counter
Архів Повернутись назад 10 Червня 2015
10 Червня
Суспільство Власники нафтобази, що згоріла, не унеможливлюють підпал У компанії «БРСМ Нафта», якій належить нафтобаза, що згоріла, вважають, що пожежа сталася не випадково. Про це заявив директор департаменту стратегічного маркетингу компанії Олександр Мельничук, пише Сегодня. За його словами, хтось цілеспрямовано намагається вплинути на компанію і залякати власника. До того ж варто зауважити, що компанію пов'язують з екс-міністром палива та енергетики Едуардом Ставицьким. Як заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, нафтобазу було побудовано за часів президентства Віктора Януковича. Як повідомляється, пожежники версію підпалу не унеможливлюють, однак вони мають безліч зауважень до місця розташування нафтобази. За словами секретаря РНБО, згідно із законодавством заборонено будувати нафтобази в безпосередній близькості до військових частин, на яких зберігаються  бойові запаси. «Порушено кримінальну справу, яка з'ясує, хто давав дозвіл, та підстави для будівництва», — сказав Турчинов.
оформление ленты  Блог: 
Політика Юрій Дерев’янко Підтягнути хвости потрібно Квіташвілі й Авакову Називати прізвища міністрів, які можуть позбутися портфелів, нині не доцільно. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Юрій Дерев'янко. «Восени і курчата курми будуть. І підбивати підсумки діяльності кожного окремого міністра будемо не раніше вересня. Але деяким міністрам до цього часу потрібно «підтягнути хвости», інакше відставки не уникнути», — каже Дерев'янко. Парламентарій зазначив, чия міністерська діяльність бажає кращого. «Чия робота пробуксовує? Претензії до тих міністрів, яких ми заслуховували на нашому комітеті (з питань протидії корупції, — авт.). Зокрема, керівництво МВС та МОЗ, багато питань до Фіскальної служби», — уточнив він. Та водночас Юрій Дерев'янко зазначив, що народні депутати не зацікавлені у відставках. «Навіть більше, ми готові простягнути руку допомоги тим міністрам, які потребують законодавчої підтримки народних депутатів», — наголосив народний обранець.
Суспільство Трьохізбенку на Луганщині обстріляли із заборонених гаубиць У Луганській області бойовики вели вогонь по Трьохізбенці зі 152-міліметрових гаубиць. Про це повідомляє прес-служба голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля. Після обстрілу в ніч на 10 червня селища Трьохізбенка в Новоайдарському районі пошкоджено два будинки. Бойовики обстрілювали селище з боку Слов'яносербська, що тимчасово непідконтрольний Україні. «В результаті обстрілу снаряди влучили в два приватних будинки і сильно пошкодили їх. Крім того, одна міна вибухнула в городі біля дитячого садка», — йдеться в повідомленні Москаля. За інформацією обласної військово-цивільної адміністрації, ніхто з мирних жителів не постраждав. Що стосується постраждалих військових, то інформація про них уточнюється. «У Трьохізбенці, поблизу зруйнованого мосту через річку, періодично спалахують перестрілки між бойовиками і українськими силовиками, однак обстрілів житлового сектора, та ще й із застосуванням великокаліберної артилерії, тут не було вже понад двох місяців», — сказано в повідомленні. Гаубиці такого калібру заборонені до використання згідно з мінськими домовленостями.
Суспільство В аеропорту Бориспіль відреагували на блокування проспекту Бажана В аеропорту «Бориспіль» просять пасажирів виїжджати заздалегідь і вибирати об'їзні шляхи для того, щоб дістатися до аеропорту. Про це повідомляє прес-служба аеропорту Бориспіль. За інформацією прес-служби, це прохання обумовлене тим, що рух проспектом Бажана заблоковано мітингувальниками. «Шановні пасажири, звертаємо вашу увагу, що рух транспорту проспектом Бажана заблоковано мітингувальниками. Прохання завчасно виїжджати в аеропорт і вибирати об'їзні шляхи», — йдеться в повідомленні. Нагадаємо, сьогодні вранці власники кіосків перекрили рух, протестуючи проти знесення кіосків у переході станції метро «Харківська». За їхніми словами, вночі невідомі в масках і камуфляжній формі почали зрізати замки з кіосків і спробували знести їх.
Суспільство Кличко: На проспекті Бажана влаштували «шоу на дорозі» Мер Києва Віталій Кличко назвав протест на проспекті Бажана «шоу на дорозі». Про це Кличко написав на своїй сторінці в Facebook. За його словами, сьогодні вночі на станції метро «Харківська» демонтували два кіоски, які стояли всупереч нормам пожежної безпеки. «Тепер група торговців перекриває проспект Бажана і вимагає від влади приїхати, щоб вирішити конфлікт. Мабуть, прямо на дорозі вирішити, шантажем і створенням незручностей для багатьох людей, які їдуть вранці на роботу», — написав Кличко. Також міський голова зазначив, що він готовий зустрічатися і розмовляти з ініціативними групами підприємців. «Але не влаштовувати шоу на дорозі, коли порушення закону, від мене вимагають його порушити, залишивши незаконні ларьки», — написав Кличко. Нагадаємо, сьогодні вранці власники кіосків перекрили рух, протестуючи проти знесення кіосків у переході станції метро «Харківська». За їхніми словами, вночі невідомі в масках і камуфляжній формі почали зрізати замки з кіосків і спробували знести їх.
Суспільство Протестувальникам на проспекті Бажана запропонували завтра провести круглий стіл Протестувальникам на проспекті Бажана запропонували завтра провести круглий стіл, на якому буде ухвалено рішення щодо МАФів, розташованих у переході станції метро «Харківська». Про це заявив в.о. начальника Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації Олександр Козловський, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За словами Козловського, під час круглого столу планується ухвалити спільне зважене рішення «в юридичній площині» щодо розміщення кіосків у переході. Кличко: На проспекті Бажана влаштували «шоу на дорозі» Як заявив начальник Київського метрополітену Віктор Брагінський, сьогодні вночі кіоски в переході були розібрані, оскільки вони порушували правила пожежної безпеки, згідно з якими вільний прохід у переході повинен бути не менше шести метрів.Нагадаємо, сьогодні вранці власники кіосків перекрили рух, протестуючи проти знесення кіосків у переході станції метро «Харківська». За їхніми словами, вночі невідомі в масках і камуфляжній формі почали зрізати замки з кіосків і спробували знести їх.
Суспільство Активісти на Бажана поки що не мають наміру розходитися Мітингувальники, що перекрили дорогу на проспекті Бажана в Києві, поки що планують стояти. Про це в коментарі АСН повідомила активістка Олена Сервірог. За словами активістки, люди не хочуть розходитися і планують поки що залишатися на дорозі. «Люди не хочуть розходитися, всі вкрай обурені», — розповіла учасниця мітингу. Активістка наголосила, що про круглий стіл, який заплановано провести завтра, їм відомо, але люди поки що не вірять, що він буде результативним. Протестувальникам на проспекті Бажана запропонували завтра провести круглий стіл Нагадаємо, люди вийшли і перекрили проспект Бажана вранці в середу, 10 червня, протестуючи проти знесення МАФів у переході станції метро «Харківська». У Київській міській державній адміністрації запропонували активістам провести в четвер, 11 червня, круглий стіл, щоб ухвалити рішення про розміщення кіосків.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Василь Горбаль Яресько має шанси домовитися з кредиторами Робочі поїздки, зокрема візит Прем'єра Арсенія Яценюка і міністра фінансів Наталії Яресько в США, дають певні результати. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив політик, банкір-фінансист Василь Горбаль. «Всі поїздки робітники (а їх нині задосить у міністра фінансів) мають, принаймні, результати. Все, що можливо зробити в цій ситуації з цим тягарем відповідальності, — наш міністр робить. Про неї добре відгукуються кредитори. Зрозуміло, що є й інші речі, які поза рамками повноважень міністра. А те, що з Яресько в делегації є й прем'єр-міністр, — підсилить можливість досягнення компромісів», — розповів Горбаль. Експерт наголосив, що найважлішою темою для обговорення на зустрічах у США є реструктуризація зовнішнього боргу. «Наталя провела багато зустрічей і поїздок різного формату. Всі вони досить активні. А після кожної поїздки є звіт, і він правдивий, вона сама його пише, нічого не прикрашаючи і не отримуючи політичних дивідендів», — розповів Горбаль. Фінансист наголосив: оскільки у візиті бере участь прем'єр, то додається політична складова, політична доцільність. Горбаль розповів, що  Яресько має шанси домовитися з кредиторами.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Андрій Павловський Ситуація на проспекті Бажана — результат перерозподілу ринку торгівлі У Києві йде перерозподіл ринку роздрібної торгівлі. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив екс-секретар парламентського Комітету з питань соціальної політики та праці Андрій Павловський. «Приїжджають комунальні служби, знімають одні МАФи, а за тиждень-два ставлять нові», — розповів Павловський. За його словами, саме це і відбувається нині з кіосками в переході на станції метро «Харківська». Обурення власників кіосків спричинило те, як відбувалося знесення кіосків. «Жінок витісняли з тітушкамі, міліцією. Побили фактично. Це обурило людей», — зазначив Павловський. Павловський також наголосив, що в місті існує програма соціальних МАФів, в яких, нібито, продаватимуть хліб за зниженою ціною, і до осені має бути встановлено близько 1100 таких кіосків. За його словами, цю ініціативу можна розглядати як спробу підкупу виборців нинішнім мером Києва.
Події В центрі Києва правоохоронці відкрили вогонь під час погоні У Києві біля станції метро «Арсенальна» відбулося затримання, міліціонери використовували зброю. Про це на своїй сторінці в Facebook написав народний депутат Антон Геращенко. За даними Геращенко, правоохоронці затримали підозрюваних в організації великого конвертаційного центру. Не обійшлося без застосування зброї з боку міліції і погоні по центру міста. Прокуратура мала дозвіл на затримання і обшук авто, в якому, імовірно, могли бути документи про діяльність конвертцентру. Геращенко розповів, що гонитва за підозрюваними почалася поблизу площі Слави (поруч з будівлею «Київміськбуду»), оскільки водій авто не захотів зупинятися. Потім почалося переслідування, а біля метро «Арсенальна» підозрюваних заблокували авто ДАІ. «У той момент, коли група спецназу наблизилася до авто, водій і пасажири спробували дати по газах і прорватися через бордюр. З метою самозахисту та безпеки оточення співробітники міліції були змушені відкрити вогонь по колесах авто, і розбити вікна в машині для затримання підозрюваних», — написав депутат у соцмережі. Правоохоронці затримали підозрюваних, постраждалих немає. В авто знайдено помпову рушницю.
Політика Парубій: Наявність декількох законопроектів про місцеві вибори не внесе розкол у коаліцію Наявність декількох законопроектів про зміни до законодавства про місцеві вибори від коаліції не стане причиною розвалу і дестабілізації ситуації у парламентській більшості. Про це «Аналітичній службі новин» заявив перший заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій. Крім того, Парубій зазначив, що парламент зобов'язаний ухвалити нове виборче законодавство про місцеві вибори до початку виборчого процесу. «Фактично (пленарний, — ред.) тиждень буде критичним», — сказав він і пояснив, що парламент маэ ухвалити в першому читанні законопроект, бо може виникнути ризик зриву виборчої реформи. Він також зазначив, що завтра, 11 червня, на раді коаліції будуть обговорювати це питання і дискутувати з авторами законопроектів про місцеві вибори щодо напрацювання спільних позицій.
оформление ленты  Блог: 
Політика Єгор Соболєв Задовільно працюють лише п'ять міністрів При переформатуванні Кабміну легше сказати, кого з міністрів варто залишити, ніж кого звільнити. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив голова Комітету Верховної Ради з питань протидії корупції Єгор Соболєв. «Я вважаю, що задовільно працює міністр фінансів Наталія Яресько, міністр аграрної політики Олексій Павленко, багато хорошого в роботі міністра молоді та спорту Андрія Жданова, міністра інфраструктури Андрія Пивоварського і глави Мін'юсту Павла Петренка. Всі інші провалюють роботу за своїм профілем», — заявив Соболєв. За словами народного депутата, кандидат номер один на виліт — очільник МВС Арсен Аваков. «Міністр внутрішніх справ очолює трьохсоттисячний орган, який міг би стати найвпливовішим органом із подолання корупції. Аваков не зламав корупцію, навпаки, маю безліч доказів, що корупція зламала міністра, — зазначив парламентарій. — Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі просто ганьбить звання грузинського реформатора. Квіташвілі зовсім не відрізняється від Богатирьової (екс-міністр охорони здоров'я, — авт.). Всі корупційні схеми попереднього режиму влади збережені з причини діяльності чи бездіяльності міністра». Велику ініціативність і ефективність, на думку Єгора Соболєва, мав би демонструвати міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус. Депутат звинувачує його у зволіканні з розробкою закону про електронні закупівлі. «Є багато зауважень і до міністра енергетики Володимира Демчишина. З одного боку, добре, що він скептично ставиться до Ахметова і намагається зламати монополію ДТЕК. З іншого боку, він на уламках ДТЕК намагається створити монополізм інших олігархів. Сумнівні, абсолютно непрозорі контракти на імпорт електроенергетики та вугілля з Росії повністю на совісті Демчишина», — говорить Соболєв.
Суспільство «ЛНР» заблокувала єдиний пункт пропуску на Луганщині В зоні АТО в Луганській області бойовики «ЛНР» заблокували останній пункт пропуску в селищі Родіна. Про це повідомляє прес-служба голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля. Бойовики перекрили пункт пропуску в селищі Родіна, що належить до Золотого Попаснянського району. На мосту, який веде до селища, з'явилися таблички «Міст заміновано» і «Рух заборонено». Бойовики не пропускають людей у ​​бік територій, контрольованих Україною. До того ж, міст недоступний і пішоходам, і авто. «Після обмеження руху через Родіну у зв'язку з постійними обстрілами нашого останнього блокпоста так звані «правозахисники» не лише почали ганьбити мене в соцмережах, але й звернулися з позовом до суду про скасування відповідного розпорядження. Хоча я дозволив перетинати лінію розмежування пішоходам, велосипедистам і автомобільному транспорту міжнародних гуманітарних організацій, які привозили на окуповану територію різну допомогу. Терористи зробили простіше — наглухо перекрили останній пункт пропуску для всіх», — сказано в повідомленні Москаля. У прес-службі повідомили, що мирні жителі можуть потрапити на непідконтрольні території, користуючись автомобільним коридором «Артемівськ — Горлівка» з КПП «Миколаївка».
оформление ленты  Блог: 
Політика Андрій Магера Ухвалення закону про місцеві вибори вже немає куди відкладати Нове законодавство про місцеві вибори мають ухвалити щонайпізніше до кінця поточного місяця. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера. «Наступного тижня є реальна можливість внести питання місцевих виборів до порядку денного й ухвалити законопроект у першому читанні. А далі в скороченому режимі впродовж семи днів підготувати його до другого читання», — зауважив заступник голови Центрвиборчкому. Крім того, Магера наголосив, що парламент може ухвалити законопроект в цілому на позачерговому засіданні ВРУ. «Верховна Рада працює в сесійному режимі на основі свого календарного плану. Але якщо на певні календарні тижні в плані не припадають пленарні засідання, ніщо не заважає парламенту в окремому взятому випадку, наприклад у день роботи в комітетах або округах, призначити додаткове засідання. І винести на нього питання ухвалення закону про місцеві вибори в другому читанні та в цілому», — пояснив він. Магера пояснив, що Верховна Рада не повинна відкладати ухвалення закону про місцеві вибори на липень, оскільки до проведення виборів за новими правилами потрібно встигнути підготуватися. «Це критично, оскільки потрібно формувати виборчі комісії. І завчасно треба сформувати округи. Тому ухвалення закону в липні дещо запізне. Його потрібно ухвалювати до кінця червня», — наголосив заступник голови ЦВК. Магера також поділяє позицію першого віце-спікера ВРУ Андрія Парубія, якщо не ухвалити нове виборче законодавство про місцеві вибори зараз, то це загрожує зривом виборчої реформи. «Це питання вже немає куди відкладати. Тут варто віддати належне Андрію Парубію — він узяв на себе відповідальність, намагається прискорити рух у парламенті законопроектів про місцеві вибори», — підсумував Магера.
Суспільство Мітингувальники з проспекту Бажана пішли на переговори з Кличком Через блокування проспекту Бажана правоохоронні органі почали досудове розслідування за статтею «блокування транспортних комунікацій». Про це повідомляє прес-служба київської міліції. За інформацією правоохоронців, нині підприємці вирушили до міського голови на переговори. Як повідомляється, заблокованими залишаються по одній смузі проспекту Бажана в обох напрямках. Протестувальникам на проспекті Бажана запропонували завтра провести круглий стіл Нагадаємо, люди вийшли і перекрили проспект Бажана вранці в середу, 10 червня, протестуючи проти знесення МАФів у переході станції метро «Харківська». У Київській міській державній адміністрації запропонували активістам провести в четвер, 11 червня, круглий стіл, щоб ухвалити рішення про розміщення кіосків.
Суспільство Через Харківську область в Україну і Росію возили нелегалів У Харківській області ліквідовано канал переправлення через територію України іноземних громадян. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією прес-служби, організатором нелегального бізнесу є громадянка України в'єтнамського походження. Вона знаходила потенційних нелегалів серед громадян азійських країн, які хотіли потрапити в Україну чи Росію, і обіцяла їм працевлаштування. Як повідомляється, свої «послуги» вона оцінювала в тисячу доларів. «Співробітники СБУ затримали організатора каналу та одного з членів злочинної групи при спробі незаконно переправити з Росії шістьох нелегальних мігрантів з В'єтнаму», — йдеться в повідомленні. Затриманим повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).
Суспільство У Донецькій області чоловік кинув у будинок сусідів гранату На Донеччині в Добропіллі пенсіонер через сварку намагався підірвати своїх сусідів. Про це повідомили в прес-службі Донецької облміліції. 68-річний чоловік під час конфлікту кинув у сусідський будинок гранату РГН, в результаті ніхто не постраждав. Як повідомляється, гранату пенсіонеру дав син, який є активним членом НВФ. Як чоловік провіз боєприпас на територію, підконтрольну Україні, нині з'ясовує слідство. Як встановили правоохоронці, конфлікт між господарем будинку та його гостем стався після спільного вживання спиртних напоїв. Постраждалих в результаті інциденту немає, оскільки граната закотилася під диван і вибухнула там. Порушено кримінальну справу за статтею «Замах на умисне вбивство». Тепер пенсіонеру загрожує від 10 до 15 років.
Суспільство В прокуратурі розповіли подробиці стрілянини в центрі Києва Сьогодні біля станції метро «Арсенальна» було затримано одного з фігурантів кримінального провадження щодо розкрадання грошових коштів одного зі столичних банків. Про це повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва. За інформацією прес-служби, під час затримання підозрюваний спробував втекти на автомобілі, внаслідок чого правоохоронці були змушені стріляти по колесах автомобіля. Наразі зловмисника затримано. У прес-службі також зазначили, що в рамках розслідування цього кримінального провадження на підставі судових ухвал правоохоронцями було проведено низку слідчих дій. Зокрема, обшуки за місцем роботи, проживання, а також в автомобілях осіб, які можуть бути причетні до скоєння злочину. Нагадаємо, сьогодні в центрі Києва правоохоронці відкрили вогонь під час погоні.
Суспільство МВС: На нафтобазі під Києвом виготовляли фальсифікати Нафтобаза «БРСМ-Нафта» під Києвом, на якій з 8 червня рятувальники гасять масштабну пожежу, виготовляла фальсифіковані нафтопродукти. Про це повідомляє прес-служба МВС, виходячи з даних розслідування. «Комплекс споруд для зберігання, перевантаження, відпуску нафти і нафтопродуктів «БРСМ-Нафта» побудовано без оформлення дозвільних документів і не введено в експлуатацію належним чином. Це може говорити про незаконне виготовлення та зберігання впродовж тривалого часу фальсифікованих підакцизних нафтопродуктів», — йдеться в повідомленні МВС. Нині слідство ведеться згідно зі ст. 273 КК України «Порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах». Слідчі з'ясовують всі обставини вчинення злочину і тих, хто міг бути до нього причетний. На нафтобазі під Києвом ще горять п'ять цистерн Нагадаємо, що пожежа на нафтобазі у Васильківському районі під Києвом почалася ще 8 червня. 9 червня пожежу вдалося локалізувати, але гасять її й досі. Внаслідок пожежі на нафтобазі загинуло чотири особи, 12 постраждали.
Суспільство Сина Джемілєва в Росії засудили на п'ять років Російський суд в Краснодарському краї виніс сину лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Хайсеру вирок про п'ять років позбавлення волі. Про це у своєму Твіттері повідомив адвокат Микола Полозов. «Отже, вироком Краснодарського крайового суду Хайсер Джемілєв засуджений до 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Вирок оскаржу», — написав у соцмережі адвокат. Полозов зазначив, що два роки, які син Джемілєва провів під вартою, зараховують у термін позбавлення волі. Крім того, вже за півроку буде можливе умовно-дострокове звільнення. Однак Полозов повідомив, що в Росії ще не відповіли на запит про екстрадицію сина Джемілєва в Україну. Щоб ухвалити це рішення, у російської сторони є ще близько півтора місяці. Адвокат: Мін'юст вимагає від Росії видачі сина Джемілєва Нагадаємо, що сина Джемілєва затримали в травні 2013 року в Бахчисараї за підозрою у вбивстві. За сукупністю, Хайсер Джемілєв був засуджений до 3 років і 8 місяців позбавлення волі. Після анексії Криму його перевезли в СІЗО в РФ.
Суспільство В Луганській області заарештували військових, причетних до теракту На Луганщині військовослужбовцям ЗСУ, які скоїли теракт, повідомили про підозру і взяли їх під варту. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області. Як повідомляється, солдатів підозрюють у скоєнні теракту в кінці березня 2015 року. На автодорозі у напрямку до смт Мілове-Біловодськ на території військової частини стався вибух. Винуватцями теракту, як з'ясувало слідство, були заарештовані військовослужбовці. Внаслідок вибуху пошкоджено майно на 1,5 мільйона гривень. Прокуратура Міловського району Луганської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні цих військових за ч. 2 ст. 258 КК України.Військовим повідомили про підозру і суд постановив їм запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Згідно з санкціями статті, солдатам загрожує від 7 до 15 років з конфіскацією майна.
Економіка оформление ленты  Саакашвілі: В одеській митниці щорічно крадуть мільярд доларів На одеській митниці красли близько одного мільярда доларів на рік. Про це під час прес-конференції заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі. За його словами, до призначення Саакашвілі в Одеській області планувалося призначити нового очільника митної служби, проте на його прохання цей процес було призупинено й було досягнуто домовленості з митним департаментом і Президентом про проведення конкурсу на посаду начальника обласної митниці. «Буде відкритий конкурс на посаду голови митниці, всяких умов про те, що кандидат повинен був закінчити митну академію, пропрацювати десять років на митниці, тобто в принципі має бути бандитом, не буде», — сказав Саакашвілі. За словами Саакашвілі, необхідно знайти абсолютно нову людину, яку підбиратиме і центральна влада, і громадськість. «Тому що, там крадуть мільярд доларів щороку, які належать українському суспільству, а більша частина цих грошей могла би залишитися в місті», — зазначив Саакашвілі.
Економіка Сергій Білан Интервью
Сергій Білан: Усім доводимо одну думку — фінансове свавілля закінчилося
Останніми роками тіньових схем, за якими намагалися відшкодовувати ПДВ, стало більше, як і організаторів подібних злочинів. Та й організована злочинність стала професійнішою, але водночас і нахабнішою. Тим паче, що підприємства реального сектору економіки вже якось звикли замовляти подібні послуги на «чорному ринку». Правда, з приходом нового керівництва ДФС ситуація почала змінюватися. Лише за перший місяць роботи податковою міліцією було відкрито 170 кримінальних проваджень. До того ж податківці обіцяють, що посередниками і виконавцями вони не обмежаться, а дійдуть і до замовників. Про те, як ліквідовувалися тіньові схеми, чому використовувати їх стане ризиковано й дорого, в ексклюзивному інтерв'ю «Аналітичній службі новин» (АСН) розповів перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан. — Новому керівництву Державної фіскальної служби дали три місяці, щоб показати результати роботи і провести реформи. Потім уряд ухвалюватиме рішення про вашу подальшу долю. Які пріоритетні завдання? Наповнення держбюджету? — Наповнення держбюджету — це безперервний процес, завдання, яке стоїть завжди. Ми справляємося з поточними планами, навіть йдемо з перевиконанням. Що стосується реформування, то Міністерство фінансів спільно з МВФ розробляють нову структуру фіскальної служби, яку заплановано впровадити в найближчі півтора місяці. Можливо, навіть швидше. Також Мінфін напрацьовує пакет пропозицій щодо зміни податкового законодавства. Його презентація анонсована на жовтень. Крім того, розробляються пропозиції, які допоможуть адаптувати законодавчу базу в частині роботи податкової міліції до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів. Щодо підслідності статей. Візьмемо, наприклад, таку статтю Кримінального кодексу, як фіктивне підприємництво. У КПК її віднесено до парафії МВС. Але якщо ми розслідуємо фінансові злочини, наприклад щодо фіктивного кредиту, за фактом несплати податків, то фіктивне підприємництво є невід'ємною частиною цього процесу. І як нам чинити в такій ситуації? Ділити матеріали? Всі відправляти в МВС і створювати якісь зведені групи? Не менш важливе питання — незаконне переміщення товарів у зоні АТО. Ми там постійно проводимо спецоперації, фактично кожного дня відбувається вилучення. Але в законодавстві немає однозначної відповіді на запитання, що робити з товаром, особливо з тим, що швидко псується. Дотепер не врегульовано порядок, як чинити. Ще одна проблема, вирішення якої потребує внесення змін до законодавства, — це оплата праці. — До чого тут зміни до законодавства? Просто Мінфін не хоче давати більше грошей на зарплати держслужбовців. Тому штат з року в рік скорочують, і не тільки в податковій. Скільки нині отримує в середньому співробітник служби? — Середня зарплата співробітника податкової міліції — 2—4 тисячі гривень. Більше нам ніхто не дасть. Але не тому, що не хочуть. Ви самі знаєте, яка нині ситуація в країні. — Як тоді допоможе переписування законів? — Є міжнародні організації, які готові надати цільову підтримку і виділити кошти, якими можна було б мотивувати людей. Але у нас є закон про держслужбу, в якому написано, що держслужбовець може отримувати тільки бюджетні гроші. Тому нині й готують пропозиція про те, щоб внести зміни в цю законодавчу норму і дати змогу залучати й позабюджетні кошти. Це дасть змогу залучити додаткове законне фінансування, спрямоване на мотивацію співробітників через підвищення заробітної плати. — Більшість співробітників ДФС і представників бізнесу чекають, що нарешті роз’єднають митницю і податкову, зробивши їх самостійними структурами. Чи виправдаються ці очікування? — Не хотілося б розкривати будь-яких подробиць, поки повністю не буде розроблено всю структуру. Але, наскільки мені відомо, позиція Мінфіну така, що і митниця, і податкова міліція залишаться у складі єдиного органу — Державної фіскальної служби. Як було вже анонсовано головою Державної фіскальної служби,  змінять структуру департаментів. Але кількість штатних одиниць не збільшиться. — А проте, яку модель беруть за основу при реформуванні? Європейську, американську? — Це буде українська модель. Безумовно, враховується досвід інших країн, але без калькування, якщо ви про це. — Ваші попередники боролися за особливі повноваження для податкової міліції. Одні боролися за перетворення в поліцію, інші наполягали на створенні служби фінансових розслідувань. У вас є якісь амбіції? — У мене амбіція одна — навести лад у фіскальній сфері. Як називатиметься служба — поліцією чи міліцією, — не принципово. Просто останніми роками податкову міліцію часто використовували як репресивний інструмент для боротьби з неугодними. Ми ж будуємо свою роботу так, щоб бізнес, який працює в правовому полі і платить в повному обсязі податки, взагалі не бачив податкову міліцію. Якщо ж підприємець бере участь у транзитних схемах, приховує податки, ми, безумовно, реагуватимемо на такі факти. Але в межах закону. Жоден податковий міліціонер не влаштовуватиме маски-шоу, коли йому заманеться. Усім нашим процесуальним діям передує глибока аналітична робота. Коли ми виходимо на перевірку на підприємство, у нас вже є вся доказова база, яку ми можемо покласти на стіл перед підприємцем і пред'явити йому законні вимоги. А вимога у нас одна — наповнення бюджету! Нині впровадили таке поняття, як податковий компроміс, який полягає в добровільній сплаті 5% недоплати ПДВ і «прощення» інших 95% зі звільненням від будь-яких видів відповідальності. Ми пропонуємо бізнесу ним скористатися і перегорнути сторінку. — І як реагують? Сплачують? — По-різному. Все ж ще не до кінця усвідомили, як працює цей інструмент, і тому неохоче користуються. На компроміс в основному йде реальний сектор економіки. Тому що підприємства з великим штатом, де люди оформлені офіційно, де є гарна кредитна і податкова історії, дорожать своєю репутацією. І навіть якщо десь вони скористалися фіктивним кредитом, для них податковий компроміс — це хороша змога виправитися і повернутися в правове поле. Зокрема, одна з великих мереж з продажу телефонів скористалася цим правом, заплативши до бюджету 10 мільйонів гривень. І працює собі далі. У податкової служби до неї немає жодних претензій. — Лише за перший місяць роботи податкова міліція відкрила 170 кримінальних проваджень. Чому так багато? Це акція залякування? — Як я вже сказав, ми не хочемо нікого залякати. Кримінальні провадження відкривають лише за реальними фактами. Наприклад, відкрито 126 кримінальних проваджень, в рамках яких розслідуються схеми з оформлення фіктивних кредитів і відшкодування ПДВ. Зокрема, 19 травня працівники податкової міліції заблокували спробу незаконного формування податкового кредиту підприємством реального сектора на суму, яка вдвічі перевищує середньомісячне надходження ПДВ у місті Києві, — 4,2 мільярда гривень. Зокрема, припинено діяльність транзитно-конвертаційної групи, яка з використанням реквізитів 16 підприємств декількох районів Києва внесла до Єдиного реєстру податкових накладних завідомо неправдиві відомості щодо отримання податкового кредиту від операцій з придбання пально-мастильних матеріалів. — На прес-конференції ви заявили, що ліквідовано діяльність чотирьох груп, які займалися фіктивними кредитами. Вони були пов'язані між собою? — Вони координували свою діяльність. Нині ми відстежуємо ланцюжок, щоб зрозуміти, хто замовляв. — Скільки коштує така послуга на «чорному ринку»? Конвертація із безготівки в готівку коштує в середньому від 7 до 11% від суми — Конвертація із безготівки в готівку коштує в середньому від 7 до 11% від суми. Знаєте, в чому глобальна проблема? У нас дуже велика законодавча різниця між офіційною сумою податків і сумою, яку підприємець готовий заплатити за переведення в готівку. Коли ми своїми зусиллями зробимо цю роботу ризиковою, а послуги — важкодоступними, на них відповідно зросте ціна. Упевнений, багато підприємців серйозно замисляться, чи варто їх замовляти. Тим паче, що нині ми йдемо до реального сектору економіки, до кінцевого вигодонабувача. Раніше цього ніхто не робив. Але замовники повинні розуміти, що вони не можуть безкарно обманювати державу. Тому на зустрічах із галузевими асоціаціями, прес-конференціях, звертаючись до реального сектору економіки, ми постійно говоримо: не користуйтеся такими послугами, тому що ви ризикуєте своїм бізнесом. Ви можете зруйнувати все, що будували роками заради ухилення на якусь суму від сплати податків. — Правда, що багато підприємств не виводять із зони АТО, щоб мати змогу використовувати такі схеми? — Підприємства в зоні АТО — це дуже велика проблема. Згідно з вимогами нормативних актів, вони повинні перереєструватися на території, підконтрольній українській владі. До речі, більшість великих працюючих підприємств це й зробило. Але ми бачимо, що в діяльності підприємств, які знаходяться там, проскакують подібні схеми і є суб'єкти фіктивного підприємництва. Ми намагаємося це блокувати. Всім доводимо одну думку — фінансове свавілля закінчилося. Є політична воля, є війна, є сили і засоби, щоб її припинити. З іншого боку, на окупованій території багато підприємств, які й надалі здають звітність, сплачують податки, зокрема й військовий збір. — З вашої точки зору, що потрібно зробити, щоб бізнес сам захотів «відбілити» доходи та сплачувати податки в повному обсязі? — Потрібно оптимізувати податкове законодавство, зробити його зрозумілим. Замість 150 нормативних актів зробити сім. Також потрібно оптимізувати ставки податків з урахуванням європейського досвіду. З іншого боку, слід підняти ризики для тих, хто надає певні послуги на «чорному ринку». Якщо буде податок 40%, а вартість переведення в готівку і послуг за фіктивними кредитами — 25%, ніхто не стане ризикувати заради 15%. А коли співвідношення 40 до 7, охочих вистачає. — Людський фактор однаково залишається. І серед податківців знайдуться ті, хто допоможе побудувати схему з найменшими ризиками ... — Хоч якби це пафосно не звучало, у фіскальній службі багато людей, яким дійсно за державу прикро. У нас багато співробітників, які переїхали з Донецької та Луганської областей. Забрали сім'ї, залишилися без житла. Але вони чесно виконують свою роботу. І на блокпостах стоять, і на пунктах ввезення-вивезення по лінії розмежування. Вони працюють дуже добре. Наприклад, тиждень тому в Донецькій області ліквідували конвертаційний центр з оборотом 400 мільйонів гривень. — Невже своїх зовсім не ловите на хабарях, особливо в зоні АТО? — У нас в зоні АТО діє спецпідрозділ «Фантом», він налічує понад 100 осіб. Основний товаропоток йде не через контрольні пункти в'їзду-виїзду, яких там п'ять. Він іде по так званій «зеленці». На жаль, лінія розмежування не заблокована. За сто метрів від блокпостів хоч і риються рови, їх швиденько заривають екскаватором. Машини женуть полями, лісосмугами. Це основний вантажопотік. На постах занадто багато відеокамер і занадто багато людей залучено в процес, щоб займатися «вирішенням питань». Набагато більшу тривогу викликають деякі добровольчі батальйони і пости, де немає фіскальної служби. — Що везуть, а що вивозять? — Туди везуть продукти, алкоголь і сигарети. Найбільш затребуваним товаром, хоч як дивно, є пиво. Добре йдуть там слабоалкогольні напої. Так, в районі міста Золоте Луганської області у взаємодії зі співробітниками СБУ, МВС, Прикордонної служби та ВСУ затримано колону зі 170 автомобілів, які планували перетнути лінію розмежування й потрапити на непідконтрольну територію поза пунктами ввезення-вивезення з продуктами і товарами підакцизної групи. Щоб ви зрозуміли, про який прибуток йдеться, наведу приклад. У середньому купити на оптовому ринку і завантажити мікроавтобус, наприклад алкоголем або пивом, коштує близько 30 тисяч гривень. Ціна вмісту такого бусика на окупованій території сягає 100 тисяч гривень. От і порахуйте різницю. Звідти везуть те, що награбували, — це в основному побутові речі Звідти везуть те, що награбували, — це в основному побутові речі. Також намагаються вивозити контрафактні горілку і сигарети, які там виробляють у підпільних цехах. Наприклад, в одному з рейсових автобусів вилучено спиртовмісна речовина невідомого походження в пластикових ємностях різного об'єму. А в одному з автомобілів везли 1,3 тисячі пляшок пива і 1,4 тисячі пляшок шампанського. Або ще один приклад. Працівники податкової міліції спільно з Прикордонною службою в селі Іллінка Донецької області в рамках операції «Акциз-2015» затримали вантажівку, яка рухалася поза визначеним коридором. Як з'ясувалося, водій вантажівки перевозив лікеро-горілчані вироби з ознаками фальсифікату з міста Сіверська в Маріуполь. За результатами огляду транспортного засобу виявлено та вилучено 20 тисяч пляшок горілки українських торгових марок на суму один мільйон гривень. Є випадки, коли за межами визначеного коридору переміщують партії лікарських засобів. Так, одну зі спроб транспортування медпрепаратів в Донецькій області співробітниками податкової міліції спільно з Державною прикордонною службою було викрито поблизу контрольного пункту «Курахове». Вилучили 14 тонн лікарських препаратів різноманітного призначення на суму майже три мільйони гривень. За даним фактом слідчим управлінням фінансових розслідувань розпочато кримінальне провадження за ознаками умисного ухилення від сплати податків. — Ви заявляли, що необхідно удосконалити порядок товарообігу в зоні АТО. Що це означає? — У нас є дві діаметрально протилежні позиції глав обласних військово-цивільних адміністрацій. Зокрема, Геннадій Москаль каже: все закрити, заблокувати вантажопотік. Кіхтенко ж заявляє, що це наші громадяни, потрібно налагоджувати співпрацю, і навпаки виступає за посилення товаропотоку. Ми як податкова міліція просимо у законодавця лише одного — розробити чіткий порядок переміщення вантажів, щоб ми розуміли, що нам потрібно робити. Ми пропускаємо чи навпаки. Ми справляємо податки чи не справляємо. — Може, таки закрити, як радить Москаль? — А як бути з вугіллям? При Радянському Союзі ніхто не міг навіть помислити, що можливі військові дії на Донбасі, тому електростанції будували з прив'язкою до місцевої сировини. У підсумку електростанція знаходиться на нашій території, вугілля — на території, яка контролюється бойовиками. Просто повністю закрити кордон ми не можемо. Тому просимо законодавця: визначтеся — дайте нам чіткі інструкції. Якщо скажуть нікого не пропускати, так тому і бути. — Класичну контрабанду теж виявляєте? Наркотики, валюту, зброю ... — До слова,  днями затримали 50 кілограмів трамадоловмісних лікарських препаратів. Їх везли в автобусі. Загальна вартість приблизно 10 мільйонів гривень. Часто вилучаємо валюту. І до нас везуть і звідти. — Великі суми? — Різні. Наприклад, останній випадок — 100 тисяч доларів. — Що скажете про операції «Акциз-2015» і «Нафтопродукт-2015»? Їхня мета і що вже вдалося виявити? — Ці операції спрямовані на боротьбу з нелегальним виробництвом та розповсюдженням підакцизних товарів. Виробництво, ввезення та вивезення алкогольної продукції, тютюнових виробів та нафтопродуктів набули загрозливого характеру для держави. Коли ми бачимо, що на заправках велика кількість пального взагалі незрозуміло звідки виникає і куди дівається, що намагаються подавати надуті цифри з відшкодування ПДВ, і йдеться про мільярди гривень, розуміємо, що такі схеми потрібно однозначно ламати. В рамках зазначених спецоперацій, наприклад, наприкінці травня в Чернігівській області припинено діяльність підпільного заводу з виробництва ПММ (пально-мастильних матеріалів), з незаконного обігу вилучено близько 1200 тонн компонентів дизельного і бензинового пального на суму близько 15 мільйонів гривень. На початку червня в Полтавській області податковою міліцією вилучено з незаконного обігу близько тисячі тонн ПММ на суму 16 мільйонів гривень і 1,6 мільйонів літрів газового конденсату на суму 11,3 мільйонів гривень. І таких прикладів достатньо. Ми приділяємо особливу увагу підакцизній групі товарів, оскільки йдеться не лише про податки, які недоотримує бюджет держави, зокрема не в останню чергу — й про здоров'я людей, які купують алкоголь і сигарети, виготовлені кустарним способом, в підпільних цехах, сараях, гаражах, адже така продукція здебільшого смертельно небезпечна. Крім того, ліквідуючи «чорний ринок», ми діємо в інтересах підприємців, які працюють у правовому полі. Незалежно від того, про який товар йде мова. Наприклад, при ДФС створено вісім галузевих асоціацій. І вони самі намагаються «підсвітити» тих, хто на ринку працює в чорну. Ми спільно намагаємося боротися з «сірим імпортом». Якщо взяти, скажімо, статистику по мобільних телефонах iPhone 5 або 6 моделей, то різниця між тим, що продається на ринку і офіційно завозиться в країну, — в сотні разів. — Окрім мобільних телефонів, що ще можна віднести до проблемних сегментів ринку і тіньових схем? — Спиртова тема, де повз бюджет йдуть багатомільярдні прибутки. Сфера енергетики та схеми обленерго. Схема нетипового експорту в сільському господарстві, яким ніхто не займався. Відшкодування ПДВ при експорті. Обробка земель сільськогосподарського призначення та сплата податків. Ще одна тема — користування надрами. Вкрай актуальна тема, особливо нині. Тому є чим зайнятися і є розуміння того, як навести лад і ліквідувати схеми з мінімізації та ухилення від сплати податків. — Не боїтеся, що ваше перебування на цій посаді закінчиться набагато раніше, ніж за три місяці, якщо всерйоз візьметеся за всі теми, які перерахували? Постараюся зробити максимум для того, щоб зламати систему — Звичайно, не мені вирішувати, скільки я тут пропрацюю. Але точно можу сказати, що постараюся зробити максимум для того, щоб зламати систему. Хоча чітко розумію, що прийти і одразу зрушити з місця величезний камінь складно. Але якщо його почати штовхати, настане той критичний момент, коли він стрімко покотиться вниз. — Будете залучати до штату нових людей з цивільного сектору? — Ми розглядаємо можливість залучення юристів, аудиторів. Загалом же прагнемо сформувати таку управлінську вертикаль, яка не дасть системі працювати по-старому. — Але навіщо це цивільним юристам й аудиторам, які звикли отримувати набагато більше, ніж їм може запропонувати держава? — Сьогодні дуже важливу роль відіграє патріотична складова. Повірте, є професіонали, які справді хочуть, щоб реформи відбулися, і готові поділитися своїм досвідом і знаннями, працювати на ці невеликі зарплати. І ми це дуже цінуємо. Фото Віктора Ковальчука

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,1495108604431-/ /-pc-/
Top