counter
Архів Повернутись назад 08 Червня 2016
8 Червня
Події За добу бойовики 36 разів обстріляли позиції ЗСУ Протягом минулої доби бойовики 36 разів обстрілювали позиції сил АТО. Про це повідомляє прес-центр штабу антитерористичної операції. Так, на донецькому напрямку терористи 17 разів обстрілювали позиції ЗСУ. «Поблизу Авдіївки і шахти «Бутівка» противник використовував стрілецьку зброю, великокаліберні кулемети, гранатомети різних систем, міномети калібром 82 мм, а також заборонені Мінськими домовленостям 120-мм міномети», - йдеться в повідомленні. Крім того, ворог двічі відкривав вогонь по позиціях поблизу Майорська і Зайцевого з мінометів калібром 82 і 120 мм, а поблизу Луганського - з великокаліберних кулеметів і гранатометів різних систем. «На маріупольському напрямку бойовики здійснили 18 обстрілів позицій ЗС України. Тричі під ворожим вогнем опинялися опорні пункти українських підрозділів біля Новотроїцького та Водяного, де по них найманці били з великокаліберних кулеметів і 82-мм мінометів. Поблизу Лебединського, а згодом і Новотроїцького ворог використовував також важкі 120-мм міномети», - зазначили у штабі. Також по укріпленнях українських сил неподалік від Павлополя, Широкиного і Гнутового російські бойовики вели вогонь зі стрілецької зброї і гранатометів, а в районі Мар'їнки - з БМП.
Суспільство Президент підписав указ про Національний центр кібербезпеки Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про Національний координаційний центр кібербезпеки». Про це повідомляє прес-служба глави держави. «Діяльність центру дозволить забезпечити координацію діяльності суб'єктів національної безпеки та оборони України під час реалізації Стратегії кібербезпеки України, підвищити ефективність системи державного управління у формуванні та реалізації державної політики у сфері кібербезпеки», - йдеться в повідомленні. У прес-службі також зазначили, що правовою підставою розробки цього положення є указ Президента від 15 березня 2016 року №96, яким введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня 2016 року «Про Стратегію кібербезпеки України» і затверджено Стратегію кібербезпеки України.
Політика Нуланд побачила «прогрес» у виконанні Мінських домовленостей Помічник державного секретаря США Вікторія Нуланд зазначила, що у виконанні Мінських домовленостей досягнуто «певного прогресу» за деякими пунктами, окрім політичної частини - децентралізації на Донбасі, яка вимагає перш за все припинення бойових дій і доступу ОБСЄ на всі окуповані території. Про це вона сказала у вівторок під час слухань у Комітеті з питань міжнародних відносин Сенату США, пише Укрінформ. «Що стосується України, як ви знаєте, існують домовленості - Мінські домовленості - які закликають насамперед припинити вогонь, надати доступ спостерігачам ОБСЄ на всій території сходу України, політичний пакет децентралізації для районів Донбасу та відведення озброєнь», - нагадала представниця Держдепу. Вона також зазначила, що разом із зусиллями Франції та Німеччини у «нормандському форматі» протягом останніх півтора місяця США також «значно збільшили свою роль» у паралельній роботі з Києвом та Москвою. «Ми досягли певного прогресу, втім, у політичному пакеті для Донбасу такого прогресу немає, тому що спочатку ми повинні побачити там безпеку і мир, і ми робитимемо ще більше для того, аби змусити Росію і сепаратистів припинити насильство і забезпечити повний доступ ОБСЄ» , - наголосила Нуланд. У зв'язку з цим вона додала, що росіяни під час розмов про імплементацію «Мінська» зараз відкрито говорять про те, якими болючими є санкції. «Отже, вони знають, що треба робити, аби послабити санкції, і це їхній вибір», - зауважила представник Державного департаменту США.
Суспільство ДСНС: На звалищі біля Львова неможливо повністю загасити пожежу Осередки горіння, які ще залишилися на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львівській області, ліквідувати поки що можливості немає. Про це повідомив в ефірі «112 Україна» представник ДСНС в області Віталій Туровцев. «Станом на 22:00 пожежа тривала на площі до 700 кв. м. На місці працює наша рятувальна техніка, яка загасила окремі осередки, горіти продовжує площа близько 400 кв. м. Ліквідувати займання наразі немає можливості, оскільки горить на схилі гори, який може обвалитися... Це ми зможемо зробити тоді, коли станеться частковий обвал самого верху або його планомірний зсув, що зараз і відбувається. Коли буде усунено всі загрози для рятувальників, ми зможемо ліквідувати пожежу, а потім розпочати пошукові роботи», - розповів він. Нагадаємо, що на звалищі біля Львова 30 травня почалася пожежа. Потім стався обвал сміття, через який загинуло троє рятувальників.
За кордоном У Франції затриманого Службою безпеки України підозрюють у контрабанді, а не в тероризмі Французькі слідчі підозрюють громадянина Франції, якого затримала Служба безпеки України з великою кількістю зброї та вибухівки, радше у контрабанді зброї, ніж у тероризмі. Про це заявив французький прокурор, який займається цією справою, пише DW. «Цей молодий чоловік не відомий французьким спецслужбам, і судові інстанції нині схиляються радше до контрабанди зброї», - сказав прокурор Тома Пісо. Справу передали до відомства з боротьби з організованою злочинністю після того, як засумнівалися, що йдеться про тероризм і загрозу національній безпеці. За даними Reuters, Франція звернулася до України з проханням про співпрацю в цій справі, однак відповіді від СБУ досі не отримала. Раніше СБУ повідомляла про план затриманого скоїти 15 терактів у Франції.
оформление ленты  Блог: 
Політика Олександр Жолудь Санкції зменшують можливості РФ підтримувати воєнну ситуацію на Донбасі Санкції проти РФ слід розглядати в контексті того, що було б, якби жодних обмежувальних заходів не було взагалі. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. «Я вважаю, що користь для України від санкцій проти РФ, звісно, є. І основна користь у тому, що треба порівнювати не з тим, припинили чи не припинили агресію, а з тим, що було б, якби цих санкцій узагалі не було. Треба розуміти, що санкції обмежують економічну міць РФ, відповідно, зменшують її можливості для фінансування різних проектів, у тому числі й підтримки воєнної ситуації на Донбасі. Якщо Росія виконає те, що вона повинна зробити, тобто залишить Донбас і Крим, то, санкції знімуть. Чом би й ні», - розповів експерт. Економіст зазначає, що санкційні заходи спрямовані як на конкретних осіб, так і блокують міжнародну діяльність російських компаній. «Є дві групи санкцій. Санкції, які б'ють по особах. Тобто той перелік осіб, які, наприклад, не можуть приїжджати до країни, проти них введено санкції. Обмежено їхній виїзд до тієї ж таки Європи. І є частина загальних санкцій, які впливають на те, наскільки російські компанії можуть виходити на зовнішній ринок, позичати кошти, укладати якісь зовнішні контракти тощо», - зазначив Жолудь.
Події оформление ленты  У Лисичанську від вантажівки відчепився причіп і врізався в автобус із пасажирами Вчора в Лисичанську Луганської області від вантажного автомобіля «Камаз» від'єднався причіп із 24 тоннами зерна і зіткнувся з автобусом, у салоні якого були робітники одного з підприємств. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, ДТП сталася о 18:50. Внаслідок пригоди водій та шестеро пасажирів автобуса дістали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Всіх потерпілих госпіталізовано до медичних закладів міста Лисичанська. «Наразі перебувають у реанімаційному відділенні і прооперовані водій та жінка-пасажир. Життю і здоров'ю решти потерпілих, за словами медиків, нічого не загрожує», - йдеться в повідомленні. Матеріали за даним фактом ДТП внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Кримінального кодексу України. Проводиться досудове слідство.
Економіка Припинено фінансування будівництва Керченського мосту Фінансування будівництва мосту через Керченську протоку, яке здійснює компанія Аркадія Ротенберга «Стройгазмонтаж», тимчасово припинено. Як пише Медуза, востаннє гроші «Стройгазмонтажу» на будівництво мосту перераховували з бюджету в грудні 2015 року. Заплановану на 2016 рік виплату 65,4 мільярда рублів поки що так і не зроблено. Про це йдеться в листі, відправленому гендиректором компанії «Стройгазмонтаж» Андрієм Кириленком на ім'я першого заступника міністра транспорту Євгена Дітріха і глави «Росавтодору» Романа Старовойта. У листі вказується, що компанія не може будувати міст запланованими темпами та інвестувати в закупівлю дорогого будівельного обладнання через затримку оплати виконаних робіт. За словами джерела видання, через проблеми з фінансуванням на будмайданчику вже не вистачає обладнання. Причиною затримки виплати стало те, що з 2016 року великі державні будівництва, включаючи Керченський міст, масово переводять зі звичного розширеного банківського обслуговування на казначейське. За словами представника мінтрансу, всі документи для цього переведення відправлено на розгляд до уряду, зміни буде затверджено до кінця червня. У «Росавтодорі» також наголосили, що гроші з бюджету вже виділено і буде перераховано підряднику щойно завершиться переведення держконтракту на казначейський супровід.
Суспільство На Житомирщині затримано групу нелегальних копачів бурштину Чергову групу незаконних видобувачів бурштину затримали під час нічного рейду біля селища Нова Ушиця Коростенського району Житомирської області. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, четверо місцевих жителів вимивали ями-калюжі поблизу канав і колодязів, розритих їхніми попередниками, і виловлювали сирець сачками. Незаконний промисел вівся на землях сільськогосподарського призначення. «У зловмисників вилучено добутий бурштин-сирець середньої фракції, дві гідравлічні мотопомпи з водозабірником, генератор та акумулятори, 10 рукавів, сачки та інші робочі інструменти», - йдеться в повідомленні. Крім того, дві машини, які використовували копачі для перевезення обладнання до місця видобутку бурштину, відправлено на штрафмайданчик. У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України тривають процесуальні та слідчі дії.
Суспільство У Києві можуть з'явитися проспекти Бандери і Шухевича На черговому засіданні Комісії з питань найменувань Київська міська державна адміністрація підтримала низку пропозицій про перейменування вулиць у Києві. Про це повідомляє прес-служба КМДА. Так, комісія порадила Київському міському голові внести до Київради подання про перейменування проспекту Ватутіна на проспект Романа Шухевича і проспект Московський на проспект Степана Бандери. «Всі відповідні пропозиції пройшли громадські обговорення і голосування. Ми беремо на себе відповідальність й одразу інформуємо в разі, якщо голоси було накручено. Пропозиції буде сформовано в проекти рішень, які внесуть до Київради і потраплять на розгляд профільних комісій. Лише після розгляду комісіями проекти рішень вносяться до сесійної зали, де депутати визначаються: підтримувати чи не підтримувати відповідне перейменування. Рішення Комісії з найменувань мають виключно рекомендаційний характер, і тільки рішення Київради, підписане мером, є нормативним актом», - сказав співголова комісії, заступник голови КМДА Олексій Резніков.
Політика «Народний фронт» розгляне питання з кандидатами у ЦВК 13 червня Остаточне рішення щодо кандидатів до Центральної виборчої комісії фракція «Народний фронт» прийме на своєму засіданні 13 червня. Про це «Аналітичній службі новин» (АСН) повідомив голова фракції НФ Максим Бурбак. «Дуже багато у нас зараз різних чуток. Так, як пам'ятаєте, зі складом уряду. Я звик працювати з документами, з документально підтвердженими заявами... Так, Президент має повне право, як передбачено чинним законодавством, подавати склад ЦВК. Крапка. Ми ж свої пропозиції надали», - акцентував він. Бурбак також нагадав, що у ЗМІ писали про те, що Президент бажає повністю оновити склад ЦВК. «Це теж було. Для цього ми обговорювали, що якщо буде така його позиція, то обговорюватимемо на фракції різні прізвища. У нас теж вистачає юристів, хлопців, які добре обізнані з виборчим законодавством, пройшли не одну кампанію і можуть гідно представити «Народний фронт», - пояснив він. Голова фракції також запевнив, що окремого, зміненого, подання з іншими прізвищами не написав. «Ми дисциплінована і відповідальна політична партія. Подивіться всі голосування. Чому ми голосуємо всі разом? Тому що всі питання публічно і відкрито обговорюються на засіданні фракції. Я не уповноважений підписувати, особливо такі важливі доленосні рішення, без того, щоб не обговорити це публічно з колегами по фракції. Комусь хочеться розхитати нас? Не вийде!» - зазначив він. «Хто вам сказав, що відкликали Магеру (Андрій Магера - заступник голови ЦВК. - Ред.)? Ще в листопаді ми на фракції вирішили, що від нас буде три людини: Магера, Онищенко, Шепілов. З листопада подання, яке надала фракція, ми не змінювали. Це виняткове право Президента подавати. Наш лист має рекомендаційний характер. Тобто Президент вирішив так. І вчора нарешті це було оприлюднено. У понеділок буде засідання фракції, де ми вирішуватимемо. На засіданні фракції ми можемо обговорити інші кандидатури», - додав Бурбак. Він уточнив, що фракція в понеділок, 13 червня, обговорить питання ЦВК і прийме рішення щодо голосування. «Всі чекали цього моменту (подання на членів ЦВК. - Ред.). І знову щось комусь не подобається», - зазначив він. І запевнив, що підкилимно рішення не прийматимуться. На уточнення, чи розмовляв він з Андрієм Магерою з цього питання, Бурбак відповів, що спілкувався з чинним заступником голови ЦВК ще коли обговорювалося питання про включення його кандидатури до подання від «Народного фронту».
Політика Екс-генсек НАТО порадив Порошенку не поспішати повертати Крим Повернення Криму не повинно бути невідкладним пріоритетом України, але продовжить залишатися на порядку денному. Про це РІА «Новости» заявив радник президента України, екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен. «Звичайно, у довгостроковій перспективі це є метою всіх західних держав. Як ми ніколи не визнавали незаконне приєднання Радянським Союзом трьох балтійських країн - Естонії, Латвії та Литви, так ми ніколи не визнаємо незаконне приєднання Криму до Росії. Але при цьому я також радитиму не робити з цього невідкладний пріоритет. Він є, це питання, яке продовжить існувати, але наразі потрібно концентруватися на інших питаннях: на реформах, на повній імплементації Мінська-2 і так далі», - сказав Расмуссен. Президент Петро Порошенко призначив колишнього генсека НАТО своїм позаштатним радником 27 травня. Расмуссен зазначав, що одним з його завдань на цій посаді буде доносити до Києва політичні пріоритети західних країн.
Політика «Один працює, решта піаряться»: Полозов розповів про конфлікт у команді адвокатів Савченко Один з адвокатів народного депутата Надії Савченко, Микола Полозов, розповів про конфлікт з іншим адвокатом, Іллею Новіковим. Як написав Полозов у Twitter, з Новіковим він та Марк Фейгін не працюють з грудня минулого року. При цьому була домовленість із Савченко, що до кінця справи про це ніхто не говоритиме. «Просився у справу, його взяли в команду. Якоїсь миті, порушуючи домовленості, перестав працювати в команді. Почав вести свою гру. Так званий закон Савченко просував саме він, всупереч нашій домовленості про невтручання в українську політику і законотворчість. Зараз він намагається нав'язати Україні закон про присяжних засідателів. Це в той час, як у РФ знищують цей інститут як такий. Про його демарш одразу стало відомо владі РФ. Пропагандистам дали команду робити міф «лише один працює, решта піаряться», - написав Полозов.  
Політика Суд поновив на посаді Григорія Мамку Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов Мамки Григорія Миколайовича до Національної поліції і скасував наказ, яким позивача було звільнено з посади заступника начальника Головного слідчого управління - начальника управління Національної поліції України та призначено начальником управління організаційно-аналітичного забезпечення і оперативного реагування ГУ Національної поліції в Донецькій області. Про це йдеться у повідомленні суду, пише 112. У суді зазначають, що це вже другий спір Григорія Мамки з Національною поліцією щодо відносин публічної служби, який виник одразу після відновлення Мамки на посаді заступника начальника Головного слідчого управління - начальника управління Національної поліції України за рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 7 квітня 2016 року. 21 квітня Григорій Мамка звернувся до ОАСК вже із позовом про оскарження наказу Нацполіції про його переміщення на роботу в Донецьку область. 3 червня 2016 року суд завершив розгляд справи і виніс рішення, в якому йдеться, що оскаржуваний наказ не містив обґрунтування ефективності переміщення позивача на вищезгадану посаду в Донецькій області та підтвердження інтересів служби такого переміщення.
Суспільство У СБУ запропонували «фюреру» Захарченку капітулювати або застрелитися Сьогодні відбувається чергова «конференція» ватажка бойовиків «ДНР» Олександра Захарченка. Про це на своїй сторінці у Facebook написала прес-секретар СБУ Олена Гітлянська. За її словами, як і під час попередніх псевдоконференцій, у фейковому спілкуванні з Запоріжжям Захарченко зосередився на питаннях, які було підготовано його прес-обслугою. «СБУ відомі реальні питання українців до терориста, але їх не етично оприлюднити у відкритих джерелах з міркувань захисту суспільної моралі. Вкотре ми стали свідками публічного спілкування Захарченка із самим собою, що, як правило, потребує консультації психіатра. Для профілактики розвитку психічних ускладнень пропонуємо донбаському фюреру капітулювати. Або застрелитися», - написала Гітлянська.
Економіка У Росії спростовують проблеми з фінансуванням будівництва Керченського мосту Проблем з фінансуванням зведення Керченського мосту бути не може, кошти на цей рік виділено з бюджету, витрачати їх почнуть після переведення державного контракту на казначейський супровід. Про це заявили в міністерстві транспорту РФ, пише РИА Новости. Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що будівництво мосту через Керченську протоку припинили фінансувати. Стверджувалося, що підряднику, компанії «Стройгазмонтаж», востаннє перераховували кошти у грудні, а запланована на цей рік виплата 65,4 мільярда рублів «зависла» через тривалу бюрократичну процедуру. Читайте також: Припинено фінансування будівництва Керченського мосту У мінтрансі заявили, що жодних проблем з фінансуванням будівництва немає, а гроші, передбачені на реалізацію проекту цього року, бюджетом виділено.
Економіка Кабмін пропонує створити спеціальні групи для боротьби із незаконним переміщенням товарів через кордон Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про створення мобільних груп для боротьби з незаконним переміщенням товарів через державний кордон. Як пише РБК-Україна, пропонується створити при Міністерстві фінансів Міжвідомчий цільовий центр і 20 спільних мобільних груп із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи з представників Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби та Національної поліції. При цьому функції з координації роботи мобільних груп покладаються на Міжвідомчий цільовий центр. Проектом постанови пропонується встановити заробітну плату для керівника центру в розмірі 50 тисяч гривень, старшого зміни центру і старшого мобільної групи - 40 тисяч гривень.
Суспільство оформление ленты  Суд заарештував першого заступника голови Миколаївської ОДА Миколу Романчука (відео) Першому заступнику голови Миколаївської ОДА Миколі Романчуку, підозрюваному в одержанні хабара, обрали запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 діб із правом внесення застави в розмірі 5 мільйонів 512 тисяч гривень. Таке рішення прийняв сьогодні, 8 червня, Приморський районний суд м. Одеса, пише Новости-Н. Такими чином суддя задовольнив клопотання військової прокуратури і підтримав озвучені аргументи обвинувачів про можливий вплив чиновника на інших свідків. Нагадаємо, прокурор Михайло Верцімаг вважав, що віце-губернатор може втекти від правосуддя за прикладом ще одного фігуранта цієї справи - Геннадія Левченка. До того ж, на думку державного обвинувача, нині чиновник має вплив на депутатський корпус, Єланецьку райадміністрацію та інших свідків, що може вплинути на справу. В залі суду на Романчука наділи наручники і відвели під конвоєм поліції.
Суспільство На ремонт траси Одеса - Рені додали 130 мільйонів гривень На ремонт траси Одеса - Рені було виділено ще 130 мільйонів гривень. Про це заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі, передає «112 Україна». За його словами, пізніше може бути додано ще 200 мільйонів гривень. «Я завтра туди повернуся (на трасу. - Ред.). Сьогодні у мене були зустрічі з прем'єром. Дуже допомагає. Сьогодні додали 130 млн. грн. ще, завтра-післязавтра ще можуть додати 200 млн. І з миру по ниточці збиратимемо хоча б на цю дорогу (Одеса - Рені. - Ред.)», - розповів Саакашвілі. Нагадаємо, що на трасі Одеса - Рені було встановлено намет із написом «Тимчасовий кабінет голови Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі», а сам губернатор пообіцяв перенести до намету свій робочий кабінет і працювати в ньому до завершення ремонтних робіт.
Економіка оформление ленты  Стабілізацією по банках На стабілізації банківської системи та макрофінансової ситуації в державі наголошує Президент Петро Порошенко. Звісно, він не прем’єр-міністр, який мав би такі покращення озвучувати. І не голова Нацбанку. Але оскільки і КМУ, і НБУ очолюють його люди, не дивно, що за них звітує. Усе буде добре Отож нагадаємо, під час прес-конференції 3 червня 2016 року Порошенко не тільки наголосив на тому, що терміни отримання траншу МВФ не змінювались і його буде одержано, а й закликав журналістів бути відповідальними щодо поширення інформації, ретельно її перевіряти та спиратися лише на авторитетні першоджерела у висвітленні питань співпраці України з Міжнародним валютним фондом, оцінки роботи Національного банку України та формування ради НБУ. Також Петро Олексійович прокоментував ситуацію у банківській сфері держави та діяльність керівництва НБУ. «Голова Національного банку є професійною людиною, яка забезпечує стабільність банківської системи», - вже традиційно похвалив він Валерію Гонтареву. І запевнив, що «зараз ми пожинаємо плоди безвідповідальної банківської політики, яка велася ще з 2008 року, плоди кризи і плоди війни, коли позичальники залишилися на окупованих територіях і не здатні обслуговувати депозити вкладників». За словами Порошенка, маємо поліпшення. Так, в Україні відбувається збільшення золотовалютних резервів, стабілізація валютного курсу, проводиться ефективне таргетування інфляції. При цьому він додав, що провідні світові рейтингові агентства визнають ефективність дій НБУ, який проводить успішні переговори з МФВ. А вже у червні Нацбанк буде готовий прийняти рішення про зняття обмежень на виплату дивідендів інвесторам як за 2014-й, так і за 2015 роки. В умовах покращення інвестиційного клімату це буде дуже очікуваним рішенням, яке знімає величезну кількість проблем. Приховані мотиви Та ось керуючий партнер ЮК «Кравець і партнери» Ростислав Кравець переконаний, що ці заяви – не більше ніж політичні, є гарантіями для збереження крісла Гонтаревою та дають лаг для повного розвалу банківської системи. «Президент України в цьому випадку скоює злочин, покриваючи повну непрофесійність голови Нацбанку Валерії Гонтаревої, про яку вже заявляли міжнародні інституції, говорила наглядова рада НБУ. Міжнародних рейтингових агентств, які б давали позитивну оцінку діяльності НБУ, просто немає. Порошенко вигороджує Гонтареву, щоб дати їй час, можливість втриматися на посаді», – висловив свою думку експерт у коментарі АСН. Також він наполягає, що не можна в сучасних реаліях сприймати як позитив анонс про зняття обмежень на виплату дивідендів інвесторам. «Інвестори, які вже більше двох років не можуть забрати свої гроші, насамперед скуплять валюту і вивезуть її за кордон. І в такому випадку варто чекати на різке падіння курсу гривні, яке знову пояснюватимуть війною, слабкою економікою, відсутністю чергових мільярдних кредитів МВФ», - переконує Кравець. Експерт стверджує: заявлена стабілізація у банківській системі – маніпуляція фактами. І звертає увагу, що банки продовжують закриватися. «Фактично більшість банків не виконує нормативи Нацбанку. І, на мій погляд, у понад 90% банків України будь-якої миті може буте введено тимчасову адміністрацію відповідно до вітчизняного законодавства», - пояснює Кравець. Потужний імпульс У свою чергу співголова комітету Американської торговельної палати в Україні з питань банківських та фінансових послуг Тарас Кириченко пояснив АСН, що означатиме рішення про зняття обмежень на виплату дивідендів інвесторам як за 2014-й, так і за 2015 роки для інвесторів і як вплине на національну валюту. Він зауважив, що, враховуючи міжнародний досвід, використання адміністративних обмежень на виплату дивідендів інвесторам розглядається як тимчасовий антикризовий захід. Зважаючи на те, що передумови валютної лібералізації, визначені меморандумом з МВФ, наразі фактично виконано, скасування валютних обмежень необхідне для ефективного функціонування ринку. «Американська торговельна палата в Україні вже давно наголошує на необхідності та важливості валютної лібералізації та підтримує ініціативу зняття зазначених обмежень. Крім того, дозвіл на репатріацію дивідендів міжнародними інвесторами та лібералізація заходів валютного контролю є одним з п’яти кроків, озвучених під час нещодавньої зустрічі з Президентом України Петром Порошенком та прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом і необхідних для фінансового оздоровлення України», – наголосив Кириченко. За його словами, наразі, у випадку зняття обмежень, значного тиску на гривню не буде, але це, поза сумнівом, стане потужним імпульсом для залучення нових інвестицій в економіку України. Мова грошей Ознаки стабілізації фінансової системи очевидні, сказав голова ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек і зауважив, що політику не коментує – лише цифри. «Передусім наявна макроекономічна стабілізація. Україна хоч і не змогла відновити справжнє економічне зростання, проте вийшла з рецесії. Кроки уряду забезпечують фінансову стабілізацію в контексті державних фінансів: вже немає того шаленого дефіциту «Нафтогазу», який буквально руйнував монетарну систему України. Є розуміння нової монетарної політики центрального банку, спрямованої на підтримку стабільності та поступове зниження процентних ставок», - пояснив банкір. За словами Шпека, на ринку припинилися відтоки депозитів, є певна тенденція до повернення вкладів до банків: «Банки досі фіксують збитки, але не такі шалені, як торік. Неплатоспроможні банки ще йдуть з ринку, але це вже не є такі великі історії, як раніше. Відбувається консолідація банківського бізнесу після падіння». Та водночас він зазначив, що відтерміновані виплати дивідендів посилять тиск на гривню, проте наразі Україна має солідний профіцит зовнішньої торгівлі і тому ситуація дуже вдала для надання інвесторам такої можливості. «Подивіться, практично щодня НБУ викупає на ринку доволі солідні суми іноземної валюти. Тому надання можливості виводити доходи від інвестицій за певним рівномірним графіком не має призвести до істотної девальвації. До того ж 2014-2015 роки були не найбільш «врожайними» з погляду прибутків в Україні. Водночас Україні дуже потрібні інвестиції, а ми не можемо їх залучати, якщо й надалі так поводитимемося із правом інвесторів отримувати зароблені доходи», – підсумував Шпек. Відповідальність і відповідальні Отож, як бачимо, є і ризики, і шанси. Нині важливо робити виважені кроки і не розхитувати ситуацію політичними моментами. Діяти, не щоб сподобатися чи зберегли власні позиції (електоральні чи владні). А на реальне покращення бізнес-клімату в країні. Якщо ж Президент наголошує на стабілізації банківської системи та макрофінансової ситуації в державі, то так би й мало бути, адже відповідальними за це є члени його команди: прем’єр-міністр Володимир Гройсман, голова НБУ Валерія Гонтарева, а також найбільша за чисельністю фракція у парламенті – «Блок Петра Порошенка». А перекласти відповідальність за провал тепер нема на кого.
Суспільство У Запоріжжі студенти-медики виготовляли і продавали наркотики У Запоріжжі припинено діяльність злочинної групи, яка займалася виробництвом та продажем метамфетаміну. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, до складу групи входило троє студентів Запорізького державного медичного університету, які були добре знайомі з процесом виготовлення наркотичних засобів і психотропних речовин. В орендованому гаражі на околиці міста вони обладнали нарколабораторію, в якій намагалися поставити на потік виготовлення метамфетаміну. «Співробітники СБУ протягом місяця документували їхню злочинну діяльність з продажу невеликих партій психотропних речовин. Коли наркоділки зважилися реалізувати велику партію, їх затримали на гарячому», - йдеться в повідомленні. Під час затримання правоохоронці вилучили понад кілограм метамфетаміну, орієнтовна ціна якого на чорному ринку становить понад один мільйон гривень, а також прекурсори, інгредієнти та лабораторне обладнання для виготовлення психотропів. Відкрито кримінальне провадження за ст. 307 Кримінального кодексу України.
Суспільство Чиновниця з Луганської області активно співпрацювала з бойовиками У Луганській області викрито антиукраїнську діяльність колишньої чиновниці однієї з місцевих рад Станично-Луганського району. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, жінка за посадою відповідала за ведення військового обліку в сільраді, працювала секретарем райдержадміністрації та мала доступ до службової інформації. «У травні минулого року на контакт із нею вийшов один з керівників розвідувального підрозділу «МДБ ЛНР». Він пообіцяв допомогу у вирішенні особистих проблем, а натомість схилив її до передання відомостей про фортифікаційні споруди, військові комунікації, керівний склад військкомату, переміщення українських військ і техніки по території Станично-Луганського району», - йдеться в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.
Події оформление ленты  Бойовики обстріляли Путилівку з артилерійської установки (відео) Сьогодні бойовики 15 разів обстрілювали позиції сил антитерористичної операції. Про це повідомляє прес-центр штабу АТО. Так, на маріупольському напрямку бойовики починаючи з півночі майже годину вели вогонь зі 122-мм САУ по опорних пунктах ЗСУ в районі Новотроїцького. Протягом ночі ще чотири рази проросійські бандформування обстріляли захисників Новотроїцького з мінометів калібру 82 мм і важких мінометів калібру 120 мм. «По укріпленнях поблизу Павлополя бойовики вели вогонь з мінометів калібру 82 мм, а в районі Мар'їнки - зі стрілецької зброї. На донецькому напрямку під мінометним вогнем опинилися наші бійці в околицях Авдіївки й біля шахти «Бутівка». Також активно діяли снайпери біля Ленінського та Авдіївки», - йдеться в повідомленні. Крім того, о 14:00 незаконні збройні формування обстріляли Путилівку з 122-мм самохідної артилерійської установки. Бойовики вели вогонь з боку окупованої Крутої Балки.
оформление ленты  Блог: 
Політика Віталій Бала Генпрокурору потрібен чіткий план і надійні кадри Які напрями роботи для ГПУ вибиратиме Генпрокурор Юрій Луценко - поки невідомо. Це залежатиме від декількох фактів. Щоб реформування прокуратури дійсно продовжилося, йому треба надати чіткий план дій щодо термінів і конкретних кроків. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Агентства моделювання ситуацій, політолог Віталій Бала. «Не можна зробити якийсь більш-менш точний прогноз щодо ГПУ, бо ми слабо собі уявляємо, як Юрій Луценко керуватиме Генпрокуратурою, тому що він у цій сфері ніколи не працював. Заявляти можна багато хорошого, але дуже важко все це втілити в життя. Дві ключові проблеми можуть визначити, як буде розвиватися ситуація з ГПУ. Перша: повинен бути чіткий план дій, не просто «ми проведемо конкурс, очищення, у нас є робоча група», а має бути все конкретно, умовно кажучи: перші три місяці робимо конкурс, потім реформування таке-то за такий-то термін. Має бути дуже чіткий план дій, адже Луценко заявив, що він буде два роки в ГПУ. За два роки можна провести серйозні зміни. І друга проблема - це кадри, які будуть втілювати це в життя. Бо якщо є хороший план, але немає людей, які будуть його втілювати, то це буде тільки хороший задум на папері. Безумовно, починати треба на місцях - в місцевих прокуратурах», - розповів політолог. Бала зазначив, що треба дивитися на те, яка кадрова політика буде в ГПУ. Саме це, на його думку, дозволить зрозуміти, чи зможе Луценко втілити свій план у життя. «Поки ми не знаємо на 100% тих планів. Говорити про те, чи буде ГПУ інструментом в руках влади або вона буде боротися за права людей, - це несерйозно. Так можуть говорити люди, які не знайомі з політичним технологіям і аналітикою. Мені здається, що для того, щоб зробити певний висновок, поки немає необхідних даних», - резюмував Бала.
оформление ленты  Блог: 
Політика Ярослав Макітра Луценко намагається балансувати між інтересами Порошенка і своїм іміджем Генеральний прокурор Юрій Луценко намагається задовольнити інтереси як суспільства, так і Президента Петра Порошенка, який призначив його на посаду. Він балансує між цими сторонами. Але говорити про серйозні зміни в ГПУ не варто, бо всі призначення, які провів новий очільник Генпрокуратури, - поки тільки точкові. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Інституту соціальних технологій «Соціополіс» Ярослав Макітра. «Очевидно, що Луценко балансує між інтересами Президента і своїм іміджем, мається на увазі те, що від нього очікує суспільство. Він намагається знайти золоту середину: і тут догодити, і там. Як на мене, це буде надзвичайно складно. Ключові речі, які вже відбулися, свідчать про те, що цілий ряд одіозних персон (що стосується слідства), залишається в Генпрокуратурі. Тому говорити зараз про якісь серйозні зміни не доводиться. Можливо, у нього є якийсь план. Згодом ми побачимо, чи буде реформування. Зараз точкові непогані призначення, але в цілому це більше для спроби видати бажане за дійсне», - розповів політолог. Макітра запевнив, що оновлення кадрового складу, безумовно, триває, але основна проблема не в прізвищах, а в системі. «Якщо не будуть відкриті кримінальні провадження проти низки одіозних персон Партії регіонів, проти тих людей, яких сам Юрій Луценко називав бандитами, проти тих, кого він звинувачував, то говорити про якусь серйозну глобальність всього процесу не доводиться. Відкриття кримінальних проваджень має стосуватися вищого керівництва Партії регіонів, того ж Сергія Льовочкіна. Список можна довго продовжувати. Там половину фракції можна притягнути до відповідальності. Поки ми не бачимо конкретних рухів, які свідчили б про те, що Луценко поспішатиме встановлювати істину», - підсумував експерт.
Суспільство У Київській області чиновник може сісти на 10 років за одержання хабара Броварською місцевою прокуратурою відправлено до суду обвинувальний акт щодо державного виконавця відділу державної виконавчої служби Броварського міськрайонного управління юстиції за фактом одержання неправомірної вигоди у сумі 13,5 тисячі гривень. Про це повідомляє прес-служба Київської обласної прокуратури. Як зазначається, підозрюваний вимагав і отримав вказані кошти від громадянина за невжиття заходів, які належать до кола його службових повноважень. «Його дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років із конфіскацією майна», - йдеться в повідомленні.
Суспільство У Харкові затримали двох наркоторговців з району АТО Двох жителів Сєверодонецька затримано за поширення психотропів та наркотиків. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, зловмисники знаходили покупців в інтернеті, в закритих групах наркозалежних. Отримавши замовлення, вони переправляли товар поштою та виїжджали до міста проживання клієнта для одержання посилки і продажу наркотиків. «Правоохоронці задокументували відправлення одним з наркодилерів до Києва 12 грамів галюциногенних грибів з вмістом псилоцину і псилоцибіну. Другий зловмисник відправив до Харкова 400 грамів марихуани, а наступного дня їм же було відправлено ​​аналогічну посилку», - йдеться в повідомленні. Співробітники спецслужби затримали наркоділків у Харкові під час одержання посилки з наркотиками. Під час обшуків за місцем проживання торговців у Сєверодонецьку було вилучено 30 грамів галюциногенних грибів та кілька десятків грамів марихуани. Триває досудове слідство.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,0790619850159-/ /-pc-/
Top