counter
Архів Повернутись назад 05 Вересня 2016
5 Вересня
Економіка оформление ленты  Насіров і Гройсман дали старт роботі «митних сотень» У понеділок перед Кабінетом міністрів презентували перші 20 мобільних груп, мета роботи яких -  посилення боротьби з контрабандою та корупцією на митниці, підвищення ефективності митного контролю товарів та боротьби з митними правопорушеннями.  Церемонія відбулася за участі прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, передає кореспондент АСН. «Сьогодні ми починаємо роботу мобільних груп, які будуть виявляти контрабанду, товари, які не пройшли митний контроль», - сказав Гройсман. За його словами, українська митниця давно потребувала якісних змін, і було обрано «кращих з кращих для того, щоб навести лад на митниці». Гройсман підкреслив, що завдання мобільних груп - виявляти незаконно ввезені товари. За його словами, міжрегіональна митниця контролюватиме роботу усіх митниць. Передбачається, що Міжвідомчий Центр та  мобільні групи попереджатимуть та виявлятимуть факти порушення митного законодавства, здійснюватимуть узагальнення, обробку та аналіз оперативної й аналітичної інформації щодо можливих фактів порушення митного законодавства, боротимуться з корупцією. Робота аналітичного центру та мобільних груп буде цілодобовою. Основою роботи мобільних груп стануть звіти спеціальної аналітичної групи Міжвідомчого центру.          До складу Міжвідомчого цільового центру та мобільних груп увійшли представники  Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби та Національної поліції. До кожної мобільної групи увійдуть по два представники ДФС. Групи працюватимуть по всій території України.         У церемонії запуску роботи центру та мобільних груп взяли участь також голова Державної фіскальної служби Роман Насіров і міністр фінансів Олександр Данилюк.
Події На Харківщині через борги жорстоко вбито таксиста Харківська прокуратура №4 направила до суду клопотання про обрання запобіжного заходу щодо двох чоловіків, які підозрюються в жорстокому вбивстві таксиста, яке було скоєно 31 серпня. За словами керівника місцевої прокуратури Володимира Купріянова, в ході досудового розслідування було встановлено, що двоє жителів Харківської області напали і вбили свого приятеля через борги. Попередньо, один із підозрюваних, чоловік 1961 р.н., був знайомий із загиблим. Раніше вони мали спільний заробіток, займаючись приватними перевезеннями. Кілька років тому останній позичив у знайомого 5500 євро, але не поспішав віддавати борг. Через це приятелі часто сварилися, після чого боржник почав переховуватися від знайомого. У серпні «кредитор» дізнався, що таксист винен гроші ще одному його знайомому. У підсумку він підмовив «друга за нещастям» покарати таксиста. 31 серпня під виглядом зламаної машини підозрювані викликали потерпілого за місто, де і сталося вбивство. За попередніми даними, у чоловіка спочатку вистрілили, потім ударили ножем в горло.
Суспільство Гройсман вимагає знайти і покарати винних у підпалі телеканалу «Інтер» Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що винні у підпалі приміщення телеканалу «Інтер» повинні бути знайдені і покарані. Про це він сказав журналістам після презентації роботи Міжвідомчого цільового центру з подолання і виявлення порушень законодавства з питань митної справи, повідомляє кореспондент АСН. «Всі повинні усвідомити одну річ: ми будуємо європейську, демократичну, цивілізовану країну, має бути верховенство права, повинен бути закон у всіх проявах. Те, що вчора відбулося на телеканалі, не входить в розуміння будь-якої нормальної людини», - сказав він. Гройсман зазначив, що для правоохоронної системи важливо знайти, хто це зробив і кому це було вигідно. «Важливо, щоб правоохоронна система дала адекватну відповідь: хто зробив, якою була мета і найголовніше - щоб (повинні) люди були покарані», - підкреслив Гройсман. «Кожен, хто вчинив злочин, - влада, громадянин, будь-хто, - повинен нести відповідальність», - зазначив також глава уряду.
Події оформление ленты  У Польщі викрили нелегальне виробництво сигарет: сімох українців затримано У Польщі працівники поліції затримали групу з 15 осіб, зокрема сімох українців, які працювали на незаконному виробництві сигарет на одній із нелегальних фабрик у Нижньосілезькому воєводстві. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Центральне слідче бюро Польщі. У повідомленні вказується, що нелегальне виробництво сигарет велося в складських приміщеннях в населеному пункті Тарнувек, готова продукція зберігалася в населених пунктах Любінь і Проховіце. Продукція була призначена для реалізації на території Великої Британії. Нелегальна фабрика була оснащена сучасною лінією виробництва і виробляла 3 тис. сигарет за хвилину. Відзначається, що на місці вилучили 8 млн сигарет і 25 тонн тютюну, а Польській державі завдано збитків на суму 16 млн злотих (понад 4,1 дол.). Згідно з повідомленням, громадянам України, які працювали на нелегальному виробництві сигарет, імовірно, загрожуватиме депортація з Польщі. Дев'ятьом затриманим, зокрема двом полякам, прокуратура висунула звинувачення в участі в організованій злочинній групі.
Події Геращенко не виключає, що підпал на «Інтері» могли влаштувати працівники телеканалу Радник міністра внутрішніх справ України, народний депутат Антон Геращенко заявив, що до підпалу будівлі телеканалу «Інтер» у Києві на вулиці Щусєва можуть бути причетні співробітники телеканалу. «Не можна виключати версію провокації підпалу з боку власників/менеджерів самого телеканалу», - він написав на своїй сторінці в Facebook. Геращенко наголосив, що керівництво телеканалу «Інтер» відмовилося надати відео з камер відеоспостереження слідчо-оперативній групі, яка приїхала за «гарячими слідами» на місце подій. Його довелося вилучати в рамках постанови слідчого. Це, за його словами, говорить про те, що керівництво і власники телеканалу «Інтер» не хочуть допомагати правоохоронним органам у встановленні справжніх винуватців події. «Не виключаю також, що спроба підпалу телеканалу «Інтер», це таке собі бажання виставити себе в ролі жертви, передовсім перед світовою спільнотою, яка болісно реагує на інциденти, пов'язані із засобами масової інформації, а по-друге - згуртувати свою телеаудиторію, підготувавши її до ще більш жахливих потоків цинічної брехні під час осіннього політичного сезону», - сказав Геращенко. Нагадаємо, що в Києві на вулиці Щусєва, 26 у неділю, 4 вересня 2016 р., почалася пожежа в будівлі телеканалу «Інтер». До пожежі кілька людей підпалили під офісом телеканалу шини і скандували «Інтер - агент Москви!». У ДСНС заявили, що пожежа виникла в результаті підпалу спочатку на першому, а потім і на другому поверхах. За даними телеканалу, в результаті підпалу повністю згоріла студія програми «Подробиці». Кілька працівників компанії отруїлися чадним газом, одна співробітниця зламала під час пожежі ногу.
Економіка Кабмін зробить усе необхідне для реєстрації в ВР проекту держбюджету-2017 до 15 вересня - Кубів Кабінет міністрів України зробить все необхідне для реєстрації у Верховній Раді проекту державного бюджету-2017 до 15 вересня. Про це сказав перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів під час погоджувальної ради лідерів фракцій і комітетів ВР, повідомляє кореспондент АСН. «Хочу сказати і запевнити від прем'єр-міністра України, від уряду, що уряд зробить усе необхідне, щоб проект державного бюджету на 2017 рік було зареєстровано в парламенті, згідно з регламентом, до 15 вересня», - сказав він. Кубів зазначив, що після реєстрації документа в ВР разом з народними депутатами почнеться «професійна дискусія». «Хочу підкреслити, що ми пропонуємо чіткі пріоритети нашого розвитку і закладаємо їх у бюджет. Це перш за все обороноздатність, продовження децентралізації», - зазначив чиновник.
Події оформление ленты  У Києві вантажівка на смерть збила грабіжника, який тікав з місця злочину У Святошинському районі столиці вантажівка на смерть збила грабіжника, який тікав з місця злочину. Про це інформує прес-служба Національної поліції Києва. Від отриманих травм чоловік помер на місці, другого грабіжника затримали поліцейські. За інформацією правоохоронних органів, вранці до них звернувся місцевий житель, який заявив, що його квартиру обікрали двоє невідомих. Чоловік прокинувся від шуму і побачив, що його особисті речі пропали. Грабіжників він уже побачив у вікні. Чоловік розбудив свого сина і вони побігли за злочинцями. Один із зловмисників дістав пістолет і, погрожуючи, побіг в бік Кільцевої дороги, де спробував перетнути проїжджу частину. В результаті 27-річного грабіжника на смерть збила вантажівка. Господар викликав поліцію, яка незабаром затримала другого зловмисника. Розпочато кримінальну справу за статтею «Грабіж» КК України.
Події оформление ленты  Захоплення турецького судна під Одесою: правоохоронці розповіли деталі звільнення заручників Працівники Служби безпеки України (СБУ) спільно з прикордонниками звільнили заручників, захоплених на турецькому судні за 11 миль від порту «Одеса» в територіальних водах України, повідомляє СБУ і Держприкордонслужба. За даними правоохоронців, близько опівночі 4 вересня два члени екіпажу почали на судні бійку і нанесли ножові поранення чотирьом колегам. Троє з поранених перебувають у стані середньої тяжкості. Потім зловмисники знеструмили судно і захопили в заручники п'ятьох осіб. Частина екіпажу забарикадувалася на судні. В результаті правоохоронці прийняли рішення про силове звільнення захоплених членів екіпажу турецького судна. За даними СБУ, співробітники спецпідрозділу «Альфа» звільнили заручників і затримали злочинців. Турецьким морякам, які отримали ножові поранення, надано першу медичну допомогу. «Керівництво операцією взяла на себе Служба безпеки України. Від Одеського загону морської охорони в район, де перебувало судно, була вислана тактична група. Корабель «Павло Державін» і катер «Дарниця» морської охорони Держприкордонслужби спільно з групою були приведені в готовність діяти в рамках плану з ліквідації терористичної загрози. Також прикордонники організували взаємодію і з іншими судами, які прибули до вказаного району для відповідних дій і порятунку екіпажу», - повідомили деталі штурму в ДПСУ. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 278 (викрадення або захоплення морського судна) Кримінального кодексу України. Зараз турецьке судно перебуває на рейді в Одеському морському порту. СБУ проводить розслідування інциденту, як дві основні версії розглядається побутова причина конфлікту і спроба здійснення теракту з метою захоплення судна. Раніше повідомлялося, що біля порту «Южний» в Одеській області на турецькому судні Mehmet Unlu сталася бійка з різаниною.
Суспільство Деканоїдзе про підпал «Інтера»: Це шкодить країні, а не окремим людям Голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе заявила, що підпал у будівлі телеканалу «Інтер» в Києві шкодить країні, а не окремим людям. Про це вона сказала в понеділок, 5 вересня, під час спілкування з журналістами, яке транслював телеканал «112 Україна». «Відкрито кримінальне провадження, а найголовніше, що без істерики абсолютно... Те, що вчора відбувалося на каналі, це шкодить країні, а не окремим людям. Маю надію, що буде нормальна, спокійна співпраця, для того, щоб ми зрозуміли, хто був винен у ситуації, яка сталася вчора», - заявила голова української поліції. Нагадаємо, що в Києві на вулиці Щусєва, 26 у неділю, 4 вересня 2016 р почалася пожежа в будівлі телеканалу «Інтер». До пожежі кілька людей підпалили під офісом телеканалу шини і скандували «Інтер - агент Москви!». У ДСНС заявили, що пожежа виникла в результаті підпалу спочатку на першому, а потім і на другому поверхах. За даними телеканалу, в результаті підпалу повністю згоріла студія програми «Подробиці». Кілька співробітників компанії отруїлися чадним газом, одна працівниця зламала під час пожежі ногу. При цьому керівництво телеканалу «Інтер» відмовилося надати відео з камер відеоспостереження слідчо-оперативній групі, яка приїхала за «гарячими слідами» на місце подій. Його довелося вилучати в рамках постанови слідчого.
Суспільство оформление ленты  Акція протесту під «Інтером»: екс-бійці АТО блокують усі входи на телеканал У понеділок, 5 вересня, активісти за допомогою шин забарикадували головний вхід у будівлю телеканалу «Інтер» в Києві, повідомляє «Укрінформ». За словами організаторів акції протесту, чорні виходи з офісу телеканалу також контролюються активістами. «Акція протесту у нас мирна, тому шини палити не будемо. Ми складемо їх біля входу, щоб заблокувати вхід для співробітників «Інтера», - сказав координатор акції з блокування «Інтера» Олексій Середюк. Як повідомляє «Громадське», на акції протесту під будівлею телеканалу зібралися близько сотні людей, серед них - екс-бійці батальйонів «Свята Марія», «Донбас», «Айдар». «Люди їдуть з регіонів, до вечора чекаємо тисячу», - заявив Середюк. За словами координатора пікету, учасники акції всіх випускають з офіса, але нікого не впускають, «бо треба, щоб канал припинив роботу». Фото: Roman Kravets via Twitter Нагадаємо, що в Києві на вулиці Щусєва, 26 у неділю, 4 вересня 2016 р., почалася пожежа в будівлі телеканалу «Інтер». До пожежі кілька людей підпалили під офісом телеканалу шини і скандували «Інтер - агент Москви!». У ДСНС заявили, що пожежа виникла в результаті підпалу спочатку на першому, а потім і на другому поверхах. За даними телеканалу, в результаті підпалу повністю згоріла студія програми «Подробиці». Кілька співробітників компанії отруїлися чадним газом, одна працівниця зламала під час пожежі ногу. При цьому керівництво телеканалу «Інтер» відмовилося надати відео з камер відеоспостереження слідчо-оперативній групі, яка приїхала за «гарячими слідами» на місце подій. Його довелося вилучати в рамках постанови слідчого.
Події ДТП в Жулянах: водій збив пішоходів на тротуарі, один загинув, двоє травмовані Вночі в понеділок, 5 вересня, в Солом'янському районі Києва (мікрорайон Жуляни) водій виїхав на тротуар і скоїв наїзд на трьох пішоходів, повідомили в столичній поліції. В результаті наїзду смертельні травми отримав 36-річний житель Чернігівської області. Ще двох громадян медики госпіталізували. За даними поліції, ДТП сталася близько 1:30 ночі на вулиці Радянській. Поліція встановлює водія, який наїхав на пішоходів, а також автомобіль, на якому він рухався. Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху) Кримінального кодексу України. Раніше повідомлялося, що в Святошинському районі столиці вантажівка на смерть збила грабіжника, який тікав з місця злочину.
За кордоном Путін заявив, що його дочки займаються наукою і ще «деякими видами діяльності» Президент Росії Володимир Путін в інтерв'ю Bloomberg розкрив подробиці життя своїх дочок. «Вони займаються наукою, ще деякими видами діяльності, вельми благородними і потрібними людям. Вони почуваються потрібними, вони отримують задоволення від своєї роботи, і мене це дуже тішить. Вони дуже відповідально і по-чесному ставляться до тієї справи, яку для себе вибрали», - сказав він в інтерв'ю, частина якого опублікована на сайті Кремля. На запитання, чи хотів би він, щоб дочки працювали в політиці, Путін відповів: «Я не вважаю за можливе хотіти чогось за них. Вони молоді, але все-таки дорослі люди, і вони самі повинні визначити своє майбутнє». Раніше російський президент повідомляв, що його діти вчилися, живуть і працюють тільки в Росії. Водночас Путін відмовився називати рід діяльності дочок і місце, де вони працюють. Згідно з офіційною біографією Путіна, у нього дві дочки - Марія і Катерина. У 1985 році, перед від'їздом до Німеччини, у Володимира і Людмили Путіних народилася дочка Марія. Молодша Катерина народилася в 1986 році в Дрездені.
Суспільство оформление ленты  Нацполіція не розголошує склад слідчої групи у справі про вбивство Шеремета Національна поліція не розкриває дані про склад слідчої групи, яка займається розслідуванням справи про вбивство журналіста Павла Шеремета. Про це йдеться у відповіді Головного слідчого управління Нацполіції у відповідь на інформаційний запит «Української правди». «У зв'язку з тим, що розголошення запитуваної Вами інформації може зашкодити досудовому розслідуванню та враховуючи положення ч.5 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» Головне слідче управління Національної поліції не може надати зазначені відомості», - заявили в Нацполіції у відповідь на запит видання про кількість слідчих і їхній досвід роботи. Читайте також: Геращенко не виключив російський слід у вбивстві Шеремета Нагадаємо, в Києві вранці 20 липня в результаті вибуху авто загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Вибух стався о 7:45 ранку, коли Шеремет від'їхав від будинку і проїхав декілька десятків метрів.
Економіка Всіх керівників рибоохорони в областях відсьогодні звільнено «Сьогодні ми звільняємо всіх керівників територіальних управлінь рибоохорони. 23 серпня ми направили документи на погодження цих звільнень до Мінагрополітики та до очільників областей. До кінця 2016 року ми плануємо завершити ліквідацію старих органів рибоохорони та запуск нового рибоохоронного патруля по всій країні»,  ̶ повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. Про це повідомила прес-служба відомства. Він додав, що звільнення керівників та ліквідація діючих управлінь охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства є необхідним етапом, складовою процесу реформування системи охорони водних біоресурсів та створення рибного патруля.   «Ми знаємо про тиск «на місцях» – на очільників областей, на місцевих активістів. Тиснуть «правоохоронці», тисне місцевий криміналітет. Будуть провокації, в т.ч. інформаційні. Для того щоб скомпрометувати нас, щоб не дати звільнити «старих», щоб поставити «своїх» нових. Можу сказати тільки те, що ми не зупинимось. Рибоохоронному патрулю – бути. Наступні – Одеська та Херсонська області. Відбір виключно на відкритих конкурсах за участю громадських організацій. У громадських активістів прошу підтримки і активного контролю за процесом відбору. Держрибагентство буде тримати вас в курсі новин – слідкуйте за нашим сайтом і перевіряйте інформацію, яку читаєте», – повідомив Ковалів.   15 вересня 2016 року Держрибагентство оголосить конкурс на посади керівників рибоохоронного патруля у 9 областях  України. Йдеться про Дніпропетровську, Запорізьку, Кіровоградську, Миколаївську, Одеську, Полтавську, Херсонську, Чернігівську та Черкаську області, а також повного інспекторського складу  в управління рибоохоронного патруля Херсонської та Одеської областей.
Політика ГПУ повідомила про підозру колишнім правоохоронцям у справі про події на Майдані Генеральна прокуратура України (ГПУ) повідомила про підозру чотирьом правоохоронцям в межах розслідування справи про незаконне затримання учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності. «За фактами фальсифікації матеріалів проваджень, незаконного затримання та притягнення до кримінальної відповідальності 11 завідомо невинних осіб за нібито участь у масових заворушеннях 18 лютого 2014 р. повідомлено про підозру колишньому першому заступнику начальника Дніпровського райуправління міліції м.Києва - начальнику слідчого відділу (як одному з організаторів), заступнику начальника слідчого відділу і двом слідчим цього ж відділу», - йдеться в повідомленні ГПУ. Відзначається, що слідчому судді внесені клопотання про застосування до підозрюваних запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою і домашнього арешту, відсторонення їх від посад, а також проведені обшуки за місцем проживання і роботи.
Політика Порошенко прокоментував підпал офісу телеканалу «Інтер» Президент України Петро Порошенко доручив генпрокурору Юрію Луценку взяти розслідування подій підпалу на телеканалі «Інтер» під особистий контроль, передає прес-служба глави держави. За його словами, навколо подій, що сталися на телеканалі «Інтер» 4 вересня, залишається багато питань. «Неприпустимо, щоб хтось вривався (в будівлі), підпалював - я впевнений в тому, що це не має жодного стосунку до патріотів. Сьогодні це не менше, а то й більше шкодить Україні, ніж будь-які контакти з провокаторами», - сказав Порошенко. Президент підкреслив, що силові відомства не повинні допустити ескалації насильства, а дії того чи іншого засобу масової інформації повинні оцінюватися в межах закону. «Водночас абсолютно неприпустима реалізація сценарію держави-агресора, коли через фінансування з Російської Федерації окремі засоби масової інформації намагаються дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в Україні. Але реагування на це має бути виключно в межах закону», - підкреслив Президент. На переконання Порошенка, для цього Верховна Рада, за ініціативою Ради національної безпеки і оборони, повинна забезпечити це на законодавчому рівні. Нагадаємо, що в Києві на вулиці Щусєва, 26 у неділю, 4 вересня 2016 р., почалася пожежа в будівлі телеканалу «Інтер». До пожежі кілька людей підпалили під офісом телеканалу шини і скандували «Інтер - агент Москви!». У ДСНС заявили, що пожежа виникла в результаті підпалу спочатку на першому, а потім і на другому поверхах. За даними телеканалу, в результаті підпалу повністю згоріла студія програми «Подробиці». Кілька співробітників компанії отруїлися чадним газом, одна співробітниця зламала під час пожежі ногу.
За кордоном Переговори Обами і Путіна: США назвали умови скасування санкцій проти Росії США не знімуть з Росії санкції, поки не будуть виконані Мінські угоди щодо мирного врегулювання конфлікту на сході України. Про це заявив президент США Барак Обама за підсумками переговорів з російським президентом Володимиром Путіним на полях саміту G20 в китайському Ханчжоу, передає «РИА Новости». «Є Мінські угоди... проте вони не виконуються. Я дав ясно зрозуміти, що поки вони не будуть виконані, США не знімуть санкції (з РФ)», - заявив Обама. При цьому він додав, що обом сторонам треба найближчими тижнями фіналізувати документ і зрозуміти послідовність, в якій документ буде втілений в реальність. Також Обама зазначив, що зустріч з Путіним на полях саміту G20 була «відкритою, чесною і діловою». «Зазвичай наші зустрічі з Путіним проходять у відкритому, чесному, діловому тоні, і ця не стала винятком», - сказав Обама. Раніше прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що зустріч тривала довше, ніж планувалося. «Трохи затрималися. Обговорювали Сирію, головним чином, і Україну. Після цього Обама з Путіним переговорили віч-на-віч», - сказав Пєсков.
За кордоном оформление ленты  Розвідка розкрила підступні плани РФ Керівництво Росії зберігає агресивні наміри щодо України, а також щодо встановлення повного контролю над її територією. Про це інформує ГУ розвідки Міноборони України. За інформацією відомства, для чинення тиску на нашу державу і її західних партнерів, а також демонстрації сили Москва продовжує нарощувати міжвидові угруповання військ, а також підвищувати їхню готовність до виконання завдань на південно-західному стратегічному напрямі. Про це пише "Сегодня". «Це здійснюється під виглядом бойової і оперативної підготовки. Наймасштабнішим заходом у 2016 році стали навчання ЗС Росії «Кавказ 2016». Основною відмінністю цих навчань від попередніх стало здійснення маневрів в умовах триваючої збройної агресії РФ проти України, а також значного ускладнення відносин РФ з НАТО. Проведення агресором стратегічних навчань в Чорноморському регіоні говорить про відпрацювання Росією варіантів можливого конфлікту з НАТО на цьому напрямі», - заявили в розвідці. У відомстві зазначили, що реальні масштаби навчань більші, ніж задекларовано. Росія офіційно заявила, що в навчаннях беруть участь близько 12,5 тисячі військовослужбовців, 90 танків, 300 бойових машин, до 20 вертольотів, а також до 15 бойових кораблів. «Головне управління розвідки Міністерства оборони України встановило, що під виглядом перевірки бойової готовності Збройних Сил РФ, яка проводилася з 25 по 31 серпня, Росія зосередила на південно-західному напрямі угруповання військ чисельністю близько 100 тисяч військовослужбовців, понад 10 тис. військової та іншої техніки , 60 кораблів, чотири сотні літаків і вертольотів», - сказали в розвідці.
Економіка Через брак антрациту в Україні взимку можливі віялові відключення електроенергії – Марунич Якщо в Україну не встигнуть завезти достатню кількість антрациту, то взимку можуть виникати перебої з постачанням електроенергії. Про це в коментарі АСН заявив експерт в енергетичній сфері, співголова фонду «Енергетичні стратегії» Дмитро Марунич.            Оскільки в опалювальний сезон державним ТЕС потрібно приблизно по 400 тис. тон на місяць, то самого лише вугілля з ПАР для цього може не вистачити.             «Сукупний світовий обсяг експорту «антрациту» з Південної Африки не перевищує 3 млн. тон на рік. Тому, нажаль, створюються такі загрози. Або віялові відключення, або необхідність додаткового імпорту з Росії», - зазначив Марунич.       Щодо опалення, яке в Україні головно забезпечується газом, то тут небезпеку становить криза неплатежів, вважає експерт. «Опалення у нас газове. Тому в теорії, якщо зима буде не холодною, то я таких суттєвих загроз не бачу. Загроза в тому, що люди можуть погано платити (за газ – ред.) і це вже створюватиме інші ризики», - зазначив Марунич. Нагадаємо, 26 серпня у порту «Южний» стало на розвантаження перше судно з вугіллям з ПАР. На його борту – близько 72 тисяч тон палива для українських ТЕС. В той час як потреба у вугіллі на державних ТЕС в опалювальний сезон в Україні становить близько 2,8 млн тон.  
Суспільство оформление ленты  Порошенко вручив ордени «Золота Зірка» Героя України матерям двох загиблих бійців АТО У понеділок, 5 вересня, Президент України Петро Порошенко вручив ордени «Золота Зірка» Героя України матерям загиблих героїв АТО. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. У повідомленні наголошується, що звання Героя України посмертно присвоєно Ігорю Брановицькому і Сергію Колодію. «Про цих людей вже складаються легенди, пишуться книги, знімаються фільми. І дуже важливо, щоб на прикладі наших Героїв виховувалися майбутні покоління українців», - заявив Президент. За словами Порошенка, Ігор Брановицький в ніч із 20 на 21 січня 2015 року прикрив відхід бійців батальйону з повністю зруйнованої будівлі нового терміналу Донецького аеропорту і, намагаючись врятувати поранених, потрапив в полон. «Під час допитів Ігор був особисто застрелений одним із нелюдів-бандитів з позивним «Моторола», - заявив він. Герой України Сергій Колодій загинув 28 серпня 2014 року, вступивши на бойовій машині піхоти в нерівний бій з російськими танками. «Ціною власного життя він врятував життя 20 військовослужбовцям, забезпечивши можливість відійти з оточеного опорного пункту», - відзначив він подвиг Героя.
У НБУ розповіли, коли гривня зміцніє Відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) послабить коливання валютного ринку в Україні. Про це заявив заступник голови НБУ Олег Чурій, передає УНІАН. «Важливим фактором для ослаблення коливань курсу стане відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, яке ми очікуємо найближчим часом. Це і забезпечить зростання міжнародних резервів, і послабить психологічний тиск на курс гривні», - зазначив чиновник. При цьому в НБУ назвали актуальним поточний прогноз щодо інфляції на рівні 12% на кінець 2016 року і 8% на кінець 2017 року, незважаючи на поточну волатильність на валютному ринку. «Забезпечити такий рівень інфляції дозволять кілька позитивних для валютного ринку факторів, включно зі збільшенням надходжень експортної виручки завдяки зростанню цін на сталь і залізну руду, а також від продажу нового врожаю», - йдеться в повідомленні. Раніше повідомлялося, що в понеділок, 5 вересня, курс продажу євро на міжбанківському ринку подолав позначку 30 грн. Курс покупки європейської валюти тримається на рівні 29,9391 грн. Курс покупки-продажу долара США встановився на рівні 26,82 - 26,88 грн.
Події «Інтер» просить силовиків допомогти розблокувати керівництво каналу Телеканал «Інтер» подав до Генпрокуратури України, Службу безпеки України, Міністерство внутрішніх справ і Національну поліцію заяву про вчинення злочину у вигляді перешкоджання професійній діяльності журналістів. Про це сказано в повідомленні телеканалу, розповсюдженому його прес-службою, інформує «112 Україна» «З 9 ранку понеділка, 5 вересня, біля центрального офісу телеканалу «Інтер» проходить незаконний мітинг з блокування роботи каналу. Група активістів у кількості не менше 50 осіб повністю перекрила в'їзд і виїзд на територію «Інтера», а також перешкоджає доступу журналістів і співробітників телеканалу до робочих місць», - сказано в повідомленні. «Інтер» вимагає від поліцейський «рішучих дій щодо розблокування телеканалу, а також відновлення правопорядку і законності».
За кордоном Лідери G20 схвалили комплекс заходів з економічної політики Лідери країн «Великої двадцятки» (G20) за результатами зустрічі в китайському Ханчжоу домовилися розробити спільну програму, спрямовану на сталий розвиток світової економіки, повідомляє BBC Україна. «Ми, G20, як провідний форум з міжнародного економічного співробітництва, розробляємо всебічну і комплексну концепцію, спрямовану на забезпечення впевненого, стійкого, збалансованого та інклюзивного зростання, і в зв'язку з цим приймаємо комплекс заходів з економічної політики - «Ханчжоуський консенсус», - йдеться в підсумковому комюніке. При цьому лідери провідних країн світу відзначили низькі темпи зростання світової економіки, негативні ризики для розвитку світової економіки, а також геополітичні проблеми, такі як конфлікти, біженці і терористи, які ускладнюють перспективи зростання економіки. Нагадаємо, 4-5 вересня в китайському Ханчжоу відбувся саміт «Великої двадцятки».
Суспільство Через високу криміногенність поліцію Миколаївщини посилять військовими Радник Президента України Юрій Бірюков заявив, що в Миколаївській області та місті патрульна поліція буде посилена військовими. «Поки вони (поліція) буксують і поки вони вчаться працювати - так, армія допоможе. Всі розпорядження міністра оборони зараз будуть оформлятися. І не на кілька днів», - написав він на своїй сторінці в Facebook. Раніше в президентській партії БПП заявили про необхідність залучити військових для чергування на вулицях Миколаївській області та міста. «У Миколаєві треба задіяти військову службу правопорядку (ВСП) для недопущення порушень з боку вороже налаштованих осіб щодо мирних городян. Ми розуміємо всю серйозність проблеми криміногенної ситуації в місті. Ми бачимо наслідки. Ми відчуваємо небезпеку. Водночас визнаємо той факт, що на сьогодні в поліції - кадровий голод, немає слідчих, що заважає повноцінному розслідуванню найбільш резонансних справ», - повідомили в партії.
Суспільство У посольстві США заявили, що фізичний напад на ЗМІ є неприйнятним У посольстві США заявили, що фізичний напад на засоби масової інформації (ЗМІ) є неприйнятним. Про це зазначається у Twitter посольства США в Україні, передає кореспондент АСН. «Будь-який фізичний напад на ЗМІ є неприйнятним. Ми підтримуємо зусилля щодо розслідування підпалу «Інтера», уважно стежимо за його перебігом», - сказано у повідомленні. Нагадаємо, що в Києві на вулиці Щусєва, 26 у неділю, 4 вересня 2016 р., почалася пожежа в будівлі телеканалу «Інтер». До пожежі кілька людей підпалили під офісом телеканалу шини і скандували «Інтер - агент Москви!». У ДСНС заявили, що пожежа виникла в результаті підпалу спочатку на першому, а потім і на другому поверхах. За даними телеканалу, в результаті підпалу повністю згоріла студія програми «Подробиці». Кілька співробітників компанії отруїлися чадним газом, одна співробітниця зламала під час пожежі ногу.
За кордоном В результаті атаки талібів у Кабулі загинуло 24 особи У понеділок, 5 вересня, біля будівлі Міністерства оборони Афганістану в Кабулі прогриміли вибухи, загинули щонайменше 24 людини, повідомляє Reuters з посиланням на місцеву владу. За даними місцевої влади, в результаті теракту поранення отримала 91 особа. Відзначається, що два вибухи майже одночасно сталися в переповненому районі міста, недалеко від урядових будівель. За даними агентства, другий вибух пролунав, коли військовослужбовці, поліцейські і цивільні кинулися на допомогу постраждалим від першого вибуху. Другий вибух влаштував терорист-смертник. «Коли перший вибух стався, люди зібралися біля постраждалих, а потім стався другий вибух, сильніший», - розповів очевидець. Відповідальність за напад взяло на себе екстремістське угруповання «Талібан».
Політика Путін про нормандський формат: «Куди подітися, доведеться спілкуватися з Порошенком» Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія підтримуватиме нормандський формат для мирного врегулювання конфлікту на сході України, передає ТАСС. «Що стосується нормандського формату, добре це чи погано, але іншого варіанту хоча б зробити спроби врегулювання немає», - сказав Путін. Однак, на думку президента РФ, такі зустрічі повинні вести до поліпшення ситуації, а не проводитися просто заради переговорів. «Куди подітися, напевно, доведеться спілкуватися з (Президентом України Петром Порошенком)... Я вважаю, що немає сенсу просто відзначатися самим фактом зустрічі. У мене склалося враження, що просто так зустрічатися заради зустрічі ніхто не хоче», - сказав Путін. Раніше прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що нормандський формат щодо розв'язання збройного конфлікту на сході України не припинив свого існування.
Суспільство оформление ленты  СБУ опублікувало відео звільнення заручників з турецького корабля Служба безпеки України звільнила заручників, захоплених на турецькому судні Mehmet Unlu в територіальних водах України. Як раніше повідомляла АСН, 4 вересня з судна, яке йшло під прапором Туреччини з вантажем металоконструкцій з Миколаєва до Йорданії, надійшов сигнал SOS. За даними правоохоронців, близько опівночі двоє членів екіпажу влаштували на судні бійку і нанесли ножові поранення чотирьом колегам. Троє з поранених перебувають у стані середньої тяжкості. Потім зловмисники знеструмили судно і захопили в заручники п'ятьох осіб. Частина екіпажу забарикадувалася на судні. Читайте також: Захоплення турецького судна під Одесою: правоохоронці розповіли деталі звільнення заручників В результаті правоохоронці прийняли рішення про силове звільнення захоплених членів екіпажу турецького судна. За даними СБУ, співробітники спецпідрозділу «Альфа» звільнили заручників і затримали злочинців. Турецьким морякам, які отримали ножові поранення, надано першу медичну допомогу. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 278 (викрадення або захоплення морського судна) Кримінального кодексу України.
Суспільство Штаб АТО повідомив про провокаційні обстріли на Донецькому і Маріупольському напрямах З опівночі і до 18:00 понеділка, 5 вересня, по всій лінії зіткнення українські військові зафіксували вісім обстрілів з боку проросійських бойовиків, повідомили в прес-центрі штабу АТО. За даними штабу АТО, в цілому ситуація на Донбасі характеризується дотриманням «режиму тиші», терористи важке озброєння не застосовували. Згідно із заявою українських військових, окремі збройні провокації з боку російсько-окупаційних військ були зафіксовані на Донецькому і Маріупольському напрямах. «На Донецькому напрямі провокаційні обстріли з боку противника відбулися в районі населеного пункту Луганське і поблизу Авдіївки. При цьому ворог застосовував стрілецьку зброю і гранатомети. На Маріупольському напрямі поблизу Широкиного вогонь вів ворожий снайпер», - заявили в штабі. Раніше повідомлялося, що в неділю, 4 вересня, в зоні АТО отримали поранення сім військових ЗСУ і один прикордонник.
Політика У Європарламенті підтримали доповідь про надання Україні безвізового режиму Учасники засідання комітету Європейського парламенту (ЄП) з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ підтримали доповідь євродепутата Марії Габріель про надання Україні безвізового режиму, передає УНІАН. «Україна - ключовий для ЄС партнер в рамках «Східного партнерства»... Ми тільки можемо привітати той факт, що цей діалог (про безвізовий режим) був корисним інструментом для проведення реформ», - підкреслила депутат під час доповіді. Габріель «попросила членів комітету підтримати доповідь». На засіданні профільного комітету не прозвучали заперечення до доповіді про надання Україні безвізового режиму. Депутат Міхал Боні в своєму виступі підкреслив, що «нам відомо, що всі вимоги були виконані».   «Ми повинні за короткий час надати наші поправки і підтримати Україну. Це також важливо для спільноти і для прискорення реформ, це також буде символом довіри між Україною і ЄС», - заявив він. Очікується, що комітет буде голосувати за доповідь, в який до 15 вересня можна внести правки, в кінці вересня.
Суспільство Поліцейський коридор для «Інтера»: працівники телеканалу насилу вийшли з офісу У зв'язку з акцією протесту під будівлею телеканалу «Інтер» в Києві співробітники компанії виходять з офісу через коридор, організований поліцейськими, повідомляє телеканал «112 Україна». «Біля одного з входів телеканалу «Інтер» зібралася частина учасників акції. Вони протягом останніх півгодини чекали, що саме звідси виходитимуть співробітники телеканалу. Співробітники зараз почали виходити. Щоб забезпечити їм безпеку, правоохоронці утворили коридор по обидва боки і не допускають жодних провокацій на адресу цих людей», - йдеться в повідомленні телеканалу. Раніше повідомлялося, що 5 вересня активісти за допомогою шин забарикадували головний вхід в будівлю телеканалу «Інтер». На акції протесту під будівлею телеканалу зібралися близько сотні людей, серед них - екс-бійці батальйонів «Свята Марія», «Донбас», «Айдар». Нагадаємо, що в Києві на вулиці Щусєва, 26 у неділю, 4 вересня 2016 р., почалася пожежа в будівлі телеканалу «Інтер». До пожежі кілька людей підпалили під офісом телеканалу шини і скандували «Інтер - агент Москви!». У ДСНС заявили, що пожежа виникла в результаті підпалу спочатку на першому, а потім і на другому поверхах. За даними телеканалу, в результаті підпалу повністю згоріла студія програми «Подробиці». Кілька співробітників компанії отруїлися чадним газом, одна співробітниця зламала під час пожежі ногу. При цьому керівництво телеканалу «Інтер» відмовився надати відео з камер відеоспостереження слідчо-оперативній групі, яка приїхала за «гарячими слідами» на місце подій. Його довелося вилучати в рамках постанови слідчого.
Політика Парламент в очікуванні битви В Україні стартував новий політичний сезон. Після двомісячного відпочинку народні депутати з новими силами зійшлися в політичних баталіях і взаємних звинуваченнях на погоджувальній раді Верховної Ради. Країна в очікуванні, якщо такою була прелюдія, то чого чекати від парламентаріїв уже в сесійній залі, де вони зберуться 6 вересня. Об'єднані страхом Одна з головних інтриг - чи доживе це скликання хоча б до чергових канікул, чи варто чекати нових дострокових виборів? Втім, більшість експертів сходяться на тому, що нинішня, хоч і хистка коаліційна конструкція до кінця 2016-го все ж встоїть. Як би не хотіли реваншу «Батьківщина» або Опозиційний блок (саме їхні рейтинги, на відміну від конкурентів, демонструють скромну, але позитивну динаміку), але сьогодні партіям влади і бізнес-еліті дешевше і безпечніше домовлятися на березі, ніж занурюватися у вир нової виборчої кампанії. Про це свідчить і позиція депутатських груп «Воля народу» і «Відродження». «Ці групи будуть ситуативно голосувати з двома фракціями коаліції. Коаліція  триматиметься на взаємному небажанні йти на дострокові парламентські вибори», - прогнозує голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко. Таким чином опозиції залишається сподіватися хіба що на наростаюче черговими «покращеннями» невдоволення народу. Тут наступ може розвернутися відразу за кількома напрямами: тарифна політика, гіркі плоди якої почне пожинати населення вже з осені; питання підвищення та індексації мінімальних пенсій і зарплат; хронічна нестача коштів на освіту і медицину. Щоправда, тут головними контраргументами провладних фракцій і депутатів стане необхідність витрачати гроші на зміцнення армії, реформу правоохоронних органів, а також - фінансову децентралізацію. Привид траншу навис над бюджетом У парламент уже надійшла бюджетна резолюція, а в Кабміні запевняють, що основний фінансовий документ країни потрапить у руки депутатів не пізніше 15 вересня, як і передбачено законом. Однак і парламентарії й експерти небезпідставно прогнозують, що після цього бюджет чекає чергове «ходіння по муках» коридорами Верховної Ради. «Вони представлять проект бюджету до 15 вересня, як це передбачено не тільки бюджетним кодексом, а й Конституцією України, але після цього зроблять усе, щоб він не дійшов навіть до другого читання. Все для того, щоб дочекатися мільярдного траншу від ради директорів МВФ. А після цього прийде уряд і скаже депутатам: «Хлопці, ми вам подавали трохи не той бюджет, там не було таких речей, як приватизація землі, або там скорочення субсидій, збільшення пенсійного віку... Але вони є в проекті меморандуму з МВФ. Тому тепер впишіть все це в бюджет до другого читання, інакше нас не зрозуміють у світі», - прогнозує екс-міністр економіки України Сергій Терьохін. Бюджетне «хочу» і «можу» Проблеми, які кардинально можуть вплинути на Бюджет-2017, далекі від вирішення. Всупереч оптимістичним заявам прем'єра і міністра фінансів поки повна неясність зберігається з черговим траншем МВФ, така ж неясність - з відкриттям (або продовженням мораторію) ринку землі, непрямим субсидуванням аграрного сектора, новими правилами приватизації держмайна, не кажучи про тарифне субсидування населення. Тим часом вже зрозуміло, що додаткові кошти Мінфіну доведеться вишукувати на виплату пенсій (39,3 млрд грн), збільшення фонду оплати праці бюджетникам (38,5 млрд грн) і обслуговування держборгу (6,9 млрд грн). На допомогу сім'ям з дітьми та по догляду за психічно хворими, пільги і житлові субсидії населенню потрібно ще 22,7 млрд грн. Також розрив у бюджеті майже в 14 млрд грн обіцяє і створення дорожнього фонду. Один із найбільших рядків витрат, на який потрібно знайти додатковий ресурс, - оборона і більше 90 мільярдів для міністерства внутрішніх справ. Яблука розбрату VIII скликання Крім боротьби за бюджетні потоки, на думку політолога Володимира Фесенка, продовжиться конфлікт навколо взаємовідносин ГПУ і НАБУ. Депутатам доведеться надати НАБУ право автономно від СБУ здійснювати прослуховування. Знову заговорять про обрання нового складу ЦВК. Розпочнеться дискусія навколо виборчого законодавства. З високою ймовірністю з'являться нові подання про зняття депутатської недоторканності з низки депутатів. Ну а відкриє сезон парламентських баталій виступ Президента зі щорічним посланням. Депутати чекають від глави держави чіткої відповіді на низку дуже складних питань. Перш за все, це ситуація на сході України і що буде далі з «мінським форматом». Також це тема децентралізації, передача повноважень на місця і прийняття всього необхідного пакету законопроектів. Також спікер Верховної Ради Парубій повідомив, що в перший день роботи депутати розглянуть питання про зняття недоторканності зі скандального судді Миколи Чауса, якого 9 серпня спіймали на хабарі, а затримати не могли через його суддівський імунітет. Залишається сподіватися, що це питання буде не єдиним, в якому фракції і групи виявлять повну згоду.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки....
більше матеріалів




/-1,1960229873657-/ /-pc-/
Top