counter
Архів Повернутись назад 06 Вересня 2016
6 Вересня
За кордоном У Тихому океані з'являться «рибки Барака Обами» Неподалік Гавайських островів, батьківщини президента США, дослідники виявили новий вид рибок і повідомили, що планують назвати їх на честь Барака Обами. За даними replyua.net, який посилається на National Geographic, новий вид риб був виявлений в Тихому океані в червні 2016 року під час масштабної експедиції вчених. Дослідники відзначили, що ці риби є одними з представників підродини Тосаноїди, що мешкає за межами вод, які відносяться до японської території. Риби живуть у великому водному просторі на території морського заповідника Папаханаумокуакеа, найбільшого в світі. Вчені вирішили назвати так рибок не випадково. Раніше Обама повідомляв, що розширить на тисячі кілометрів природоохоронну морську зону в Тихому океані, яка була створена кілька років тому. Після такого розширення морський заповідник у Тихому океані буде найбільшим у світі.
Суспільство Вчені прогнозують вимирання тварин у Чорному морі Науковці бельгійського Льежского університету спрогнозували, що тварини акваторії Чорного моря незабаром можуть вимерти, повідомляє «Голос українською». За словами фахівців, за останні кілька десятків років близько 40% Чорного моря сильно забруднені. Верхній шар води відрізняється меншою щільністю. Крім того, покриття більш насичене атмосферним киснем. Вчені виявили кордон, що перешкоджає взаємодії шарів. «Починаючи з другої половини минулого століття, такий бар'єр піднявся зі 140 до 90 метрів. Вчені вважають, що це пов'язано з глобальним потеплінням і погіршенням якості води. Експерти прогнозують дві катастрофічні події - екологічну та економічну. Якщо ж киснева перешкода послабиться, вимирання загрожує всім живим організмам у верхніх шарах моря», - йдеться в повідомленні.
Суспільство У Раді запропонували встановити День героїзму У Верховній Раді України зареєстрований проект постанови про проголошення в Україні 29 серпня Днем героїзму і вшанування пам'яті загиблих учасників антитерористичної операції (АТО), повідомляє УНІАН. За даними агентства, текст проекту постанови №5066 на сайті парламенту в даний час не оприлюднений. Авторами документа є депутати від «Народного фронту» і «Блоку Петра Порошенка». 29 серпня 2014 року, всупереч домовленості про «зелений коридор» для виходу українських військових з оточення під Іловайськом, російська армія впритул розстріляла з важкого озброєння колони українських військових. За даними військової прокуратури, в «Іловайському котлі» загинули 366 військових, 429 були поранені, більше 500 потрапили в полон, більше сотні військових вважаються зниклими безвісти.
Події оформление ленты  У Києві добровольця ОУН порізали ножем, хлопець в реанімації У Києві біля будинку №68 на проспекті Перемоги невідомий завдав вісім ножових поранень чоловіку у військовій формі. Запис з камер спостереження, де видно момент нападу, було опубліковано на сторінці «Євромайдану» в Facebook. У вівторок, 6 вересня, в Києві невідомий кілька разів ударив ножем молоду людину у військовій формі. Інцидент зняла камера відеоспостереження. На ролику видно, що молодий чоловік спускався в підземний перехід, коли невідомий напав на нього ззаду і завдав кілька ножових поранень. Пізніше в мережі був опублікований ролик, де потерпілий сказав, що його звуть Віталій Регор і що він доброволець Організації українських націоналістів. Потерпілий перебуває в реанімаційному відділенні. Раніше ЗМІ РФ писали, що 9 травня Віталій скоїв напад на маму з донькою, у яких були георгіївські стрічки.
Політика Україна не може дозволити собі фінансування армії в розмірі понад 3% ВВП. Потрібна допомога народу - Порошенко Україна поки не може дозволити собі фінансування армії в розмірі понад 3% ВВП. Про це заявив Президент України Петро Порошенко в посланні до Верховної Ради, повідомляє кореспондент АСН. «Майже 3% ВВП на оборону - це багато в порівнянні з ледь 1%, яким нехтували ще в середині нульових років. Але дуже мало для країни, яка де-факто перебуває в стані війни. Більше, на жаль, це правда, ми собі дозволити не можемо. Військове навантаження на бюджет і соціальну сферу і так критично великі», - сказав він, додавши, що тому армія потребує громадської допомоги. Також Президент заявив, що одночасно Росія постійно нарощує військову присутність поблизу кордонів України. «Росія постійно нарощує військову присутність і грає м'язами на західному і південно-західному стратегічних напрямах», - зазначив він.
Політика Чи буде оголошено в Україні мобілізацію, залежить від Москви - Порошенко Президент України Петро Порошенко заявляє, що особисто він не хотів би оголошувати ні мобілізацію, ні воєнний стан, але остаточна відповідь на це питання залежить від Москви. По це він сказав під час виступу із щорічним посланням у Верховній Раді, передає кореспондент АСН. «Я особисто не хотів би ні мобілізації, ні воєнного стану, я бачу зовсім інший план для нашої країни. Але чи буде нова хвиля часткової мобілізації чи, не дай Боже, повна? Остаточна відповідь на це питання залежить від Москви», - наголосив він. Президент України Петро Порошенко заявляє, що лише цього року 50 тис. українських добровольців записалися до лав Збройних сил України. «Як верховний головнокомандувач я впроваджую курс на професіоналізацію війська і на параді доповідав, що армія вже на 75% контрактна. Ця складова буде й надалі збільшуватися, і це потребуватиме подальшого удосконалення структури та збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців», - заявив Президент. «Наголошую, що лише цього року 50 тис. українських добровольців записалися до лав Збройних сил України, і це дало нам можливість демобілізувати п'ять хвиль мобілізації, і впевнений в тому, що ця лінія буде продовжуватись», - сказав Порошенко.
Суспільство Порошенко сподівається, що Україна отримає летальну зброю в разі вторгнення РФ Президент України Петро Порошенко сподівається, що Україна отримає летальну зброю в разі повномасштабного вторгнення з боку Росії. Про це він заявив під час свого виступу зі щорічним посланням у Верховній Раді, передає кореспондент АСН. «Сприяння зміцненню обороноздатності України шляхом активізації військово-технічного і оборонного співробітництва, передача військових технологій, надання нам летальних видів зброї, принаймні у разі повномасштабного вторгнення з боку Росії, якого ми, звичайно, не виключаємо і до якого ми повинні бути готові в будь-який час», - заявив він. Він підкреслив, що «головне - сприяти зміцненню міжнародної коаліції на підтримку України і запобігти зняття санкцій з РФ до моменту відновлення територіальної цілісності України».
Суспільство Україна зацікавлена в мінському процесі та «нормандському форматі» - Президент Україна зацікавлена ​​в продовженні мінського процесу і збереженні «нормандського формату» для забезпечення переможного процесу - повернення українського суверенітету. Про це Президент України Петро Порошенко сказав під час свого виступу зі щорічним посланням у Верховній Раді, передає кореспондент АСН. За його словами, треба розуміти, що процес реального, а не формального відновлення територіальної цілісності, реінтеграція жителів окупованій частині Донбасу в Україну, поширення українського суверенітету на весь Донбас буде нелегким, болючим і тривалим. «Шлях до початку цього процесу, на спільну думку нас і наших партнерів, відкриває саме і тільки мінський процес. Тому ми більше за будь-кого зацікавлені в його продовженні, як і в збереженні «нормандського формату», і будь-які атаки на нього, які, зокрема, зроблені нашим агресором, не приводять ні до чого. Ми будемо забезпечувати переможний процес - повернення українського суверенітету», - сказав глава держави.
Економіка оформление ленты  Біля парламенту профспілки вимагають підвищення зарплат і соцстандартів втричі (фото) Біля парламенту Конфедерація вільних профспілок України спільно з галузевими профспілковими організаціями організувала акції протесту, вимагаючи підвищення мінімальних зарплат і соціальних стандартів. «У зв'язку з падінням життєвого рівня громадян в умовах девальвації національної валюти, підвищення тарифів на комунальні послуги та енергоносії вимагаємо підвищити зарплату і соціальні виплати всім категоріям населення втричі; терміново скасувати постанову КМУ №461 від 24.06.2016 р про скорочення Списків №1 і №2, які дають право на достроковий вихід на пенсію за роботу у важких і шкідливих умовах; вжити термінових заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати найманим працівникам та не допускати цього надалі; зняти з розгляду проект Трудового кодексу України через його невідповідність міжнародним нормам і стандартам», - йдеться в повідомленні профспілок. До акції також приєдналися шахтарі і вкладники банків.
Суспільство оформление ленты  Поліція провела спецоперацію з викриття наркомережі: більше 50 обшуків, 13 затриманих У ніч на вівторок, 6 вересня, працівники київської прокуратури спільно з поліцейськими провели спецоперацію з викриття та затримання членів великої мережі наркоторговців, серед яких були і поліцейські. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив народний депутат Борислав Береза. За його словами, в межах спецоперації було проведено понад 50 обшуків у Києві, Кривому Розі, Кропивницькому, а також у Київській та Дніпропетровській області. В результаті затримано 13 осіб, вилучено велику кількість наркотиків, зброї, а також автотранспорт та грошові кошти. «Серед затриманих - не тільки оператори і кур'єри, а й троє організаторів цієї наркомережі. Більше того, один із затриманих, як це не сумно визнавати, - поліцейський. Виявлено ​​і зупинено діяльність великої лабораторії. Фактично можна говорити про те, що припинено діяльність великої мережі наркоторговців, які виробляли і збували свою погань українцям з середини 2015 року через інтернет», - повідомив депутат. Береза ​​зазначив, що в операції брали участь понад 200 працівників Нацполіції і прокуратури міста Києва.
Економіка Поліція розкрила багатомільйонну оборудку чиновників ФДМ і підконтрольних нардепам компаній Посадові особи Фонду держмайна України (ФДМ) і підконтрольних їм держустанов підозрюються в розтраті 165 млн грн за фактом незаконного відчуження майна з подальшим його заволодінням, повідомили в ГУ Національної поліції України. Зокрема, за заявою поліції, екс-чиновники ФДМ спеціально довели державну холдингову компанію до банкрутства і безпідставно передали її об'єкти нерухомості у власність приватних підприємств або в оренду. У схемі також були задіяні ліквідатори, представники великих фінансових промислових груп, контрольованих народними депутатами. Відзначається, що в понеділок, 5 вересня, були проведені обшуки в офісах товариств і за місцем проживання колишніх посадових осіб державної холдингової компанії і ФДМ. Обшуки одночасно проводилися в трьох містах України: Києві, Львові та Луцьку. «Протягом 2012-2015 років працівники керівної ланки державної холдингової компанії і ФДМ використовували всі свої можливості, щоб довести компанію до банкрутства. Вони укладали заздалегідь збиткові і нікчемні договори. Їх виконання в подальшому призвело до неплатоспроможності компанії», - повідомили в поліції. За даними поліції, чиновники передали в приватну власність об'єкти нерухомості вартістю 165 млн грн. Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч.5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 219 (Доведення до банкрутства) Кримінального кодексу України. Осіб, причетних до скоєння кримінальних злочинів, чекає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років та з конфіскацією майна.
Генпрокуратура викликала в суд командувача Чорноморського флоту РФ Генеральна прокуратура України (ГПУ) викликала в суд як обвинуваченого командувача Чорноморського флоту Росії, віце-адмірала Олександра Вітка. Про це йдеться в повідомленні ГПУ. «Головна військова прокуратура підтримує державне обвинувачення у кримінальному провадженні щодо командувача Чорноморського флоту РФ О. Вітка за вчинення кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110, ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 27 ст. 113, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 437, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 437 КК України», - йдеться в повідомленні прокуратури. У заяві ГПУ відзначається, що судове засідання призначене на 26 вересня 2016 року в 12:00 у Дніпровському районному суді Києва. Раніше повідомлялося, що ГПУ викликала командувача Чорноморського флоту РФ на допит 15 червня. Олександр Вітко підозрюється в тому, що він у період з 20.02.2014 року по 21.03 2014 умисно вчинив злочинні дії з метою зміни меж території та державного кордону України, підбурював до скоєння державної зради, організовував вчинення дій, спрямованих на пошкодження об'єктів, що мають важливе оборонне значення.
Суспільство Порошенко заявив, що стосовно РФ треба ввести додаткові секторальні санкції Президент України Петро Порошенко вважає, що порушення Росією прав людини на окупованих територіях, зокрема і щодо кримських татар, вимагає введення додаткових секторальних санкцій. Про це він сказав під час свого виступу зі щорічним посланням у Верховній Раді, передає кореспондент АСН. За його словами, питання Криму, його мілітаризації, обмеження прав людини на півострові треба постійно тримати на міжнародному порядку денному і домагатися розширення відповідного пакета санкцій. «Порушення Росією прав людини на окупованих територіях, зокрема і щодо кримських татар, вимагає введення додаткових секторальних санкцій. Думаю, не був би зайвим осучаснений діалог для того, щоб прийняти аналог поправки Джексона - Веніка», - підкреслив глава держави.
Економіка Суд заарештував рахунки Одеського припортового заводу Господарський суд Одеської області заарештував кошти в розмірі 109,374 млн грн, що містяться на всіх розрахункових рахунках Одеського припортового заводу (ОПЗ), повідомляє Думская. «ТОВ ДК «Укргаз» звернулося до суду з вимогою стягнути з заводу стомільйонний борг за газ разом зі штрафом і пенею», - йдеться в ухвалі суду. Відзначається, що необхідність вжиття заходів щодо забезпечення позову пов'язана з «невиконанням відповідачем грошових зобов'язань за договором купівлі-продажу». Нагадаємо, що в серпні робота ОПЗ була припинена через відключення газу. У липні компанія «Укртрансгаз» звернулася до суду з проханням стягнути з ОПЗ 434 млн грн за спожитий у червні газ. Фонд держмайна України готовий знизити ціну за підприємство до $300 млн з урахуванням боргу за газ. Стартова ціна була встановлена ​​на рівні $500 млн.
Події оформление ленты  ДТП за участю кортежу нардепа Ланьо: водій нардепа виїхав на зустрічну смугу Водій народного депутата від групи «Відродження» Михайла Ланьо не впорався з керуванням, що і стало причиною потрійного ДТП у Львівській області, повідомили Mukachevo.net в прес-службі львівської поліції. «40-річний житель Закарпатської області, керуючи автомобілем Mercedes Benz 220 та рухаючись в напрямі Львова, не впорався з керуванням, перетнув суцільну смугу і виїхав на зустрічну смугу руху, де скоїв зіткнення з позашляховиком Mercedes Benz GL 250 під керуванням 67-річного громадянина однієї з країн Європи та автомобілем «Деу Ланос», за кермом якого перебував 31-річний житель Волинської області», - повідомили в поліції. За даними поліції, в результаті ДТП отримали травми різного ступеня тяжкості і були доставлені в Сколівську районну лікарню водії всіх трьох транспортних засобів, а також двоє пасажирів. Всі транспортні засоби отримали технічні пошкодження. За цим фактом порушено кримінальне провадження за ч.1 ст. 286 КК України (Порушення правил безпеки дорожнього руху). Раніше повідомлялося, що 5 вересня народний депутат Михайло Ланьо потрапив у дорожньо-транспортну пригоду у Львівській області. Аварія сталася близько 15:20 неподалік с.Тухолька Львівської області.
Суспільство Порошенко: Автокефалія не означає появи державної церкви Все більша кількість православних українців підтримують єдину помісну автокефальну церкву, яка жодним чином не означає появи державної церкви. Про це Президент України Петро Порошенко заявив у посланні до Верховної Ради, передає кореспондент АСН. За його словами, опитування громадської думки показують, що все більша кількість православних громадян України хочуть мати, як це прийнято в більшості православних країн, єдину помісну автокефальну церкву. «Водночас я хочу запевнити, що автокефалія абсолютно не означає появи державної церкви. У конституційних принципах взаємодії держави з релігійними організаціями не зміниться жодна кома, і свобода совісті нічим, ніким і ні для кого не буде обмежена. Кожен українець має і матиме право вірити в Бога по-своєму і ходити до своєї церкви», - запевнив глава держави.
Суспільство оформление ленты  6 тисяч російських офіцерів, 35 тисяч бойовиків. Генштаб показав структуру російсько-окупаційних військ на Донбасі (інфографіка) У складі російсько-окупаційних військ на Донбасі воюють 6 тисяч кадрових російських військових і 35 тисяч бойовиків, керованих озброєними силами РФ. Про це свідчать дані Генштабу ЗСУ, які оприлюднила на своїй сторінці в Facebook прес-служба віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе. «Крім кількох десятків тисяч бойовиків (місцевих колабораціоністів і - переважно - найманців ыз РФ), на Донбасі розташовані підрозділи зі складу регулярних частин збройних сил РФ. Це кадрові російські військовослужбовці зі своєю зброєю і технікою, які прибувають на територію України з усіх куточків Росії», - йдеться в повідомленні. За даними Генштабу, російські військові займають позиції на другій і третій лініях оборони і в тилу, займають більшість командних посад, працюють зі складною військовою апаратурою і озброєнням і виступають загороджувальними загонами.
Події За вбивство мера Старобільська замовник заплатив 10 тис. доларів У вівторок, 6 вересня, в суді проходять слухання у гучній справі про вбивство мера Старобільська Володимира Живаго. Про це передає прес-службаГоловного управління Національної поліції України по Луганській області. Сталося це 22 лютого 2016 року, коли двоє злочинців жорстоко вбили мера Старобільська Володимира Живаго, вистріливши йому кілька разів у голову у внутрішньому дворі адміністративного будинку міської ради. Для розкриття злочину були задіяні «акули» оперативної роботи і досвідчені фахівці з різних підрозділів ГУ Нацполіції області. Всього було опитано понад 400 осіб, проведено низку важких експертиз, вилучені відеозаписи з камер спостереження. В результаті вбивць вдалося встановити і заарештувати. В ході обшуку вдома у затриманих були вилучені кілька одиниць вогнепальної зброї, величезна кількість патронів, гроші, отримані за вбивство, а також був знайдений автомобіль, на якому злочинці пересувалися в день трагедії. Вирок у справі поки не винесено. До двозх жителів Марківського району звернувся замовник і запропонував скоїти вбивство за 10 тисяч доларів. 22-річні молоді люди з певним кримінальним досвідом, які не мали постійного заробітку, погодилися на цю пропозицію. Замовником був розроблений план вбивства, після чого він забезпечив виконавців зброєю і патронами. У сусідньому районі недорого був куплений старенький ВАЗ, на якому злочинці і приїхали вбивати людину.
Події Геращенко розповів деталі нападу на добровольця ОУН Народний депутат України, радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що у слідства є версії, хто міг з ножем напасти на бійця добровольчого парамілітарного батальйону ОУН Віталія Регора в Києві. «У слідства є версія, хто міг скоїти цю розправу над молодою людиною в центрі Києва... На відео, знятому випадковим перехожим, Віталій, стікаючи кров'ю, припустив, що на нього в центрі Києва напали сепаратисти», - написав він на своїй сторінці в Facebook. За словами Геращенка, потерпілий Віталій Регор є підозрюваним у справі про напад на громадянина Ірану. 8 березня 2016 року він завдав колото-різані рани плеча іноземцю. Він підкреслив, що на Регора напали в перерві між судовими засіданнями у цій справі. Нагадаємо, у вівторок, 6 вересня, в Києві невідомий кілька разів ударив ножем Віталія Регора.
Події В Одесі лікування у психіатра без ліцензії закінчилося смертю У поліцію міста Одеси звернулася жінка, яка заявила, що її сестра померла після лікування в приватній психіатричній клініці на вулиці Шишкіна. Про це заявили сьогодні в прес-службі міської поліції. За попередніми даними, пацієнтка впала в кому і викликали бригаду лікарів швидкої допомоги. Жінку госпіталізували в реанімацію Одеської міської лікарні, де через кілька днів вона померла, так і не вийшовши з коми. За результатами судмедекспертизи, причиною смерті стали токсичне ураження печінки з гострим гепатитом і поліорганна недостатність. За цим фактом вже розпочато розпочато кримінальну справу за статтею про неналежне виконання медиком професійних обов'язків. Під час обшуків за місцем проживання 33-річного головного лікаря і в орендованому офісі, де проходив прийом хворих, вилучені прострочені препарати. На момент обшуку в лікарні були відсутні документи, які підтверджують, що головлікар - психіатр. Також не було виявлено необхідних ліцензій.
Суспільство Кінець блокади «Інтера»: активісти домовилися з керівництвом телеканалу Учасники акції протесту під будівлею телеканалу «Інтер» у Києві досягли угоди з керівництвом телеканалу, повідомляє «Детектор медіа». У повідомленні наголошується, що учасники мітингу домовилися, що телеканал протягом п'яти найближчих днів повинен змінити свою редакційну політику і звільнити заступника директора з розвитку компанії «Національні інформаційні системи» Ігоря Шувалова. «Досягнуто домовленості, у нас є п'ять днів. Зараз будуть розблоковані під'їзди, машини приберуть, намети будуть зібрані. Чекаємо п'ять днів, поки вони змінять контент. Шувалов буде звільнений найближчим часом. Ми сподіваємося, що цей процес буде запущений», - заявив співорганізатор мітингу Олексій Сердюк. Представник протестувальників підкреслив, що якщо редакційна політика телеканалу не буде змінена, то «блокаду буде відновлено, але в набагато більш жорсткій формі». Раніше повідомлялося, що 5 вересня активісти за допомогою шин забарикадували головний вхід у будівлю телеканалу «Інтер». На акції протесту під будівлею телеканалу зібралися близько сотні людей, серед них - екс-бійці батальйонів «Свята Марія», «Донбас», «Айдар». Нагадаємо, що в Києві на вулиці Щусєва, 26 у неділю, 4 вересня 2016 р., почалася пожежа в будівлі телеканалу «Інтер». До пожежі кілька людей підпалили під офісом телеканалу шини і скандували «Інтер - агент Москви!». У ДСНС заявили, що пожежа виникла в результаті підпалу спочатку на першому, а потім і на другому поверхах. За даними телеканалу, в результаті підпалу повністю згоріла студія програми «Подробиці». Кілька співробітників компанії отруїлися чадним газом, одна співробітниця зламала під час пожежі ногу. При цьому керівництво телеканалу «Інтер» відмовилося надати відео з камер відеоспостереження слідчо-оперативній групі, яка приїхала за «гарячими слідами» на місце подій. Його довелося вилучати в рамках постанови слідчого.
За кордоном У Рособоронекспорті повідомили про часткове зняття санкцій з Росії Заступник генерального директора компанії Рособоронекспорт Сергій Гореславський заявив, що США скасували санкції за контрактами на технічне обслуговування вертольотів Мі-17 в Афганістані. Про це він повідомив російському інформагентству «РИА Новости» в кулуарах міжнародного військово-технічного форуму «Армія-2016». «24 листопада 2015 року Сполучені Штати скасували накладені 2 вересня санкції щодо Рособоронекспорту за контрактами на технічне обслуговування вертольотів Мі-17 в Афганістані», - сказав він. За його словами, «рішення прийнято на два роки, але за необхідності може бути подовжено американською стороною». Гореславський додав, що днями Рособоронекспорт підписав перший контракт з чеським підприємством «ЛОМ Прага» на технічний огляд перших чотирьох вертольотів. Рособоронекспорт - єдиний в Росії державний посередник з експорту та імпорту продукції, технологій і послуг військового та подвійного призначення. Раніше повідомлялося, що США ввели нові санкції проти РФ. До санкційного списку потрапили російські компанії, які належать людям з оточення президента РФ Володимира Путіна, що займаються будівництвом моста в анексований Крим, а також компанії та фізособи, які причетні до війни на сході України і окупації Криму.
Політика Кабмін звільнив голову Держслужби у справах Криму Кабінет Міністрів України звільнив Нарімана Устаєва з посади керівника Державної служби з питань АР Крим та Севастополя. Про це повідомляється в розпорядженні уряду №635-р від 31 серпня, оприлюдненому 6 вересня. «Звільнити Устаєва Нарімана Февзійовича з посади голови Державної служби України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя з 2 вересня 2016 року за згодою сторін», - йдеться в тексті розпорядження. Державна служба з питань АР Крим та Севастополя була створена в травні 2015 року як центральний орган виконавчої влади для формування та реалізації державної політики з питань Криму. У квітні 2016 року було створено Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб шляхом злиття Держагентства з питань відновлення Донбасу і Держслужби з питань АРК і Севастополя.
Події Житомирський "тітушка" отримав п'ять років в'язниці За побиття учасника Євромайдану в лютому 2014 року житомирського «тітушку» Володимира Савицького засудили до п'яти років позбавлення волі. Вирок був винесений у вівторок, 6 вересня, Богунським районним судом, передає Укрінформ. «Керуючись статтями 368, 370, 374 Кримінально-процесуального кодексу України, суд вирішив: Володимира Савицького визнати винним у скоєнні злочину і призначити покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі. Запобіжний захід щодо засудженого змінити з домашнього арешту на утримання під вартою, заарештувавши його просто в залі суду», - зачитав вирок суддя. Потерпілий Дмитро Гисса в 2014 році займався патрулюванням вулиць Житомира. Він отримав серйозну черепно-мозкову травму, його прооперували, вирізали частину черепа. Розгляд справи тривав більше двох років.
Політика Екс-міністр оборони Єжель не з'явився на допит у Генпрокуратуру Головна військова прокуратура здійснює спеціальне досудове розслідування стосовно колишнього міністра оборони України Михайла Єжеля в зв'язку з його неявкою на допит. Про це повідомили в Генеральній прокуратурі України. У повідомленні наголошується, що Єжеля як підозрюваного було викликано на допит 5 вересня, проте колишній очільник Міноборони не з'явився в прокуратуру. «В електронному повідомленні від М. Єжеля, яке надійшло слідчому Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, він заявив, що не з'явиться до слідчого, оскільки, на його думку, це недоцільно», - повідомили в ГПУ. Нагадаємо, в серпні 2016 року Генпрокуратура викликала на допит Михайла Єжеля, який обіймав посаду міністра оборони України за Віктора Януковича. У березні 2016 року Генпрокуратура повідомила про підозру Михайлу Єжелю за неналежне виконання службових обов'язків, що завдало матеріальної шкоди державі на загальну суму близько 43 млн грн. Так, в інтересах третіх осіб протягом 2011-2012 рр. він видав чотири окремих доручення, за якими оплата комунальних послуг, спожитих суб'єктами господарювання, була здійснена за рахунок бюджетних коштів без подальшої компенсації (суб'єкти підприємницької діяльності були задіяні в наданні послуги з харчування особового складу Збройних Сил України).
Економіка Янукович і його оточення розікрали майже 200 млрд грн - фінансова розвідка Державна служба фінансового моніторингу України в ході розслідувань незаконної діяльності колишнього президента України Віктора Януковича і його оточення за березень 2014 - серпень 2016 рр. направила до правоохоронних органів 461 матеріал. Як повідомили у відомстві, сума фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією доходів, отриманих злочинним шляхом, за цими матеріалами, становить 199,4 млрд грн. Водночас Держфінмоніторинг за час проведення розслідувань заблокував на рахунках фізичних і юридичних осіб, які мають зв'язок з Януковичем і колишніми високопосадовцями, кошти в еквіваленті $1,52 млрд. Нагадаємо, Держфінмоніторинг проводить розслідування фактів відмивання коштів, отриманих від корупційних діянь, розкрадання і привласнення державних коштів і майна Януковичем, його близькими і посадовими особами колишнього уряду.
Політика Голова Київської облдержадміністрації написав заяву про відставку - ЗМІ Голова Київської обласної держадміністрації Максим Мельничук написав заяву про звільнення за власним бажанням, повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерела в Адміністрації Президента і парламентській фракції «Блок Петра Порошенка». За словами джерела у фракції БПП, Мельничук написав заяву про відставку ще 1 вересня, проте питання про його відставку буде розглянуто на засіданні Кабміну завтра, 7 вересня. У свою чергу джерело в АП повідомило, що тимчасово виконувати обов'язки голови ОДА буде Лев Парцхаладзе, який зараз обіймає посаду першого заступника. Сам Мельничук не підтвердив і не спростував цю інформацію. «Сьогодні я на роботі. Але в наш час все швидко змінюється», - сказав він. Про те, що Максим Мельничук перебуває на межі звільнення, вітчизняні ЗМІ писали ще на початку літа. 
Економіка Фонд держмайна спростував арешт рахунків Одеського припортового заводу Рахунки Одеського припортового заводу (ОПЗ) станом на вівторок, 6 вересня 2016 року, не заблоковані, повідомили у Фонді держмайна України (ФДМ). За даними ФДМ, рішення суду про накладання арешту на грошові кошти, які містяться на всіх розрахункових рахунках ОПЗ, не було передано до виконання. Відзначається, що ОПЗ готує оскарження рішення суду. Раніше повідомлялося, що компанія «Укргаз» звернулася до суду з вимогою стягнути з заводу стомільйонний борг за газ разом зі штрафом і пенею. В результаті господарський суд Одеської області заарештував кошти в розмірі 109,374 млн грн, що містяться на всіх розрахункових рахунках ОПЗ. Нагадаємо, що в серпні робота ОПЗ була припинена через відключення газу. У липні компанія «Укртрансгаз» звернулася до суду з проханням стягнути з ОПЗ 434 млн грн за спожитий у червні газ. Фонд держмайна України готовий знизити ціну за підприємство до $300 млн з урахуванням боргу за газ. Стартова ціна була встановлена ​​на рівні $500 млн.
Суспільство На телеканалі «Інтер» заявили, що не домовлялися з протестувальниками Телеканал «Інтер» спростував переговори з учасниками акції протесту, які напередодні заблокували роботу телецентру. «Телеканал «Інтер» ні про що не домовлявся з особами, які блокували роботу телецентру, і не вів жодних переговорів з радикалами», - йдеться в повідомленні телеканалу, розповсюдженому у вівторок, 6 вересня, ввечері. Канал підтвердив, що зараз головний телевізійний центр розблоковано «завдяки діям Національної поліції, Національної гвардії, а також активній позиції співробітників і керівництва «Інтер Медіа Груп», широкому громадському резонансу і підтримці професійного співтовариства і громадськості». Раніше повідомлялося, що учасники акції протесту під будівлею телеканалу «Інтер» в Києві заявили, що у вівторок, 6 вересня, дійшли згоди з керівництвом телеканалу про зміну редакційної політики і звільнення заступника директора з розвитку компанії «Національні інформаційні системи» Ігоря Шувалова. Нагадаємо, що в Києві на вулиці Щусєва, 26 у неділю, 4 вересня 2016 р., почалася пожежа в будівлі телеканалу «Інтер». До пожежі кілька людей підпалили під офісом телеканалу шини і скандували «Інтер - агент Москви!». У ДСНС заявили, що пожежа виникла в результаті підпалу спочатку на першому, а потім і на другому поверхах.
Суспільство Бойовики сім разів порушили режим тиші в зоні АТО, в хід пішли 120-мм міномети З опівночі і до 18:00 вівторка, 6 вересня, в зоні проведення антитерористичної операції (АТО) зафіксовано сім випадків порушення режиму тиші з боку незаконних збройних формувань, повідомили в прес-центрі штабу АТО. Однак в цілому, за даними українських військових, ситуація в зоні АТО залишається стабільною і контрольованою, Збройні Сили України (ЗСУ) дотримувалися Мінські угоди. За даними штабу АТО, на Маріупольському напрямі неспокійно було на ділянці фронту Широкине - Талаківка, де бойовики застосували міномети калібром 120 та 82 мм, а також БМП. На Донецькому напрямі провокаційні обстріли з кулеметів з боку противника були зафіксовані поблизу Авдіївки. На Луганському напрямі противник вів вогонь зі стрілецької зброї в бік позицій сил АТО, розташованих у районі Новозванівки. Важке озброєння супротивник не застосовував. Раніше повідомлялося, що 5 вересня сили АТО на Донбасі були обстріляні 21 раз, з яких 13 обстрілів на Донецькому напрямі, шість обстрілів на Маріупольському і два - на Луганському.
Політика Що треба знати про промову Порошенка Нинішнє послання Президента України до парламенту було довгим, але слухалося на одному диханні. Глава держави говорив не підглядаючи у текст, суворо поглядаючи на сесійну залу і депутатів. Він немов асоціював себе з народом України, майстерно вплітав у промову епітети і намагався бути жорстким. Треба визнати, в нинішній політичній ситуації глава держави виглядає досить виграшно на тлі розхитаного, розрізненого парламенту. Тому, очевидно, не втратить можливість скористатися цим фактом і спробує хитнути маятник влади у свій бік. Його цьогорічне послання до Верховної Ради можна назвати найменш популістським з усіх, що раніше звучали в стінах парламенту. Пройдемося головними тезами промови Петра Порошенка. Оборонна міць: свій до свого по своє Обороні, армії, агресії Росії була присвячена велика частина годинної промови Петра Порошенка. Він не прикрашав ситуацію, не підбирав м'якших епітетів і не намагався виглядати миролюбно. Глава держави визнав, що наша економіка не може дозволити собі фінансування армії в розмірі понад 3% ВВП. Хоча гроші на військо дуже потрібні. Несподівано Петро Порошенко заявив - армія, як і раніше, потребує громадської допомоги. «Більше, на жаль, це правда, ми собі дозволити не можемо. Військові навантаження на бюджет і соціальну сферу і так критично великі », - сказав Порошенко. Одночасно він акцентував - у країни-агресора грошей на військовий бюджет не шкодують і далі нарощують міць на південно-західному напрямі. Україні ж сподіватися, окрім як на свій власний народ і економіку, ні на кого. «В обороні Україна передовсім повинна спиратися сама на себе, на власну армію, на власний військово-промисловий комплекс. Як колись було гасло: свій до свого по своє», - сказав він. Втім, глава держави пом'якшив гірку пілюлю, висловивши надію, що в разі повномасштабного вторгнення з боку Росії Україна може отримати «сприяння зміцненню обороноздатності шляхом активізації військово-технічного і оборонного співробітництва, передачі військових технологій, надання нам летальних видів зброї». Стратегічною ж метою України залишається вступ у НАТО, і зараз країна вийшла на «тісний рівень співпраці з країнами - членами Альянсу», - підкреслив Президент. Приборкання норовливого Президент, звичайно, не хотів би оголошувати ні мобілізацію, ні військовий стан, але якщо непомірно агресивний сусід дасть привід, то за Порошенком справа не постоїть. «Чи буде нова хвиля часткової мобілізації або, не дай Бог, повна? Остаточна відповідь на це запитання залежить від Москви». І глава української держави не голослівний - у 2016 році 50 тис. українських добровольців вже записалися до лав Збройних сил України. Тобто наша армія вже на 75% - контрактна. А це зовсім інший і рівень підготовки і забезпечення, ніж два роки тому. Але поки Президент Порошенко вважає за краще дипломатичні методи тиску. Він заявив, що порушення Росією прав людини на окупованих територіях, зокрема і щодо кримських татар, вимагає введення додаткових секторальних санкцій. Також наша країна як і раніше зацікавлена ​​в мінському процесі та «нормандському форматі», підкреслив Порошенко. Шлях у ЄС лежить через реформи Останнім часом інтерес до України певною мірою згас, не в останню чергу через повільні реформи і систематичні корупційні скандали. Безперечною перемогою саме Петра Порошенка буде скасування віз у ЄС. Багато в чому це залежить від активності парламенту. Тому глава держави присвятив більшу частину звернення саме планам Верховної Ради, окресливши принципові питання, до яких буде виявляти особисту пильну увагу. Петро Порошенко заявив, що подасть до парламенту законопроекти про Вищу раду правосуддя і Конституційний Суд України, закликав ВР проголосувати за закон про спецконфіскацію і натякнув про неприпустимість прийняття урядом і парламентом законів, які обурять суспільство. «Я не пропущу бюджет на наступний рік, в якому буде скасування стипендій». Заклик до єднання Для добробуту українців потрібні мир, безпека і реформи. Простий і зрозумілий меседж, який не можна назвати новим, так само як і втіленим у життя. В умовах війни питання єдності народу і політиків - наріжний камінь фундаменту нашої держави, говорить Президент. І, закликаючи слухачів усвідомити всю серйозність ситуації, підкреслює - це питання життя і смерті. «В умовах, коли агресія Росії проти України все ще триває, а військова загроза зі Сходу є складним стратегічним викликом, питання національної єдності і політичної консолідації - це питання життя і смерті для нашої країни. Це, власне, головне, що я хотів би сьогодні сказати». Як оцінили експерти промову Порошенка Сильною і жорсткою назвав промову глави держави політолог Олексій Гарань. Експерт зазначає, що глава держави був відвертий і переконливий. А його промова була орієнтована не тільки на українців, наш політикум, а й на закордон, і перш за все на Росію. «Я думаю, що в ній були і жорсткі речі, які треба було сказати в контексті реалізації Мінських угод, тобто якраз риторика Президента була досить жорсткою. В цілому основні меседжі були правильними, що Україна не здала своїх принципових позицій, водночас вдалося відродити армію, але при цьому очевидно, що військовою силою ми зараз не можемо звільнити Донбас. Тому треба використовувати дипломатичне маневрування. При цьому Президент відверто говорив про всі проблеми. Мою увагу також привернув той розділ, де йшлося про помісну автокефальну українську церкву, я думаю, що це теж дуже важливе послання». А ось політолог Володимир Фесенко характеризує послання Президента як ділове і дуже реалістичне, багато в чому орієнтоване на український народ. «У зверненні до парламентаріїв він якраз торкнувся й іншої важливої ​​проблеми - національно-політичної консолідації. Він нагадував уроки минулого, коли внутрішні конфлікти, які були, зокрема, і сто років тому, руйнували спроби побудувати незалежну Українську державу... Президент звертався до парламентаріїв, що при всіх відмінностях - політичних, ідеологічних, ми повинні бути єдиними в ключових питаннях - національної безпеки і розвитку країни», - говорить політолог. Фесенко вважає, що у сьогоднішній промові Порошенка не було популізму, швидше навпаки, глава держави полемізував з популістами, зокрема і з тими, хто перебуває зараз у парламенті. Думка психолога Така ділова і реалістична промова коштувала Президенту чималих зусиль, вважає психоаналітик, координатор проекту «Школа розвитку психотерапії» Лариса Єнько. «На початку (виступу. - Ред.) на перший погляд глава держави виглядає досить впевнено, але потім створюється враження, що така демонстрація впевненості йому дуже дорого коштує в плані душевних і психічних сил. Немов людина надзвичайно втомилася і виснажена, хочеться підсунути ліжко, щоб Президент виспався. Артикуляція деяких слів також вимагає зусиль. Посмішки даються досить важко. Протягом виступу переважно спирається на трибуну, що дозволяє економити фізичні сили», - зазначила Єнько Але, як зазначає психолог, в останні 20 хвилин промови втома Порошенка зникає. Він виглядає як людина, готова йти до своєї мети. «Можливо, йому нікуди відступати», - говорить психолог, відзначаючи, що жести глави держави мають на меті демонстрацію впевненості. «У другій частині розмови він ніби сам повірив у те, що говорить, став більш живим, навіть вільніший став у поставі й у жестах, немов знайшов внутрішні енергетичні ресурси», - каже психолог. Одночасно Олена Єнько підкреслює, Президент України за минулий рік став більш твердим і переконливим.
Економіка НБУ запустив онлайн-магазин пам'ятних монет Національний банк України (НБУ) запустив пілотний проект з онлайн-замовлення пам'ятних монет, зазначається в повідомленні регулятора. «Онлайн-замовлення спростить умови придбання пам'ятних монет НБУ нумізматами і дозволить гарантовано отримати їх. Цей ресурс дозволить ефективніше здійснювати розподіл монет по регіонах нашої країни, а також поповнювати нумізматам власні колекції», - розповіли в НБУ про впроваджувану в тестовому режимі автоматизовану систему «Оnline замовлення». Відзначається, що з 6 вересня можна зробити онлайн-замовлення монети, яка увійде в обіг 12 жовтня. Це пам'ятна монета «Україна починається з тебе» номіналом 5 гривень з нейзильберу (сплав міді, нікелю та цинку). В НБУ наголосили, що регулятор залишає за собою право відмовити у виконанні замовлення в разі, якщо обов'язкові дані покупця є неповними, неточними або з помилками.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,7963490486145-/ /-pc-/
Top