counter
Архів Повернутись назад 12 Вересня 2016
12 Вересня
Суспільство Проросійські бойовики 37 разів порушили режим тиші на Донбасі За минулу неділю, 11 вересня, російсько-окупаційні війська 37 разів відкривали вогонь по позиціях українських захисників в зоні проведення антитерористичної операції (АТО), повідомляє прес-центр АТО. За даними штабу АТО, найбільше порушень режиму тиші було на Маріупольському напрямі - 20, на Луганському - дев'ять, на Донецькому - вісім. У повідомленні наголошується, що на Маріупольському напрямі бойовики в районі Водяного з забороненої Мінську домовленостями артилерії 122-го калібру обстріляли українські опорні пункти, а по захисниках Широкиного застосували міномети 82-го калібру. Також бойовики відкривали вогонь з БМП-2 у Широкиному. Крім того, Гранітне, Мар'їнку, Старогнатівку, Широкине і Талаківку бойовики обстрілювали з гранатометів, кулеметів і стрілецької зброї. На Луганському напрямі окупанти вели вогонь із БМП, протитанкового ракетного комплексу, гранатометів, кулеметів і стрілецької зброї по Новоолександрівці. На Донецькому напрямі провокаційні обстріли з боку противника велися по позиціях українських захисників в Авдіївці та Луганському з гранатометів, кулеметів і стрілецької зброї. «Обстріл і провокаційні дії окупантів носять переважно неприцільний і провокаційний характер з метою викликати вогонь з боку Збройних Сил України, але українські захисники неухильно дотримуються Мінських угод», - заявили в штабі АТО.
Суспільство оформление ленты  Паралімпіада-2016: Українці четвертого дня завоювали 12 медалей У четвертий день змагань на Паралімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро, 11 вересня, збірна України завоювала 12 медалей: шість золотих, три срібні і три бронзові. Про це повідомили в Національному паралімпійському комітеті України. Українські спортсмени Денис Дубров, Максим Кріпак і Дмитро Ванзенко на дистанції 200 м комплексним плаванням зайняли всі три призових місця. Українець Олексій Федін і спортсмен з Узбекистану завоювали по дві золоті нагороди одночасно на дистанції 100 м брасом, показавши однаковий час 1:04.94. Дебютантка Паралімпіади в Ріо Лейля Аджаметова встановила рекорд світу - на легкоатлетичній дистанції в бігу на 100 м. Спортсменка перевершила свій світовий рекорд 11.79 і отримала заслужене золото. Дебютанка Паралімпіади-2016 Зоя Овсій завоювала срібло, метнувши булаву на 22.21 м. В академічному веслуванні в одиночному човні спортсмен Роман Полянський завоював золоту нагороду. Він виступив з відривом у фіналі в чотири секунди - 4:39.56. У настільному тенісі Наталя Космина завоювала першу паралімпійську золоту нагороду в цьому виді спорту. На сьогодні в активі української збірної 49 нагород: 18 золотих, 13 срібних і 18 бронзових. У загальному заліку Україна посідає третє місце.
За кордоном Під час повені в Північній Кореї загинули 130 осіб - ООН В результаті повені в провінції Хамген-Пухта в Північній Кореї загинули не менше 130 осіб. Про це повідомляє Русская служба Би-би-си з посиланням на управління ООН з координації гуманітарних питань. За даними ООН, північнокорейська влада офіційно повідомила, що через тривалі дощі ще як мінімум 400 людей вважаються зниклими безвісти, а близько 100 тисяч залишилися без даху над головою. У КНДР заявили, що нинішня повінь стала найбільшим стихійним лихом в країні майже за 70 років. У повідомленні наголошується, що дощі, які спровокували потужну повінь на півночі країни, почалися ще в кінці серпня. В результаті з берегів вийшла річка Туманган, затопленими виявилися більше 100 км доріг і сільськогосподарські угіддя. Влада КНДР оголосила мобілізацію населення, а також відправили військових допомагати в ліквідації наслідків повені. Нагадаємо, 9 вересня влада Північної Кореї заявила, що провели п'яту випробування ядерної зброї. В ході цього випробування була підірвана найпотужніша боєголовка в історії ядерної програми КНДР.
Політика У МЗС анонсували зустріч Порошенка і Обами на полях Генасамблеї ООН Міністр закордонних справ України Павло Клімкін анонсував зустріч Президента України Петра Порошенка і Президента США Барака Обами в кулуарах Генасамблеї ООН. Про це він заявив в ефірі телеканалу «Інтер», повідомляє «Європейська правда». «Я думаю, обов'язково коротка зустріч буде», - сказав Клімкін, додавши, що Порошенко виступить на Генасамблеї ООН. Міністр також звернув увагу, що відбудеться два засідання Ради Безпеки ООН, в ході яких обговорюватимуться питання конфліктів на Близькому Сході і Сирії, а також авіаційної безпеки. За його словами, напередодні засідання Радбезу очікується остаточний звіт щодо авіакатастрофи малайзійського «Боїнга». Нагадаємо, 71-ша сесія Генеральної Асамблеї ООН відкриється 13 вересня в штаб-квартирі організації в Нью-Йорку.
Економіка оформление ленты  На Житомирському бронетанковому заводі на БМП-1 і БМП-2 замість російського адаптували німецький двигун На Житомирському бронетанковому заводі (ЖБТЗ) «адаптували» двигун фірми Deutz для встановлення на БМП-1 і БМП-2 замість російського УТД-20. Про це на своїй сторінці в соцмережі повідомляє Дмитро Тимчук. «Проблема з двигунами для БМП виникла практично від самого початку АТО (подібна продукція у нас не випускається). Зараз ця проблема повністю вирішена. Що маємо в результаті: - ресурс російського УТД-20 - 15 тис. км, тоді як «Дойтц» - 1 млн (!) км; - Німецький двигун на 83 «конячки» могутніший «росіянина»; - Двигун Deutz економічніше, легше за вагою, незрівнянно тихіше працює; - і вишенька на тортик: ціна нового (1-ша категорія) російського УТД-20 - 32 тис. дол., Deutz - близько 30 тис. дол...», - написав Тимчук. Також Тимчук підсумував, що «російське не тільки вбиває - воно гірше за всіма параметрами, ще й дорожче», маючи на увазі вартість і якість російських двигунів для бронетранспортерів.
Політика ЗМІ повідомили про можливу ротацію очільників силових відомств В Адміністрації Президента (АП) розглядають можливість відставки міністра внутрішніх справ Асрена Авакова, що спровокує ротацію в низці силових відомств, повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерела в АП. За даними джерела видання, в разі зняття Арсена Авакова з посади голови МВС цей пост може зайняти секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов. У свою чергу РНБО очолить нинішній глава Служби безпеки України (СБУ) Василь Грицак. Джерело додало, що спецслужбою керуватиме Павло Демчина - нинішній перший заступник голови СБУ. «Нічого особистого. Просто президент переконаний, що він повинен контролювати всіх силовиків, а Авакова він просто не вважає «своєю людиною», - сказав виданню високопоставлений представник АП. У свою чергу в оточенні Арсена Авакова також впевнені, що Петро Порошенко не проти змінити міністра внутрішніх справ, пише РБК-Україна. Нагадаємо, в понеділок, 29 серпня, Президент Петро Порошенко оголосив про відставку Бориса Ложкіна з посади голови Адміністрації Президента і призначення на його місце Ігоря Райніна.
За кордоном За рейдерство в Україні каратимуть ув`язненням на 8 років і конфісковуватимуть майно Міністерство юстиції та Нацполіція об`єднали зусилля для боротьби з  рейдерством. Відомства у понеділок, 12 вересня, підписали Меморандум щодо співпраці. Про це на брифінгу заявив міністр юстиції Україні Павло Петренко, передає кореспондент АСН. «Одне з основних завдань влади - це захист прав власності... Питання прав власності, захисту прав бізнесу - пріоритетне для Міністерства юстиції... Але в Україні є ганебне явище - рейдерство... Це породило 20-30 рейдерських, злочинних груп, які діяли останні два десятиріччя... Останнім часом рейдерські групи активізували свої дії, зокрема через затягування справ у судах... Важливо, щоб рейдерство відійшло у минуле, було остаточно знищено», - заявив Павло Петренко. Для цього, за словами міністра, необхідно прийняти Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження європейських стандартів захисту прав власності та економічних інтересів громадян та інвесторів (5067 від 05.09.2016). «Нами напрацьований комплексний законопроект для боротьби з рейдерством... Цей законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді... Депутати мають об`єднатися та наступного пленарного тижня прийняти цей закон», - додав Петренко. Він підкреслив, що законопроект посилює кримінальну відповідальність, передбачає до 8 років ув'язнення та конфіскацію майна рейдерів.   «Тепер важливо, щоб Меморандум не залишився папірцем, а став дієвим механізмом для боротьби з рейдерством», - заявила голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе
Події оформление ленты  У Рівному невідомі кинули вибухівку у двір нардепа У Рівному в ніч на понеділок, 12 вересня, у дворі будинку народного депутата Юрія Вознюка прогримів вибух. Про це повідомив сам депутат на своїй сторінці в Facebook. «О 2:25 у дворі пролунав потужний вибух. Повністю згоріла альтанка. Жодних горючих речовин там не було. Від вибуху до повного згоряння пройшло більше 15 хвилин», - заявив він. За словами поліції, невідомий підпалив дерев'яну альтанку на території приватного будинку. Вогнем знищено покрівлю будівлі для відпочинку і дерев'яний паркан поблизу нього. На момент пожежі в будинку перебувало подружжя і малолітня дитина. Ніхто з них не постраждав. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 194 Кримінального кодексу України. Поліцейські з`ясовують всі обставини події та осіб, причетних до злочину.
Події оформление ленты  У Рівненській області затримали трьох фігурантів «бурштинової мафії» У Рівненській області в рамках боротьби з незаконним видобутком бурштину правоохоронці затримали прокурора Сарненського району та двох організаторів незаконної справи. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. «Сьогодні, 12 вересня, слідчі Головної військової прокуратури ГПУ, оперативники Департаменту захисту економіки Національної поліції, ГУ БКОЗ СБУ спільно з загоном спецпризначення КОРД затримали ще одного прокурора і двох організаторів незаконного видобутку бурштину», - заявив міністр. Нагадаємо, що в липні 2016 правоохоронці провели спецоперацію із затримання організаторів «бурштинової мафії» в Рівненській області. До складу її входили перший заступник прокурора Рівненської області, чинні та колишні працівники поліції, співробітники СБУ, а також представники криміналітету.  
Суспільство Прокурор, який влаштував ДТП в Мукачеві, не був п`яний - Деканоїдзе Закарпатський прокурор, який 10 вересня в Мукачеві влаштував перегони з поліцією і врізався в паркан, не був у стані алкогольного сп'яніння. Про це заявила голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе, передає телеканал «112 Україна». «У нас є закон, і ми повинні обов'язково провести службову перевірку, щоб у нас була законодавча база. Так, такий факт був. Так, за моєю інформацією і по відео, людина перебуває не в стані алкогольного сп'яніння. Коли він говорив, що він був не за кермом, то по відео видно, що був за кермом. Ми будемо приймати необхідні рішення», - підкреслила вона. Раніше повідомлялося, що в ніч на 10 вересня в Мукачеві Закарпатської області 26-річний працівник прокуратури влаштував ДТП, намагаючись сховатися від патрульної поліції. Під час погоні прокурор не впорався з керуванням і на тротуарі зніс металеву огорожу магазину. Поліцейські наздогнали водія-прокурора і після того, як він вдарив одного з правоохоронців, наділи на нього наручники.
Політика Росія не відповіла на запит України про допит Януковича Україна не отримала відповіді від РФ щодо допиту екс-президента України Віктора Януковича, але це не завадить судити його заочно. Про це на брифінгу 12 вересня заявив міністр юстиції України Павло Петренко, повідомляє кореспондент АСН. «Станом на даний момент, на дану хвилину відповіді від Міністерства юстиції наших східних сусідів нам не надійшли. Коли може бути відповідь? Враховуючи, що РФ фактично завжди порушує міжнародні договори, я не можу сказати, коли нам чекати на відповідь. Але повторюся, що ми зробили усі формальності, щоб слідчі завершили розслідування та передали справу на засідання у формі заочного провадження», - заявив він. Нагадаємо, раніше українська сторона звернулася до РФ щодо готовності організувати допит Віктора Януковича на території України.
Суспільство В Україні рейдерством займаються охоронні фірми - Деканоїдзе Охоронні фірми наймають «тітушок» для рейдерських захоплень. Про це на брифінгу 12 вересня заявила голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе, повідомляє кореспондент АСН. «Сьогодні є велика кількість охоронних фірм, які реально займаються у нас рейдерством. Існують охоронні фірми з хорошою інфраструктурою, які надають охоронні послуги, дають гарантії і дійсно займаються справою. Але є фірми, які збирають людей протягом кількох годин, платять їм, а потім використовують цих, як називають, «тітушок» у своїх рейдерських цілях», - заявила глава Нацполіції. Вона висловила надію, що роботу таких охоронних фірм буде припинено. За словами Деканоїдзе, в боротьбі з рейдерством «дуже важливо досудове слідство». «Тому ми повинні об`єднати зусилля для того, щоб викорінити рейдерство. Для цього необхідні три складові: законодавча база, судова система і наявність політичної волі», - сказала вона. Нагадаємо сьогодні Мін`юст і Національна поліція підписали меморандум про об`єднання зусиль у боротьбі з рейдерством.
Події Стрілянину в одеському трамваї влаштував військовослужбовець - поліція Стрілянину з травматичної зброї в трамваї в Одесі в неділю, 11 вересня, влаштував військовослужбовець. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» повідомила заступник начальника відділу комунікації управління Нацполіції в Одеській області Анастасія Якубенко. За її словами, військовослужбовець 1995 року народження, учасник конфлікту, дістав пістолет травматичної дії та скоїв кілька пострілів. В результаті постраждала жінка 1992 року народження, яка не була учасницею конфлікту. За фактом бійки розпочато кримінальне провадження за статтею «хуліганство». «Учасники конфлікту доставлені у відділ поліції, матеріали справи будуть передані до військової прокуратури», - повідомили в поліції. Нагадаємо, 11 вересня в трамваї №5, що їхав по Французькому бульвару в Одесі, між пасажирами стався конфлікт, який переріс у стрілянину.
За кордоном РФ і Китай проводять спільні маневри в Південнокитайському морі Китай і РФ почали спільні військові навчання, які триватимуть вісім днів і міститимуть симуляцію захоплення острова в морі, де є багато спірних островів, про це передає Deutsche Welle. Російський і китайський флоти 12 вересня розпочали спільні військові навчання в Південнокитайському морі. Програма «Загальна море 2016» триватиме вісім днів і включає в себе застосування кораблів, авіації, бронемашин-амфібій, підводних човнів і морської піхоти. Планується виконання таких завдань, як маневри оборонного характеру, симуляція боїв з підводними човнами, а також захоплення морськими піхотинцями острова ворога. РФ і Китай поглиблюють військове співробітництво між збройними силами двох країн. З 2012 року це п'яті військові маневри флотів Китаю і Росії.
Політика Депутати приймуть закон про спецконфіскацію наступного тижня Верховна Рада має прийняти закон про спецконфіскацію наступного пленарного тижня. Єврокомісія дала згоду на прийняття закону про спецконфіскацію. Про це журналістам 12 вересня заявив міністр юстиції Україні Павло Петренко, повідомляє кореспондент АСН. «Наші європейські партнери, експерти з Єврокомісії безпрецедентно першими опублікували свій звіт щодо аналізу закону про спецконфіскацію. Фактично усі положення доопрацьованого законопроекту підтримуються експертами з Єврокомісії... Депутати мають максимально швидко прийняти цей закон. Вони і так втратили багато часу. Тому я звертаюся до депутатів, щоб вони відкинули маніпуляції та міфи, які поширювали певні експерти, що закон є поганим. Він погоджений з європейськими експертами, тому має голосуватися наступного пленарного тижня, якщо у них буде така політична воля»,- заявив він. Він пояснив відмінність запропонованого законопроекту від норм законодавства, які є зараз. Раніше, щоб конфіскувати кошти за окремим епізодом, треба довести всі епізоди до вироку суду, а тепер вони можуть бути виокремлені в окреме провадження. Законопроект передбачає процедуру цивільної спецконфіскації та буде стосуватися посадових осіб, найвищих державних службовців, які вчинили корупційні злочини. Визначати винуватість чиновників буде суд і НАБУ. «Передбачається окремий судовий процес за всіма правилами захисту права власності і винесення рішення суду. В окремому провадженні особа має довести законність походження арештованих коштів, якщо вона цього не робить, то гроші конфісковуються. Ми фактично використовуємо модель, яка є в Італії. Ця модель є запорукою того, що оточення Януковича потім не зможе через міжнародні суди відсудити збитки. Україна буде повертати майно та поповнювати бюджет швидше, ніж буде закінчуватися розгляд цих великих справ», - сказав Петренко. Нагадаємо, 14 липня 2016 року проект закону про  спецконфіскацію був відкликаний для доопрацювання.
Події оформление ленты  Слідчі військової прокуратури проводять обшуки в магазині сина затриманого податківця Головача (фото) Слідчі військової прокуратури проводять обшуки в магазині, що належить синові затриманого раніше податківця Андрія Головача. Заклад розташований на вулиці Хрещатик 24, передає 112 канал. Нагадаємо, раніше генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що у всіх затриманих у «справі податківців» буде конфісковано майно. Цю заяву він зробив після арешту колишнього першого заступника голови Державної податкової служби (зараз Державна фіскальна служба) генерал-полковника Андрія Головача. Також були затримані ще чотири чиновники податкових органів часів Клименко. У ГПУ повідомили, що вони підозрюються в незаконному відшкодуванні ПДВ підприємствам з ознаками фіктивності, які перебували під контролем Януковича, Азарова і Клименка, на суму 3 млрд 166 млн 90 тис. грн.
Суспільство Зеленський прокоментував свій скандальний виступ у Юрмалі На продюсера студії «95 квартал» і шоумена Володимира Зеленського обрушився скандал після виступу в Юрмалі. В одному зі своїх номерів комік показав Україну в світлі «жебраки» і порівняв з «актрисою німецького фільму для дорослих». Показ України в негативному світлі викликав бурхливу реакцію у користувачів Мережі. Сам же Володимир Зеленський вже прокоментував цей інцидент. «Шановні друзі, заздрісники і всі, кого забув або не знаю. Я відповім у тій формі, яку вважаю вірною. Жарт, що викликав бурхливе обговорення, не має двох або трьох смислів. Суть цієї репризи дуже проста: досить брати кредити, за які відповідати нашим дітям і онукам, а також тим, хто житиме після нас. Ми гордий народ, не жебраки. Все. Тут немає більше інших смислів. Жарт про вчинки нашої влади, не про людей і не про нашу Україну. Не треба вдавати з себе культурних археологів, а також вишукувати в творчості «95 кварталу» те, чого немає і ніколи не буде. Ми любимо Україну і боремося за її свободу». Про це В. Зеленський написав у себе в Facebook.
Політика Міністр юстиції обіцяє назвати імена політиків-рейдерів Деякі народні депутати України підтримують рейдерство. Про це на брифінгу 12 вересня заявив міністр юстиції Україні Павло Петренко, передає кореспондент АСН.   «Є політики, які підтримують рейдерство... Треба називати прізвища політиків та посадовців, які намагаються захищати рейдерів. Я хочу відповідально заявити, якщо хтось з політиків буде звертатися до Міністерства юстиції з проханням лояльно підходити до так званих горе-посадовців чи горе-бізнесменів, то я буду виходити у публічну площину та буду публічно називати їхні прізвища», - заявив міністр юстиції. Петренко додав, що «такі тенденції вже з'являються. Тому будемо називати прізвища. По-іншому цю заразу не прибрати», - вважає він. Раніше повідомлялось, що за даними поліції, охоронні фірми наймають «тітушок» для рейдерських захоплень. Нагадаємо, сьогодні Мін`юст і Національна поліція підписали меморандум про об`єднання зусиль у боротьбі з рейдерством.
Події У Херсоні сварка переросла в стрілянину: є постраждалі У Херсоні увечері в суботу, 10 вересня, словесна перепалка переросла в стрілянину, в результаті якої поранення отримали двоє жителів міста, повідомили в херсонській поліції. За даними поліції, двоє хлопців з подругами розмовляли біля під'їзду однієї з багатоповерхівок. Поруч проходив чоловік в нетверезому стані, він в грубій формі почав спілкуватися з компанією, а потім дістав пістолет і почав стріляти. В результаті стрілянини 21-річний хлопець отримав вогнепальне поранення стегна, 20-річний - вогнепальне поранення лівого передпліччя. Поліція встановила, що тілесних ушкоджень потерпілим завдав 32-річний місцевий житель з травматичної зброї марки «Зоракі». Затриманий розповів, що напередодні знайшов пістолет на зупинці громадського транспорту і вранці збирався віддати зброю в поліцію. Зараз він стверджує, що саме постраждалі першими напали, а він стріляв з метою захисту. За цим фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками ч.4 ст.296 Кримінального кодексу України «Хуліганство» (карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років). Проводяться необхідні слідчі дії.
Політика Верховний суд має запрацювати до лютого 2017 року Судова гілка влади потребує тотального оновлення. Про це на брифінгу 12 вересня заявив міністр юстиції Україні Павло Петренко, передає кореспондент АСН. «З 30 вересня у нас починає діяти нова редакція Конституції у частині судової реформи. Ми починаємо через публічні конкурси обирати голову Верховного суду, який має стати реальним протягом наступних шести місяців... Новий Верховний суд має запрацювати до лютого наступного року, почне задавати нову тенденцію», - заявив міністр юстиції. За його словами, стара судова система не здатна боротися з корупцією та рейдерством. «Зараз у нас є унікальний шанс. Бо чесний суд потрібен не тільки бізнесу, а кожному простому українцю... Дуже важливо, щоб українські юристи повірили в ці конкурси та прийшли на ці конкурси, власними руками зробили судову систему. Вперше в історії України на всі посади суддів, починаючи з голови Верховного суду, допускаються люди, які не працювали в судовій системі. Це професійні адвокати та науковці», - додав він.
Суспільство У Порошенка відповіли Зеленському цифрами на скандальний виступ Резонансний скандал навколо пародії на українського президента Петра Порошенка, який був показаний студією «95 квартал» на фестивалі в Юрмалі, прокоментував Юрій Бірюков, радник П. Порошенка. Про це сказано в його повідомленні в Facebook. «Передбачуваність, увесь Facebook вирує щодо Володимира Зеленського. Він відповів передбачувано - «у вас немає почуття гумору, а я - патріот 20 років». Не менш передбачувано - знайшлися й ті, які закидають тезу «порохоботи мочать Зеленського, що він сміявся над Порошенком». І ще передбачувано знайшлися ті, хто пише тезу «а в чому він збрехав?» - повідомив Бірюков. За його інформацією, цифри зовнішнього українського боргу «для мене були не найбільш пріоритетним знанням» і його здивував пост Пилипа Духлія про стан справ в економіці України, «і він трохи очманів». Бірюков привів кілька висновків з повідомлення, яке було опубліковано, виходячи з даних НБУ. «У числах зовнішнього держборгу України, де в одному кошику і борг уряду, і борги державних підприємств, і держгарантії - при нинішньому президенті Порошенку сума почала значно зменшуватися», - додав Бірюков. «За два військових роки, втративши частину території, втративши частину промисловості, втративши ринки збуту - прямий борг уряду виріс на 6 млрд дол, на тлі зниження боргів держкомпаній», - додав він. Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський прокоментував свій скандальнй виступ у Юрмалі.
Суспільство Скандальний суддя Чаус отримав хабар в $150 тис. у справі пенсіонерки, яка торгувала димедролом Суддя Дніпровського районного суду м.Києва Микола Чаус отримав хабар ву розмірі $150 тис. у справі про торгівлю димедролом. Про це повідомляє видання «Наші гроші» з посиланням на дані Реєстру судових рішень. «Обвинуваченою у справі є Світлана Сасевич. Це 74-річна жінка з м.Боярки Київської області. 9 серпня суддя Чаус визнав її винною за ст. ч. 1 ст. 311, ч. 3 ст. 311, ч. 3 ст. 321, ч. 4 ст. 321, ч. 1 ст. 307 КК України. У судовій постанові повідомляється, що в 2013 році Сасевич купувала і продавала димедрол, трамадол, зопіклон, псевдоефедрин», - йдеться в повідомленні видання. Відзначається, що пенсіонерку засудили до п'яти років позбавлення волі без конфіскації майна, одночасно звільнивши її від відбування покарання з випробувальним терміном на 1,5 року. У той же час санкції статей передбачали покарання до 10-12 років позбавлення волі. У поданні до Верховної Ради про згоду на затримання Чауса зазначено, що провадження проти судді відкрито ще в березні 2016 року за заявою дочки обвинуваченої. За її словами, суддя вимагав у матері $100 тис., пізніше суму хабара збільшили. Нагадаємо, що суддя Микола Чаус звинувачується в отриманні хабара в розмірі $150 тисяч. За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, суддя Микола Чаус перебуває в анексованому Росією Криму.
Суспільство Колишній губернатор Київської області Мельничук знайшовся У понеділок, 12 вересня, стало відомо, що колишній очільник Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук, якого розшукувала дружина і поліція, знайшовся. Про це заявила на своїй сторінці в Facebook кореспондент телеканалу NewsOne з посиланням на слова адвоката Юрія Сухова. «Максим Мельничук знайшовся. Адвокат Юрій Сухов повідомив, що колишній губернатор просто трохи відпочивав», - заявила журналістка Катерина Лісунова. Адвокат повідомив, що Мельничук найближчим часом виступить із заявою в Facebook. Що стосується будинку Мельничука, то він до цього часу стоїть опломбований і там нікого немає. Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що слідство вивчає роль очільника Київської облдержадміністрації Максима Мельничука в історії з хабарем, за підозрою в якому був затриманий заступник Мельничука Ігор Любко.
Події Розвідка повідомила про втрати бойовиків в зоні АТО Упродовж 10-11 вересня в зоні проведення антитерористичної операції (АТО) загинули четверо та отримали поранення п’ятеро військовослужбовців з боку противника. Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook, передає кореспондент АСН. «Протягом 10-11 вересня загинуло четверо та поранено п’ятеро військовослужбовців 9 окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ), сотої окремої мотострілецької бригади (Донецьк) та окремої артилерійської бригади 1 АК (Донецьк) ЗС РФ, а також 6 окремого мотострілецького полку (Стаханов) 2 (Луганськ) АК ЗС РФ. Найбільших втрат зазнали підрозділи сотої окремої мотострілецької бригади (Донецьк) 1 АК ЗС РФ, які ведуть систематичні обстріли сил АТО у напрямку населеного пункту Мар’їнка», - йдеться у повідомленні.
Економіка Новим пенсіонерам змінили порядок призначення субсидій Для безробітних пенсіонерів, які не мають інших доходів, крім пенсії, при призначенні субсидії буде враховуватися дохід не за минулий рік, а за останній місяць перед зверненням за субсидією, тобто в розмірі їхніх пенсій. За інформацією прес-служби Мінсоцполітики, таку постанову Кабміну було прийнято 8 вересня. За даними відомства, раніше людям, які цього року вийшли на пенсію і які не працюють з того часу, відмовляли в нарахуванні житлової субсидії, так як, відповідно до порядку призначення субсидії, брався дохід за минулий рік, коли вони ще працювали. У червні 2016 року голова Мінсоцполітики Андрій Рева прогнозував, що число одержувачів субсидій в країні збільшиться з 5,5 мільйона до 9 мільйонів домогосподарств. Раніше ми повідомляли, що житлові субсидії будуть нараховуватися по-новому.
Економіка Гройсман заявив, що житлові субсидії отримають усі, хто потребує Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що фінансування субсидій для компенсації зростання тарифів відбудеться з дотриманням усіх планів і в повному обсязі. Про це він заявив під час селекторної наради з керівниками місцевих органів виконавчої влади з питань соціального захисту населення, передає кореспондент АСН. «Все буде нормально, ми всіх профінансуємо, все буде абсолютно стабільно», - сказав глава уряду.  Прем`єр-міністр наголосив також, що обсяг субсидій буде таким, щоб на поточний момент максимально допомогти уразливим верствам населення, а потім шляхом монетизації субсидій стимулювати їх економити ресурси.  «Ми будемо фінансувати підтримку кожного конкретного громадянина в Україні, який потребує такої допомоги», - сказав він.
За кордоном ОБСЄ проігнорує вибори в Держдуму Росії в Криму Вибори на території Російської Федерації становлять інтерес для міжнародних спостерігачів. Про це повідомив «Известиям» голова місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Ян Петерсен. «Всі регіони і вся Росія. Довгострокові спостерігачі, яких розподілили по країні, повинні спостерігати за всією вашою територією. Але так як ОБСЄ працює, ґрунтуючись тільки на консенсусі всіх країн - членів ОБСЄ, Крим не потрапляє під частину нашого спостереження», - заявив співрозмовник. Відповідаючи на запитання, чи визнає ОБСЄ результати виборів на Кримському півострові, той додав: «Про півострів у нашій доповіді не буде нічого». За словами Яна Петерсена, наступного тижня в Росію приїдуть близько 300 спостерігачів від БДІПЛ. «Що стосується довгострокових спостерігачів, то точна цифра - 64 особи. Вони перебуватимуть тут протягом місяця», - додав він. Нагадаємо, генсек ОБСЄ заявляв, що збройна місія ОБСЄ на Донбасі поки не обговорюється.
За кордоном Ходорковський уже почав підбирати заміну Путіну Екс-російський олігарх Михайло Ходорковський запустив свій проект «Замість Путіна», основна мета якого вибрати суперника нинішнього глави Росії на виборах в 2018 році. У понеділок, 12 вересня, для цієї мети був запущений спеціальний сайт, де буде визначено список кандидатів. Про це пише видання Сегодня. «Будь-хто охочий зможе проголосувати за будь-кого з них, а на останньому етапі журі за підсумками голосування вибере майбутнього кандидата в президенти Росії», - йдеться в повідомленні. У разі необхідності М. Ходорковський пообіцяв надати підтримку обраному кандидату - інформаційну, юридичну та допомогу з організацією штабу і збором підписів. Зараз у списку значиться 14 осіб, він буде розширюватися. Незабаром запропонувати свого кандидата зможе будь-хто.
За кордоном Москва відкинула умови МЗС України на проведення виборів до Держдуми РФ Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Росія «не готова сприймати» будь-які вимоги щодо проведення виборів в Державну думу РФ в Україні, передає РБК. За його словами, озвучені МЗС України умови можливості проведення виборів «не можуть братися до уваги за будь-яких обставин». «Росія не готова обговорювати електоральний процес на своїй території ні з якими країнами», - підкреслив Пєсков. Нагадаємо, що У Міністерстві закордонних справ України назвали умови, за яких можливе проведення виборів в Держдуму РФ в російських дипломатичних установах на території України. «Проведення виборів депутатів Державної думи Росії в приміщеннях російських диппредставництв на території України можливе лише після відмови російської сторони від проведення виборів на окупованих територіях України, а також після вилучення з федеральних списків кандидатів у депутати, висунутих російськими політичними партіями, включених в регіональні групи, які охоплюють тимчасово окуповані РФ території України», - заявили в українському МЗС. Вибори в нижню палату Держдуми РФ пройдуть 18 вересня. Раніше в російському Центрвиборчкомі повідомили, що в Україні планується відкрити чотири виборчі дільниці: одну в Києві і по одній в російських генконсульствах в Одесі, Харкові та Львові.
Економіка Гройсман порахував розмір субсидій, які отримують українці Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що обсяг субсидій буде таким, аби сьогодні максимально допомогти вразливим верствам населення, а потім шляхом їх монетизації стимулювати їх економити ресурси. Про це він заявив під час селекторної наради з керівниками місцевих органів виконавчої влади з питань соціального захисту населення, передає кореспондент АСН. «Я наведу кілька прикладів: припустімо, двокімнатна квартира 50 кв. м, склад сім'ї - три особи, дохід на сім'ю - 7 тис. грн. Обов'язковий платіж після підвищення цін - 2 520 грн, але платіж з субсидією буде 876 грн. Для сім'ї на чотири особи з загальним доходом 9 тис. грн платіж із субсидією становитиме 1 332 грн. Для сім'ї з двох пенсіонерів платіж становитиме 387 грн (із субсидією). Ось наша відповідь всім популістам», - пояснив Гройсман. Гройсман зазначив, що уряд працює над питанням переходу до монетизації невикористаного залишку субсидії. «Далі - монетизація субсидій, монетизація економії субсидій, якщо будуть менше споживати і заощаджувати, цю економію ми повинні перераховувати людям», - сказав він. Він відзначив, що політика тарифоутворення має бути прозорою і зрозумілою. «Місцеві ради і обласні ради ведуть розрахунки і ухвалюють рішення щодо цін і тарифів, а потім передають свої пропозиції до Національної комісії з електроенергетики та комунальних послуг», - сказав Гройсман.
Події оформление ленты  Щодо прокурора з Мукачева завели дві кримінальні справи В результаті нападу мукачівського прокурора на патрульний наряд троє поліцейських звернулися за медичною допомогою в лікарню, повідомили в місцевій поліції. «У одного - закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, ушкодження обличчя. У іншого - синці на передпліччі. У третього - садна ноги і ліктя. Один з поліцейських залишений на лікування в Ужгородській ЦМКЛ», - йдеться в повідомленні ГУ Національної поліції в Закарпатській області. За даними правоохоронців, затриманий прокурор вів себе неадекватно, чинив опір: одного патрульного вдарив в обличчя, іншого схопив за руку. «Від того чувся різкий запах алкоголю. Жодних документів на право керування він не мав. Пропонував «вирішити ситуацію» на місці», - заявили патрульні. При цьому огляд водія на стан алкогольного сп'яніння патрульним зробити так і не вдалося. Не останню роль в цьому зіграла і незрозуміла поведінка самих лікарів, заявили в поліції. За фактом нічного інциденту з прокурором розпочато слідство у двох кримінальних провадженнях: 286 ч.1 (порушення правил безпеки дорожнього руху) і ст.345 ч.2 Кримінального кодексу України (умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу тілесних ушкоджень). Також призначено службову перевірку. Раніше повідомлялося, що в ніч на 10 вересня в Мукачеві Закарпатської області 26-річний працівник прокуратури влаштував ДТП, намагаючись сховатися від патрульної поліції. Під час погоні прокурор не впорався з керуванням і на тротуарі зніс металеву огорожу магазину. Поліцейські наздогнали водія-прокурора і після того, як він вдарив одного з правоохоронців, наділи на нього наручники.
Суспільство У Києві затримали пропагандистку «русского мира» У Києві співробітники Служби безпеки України (СБУ) затримали прихильницю «русского мира», яка за вказівкою російських кураторів вела антиукраїнську пропаганду, повідомили в прес-центрі СБУ. За даними спецслужби, зловмисниця разом зі спільниками використовувала одну з соцмереж для поширення закликів до насильницької зміни діючої влади і організації зазіхань на територіальну цілісність і недоторканність України, а також фінансової підтримки терористів окупованого Донбасу. Крім того, жінка, ім'я якої не розголошується, керувала рядом антиукраїнських угруповань в соцмережах. Пропагандистці «русского мира» оголошено про підозру за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. Їй обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Раніше повідомлялося, що в Сумах співробітники СБУ провели обшук за місцем проживання засновника «Російського культурного центру» в рамках розслідування злочинів проти основ національної безпеки України.
Події оформление ленты  У Києві пов’язали «рішалу». За 30 тисяч доларів обіцяв продовжити термін перебування на посаді судді (фото), (відео) Сьогодні біля Адміністрації Президента України у Києві працівники прокуратури Київської області спільно зі співробітниками Головного управління БКОЗ СБУ затримали чоловіка, який за 30 тисяч доларів США пообіцяв судді продовжити термін його повноважень, про це повідомила прокуратура Київської області.  За даними правоохоронців, наприкінці серпня поточного року зловмисник запропонував одному з суддів м. Києва, п’ятирічний строк повноважень якого закінчився, за грошову винагороду в розмірі 30 тис. доларів США отримати позитивну рекомендацію ВККСУ та позитивне рішення Верховної Ради України щодо обрання на посаду судді безстроково, та окремо за винагороду в розмірі 500 доларів США - за прискорення отримання позитивного висновку спецперевірки, яка проводиться Службою безпеки України.   Після отримання вказаних коштів правопорушника затримано правоохоронними органами за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 (шахрайство) КК України.   Журналісти АСН стали свідками події. Слідчі дії тривали кілька годин. Затриманий за цей час не вимовив жодного слова. Відео і фото: АСН
Політика Євросоюз засудив вибори до Держдуми РФ в окупованому Криму Європейський Союз засудив проведення Росією виборів до Державної думи в окупованому Криму і Севастополі. Про це заявила прес-секретар Європейської комісії Майя Кочьянчич на брифінгу в Брюсселі, передає «Європейська правда». «Все, що стосується ситуації з виборами до Держдуми РФ і голосування в Криму, ЄС засуджує, не визнаючи незаконним анексії Криму та Севастополя. Ми в черговий раз підкреслюємо нашу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України», - сказала вона. При цьому вона підкреслила, що спостерігачі ОБСЄ, запрошені для моніторингу російських виборів, не будуть проводити ніякої діяльності в анексованих Криму і Севастополі. Нагадаємо, МЗС України висловив протест у зв'язку з проведенням парламентських виборів РФ в окупованому Криму і заборонив проводити голосування на дільницях у диппредставництвах РФ на території України. Вибори в нижню палату Держдуми РФ пройдуть 18 вересня. Раніше в російському Центрвиборчкомі повідомили, що в Україні планується відкрити чотири виборчі дільниці: одну в Києві і по одній у російських генконсульствах в Одесі, Харкові та Львові.
Події У Тернопільській області агрофірма отруїла ціле село, поліція завела справу У Тернопільській області одна з агрофірм протягом трьох днів за допомогою літака проводила обприскування своїх соняшникових полів хімікатами для прискорення росту рослин, що спровокувало отруєння рослин на приватному городі і проблеми зі здоров'ям у місцевого населення, повідомили в обласній поліції. За даними правоохоронців, аграрії грубо порушили правила безпеки. Зокрема, вони проводили обприскування посівів хімікатами в неприпустимій близькості від населеного пункту Шманьківці і не попередили сільраду за три дні до його початку. «Багато жителів села скаржилися на погане самопочуття і загальне нездужання під час проведення цих сільськогосподарських робіт», - заявили в поліції, додавши, що у одного жителя села Шманьківці лікарі діагностували гостре отруєння і направили його на лікування до реанімаційного відділення лікарні. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст. 239 КК України - забруднення або псування земель речовинами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля. Розмір завданих збитків встановлює спеціальна комісія.
Суспільство Миколаїв допоможе Львову утилізувати сміття Миколаївський міський полігон тимчасово прийме тверді побутові відходи зі Львова. Про це у Facebook інформує градоначальник Миколаєва Олександр Сенкевич. Таке розпорядження він підписав 10 вересня цього року. «До мене звернувся мер Львова Андрій Садовий із проханням про тимчасове розміщення твердих побутових відходів на полігоні ТПВ Миколаєва. Я вже підписав відповідне розпорядження і поясню чому. Наразі ще до кінця не вирішена ситуація з Грибовицьким сміттєзвалищем. Я вважаю, це правильно, що українські міста допомагають Львову з утилізацією відходів», - заявив співрозмовник. За словами Сенкевича, збільшення кількості сміття на полігоні не вплине на екологічну ситуацію в Миколаєві. Нагадаємо, велика пожежа, що спричинила людські жертви, сталася навесні 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львівській області.
Економіка Україна повинна скоротити «нереалістичний» бюджет, щоб задовольнити умови МВФ, - Данилюк Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що Кабмін повинен скоротити витрати державного бюджету, щоб повернути бюджет 2016 року до цілей, узгоджених із міжнародними кредиторами. Про це він заявив у інтерв'ю Bloomberg. «У нас був нереалістичний бюджет на 2016 рік», - заявив глава Мінфіну. При цьому він не уточнив, на які статті бюджету може бути направлено скорочення витрат. «Є величезні бюджетні ризики, і я працюю кожен день, щоб скоротити їх», - продовжив Данилюк. Данилюк підкреслив, що бюджет необхідно урізати через затримку з приватизацією і слабке відновлення економіки, оскільки ці фактори не забезпечили очікуваний рівень прибутків. Приватизація є «обов'язковою, стратегічною умовою», - додав він. Нагадаємо, що Рада директорів МВФ планує розглянути питання про виділення Україні наступного кредитного траншу 14 вересня. Програма фінансової допомоги МВФ у розмірі $ 17,5 млрд була схвалена в березні 2015 року строком на чотири роки. У 2015 році Україна отримала два транші за програмою в обсязі $ 5 млрд і $ 1,7 млрд.
Політика Конституційний суд включатиме два сенати та Велику палату Новий закон про Конституційний суд України (КСУ) передбачає конкурсні основи для призначення 18 суддів. Про це під час засідання круглого столу 12 вересня заявив член робочої групи з напрацювання нової редакції Закону «Про Конституційний суд України» Микола Оніщук, повідомляє кореспондент АСН. «Закон, який готується робочою групою, залишає кількісний склад Конституційного суду України. Це 18 суддів, які призначаються за поданням трьох суб'єктів: Президента, Верховної Ради та з'їзду суддів, вони призначають по шість суддів КСУ... Але Конституція та закон зобов'яже застосувати конкурсні основи для обрання суддів Конституційного суду. Це принципова новела закону», - заявив Микола Оніщук. За його словами, оновлений КСУ буде включати Велику палату, два сенати з дев’яти суддів та шість колегій. «Саме сенати будуть діяти як суд, розглядаючи конституційні скарги... Ми вважаємо, що дев’ять суддів є достатньою кількістю щодо визнання конституційності чи неконституційності тих чи інших актів... Новелою є також інститут Великої палати, до якої будуть входити два сенати КСУ. Ця Велика палата буде розглядати спірні питання. Основне завдання Великої палати - здійснення контролю за тлумаченням положень Конституції, законів, актів, Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради Автономної Республіки Крим», - додав він. При цьому керівник Головного департаменту правової політики АПУ Костянтин Красовський повідомив, що відповідний проект закону ще не передано до Ради з питань судової реформи. «Ми очікуємо його подання наприкінці тижня. Тому члени робочої групи наразі можуть говорити про загальні положення закону, які вони змогли погодити... Робота над текстом ще триває. Після цього проект буде оприлюднено на сайті Ради з питань судової реформи для подальшого обговорення», - додав він.
Суспільство оформление ленты  Етніка і сучасність: вітчизняні дизайнери представлять Україну в Торонто Український одяг - не лише вишиванка. І доведуть це світу 15 вітчизняних дизайнерів з усієї України. Вже 17 вересня кожен з них представить нашу країну і свій регіон у рамках українського фестивалю в Торонто. Проект назвали «Найулюбленіша».Автор ідеї - дизайнер Голда Виноградська, авторка національного центру дизайнерського мистецтва Fashion Globus Ukraine. Його робота спрямована на розвиток і популяризацію української модної індустрії. «Ми дуже раді, що нас запросили до Торонто, - каже Виноградська. - Цей фестиваль значний для українців у світі. За три дні він збирає понад 700 тисяч осіб». Юлія Кацьянова представить регіон східного Поділля. Дизайнер зробила вишивку по натуральній шкірі. На виробах застигли слова Ліни Костенко, Тараса Шевченка, Лесі Українки. Жінка Одеської області - з принтами якорів, кримчанка - з кримськотатарською вишивкою, буковинка - у легких шерстяних жакетах, наддніпрянки - в сукнях з петриківським розписом. «Все це виключно сучасний одяг», - пояснює Виноградська. «Це подія, що представляє українську культуру в світі, - упевнений представник Міністерства закордонних справ Олександр Данилейко. - І ми, як МЗС, готові його підтримати. Показ колекції в Торонто, а після і бізнес-форум, - це якраз той майданчик, яка дозволить показати те, що ми можемо. Ви знаєте, український фестиваль у Торонто - один з найбільших у Північній Америці, що стосується української тематики. Тому до нього прикута величезна увага медіа та українців діаспори. Українські ж дизайнери хочуть показати Україну сучасною, що зберігає свої традиції». Виноградська ж говорить, що мета проекту - не лише показати естетичну сторону, але і підтримати вітчизняну легку промисловість. «Для цього був створений каталог «Україна - Канада - 2016», в якому майже 80 українських дизайнерів і виробників одягу будуть представлені на канадському ринку, - розповідає вона. - Сподіваюся, нас зустрінуть із можливістю реального співробітництва. Надалі нас цікавить активність у Ізраїлі, Англії, Німеччині та інших країнах світу».
Політика У ГПУ заявили про наявність у Каськіва кількох будинків у Панамі Заступник генерального прокурора Євген Єнін підтвердив наявність у колишнього глави Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва ряду об'єктів нерухомості в Панамі. Про це він заявив у коментарі «Українській правді». За словами представника ГПУ, вартість одного об'єкта нерухомості перевищує 500 тис. євро. Також силовикам відомо про декілька дорогих об'єктів, вартість яких перевищує суму застави. «За наявною у нас інформацією, це не єдиний об'єкт, яким володіє Каськів у Панамі», - сказав він, не озвучивши загальну суму активів у Панамі. Нагадаємо, 8 вересня генеральний прокурор України Юрій Луценко підтвердив затримання екс-глави Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва в Панамі. Чиновник підозрюється в розкраданні державних коштів у 2012-2013 роках в сумі 7,5 млн грн.
Політика Суд залишив під арештом одного з головних податківців часів Януковича Апеляційний суд Києва залишив чинним рішення Голосіївського районного суду Києва про арешт колишнього першого заступника голови Державної податкової служби генерал-полковника Андрія Головача, підозрюваного в податкових махінаціях. Про це йдеться у відповіді Генеральної прокуратури на запит агентства «Українські новини». Апеляційний суд Києва залишив апеляційну скаргу адвоката без задоволення. При цьому не вказана дата рішення суду про обрання йому запобіжного заходу. Нагадаємо, що Андрій Головач і ще троє чиновників податкових органів часів екс-президента Віктора Януковича підозрюються в незаконному відшкодуванні ПДВ підприємствам з ознаками фіктивності, які перебували під контролем злочинної групи Януковича на суму 3 млрд 166 млн 90 тис. грн. Крім того, в понеділок, 12 вересня, слідчі військової прокуратури провели обшуки в магазині, що належить синові затриманого раніше податківця Андрія Головача.
Економіка Підвищення акцизів на цигарки у шість разів принесе додаткових 10 млрд. грн держбюджету, - експерт Якщо Кабінет Міністрів дослухається до Світового банку і підніме акциз на сигарети ушестеро, державний бюджет отримуватиме щороку додаткових 10 млрд. грн від сплати податку з продажу тютюнових виробів. Про це в екслюзивному коментарі АСН повідомив експерт з економічних питань Володимир Рябошлик. Він додав, що при цьому кратного здорожчння сигарет очікувати не варто, а от контрабанди тютюну з України поменшає. «Якщо ми піднімаємо акцизи і піднімаємо ціни на сигарети, не в шість разів у жодному разі, а удвічі-утричі, то ми зменшуємо доходи контрабандистів і створюємо ситуацію, коли не варто (вигідно – ред.) сигарети вивозити», - зазначив Рябошлик. Піднімати акциз потрібно поетапно впродовж двох років, вважає експерт. Він зазначив, що після підняття цін на сигарети в Україну все одно буде не вигідно завозити нелегально тютюн. Потенційними країнами, звідки можуть завозити тютюнову контрабанду він назвав Росію, Молдову та Казахстан.  «Останні 5 років Україна суттєво відставала у піднятті акцизів на тютюн. Суттєве підвищення акцизів відбулося в цих країнах – Молдова, Росія і Казахстан. Тому в цьому плані відбудеться невелике перевищення цін (на сигарети – ред.) над Росією і над іншими країнами, але не настільки велике, щоб воно виправдовувало усі ризики, клопоти і витрати на контрабанду. Тим паче, що від контрабанди в Україну той же росіянин, чи казах, чи молдаванин отримає наші знецінені гривні, а не долари, які він за підвищеним курсом зможе продати», - зазначив Рябошлик. Нагадаємо, Світовий банк вимагає від України підняти акциз на сигарети у шість разів. Україна має підвищити специфічну ставку акцизу на сигарети до 90 євро за 1000 штук відповідно до євроінтеграційних зобов’язань. На сьогодні цей показник становить 15 євро. 
Політика Суд заарештував хабарників із Київської облдержадміністрації Суд заарештував заступника голови Київської обласної державної адміністрації (ОДА) Ігоря Любка і начальника управління департаменту охорони здоров`я ОДА Юрія Пуденка, повідомили в Генеральній прокуратурі України (ГПУ). За даними ГПУ, суд 10 вересня обрав підозрюваним у хабарництві чиновникам запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з правом застави в сумі 1 млн грн. Наразі також розглядається питання про їх усунення. Нагадаємо, 9 вересня Генпрокуратура при отриманні 200 тис. грн хабара затримала заступника голови Київської ОДА і начальника управління зазначеної ОДА. Встановлено, що заступник голови Київської ОДА вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 200 тис. грн від виконуючого обов`язки директора департаменту АПК Київської ОДА за неперешкоджання у подальшій трудовій діяльності.
Суспільство Марія Гайдар відмовилася від громадянства РФ Радник голови Одеської обласної державної адміністрації Марія Гайдар звернулася з проханням про вихід із громадянства РФ. «До Головного управління з питань міграції МВС Російської Федерації надійшло звернення росіянки Гайдар М.Є., де вона повідомляє «... про бажання вийти з громадянства Росії внаслідок вступу до громадянства України і небажання працювати і жити на території РФ», - пише Дзеркало тижня, посилаючись на ГУ з питань міграції МВС Росії. У липні минулого року дочка російського реформатора Єгора Гайдара Марія була призначена радником голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі. У жовтні 2015 року вона була обрана депутатом Одеської обласної ради. 4 серпня того ж року Гайдар стала громадянкою України. Паспорт їй вручив Президент держави Петро Порошенко. Раніше ми повідомляли, що заступник Саакашвілі Марія Гайдар пішла у відставку.
Економіка оформление ленты  Чи вийдуть з Петренка та Деканоїдзе мисливці на рейдерів Міністерство юстиції та Нацполіція оголосили війну рейдерству. З цією метою 12 вересня міністр юстиції Павло Петренко та голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе підписали Меморандум про співпрацю. «В Україні є ганебне явище - рейдерство... Це породило 20-30 рейдерських злочинних груп, які діяли останні два десятиріччя... Останнім часом рейдерські групи активізували свої дії, зокрема через затягування справ у судах... Важливо, щоб рейдерство відійшло у минуле, було остаточно знищено», - закликав міністр Петренко. Рейдерськими захопленнями «під замовлення» дуже часто займаються цілі охоронні фірми - Деканоїдзе Голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе додала, що рейдерськими захопленнями «під замовлення» дуже часто займаються цілі охоронні фірми. В їхньому арсеналі: продажні суди, «свої» реєстратори, нотаріуси та агресивні «тітушки», які за гроші готові використати проти кого завгодно силу, сльозогінний газ і кийки.     Не без політиків   Хто покриває незаконний перерозподіл власності такими варварськими методами з 90-х? Петренко визнає, що без участі політиків та високопосадовців тут не обійшлося. Треба називати прізвища політиків та посадовців, які намагаються захищати рейдерів - Петренко «Треба називати прізвища політиків та посадовців, які намагаються захищати рейдерів. Я хочу відповідально заявити, якщо хтось із політиків буде звертатися до Міністерства юстиції з проханням лояльно підходити до так званих горе-посадовців чи горе-бізнесменів, то я буду виходити у публічну площину та буду публічно називати їхні прізвища», - пообіцяв міністр, поки що не називаючи конкретних імен. Бо «по-іншому цю заразу не прибрати», - вважає він.
 Для комплексної боротьби з рейдерством, за словами міністра, необхідно прийняти базовий «Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження європейських стандартів захисту прав власності та економічних інтересів громадян та інвесторів» (5067 від 05.09.2016). Документ вже зареєстрований у Верховній Раді і, на думку Петренка, депутати наступного пленарного тижня його ухвалять.

   8 років з конфіскацією для всіх учасників «схеми»   Які ж новації покликані пересадити всіх рейдерів України? Новий закон передбачає посилення відповідальності. Якщо сьогодні за сприяння рейдерам чи незаконне захоплення майна у найгіршому випадку можуть позбавити волі на три роки, то нові норми передбачають зміни до Кримінального кодексу, в результаті чого «загриміти» до буцегарні можна вже на вісім років.
 У проекті закону також пропонуються розширити список осіб, які будуть покарані за рейдерство. До переліку: «аудитор, нотаріус, оцінювач, уповноважений або службовець Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, посадовець місцевого самоврядування... експерт, арбітражний керуючий, незалежний посередник, член трудового арбітражу, третейського судді» додається ще й «державний реєстратор прав на нерухоме майно, державний реєстратор юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», - всі вони у разі «рейдерських дій» будуть каратися обмеженням волі строком до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 10 років.
 В окремих випадках, якщо ці дії «спричинили тяжкі наслідки», за рейдерство очікує в`язниця від 5-8 років з конфіскацією майна або без такої. Зараз державні реєстратори - «поза законом». І, як визнає сам міністр юстиції Петренко, разом із корумпованими судами вони нерідко діють в інтересах рейдерів.

   Перевірка підписів, нотаріусів та моніторинг реєстраційних дій   Отже, що ще пропонує новий антирейдерський законопроект? Він вводить норму обов`язкової перевірки підписів та їх засвідчення нотаріусами. Зараз законодавство не зобов`язує нотаріально підтверджувати справжність підписів «засновника (учасника), уповноваженої ними особи або голови та секретаря загальних зборів на рішенні уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для державної реєстрації змін про юридичну особу». Зуміло, що цим користуються нечисті на руку «ділки».
 Також нотаріальному засвідченню підлягатиме справжність підпису на установчому документі, передавальному акті та розподільчому балансі юридичної особи, заяві про вихід з товариства;
 крім того, проектом Закону вносяться зміни до закону щодо надання електронного цифрового підпису виключно за особистої присутності підписувачів, зокрема посадових осіб підприємств, пропонується ускладнити процедуру відкриття нового розділу у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
 Водночас, з метою належної реалізації права особи, яка вважає, що її право порушено, на оскарження рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації, проектом Закону пропонується збільшити термін для подання скарги до Міністерства юстиції України та його територіальних органів з 30 календарних днів до 60 календарних днів.
 До нововведень, які пропонується передбачити у проекті, належить надання права Міністерству юстиції України та його територіальним органам за результатами розгляду скарги направити подання про анулювання свідоцтва про право на здійснення нотаріальної діяльності до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України. 
З метою виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації проектом Закону пропонується запровадити здійснення Міністерством юстиції України постійного моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

   ТОП-5 рейдерських захоплень - «зі зброєю в руках»

   За оцінками експертів, на жаль, за майже три роки після Майдану ситуація із захистом прав власності не стала кращою. Навпаки. На постреволюційній хвилі, враховуючи воєнний конфлікт на Донбасі, спостерігається загрозлива динаміка росту фактів рейдерства. Небезпечною є тенденція використання насильства та зброї під час рейдерських атак. Так, сам міністр юстиції Петренко визнав, що за останні роки зафіксовано не менше 50 рейдерських атак.    За минулий рік експерти Українського інституту дослідження екстремізму виділили топ-5 найбільш кричущих фактів рейдерських захоплень:

 1. Амстор. Захоплення та блокування роботи 20 магазинів. Після проведення аудиту та зміни керівництва відбувалось протистояння за участі озброєних людей.

 2. Тростянецький елеватор. Напад на власність міжнародної групи компаній Bunge. Розбиті шибки, виламані двері, наявність важко поранених працівників підприємства. При огляді затриманих нападників виявлено рушниці, набої, петарди з прикріпленими цвяхами.

 3. Бахчисарайська райспоживспілка. Силове протистояння пайовиків та озброєних людей у масках (понад 100 бойовиків).

 4. ПП «Мединський». Відбувся підпал підприємства, було зафіксовано використання бойових гранат. Чергова спроба звести рахунки з підприємцем, який торік вже зазнав нападу озброєних бойовиків у масках, зокрема із застосуванням бойових гранат.

 5. Краматорська металобаза. Оперативна служба правопорядку ЗС України у ході перестрілки захопила у полон невідомих нападників, які зі зброєю намагалися захопити металобазу.

 Збільшення проявів рейдерства в Україні насправді зумовлене недосконалістю чинної законодавчої бази, збільшенням кількості незареєстрованної зброї та пасивністю правоохоронних органів - Зарубінський Директор Українського інституту дослідження екстремізму Олег Зарубінський в коментарі АСН визнав - збільшення проявів рейдерства в Україні насправді зумовлене «недосконалістю чинної законодавчої бази, збільшенням кількості незареєстрованної зброї та пасивністю правоохоронних органів».   Чи допоможе запропонований закон побороти рейдерство, чи обіцянки урядовців повторять сумну долю багатьох попередніх реформ?   Фахівці кажуть - проблема України не стільки у відсутності законів, скільки «у тотальному нехтуванні будь-якими нормами».     Незалежно від зміни влади, методи і апетити сильних світу цього залишаються, як і були, а способи перерозподілу активів все такі ж печерні. Рейдерство щезне одразу після того, як до влади прийдуть люди, які виконуватимуть закон. Доки ж воно існує, отже з цим в України ще не все гаразд.      
Суспільство МОЗ пояснив затримку поставок ліків для онкохворих дітей Доставка ліків для онкохворих дітей затримується через відмову ТОВ «Людмила-Фарм» здійснити всі необхідні митні процедури, повідомили в Міністерстві охорони здоров`я України. За даними Міністерства охорони здоров`я, ліки вже 90 днів перебувають на складі тимчасового зберігання в зоні діяльності Київської митниці Державної фіскальної служби. Ліки були закуплені через королівське агентство Великобританії Crown Agents, постачальник - ТОВ «Людмила Фарм». Раніше повідомлялося, що частина поставок ліків для онкохворих дітей затримується у зв'язку з вимогою українського фармдистрибьютора «Людмила-Фарм» отримати пільги зі сплати ПДВ. Нагадаємо, що дистриб`ютор фармацевтичних препаратів «Людмила-Фарм» протягом багатьох років був переможцем тендерів МОЗ України. У 2011-2014 роках компанія отримувала підряди на багатомільйонні суми - від 340 до 580 мільйонів гривень.
Суспільство У Тернопільській області чиновники наживалися на поставках протезів У Тернопільській області співробітники Служби безпеки України (СБУ) спільно з фіскальною службою викрили чиновників, які привласнювали бюджетні гроші, виділені для реабілітації інвалідів, повідомили в прес-центрі СБУ. За даними СБУ, компанія-постачальник штучно завищувала кінцеву вартість засобів реабілітації - протезів та колясок для інвалідів, у тому числі і дітей-інвалідів та учасників АТО. «Завдяки фінансовим махінаціям зловмисники штучно збільшували собівартість продукції, в результаті чого її ціна виросла більш ніж утричі. Отримані таким чином надприбутки зловмисники перераховували підконтрольним приватним підприємцям для легалізації коштів та ухилення від оподаткування», - йдеться в повідомленні відомства. У даній справі відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом) та ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,9895570278168-/ /-pc-/
Top