counter
Архів Повернутись назад 08 Грудня 2016
8 Грудня
Політика Безвізовий режим із ЄС: Комітет Європарламенту розгляне механізм призупинення безвізу У четвер, 8 грудня, комітет Європейського парламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) розгляне питання затвердження механізму призупинення безвізового режиму. Про це повідомила віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook. «Це відкриє шлях до подальшого голосування на пленарному засіданні Європарламенту. Ми будемо апелювати до наших європейських колег проголосувати за це питання цього року, на останньому сесійному тижні», - підкреслила нардеп. Раніше комітет Європейського парламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ підтримав надання Україні безвізового режиму з ЄС. Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко повідомив, що в Брюсселі було досягнуто компромісу щодо механізму припинення безвізового режиму, від чого залежить питання надання Україні безвізового статусу з ЄС.
Події Літак із Києва екстрено сів у Самарі через п'яного пасажира, який вдарив свою дружину Пасажирський лайнер Airbus, який прямував із Києва в Алма-Ату (Казахстан), вимушено приземлився в самарському аеропорті «Курумоч» (РФ), щоб зняти з борту п'яного пасажира. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомила заступник Куйбишевського транспортного прокурора Дарина Калиничева. «Близько 2:00 Airbus A319, який прямував за маршрутом «Київ - Алма-Ата», здійснив незаплановану посадку в зв'язку з перебуванням на борту буйного пасажира 1983 року народження. Він був знятий з рейсу. О 4:45 лайнер вилетів у пункт призначення», - сказала вона. У прокуратурі заявили, що бешкетником виявився п'яний громадянин Узбекистану, який під час польоту вдарив дружину, яка летіла з ним. На нього складено протоколи за перебування в нетверезому стані в громадському місці і хуліганство.
Політика Новинський не бачить сенсу ховатися від кримінального переслідування Народний депутат фракції «Опозиційний блок» Вадим Новинський пообіцяв не залишати Україну, якщо Верховна Рада дасть добро на його притягнення до кримінальної відповідальності. Про це він заявив у кулуарах Верховної Ради України 8 грудня, передає кореспондент АСН. «Яке буде рішення, таке й буде... Я не баба Ванга, щоб гадати. Буде факт, я вийду і прокоментую. Я буду домагатися справедливості в досудовому розслідуванні і через судові органи. У цій справі, як всі могли вже зрозуміти, немає нічого спільного з правом, це справа політично мотивована і метає ознаки політичного рекету», - сказав він. Нардеп пообіцяв, що не буде залишати Україну, якщо парламент проголосує за його притягнення до кримінальної відповідальності. «Куди мені ховатися? Сенс? Як тільки зник, значить - винен. Вони півроку готувалися, щоб сфабрикувати цю справу», - підкреслив Новинський.
За кордоном Кремль повернув питання війни і миру на порядок денний - голова МЗС Німеччини Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр різко розкритикував дії Росії на Донбасі. Про це він заявив напередодні конференції Організації з безпеки і співпраці в Європі, яка відкриється у четвер, 8 грудня, передає DW. «Після закінчення холодної війни в 1990 році здавалося, що в Європі питання війни і миру врегульовані раз і назавжди, проте російська анексія Криму повернула це питання на порядок денний», - підкреслив він. Штайнмайєр додав, що ОБСЄ повинна стати місцем постійного діалогу та обміну думками, що було б «правильним європейським шляхом для подолання конфліктів». При цьому він підкреслив, що на конференції ОБСЄ, де будуть розглянуті питання конфлікту на сході України і боротьби з міжнародним тероризмом, не варто очікувати, що «всі кризи будуть вирішені одним махом».
Економіка На сайті КМУ зареєстрована петиція за підвищення неоподатковуваного мінімуму покупок за кордоном На сайті Кабінету міністрів України зареєстрована петиція із закликом збільшити неоподатковуваний мінімум покупок за кордоном з 150 до 220 євро. За добу петиція набрала понад 4000 підписів з 25 000 необхідних. Автори петиції стверджують, що підвищення граничної межі безмитного пересилання товарів буде вигідним насамперед для українського споживача, який останнім часом все більше користується послугами саме іноземних магазинів. Також у виграші будуть поштово-логістичні компанії, включаючи і Укрпошту, а також - держава. Автори петиції нагадують, що в 2016 році в США збільшили безмитний ліміт для посилок з $200 до $800. Дана петиція стала відповіддю на пропозицію Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) знизити безподатковий поріг для посилок з-за кордону зі 150 до 22 євро. У соцмережі ця ініціатива, офіційно вже підтримана Державною фіскальною службою, викликала величезний шквал протесту, до якого приєдналися відомі економісти, блогери та лідери думок.
Суспільство оформление ленты  Профспілки під Радою вимагали збільшити мінімальну зарплатню У четвер, 8 грудня, перед прийняттям Державного бюджету України на 2017 рік, Федерація профспілок України провела мітинг під Кабінетом міністрів та Верховною Радою з вимогами урахування в проекті Держбюджету видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення, передає кореспондент АСН. Колона людей у кількості декількох тисяч (хоча заявлено було 10 тисяч учасників) з прапорами Федерації профспілок та плакатами «За гідне життя!», «Не дамо знизити рівень життя!», рушила ходою від Майдану Незалежності до Кабінету міністрів України, де мітингувальники заблокували рух транспорту. Після чого вони рушили до Верховної Ради України, де заздалегідь була встановлена сцена, де виступали не лише представники ФПУ, а й деякі народні депутати. Зокрема, нардеп БПП Сергій Каплін, який раніше неодноразово був помічений в участі у подібних акціях. Ще одна колона мітингувальників рухалася від площі Слави до парламенту. Протестуючі вимагають: встановити з 1 січня 2017 року мінімальну заробітну плату на рівні реального прожиткового мінімуму, розрахованого на базі оновленого споживчого кошика - 3200 грн, забезпечити відповідні видатки у Державному бюджеті-2017. Зменшити податкове навантаження для малого та середнього підприємництва з метою його збереження, а також зменшити тарифи на житлово-комунальні послуги.  Щоправда через льодяний дощ, який розпочався в столиці, учасники мітингу дуже швидко розійшлися. 
Економіка Посилки до 22 євро заженуть ринок зарубіжних покупок у тінь - директор "Укрпошти" В  «Укрпошті» не підтримують ініціативу про зменшення суми безмитних посилок з-за кордону з нинішніх 150 до 22 євро. Про це в коментарі АСН заявив генеральний директор ДП «Укпошта» Ігор Смілянський. Він вважає, що таке нововведення призведе до розвитку сірого ринку, оскільки органи, які займаються оформленням посилок, після зниження митного ліміту не зможуть справлятися з об'ємом робіт. «Ми не Грузія, у нас немає електронних декларацій, і процес навіть для тих, хто захоче що-небудь оплатити, говорить про те, що реально в умовах України це просто буде колапс. Ні в ДФС, ніде немає такої кількості людей, які будуть спроможні провести всю цю паперову роботу. До чого це призведе? Це призведе до розвитку сірого ринку», - заявив Смілянський. Він зазначив, що після зниження суми безмитних посилок з-за кордону до 22 євро в сусідній Білорусі, підрозділи «Укрпошти», які містяться на кордоні з Білоруссю, стали одними з найприбутковіших. «Після того як Білорусія ввела 22 євро, замовляють на Луцьк, приїжджають машинами, забирають. Такий бізнес, шикарний базар. Тому я не думаю, що на сьогодні це правильне рішення для країни.  «Укрпошта» не підтримує цю позицію, ми вважаємо, що на сьогоднішньому етапі розвитку ринку це буде контрпродуктивна міра», - констатував гендиректор «Укрпошти».
Політика Ситник назвав суму коштів, повернутих НАБУ в бюджет Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повернуло у державний бюджет понад 100 млн грн. Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник на спільному брифінгу з керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назаром Холодницьким сьогодні в Києві, передає кореспондент АСН. Зокрема, за його словами, станом на сьогоднішній день передано до суду для розгляду по суті 44 кримінальних провадження. «Уже за цими провадженнями відшкодовано збитків державних підприємств на суму понад 100 млн грн», - сказав Ситник. Він уточнив, що за тими справами, які розслідуються, вдалося запобігти розкраданню майже 580 млн грн. За його словами, сума встановлених збитків за тими провадженнями, які зараз скеровано до суду, які зараз перебувають в провадженні, становить 2 млрд грн. «На сьогодні накладено арешт на понад 430 млн грн, 80 млн доларів, 7 млн євро. Також арештовано велику кількість рухомого та нерухомого майна за тими провадженнями, які розслідуються», - розповів керівник НАБУ.  
Події За три місяці на Донбасі вбито 32 цивільних, поранено 132 – звіт ООН За серпень - листопад 2016 року кількість жертв війни на Донбасі збільшилась на 32 вбитих та 132 поранених серед мирного населення. Про це під час презентації 16-ї Доповіді про ситуацію із правами людини в Україні 8 грудня заявила голова Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, передає кореспондент АСН.  «Наша місія присутня в Україні з квітня 2014 року. Два з половиною роки ми працюємо з урядом України для поліпшення ситуації з правами людини для кожного в країні. Це був важкий період, позначений збройним конфліктом, соціальною та інституційною турбулентністю... Ми робили і робимо це із безліччю жертв порушень прав людини... Наші звіти відображають реалії життя», - заявила вона.  За її словами, 16-та доповідь охопила звітний період з 16 серпня по 15 листопада 2016 року. «В ній ми виклали наші спостереження, які базуються на інтерв'ю з 176 свідками та жертвами порушення прав людини. Протягом цього періоду було активізовано дипломатичні зусилля для деескалації  конфлікту та дійсно ми побачили загальне зниження кількості жертв серед цивільного населення за ці три місяці», - наголосила вона.  «У вересні було зафіксовано у чотири рази менше жертв, ніж у серпні. Але недостатній рівень дотримання домовленостей щодо припинення вогню з боку урядових сил та озброєних груп призводять до відновлення бойових дій. І в жовтні кількість втрат серед цивільного населення повернулися на той рівень, який ми помічали влітку. На початку грудня - наприкінці листопада кількість жертв знову знизилася. За звітний період в цілому ми зафіксували 32 смерті серед цивільних осіб та 132 поранення, пов'язаних з конфліктом. Окрім документування жертв ми проводимо інтерв'ю із постраждалими, їх сім'ями,  які свідчать про спустошення та шкоду, завдану конфліктом у Донецькій та Луганській областях», - повідомила Фрейзер.
Політика оформление ленты  Депутати дали добро на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Новинського Верховна Рада України дозволила Генеральній прокуратурі України залучити нардепа «Опозиційного блоку» Вадима Новинського до кримінальної відповідальності. За подання ГПУ, яке представив генпрокурор Юрій Луценко, на ранковому засіданні 8 грудня проголосували 228 народних депутатів, передає кореспондент АСН. Новинського підозрюють у скоєнні кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 146 («Незаконне позбавлення волі або викрадення людини») і ч. 1 ст. 365 («Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу») Кримінального кодексу України. У поданні ГПУ йдеться про перевищення влади Новинським і вчинення ним злочинів спільно з екс-президентом Віктором Януковичем і правоохоронцями Києва при незаконному позбавленні волі архієпископа, а зараз митрополита - Олександра Драбинка, коли той був помічником нині покійного предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату УПЦ МП Володимира. Сам Вадим Новинський зазначив, що його справа сфабрикована і має політичний підтекст з ознаками «економічного рейдерства».  
Політика Ситник закликав Онищенка надати компромат НАБУ, а не іноземним спецслужбам Національне антикорупційне бюро України закликало депутата Олександра Онищенка надати записи про підкупи парламентаріїв українським правоохоронним органам, а не іноземним спецслужбам. Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник на спільному брифінгу з керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назаром Холодницьким сьогодні в Києві, передає кореспондент АСН. «Ми будемо звертатися до пана Онищенка саме в рамках цього провадження для того, щоб він або надав нам записи, які він має. Якщо він їх має, для того, щоб ми дали оцінку цим записам, а не передавав ці записи, з його слів, іноземним спецслужбам», - наголосив він. Ситник зазначив, що «фактично єдина мета оприлюднення цих записів – є політизація цієї справи, в якій він фігурує». Він закликав Онищенка не займатися політизацією своєї справи і намаганням дискредитувати інших людей для того, щоб усі потихеньку забули про його справу. «Заяви пана Онищенка не є унікальними, оскільки дуже часто говорять про те, що хтось когось підкупає, проте вони відрізняються від інших заяв тим, що особа фактично визнає і свою участь у протиправних діях. Я б назвав це явкою з повинною, яка зроблена у ЗМІ. Не реєструвати тут провадження і не перевіряти ці факти мені здається було б неправильним», - сказав Ситник. Нагадаємо, що НАБУ відкрило кримінальне провадження за заявами Онищенка про  підкупи парламентаріїв.
Суспільство Місія ООН: Щодня лінію вогню на Донбасі перетинає 25 тис. людей, права яких порушуються Щодня 25 тис. осіб, які перетинають лінію вогню на Донбасі, стикаються з порушенням свої прав.  Про це під час презентації 16-ї Доповіді про ситуацію із правами людини в Україні 8 грудня заявила голова Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, передає кореспондент АСН.  «25 тис. людей щодня перетинають лінію зіткнення. Вони стикаються з непропорційними обмеженнями їхніх прав пересування. Адже їм треба стояти у довгих чергах посеред замінованої місцевості», - заявила вона.  При цьому, за її словами, працює лише п’ять контрольно-пропускних пунктів. «Один з яких - це дерев'яний пішохідний трап, який з'єднує залишки мосту у Станиці Луганській. Здається, що таким чином людей карають за те, що вони підтримують зв'язок з тими, хто залишився по інший бік від лінії зіткнення. Але ж одного дня ці зв'язки стануть фундаментом миру, тому їх потрібно заохочувати, а не обмежувати», - заявила вона.
Політика САП шукатиме депутатів-хабарників за заявою Онищенка Спеціалізована антикорупційна прокуратура України зареєструвала провадження за фактом заяви народного депутата Олександра Онищенка про нібито отримання депутатами хабарів. Про це повідомив заступник генерального прокуратура, керівник САП Назар Холодницький під час спільного брифінгу з директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником сьогодні на брифінгу в Києві «Є провадження про розкрадання газу, вчора ми зареєстрували провадження про отримання депутатами хабарів», -  сказав він. Разом з тим він звернувся до Онищенка надати докази стосовно цього провадження. «А краще приїдьте і надайте покази... Ми маємо мати докази на підтвердження його слів. Якщо проаналізувати ті заяви, то це спроба політизації його справи», - сказав Холодницький. Директор НАБУ у свою чергу додав, що готові зустрітися з Онищенком у тому місці, де буде зручно обом сторонам. «Для того, щоб пришвидшити розслідування, щоб отримати від нього записи ми готові зустрітися в тому місці, де буде зручно обом сторонам», - заявив він.  
За кордоном Комітет постійних представників схвалив механізм призупинення безвізу Комітет постійних представників країн ЄС затвердив компромісний текст, узгоджений з Європейським парламентом, щодо механізму призупинення безвізового режиму. Про це йдеться в повідомленні представництва ЄС в Україні. «Ця угода є збалансованою і надзвичайно важливою як для ефективності, так і для довіри до політики лібералізації візового режиму з ЄС. Існуючий механізм призупинення не відповідає вимогам і тепер його буде покращено. Водночас той факт, що ми досягли угоди, повинен відкрити двері подальшому прогресу на переговорах щодо лібералізації візового режиму з іншими країнами, які відповідають всім необхідним вимогам», - йдеться в повідомленні. У представництві ЄС підкреслили, що тепер, коли угода була підтверджена Комітетом постійних представників, вона буде направлена до Європейського парламенту на голосування в першому читанні і для прийняття Радою ЄС.
Суспільство Місія ООН: кількість зниклих та полонених на Сході невідома Кількість зниклих та полонених у результаті конфлікту на Сході досі невідома. Про це під час презентації 16-ї Доповіді про ситуацію із правами людини в Україні 8 грудня заявила голова Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, передає кореспондент АСН.  «Багато людей по всій Україні страждають від конфлікту на Сході, і не лише на лінії зіткнення... Точна кількість людей, що зникли в результаті конфлікту, є невідомою. Родини зниклих осіб шукають своїх родичів», - заявила вона.  Це посилюється невизначеністю так званих «обмінів»:  «Зараз є п’ять осіб, які неофіційно утримувалися у Харківському СБУ. Їх місцезнаходження й досі невідомо. Родини цих людей вважають, що до їх родичів ставляться як до розмінної монети. Самопроголошені ДНР та ЛНР продовжують незаконно утримувати людей, у тому числі неповнолітніх... Ми спостерігаємо обмеження прав людини зі сторони ДНР та ЛНР». 
Політика НАБУ хоче отримати доступ до е-декларацій чиновників Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) закликало Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) надати дані електронних декларацій чиновників, в тому числі працівників Служби безпеки України. Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник на спільному брифінгу з керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назаром Холодницьким сьогодні в Києві.  "На жаль, ми поки що не знайшли розуміння з НАЗК, оскільки ми попросили надати нам повний доступ відповідно до законодавства до цих декларацій, щоб ця робота йшла більш ефективно, але поки такого розуміння ситуації ми не бачимо", - сказав він. Ситник закликав агентство надати такий доступ, щоб НАБУ могло ефективно виконувати свої функції. "Користуючись нагодою, закликаю НАЗК надати повний доступ, зокрема до декларацій працівників СБУ", - заявив директор НАБУ. "До речі, зараз матеріали зібрані не тільки на незаконне збагачення, а й на внесення завідомо недостовірних даних до декларацій. Зараз ми також будемо започатковувати цю практику", - додав Ситник.   
Суспільство оформление ленты  Волонтери оприлюднили список російських розвідників, які воювали на Донбасі Волонтери міжнародної спільноти розслідувачів InformNapalm  ідентифікували розвідників 7-ї військової бази Міністерства оборони РФ, які в серпні-вересні 2014 року і в 2015 році брали участь у російській агресії на Донбасі. За результатами розслідування встановлено осіб групи російських військовослужбовців зі складу розвідувального батальйону і роти снайперів 7-ї військової бази (в/ч 09332, Грузія, м. Гудаута, окупована Абхазія) 49-ї загальновійськової армії Південного військового округу збройних сил Росії. «Встановлено, що до перекидання на схід України, з пізньої весни до середини літа 2014 року, БТГр 7-ї в/бази проходила бойову підготовку і злагодження на полігоні Ашулук Астраханської області, звідки була перекинута спочатку в Ростовську область і далі - на Донбас. Цю інформацію зайвий раз підтверджують дати знімків, виявлених на сторінках військових злочинців Гудаутської бази», - йдеться в повідомленні InformNapalm. Серед військовослужбовців ЗС РФ, які воювали проти України, волонтери назвали імена наступних розвідників: Сергій Миронов, Дмитро Авілов, Євген Іванов, Денис Кисельов, Іван Прокудін, Олександр Кривошеєв, Євген Нікітченко, Володимир Горбаченко.  
Політика «Опоблок» пообіцяв захищати Новинського із залученням міжнародних організацій Фракція «Опозиційний блок» планує захищати свого депутата Вадима Новинського, а сам парламентарій не вважає себе підозрюваним і як і раніше впевнений, що справа проти нього сфабрикована, пише Інтерфакс-Україна. «Ми будемо захищати гідність і честь Вадима Новинського усіма законними методами, зокрема із залученням міжнародних організацій, яким буде показано справжнє обличчя цієї влади», - сказав лідер «Опоблоку» Юрій Бойко під час брифінгу. Новинський, якого сьогодні Верховна Рада частково позбавила недоторканності, сказав, що «спокійно сприйняв рішення парламенту». Депутат зазначив, що ГПУ сфабрикувала проти нього кримінальну справу, яка розвалиться в суді. «Ви подивіться на виступи депутатів і керівників фракцій парламенту. Тільки голослівні політичні заяви і звинувачення. Нічого пов'язаного з юриспруденцією і законом, тому я можу стверджувати, що це політичний тиск з економічним підтекстом», - зазначив Вадим Новинський.
Суспільство В ООН заявили про втручання у розслідування справи трагедії 2 травня в Одесі Місія ООН заявила про втручання у розслідування справи 2 травня 2014 року в Одесі. Про це під час презентації 16-ї Доповіді про ситуацію з правами людини в Україні 8 грудня заявила голова Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, передає кореспондент АСН.  «Нещодавно був прогрес у розслідуванні подій на Майдані в Києві, а також розслідування порушень прав людини в зоні конфлікту на Сході та проти командирів озброєних груп. Не спостерігається такого прогресу щодо провадження у подіях 2 травня 2014 року в Одесі. Ці провадження характеризуються втручанням судової влади у незалежне розслідування», - заявила вона.  Вона наголосила, що при цьому місія ООН вітає внесення змін до Конституції України щодо судової реформи. 
Суспільство Місія ООН фіксує випадки зґвалтування жінок на лінії фронту Місія ООН зафіксувала випадки  зґвалтування жінок на лінії зіткнення на Донбасі. Про це журналістам після презентації 16-ї Доповіді про ситуацію з правами людини в Україні 8 грудня заявила голова Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, передає кореспондент АСН.  «Дуже серйозне порушення, ми намагаємося слідкувати та моніторити ситуацію щодо гендерного та сексуального насильства. Це дуже чуттєве питання та проблема. Дуже важливо забезпечити серйозне розслідування усіх повідомлень, які ми отримуємо щодо випадків сексуального насильства. У нашій доповіді ми підкреслили та відобразили інформацію про такі порушення, які нами фіксуються. Ми дійсно зафіксували такі випадки», - заявила вона.  Зараз, за її словами, місія ООН працює з іншими організаціями, щоб такі випадки не набули «тренду».   При цьому вона не уточнила, з якого саме боку фіксуються випадки ґвалтування жінок. 
Політика Піар на справі Новинського може закінчитися непередбачуваними наслідками для влади - політолог Піар на справі депутата фракції «Опозиційний блок» Вадима Новинського може закінчитися непередбачуваними наслідками для нинішньої влади. Про це в інтерв'ю АСН заявив політолог Віталій Бала, кореспондент АСН. «Є питання: чому у рішенні Верховної Ради щодо дозволу до притягнення Новинського до кримінальної відповідальності не було проголосовано одночасно зняття депутатської недоторканності чи дозвіл на його арешт. За великомм рахунком, вже дуже сумно, коли ми постійно обговорюємо, що буде далі? Оскільки  при розгляді подібних питань Рада мала б автоматично знімати недоторканність з нардепа», - вважає він. Як довгого тепер буде розглядатися справа Новинського у суді? «Сказати чесно? Цей піар може закінчитися непередбаченими наслідками для влади. Всі ми обговорюємо дурницю, бо питання Новинського завели у релігійну площину, а треба було б розглядати питання системно, як антидержавницьку діяльність. У світі є три головні причини всіх війн: питання територій, які хочуть захоплювати, питання релігії, які ніколи не вирішуються, і, безумовно, мовне питання, яке пов'язано з ідентичністю. Справу Новинського перевели вже у релігійну площину, умовно. Що може призвести до негативних наслідків. Це може перейти у питання переслідування Московського патріархату, що більш небезпечно для України», - допускає він. Тому, на думку політолога, в парламенті треба підготувати та прийняти законопроект про антидержавницьку діяльність: «Тоді проголосуйте за нього, і вже на основі нього можна говорити про вирішення проблеми комплексно. А так системної боротьби з людьми, які пропагують антидержавницьку позицію, не буде».  
Економіка Обмеження на посилки до 22 євро поставлять хрест на інтернет-торгівлі - експерт Зменшення суми безмитних посилок з-за кордону з нинішніх 150 до 22 євро стимулюватиме розвиток роздрібної торгівлі в Україні, але призведе до значного скорочення більш вигідної для українців інтернет-торгівлі. Про це в коментарі АСН заявив директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. «22 євро - це сума, яка фактично ставить хрест на всій інтернет-торгівлі. Це дуже маленька сума в 500 гривень, яка фактично ставить хрест на більшості покупок за кордоном, бо тільки доставка кур'єрська найчастіше складає 100-350 гривень. Дешевше 100 гривень доставки з-за кордону немає. Тобто фактично втрачається будь-який економічний інтерес цих покупок», - уточнив він. Дорошенко вважає, що 22 євро для безмитної посилки з-за кордону - це дуже маленька сума. На його думку, такий ліміт стимулюватиме припинення взагалі будь-якої взаємодії України з іншими країнами в розрізі торгівлі. «Ми закриваємо внутрішній ринок для того, щоб внутрішній торгівлі йти назустріч. Щодо покупця це неправильно. Фактично це лобіювання інтересів традиційної торгівлі. Ми говоримо про те, що в більшості країн світу цей поріг значно більше, ніж 22 євро. Коли ж ми встановлюємо такі ліміти, ми випадаємо з усього світового ринку», - підкреслює експерт.
Політика Порошенко вирішив посадити «ідеологічний стовп» режиму Януковича - експерт Президент України Петро Порошенко вичерпав ресурс легітимності і намагається почати реальні «посадки» олігархів. Народний депутат від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський обраний як ідеологічний «стовп» режиму екс-президента Віктора Януковича. Про це в інтерв'ю АСН заявив політолог Юрій Романенко. «У справі Новинського є поєднання кількох факторів. По-перше, є конфлікт інтересів з іншим олігархом - Григоришиним, що зіграло важливу роль в справі проти Новинського. По-друге, президенту Порошенку треба вирішувати питання з його легітимністю, що падає, адже соціологія, яку провів наш Інститут, показує, що кількість українців, радикально налаштованих, істотно зростає. Якщо в травні було 20% тих, хто був радикально налаштований, то сьогодні 40% впевнені, що в країні дуже висока ймовірність соціального вибуху. Різко збільшилася кількість тих, у кого є запит на сильну руку влади, якщо в травні таких було 9,8%, то зараз їх кількість збільшилася в два рази - 18%. «Все це створює передумови для влади, щоб реагувати. У цій ситуації Порошенко не може вже просто показувати видимість «боротьби з ворогами». Для Президента цей ресурс уже вичерпаний... В рамках логіки вичерпання ресурсів другої української республіки Порошенко або дійсно буде здійснювати посадки великих олігархів, або ж втратить остаточно важелі управління режимом», - сказав він. Маневр влади щодо Новинського «може носити, з одного боку, ситуативний характер, адже наша еліта завжди шукає джерела, де «поживитися». А за рахунок олігарха Новинського можна «поживитися». Але, з іншого боку, Новинський - один з ідеологічних «стовпів» режиму Януковича, він якраз зручна фігура, проти якої можна почати боротьбу і спробувати повернути легітимність влади. Але владі, якщо вона сказала «А», треба говорити «Б», в чому у мене великі сумніви... Маневр з Новинським у логіці Порошенка зрозумілий, але в цьому потрібно буде проявити неабияку волю і пройти до кінця, щоб не впасти в прірву, як це зазвичай відбувається», - додав він.
Події У Маріуполі школярка стрибнула з 13-го поверху, виконуючи завдання квесту Вчора, 7 грудня, в Маріуполі 16-річна школярка викинулася з 13-го поверху. Її тіло було знайдено біля будинку місцевою мешканкою. Оглядаючи місце трагедії, в особистих речах дівчини поліцейські знайшли блокнот із записами суїцидального характеру. Друзі загиблої розповіли, що вона була підписана на групу в соціальній мережі, де виконувала завдання від модератора. Останнім завданням було стрибнути з даху багатоповерхівки. Про це передає відділ комунікації ГУ Нацполіціі в Донецькій області. «Під час опитування батьків і друзів дівчини було встановлено, що вона була замкнутою і сором'язливою, часто висловлювала наміри накласти на себе руки. Також друзі дівчини розповіли, що вона була підписана на групу в соцмережі, де користувачі виконували завдання модератора, нібито в рамках квесту. За словами дівчини, їй подобалася ця група, кожен день там з'являлися нові завдання. Серед них - протримати руку над вогнем протягом декількох секунд, а потім проколоти обпечене місце голкою. Згідно із записами на її сторінці в соціальній мережі, останнім завданням було зістрибнути з багатоповерхівки», - сказали в поліції. За цим фактом відкрито кримінальне провадження. Слідчі дії тривають.
Політика Ситник розповів, чому між НАБУ і САП бувають «гарячі дискусії» Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) не має конфліктів зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП), лише «гарячі дискусії» щодо кримінальних проваджень. Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник на спільному брифінгу з керівником САП Назаром Холодницьким сьогодні в Києві, передає кореспондент АСН. «Звичайно, мрія багатьох наших колег – війна між нашими органами. Є проста робоча ситуація – детектив вважає, що є склад злочину, прокурор має іншу думку», - пояснив він. Але, за його словами, це лише робоче питання. «І для такої ситуації в Кримінально-процесуальному кодексі передбачена можливість оскарження певних дій чи бездіяльності прокурора. Якщо це використовується політиками чи якимись іншими діячами для того, щоб показати, що є якийсь конфлікт, - це їхнє право. Але це штатна процесуальна ситуація», - заявив він.  
Події Роботу Авдіївського коксохімічного заводу зупинено через обрив ЛЕП Авдіївський коксохімічний завод (АКХ), найбільше коксохімічне підприємство в Європі, яке входить до групи «Метінвест», після обстрілів лінії розмежування на Донбасі був відключений від електроенергії в результаті обриву лінії електропередач (ЛЕП) і зупинив роботу. «Ситуація на 11:35 четверга, 8 грудня: Повна зупинка коксохімічного заводу і електро/теплогенерації. До цього часу немає дозволу СЦКК на початок ремонтних робіт. ОБСЄ і МНС поїхали об 11:00 через відсутність дозволу. Енергетики готові приступити до роботи, але не можуть робити це без ОБСЄ і саперів», - передає гендиректор підприємства Муса Магомедов в Facebook. Авдіївський КХЗ після обстрілів на Донбасі тимчасово був відключеним від електроенергії в ніч з вівторка на середу. «О 3:45 сталася глибока посадка напруги, обидва введення відключилися. Автономну генерацію утримати вдалося. Технічна вода перестала надходити на завод. Решта котлів ТЕЦ, зокрема для нагрівання води, відключилися. О 3:50 автоматика увімкнула введення, на якому перебуває і Авдіївка. Другий ввід був пошкоджений. ДФС знеструмлена. Авдіївка залишилася без води. О 5:50 почали роботу два котли для нагрівання води  і подали тепло на Авдіївку, незважаючи на критичні залишки води», - писав гендиректор в середу вранці.
За кордоном Слідком РФ звинуватив двох громадян України у «викраденні» кримських дезертирів Слідчий комітет Російської Федерації заявив про заочне висунення звинувачень громадянам України Роману Ткаченку та Сергію Павленку щодо нібито причетності до викрадення російських військовослужбовців Олександра Баранова та Максима Одинцова. «В залежності від ролі кожного заочно їм висунуто звинувачення в скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 33, пп. «А», «ж» ч. 2 ст. 126 КК РФ (пособництво у викраденні людини)», - йдеться в повідомленні СК РФ. На думку російського Слідкому, українці проходили службу в Збройних Силах України і в 2016 році «вступили в злочинну змову з представниками силових структур України... Ткаченко і Павленко мали знайти колишніх слухачів вишу, які не встигли отримати документи про вищу освіту, і переконати їх прибути на територію України». Нагадаємо, що 21 листопада Служба безпеки України затримала на адміністративному кордоні з Кримом двох колишніх українських військових, які після незаконної анексії півострова пішли на службу в Збройні сили РФ. У російському оборонному відомстві заявили, що затримані - прапорщик Одинцов Максим Євгенович і молодший сержант контрактної служби Баранов Олександр В'ячеславович. Їх нібито заманили українські спецслужби і викрали.
Суспільство САП планує до кінця року закінчити розслідування справи щодо екс-ректора НАУ Спеціальна антикорупційна прокуратура планує до кінця 2016 року закінчити розслідування справи щодо колишнього т.в.о. ректора Національного авіаційного університету. Про це повідомив заступник генерального прокурора України, керівник САП Назар Холодницький під час спільного брифінгу з директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником сьогодні в Києві, передає кореспондент АСН. «Справа по НАУ підходить до завершення. Там є ще один фігурант - співробітник СБУ. Ми плануємо 25 грудня відкрити матеріали справи для ознайомлення адвокатами», - сказав він. У свою чергу, Ситник повідомив,  що всього станом на 1 грудня 2016 року в провадженні НАБУ перебувають 256 кримінальних справ, повідомлено про підозру 121 особі, складено обвинувальні акти щодо 63 осіб. «У розслідуваннях фігурують 15 високопосадовців, 39 суддів, 25 прокурорів, 62 топ-менеджерів державних підприємств», - уточнив він.  
Суспільство Рада заборонила російські книги антиукраїнського змісту Верховна Рада України у четвер, 8 грудня, прийняла закон, яким обмежується поширення на території України російських книг антиукраїнського змісту. За відповідний закон №5114 «Про внесення змін до деяких законів про обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» проголосували 237 народних депутатів. Документом внесені зміни до трьох законів України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про видавничу справу», «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» в частині: заборони використання друкованих засобів масової інформації та видавничої продукції для: закликів до захоплення влади, насильницької зміни конституційного ладу або територіальної цілісності України; пропаганди війни, насильства та жорстокості; розпалювання расової, національної, релігійної ворожнечі; пропаганди комуністичного і/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки; популяризації або пропаганди органів держави-агресора і їх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, що виправдовують або визнають правомірним окупацію території України тощо.
Суспільство ГПУ викрила схему привласнення майна «Сумихімпрому» на 93 млн грн У Сумській області слідчий відділ прокуратури на підставі зібраних доказів 6 грудня повідомив колишньому голові правління, а нині керуючому ПАТ «Сумихімпром» про підозру в розтраті майна підприємства шляхом покупки сировини за завищеними цінами, а також безпідставному витрачанні коштів на оплату юридичних послуг. Про це сказано на сайті Генпрокуратури України, передає Інтерфакс-Україна. У зв'язку з відсутністю цієї службової особи в Україні повідомлення про підозру було вручено адміністрації ПАТ «Сумихімпром» і житлово-експлуатаційної організації за адресою його проживання в Сумах. «Досудове розслідування встановило, що сума збитків, яких було завдано підприємству, 99,9% статутного фонду якого належить країні, становить 93 мільйони гривень», - скзаано в повідомленні. Керуючий санацією ПАТ був оголошений в розшук.
Економіка Гонтарева очікує новий транш кредиту МВФ на початку 2017 року Голова Національного банку України Валерія Гонтарева очікує виділення Міжнародним валютним фондом четвертого траншу кредиту на початку 2017 року, передає Інтерфакс-Україна. «Сподіваємося, що на початку наступного року побачимо засідання директорів, і транш надійде до нас на початку наступного року - в січні-лютому», - сказала вона на прес-конференції в Києві 8 грудня. Голова Нацбанку нагадала, що серед основних вимог МВФ - прийняття держбюджету на 2017 рік і досягнення 40 найбільшими банками узгодженої з НБУ рекапіталізації. «Для другої двадцятки банків ми повинні вийти на позитивне значення капіталу до кінця року: 40 банків, на які припадає 96% банківської системи, повинні мати позитивний капітал», - зазначила вона. Нагадаємо, що раніше в НБУ очікували отримання наступного траншу МВФ до кінця 2016 року.
За кордоном оформление ленты  «Я маячню вашу довго вже слухаю»: Російський пропагандист на росТВ публічно принизив екс-регіоналів Російський пропагандист Володимир Соловйов під час своєї передачі від 5 грудня на російському телебаченні публічно принизив колишніх регіоналів Миколу Левченка, Олену Бондаренко і Володимира Олійника, які прибули до нього на ефір, повідомляє «Четверта влада». За даними видання, під час виступу Левченка телеведучий перервав його зі словами: «Я маячню вашу довго вже слухаю». Соловйов почав дорікати колишніх представників Партії регіонів в тому, що ті «допустили нацистський переворот, проголосувавши за усунення легітимного президента Януковича від влади і привівши до влади Турчинова». У відповідь Левченко спробував виправдатися, проте встиг сказати лише, що «істина в тому, що Янукович втік». Російський пропагандист грубо перебив його, заявивши, що «істина в тому, що ви виявилися мерзенними, нікчемними зрадниками своєї батьківщини».
Події У Луцьку колишній міліціонер збив дитину на переході У Луцьку водій автомобіля Mercedes наїхав на школярка на пішохідному переході і намагався втекти з місця ДТП. Про це пише УНІАН, посилаючись на прес-секретаря патрульної поліції Луцька Ольгу Бузулук. Аварія сталася у четвер, 8 грудня, на вулиці Дубенській. Водій а/м Mercedes, рухаючись в бік центру, на «зебрі» збив дитину і намагався втекти з місця ДТП. За інформацією джерела, водій був затриманий, його особа встановлюється. Дитина була госпіталізована у важкому стані. Місцеві ЗМІ повідомляють, що водій іномарки рухався на червоний сигнал світлофора, а після того, як збив хлопчика, продовжив рух і зачепив ще два автомобілі. Люди, які затримали винуватця ДТП до приїзду поліції, ледь не вчинили самосуд. Очевидці також повідомили, що затриманий - екс-міліціонер, на підтвердження цього він показував своє посвідчення.
За кордоном Росія намагається дестабілізувати Німеччину - німецька розвідка Росія намагається дестабілізувати німецьке суспільство за допомогою пропаганди і кібератак напередодні виборів у Німеччині в 2017 році, повідомляє Associated Press з посиланням на дані служби внутрішньої розвідки країни. «Існує все більше доказів спроб вплинути на федеральні вибори наступного року», - заявив президент Федеральної служби захисту конституції Ханс-Георг Маасен. Він констатував зростання спроб «агресивного кібершпіонажу» щодо політичних організацій у Німеччині. Маасс висловив особливу стурбованість тим, що використання виборцями соціальних медіа може зробити їх більш уразливими для дезінформації. «Автоматизоване формування громадської думки» за допомогою ботів може бути використано для поширення фейкових новин», - підкреслив глава внутрішньої розвідки Німеччини.
Політика МО: Конфлікт на Донбасі можна вирішити мирним шляхом, але Україні потрібна сильна армія Голова Міноборони України Степан Полторак підкреслив, що конфлікт на Донбасі можна подолати лише за столом переговорів, мирним шляхом, передає прес-служба Міноборони. «Ми впевнені, що конфлікт на сході України можна вирішити лише мирним шляхом, за столом переговорів. Але, щоб нас почули і слухали, необхідна сильна армія», - заявив Полторак після зустрічі в Києві з представниками військово-дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, які акредитовані в Україні, а також іноземними радниками при МО і ГШ ЗСУ. За його інформацією, аналіз обстановки на Донбасі говорить, що зараз ситуація має тенденції до загострення. Полторак також зазначив, що Збройні Сили України роблять усе, щоб виконати Мінські угоди, зокрема щодо розведення сторін.
Політика Полторак: У 2017 році Генштаб ЗСУ буде реформовано на 60% Наступного року в рамках реформи Міноборони і ЗСУ планується майже на 60% реформувати Генеральний штаб Збройних Сил і забезпечити досягнення боєздатності видами ЗСУ, а також іншими органами військового управління. Про це повідомляє очільник МО Степан Полторак. Про це повідомляє прес-служба оборонного відомства. «Першочерговими завданнями для нас на 2017 рік є затвердження Державної програми розвитку ЗСУ на період до 2020 року, а також реалізація Плану дій щодо впровадження оборонної реформи в 2016-2020 рр. У пріоритеті - розвиток Сил спецоперацій, а також відновлення можливостей Військово-морських сил, відновлення справності військової техніки і озброєння Сухопутних військ і Повітряних сил, забезпечення бойової підготовки військ і створення ефективної системи стандартизації та логістики», - сказав Полторак. Також ми повідомляли, що Конфлікт на Донбасі можна вирішити мирним шляхом, але Україні потрібна сильна армія.
За кордоном оформление ленты  Євросоюз повинен негайно надати безвіз Україні - Ган Комісар ЄС з питань європейської політики сусідства Йоханнес Ган заявив, що після схвалення механізму призупинення безвізового режиму ЄС повинен терміново надати заслужений безвіз українцям. «Візова лібералізація для України і Грузії: вітаю сьогоднішню угоду щодо механізму призупинення безвізового режиму, яку підтримав комітет з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ», - заявив він у своєму мікроблозі в Twitter. «Щасливий, що наша безперервна робота принесла результат! Тепер ЄС має терміново надати заслужений безвізовий режим громадянам України і Грузії», - продовжив Ган. Нагадаємо, що 8 грудня Комітет постійних представників країн ЄС затвердив компромісний текст, узгоджений з Європарламентом, щодо механізму призупинення безвізового режиму. Угоду буде направлено до Європарламенту на голосування в першому читанні і для прийняття Радою ЄС.
Суспільство оформление ленты  Поліція в квартирі на Дарниці знайшла «скарби Азарова»: ікони, картини Рєпіна, столове срібло і листи від Медведєва У Києві в Дарницькому районі поліція виявила квартиру-склад, де зберігалося майно екс-прем'єр-міністра України Миколи Азарова, який втік в РФ. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив т.в.о. голови Національної поліції України Вадим Троян. «Десятки ікон і релігійних книг, датованих 19 століттям, оригінали (згідно з висновками експертів) творів живопису Іллі Рєпіна, Василя Тропініна і Нікоса Сафронова. А ще столове срібло, пам'ятні монети, нагородна зброя з дозволами на ім'я «прем'єра-втікача» і навіть козацька шабля», - перерахував Троян знайдене майно. Крім того, за його словами, в квартирі також виявили нагороди і привітання від керівництва РФ, деякі з них були датовані груднем 2013 року, коли в Києві тривало протистояння на Майдані. Речі зберігалися в господарських сумках у квартирі, на яку правоохоронці вийшли під час відпрацювання. За попередньою інформацією, вартість знайдених цінностей оцінюється в декілька мільйонів доларів.
Події оформление ленты  В Одесі поліція зі стріляниною затримала банду грабіжників В Одесі поліцейські зі стріляниною затримали озброєних грабіжників, заявили в поліції області. За даними правоохоронців, для перевірки документів осіб на причетність до розбійного нападу поліцейські заблокували автомобіль BMW, проте особи, які пересувалися на ньому, чинили опір, а водій скоїв наїзд на поліцейських. В результаті двоє працівників карного розшуку отримали тілесні ушкодження. Для зупинки авто правоохоронці застосували табельну вогнепальну зброю. «Зробивши кілька пострілів по колесах зазначеного автомобіля, поліцейським вдалося його зупинити і затримати водія і двох пасажирів. Ними виявилися вихідці з однієї з країн пострадянського простору віком 38, 28 і 40 років», - розповіли в поліції. При огляді у одного із затриманих виявили та вилучили пістолет «ПМ», сім патронів калібру 9 мм та 5 г марихуани, у його подільника - пістолет «Сталкер» з сімома патронами в магазині і 5 г марихуани. Затримані перевіряються на причетність до інших розбоїв. Зараз вони вже обґрунтовано підозрюються у скоєнні низки розбоїв і грабежів, а також у стрілянині біля Київського суду м.Одеси. Поліція Одеси також вирішує питання про відкриття кримінального провадження за ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.
Події На Львівщині поліцейський пограбував затриманого Працівники прокуратури і управління внутрішньої безпеки Міністерства внутрішніх справ України затримали оперуповноваженого одного з підрозділів ГУ Нацполіції у Львівській області за підозрою в перевищенні службових повноважень, а також через загрозу насильством. За інформацією прес-служби прокуратури Львівщини, поліцейський разом з групою невстановлених осіб затримав чоловіка, який перевозив бурштин. Поліцейський зброєю погрожував затриманому, надів на нього наручники і заволодів майже 700 грамами бурштину і $4000.. Пізніше працівник поліції намагався продати викрадений бурштин. Затриманому було оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 365 ч.2 КК України (перевищення влади або службових повноважень співробітником правоохоронного органу).
За кордоном Могеріні звинуватила Москву в підриві принципів безпеки у Європі Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні заявила, що дії Росії в Криму і на сході України підірвали встановлений 41 рік тому в Гельсінкі європейський порядок безпеки. Про це вона заявила на засіданні ради міністрів закордонних справ країн - учасниць ОБСЄ в Гамбурзі, передає Інтерфакс-Україна. «Сьогодні ці давні ключові принципи європейської безпеки (суверенітет, незалежність, територіальна цілісність, непорушність кордонів. - АСН) не дотримані, криза в Україні та навколо неї досі не врегульована, і регіон як і раніше обтяжений затяжними конфліктами», - сказала Федеріка Могеріні. Представник ЄС нагадала, що Євросоюз не визнає анексію Росією Криму та буде й надалі закликати до дотримання припинення вогню на сході України і повної реалізації Мінських угод. Вона наголосила на необхідності повного, безпечного і безперешкодного доступу місії спостерігачів ОБСЄ на всю територію України, включно з кордоном з Росією, а також розширення географії діяльності місії на російські контрольно-пропускні пункти.
За кордоном оформление ленты  «Газпром» підписав контракт на будівництво першої частини «Турецького потоку» Російський газовий монополіст «Газпром» підписав контракт на будівництво першої гілки морської частини газопроводу «Турецький потік», яким планується в обхід України постачати російський газ до Туреччини і Європи, повідомляється в прес-релізі компанії. За контрактом, укладальник Allseas Group S.A. повинен прокласти по морському дну більше 900 км труби. Allseas приступить до укладання першої гілки в другому півріччі 2017 року. Перша гілка газопроводу буде призначена для турецького ринку, друга - для Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної гілки становить 15,75 млрд куб. газу на рік. Нагадаємо, 6 грудня президент Туреччини Реджеп Таїіп Ердоган підписав закон про ратифікацію міжурядової угоди з Росією щодо проекту будівництва газопроводу «Турецький потік».  
За кордоном Керівник британської розвідки МІ-6 розповів про зростаючу загрозу ІДІЛ у Європі Голова Секретної розвідувальної служби Великої Британії (МІ-6) Алекс Янгер заявив, що Британія зіткнулася з безпрецедентною загрозою з боку терористів «Ісламської держави» через втрати бойовиків на Близькому Сході, повідомляє Русская служба Би-би-си. «У той час як я це говорю, добре організовані структури ІДІЛ, що займаються підготовкою нападів за кордоном, планують насильницькі акції проти Британії та її союзників. Військова обстановка їм не заважає, їм навіть не потрібно залишати межі Сирії», - заявив Алекс Янгер. За словами Янгера, це відбувається на тлі зусиль Росії зі «знищення опонентів сирійського президента Башара Асада», яких Москва прирівняла до терористів, що перешкоджає боротьбі з ІДІЛ. Очільник МІ-6 повідомив, що з 2013 року було попереджено 12 терористичних нападів проти Великої Битанії.
Економіка оформление ленты  Ebay-Майдан. Як українці відреагували на обмеження покупок у «22 євро» Чим ближче до нас Європа і цивілізований світ взагалі, тим гірше йдуть справи у тих компаній, які заробляли перепродажем імпортного добра і заламували за нього занадто високі ціни. Бо інтернет-торгівля в Україні в останні роки незмінно йде вгору, показуючи позитивну тенденцію навіть в останні кризові роки. Громадяни стали більш ощадливими, перебірливими і освіченими в цій сфері. Але найшла коса на камінь, і імпортери пішли ва-банк. Вже давно у Мінфіні припадає пилом ініціатива Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) - знизити безподатковий поріг для посилок з-за кордону зі 150 до 22 євро. У соцмережах інформація про неї справила ефект ядерного вибуху. Точки зору експертів та лідерів громадських думок градируются від матірної лайки до петицій на сайті Кабінету міністрів. Загальна думка - подібна ідея зачіпає інтереси і права українців на вільний вибір. Фактично суспільство розділяється на тих, хто може собі дозволити поїхати на шопінг за кордон, і на тих, хто змушений буде перебиватися тим, що і за скільки запропонують «рідні» імпортери. Як же в АПІТУ пояснили свою позицію? Виявляється, в асоціації вважають, що потік посилок в Україну з-за кордону - часто-густо - контрабанда і корупція. «Цього року очікується близько 50 млн поштових посилок. Кожен громадянин країни, зокрема діти, отримає по одній. Насправді досить невеликий відсоток населення отримує левову частку товару далеко не для власних потреб. За оцінкою експертів, ринок виріс вдвічі тільки за останній рік. І, звичайно ж, всі вірять у те, що це виключно білі і пухнасті поштові голуби, без участі корупції і кришування, приносять дешеве щастя в кожну українську родину», - йдеться в статті Елліни Шнурко-Табакової, голови правління АПІТУ, розміщеній на сайті організації. У статті народне невдоволення ініціативою «22 євро» автор називає штучно розкрученим «прокурченківськими» медіа, навіть наводить результати моніторингів ЗМІ. Хоча замість нього хотілося б, звичайно, побачити економічне обґрунтування цифри в 22 євро, реальні прогнози разом з аналітичними прорахунками доходу держбюджету, дізнатися більш детально, звідки виникла цифра в 50 мільйонів посилок, і чому всі вони апріорі підпадають під кримінал, обмежуючись фразою «левова частка»? Сама стаття закінчується досить своєрідною думкою: «Совок, звичайно, вмирає - але для його повного поховання постояти на Майдані недостатньо. Потрібно ще бути громадянином з мізками». Інакше кажучи - безмозкі совкові стоятелі на Майдані стануть розумними і сучасними, якщо більше не зможуть без мита придбати за кордоном будь-що вартістю понад 22 євро? Масла у вогонь вчора підлив голова Державної фіскальної служби Роман Насіров. 7 грудня він заявив, що ДФС ідею оподаткування посилок підтримує. Ну ще б пак - в АПІТУ нарахували більше 3 мільярдів доходу митниці за рік за рахунок реалізації їхньої ініціативи (звідки взяті цифри - теж чітко незрозуміло). Але нагадаємо, в 2015 році Українська асоціація директ-маркетингу нарахувала 24,4 мільйона міжнародних поштових відправлень в Україні. Як ця сума може збільшитися більш ніж удвічі за рік, уявити складно. Також, за даними Національного банку, в зарубіжних інтернет-магазинах минулого року українці витратили більше 10 мільярдів гривень. На Amazon, E-Bay, AliЕxpress, Taobao українці переважно шукають мобільні телефони та комплектуючі до них, дрібні товари для дому та одяг. Підкуповує, зрозуміло, ціна, величезний вибір і часто - безкоштовна доставка в Україну. Наприклад, порівняємо вартість мобільного телефона на одному з зарубіжний сайтів - і в українського продавця. Різниця в базовій моделі - близько 1000 гривень, погодьтеся, суттєва. І це ще в українському магазині і зі знижкою. «Укрпошта» дивується Гендиректор «Укпочти» Ігор Смілянський на питання про «22» розводить руками, прогнозуючи колапс. На його думку, таке нововведення призведе до розвитку "сірого" ринку, так як українці будуть шукати обхідні шляхи. Та й впоратися з таким величезним потоком нових даних митні органи просто не в змозі. «Ми не Грузія, у нас немає електронних декларацій, і процес навіть для тих, хто захоче щось оплатити, говорить про те, що реально в умовах України це просто буде колапс. Ні в ДФС, ніде немає такої кількості людей, які будуть здатні провести всю цю паперову роботу», - вважає Смілянський. Як приклад такого колапсу, який, втім, зіграв на руку нашій «Укрпошті», Смілянський привів Білорусь. Там правило у 22 євро вже запрацювало. І вгадайте, що роблять білоруси? Звичайно ж! Вони замовляють посилки з доставкою в прикордонні пункти України, найчастіше - в Луцьк, і забирають своє добро звідти - без будь-яких мит (ці посилки в АПІТУ теж зарахували до 5 очікуваних мільярдів?). Так ось, ці прикордонні поштові відділення стали одними з найприбутковіших в Україні, сказав Смілянський. «Після того як Білорусь ввела 22 євро, замовляють на Луцьк, приїжджають машинами, забирають. Такий бізнес, шикарний базар. Тому я не думаю, що сьогодні це правильне рішення для країни. «Укрпошта» не підтримує цю позицію», - констатував гендиректор підприємства. До того ж 22 євро занадто маленька сума для вигідної покупки в закордонному магазині, вважає директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. «Дуже маленька сума в 500 гривень, яка фактично ставить хрест на більшості покупок за кордоном, бо тільки доставка кур'єрська найчастіше становить 100-350 гривень. Тобто фактично втрачається будь-який економічний інтерес до таких покупок», - уточнив він. На думку Дорошенка, в разі прийняття норми «22», ринок зарубіжних покупок для більшості українців просто помре. Фактично ми будемо так само ізольовані і позбавлені вибору, як і жителі СРСР. Зрозуміло, наполягає експерт, ліміти вартості поштових посилок повинні існувати. Але обмежуватися розумними і логічними рамками. «Коли ж ми встановлює ліміти такі, щоб ми взагалі припинили будь-яке повідомлення, ми випадаємо взагалі з усього світового ринку. Це означає, що якийсь імпортер завезе сюди цю ж продукцію і її тут продасть, але вже зовсім за інші гроші», - говорить Дорошенко. Також він підтверджує - ця норма вигідна саме імпортерам - вона позбавить вибору українського покупця і змусить купувати те, що пропонують в Україні. «Вводиться ця норма, щоб фактично люди приходили в магазин і купували там. Ми закриваємо внутрішній ринок для того, щоб внутрішній торгівлі йти назустріч. Щодо покупця це неправильно. Фактично це лобіювання інтересів традиційної торгівлі. У більшості країн світу цей поріг значно більший, ніж 22 євро», - підкреслює експерт. Мабуть, найвищий ліміт на безмитні посилки на початку року був встановлений у США - 800$. А так як у сусідній Канаді ліміт на безмитні посилки набагато нижчий, то на кордоні з США у них утворився свій «Луцьк», сміється гендиректор «Укрпошти». «Потрібно виходити з реалій, потрібно дивитися, кого конкретно ми захищаємо, знижуючи цей ліміт. Ви знаєте, я б запропонував навести спочатку порядок з лімітом 150 євро, щоб контрабас не йшов через кордон. І вже коли ми наведемо порядок з ось цим контрабасом, візьмемося за наступний», - каже Смілянський. Ми ж нагадаємо ще одну ініціативу, яку минулого року пропонував реалізувати тодішній прем'єр Арсеній Яценюк і навіть зареєстрував як законопроект №3470 - знизити поріг вартості товару, який фізичні особи можуть ввозити в Україну без сплати податків з €1 тис до €430. Обмеження мало стосуватися перетину кордону при авіаперельотах і подорожах морським транспортом. Для інших пунктів пропуску пропонувалося скоротити суму для безподаткового ввезення товарів з €500 до €300. Щоправда, законопроект не пройшов парламентську експертизу. У ньому були виявлені корупціогенні чинники, а сама законодавча ініціатива була визнана неоднозначною. Тому законопроект був відкликаний. Тим часом кількість підписів під протилежною ініціативою - петицією за збільшення порогу вартості безмитного ввезення посилок до 220 євро - склала 7000 тисяч. І число збільшується на 100 підписів кожні кілька хвилин. До слова, ще більше голосів набрала петиція на сайті Президента України, що стосується збільшення ліміту посилок до 500 євро.
Політика Вища рада юстиції не змогла відсторонити суддю-хабарника Генеральна прокуратура відкликала клопотання про відсторонення від здійснення правосуддя судді Вищого господарського суду України Артура Ємельянова, передає кореспондент АСН. Як зазначив на засіданні Вищої ради юстиції його голова Ігор Бенедисюк, «заступник генерального прокурора Юрій Столярчук відкликав клопотання щодо відсторонення від здійснення правосуддя судді Вищого господарського суду України Артура Ємельянова для доопрацювання. Вища рада юстиції ухвалила повернути матеріали ГПУ». Нагадаємо, що 18 жовтня Генпрокуратура повідомила про підозру двом суддям Вищого господарського суду колишнім Ємельянову і Татькову у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 376, ч. 2 ст. 376-1 КК України. Генеральний прокурор Юрій Луценко тоді зазначив, що слідство має докази того, що вони у 2011- 2014 роках підпорядкували собі систему прийняття судових рішень, що є близько 7000 випадків незаконного втручання в автоматизовану систему розподілу справ та заяв, втручання у діяльність суддів з метою винесення ними потрібних зловмисникам неправосудних рішень в господарчих судах.  
Політика Рада провалила закон для повернення 1,5 млрд Януковича. Верховна Рада України на вечірньому засіданні 8 грудня провалила голосування за урядовий Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів", за що проголосували 176 народних депутатів при 226 мінімально необхідних, передає кореспондент АСН.  Спікер Андрій Парубій декілька разів ставив на голосування пропозицію, щоб законопроект був повернутий на доопрацювання "суб'єкту законодавчої ініціативи", тобто Уряду або в комітет. Але і ці пропозиції були провалене. Законопроект вважається відхиленим.  "Мова йде про примусове позбавлення активів у разі, якщо власник не може довести його походження... Закон не стосується бізнесу, враховуючи, що є багато застережень. Закон та процедура стягнення стосуються лише чиновників, які набули активи корупційним шляхом", - пояснив заступник Міністра юстиції Антон Янчук.  У свою чергу нардеп від БПП Максим Курячий додав, що цей законопроект "позбавлений емоційних оцінок, які були у перших редакціях законопроекту (АСН: ініційовані "Народним фронтом"), ця редакція закону, підготовлена Мін'юстом, найбільш виважена та дозволить повернути не лише вкрадені гроші бандою Януковича, а й іншими чиновниками. Вкрав, поверни!", - сказав він.  Слід зазначити, що "Батьківщина" не голосувала за законопроект. Так, депутат Юрій Одарченко прогнозує, що "спецконфіскація не буде мати жодного відношення до грошей Януковича! Це механізм, який дає можливість Генпрокурору забрати гроші та кошти, які йому сподобалися!", - попередив він.  "Народний фронт" звинуватив "Батьківщину" у маніпуляціях. Так, голова "Народного фронту" Максим Бурбак додав, що "за допомогою таких фракцій (АСН: "Батьківщина") банда Януковича намагається зробити усе, щоб вкрадені кошти не повернули державі. Але ми не дамо двічі обікрасти нашу націю!", - виступав він з трибуни.  При цьому екс-спікер та позафракційний нардеп Володимир Литвин пояснив, що закон у такому вигляді приймати категорично не можна:  "Це порушення усіх європейських норм, оскільки він нівелює презумпцію невинуватості". 
Суспільство Польща продовжила спрощену схему працевлаштування українців Протягом наступного року українці зможуть працювати в Польщі за старою спрощеною схемою на підставі заяви роботодавця. Про це повідомили в Міністерстві сім'ї, праці і соціальної політики Польщі, пише ZN.UA. У відомстві додали, що нові правила працевлаштування іноземців будуть введені не раніше квітня 2017 року, а спрощена процедура збережеться до кінця наступного року. Видання Rzeczpospolita відзначає, що це важлива інформація для тисяч польських компаній, які щороку наймають українців. Але через рік їм таки доведеться дотримуватися нових не надто вигідних для бізнесу Польщі правил працевлаштування іноземців. Згідно з ними, процедура працевлаштування іноземних працівників, зокрема з України, на сезонні або короткострокові роботи дуже ускладнюється.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів




/-1,5000290870667-/ /-pc-/
Top