counter
Архів Повернутись назад 04 Травня 2015
4 Травня
Події У Києві при затриманні загинули двоє міліціонерів Сьогодні близько 1:30 у Деснянському районі столиці під час переслідування грабіжників, які вчинили розбійний напад на АЗС, загинули двоє працівників міліції. Про це «Аналітичної службі новин» повідомили в прес-службі столичної міліції. «Вночі двоє невідомих у масках, погрожуючи зброєю, вчинили розбійний напад на автозаправну станцію. Зловмисники поранили в руку співробітника АЗС і забрали з каси близько 800 гривень», — йдеться в повідомленні. Під час переслідування підозрюваних двоє працівників полку міліції спеціального призначення загинули, троє правоохоронців у важкому стані перебувають у лікарні.Один зі зловмисників затриманий. За цим фактом розпочато кримінальне провадження. Проводяться оперативно-розшукові заходи щодо затримання інших зловмисників.
Суспільство Бойовики й далі порушують режим припинення вогню в зоні АТО Третього травня бойовики значно посилили вогневу активність — з 18 годин до опівночі злочинці скоїли 45 обстрілів. Про це прес-центр штабу АТО повідомляє на своїй сторінці в Facebook. «Отже, кількість порушень режиму припинення вогню за минулу добу становило 95 — це майже на тому самому рівні, який був до укладення угод у Мінську», — наголосили в штабі. У Донецькій області за вечір злочинці п’ять разів обстріляли з артилерії калібру 122 міліметра позиції сил АТО неподалік Авдіївки, тричі — поблизу населеного пункту Водяне і по одному разу біля Опитного, Широкиного і Кам'янки. Також із 120-міліметрових мінометів бойовики здійснили п’ять обстрілів біля Пісок і три обстріли — поблизу Авдіївки. Крім того, неподалік Авдіївки злочинці вели вогонь із танка. Близько опівночі бойовики обстріляли з артилерії калібру 152 міліметра опорний пункт сил АТО в районі населеного пункту Новобахмутівка. «Опівночі позиції сил АТО недалеко від населеного пункту Новоселівка під час бойового зіткнення успішно відбили напад диверсійно-розвідувальної групи противника в складі 10 осіб» — зазначили в прес-центрі операції. Водночас на Луганщині ВСУ зафіксували прольоти двох безпілотників бойовиків.
Суспільство Українська БРДМ підірвалася на фугасі на Луганщині, двоє військових загинули Двоє українських військових загинули і троє поранені від вибуху фугасу в селі Катеринівка Луганської області. Про це «Аналітичній службі новин» (АСН) повідомили в прес-службі голови областної військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля. У прес-службі наголосили, що Катеринівка — останнє село на Луганщині, яке офіційно приєднано до території, контрольованої Україною. «Вчора (03.04) близько 16:00 на закладеному фугасі у селі Катеринівка Попаснянського району на ґрунтовій дорозі підірвалася бойова розвідувально-дозорна машина (БРДМ) ВСУ. На місці загинули двоє військових (30 і 40 років), ще троє отримали поранення і госпіталізовані », — йдеться в повідомленні. В обладміністрації припускають, що одна з диверсійних груп бойовиків встановила фугас на дорозі.    
оформление ленты  Блог: 
За кордоном Руслан Бортник Незважаючи на високий рівень недовіри між політичними елітами, Україна отримала підтримку Європи 17-й саміт Україна - ЄС продемонстрував, що, незважаючи на високий рівень недовіри між українськими та європейськими політичними елітами, Україна отримала політичну підтримку Європи. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник. «Результати саміту Україна - ЄС лежать десь посередині. Не можна сказати, що це повністю провал, але й не можна сказати, що це був успіх. Є як позитивні, так і негативні моменти», - сказав він. За його словами, до позитивних моментів саміту можна віднести визнання ЄС територіальної цілісності України, спільну позицію у справі Надії Савченко, а також підтримку курсу реформування. «Тобто, як бачимо, прозвучала демонстрація повної політичної підтримки. Крім того, була ще дуже важлива заява про необхідність початку повномасштабної роботи щодо зони вільної торгівлі », - зазначив політолог. Що стосується негативних моментів, то до них, на думку політолога, варто віднести відсутність конкретної перспективи членства України в ЄС, а також невирішене питання з безвізовим режимом. «Україні поки не вдалося досягти згоди з ЄС про скасування безвізового режиму», - додав він. Крім того, політолог підкреслив, що не прозвучали обіцянки щодо додаткової фінансової допомоги. «Було задекларовано тільки те, що напрацьовано в попередній період. Більше того, зазначено, що сума в 1,8 млрд, рішення про виділення якої вже ухвалено, додатково ще потребує документального оформлення для її реального отримання», - заявив Бортник. Також, за словами експерта, з боку європейських лідерів прозвучала критика щодо повільності проведення реформ і відсутності конкретних результатів в антикорупційному питанні, в децентралізації влади та конституційних змінах. «Є й позитив, і негатив, але в будь-якому разі саміт показує, що Європа буде підтримувати Україну, незважаючи на те, що рівень недовіри між європейськими та українськими елітами досить високий», - резюмував він.
За кордоном Евакуацію українців із Непалу відклали через проблеми з літаком Евакуація громадян України з Непалу знову відкладається, оскільки надіслана деталь для зламаного українського літака Іл-76, не підійшла. Про це у Фейсбуці написав журналіст Богдан Кутєпов, який нині перебуває в Непалі в прес-пулі виконуючого обов’язки голови ДержНС Зоряна Шкіряка. «Літак не можуть завести, оскільки в Делі доправили не ту запчастину. Тепер спеціальний рейс «Мотор-Січі» везе до Індії правильну деталь», — написав він. За його словами, евакуації доведеться чекати не менше двох діб. «Громадяни Польщі, які мали вилетіти з Непалу на українському літаку, вже вибралися звідти самостійно. Залишився тільки один із 40 осіб», — повідомив він. При цьому, пан Кутєпов додав, що в МЗС розглядають альтернативні шляхи для евакуації українців, а саме пасажирськими рейсовими літаками. «Вартість одного квитка становить близько 600 доларів», — уточнив він.
Суспільство У Мелітополі обвалився житловий будинок Сьогодні, 4 травня, о 00:26 ночі в Мелітополі Запорізької області обвалилася опорна стіна одноповерхового і сходи двоповерхового будинків. Про це повідомляє в прес-службі ДержНС в Запорізькій області. За попередніми даними, стався обвал опорної стіни в одноповерховій будівлі розміром три на вісім метрів квадратних по вул. Луначарського. У будинку на той момент була 46-річна жінка та її 9-річний онук, вони не постраждали. «Через обвал стіни також були зруйновано два цегельних гаража, ще один пошкоджено. Частково зруйновано добудову до будинку по вул. Фрунзе і повністю зруйновано дерев'яні сходи на другий поверх, де мешкає родина з трьома дітьми. Вони евакуйовані і перебувають у рідних», — йдеться в повідомленні. За інформацією ДержНС, зруйнована стіна заблокувала вихід назовні жителям однієї із квартир, яку орендують переселенці із зони АТО. «Деблокувати вхід поки що не вдалося, хоча люди можуть вийти через вікно. Від евакуації вони відмовилися, оскільки загрози подальшого руйнування будівель та їхньому життю немає», — повідомили у відомстві.
Події Аваков розповів про нічну перестрілку у Києві Злочинці, причетні до нападу на АЗС і розстрілу міліцейського патруля, забрали з каси заправки 823 гривні, а напередодні скоїли ще один злочин. Про це повідомив голова МВС Арсен Аваков на своїй сторінці Facebook. «Вночі о 1-30 вони поранили оператора автозаправки WOG у Деснянському районі Києва. Пострілом з автомата 5,45. Забрали касу заправки — 823 гривні, особисті речі і пішли в лісопаркову зону, в бік житлового масиву Лісовий», — написав міністр. За його словами, під час відпрацювання злочину, підняті по тривозі підрозділи МВС — ДАІ та спецназівці виявили підозрілий автомобіль марки Volkswagen T4, знак реєстрації якого був заклеєний наліпкою ПТН_ПНХ. Після звукового сигналу з вимогою зупиниться, невідомі почали стріляти в напрямку працівників міліції.Крім цього, пан Аваков повідомив, що затримані зізналися в обстрілі в ніч на 2 травня поста ДАІ в столичному районі Биківня. «З цими заблукалими шатунами, що паразитують на військових ситуаціях, покінчимо, без церемоній! Жорстко», — зазначив пан Аваков.
оформление ленты  Блог: 
Політика Андрій Левус Крім шахтарів, вивели фактично проплачених тітушок Мітинги, що проходять у Києві, — це здебільшого провокації, але міністри і чиновники не повинні давати для них приводів. Таку думку висловив у коментарі «Аналітичній службі новин» народний депутат Андрій Левус. «Стосовно мітингів, які відбуваються,  то це палиця на два кінці. Перший момент: іноді деякі чиновники, зокрема пан Демчишин (міністр енергетики та вугільної промисловості, — Прим. авт.), своїми непрофесійними діями, які дратують громадськість, дають змогу провокаторським силам дестабілізувати Україну. Ми чітко бачили, крім справді шахтарів, вивели й проплачених тітушок», — сказав пан Левус. Депутат зазначив, що ті люди, які ходили в білих балаклавах, користуючись кризовою ситуацією, просто відпрацьовували російський сценарій із дестабілізації ситуації у Києві та Україні загалом. На думку депутата, владі не потрібно давати приводів, щоб не було змоги для застосування провокацій. Уряд має бути відповідальнішим, зокрема й міністр енергетики пан Демчишин, упевнений депутат.
За кордоном У Міноборони запевняють, що Іл-76 готовий вилетіти до Непалу Український літак Іл-76, який повинен евакуювати громадян України з Непалу, пройшов регламентні роботи і готується до вильоту в Катманду. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.«Військово-транспортний літак Міністерства оборони України Іл-76, який нині знаходиться в аеропорту Делі (Індія) з метою евакуації українських громадян із зони стихійного лиха в Непалі, повністю пройшов регламентні роботи», – йдеться у повідомленні.За інформацією відомства, наразі завершується налаштування бортової апаратури, а також перевіряється працездатність двигуна для польотів в умовах високогір'я під час подальшого вильоту в Катманду.«Планується здійснити переліт літака з Катманду в Делі з подальшим від'їздом до України», – зазначили в Міноборони нашої країни.
оформление ленты  Блог: 
Політика ГПУ до 15 травня оприлюднить дані про корупцію в уряді Генеральна прокуратура України до 15 травня 2015 надасть робочій групі інформацію про корупцію в українському уряді. Про це повідомляє прес-служба секретаря робочої групи з перевірки фактів можливих зловживань в уряді Дмитра Добродомова. «Генеральна прокуратура до 15 травня 2015 року надасть робочій групі дані про корупцію в українському уряді. Ми отримаємо попередні дані за фактами, озвученими паном Гордієнком», - сказав він. За його інформацією, робоча група може говорити про афілійований вплив деяких народних депутатів на держпідприємства. «Це і називається словом «корупція». Зараз ми будемо досліджувати, хто саме, з якими політичними силами, і які народні депутати мають вплив, яким чином і через яких людей», - заявив чиновник. За словами нардепа, мова йде про більшість підприємств, які заслуховує робоча група.
За кордоном МЗС: 70 українців виявили бажання покинути Непал У списках на повернення в Україну, з постраждалого від землетрусу Непалу, станом 4 травня на 12:20 нараховується близько 70 осіб. Про це повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України. «Нині у списку на повернення в Україну близько 70 громадян України. Українські дипломати розглядають всі можливі варіанти евакуації громадян України з Непалу», — йдеться в повідомленні. Також повідомляється, що за рахунок коштів МЗС забезпечено транспортний супровід та харчування громадян України, в готелях розміщено 27 осіб. Ще близько 20 осіб найближчим часом будуть поселені в готелях Катманду. «Декілька наших громадян протягом доби самостійно повернулися в Україну. Ті, хто залишаються в Непалі, перебувають у наметовому таборі на території резиденції Почесного консула України в Катманду. Наші громадяни забезпечені їжею, водою, усім необхідним», — уточнили у відомстві.
оформление ленты  Блог: 
Політика Яценюк пообіцяв жорстку і радикальну відповідь організованій злочинності Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив МВС і СБУ жорстко і радикально вести боротьбу з організованою злочинністю. Про це він заявив на оперативній нараді в МВС, повідомляє прес-служба Кабміну.Він відзначив професійну і злагоджену роботу Міністерства внутрішніх справ, заступників глави МВС та апарату київської міліції. «Наша відповідь (організованій злочинності - ред.) повинна бути такою ж, якою була сьогодні вранці - жорсткою і радикальною. Жорстка боротьба з організованою злочинністю в країні всіма законними засобами і методами. Широкомасштабна операція, згідно з всіма наявними матеріалами, з тією метою, щоб ніхто не хотів порушувати закон і стріляти в співробітників міліції», - сказав він. Крім того, перевірять житлові умови сімей загиблих міліціонерів і за необхідності виділять житло. Також їм буде виплачено грошову компенсацію, передбачену законом. У свою чергу, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звернеться до Президента з проханням про нагородження загиблих міліціонерів.
Суспільство В СБУ відзвітували про затримку псевдомінера Запорізької АЕС Служба безпеки України затримала жителя Енергодара, який на травневі свята повідомив про мінування Запорізької атомної електростанції. Про це повідомили в прес-службі СБУ. «3 травня анонім зателефонував за телефоном «102» до чергової частини одного з районних відділів міліції у Запорізькій області та «розповів» про мінування тротиловими зарядами вентиляційних шахт на трьох енергоблоках атомної станції», — йдеться в повідомленні. Зауважено, що СБУ оперативно встановила особу «телефонного терориста», який виявився жителем Енергодара. «Під час опитування встановлено, що громадянин реальних намірів щодо вчинення терористичного акта не мав, але пояснити свій вчинок не зміг, оскільки перебував у стані сильного алкогольного сп'яніння», — повідомили у відомстві.
Політика оформление ленты  Чим іноземці збагатили український уряд Рівно півроку тому Верховна Рада зважилася на кадровий експеримент. Голосуючи за новий уряд на чолі з Прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, до складу Кабміну ввели трьох міністрів-іноземців (вони відразу ж отримали українське громадянство, - авт.). Главою Міністерства фінансів стала уродженка США з українським корінням Наталія Яресько. Міністерством економрозвитку і торгівлі доручили керувати литовцеві Айварасу Абромавичусу. А головним з медицини - міністром охорони здоров'я став грузин Олександр Квіташвілі. Пізніше іноземців почали брати в «зами». Так, першим заступником міністра внутрішніх справ Арсена Авакова стала грузинка Ека Згуладзе. Грузина своїм заступником взяв і міністр юстиції Павло Петренко. Додалося іноземців і в Генеральній прокуратурі. «Правою рукою» генпрокурора Віктора Шокіна і основним з реформ в ГПУ призначено вихідця з Грузії Давида Сакварелідзе. До речі, останнього «сватали» на посаду директора Антикорупційного бюро (взяти участь у конкурсі йому завадило громадянство Грузії, - авт.). Окрім того, на сьогоднішній день у Кабміні працює більше 140 радників з США та ЄС. Такий попит на заморських фахівців вище керівництво країни пояснювало новими викликами перед країною, які під силу ефективним менеджерам. У свою чергу, іноземці обіцяли провести в Україні реформи - швидкі і радикальні. Обіцяли багато, але що в підсумку встигли зробити за півроку? «Аналітична служба новин» (АСН) спробувала чесно відповісти на це питання і оцінити ефективність іноземців. Головна по кредитах Одна з перших обіцянок Яресько на посаді міністра фінансів стосувалася отримання Україною кредиту від МВФ. Тривалі переговори з Міжнародним валютним фондом завершилися успішно. У березні наша країна отримала перший грошовий транш. І, як кажуть у кулуарах парламенту, багато в чому це заслуга Яресько. Й натякають, що майбутні кредити, які може отримати Україна, будуть дані саме під це ім'я. Мовляв, за час роботи в Держдепі Яресько набула солідної політичної і фінансової ваги, і впливові фінансові інституції вбачають у ній надійного перемовника. «У 2016 році НАК «Нафтогаз України» вже не буде збитковим», - обіцяла Наталія Яресько. І перші кроки до реалізації цієї обіцянки здійснила. За оцінкою самої Яресько, урядові за перші місяці 2015 року вдалося знизити збитковість "Нафтогазу" з 10-ти до 1,5 мільярда доларів. У компанії був проведений аудит за останні три роки, поступово викорінюється корупція. Крім цього, як і обіцяла Яресько, «Нафтогаз України» поки вчасно розраховується з «Газпромом». З іменем Яресько пов'язують і «тарифну» реформу ЖКГ. Міністр упевнена, що підвищення тарифів на газ у найближчому майбутньому призведе до підвищення енергоефективності й скасування «тіньових схем» при розподілі блакитного палива. Тобто, умовно кажучи, Яресько прогнозує, що в перший час українцям буде боляче, але потім вони від ринкових тарифів ЖКГ тільки виграють. А щоб «пом'якшити» шок від платіжок за «комуналку», Яресько спільно з колегою з Мінсоцполітики напрацювали нову систему субсидій - нібито вони передбачені тільки для дійсно соціально незахищених верств населення. А як воно буде насправді, покаже час. Також Яресько спрямувала дії уряду на зниження фіскального тиску в країні. Україна пішла шляхом зменшення кількості податків. З двома паспортами в кишені Саме так працює міністр економрозвитку Айварас Абромавичус. Політик отримав українське громадянство, але не поспішає відмовлятися від литовського. І чомусь в Україні, де заборонено подвійне громадянство, всі заплющують на це очі. Але не будемо акцентувати увагу на законослухняності Абромавичуса, а зосередимося на його реформаторських здібностях. У перші дні своєї міністерської роботи Айварас Абромавичус обіцяв суттєво скоротити штат міністерства (Мінекономрозвитку - найбільше міністерство за кількістю співробітників у Європі, - ред.). Але зі скороченнями він поки не поспішає. Ще одна обіцянка литовсько-українського міністра – у межах дерегуляції бізнесу - скасувати 177 ліцензій. Повною мірою реалізувати це не вдалося, але перші кроки зроблені. 5 березня 2015 Верховна Рада підтримала урядовий законопроект «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». Ним скасовано понад 20 ліцензій. Спільно з Наталією Яресько Абромавичус успішно пролобіював ухвалення законопроекту, що передбачає скорочення податків і зборів з 22 до 9, а також скасування перевірок для малого й середнього бізнесу на 2 роки. На початку квітня він реалізував ще одну обіцянку - вніс на розгляд Кабміну «приватизаційний» список підприємств, при цьому майже втричі скоротивши кількість стратегічних. Але в графі «нереалізованого» у Айвараса Абромавичуса ще дуже багато обіцянок. Досі не представлений новий проєвропейський закон щодо держзакупівель. Пробуксовує ініціатива міністра щодо повного переобрання всього складу Антимонопольного комітету. Зволікає чиновник і з унесенням змін у призначення аудиторів до топ-100 компаній. Дотепер українці не дочекалися обіцяного скорочення процедури реєстрації власності з 27 до 2 днів, скорочення термінів видачі технічних умов у сфері будівництва з 30 до 10 робочих днів. В очікуванні страхової медицини Грузин Олександр Квіташвілі почав свою міністерську діяльність з «підтягування хвостів» попередників. МОЗ без зволікання провів усі тендери із закупівлі лікарських препаратів та обладнання. Більш того, в березні з ініціативи Квіташвілі Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким ліки будуть закуповуватися через ООН, Міжнародну асоціацію забезпечення медикаментами, Королівське агентство Великобританії, Глобальний механізм щодо забезпечення лікарськими засобами й Партнерство у сфері поставок і управління поставками. За словами міністра, це дасть змогу зробити закупівлі медикаментів повністю прозорими. У березні МОЗ спростив «процедуру ліцензування, передліцензійної перевірки, ліцензійні умови здійснення господарської діяльності з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами». Також була ліквідована 5-річна перереєстрація лікарських препаратів, зареєстрованих у країнах Євросоюзу, Австралії, Америці. Серйозно взявся Квіташвілі й за кадрове питання: звільнені або відсторонені керівники департаментів відомства. Але головні реформи, як каже цей грузинсько-український міністр, ще попереду. Він має намір до січня 2016 привести Україну до страхової медицини. Підвищити зарплату медиків. Узаконити лікарняні каси, створивши чітку базу для розрахунків вартості послуг. А також запустити єдину електронну платформу для збору різного роду статистичних даних. Заступник на заступника не схожий Перший заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе часу для розкачування не брала. Вона відразу ж узялася за реалізацію своєї основної ідеї - створення патрульної служби. Очікується, що перші патрульні вийдуть на роботу в червні цього року в п'яти пілотних містах: Києві, Одесі, Харкові, Дніпропетровську й Львові. Згуладзе вдалося оперативно провести конкурсний відбір нових патрульних, запросити для їхнього навчання інструкторів із США, забезпечити новими авто та уніформою. Планується, що зарплата нових патрульних буде від 6-8 тисяч гривень. Ще одна обіцянка Згуладзе - створення Національної поліції. Поки поліцейська реформа пригальмована. Узгоджений законопроект досі не внесено до парламенту. Стопориться і створення спецназу за типом американського S.W.A.T. Згуладзе хотіла створювати його на базі загону спеціального призначення "Сокіл". Слабко просувається і процес щодо скорочення кількості МРЕВ. За словами Еки Згуладзе, їх кількість повинна бути зменшена з 228 до 64. Щоправда, зустрічатися з громадянами України, які не вірять вітчизняним чиновникам і зробили ставку на грузинку, пані Згуладзе не встигала, тож щоб не дратувати людей, у міністерстві вчинили просто – викреслили її прізвище з графіка прийому, і квит. Більше на словах, аніж на ділі вдається проводити реформи заступнику генпрокурора Давиду Сакварелідзе. У лютому він обіцяв ввести в штат ГПУ посаду антикорупційного прокурора - марно. Не запущений і відкритий конкурс на зайняття вакансій керівників місцевих прокуратур. До слова, Сакварелідзе обіцяв, що замість нинішніх 638 районних прокуратур шляхом злиття створять 178 місцевих прокуратур. Але віз і нині там. Дати шанс і придивлятися Оцінюючи діяльність міністрів-варягів, експерти і політики мають різні думки. «Нині ті іноземці, яких залучили до роботи в уряді не тільки на посади міністрів, але й на посади їхніх заступників, виглядають гідно й активно. До них є претензії, але менше, ніж до міністрів - наших співвітчизників, і їхня діяльність більш помітна», - каже політолог Володимир Фесенко. - На сьогодні цей експеримент себе виправдовує. Та все ж не варто перетворювати його в довгострокову і масштабну практику». Діяльність іноземних міністрів оцінювати передчасно. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Євген Магда. «Ще рано оцінювати їхню роботу, адже минуло лише півроку, як вони очолили міністерства. Про це навіть Європейська комісія говорить, попри свою досить жорстку позицію по Україні», - сказав він. За його словами, одним з важливих питань, яке належить вирішити іноземним міністрам, є реструктуризація зовнішнього боргу. «Яресько та Абромавичус мають досвід роботи інвестиційними банкірами, гарні зв'язки. А гроші люблять тишу і неформальні контакти. Ми багато чого ще побачимо», - сказав Магда. На сьогодні Україна нічого б не втратила, якби не залучила в уряд іноземних міністрів. Таку думку АСН висловив  директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник. «У Міністерстві охорони здоров'я Олександра Квіташвілі реформ немає і ними навіть не пахне. У Міністерстві економіки і торгівлі Абромавичуса ситуація не краща. Зовнішня торгівля України скорочується. Втрати експорту з України за минулий рік склали понад 6 мільярдів доларів, - вважає політолог. - Міністерство фінансів, яке очолює Наталія Яресько, частково успішне в залученні зовнішніх інвестицій. Однак замість потрібних 40 мільярдів вдалося залучити тільки 7 мільярдів МВФ, але їх ще необхідно отримати, а це непросто». Іноземців обов'язково треба залучати в український уряд, але тільки на посади радників, консультантів, а не в структуру. У цьому впевнений екс-заступник глави Адміністрації Президента України, народний депутат Ігор Попов. «Є побоювання, що не вдасться подолати питання мови, знання законодавчої бази, відмови від другого громадянства. Чи не зберігають вони другі паспорти? Як повинні нести відповідальність?» -- означив проблеми Попов. Категорично проти призначення іноземців в українські органи влади висловився народний депутат Сергій Власенко. «Ідея й далі призначати іноземців у владу - це абсурдний підхід. Зверніть увагу на інформацію, що у Айвараса Абромавичуса досі залишається громадянство Литви. Навіщо нам «парашутисти», які не живуть Україною, залишають для себе шляхи відступу, думають «Тут не вийде, поїду туди»? Нам потрібні люди, які вболівають за Україну», - обурився Власенко. За його словами, призначення іноземця на керівну посаду в центральний орган виконавчої влади, по суті, зменшує суверенітет України. «Якщо міністерство визначає політику держави в певній галузі, а ним керує іноземець, це означає, що він, а не українська держава визначає політику. Отже, це часткова втрата суверенітету», - пояснив свою позицію він. У чому єдині експерти, так це в тому, що реальні реформи в Україні почнуться тоді, коли на це буде політична воля всіх гілок влади країни. І саме тоді втратить актуальність, хто займає крісло міністра: українець чи іноземець. Адже і серед наших співгромадян є талановиті менеджери. Але не всім дають розвернутися й реалізувати себе.    
Суспільство Прикордонники не пустили в Україну російського диверсанта Українські прикордонники на пункті пропуску в Харківській області затримали диверсанта з Росії, що мав при собі контакти бойовиків так званої ДНР. Про це повідомили в прес-службі Держприкордонслужби.«Росіянина, який мав намір потрапити на територію України для дестабілізації політичної обстановки на сході України, виявили вчора прикордонники Харківського загону в пункті пропуску«Гоптівка», – йдеться у повідомленні.Також наголошується, що під час огляду у чоловіка знайшли комплект медикаментів, топографічні карти в електронному вигляді, ксерокопію військового квитка, а також блокнот з номерами телефонів, в якому було зазначено «Міністерство працевлаштування ДНР».У прес-службі поінформували, що росіянину заборонили в'їзд на територію України терміном на 3 роки.
Події Вбивцям міліціонерів у Києві загрожує довічне ув'язнення Злочинцям, причетним до нападу на АЗС і розстрілу міліцейського патруля, загрожує довічне ув'язнення або термін до 15 років. Про це під час оперативної наради за участю Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка заявив заступник міністра внутрішніх справ Василь Паскал, повідомляє прес-служба МВС. За його словами, під час операції із затримання злочинців були застосовані безпрецедентні заходи безпеки. «З урахуванням того, що був ранковий час, ми застосували безпрецедентні заходи безпеки для місцевих жителів. Головна мета — запобігти будь-яких жертв під час затримання. Те, що у злочинців було багато зброї, ми з'ясували після їх затримання», — сказав він. Він зазначив, що за місцем їх проживання було виявлено та вилучено багато зброї, гранатомет і вибухівку. «Двом нападникам по 17 років, іншим —20 і 24», — додав він. Він повідомив, що тривають слідчі дії за двома статтями — ст. 348 КК України (посягання на життя співробітника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця) і ч. 1 ст. 187 (розбій). «Злочинцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років або довічне ув'язнення», — пояснив він.
Суспільство Аваков заборонив автомобільні номери у вигляді знаків ПТН-ПНХ Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заборонив на автомобілях в Україні замість державних номерних знаків наклейки типу ПТН-ПНХ. Про це він заявив під час оперативної наради за участю Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, повідомляє прес-служба МВС. «Відсьогодні ми дамо жорстку вказівку всім патрулям і всім працівникам ДАІ припиняти появу наклейок будь-якого змісту, нехай навіть ультрапатріотічного. Жахливим був сьогоднішній злочин, коли зловмисники пересувалися на авто з номерними знаками ПТН-ПНХ, що ускладнювало їх оперативне затримання», — сказав він. За словами пана Авакова, до таких жорстких заходів вдалися, щоб під етикетками не ховалися бандити, які надягають форму учасників АТО. «У нас багато героїчних хлопців, які повернулися з війни. І багато негідників, які під них вбираються. Ми більше з цим миритися не будемо. Сподіваюся, що цю дисципліну військові та справжні патріоти зрозуміють», — зазначив міністр. Він зауважив, що на автомобільних номерах повинна бути винятково державна реєстрація.
Події У Міноборони стверджують, що не зафіксували відмов служити у ЗСУ Під час п'ятої хвилі часткової мобілізації відмов служити в Збройних силах України не зафіксовано. Про це повідомляє прес-служба Міноборони.«В цілому, і четверта і п'ята хвилі мобілізації відбуваються як один тандем. Відмов служити не зафіксовано, у чоловіків високий моральний дух», – йдеться у повідомленні.За інформацією прес-служби, призваних військовослужбовців забезпечують необхідною формою одягу, а також іншим майном.Крім того, з першого ж дня служби в армії кожному з них нараховується грошове забезпечення на рівні військовослужбовця-контрактника.Відзначається, що після завершення підготовки військовозобов'язаних, військові частини і підрозділи Збройних сил України поповняться підготовленими фахівцями механізованих і танкових військ, високомобільних десантних військ.
За кордоном У Литві за шпигунство затримано штатного співробітника ФСБ Росії У Литві за підозрою в шпигунстві затримано громадянина Росії, який є штатним співробітником Федеральної служби безпеки РФ. Про це йдеться в повідомленні генпрокуратури Литви. Як зазначається, громадянин Росії 1977 року народження здійснював спрямовану проти Литви розвідувальну операцію з наміром проникнути в литовські виконавчі органи державної влади, правоохоронні і розвідувальні служби. Згідно з інформацією відомства, 30 квітня окружний суд Вільнюса задовольнив прохання прокурора і ухвалив заарештувати затриманого на три місяці. У Департаменті держбезпеки Литви вважають, що їм вдалося запобігти спробі російських спецслужб одержати інформацію, доступну тільки керівництву республіки, щоб таким чином отримати можливість маніпулювати і впливати на процеси ухвалення рішень Литви на найвищому рівні. Литовські правоохоронні органи почали попереднє розслідування.
Політика Малий прикордонний рух між Україною та Румунією запрацює в середині травня З середини травня в прикордонних із Румунією населених пунктах України запрацює малий прикордонний рух. Про це повідомляє «Громадське радіо» з посиланням на генерального консула Румунії у м. Чернівці Елеонору Молдован. «Угода про малий прикордонний рух, підписана в Києві 2 жовтня 2014 року, нині фактично в фінальній стадії ратифікації. Загалом і румунська, й українська сторони вже пройшли всі внутрішні процедури, формальності ратифікації», — зазначила консул. За словами консула, на сьогодні з'ясовують технічні особливості набуття чинності за декілька днів вказаної угоди. Відзначається, що людям, які проживають у смузі 35—50 км від кордону, не доведеться відкривати візи. Підставою для перетину кордону буде перепустка малого прикордонного руху. Малий прикордонний рух буде запрацює на прикордонних територіях Чернівецької, Одеської, Івано-Франківської та Закарпатської областей.
За кордоном У Делі відремонтували літак для евакуації українців з Непалу Військово-транспортний літак Міністерства оборони України Іл-76, який перебуває в аеропорту Делі, з метою евакуації українських громадян із зони стихійного лиха в Непалі, повністю пройшов регламентні роботи. На даний час, відповідно до вимог експлуатаційної документації після проведення заміни одного із елементів двигуна (насосу-регулятору), який був доставлений за допомогою дипломатичної пошти, силами технічного персоналу літака здійснено перевірку параметрів роботи двигуна для виконання подальших польотів. Як повідомляється, системи літака повністю справні. Літак готовий до виконання поставлених завдань по евакуації українських громадян на Батьківщину. Екіпаж очікує дипломатичного дозволу на виконання польоту та посадки в Катманду. Відповідно до визначених завдань літак здійснить переліт з Катманду до Делі з послідуючим відбуттям в Україну.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-0,43262696266174-/ /-pc-/
Top