counter
Архів Повернутись назад 06 Грудня 2016
6 Грудня
За кордоном У Британії за розпусту і содомію судять 101-річного чоловіка У Бірмінгемі (Великобританія) судять 101-річного чоловіка у справі про серію злочинів на сексуальному грунті. Його називають найстарішим підсудним за всю історію держави. Наразі Ральф Кларк 1915 року народження звинувачується по 31 епізоду. За інформацією слідства, злочини були скоєні в період між 1974 і 1983 роками, але відомо про них стало тільки в 2015 році. За даними BBC, Ральфу Кларку, зокрема, були пред'явлені звинувачення в розпусних діях щодо неповнолітніх дівчат і в спробі содомії. Підсудний продовжує заперечує свою провину. Через похилий вік чоловіка було вирішено, що він перебуватиме на задньому ряду, а не на звичайному місці для підсудних. Також тривалість засідань не повинна перевищувати 4-х годин. Судді називають процес над Ральфом Кларком унікальним випадком у судовій практиці Англії.
Економіка Без субсидії на оплату комуналки українці витрачають 50% зарплати, - Рева Середній комунальний тариф в Україні, за попередніми підрахунками, досяг приблизно 50% заробітної плати. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає урядовий портал. "Це дуже багато. Ми повинні були його знизити для споживачів через систему субсидування. У нас було розпорядження надавати субсидії всім, хто їх просить. Тому і максимально спростили систему призначення. І наразі у нас показник одержувачів субсидій досить високий», - заявив міністр. Однак середній платіж за комуналку за наявності субсидії становить сьогодні 10% від сукупного доходу сім'ї. Відзначимо, що з 1 липня в Україні почали діяти нові тарифи на послуги централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води для потреб населення, і зросли вони майже вдвічі.
Суспільство Троян відсторонив від роботи начальників трьох підрозділів поліції Києва Т.в.о. голови Національної поліції України Вадим Троян 5 грудня відсторонив від виконання службових обов'язків керівників трьох підрозділів столичної поліції. Про це повідомляється на сайті Міністерства внутрішніх справ України. Як пояснили в МВС, рішення прийнято для забезпечення повного і всебічного розслідування обставин трагедії в с. Княжичі Броварського району Київської області, де загинули п'ятеро правоохоронців. Згідно з рішенням глави поліції, відсторонені керівники трьох оперативних підрозділів ГУ НП в місті Києві, які відповідали за проведення спецоперації в селі Княжичі, а також весь особовий склад, який брав у ній участь. Нагадаємо, під час спецоперації із затримання банди грабіжників у ніч на 4 грудня в селищі Княжичі Київської області сталася перестрілка між співробітниками державної охорони і групою захоплення Національної поліції.
Події На Донбасі бойовики 26 разів порушили режим тиші Протягом понеділка, 5 грудня, російсько-окупаційні війська 26 разів порушили режим тиші на Донбасі, сконцентрувавши свої провокаційні зусилля переважно на Маріупольському та Донецькому напрямках. Як повідомили в прес-центрі штабу АТО, після 18 години окупанти почали обстріл українських позицій переважно з 120-мм мінометів на Луганському напрямку. Під вогонь потрапили Балка Кошарна і Кримське. З гранатометів обстріляли Троїцьке і Станицю Луганську. На Маріупольському напрямку проросійські бойовики з мінометів, гранатометів і стрілецької зброї обстріляли Широкине, Талаківку, Павлопіль, Новомихайлівку, Тарамчук. З озброєння БМП - Водяне. На Донецькому напрямку терористи вели вогонь з гранатометів і стрілецької зброї по позиціях українських захисників в районі Авдіївки і Зайцевого.
За кордоном Путін розповів, чим займатиметься на пенсії Президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що хоче завершити свою політичну кар'єру на піку успіху і почати подорожувати. Про це він розповів у Челябінську в бесіді з працівниками заводу «Етерн», один з яких поцікавився, яка мрія у російського президента, пише Інтерфакс. «Я хочу успішно завершити свою кар'єру», - сказав Путін. Крім того, президент РФ зізнався, що «дуже любить подорожувати». «Сьогодні всі мої подорожі зводяться до того, що я приїжджаю в аеропорт, з нього перебираюся в якесь приміщення, потім назад в аеропорт, ось ніби кудись з'їздив. Мені хотілося б, звичайно, по-іншому подорожувати, подивитися на природу, на якісь історичні пам'ятки», - відповів Путін на запитання, чи є щось, чого він ніколи не робить, або хобі, яким він хотів би зайнятися.
Економіка У «Нафтогазі» заявили про можливість підписати угоду з «Газпромом» На тристоронній зустрічі (Україна - ЄС - Росія) в п'ятницю, 9 грудня, в Брюсселі українська сторона має намір обговорити можливість постачання російського природного газу. Про це в ефірі каналу 3s.tv заявив глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, передає РБК-Україна. «Переговори будуть саме про це, переговори будуть про зимовий пакет (поставки газу в 2017 році. - АСН)... Нам завжди цікаво мати широке коло постачальників, і якщо «Газпром» дізнається, що ми від нього хочемо на цих переговорах, і погодиться прийняти ці умови, то є ймовірність, що ми підпишемо додаткову угоду... і будемо розглядати варіанти покупки газу», - сказав він. За словами глави «Нафтогазу», підписання додаткової угоди з «Газпромом» залежатиме від запропонованої ціни на газ, а також угоди з іншими умовами, які відрегулюють поставки російського газу. При цьому Коболєв не виключив, що угода з російським газовим монополістом «засмутить трейдерів з європейського напряму». Нагадаємо, що 5 грудня Стокгольмський арбітраж завершив слухання у рамках тяжби НАК «Нафтогаз України» і АТ «Газпром».
За кордоном У день ЗСУ російські слідчі звинуватили українських військових в організації обстрілу російської території У День Збройних Сил України, 6 грудня, Слідчий комітет Російської Федерації звинуватив посадовців ЗСУ в причетності до обстрілу російської території. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті СК РФ. За даними російського Слідкому, до організації обстрілів російської території (м. Донецьк Ростовської області) в червні-серпні 2014 року «причетні командир 72-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Андрій Грищенко, який зараз обіймає посаду командувача оперативного командування «Південь» сухопутних ЗСУ, а також командир 27-го реактивного артилерійського полку ЗСУ полковник Валерій Ісмаїлов». «Зазначеним військовослужбовцям в залежності від ролі кожного заочно висунуто звинувачення в скоєнні злочинів, передбачених ст. 105, ст.317 КК РФ (вбивство, замах на вбивство, посягання на життя співробітників правоохоронних органів)», - йдеться в повідомленні СК РФ.
Політика Новинський сподівається, що Регламентний комітет не рекомендує позбавити його мандата Народний депутат України від фракції «Опозиційний блок» Вадим Новинський заявив, що подання Генеральної прокуратури України про зняття депутатської недоторканності є політично мотивованим і Регламентний комітет не рекомендує позбавити його депутатського мандата. Про це він сказав в інтерв'ю журналістам в кулуарах Верховної Ради України 6 грудня, передає кореспондент АСН.  «Сьогодні о 14:00 буде комітет (засідання комітету ВРУ з питань регламенту і депутатської етики. - АСН), я на ньому буду присутній. Подання ГПУ (про зняття депутатської недоторканності. - АСН) має відповідати трьом критеріям: обґрунтованість, вмотивованість і законність. А якщо це подання ГПУ політично мотивоване, незаконне, то депутати повинні це визнати. Я впевнений, що ця справа проти мене повністю на 100% політично мотивована», - заявив він. Новинський додав, що в додаткових документах, які надала Генеральна прокуратура, взагалі немає його прізвища. З його слів, народні депутати комітету направили в ГПУ більше 40 додаткових питань. На жодне з них ГПУ не дала відповіді. «Я сподіваюся, що депутати Регламентного комітету розглядатимуть це питання з точки зору законності. Ця справа не має жодного відношення до законності, це політичне замовлення», - додав він.
Економіка У Києві ціни на проїзд у маршрутках можуть підняти до 8 гривень - ЗМІ У Києві проїзд в маршрутних автобусах на початку 2017 року може в середньому подорожчати на гривню, пише газета «Сегодня». За даними видання, в кінці грудня очікується проведення нового конкурсу на більш ніж 60 маршрутів по Києву, від результатів якого залежатиме ціна на проїзд. «Ми вже подали в КМДА документи з нашими розрахунками за новими тарифами. На деяких довгих маршрутах ми плануємо підняти вартість проїзду до 7-8 гривень (зараз 5-6 грн)», - повідомив Юрій Нестерчук, директор компанії-перевізника «Союз-авто». Він додав, що в нових тарифах враховано зростання вартості пального і запчастин. «Подорожчання можливе, але не раніше березня. Думаю, проїзд може подорожчати на 50 копійок», - додав Микола Бацан, директор компані ї«Політех-авто Б». Водночас проїзд у приміських маршрутках можуть підняти на 20-25%. За словами голови Асоціації «Автоперевізники Київщини» Олексія Павленка, в найближчому майбутньому очікується більш серйозне збільшення тарифів на проїзд у приміських маршрутках, пов'язане з підвищенням з 1 січня 2017 року мінімальної зарплати до 3200 грн. Нагадаємо, що минулими вихідними з 4 до 5 гривень збільшився проїзд по столиці в маршрутному таксі №720 (Київ - Боярка), також до 5 грн піднявся тариф в маршрутці №320 (вул. Ірпінська - вул. Хрещатик).
Політика Закон про спецконфіскацію ухвалять сьогодні на вечірньому засіданні Верховна Рада на вечірньому засіданні у вівторок, 6 грудня, прийме проект закону №5142 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів» (так званий законопроект про спецконфіскацію). Про це в інтерв'ю журналістам у Верховній Раді України 6 грудня заявив голова фракції «Народний фронт» Максим Бурбак, передає кореспондент АСН. «Ми сподіваємося, що депутати сьогодні проголосують за закон про режим спецконфіскації. І повернуть ті гроші, які заарештував ще уряд Яценюка півтора року тому. Це $ 1,5 млрд Януковича, які треба повернути в бюджет. Вчора я заявив про те, що звертаюся до НАБУ, адже в парламенті є коло друзів Януковича, які хочуть зірвати спецконфіскацію і роблять усе, щоб йому повернути ці гроші за 80% відкату. Ми не дозволимо йому повторно обікрасти країну», - сказав він. Крім того, на порядку денному роботи парламенту проекти законів, пов'язані з Бюджетом на 2017 рік. Також народні депутати сьогодні планують розглянути питання національної безпеки і оборони, призначення позачергових виборів до міської ради Сєверодонецька Луганської області.
Суспільство В СБУ пояснили, чому деяких журналістів не пустили на захід з Президентом Деякі журналісти, яких 5 грудня не пустили на урочисте відкриття Президентом України телевежі на горі Карачун під Слов'янськом Донецької області, є фігурантами кримінальних проваджень. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила спікер Служби безпеки України Олена Гітлянська. «Представники ЗМІ, яким був обмежений доступ на захід, за наявною інформацією, є фігурантами кримінальних проваджень, зокрема за незаконне зберігання зброї, або не надали правоохоронцям документів, що підтверджують їхню особу. Можливості оперативно з'ясувати деталі ситуації в «польових» умовах не було, тому для забезпечення безпеки заходу їм був обмежений доступ на подію», - заявила вона. За словами речниці СБУ, правоохоронці приймали рішення винятково щодо окремих осіб, а не медіа, від яких вони подали заявки. Гітлянська додала, що керівництво СБУ вибачається за можливу переоцінку співробітниками рівня загроз, а також ретельно перевірить доцільність дій працівників щодо недопущення журналістів на захід. Нагадаємо, 5 грудня частину журналістів не пропустили на урочисте відкриття телевежі на горі Карачун під Слов'янськом,де був присутній Президент України Петро Порошенко.
Політика У Авакова підготовку замаху на кума Путіна назвали «маячнею» Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк заявив, що повідомлення про можливу підготовку вбивства лідера руху «Український вибір» кума Володимира Путіна Віктора Медведчука є «повною маячнею». Про це він заявив у коментарі АСН 6 грудня в кулуарах парламенту. «Ми не отримували жодної заяви від Медведчука... але реагувати на цю повну дурню, я думаю, не варто. Ця заява - це «брєд сумасшедшего». Якщо Медведчук чогось боїться, то йому слід їхати до свого кума у Москву, не каламутити воду в Україні. Це абсолютно деструктивний елемент, це ворог Української держави. Його заяви - не вартують навіть виїденого яйця. Це не просто маячня, це елемент технології, щоб якимось чимось збурити інформаційний простір», - сказав він. Шкіряк наголосив, що вбивство Медведчука «нікому не потрібно, тому цього не буде». Він додав, що хотів би бачити його «на нарах. На жаль, політичної волі для цього нема. Тому найближчим часом ми цього не побачимо». Нагадаємо, у русі «Український вибір» заявили, що Печерський районний суд Києва зобов'язав Нацполіцію внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань повідомлення про можливу підготовку вбивства лідера руху кума Володимира Путіна Віктора Медведчука. За даними прокремлівської організації, фігурантами справи про нібито підготовку вбивства Медведчука є Андрій Левус, Сергій Висоцький, Микола Княжицький.  
Суспільство «Контрактникам» дозволили звільнитися або продовжити військову службу За Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби» за основу та в цілому проголосували 239 нардепів на ранковому засіданні парламенту 6 грудня, передає кореспондент АСН.  «Це важливе та консолідуюче рішення в день Збройних Сил України», - сказав спікер Верховної Ради України Андрій Парубій.  Закон надає можливість військовослужбовцям, які проходять військову службу за різними видами контрактів в особливий період, за бажанням продовжити військову службу за новим контрактом або звільнитися з військової служби. А також передбачає запровадження військової служби за призовом осіб офіцерського складу (строком на 18 місяців), зокрема в особливий період. У пояснювальній записці до закону наголошується, що прийняття документу дозволить здійснити поетапну заміну контрактників, які не бажають продовжувати військову службу, мотивованими та свідомими військовослужбовцями, а також оперативно комплектувати первинні офіцерські посади шляхом запровадження в особливий період військової служби за призовом осіб офіцерського складу. «Це дозволить якісно спрогнозувати розвиток кадрової ситуації у Збройних Силах України, вжити заходів щодо її покращення та не допустити зниження боєздатності Збройних Сил України», - йдеться у пояснювальній записці. 
Політика Депутати «Самопомочі» ігнорують засідання Ради Народні депутати від фракції «Самопоміч» покинули сесійну залу через протест щодо зволікань у знятті депутатського мандату з нардепа Вадима Новинського. Про це повідомив під час ранкового засідання парламенту 6 грудня голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк, передає кореспондент АСН.  «Наша фракція залишає сесійну залу Верховної Ради України та не буде приймати участь у пленарних засіданнях доти, допоки на розгляд парламенту не буде внесено подання Генеральної прокуратури України про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата, члена фракції «Опозиційний блок» Вадима Новинського», - заявив він.  Після виступу Березюка члени фракції «Самопоміч» почали залишати свої місця в залі. При цьому парламентарі залишились в кулуарах парламенту, активно коментуючи демарш.  Нагадаємо, що сьогодні о 14:00 відбудеться засідання комітету з питань регламенту та депутатської етики, де буде розглянуто подання ГПУ щодо Новинського. Сам нардеп в кулуарах парламенту вже заявив про те, що буде присутній на засіданні, а подання ГПУ «на 100% політично мотивоване». 
Суспільство Конституційний суд взявся за розгляд закону про збільшення пенсійного віку для жінок У вівторок, 6 грудня, Конституційний суд розпочав розгляд справи щодо конституційності низки законів, якими було обмежено пенсію окремим категоріям громадян на 2016 рік, а також збільшено пенсійний вік для жінок і стаж роботи для отримання пенсії для жінок і чоловіків, повідомляє кореспондент АСН. Конституційний суд у формі письмового слухання розпочав розгляд справи за конституційним поданням 48 народних депутатів щодо конституційності окремих положень низки законів, зокрема «Про пенсійне забезпечення», «Про державну службу», «Про дипломатичну службу» та ін. Народні депутати у звернені до КС просять скасувати окремі положення законів як такі, що порушують право громадян України на пенсійне забезпечення. Зокрема вони вважають, що Верховна Рада порушила право громадян через те, що підвищила на п’ять років пенсійний вік для жінок, на такий же термін збільшила стаж роботи для жінок і чоловіків, а також збільшила вік виходу на пенсію для окремих категорій працівників. Депутати також переконані, що обмеження розміру пенсій на поточний рік для окремих категорій осіб до 85% від призначеного, які, будучи пенсіонерами, продовжують працювати також порушує їхні права, оскільки свого часу вони вже платили податки і страхові внески до Пенсійного фонду.  
Політика Заяви щодо замаху на Медведчука - це прояв психічної хвороби - Княжицький Заяви щодо замаху на лідера руху «Український вибір», кума Володимира Путіна Віктора Медведчука - це прояв психічної хвороби. Про це в інтерв'ю АСН у парламенті 6 грудня заявив народний депутат фракції «Народний фронт» Микола Княжицький. «Ця заява з оточення Медведчука - це абсурд і повний ідіотизм», - заявив він. Нардеп припустив, що заяви щодо підготовки замаху на Медведчука пов'язані «з хворобами, можливо, психічними». Нагадаємо, що у русі «Український вибір» заявили, що Печерський районний суд Києва зобов'язав Нацполіцію внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань повідомлення про можливу підготовку вбивства лідера руху кума Володимира Путіна Віктора Медведчука. За словами заступника голови громадського руху «Український вибір» народного депутата Василя Німченка, фігурантами справи про нібито підготовку вбивства Медведчука є Андрій Левус, Сергій Висоцький, Микола Княжицький. Згідно із заявою, 22 лютого 2016 року Медведчуку надійшло повідомлення про те, що 18 лютого 2016 року в Будинку офіцерів відбулася закрита нарада керівників різних організацій, в тому числі керівників «бойового крила Майдану» і тербатальйонів, на якому нібито Левус, Висоцький і Княжицький «наполягали на негайній фізичної ліквідації В. В. Медведчука, який представляє загрозу для національно-демократичної України». «Людина, яка попередила Віктора Медведчука про небезпеку і підготовку вбивства, зробила це з почуття вдячності за звільнення з полону близьких йому людей, що служить підтвердженням достовірності цієї інформації», – заявляють у Медведчука.  
За кордоном Кривдять пропаганду Путіна: в Росії прийняли важливе рішення Президент РФ Володимир Путін затвердив нову Доктрину інформаційної безпеки Росії. Відповідний указ, який був підписаний главою Кремля в понеділок, 5 грудня, був опублікований на офіційному інтернет-порталі правової інформації. Згідно з документом, російські ЗМІ піддаються за кордоном «відвертій дискримінації». «Російським журналістам створюються перешкоди для здійснення їхньої професійної діяльності», - йдеться в доктрині. Сказано, що «зарубіжні ЗМІ дають упереджену оцінку державній політиці Росії», при цьому кількість подібних матеріалів збільшується. У доктрині наголошується, що спецслужби деяких країн використовують «інформаційно-психологічний вплив для дестабілізації ситуації в світі». При цьому «росте кількість скоординованих атак на важливі об'єкти Росії» і посилюється іноземна розвідувальна діяльність щодо РФ.
Події У Києві мати замкнула дітей в квартирі на 9 днів. Хлопчик - помер, дівчинка в стані дистрофії У Києві стався трагічний випадок, в результаті якого загинула одна дитина. За інформацією прес-служби Нацполіції України по Києву, діти 9 днів перебували без нагляду самі в квартирі. Один хлопчик помер, а за життя його сестри борються лікарі. Повідомлення про трагедію надійшло в поліцію минулої ночі. 20-річна горе-мати виявила свою однорічну дитину мертвою, а її 2-річна дочка була непритомна. На місце події терміново виїхала слідчо-оперативна група і лікарі. Поліція встановила, що уродженка Миколаївської області залишила двох дітей самих удома. Повернувшись у квартиру через дев'ять днів, вона виявила сина мертвим, а дочку - непритомною. Тіло хлопчика направили в морг, а за життя дівчинки борються лікарі. Весь той час горе-матір була з коханцем в районі Березняків. Розпочато кримінальну справу за ч. 3 ст. 135 КК Украни (Залишення в небезпеці).
Політика 2200 одиниць зброї за 2,5 року. Журналісти дізналися, кому Аваков роздає нагородну зброю Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков за час роботи в міністерстві вручив 2200 одиниць нагородної зброї як зразковим співробітникам МВС, так і цивільним. Про це йдеться в розслідуванні для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом». Як говориться в розслідуванні, нагородну зброю отримували депутати, прокурори, судді, два прем'єр-міністри і одна телеведуча. Нагороджували цивільних не тільки стандартними пістолетами "Форт", а й штурмовими гвинтівками і просто зброєю «під замовлення». «Нагородну зброю я вручав і буду вручати, це повноваження міністра і це добра справа», - зазначив міністр в інтерв'ю програмі. Серед відомих цивільних, кому Аваков особисто вручив нагородну зброю, руфер Мустанг, який розмалював у жовто-блакитний колір зірку в Москві, а також водій маршрутного автобуса Валерій Тімонін, який у Дніпрі намагався зупинити вбивцю патрульних. Імена власників зброї від Авакова в МВС публічно не називають, тому журналістам знадобилося три місяці і десятки запитів, щоб отримати хоча б частину імен нагороджених. Серед них: екс-прем'єр Арсеній Яценюк (пістолет Jericho 941 FBL), прем'єр Володимир Гройсман (Jericho 941 FBL, гвинтівка Fort-221), радник голови МВС Зорян Шкіряк (пістолет Fort 17, автомат АКС-74), мер Києва Віталій Кличко (револьвер «Альфа») та інші.
Суспільство Перестрілка в Княжичах: поліція наполягає на арешті учасників банди Національна поліція України вимагатиме арешту членів угрупування грабіжників, під час спецоперації із затримання яких загинули п'ятеро правоохоронців. Про це повідомив т.в.о. голови Національної поліції України Вадим Троян, зазначено на сайті Міністерства внутрішніх справ України. «Зараз вони затримані. Ми відпрацьовуємо з ними слідчі дії і паралельно проводимо оперативні заходи, щоб підкріпити докази слідством, після чого будемо домагатися їхнього арешту», - сказав Троян. Нагадаємо, згідно з рішенням керівництва Національної поліції, на час проведення службового розслідування від виконання службових обов'язків відсторонені керівники трьох оперативних підрозділів ГУНП у місті Києві, які відповідали за проведення спецоперації в селі Княжичі Броварського району Київської області. Також усунений весь особовий склад, який брав у ній участь.
Політика Лещенко знову не прийшов у НАЗК через допит у справі Шеремета Депутат Сергій Лещенко від фракції «БПП» сьогодні, 6 грудня, знову не прийшов в НАЗК для ознайомлення з протоколом про адмінпорушення при купівлі квартири в столиці. Захист депутата пояснює відсутність Лещенка допитом у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. За інформацією прес-служби НАЗК, починаючи з 30 листопада 2016 року, Лещенко ухиляється від особистого ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення. 1 грудня на сайті агентства було опубліковано публічне запрошення депутату для ознайомлення з адмінпротоколом, але той не прибув у НАЗК. Зараз спілкування з уповноваженою особою відомства відбувається через захисника Лещенка. Сьогодні, 6 грудня, відповідно до клопотання захисника, депутат також не зможе ознайомитися з протоколом через присутність у Національній поліції на допиті у справі Павла Шеремета. «У НАЗК вважають, що така поведінка депутата Лещенка свідчить про його небажання сприяти прозорому розгляду питання і про затягування процесу ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення», - повідомили у відомстві.
Політика Регламентний комітет передасть подання про позбавлення мандату Новинського відразу за результатами засідання Регламентний комітет Верховної Ради України передасть подання про позбавлення мандату депутата від «Опозиційного блоку» Вадима Новинського відразу за результатами засідання.  Про це в кулуарах парламенту 6 грудня заявив перший заступник голови регламентного комітету Верховної Ради України Павло Пинзеник, передає кореспондент АСН.  «Всі члени нашого комітету були ознайомлені з цими документами (додаткові матеріали, які надала ГПУ. - АСН). Тому я маю велику надію на те, що в ході цього засідання (сьогодні о 14:15. - АСН) ми зробимо висновок на подання Генерального прокурора (Юрія Луценка. - АСН) та зможемо передати його до Верховної Ради», - заявив він.  Пинзеник запевнив, що «після винесення висновку комітетом, подання буде підписане негайно». Нагадаємо, що народний депутат «Опозиційного блоку» Вадим Новинський сьогодні в кулуарах парламенту заявив про «100% політичну вмотивованість подання ГПУ», а додаткові матеріали від ГПУ тільки підтверджують його невинність.
Суспільство Порошенко заявив, що понад 13 тис. військових пройшли лікування в Головному військовому госпіталі в Києві Український президент Петро Порошенко в день 25-ї річниці ЗСУ відвідав військовослужбовців, які лікуються в Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» у столиці. За інформацією прес-служби глави держави, Порошенко поспілкувався з пораненими на війні бійцями, які лікуються у відділенні невідкладної хірургії, і вручив їм пам'ятні подарунки. Більшість бійців виявили бажання продовжити службу в лавах Збройних Сил України. Президент Порошенко відвідав і клініку променевої діагностики, де начальник відділення комп'ютерної томографії та магнітно-резонансної діагностики Світлана Колесник ознайомила його з роботою кабінету комп'ютерної томографії. Очільник Міноборони Степан Полторак зазначив, що апарат був куплений за гроші МО і завдяки системі ProZorro вдалося значно заощадити на його вартості.
Політика Парламент скасував урівняння зарплат строковиків і контрактників в армії Рада забезпечила військовослужбовців строкової військової служби зарплатнею на рівні контрактної служби.  За Постанову Верховної Ради України «Про внесення зміни до Постанови Верховної Ради України «Про додаткові заходи щодо зміцнення обороноздатності та безпеки держави» проголосували 235 народних депутаів на ранковому засіданні 6 грудня, передає кореспондент АСН.  Постанова передбачає «встановлення на особливий період розміру грошового забезпечення військовослужбовців строкової військової служби на рівні відповідної категорії військовослужбовців контрактної служби».  Прийняття змін дозволить усунути розбіжності в питанні грошового забезпечення військовослужбовців строкової військової служби. Разом із тим, підпунктом 8 пункту 7 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року, введеного в дію указом президента України від 24 вересня 2014 року № 744, визначено завдання щодо унеможливлення залучення військовослужбовців строкової військової служби до виконання бойових завдань в АТО. "У зв'язку з цим Міністерство фінансів України за результатами погодження відповідного проекту постанови Кабінету міністрів України зазначило про його неузгодженість зі згаданим рішенням президента України", - йдеться в пояснювальній записці.
Суспільство Євросоюз заборонив імпорт птиці з України через грип - Держпродспоживслужба Держслужба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (Держпродспоживслужба) України отримала офіційну заяву про заборону експорту в Євросоюз м'яса птиці, а також продуктів з неї з усієї України в ЄС у зв'язку з реєстрацією високопатогенного пташиного грипу (H5) в Херсонській області. Про це пише Інтерфакс-Україна. За інформацією джерела, для відновлення експорту з інших українських областей, вільних від грипу птиці, а також запровадження регіоналізації в Європейський Союз була направлена ​​детальна інформація про заходи, які були прийняті для ліквідації захворювання. У Держпродспоживслужбі додали, що в зв'язку з пташиним грипом у Херсонській області була введена заборона на поставки яєць з області в Гонконг. Відповідно до міжнародних зобов'язань Україна повідомила міжнародним торговельним партнерам про заходи, яких було вжито для недопущення подальшого поширення захворювання.
Політика Порошенко розповів про масштаби російської присутності на Донбасі Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія стягнула на Донбас близько 2000 одиниць бронетехніки і понад 1300 артилерійських систем і РСЗВ. Про це він сказав на церемонії вручення державних нагород до Дня Збройних Сил України, передає ЛІГА.net. Зокрема, за його словами, на окупованих територія Донбасу розміщені близько 700 російських танків, 1200 бойових бронемашин, понад 1000 російських артилерійських систем і близько 300 реактивних систем залпового вогню. «З одного боку, така присутність свідчить про те, що вони нас бояться, з іншого - про те, що будь-якої миті на нас може рушити не тільки це все, але і те, що сконцентровано і нависло над ними по той бік українсько-російські кордону», - зазначив Порошенко. Нагадаємо, що за попередніми розрахунками і прогнозами Генштабу ЗСУ, за 10 діб проведення операції з відбиття широкомасштабної агресії загальні втрати можуть становити до 10-12 тисяч осіб.
За кордоном Прем'єр Японії не буде вибачатися за напад на Перл-Харбор Історичний візит прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе в Перл-Харбор запланований з метою вшанування пам'яті жертв нападу, а не вибачень за дії Японії. Про це заявив генеральний секретар кабінету міністрів Японії Йосіхіде Суга, передає The Japan Times.. «Цей візит надає можливість згадати тих, хто загинув під час війни, демонструють рішучість, що жахи війни ніколи не повторяться, і водночас відправити повідомлення про примирення між Японією і Сполученими Штатами», - заявив він. Суга додав, що візит в Перл-Харбор "не пов'язаний" з поїздкою президента США Барака Обами до Хіросіми. Сіндзо Абе - перший чинний прем'єр-міністр Японії, який відвідає військову базу США Перл-Харбор після нападу японських авіаносців 7 грудня 1941 року, що змінило хід Другої світової війни.
Політика Експерт розповів, коли варто чекати відставки Авакова Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков несе політичну відповідальність за трагедію в Княжичах Київської області, але відставки його найближчим часом не варто очікувати. Про це під час прес-конференції на тему «Трагедія в Княжичах: хто відповість за вбивство поліцейських?» заявив керівник центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов, передає кореспондент АСН. «Якби це сталося в європейській країні, швидше за все за цим послідувала б відставка керівництва Міністерства внутрішніх справ як мінімум, оскільки вони несуть повну політичну відповідальність», - сказав він. За його словами, цілком очевидно, що тепер він перетворюється на «політичну мішень». «І охочих повправлятися в жорсткій політичній риториці буде більш ніж достатньо. Тим більше специфіка ситуації така, що тих, хто прагне його відставки, досить багато, починаючи від команди Президента і закінчуючи частиною депутатських груп. Всі ставлять запитання, чи послідує відставка? Відставки Авакова не буде. В силу тих обставин, що Аваков є одним з головних елементів нинішнього картелю влади. І це означає, що навіть при всіх репутаційних втратах Аваков ще якийсь час працюватиме міністром внутрішніх справ», - сказав він.На його думку, до весни слід очікувати зміни керівництва МВС, не раніше. Водночас екс-голова Управління зв'язків з громадськістю МВС Володимир Поліщук вважає, що покладати всю відповідальність і вину на Авакова неправильно. Більш того, він нагадав, що він прийшов на посаду міністра в непростий час.
Події У Маріуполі 17-річна мати покинула дитину в місцевій райадміністрації У Маріуполі напередодні 17-річна дівчина принесла місячну дитину в один з кабінетів Кальміуської райадміністрації. Вона сказала, що їй більше не потрібен син, і запропонувала забрати малюка. Про це пише 0629, посилаючись на медиків. Дитину госпіталізували в лікарню №4, де вона перебуватиме перший час. Дівчина принесла сина цілеспрямовано в службу у справах дітей. За словами начальника служби Тетяни Відясової, дівчина, яка принесла немовля, сама раніше перебувала на обліку. У підлітковому віці вона весь час втікала з дому. Місяць тому, народивши сина, дівчина отримала повну цивільну дієздатністьі. Але її материнських почуттів вистачило ненадовго. «Вона принесла нам під кінець дня малюка, - розповіла Відясова. - Добре, що не кинула дитину на морозі, але з іншого боку...» Працівники служби у справах дітей планують провести роботу з матір'ю, так як, за словами фахівців, після пологів до двох місяців може тривати психологічна травма.
Політика оформление ленты  НАЗК намагалося вручити адмінпротокол Лещенку, однак отримало відмову Національне агентство з питань запобігання корупції намагалося особисто вручити адміністративний протокол народному депутату Сергію Лещенку щодо порушення закону про боротьбу з корупцією через купівлю квартири, однак нардеп відмовився його взяти. Про цей кулуарах парламенту 6 грудня заявив представник НАЗК Олександр Писаренко, передає кореспондент АСН.  «Протягом тижня ми намагалася викликати народного депутата Сергія Лещенка (щодо купівлі  квартири у центрі Києва. - АСН). Ми чекали вчора його до 21:00. Так само сьогодні вранці ми чекали його, але він також не з'явився. Тому, якщо народний депутат такий зайнятий, ми вирішили прийти до нього самі, щоб вручити йому цей адмінпротокол», - заявив він. За його словами, нардеп БПП Сергій Лещенко відмовився взяти адмінпротокол.  Писаренко пояснив, що йдеться «про ст. 172 з позначкою 5 - «ст. 3 Закону «Про запобігання корупції».  Нагадаємо, що Сергій Лещенко 6 грудня не прийшов в НАЗК для ознайомлення з протоколом про адмінпорушення при купівлі квартири в столиці. Захист депутата пояснює відсутність Лещенка допитом у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Відео: Roman Romaniuk
Політика оформление ленты  Регламентний комітет почав розгляд «депутатської недоторканності» Новинського Регламентний комітет Верховної Ради України почав розгляд питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від «Опозиційного блоку» Вадима Новинського. Про це на засіданні регламентного комітету заявив перший заступник голови Комітету з питань регламенту та депутатської етики Павло Пинзеник, передає кореспондент АСН. «Ми можемо затвердити порядок денний роботи, який складається з одного питання?» - відкрив засідання перший заступник голови комітету. На засіданні присутній генеральний прокурор Юрій Луценко та народний депутат «Опозиційного блоку» Вадим Новинський. Пинзеник наголосив, що подання генерального прокурора щодо притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата «Опозиційного блоку» Вадима Новинського надійшло ще 4 листопада. «У нас не так багато додаткових матеріалів для розгляду», - сказав Пинзеник. Під час обговорення порядку денного члени комітету пропонували швидко розглянути питання до 16:00 або продовжити засідання після 18:00, коли закінчиться вечірнє засідання парламенту. Павло Пинзеник закликав закінчити роботу комітету до 16:00. У свою чергу генеральний прокурор Юрій Луценко зазначив, що йому нема чого повідомити нового. Тому він вкотре просить парламент розглянути питання притягнення Новинського до кримінальної відповідальності.
Суспільство Жителі Дніпропетровщини переплатили понад 55 млн грн за комуналку У Дніпропетровській області населення переплатило понад 55 млн грн протягом трьох років у зв'язку з необґрунтованим завищенням тарифу на опалення і водопостачання. Про це АСН повідомили в прес-службі прокуратури Дніпропетровської області. За даними прокуратури, чиновники державного підприємства «Криворізька теплоцентраль» необґрунтовано внесли в тариф на опалення і гаряче водопостачання витрати на автоматизовану обробку платежів. «Це призвело до необґрунтованого завищення планових витрат на зазначені комунальні послуги на плановий 2016 рік, що компенсується за рахунок населення на 10,5 млн грн. Також експертизою встановлено, що в результаті необґрунтованого завищення тарифів протягом 2013-2016 років споживачами було надлишково сплачено державному підприємству «Криворізька теплоцентраль» понад 11,5 млн грн», - заявили в прокуратурі. Крім того, прокуратура виявила аналогічні порушення в «Криворіжтепломережі» та «Кривбасводоканалі», в результаті чого компанії протягом 2013-2016 років незаконно отримали від населення понад 43,3 млн грн. У зв'язку з цим прокуратура Дніпропетровської області звернулася до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг з проханням зменшити тариф для населення на комунальні послуги зазначених підприємств.
Події Трагедія з дітьми у Києві: дівчинці, яка вижила, шукатимуть нову сім'ю Дворічній дівчинці, яка дивом вижила після того, як горе-мати залишила її з однорічним братом на дев'ять днів самих у квартирі, будуть шукати нову сім'ю. Про це пише «Обозреватель», посилаючись на службу у справах дітей Голосіївської райдержадміністрації Києва. Соцпрацівники вже підготували розпорядження про «негайне вилучення дівчинки віком 2 роки і 10 місяців з сім'ї». Звернення подадуть у суд, який повинен позбавити матір і батька дитини батьківських прав. Далі соціальні працівники будуть вирішувати, куди визначити дівчинку. Швидше за все, дитину помістять в будинок сімейного типу або віддадуть на удочеріння іншій родині. Не виключається, що дитину можуть повернути батькові, якщо соціальні працівники будуть впевнені, що чоловік буде дивитися за донькою. Дитину доставили в лікарню в «дистрофічному стані». Коли лікарі забирали її з квартири, дитина була дуже схудлою і непритомною. Зараз лікарі роблять усе можливе, щоб дівчинка одужала.
Політика Генпрокурор Луценко: Суд поставить остаточну крапку в справі Новинського Суд поставить остаточну крапку в справі народного депутата від «Опозиційного блоку» Вадима Новинського, а поки Верховна Рада повинна дати згоду на його кримінальне переслідування. Про це в ході засідання Комітету Верховної Ради України 6 грудня заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН. «Мені нема чого додати нового... Я прошу Регламентний комітет винести на голосування в зал питання про притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Новинського, який обґрунтовано підозрюється у злочині, що ґрунтується на свідченнях потерпілого і свідків», - сказав він. Луценко вважає, що «комітет повинен взяти на себе певну частку відповідальності, вивчити наявність доказів, версії. Є готові матеріали для оголошення підозри народному депутату відразу після рішення Верховної Ради. Я впевнений, що ні комітет, ні зал Верховної Ради не можуть підміняти собою суд. Суд над «грифонівцями» і народним депутатом поставить крапку... Прошу винести на голосування питання про притягнення депутата до кримінальної відповідальності». У відповідь народний депутат Вадим Новинський заявив, що на його боці «правда». Раніше на першому засіданні 16 листопада регламентний комітет переніс рішення за поданням ГПУ щодо народного депутата фракції «Опозиційний блок» Вадима Новинського і звернувся до генерального прокурора Юрія Луценка з проханням надати додаткові матеріали. Зі свого боку, Луценко заявив, що Генпрокуратура передала додаткові матеріали, але не може надати матеріали допитів. Новинського підозрюють у скоєнні кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 146 ( «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини») і ч. 1 ст. 365 ( «Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу») Кримінального кодексу України. У поданні ГПУ йдеться про перевищення влади Новинським і вчинення ним злочинів спільно з екс-президентом Віктором Януковичем і правоохоронцями Києва під час незаконного позбавлення волі архієпископа, а зараз митрополита - Олександра Драбинка, коли той був помічником нині покійного предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату УПЦ МП Володимира.
Політика оформление ленты  Луценко і Новинський посварилися просто на засіданні комітету В ході засідання Комітету Верховної Ради України з питань регламенту і депутатської етики 6 грудня генеральний прокурор Юрій Луценко і народний депутат «Опозиційного блоку» Вадим Новинський публічно обмінялися гучними звинуваченнями, передає кореспондент АСН. «Усі звинувачення влади, Генеральної прокуратури на мою адресу - політично мотивовані і мають ознаки економічного рейдерства... Всі незручні політики переслідуються владою зараз... Проти нас, а я є опозиційним політиком, заводяться кримінальні справи. На жаль, Генеральна прокуратура перетворилася на НКВД 37 року», - виступав Новинський після того, як генпрокурор Юрій Луценко закликав винести на голосування в зал питання про притягнення нардепа до кримінальної відповідальності. Новинський впевнений, що дії «Генеральної прокуратури - це чиста заказуха». «Але правда переможе! Юрію Віталійовичу, у вас немає слів, а у мене правда... Я, на відміну від вас, ніколи не брешу! Юрію Віталійовичу!» - сказав нардеп, звертаючись до Луценка. «Якщо ви хочете поговорити, ми поговоримо про це з вами в іншому місці», - відповів різко Луценко. «Навіщо ви брешете?» - знову звинуватив Новинський генпрокурора. «У вас там свій патефон.. Я розумію, що ви вирощені в «русском мире» й у вас там своя свідомість», - звинуватив нардепа Луценко. Перший заступник глави Регламентного комітету Павло Пинзеник запропонував перенести засідання комітету, якщо дискусія проходить в такій «доступній для кожного формі», або ж дотримуватися норм. Після обговорення питання Пинзеник запропонував оголосити перерву на 15 хвилин, щоб продовжити засідання о 15:30.  
Суспільство За час російської агресії на Донбасі загинули 10 тисяч осіб - Порошенко Президент України Петро Порошенко заявив, що за час російської агресії на сході України загинули 10 тисяч осіб. Про це він сказав на церемонії вручення державних нагород з нагоди Дня Збройних Сил України, передає телеканал 112 Україна. «Загальна кількість жертв вражає. Вона досягла 10 тисяч. Росія позбавила життя не тільки понад 2,5 тисячі наших військових із ЗСУ та інших силових структур, які обороняють країну і роблять це дуже професійно, але і 7,5 тисячі цивільних осіб в Україні», - зазначив він. Порошенко підкреслив, що вся провина за убитих і поранених українців лежить на найвищому військово-політичному керівництві РФ, яке «прагне відновити імперію і нехтує життями і долями людей». Нагадаємо, що, за даними Генштабу ЗСУ, в ході російської агресії на сході України 2014-2016 рр. загинуло 3064 співробітників різних силових структур України.
Політика Водії ВР «відмивають» тисячі гривень на авто Геращенко Керівник транспортного відділу парламенту заявив, що службова машина першого віце-спікера Ірини Геращенко інтенсивно використовується, навіть коли її немає в Україні. Про це написала Геращенко у вівторок у себе в Facebook. За її даними, вона отримала звіт від керівника транспортного відділу Верховної Ради про роботу закріпленого за нею автомобіля і була в шоці. «Згідно з довідкою, автомобіль за день наїжджає не менше 120 кілометрів, зокрема в дні моїх щотижневих відряджень до Мінська», - пише вона, зазначивши, що користується робочим автомобілем тільки в службових цілях: «на роботу, на заходи, в аеропорт» . «У серпні, коли у мене офіційно була відпустка і я була відсутня в Києві, згідно з довідкою, автомобіль намотав 4229 км (це при тому, що я працювала лише в день зустрічі президента з мамами полонених і потім з 23 серпня). У вересні, коли у мене було багато відряджень і я не бачила дітей тижнями, автомобіль намотав 5000 кілометрів», - заявила вона.
Політика Новинський: Володимир просив «допомогти» Драбинку Покійний предстоятель Української православної церкви Московського патріархату Володимир особисто просив допомогти своєму помічникові Олександру Драбинку. Про це на засіданні Комітету з питань регламенту та депутатської етики 6 грудня заявив народний депутат «Опозиційного блоку» Вадим Новинський, передає кореспондент АСН.  «24 серпня 2013 року в клініці «Оберіг», куди він попросив мене приїхати, де блаженнійший Володимир попросив допомогти Драбинку усіма можливими законними способами і дав мені на це своє благословення. Для мене як для церковної людини благословення предстоятеля - це закон і я його виконував. Неодноразово після того як я допомагав пану Драбинку, мені блаженнійший дякував, дякував сам Драбинко і дякували його батьки», - заявив нардеп.  У свою чергу, генеральний прокурор Юрій Луценко зазначив, що «підозра у незаконному позбавленні волі людини, зокрема, ґрунтується на показах свідків, постраждалого Драбинка та зібраних доказах».  ГПУ надала комітету копії підозр екс-міністру МВС Віталію Захарченку, Валерію Коряку та Віктору Януковичу.
Суспільство Однією з причин трагедії в Княжичах є реформа МВС - експерт Однією з причин трагедії в Княжичах Київської області є колосальні кадрові втрати в системі Міністерства внутрішніх справ. Про це під час прес-конференції на тему «Трагедія в Княжичах: хто відповість за вбивство поліцейських?» повідомив керівник Центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов, передає кореспондент АСН. «Мені здається, те, що нам подають на поверхні, очевидно, це далеко від дійсності», - сказав він. На думку експерта, до цієї трагедії призвело те, що «реформа системи МВС з абсолютною домінантою форми над змістом». «Що це за реформа, коли намагаються люструвати криміналістів? Колосальні кадрові втрати... Що ми сьогодні маємо? Зростання злочинності не в процентах, а в рази», - зазначив Золотарьов. «На жаль, поки належних висновків через політичні обставини не буде», - додав він. Водночас екс-голова Управління зв'язків з громадськістю МВС Володимир Поліщук вважає, що трагедії можна було запобігти. За його словами, погано, якщо не було координації, якщо людина, яка продумувала цю операцію, не попередила працівників ДСО. «Можливо, з точки зору працівників карного розшуку, не можна було попереджати поліцію через підозри, що в лавах поліцейських є якийсь інформатор зловмисників. Але тоді при в'їзді в Княжичі треба було повідомити про засідку», - зазначив Поліщук.
За кордоном У РФ православні активісти влаштували пікет проти виробництва презервативів У Володимирській області (Росія) біля будівлі адміністрації Боголюбовского сільського поселення вчора відбувся пікет православних активістів проти початку виробництва презервативів, підгузків і лейкопластирів у селищі. Про це пишуть російські ЗМІ. На пікет, який був узгоджений з місцевою адміністрацією, вийшли майже 120 осіб. Акція являла собою молитовні піснеспіви з плакатами, хрестами та іконами. Переважно вік учасників протесту проти «виробництва презервативів на святій землі» був наближений до пенсійного. В анонсі організатори повідомляли, що «організація виробництва презервативів в Боголюбово - або результат жадібності і невігластва, або підступна і свідома духовна провокація богоборчого сил, спроба осквернити джерело російської святості, культури, історії, виклик всім віруючим російським православним людям». Протестувальники повідомили, що святе місце може бути сплюндровано виробництвом презервативів під егідою створення нових робочих місць, а також і боротьби зі СНІДом. Вони вважають, що боротися треба «вірою в Бога, цнотливістю, молитвою і покаянням в гріхах».
Політика Нардеп: Процес по Новинському - це театр і фарс Процес розгляду питання щодо зняття депутатської недоторканності з народного депутата від «Опозиційного блока» Вадима Новинського перетворився на поганий театр. Про це під час перерви у засіданні Комітету з питань регламенту та депутатської етики 6 грудня заявила віце-спікер Оксана Сироїд, передає кореспондент АСН.  «Те що ми сьогодні бачимо, це вже не слідство, це вже поганий театр... Ми спостерігаємо фарс, ми маємо генпрокурора, який не має юридичної освіти, на жаль, є співучасником такого фарсу. Це все треба просто припинити», - сказала вона.  Вона нагадала, що фракція «Самопоміч» не бере участь у засіданні Ради на знак протесту затягування розгляду питання щодо Новинського. «У прокуратурі, на жаль, немає сьогодні фахівців, які спроможні зібрати докази, побудувати справу. Все що би не відбулося тут - це неправильно. Треба прийняти будь-яке рішення, яке дозволить винести це питання на розгляд у сесійну залу», - закликала вона.  У свою чергу народний депутат «Самопомочі» та голова Комітету з питань боротьби з корупцією Єгор Соболєв додав, що частина нардепів його фракції прийшли на засідання регламентного комітету, щоб не допустити жодної маніпуляції під час розгляду питання по Новинському. 
Суспільство Гризлов: Донбас повинен отримати особливий статус на основі «формули Штайнмайєра» Припинення військового конфлікту на Донбасі неможливо без консенсусу з політичних питань, повідомив повноважний представник РФ в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Борис Гризлов, передає Інтерфакс-Україна. «Домогтися безпеки без політичного вирішення ситуації неможливо. В кінцевому підсумку конституційна реформа, яка включає постійний особливий статус окремих районів Донбасу після проведення там виборів, відкриває шлях до міцного миру на даній території. Тим більше всі ці кроки чітко і недвозначно прописані в Комплексі заходів щодо виконання мінських домовленостей», - заявив Гризлов. На його думку, процесу політичного врегулювання конфлікту має передувати надання особливого статусу Донбасу на основі «формули Штайнмайєра». «У випадку з Донбасом йдеться про набуття чинності законом про особливий статус відповідних територій. Набуття чинності має відбутися на основі так званої «формули Штайнмайєра», яка є серйозним компромісом. Деталі  особливого статусу Донбасу ми маємо намір завтра обговорити», - заявив Борис Гризлов.
Політика Регламентний комітет передав висновок щодо Новинського спікеру Парубію За рішення на засіданні Комітету з питань регламенту та депутатської етики проголосували 6 парламентаріїв, проти - 2, утримався - 1 депутат. Про це повідомив перший заступник голови Комітету з питань регламенту та депутатської етики Павло Пинзеник за підсумками засідання 6 грудня передає кореспондент АСН. «Я підписую висновок комітету, направляю його на розгляд спікера парламенту. Згідно з регламентом, він вирішить його подальший розгляд. Або направить назад до Генеральної прокуратури на доопрацювання, або винесе на розгляд Верховної Ради для прийняття рішення. Наскільки мені відомо, буде прийнято саме друге рішення», - сказав він. При цьому Пинзеник у висновку комітету кілька разів згадав про «недостатності доказів про причетність до кримінального злочину Вадима Новинського, які були надані Генпрокуратурою». Генпрокурор Юрій Луценко назвав такий висновок комітету «дивним... засідання комітету взагалі проходило в дивовижних умовах». Генпрокурор Юрій Луценко зазначив, що «рішення комітету дає можливість винести питання в зал, зняти з нього недоторканність, щоб суд далі визначив його винуватість або ні». «Генпрокурори змінюються, а Генпрокуратура залишається на тій позиції, що ми повинні автоматом провести через комітет будь-яке питання, будь-яке подання, яке вноситься, і нічого в цьому плані не змінюється, незалежно від того, змінюється влада або не змінюється, щоразу питання політизується і, повірте мені, політизується воно не з нашої подачі. Вибачте за такий висновок», - сказав Пинзеник.
Суспільство Експерт про трагедію в Княжичах: Правоохоронна система перебуває в стадії колапсу Сьогодні управлінська функція правоохоронної системи перебуває в стадії колапсу. Таку думку висловив експерт з питань безпеки Сергій Шабовта під час прес-конференції на тему «Трагедія в Княжичах: хто відповість за вбивство поліцейських?» «Яким би не був істинний сценарій ситуації, яка страшним чином розігралася в Княжичах, ми говоримо про те, що сьогодні управлінська функція правоохоронної системи перебуває в стадії колапсу. Єдине пояснення в тому, що в цих політичних змаганнях, хто голосніше крикне свою чергову бурхливу тезу... на цьому тлі сама система наповнилася малокомпетентними людьми, які не мають досвіду і підготовленості якось розвиватися. І при будь-якому розкладі - результат ми бачимо сьогодні», - сказав експерт. За його словами, версія трагедії в Княжичах, яку відразу вийшли і озвучили вищі особи в МВС, є абсурдною. «Сьогодні тільки ледачий не ставить під сумніви ті офіційні заяви, які були зроблені», - зазначив Шабовта.
Політика Комітет не отримав доказів вини Новинського Регламентний комітет Верховної Ради України не отримав доказів вини народного депутата від «Опозиційного блоку» Вадима Новинського. Такий висновок регламентного комітету парламенту зачитав перший заступник голови Комітету з питань регламенту та депутатської етики Павло Пинзеник за результатами засідання 6 грудня, передає кореспондент АСН. «Комітет не має достатніх підстав для надання висновку про вмотивованості та обґрунтованість подання про притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Вадима Новинського... У поданні на притягнення до кримінальної відповідальності Новинського є оціночні судження... Комітет не отримав достатньо доказів про скоєння злочину Вадимом Новинським, що зазначено у поданні та підписаному генеральним прокурором»,- зазначив Павло Пинзеник.  Цей висновок Комітет направив на розгляд спікера Андрія Парубія. Тепер парламент має розглянути це питання.  За прогнозами генерального прокурора Юрія Луценка, «питання про притягнення до кримінальної відповідальності Новинського буде проголосовано у сесійній залі». «Доказів достатньо для того, щоб надалі суд розглянув це питання», - сказав він в інтерв'ю журналістам.  Луценко наголосив, що готовий прийти до парламенту у будь-який день, щоб представити питання по Новинському. 
Політика Володимир Орлов: 99% припинень митного оформлення за підозрою в контрафактності товарів закінчуються нічим Понад чверть усіх пестицидів в Україні - це контрафактні товари, крім того український споживчий ринок заповнений підробками брендового одягу, взуття, ліків і іграшок. Про це у своєму блозі пише експерт з питань митної політики, заступник голови ГО «Сила України» Володимир Орлов. Він зазначає, що 99% припинень митного оформлення за підозрою в контрафактності товарів закінчуються нічим. А законодавство про захист прав інтелектуальної власності просто не працює. «Захист прав інтелектуальної власності на кордоні - це ще один прояв правоохоронної сутності митниці. Один простий аргумент: значно простіше зупинити контейнер з контрафактними ліками, іграшками, електротехнікою або агрохімією під час митного контролю, ніж потім збирати «по шматочках» в місцях реалізації на внутрішньому ринку. В Україні ця функція практично не працює. 99% припинень митного оформлення за підозрою в контрафактності закінчуються нічим - ні протоколом про порушення прав інтелектуальної власності, ні знищенням, ні судовими розглядами», - пояснює експерт. За словами експерта, при показнику в більш 5 тисяч припинень за рік на всі митниці України набирається в кращому випадку 5-7 фактів знищення контрафактних товарів і близько десятка адміністративних протоколів. «У процентному відношенні - це менше 0,3% від усієї кількості припинень. У той же час як у митницях країн Євросоюзу ситуація діаметрально протилежна. Так, митні органи країн ЄС в 2015 році здійснили понад 81 тис. припинень митного оформлення за підозрою в порушенні прав інтелектуальної власності. Але головне тут не цифра, тобто кількість припинень, а ефективність. Так, результатом 91% припинень стало або знищення контрафактних товарів (більше 15 млн. одиниць), або ініціювання судових процесів», - підкреслив Орлов. І додав, що тільки в 3% випадків припинень товари виявилися такими, що не порушують права інтелектуальної власності, а в 6% - були випущені митницями країн ЄС у вільний обіг, в зв'язку з тим, що правовласник не відреагував на припинення. Експерт зазначає, що потрапляння контрафактних товарів на ринки не тільки порушує права правовласників, а й може бути небезпечним для здоров'я. «Наприклад, близько чверті всіх пестицидів в Україні - це контрафактні товари. Зокрема підробки відомих брендів Syngenta, BASF, Bayer. Після використання таких пестицидів вирощена на ній сільгосппродукція отруює нас з вами, а на відновлення ґрунтів потрібні десятки років. І це тільки один з прикладів. Крім фінансових і репутаційних ризиків, контрафактні товари можуть нести серйозну загрозу здоров'ю населення, екології, громадської безпеки. У той же час ефективність діяльності ДФС із захисту прав інтелектуальної власності та боротьби з контрафактом практично дорівнює нулю», - підкреслив Орлов.
Події У Києві судитимуть поліцейського, який побив інваліда Київська прокуратура закінчила досудове розслідування щодо інспектора Управління патрульної поліції за фактом незаконного застосування спецзасобів стосовно інваліда, передає прес-служба відомства. Інцидент стався ще в червні 2016 року на території київського залізничного вокзалу. «Вбачаючи в діях 32-річного чоловіка порушення громадського порядку, тобто дрібне хуліганство, і маючи можливість застосувати превентивні заходи щодо правопорушника, поліцейський вийшов за межі своїх повноважень і завдав потерпілому (інваліду першої групи з ампутованими рукою і ногою) кілька ударів гумовою палицею», - сказали в прокуратурі. Згідно з висновком судмедекспертизи, в результаті потерпілому було завдано легких ушкоджень. Поліцейському було повідомлено про підозру за статтею 365 частини 2 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу).
Суспільство Луценко: операція КОРДу в Княжичах має ознаки злочинної недбалості Спецоперація із затримання банди грабіжників у селищі Княжичі Київської області, під час якої загинули п’ятеро правоохоронців, має ознаки злочинної недбалості. Про це в інтерв'ю журналістами після засідання Комітету Верховної Ради України з питань регламенту та депутатської етики 6 грудня заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН.  «Керівництво цієї операції діяло непрофесійно. Слідчі Генеральної прокуратури вбачають у діях під час операції КОРДу ознаки злочинної недбалості, що призвело до особливо тяжких наслідків. Слідство буде встановлювати: хто і за які команди має нести відповідальність. Але вже зараз ясно: що команди КОРДу були в корені невірними, без жодного планування КОРД був направлений, щоб відбити дії двох розвідників», - заявив він.  Він наголосив, що КОРД приїхав не на службовому автомобілі, вони не побачили розпізнавальні  знаки ДСО, у яких не працювали проблискові маячки. «Лише експертиза зараз встановить, хто стріляв першим. Все сталося за лічені хвилини. Балістична експертиза покаже: хто вистрелив першим... Це не знімає питання про відсутність координації та підготовки операції», - продовжив він. Надалі справа буде розглядатися в ГПУ: «Керівники цієї операції давали вказівки, які мали ознаки злочинної недбалості». 
Політика Генпрокурор підготував нове подання щодо нардепа «без політичного забарвлення» Генеральна прокуратура України підготувала нове подання щодо притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата. Про це в інтерв'ю журналістами після засідання Комітету Верховної Ради України з питань регламенту та депутатської етики 6 грудня заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН.  «Я буду називати прізвища лише тих депутатів, на які я буду подавати готові подання... Так. У мене на столі є підготовлене слідчими подання на нового депутата. Зараз воно пройде стандартну перевірку. Це займе декілька тижнів», - сказав він.  На уточнююче питання щодо політичної приналежності нардепа, якого ГПУ буде рекомендувати позбавити недоторканості, Луценко сказав: «У злочинців нема політичного забарвлення». 
Події Трагедія в Києві: діти, які помирали, всіляко намагалися покликати на допомогу 20-річна горе-мати, яка на десять днів залишила двох своїх маленьких дітей зачиненими в квартирі, перебуває в прокуратурі. Про це пише в Facebook уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба. «Відомо, що дівчина переїхала з Миколаєва до Києва майже рік тому. Вона орендувала квартиру в центрі столиці, мала престижний смартфон iPhone 6. Від першого чоловіка у неї двоє дітей - хлопчик Данило і дівчинка Аня. Від їхнього народження жінка говорила, що не любить їх і хотіла здати в притулок. Але діти все одно проживали з Владою, адже батько виявляв агресію. «Мати» забороняла спілкуватися з ним. З вересня 2016 року про дітей батько нічого не чув», - йдеться в повідомленні. Кулеба додав, що останнього разу до дітей викликали лікаря в лютому, в дитячий садок не ходили з серпня місяця. Минулої зими у Влади з'явилося нове кохання, а наприкінці жовтня і нова дитина, яка від народження проживає в квартирі батька. Доглядає за малюком прабабуся. «Дев'ять днів тому Влада пішла погуляти і закрила старших дітей у квартирі. З їжі у них було лише кілька цукерок. Всі 9 днів мати не приходила додому. Діти намагалися вибратися з квартири, шукали лазівки, в які можна було покликати на допомогу. Біля вхідних дверей навіть вирвали лінолеум. Сусіди чули дитячий плач вранці і ввечері. Є інформація, що навіть викликали поліцейських, але на прохання відкрити двері ніхто не відреагував і поліція поїхала. Про те, що діти були закриті в квартирі, знала також їхня бабуся. Вона приносила їм їжу, але не змогла зайти в квартиру», - додав він. Данило помер від голоду 3 грудня. Аня була закрита в квартирі з мертвим братом до 6 грудня. Зараз дівчинка у важкому стані в реанімації. Відомо, що у неї почали відмовляти органи. Швидку дітям викликала «мати», яка через дев'ять днів повернулася погодувати дітей. Щодо жінки та її нового співмешканця було порушено кримінальну справу за статтею 135 КК України «Залишення в небезпеці».
Політика Драбинко дав важливі свідчення проти Новинського та залишив Україну - Луценко Митрополит Олександр Драбинко дав важливі свідчення проти народного депутата від «Опозиційного блоку» Вадима Новинського. Про це в інтерв'ю журналістами після засідання Комітету Верховної Ради України з питань регламенту та депутатської етики 6 грудня заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН. «Після минулого комітету (з питань регламенту та депутатської етики - АСН) відбулося одна важлива слідча дія. Пан Драбинко дав свідчення в суді, як це передбачено законом у разі наявності небезпеки для нього, і покинув територію України», - заявив Луценко. Новинського підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 146 («Незаконне позбавлення волі або викрадення людини») і ч. 1 ст. 365 («Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу») Кримінального кодексу України. У поданні ГПУ йдеться про перевищення влади Новинським і вчиненні ним злочинів спільно з екс-президентом Віктором Януковичем і правоохоронцями Києва при незаконному позбавленні волі архієпископа (нині - митрополита) Олександра (Драбинка), коли той був помічником нині покійного предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Володимира (Сабодана). Вадим Новинський після засідання комітету повідомив, що не буде залишати територію України. Він вважає, що парламент голосуванням дасть свою оцінку подання ГПУ. 
Суспільство Луценко: Прокурор, який відпустив організатора кіберзлочинної групи Avalanche, винний Прокурор, який відпустив підозрюваного у кіберзлочинах 33-річного Геннадія Капканова, винний. Про це в інтерв'ю журналістами після засідання Комітету Верховної Ради України з питань регламенту та депутатської етики 6 грудня заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент АСН.  «Зараз правоохоронні органи ретельно працюють над виявленням злочинця. За оперативними даними, територію України він не покинув... Вина лежить на прокурорі, який вніс подання на його запобіжний захід без урахування ст. 115, замах на вбивство працівника правоохоронного органу, і зараз відбувається службова перевірка», - заявив він.  Луценко не виключає, що новий прокурор Полтавської області може особисто втратити свою посаду. «Тому що мій перший заступник пан Сторожук особисто йому поставив завдання контролювати хід подання та представництва в суді. Зараз ведеться службова перевірка цього працівника. Або він, або уповноважена ним особа точно відповість за це», - заявив глава ГПУ.  Нагадаємо, 30 листопада у Полтаві правоохоронці затримали кіберзлочинця Геннадія Капканова за підозрою в організації кібермережі Avalanchе. Однак 1 грудня Октябрський районний суд Полтави відмовився арештовувати затриманого Капканова та відпустив злочинця на волю.
Політика Гройсман: З 1 січня всі «від села до великого міста» отримають зарплату не менше 3200 грн Рада проголосувала за урядовий Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", за що проголосували 227 депутатів на вечірньому засіданні парламенту 6 грудня, передає кореспондент АСН.   «Ми багато говорили про те, що люди потребуть гідного життя. Але так просто це не відбувається... Ми шукали варіанти рішення, що дозволило б запровадити мінімальну заробітню плату на рівні реального прожиткового кошика. Ми закладаємо як фактичний - 3200 грн... Для нас це завдання, щодо якого ми будемо шукати рішення... Цим законом з 1 січня 2017 року ми запроваджуємо мінімальну зарплату 3200 грн. Від села до великого міста ніхто на буде отримувати менше, ніж 3200 грн», - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.  Закон передбачає «внесення змін до деяких законодавчих актів з метою створення умов для стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики... Реалізація законопроекту сприятиме збалансуванню Державного бюджету України та ефективному і раціональному використанню бюджетних коштів. У 2017 році економія бюджетних коштів має скласти орієнтовно близько  3,7 млрд грн, додаткові бюджетні надходження передбачаються орієнтовно у розмірі близько 2,5 млрд гривень», - зазначено в пояснювальній записці. 
Суспільство Убитих поліцейських у Княжичах ховали без рук і пальців У Броварах у дворі районного відділу поліції відбулася прощальна церемонія прощання з поліцейськими охорони, які були вбиті під час перестрілки з працівниками КОРДу в Княжичах під Києвом. Про це інформує inforesist.org. Прийшли не лише родичі і товариші по службі, а й прості городяни. Родичі не можуть повірити, що ці події є випадковістю. «У нього переламані пальці, немає рук. Можливо, відбирали пістолет, щоб убити когось його пістолетом», - сказав батько убитого охоронця Сергія Орлова. «Сволота з КОРДу не пошкодувала нікого, знищили і хлопців-розвідників. Що це було як не замітання слідів», - кажуть рідні загиблих. Після церемонії прощання біля відділення загиблих відспівають у церкві, працівників поліції поховають на новому кладовищі з усіма почестями.
Політика Рада зробила перший крок до зміни Бюджетного кодексу України На вечірньому засіданні парламенту 6 грудня «за основу» за Закон про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів) з третьої спроби проголосували 229 народних депутатів, передає кореспондент АСН.  «Що стосується системи фінансової децентралізації, то багато колег у залі знають, що я є одним з авторів місцевої децентралізації... Ми вважаємо, що весь освітній процес має фінансувати держава. І ми це забезпечимо, піднімемо зарплатні освітянам... Але місцеві бюджети мають право впливати на економічний розвиток держави, тому ми маємо дати такі важелі місцевим бюджетам», - сказав прем'єр Володимир Гройсман.  Що стосується теплокомуненерго, то 90% - стосуються місцевої влади. В таких умовах немає стимулів на місцевому рівні для економії енергоресурсів:  «Наше завдання, щоб кошти, які лежати на депозитам місцевої влади, були інвестовані у енергозбереження та альтернативні технології... Ми пропонуємо також, щоб 5% (акцизу з продажу нафтопродуктів) сплачували всі... І за результатами року ви побачите плюс 2 млрд. грн до місцевих бюджетів», - закликав Гройсман. 
Політика У четверг Рада першим питанням розгляне залучення до кримінальної відповідальності Новинського Рада в четвер розгляне першим питанням про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Новинського.  Про це, закриваючи вечірнє засідання парламенту 6 грудня, заявив спікер Верховної Ради України Андрій Парубій, передає кореспондент АСН.  «Я щойно отримав рішення регламентного комітету, що відкриває для мене можливість поставити це питання на голосування у залі. І я планую у четвер першим же питанням поставити це питання на розгляд для прийняття рішення», - заявив він.  Спікер підкреслив, що його позиція незмінна:  «Жоден народний депутат не має права переховуватися за недоторканністю... Нехай кожен громадян має доводити свою правоту у суді. Усі подання ГПУ мають розглядатися публічно у Верховній Раді», - наголосив Парубій.
Суспільство Справа екс-беркутівців: суд допитав потерпілого, у якого стріляли двічі Колегія Святошинського районного суду Києва допитала чергового потерпілого у справі п’ятьох колишніх беркутівців Михайла Медвецького, який 20 лютого 2014 року під мостом через вулицю Інститутську отримав вогнепальне поранення в руку. На засіданні суду 6 грудня досліджувались обставини, за яких потерпілого було поранено. Зазначалося, що куля пройшла по дотичній траєкторії, зачепивши руку Медвецького. Тому встановити, з якої зброї було випущено кулю, не можливо. Натомість встановлено лише сектор, з якого було здійснено постріл. За даними слідства, стріляли з вулиці Інститутської - район снігової барикади і Жовтневого палацу. Окрім того, на засіданні суду йшлося про те, що ймовірно, у потерпілого стріляли двічі, оскільки по ньому влучила ще одна куля, але не завдала поранень. В своєму одязі потерпілий Медвецький знайшов металеве осердя від цієї кулі. Припускається, що кулю міг затримати саморобний щит із товстого металу, яким в той момент прикривався потерпілий. Допит наступного потерпілого запланований на 8 грудня.  

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,9408628940582-/ /-pc-/
Top