого підпункту 1 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1729 «Про забезпечення споживачів природним газом» щодо задоволення потреб населення в природному газу з ресурсу природного газу, видобутого державними газодобувними підприємствами та господарськими товариствами». І як підсумок усього цього: «доручити Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, невідкладно переглянути ціни/тарифи на природний газ та комунальні послуги (теплопостачання, централізованого опалення), враховуючи уточнені показники балансу надходження та розподілу природного газу в Україні на 2015 рік». Що й казати, додати до цієї петиції щось важко. Біда лиш у тім, що навряд чи голос її автора бодай хтось почує. Географічні больові точки Львів’яни просять зупинити незаконну забудову в місті Лева по вулиці Лисинецькій, бо, на думку автора цієї петиції Степана Коваля й тих, хто її також підписав, на схилі може бути зсув, а відтак, і не дуже приємні наслідки, що з цим пов`язані. А Олександр Довгош стурбований відчуженням і забудовою зелених зон в Ужгороді, на що він пропонує негайно накласти мораторій. «Через те, що чинна й попередня влада міста Ужгорода систематично намагається відчужити земельні ділянки, які є частинами парків, скверів та прибудинкових територій, – йдеться у його електронній петиції, – жителі міста можуть втратити простір для родинного відпочинку, спілкування, відновлення сил і збереження власного здоров'я. Це також негативно впливає на навколишнє середовище міста, його привабливість і майбутнє». Стурбовані наші громадяни й порятунком берегових зон і водних ресурсів країни. Так, Іван Козинець, який звертає на цю проблему увагу Президента, навіть пропонує Петрові Олексійовичу взяти її розв`язання під особистий контроль. А потрібно, на думку автора цієї петиції, заборонити промисловий вилов, публічно карати «за порушення правил і обмежень вилову водних біоресурсів з оприлюдненням результату розгляду судової справи у ЗМІ», а також посприяти Мінекології в пошуку інвесторів, які б допомогли реалізувати проекти очищення нашої головної водної артерії – річки Дніпро. Окрім того, зазначає Іван Козинець, слід «заборонити здавати в довгострокову оренду та надання у власність прилеглих земельних ділянок у береговій зоні (100 метрів) приватним структурам і збільшити відповідальність великих підприємств за викид шкідливих речовин у річки». Що цікаво, екологи про все це говорять уже давно, та «віз», як мовиться, ні з місця. Тож виникає запитання: що повинно статися, щоб на проблему звернув увагу уряд країни, взявшись за її розв`язання?! Це щодо забруднення Дніпра. А ось із палінням листя, сміття і всього, що наш народ полюбляє палити восени, упоратися цілком під силу й місцевій владі – було б бажання. Скажімо, один із можливих варіантів боротьби з таким злом у своїй петиції до глави держави пропонує В`ячеслав Нарбут, на думку якого доречно було б запровадити за таке неподобство великі штрафні санкції. А Сергій Морголя, який наполягає на будівництві сміттєпереробного заводу в Хмельницькому, у своїй петиції звертає увагу на те, що понад 20 років це місто потерпає від смороду сміттєзвалища, яке знаходиться у його межах. «На кожних виборах ми чуємо одну й ту саму обіцянку від кандидатів про те, що сміттєпереробний завод буде побудовано, але все стоїть на місті. А в мерське крісло – завдяки цій обіцянці – вже влазить не перша людина, – обурюється автор петиції. – Гора зі сміття висотою як 10-типоверховий будинок росте і далі, отруюючи жителів міста. При цьому інвестори, готові збудувати цей завод, були, є і будуть. Але проблема в тому, що інвестувати вони готові тільки в завод, а не в кишені чиновників». Дорожня «карта» з вихилясами Що цікаво, у багатьох містах напередодні місцевих виборів узялися ремонтувати дороги. В Києві, приміром, привели до ладу площу Перемоги, частину бульвару Шевченка, що починається трохи нижче від метро і впирається у Хрещатик, і вулицю Сім’ї Сосніних, де спочатку поверх ям нанесли розмітку, а потім цей шматок, що більше був схожий на ділянку після проїзду важкого гусеничного транспорту, таки капітально відремонтували. Нині вовтузяться вздовж лінії швидкісного трамваю, причому з обох боків від нього. Щоправда, коли впораються з підземними колекторними мережами, поки невідомо: труби лежать, хлопці поряд є, роботи не видно. То там, то сям щось роблять і в Одесі, де стан доріг – то загалом окрема пісня й велике запитання до тамтешнього мера. А ось на межі Василькова, що в Київській області, і власне Васильківського району, відразу за горою, яку в народі називають Комісаровою, є смуга завдовжки з півсотні метрів – баюра на баюрі й баюрою поганяє. Ні мер міста, ні керівник району чомусь на неї не зважають. Мабуть, ніяк не можуть визначити, до міста чи до району той шматок дороги належить. Хлопці, що вам треба, щоб порозумітися в цьому питанні? Тож на тлі усього цього абсолютно логічним виглядає вимога Романа Мішкулинця запровадити для тих, хто кладе і ремонтує наші дороги, обов’язкову гарантію на свою роботу. «При оголошенні тендера на будівництво/ремонт дорожнього полотна, – зазначає автор петиції, – потрібно змушувати переможця тендера давати гарантію на свою роботу». Мовляв, якщо на відремонтованій ним ділянці дороги впродовж гарантійного терміну виникне яма, організація повинна відремонтувати все за власний рахунок. Більше того, якщо через ями на дорозі сталася ДТП, збитки, переконаний Роман Мішкулинець, теж має виплачувати той, хто ремонтував цю ділянку дорожнього полотна. Що й казати, це б дуже стимулювало ремонтників робити свою роботу якісно. Турбує громадян України і «беззаконня серед водіїв». Тож Богдан Лебедєв у своїй петиції до Президента пропонує «посилити кримінальну відповідальність для водіїв за порушення ПДР» – аж до довічного позбавлення волі, якщо є загиблі. Щоправда, про відповідальність пішоходів, які нерідко є справжньою причиною аварійних ситуацій, чомусь ні слова, проте це не робить проблему меншою: вона є, і про неї вже говорять досить гучно. До речі, якщо українці починають порушувати питання жахливої поведінки водіїв на дорозі, то часто-густо йдеться про водіїв маршруток, які «їздять, як їм заманеться, зупиняються, де хочуть, підрізають інші автомобілі, крутять ненависний шансон» тощо. Та є у проблеми, пов’язаної з маршрутками, й інший бік – стан самих мікроавтобусів, які експлуатуються досить інтенсивно, проте їхній парк оновлюється вкрай погано. «Нині в Україні основним видом міського транспорту є 20-річні маршрутки, якими керують не завжди адекватні водії, – звертається до Президента Клим Коваленко. – Класичного громадського транспорту в більшості областних центрів майже немає. Це неприпустимо для держави, яка прагне наближення до європейських норм. Україні потрібен якісний міський транспорт. Є багато схем залучення грошей на розвиток цієї справи, починаючи від кредитування й закінчуючи класичним інвестуванням». А щоб упоратись із проблемою, переконаний автор цієї електронної петиції, потрібно передусім «перемогти корупцію у сфері транспортних перевезень і… проводити закупівлі транспорту у вітчизняних виробників, що дасть чималий поштовх українській економіці». А Ігор Оплета, який теж стурбований станом в Україні пасажирських перевезень, звертає увагу на те, що в нас «здебільшого позакривали повністю або скоротили до мінімуму приміські залізничні сполучення», й пропонує відновити такі перевезення, що не тільки поліпшить життя людей, а й додасть Україні балів в очах міжнародної спільноти. Треба врятувати село й запровадити День волонтера Проте нагальних проблем, що лягли в основу звернень до Петра Порошенка, набагато більше, аніж ті, які вже перераховано. Комусь болить одне, комусь – інше, але за більшістю звернень – чиїсь долі й невирішені питання. Петиція учасника АТО, підполковника Дмитра Морганюка заслуговує на те, щоб навести її повністю: «Шановний пане Президенте, звертається до Вас бойовий офіцер, учасник АТО, підполковник Морганюк Дмитро Миколайович. Я проходжу військову службу у в/ч А2556, с. Солонка, Пустомитівського р-ну, Львівської обл.. Після першої ротації з зони АТО подав заяву (04.12.2014) на отримання земельної ділянки в сільську раду с. Солонка. Засідання ради відбулося 30 січня 2015 року, рішення №970 говорить про те, що відсутнє роз’яснення щодо порядку надання дозволів на розробку проектів землеустрою, щодо відведення земельних ділянок для учасників АТО, та ще не розроблений генплан села. Це як зрозуміти, це скільки часу потрібно на необхідні роз’яснення чи розробку плану? Я у Вас нічого не прошу, окрім виконання Ваших обіцянок». Тема АТО і людей, які виборюють мир на сході, а також тих, хто їм допомагає, насправді турбує дуже багатьох українців. Тож цілком закономірною видалася е-петиція Юрія Федорова, який – на знак вдячності усім тим, хто допомагав і допомагає відроджувати нашу армію, – пропонує запровадити в Україні День волонтера. Як мовиться, без коментарів, просто підтримуємо, і все. Натомість Олег Собчик нагадує Петрові Олексійовичу, що Україна – країна аграрна, й пропонує власну програму порятунку українського села. «За роки незалежності, – пише автор петиції, – влада сприяла розвитку крупного сільгоспвиробника, не звертаючи уваги на простого селянина. Це призвело до того, що агроолігархи багатіють і розвиваються, а прості селяни через безробіття і бідність змушені їздити по заробітках по Україні і за кордон. Агроолігархи купляють нову імпортну техніку із супутниковими навігаторами, а дрібні фермери і одноосібники працюють на металобрухті минулого століття. Чому так? Олігархи при владі сприяють олігархам на місцях? Кількість жителів села катастрофічно зменшується. І це нікого не хвилює». На думку Олега Собчика, щоб змінити ситуацію на краще, насправді потрібно не так і багато. Передусім «пільгове кредитування на придбання нової малогабаритної техніки (для обробітку до 10 га землі) й будматеріалів для побудови зерносховищ», а також «сприяння дрібному виробнику в продажі продукції без скупників-посередників» і «створенню в селі міні-підприємств з первинної переробки сільгосппродукції (наприклад крупорушка, виготовлення макаронних виробів, переробка молока тощо)». Звісно, сподіватися, що ця петиція набере достатню кількість голосів, принаймні наївно, та при цьому не варто забувати, що Україна – хоче наша влада того чи ні – таки країна аграрна, тож ігнорування проблем звичайного селянина, як кажуть у народі, до добра не доведе. Як не доведуть до добра й ігрища довкола інформаційної політики держави, яка існує тільки на папері чи на словах і зовсім не виливається у конкретні кроки, які Україна протиставляє нахабній брехливій інформполітиці агресора. Зважаючи на політику окремих телеканалів, де багато когось одного й зовсім мало – іншого, зважаючи на політику власне структури-регулятора й профільного міністерства, хотілося б певних змін. Тож захистити в Україні свободу слова й реформувати Нацраду з питань телебачення й радіомовлення просить у Президента лікар-психіатр, колишній політв’язень, який сидів у радянській буцегарні разом із Василем Стусом, Семен Глузман. «На загал я хотів одного – свободи слова у моїй країні, – пояснює він свою позицію, – котра тоді називалася Радянським Союзом. Дуже хотів, а в результаті отримав тюремний термін. Я дуже не хотів читати, слухати й бачити те, що нав’язували мені тисячі партійних ідеологів. Нині ж, півстоліття по тому, я не хочу бачити й чути тільки те, що мені пропонує Нацрада з питань телебачення й радіомовлення, яка володіє надмірною зоною компетентності, регламентуючи те, що насправді повинен регламентувати я, телеглядач і радіослухач». Зрештою, хіба не за те люди гинули під час Революції гідності, щоб бути вільними у вільній країні? Чи тоді була «політична доцільність», яка для окремих людей скінчилася в момент отримання посад, а зараз є «економічна доцільність» і війна на сході – й цими категоріями можна прикрити власну бездіяльність?! В будь-якому разі, аби сторіночка петицій не перетворилася на звичайний сміттєвий кошик, ще є час прислухатися до людей й звернути увагу на їхні больові точки.
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-1,0098628997803-/ /-pc-/
Top