counter
Архів Повернутись назад 04 Жовтня 2016
4 Жовтня
Суспільство У ЄС стало значно більше української лохини Влітку цього року Україна експортувала понад 1,2 тис. тонн лохини, а це в 3,5 разу більше офіційного експорту, який був зафіксований минулого року. За даними Держкомстату, цього року найбільший обсяг експорту української лохини припав на країни Євросоюзу, в цей регіон за літо було відправлено понад 700 тонн ягоди, головними країнами-покупцями залишилися Велика Британія і Нідерланди. Минулого року в Європейський Союз було продано 300 тонн української лохини. Серед найбільших покупців вже другий сезон поспіль залишається Білорусь, у цю країну було відвантажено 450 тонн української ягоди. Про це інформує Шувар. Попередні дані щодо зовнішньої торгівлі свідчать, що українська лохина з кожним роком стає популярнішою на такому вимогливому ринку збуту, як Євросоюз.
Політика БПП не відмовляється від змін до антикорупційного закону Про це з трибуни Верховної Ради України під час ранкового засідання 4 жовтня заявив голова фракції Блоку Петра Порошенка Ігор Гринів, передає кореспондент АСН. «Всіх, хто дуже турбувався моїми поправками до закону «Про запобігання корупції» (щодо е-декларування. - АСН) хочу заспокоїти. Вчора після розмови з Президентом я відкликав цю поправку, врахувавши ті аргументи, що суспільство має пройти цю дискусію більш широко. І не тільки в парламенті. Я залишаюся і далі прихильником того, що ця інформація має бути для службового користування. А суспільство ми повинні переводити у режим професійної дискусії щодо боротьби з корупцією, а не спекулювати на темі боротьби з корупцією. Ми заговорили цю тему, а треба з цього виходити... Треба залишити ці функції НАБУ, НАЗК та прокуратурі», - заявив він. Гринів підкреслив, щоб не було дискредитоване електронне декларування, треба приймати поправки до закону. «Також, щоб зменшити криміногенну ситуацію в країни, треба внести поправки до закону... Тому я внесу ці поправки після доопрацювання та змін», - заявив він. Нагадаємо, що напередодні запропоновані зміни щодо електронного декларування, а також зміни до законів щодо презумпції невинуватості поліцейських у парламенті назвали «геном деспотизму». 
Економіка оформление ленты  Під Радою аграрії вимагають зберегти їм податкові пільги На площі перед парламентом перед ранковим засіданням зібралося близько 500 учасників мітингу з національними і партійними прапорами, а також гаслами: "Село - хребет України, не перебийте його!", "Земельна афера не пройде!", "Продаж землі - шлях до нового голодомору!" тощо. Організатори акції розклали перед парламентом снопи з сіна у вигляді номера законопроекту 3851-1 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, у тому числі сільгоспвиробників", який вимагають прийняти. Встановлено також сцену, де очікується виступ активістів. При цьому учасники акції протесту, переважно люди похилого віку і молоді хлопці спортивної зовнішності, поводяться спокійно. Поліція посилила охорону по периметру парламенту, не пропускаючи учасників акції за розділові залізні огорожі, встановлені за десять метрів від входів у Раду. За спостереженнями журналістів АСН, основна частина народних депутатів вважала за краще оминути мітинг, проходячи в будівлю парламенту на робочі місця через підземні переходи. Слід зазначити, що аграрії вимагають відновлення системи оподаткування, яка діяла до 2015 року. А також продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до тих пір, поки не буде розроблений весь комплекс законодавчих актів у земельній сфері.   
Політика Тимошенко: Парламент, який розглядає питання флори та фауни, люди сприймають як неадекватний Про це під час ранкового засідання Верховної Ради України 4 жовтня заявила голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, передає кореспондент АСН. «Я хочу запитати: хто узгодив тематику, яка сьогодні розглядається в парламенті? Безумовно, екологія - важлива тематика, але сьогодні поставили законопроект щодо захисту флори та фауни згідно з міжнародними нормами! Дорогі друзі, безумовно, ніхто не проти! Але скоро нам вже українців треба буде заносити у Червону книгу. Якщо у той час, коли люди кричать та стукають в усі двері, розглядати питання про флору і фауну, це треба бути просто неадекватами! Не розглядати при цьому питання щодо житлово-комунального господарства та тарифів! Люди сприймають парламент як неадекватний», - заявила вона. Тимошенко повідомила, що по країні почалося масове виселення людей за борги щодо житлово-комунальних заборгованостей. «Тому я вимагаю, щоб у четверг був внесений та проголосований проект закону щодо заборони конфіскації житла за борги», - додала вона. 
Суспільство Кличко пообіцяв премії киянам-паралімпійцям Кияни-паралімпійці, які отримали призові місця на Паралімпійських іграх в Ріо, отримають винагороду. Про це повідомляє мер столиці Віталій Кличко, передає його прес-служба. «Паралімпійці, що завоювали з 1 по 3 місця, отримають грошові винагороди: 120 тисяч гривень - за I місце, 100 тис. грн - за друге місце і 80 тис. грн - за III місце. Тренери, які підготували призерів Паралімпійських ігор, отримають грошову винагороду в розмірі 50% від зазначених сум», - заявив Кличко. За його словами, також розглядається можливість поліпшення житлових умов тренерів і спортсменів. Кличко підкреслив, що з 117 медалей, які виборола паралімпійська збірна, кияни отримали п'ять нагород. Це Істоміна Катерина - золота медаль з плавання на 100 метрів батерфляєм, Зубковська Оксана - золота медаль у легкій атлетиці, стрибки в довжину, Кліпперт Сергій - золото в плаванні на 100 м на спині, Соловей Дмитро - срібло в дзюдо, Яременко Ілля - бронза в плаванні на 50 м вільним стилем.
Політика Депутати з восьмої спроби змогли проголосувати за порядок денний На ранковому засіданні Верховної Ради України від 4 жовтня спікер парламенту Андрій Парубій вісім разів ставив на голосування питання про затвердження порядку денного роботи парламенту, передає кореспондент АСН. Після провального голосування за затвердження порядку денного на V сесію, спікер закликав депутатів проголосувати хоча б порядок на тиждень. «Ми не зможемо розглянути навіть питання флори і фауни, екології, які заплановані на сьогодні», - сказав він. У свою чергу голова фракції Блоку Петра Порошенка Ігор Гринів закликав нардепів «не ходити по залу», а сісти на робочі місця і проголосувати. Після тривалих дискусій лише з восьмої спроби Рада затвердила календарний план пленарних засідань на тиждень (4-7 жовтня). Відповідне рішення підтримали 233 народних депутати. Нагадаємо, що це не перший випадок, коли депутати через брак голосів переголосовують питання по кілька разів.
Суспільство У Міноборони назвали кількість контрактників в українській армії Від початку цього року контракт із Збройними Силами України вже уклали понад 53 тис. військовослужбовців, із яких понад 6 тис. – це офіцери. Про це на брифінгу в Києві повідомив речник Міністерства оборони України Дмитро Гуцуляк, передає кореспондент АСН. «На цей час у Збройних Силах України проходять військову службу за контрактом понад 109 тис. військовослужбовців сержантського та рядового складу та 47,5 тис. офіцерів», – заявив Гуцуляк. Також, за його словами, у 2016 році із числа мобілізованих громадян на військову службу за контрактом прийняті приблизно 11 тис. осіб. «Водночас пріоритет надається комплектуванню вертикалі посад сержантського корпусу», - сказав речник МО. Також він уточнив, що терміни підготовки військовослужбовців за контрактом у навчальних центрах ЗСУ відрізняються залежно від досвіду попередньої служби:  контрактники, які не проходили військову службу, проходять повну підготовку терміном до двох місяців; які проходили військову службу, проходять підготовку за скороченою програмою терміном до одного місяця; військовослужбовці, які мають досвід виконання завдань у районі проведення АТО, відновлюють свої навички в період до трьох тижнів.
Економіка Міноборони просить майже вдвічі більше бюджетних коштів у 2017 році Міністерство оборони України вважає за необхідне збільшення фінансування відомства у 2017 році до 108 млрд гривень. Про це на брифінгу в Києві повідомив речник Міністерства оборони України Дмитро Гуцуляк, передає кореспондент АСН. Він нагадав, що проектом закону України про державний бюджет на 2017 рік, схваленим Кабінетом міністрів України, Міністерству оборони передбачено 64 млрд гривень, або майже 2,5% ВВП. «Зазначені видатки майже на 12 млрд гривень або на 23% більші у порівнянні з 2016 роком», – сказав Гуцуляк. Водночас речник оборонного відомства розповів, що залишаються невирішеними питання відновлення та створення запасів пально-мастильних матеріалів, речового майна, продовольства, ракет, боєприпасів, відновлення потенціалу військово-морських сил, відновлення та нарощування аеродромної мережі Збройних Сил та полігонної бази, облаштування та відновлення інфраструктури, сформованих військових частин та ін. «Вирішення цих та інших проблемних питань було закладено в бюджетний запит Міністерства оборони України на 2017 рік, який складав 108 мільярдів гривень», – зазначив речник МО.
Події У приватному будинку на Троєщині прогримів вибух У Києві вночі у вівторок, 4 жовтня, у приватному дворі в селі Троєщина, що в Деснянському районі столиці, прогримів вибух, повідомили в київській поліції. За попередніми даними, вибухнула граната Ф-1, експерти вилучили з місця події залишки саме цього боєприпасу і направили їх на проведення дослідження. В результаті вибуху жертв і постраждалих немає, осколками пошкоджено автомобіль, який був припаркований у дворі. Правоохоронці з'ясовують обставини і причини вибуху. Зібрані відомості за цим фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчим відділом Деснянського управління столичної поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Правоохоронці розшукують осіб, причетних до скоєння злочину. Досудове розслідування триває.
Події У Києві невідомі побили і пограбували жінку на 11 тис. дол. У вівторок, 4 жовтня, вранці в Деснянському районі Києва невідомі пограбували жінку. Про це повідомляє прес-служба  столичної поліції. Близько 11 години ранку до чергової частини поліції Деснянського району надійшло повідомлення, що біля будинку по вул. Закревського невідомі, погрожуючи пістолетом, відібрали у жінки сумку з 11 тис. доларів. До працівників слідчо-оперативної групи звернулася 54-річна жінка, яка розповіла, що вона йшла додому, як раптом почула поштовх у спину, після чого впала і знепритомніла. Отямившись, вона виявила відсутність сумки, де було 11 тисяч доларів. Чоловік, який став свідком події, зазначив, що бачив, як троє злочинців, одягнених в куртки з капюшонами, ногами били жінку. Коли той спробував їм перешкодити, вони почали погрожувати зброєю, а потім зникли з місця злочину.
Політика У Раді вимагають скликати розширене засідання уряду щодо опалювального сезону Заступник голови комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово- комунального господарства, народний депутат фракції «Самопоміч» Альона Бабак заявила про необхідність скликати розширене засідання уряду щодо опалювального сезону. Про це вона сказала з трибуни Верховної Ради України під час ранкового засідання 4 жовтня, передає кореспондент АСН. «Через 10 днів розпочнеться опалювальний сезон. За цих високих цін усі очікують, що тепло буде подане вчасно. Але чи усвідомлюєте ви, що фінансова криза в тепловій енергетиці України набуває абсолютних масштабів. Немає сьогодні єдиної ціни на газ! На 1 тис. грн стоїть більше ціна на газ для бюджетних підприємств! Немає сьогодні тарифу на тепло, який би відображав єдину ціну на газ», - заявила вона. Бабак  повідомила, що фракція «Самопоміч» вимагає провести відкрите, розширене засідання уряду за участю мерів міст, теплопостачальним підприємств, депутатів профільних комітетів, щоб негайно прийняти рішення та припинити нарощування кризи в галузі теплопостачання. З її слів, теплокомуненерго заборгували «Нафтогазу» на сьогодні 18 млрд грн, з яких 4,4 млрд грн - це санкції. «Не розсосуться ці борги! Потрібна структурна реструктуризація! Вимивається вся галузь! Часу не буде», - заявила вона.
Суспільство Українські прикордонники оформили понад 30 тис. паломників-хасидів Співробітники Державної прикордонної служби України оформили більше 30 тис. паломників-хасидів, які приїхали в Україну протягом вересня - початку жовтня 2016 року для святкування 5777-го Нового року. За даними ДПСУ, найбільше груп хасидів, а саме більше 12 тис. осіб, приїхали 29 вересня. Їхнє оформлення прикордонники здійснювали переважно в аеропортах «Бориспіль», «Жуляни», «Львів» та «Одеса», а також у пунктах пропуску на кордоні з Польщею, Румунією і Словаччиною. Нагадаємо, щорічно в Умань напередодні іудейського Нового року Рош Ха-Шана з'їжджаються євреї, які сповідують одну з течій іудаїзму хасидизм, а саме брацлавські хасиди. Вони вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у своєму житті на могилі засновника брацлавського хасидизму цадика Нахмана, який похований на єврейському кладовищі в Умані.
Політика Запровадження візового режиму з Росією без інших санкцій є популізмом - експерт Візовий режим з Росією має бути частиною великого плану санкційного тиску на Російську Федерацію, в іншому випадку це є популістським кроком. Про це в коментарі АСН повідомив політолог Віталій Кулик. «Я б його (рішення щодо запровадження візового режиму з РФ. – Ред.) вітав би і підтримував, якщо б це було в комплексі з визнанням Росії країною агресором і окупантом на Донбасі і з прийняттям стратегії амортизації збитків для прикордонних територій. А поки що це є популістський крок, спрямований на випуск пари. Ми маємо лише питання візового режиму, однак не маємо законодавчого закріплення статусу окупанта за РФ і не маємо розірвання дипломатичних відносин. Тут немає логіки, немає послідовності», - зазначив Кулик. Нагадаємо, голова українського парламенту Андрій Парубій повідомив, що постанову про скасування безвізового режиму з РФ може бути винесено на голосування в сесійну залу у четвер, 6 жовтня.
Події оформление ленты  Поліція розповіла подробиці нічної стрілянини в Києві Київська поліція розповіла подробиці збройного нападу на вулиці Срібнокільській у Дарницькому районі столиці. За даними правоохоронців, близько 22-ї години вечора в понеділок, 3 жовтня, на вулиці Срібнокільській невідомий кілька разів вистрілив у бік подружжя і зник. «Подружжя поверталося додому, як раптом до них підбіг невідомий чоловік, почав стріляти, а потім зник. На щастя, ніхто не постраждав», - заявили в поліції. Зараз правоохоронці встановлюють можливих свідків і очевидців події. Слідчим відділом управління поліції в Дарницькому районі розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Правоохоронці проводять оперативно-розшукові заходи, спрямовані на затримання зловмисника, з'ясовують обставини і мотиви інциденту. Нагадаємо, що, за інформацією ЗМІ, напад було скоєно на бізнесмена. Крім пістолета, з якого стріляли, у злочинців була бейсбольна біта.
Політика «Батьківщина» голосуватиме за візовий режим з РФ Фракція «Батьківщина» виступає за візовий режим з РФ та перегляд Великого Договору. Про це в кулуарах парламенту заявив заступник голови фракції «Батьківщина» Іван Крулько, повідомляє кореспондент АСН. «Фракція «Батьківщина» ще у 2014 році зареєструвала законопроекти щодо виходу України з СНД, а також про припинення участі усіх наших представників в органах СНД. Також ми пропонували перегляд так званого Великого Договору про дружбу, партнерство та співробітництво. Ми пропонували скасувати стратегічне партнерство України з РФ як країною-агресором», - заявив він. Крулько повідомив, що фракція «Батьківщина» буде голосувати за візовий режим з Росією. У свою чергу в інтерв'ю АСН заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв додав, що «розширення так званої сірої зони внаслідок Мінських домовленостей нічого окрім обстрілів та арештів наших журналістів не дало». Тому, на його думку, Україна має розірвати дипломатичні відносини з Росією. Це ускладнить процес переговорів щодо повернення полонених. «В умовах розірваних дипломатичних відносин в країнах продовжують працювати окремі місії», - повідомив він.
Політика Запровадження візового режиму з РФ може розтягтися на півроку – радник Авакова У разі ухвалення відповідного рішення Верховної Ради щодо запровадження візового режиму з РФ, процедура реалізації візового режиму може зайняти півроку. Про це в коментарі АСН заявив радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк. «Введення візового режиму з Росією передбачає певну процедуру. Це не просто питання парламенту. Верховна Рада може лише прийняти заяву, звернутися до Кабінету міністрів, який вже має затвердити остаточне рішення. Сама процедура може зайняти до півроку. А МЗС України вже після цього визначить конкретні рамки: перебування на 90 чи 100 днів і так далі», - сказав він. Радник Авакова наголосив, що запровадження візового режиму України з Росією - це питання національної безпеки України. «Ми прекрасно розуміємо, що багато громадян України мають зв'язки з Росією. Так склалося історично. Вони мають родичів, знайомих. І в принципі мають право їздити туди. Але нічого страшного не станеться, якщо для цього необхідно буде отримувати візи. Ми повинні дбати про наших громадян, яким сьогодні загрожує небезпека», - заявив радник Авакова.
Події В Ужгороді суддя апеляційного суду намагався накласти на себе руки Суддя обласного Апеляційного суду Закарпатської області скоїв спробу суїциду, повідомляє «Укрінформ» з посиланням на обласну прокуратуру і поліцію. За даними правоохоронців, інцидент стався вихідними в Ужгороді, чоловік намагався з травматичної зброї простріл себе скроню. Зараз він перебуває в обласній лікарні. За цим фактом прокуратура відкрила кримінальні провадження за ст.120 КПК України (доведення до самогубства) і за ст. 129 (погроза вбивством). Зараз проводяться слідчі дії. За інформацією ЗМІ, у неділю, 2 жовтня, в Ужгороді намагався застрелитися пострілом в упор у скроню у власному будинку суддя Апеляційного суду Закарпатської області Євген Животов. Інцидент стався о 5 годині ранку, його виявила дружина. Рана була несмертельною. В апеляційному обласному суді повідомили, що суддя Животов перебуває у відпустці з 19 вересня.
Суспільство Рада хоче заборонити вуличних фотографів з тваринами Парламент хоче заборонити надання фотопослуг з тваринами в населених пунктах. Про це сказано в прийнятому в першому читанні законопроекті №3445, який вносить зміни до деяких законодавчих актів за фактом охорони фауни і флори відповідно до міжнародних угод, пише УНІАН. За таке рішення проголосувало 256 народних депутатів з 347, які були зареєстровані в залі. Законопроектом вносяться зміни до закону «Про тваринний світ», згідно з яким для добування об'єктів тваринного світу заборонено виготовлення, збут, застосування газу, диму, струму, холодної метальної і пневматичної зброї, а також пасток, приладів нічного бачення і тепловізорів. Передбачається заборона використання тварин як мішені під час навчань зі стрільби або в змаганнях. Згідно з проектом закону, регулювання чисельності тварин, що живуть в населених пунктах, крім домашніх мишей, щурів і безхребетних, фізичним особам заборонено.
Політика БПП про візи з РФ: Проникнення диверсантів і підривних груп Путіна треба зупинити У Раді вистачить голосів для запровадження візового режиму з РФ. Про це в інтерв'ю АСН заявив депутат фракції БПП Анатолій Матвієнко. «Я вважаю, що треба приймати рішення щодо введення візового режиму з РФ. Проникнення сюди усіляких диверсантів, підривних груп, зазомбованих пропагандою та туманом Путіна, треба зупинити. У нас і так 400 км - «заходь-виходь». Це кілометри диверсії», - заявив він. Депутат прогнозує, що голосів для результативного рішення у парламенті вистачить. «Зрозуміло, що проти будуть ті, хто «гріє» себе Росією. Хто вважає, що б не витворяла Росія, ми все одно молодший брат. Очевидно, що лише ті, хто на Сході, вважають, що ці преференції мають залишитися. Але ми повинні дбати про свою власну безпеку», - наголосив представник БПП.
Політика «Радикальна партія»: БПП, НФ і Опоблок не зацікавлені у повному розриві дипломатичних відносин з РФ Введення візового режиму з РФ - це лише «точкова» реакція на агресію РФ. Про це в коментарі АСН заявив народний депутат фракції «Радикальної партії» Андрій Лозовий. «Ще у 2015 році я разом з колегою зареєстрували проект постанови про розрив дипломатичних відносин з Росією. Це була перша така постанова. Бо в умовах війни мати якісь дипломатичні відносини з країною, яка веде проти тебе війну, неприпустимо. Але парламентська більшість чомусь робила усе, щоб ця постанова не була розглянута. Чому? Очевидно, БПП та «Народний фронт», не говорячи вже про «Опозиційний блок», не зацікавлені у комплексний постанові про повний розрив дипломатичних відносин», - заявив він. На думку Лозового, це є відображенням «зовнішньої політики Банкової, коли їм вигідно торгувати з Росією».
Політика «Опоблок» не голосуватиме за візовий режим з Росією Введення візового режиму з Росією ускладнить процес перетину кордону українцям і спричинить необхідність оформлення додаткової документації. Про це в коментарі АСН заявив народний депутат фракції «Опозиційний блок» Олександр Долженков. «Позиція фракції однозначна. Природно, ми не будемо голосувати за візовий режим з Росією. А як ми можемо підтримувати голосування щодо введення візового режиму, якщо це ускладнить процес перетину кордону нашими громадянами? Це спричинить необхідність оформлення додаткової документації», - сказав він. Нардеп зазначив, що він і його однопартійці «представляють схід країни, де проживає багато людей, у яких багато родичів у Росії». «Наприклад, у мене теж є родичі в Росії. При чому тут люди? Навіщо їх втягувати в політику? Якщо зараз ми втягнемо всі маси в політику, міждержавні чвари, які рано чи пізно все одно закінчаться, то за це нам люди не скажуть «спасибі», - заявив Долженков.
Події оформление ленты  Демонтаж мобільної кав'ярні в Києві закінчився ДТП і бійкою Під час демонтажу незаконної мобільної кав'ярні в районі метро «Університет» у столиці бізнесмени, які намагалися цьому перешкодити, влаштували аварію. Крім того, підприємець Геннадій Балашов наручниками прикував себе до евакуатора, передає Українська правда. «Сьогодні, 4 жовтня, демонтували мобільну кав'ярню біля метро «Університет» у Києві. У нас є домовленість з Асоціацією пересувної торгівлі про звільнення «нульової» і «першої» зони від незаконних пересувних засобів. Щодо дозволених локацій вже пройшли торги. Ця кав'ярня працювала незаконно», - каже депутат, радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець. Попри це в процесі демонтажу мобільної кав'ярні представник Асоціації Віталій Бяльський навмисне протаранив евакуатор. Під час бійки було затримано кількох людей.
Суспільство Радник Авакова закликав українців не купувати розливний алкоголь Виробники сурогатного алкоголю будуть покарані, але ця проблема стосується не тільки України. Про це в інтерв'ю АСН заявив народний депутат фракції «Народний фронт» Антон Геращенко. «Ми закликаємо людей не купувати алкоголь, який продається на розлив. Краще купуйте той, який дозволений законом. Регулярно поліція і фіскальна служба затримують і фіксують факти поширення і виробництва сурогатного алкоголю. І причетні особи притягаються до відповідальності, конфіскується алкоголь і засоби для його виробництва. Зараз ведеться слідство стосовно осіб, які виробляли цей алкоголь зі спирту, що фактично був отрутою. Цих осіб буде притягнуто до відповідальності», - заявив він.Геращенко вважає, що поширення сурогатного алкоголю - це проблема не тільки України. «У багатьох країнах світу, а не тільки в Україні, є така проблема. Населення, на жаль, має невисокі доходи. Люди, бажаючи долучитися до спиртних напоїв, хочуть заощадити гроші. Тому купують сурогатний алкоголь, який фактично не обкладається податком. Таким чином вони економлять гроші, але втрачають своє здоров'я, а іноді й життя», - зазначив радник голови МВС.
Економіка Росія під прикриттям ФСБ незаконно видобуває пісок в українських територіальних водах - ЗМІ Федеральна служба безпеки Росії прикриває незаконний видобуток піску на Бакальській банці в Каркінітській затоці, що розташована в територіальних водах України, повідомляє «Думская» з посиланням на джерела в Військово-морських силах України За словами джерела, земснаряди «Печора», «Трофа» і «Іртиш» видобувають пісок у цілодобовому режимі, після чого його доставляють до окупованого РФ Севастополь для реалізації. «Приблизно за милю від місця видобутку постійно чергує корабель берегової охорони прикордонної служби ФСБ «Ізумруд», який охороняє і прикриває незаконний видобуток», - повідомляє видання з посиланням на джерело. Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України порушило арбітражне провадження проти Російської Федерації відповідно до конвенції ООН з морського права. Зокрема, країна-агресор звинувачується в порушенні права України користуватися природними ресурсами в акваторіях Азовського і Чорного морів.
Політика Більшість фракцій у Раді готові підтримати візовий режим з РФ – опитування АСН Представники п'яти з восьми представлених у Верховній Раді України фракцій і груп заявили про свій намір підтримати введення візового режиму з Росією. Так, в ході опитування кореспондентами АСН представників фракцій депутати «Народного фронту», «Батьківщини», БПП, «Радикальної партії» і «Самопомочі» заявили про безумовну підтримку цього кроку. У свою чергу представники «Опозиційного блоку» і «Відродження» висловили певні застереження щодо цієї законодавчої ініціативи. Зокрема, представники «Опоблоку» заявили, що однозначно не будуть голосувати за введення візового режиму з Росією. Нагадаємо, голова парламенту Андрій Парубій раніше заявив, що у четвер, 6 жовтня, в парламент може бути винесено законопроект про введення візового режиму з РФ.
Політика У Мін'юсті вважають тривожною ситуацію з подачею електронних декларацій Заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов заявив, що за три тижні до дедлайну щодо заповнення декларацій про доходи в системі електронного декларування поки жоден чиновник уряду не подав декларацію. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook. За його даними, з усіх народних депутатів декларацію подав лише Михайло Гаврилюк. Також у системі зареєстровані декларації двох з чотирьох членів Національного агентства з питань запобігання корупції та десяти з 300 детективів Національного антикорупційного бюро України. «Залишилося трохи більше трьох тижнів до дедлайну щодо заповнення декларацій. Тільки заповнення декларації займає не один день. Не здивуюся, якщо ближче до кінця жовтня будуть спроби повалити сайт НАЗК», - підкреслив він. Представник Мін'юсту підкреслив, що українські посли за кордоном також стикаються з проблемами подачі е-декларацій, бо вони не можуть отримати електронний цифровий підпис. «Як вони будуть заповнювати декларації, ніхто не знає», - додав він. «Трохи тривожна ситуація, на мою думку», - резюмував Пєтухов. Нагадаємо, станом на 3 жовтня 2016 року в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, налічується 2370 декларацій.
У Києві поліція затримала квартирного злодія, який при спробі втечі стріляв по людях У Києві працівники поліції затримали двох квартирних злодіїв, один з яких при спробі втечі стріляв по людях, повідомили в столичній поліції. За даними правоохоронців, жителі одного з будинків на вулиці Лаврухіна помітили двох підозрілих осіб у під'їзді, а потім викликали поліцію і спробували їх затримати. Один із чоловіків почав стріляти (попередньо - з пристрою для відстрілу гумовими кулями). Працівники патрульної поліції, які прибули на місце події, відразу затримали одного зі зловмисників. Інший забіг у під'їзд одного з багатоповерхових будинків на вулиці Радунській, де його заблокували правоохоронці. Після спецоперації його затримала група швидкого реагування на 14-му поверсі будівлі. У поліції уточнили, що затримані намагалися вчинити крадіжку в одній з квартир будинку. На місці події виявили заховані рукавички і різні "інструменти квартирного злодія". Крім того, зловмисник обірвав дроти телефонного та інтернет-зв'язку, щоб жителі заблокованих квартир не змогли покликати на допомогу. Особи чоловіків встановлені: це жителі столиці, 1983 і 1988 р.н. Один із них раніше був судимий за скоєння крадіжки з проникненням. Відомості про подію відповідним чином зареєстровані. Розпочато кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України.
Політика Комітет у закордонних справах: «Немає перешкод для розгляду візового режиму з РФ» У комітеті з питань закордонних справ Верховної Ради України вважають, що перешкод для розгляду візового режиму з РФ немає. Про це в кулуарах Верховної Ради заявила голова комітету з питань закордонних справ Ганна Гопко, передає кореспондент АСН. «Рішення нашого комітету щодо рекомендування парламенту розглянути питання про запровадження візового режиму з Росією вже прийняте. Перешкод для того, щоб його винести в залу немає. Але наразі всередині парламенту, а також в аграрному, бюджетному комітетах та комітеті з питань промислової політики йде жваве обговорення», - заявила вона. Гопко не прогнозує, коли саме - у четвер чи протягом цього тижня - проект постанови про візовий режим з РФ може бути розглянутий. «Якщо ви вважаєте, що це топ-питання для держави і його справді в порівнянні з реформою енергетики, децентралізацією, наданням НАБУ незалежної прослушки від СБУ і багато інших законопроектів, якщо це пріоритет, то вважаю, що це політична воля парламенту - сказати своє політичне ставлення до цього питання», - вважає вона. Нагадаємо, раніше нардеп «Радикальної партії» Андрій Лозовий заявив в інтерв'ю АСН, що «влада системно валить рішення щодо розриву дипломатичних відносин з агресором».
Суспільство оформление ленты  Під час слухання справи п’яти екс-беркутівців батькові показали відео загибелі сина на Майдані  У Святошинському районному суді Києва у вівторок, 4 жовтня, продовжився розгляд справи п’яти колишніх бійців роти спецпідрозділу міліції «Беркут» - Олександра Маринченка, Сергія Тамтури, Олега Янишевського, Павла Аброськіна і Сергія Зінченка, які підозрюються у вбивствах активістів Євромайдану, повідомляє кореспондент АСН. Так, під час засідання допитали потерпілого Віталія Гукова з Харкова. Він зранку 20 лютого 2014 року, перебуваючи біля стели Незалежності, отримав три вогнепальних поранення (в стопу, стегно і плече). Потерпілий висловив переконання, що у нього стріляли з боку вул. Інститутської. Суд також допитав ще одного потерпілого Миколу Котляра з Харкова. Його син Євген загинув 20 лютого 2014 року від вогнепальних поранень. Під час слухання у суді переглянули відео, де видно момент загибелі Євгена Котляра на вул. Інститутській біля банку «Аркада». Микола Котляр впевнено упізнав на відео свого сина. Загиблий отримав три вогнепальних поранення - в шию і два в стегно на виліт. В суді також співставили відео загибелі Євгена Котляра з відео, де з-за бетонних барикад біля верхнього виходу зі станції метро «Хрещатик» вниз по вул. Інститутській особа у чорному здійснює постріл. Адвокати потерпілих заявили, що стрілець є представником київської роти «Беркута».
Суспільство Захисники беркутівців, яких звинувачують у вбивствах майданівців, проситимуть допитати тодішніх очільників МВС Захист колишніх бійців роти спецпідрозділу міліції «Беркут», обвинувачених у вбивствах активістів Євромайдану, клопотатиме про виклик на допит тодішніх очільників МВС, які керували діями правоохоронців на вул. Інститутській 20 лютого 2014 року. Про це у коментарі АСН повідомив один із адвокатів беркутівців Стефан Решко. Водночас, чи правомірно, на його думку, того дня була застосована зброя міліціонерами проти протестувальників, адвокат не відповів. «Тут ситуація, що ми також бачимо, що характер дій протестувальників є груповим. І характер їхніх дій є агресивним, і вони спрямовані на правоохоронців. Як це сприймали правоохоронці? Ми спитаємо у правоохоронців. Встановлені особи з числа керівного складу, і я сподіваюся, що вони будуть допитані як свідки, оскільки вони були на місці подій безпосередньо», - зазначив Решко. Водночас один із адвокатів потерпілих у цій справі Євгенія Закревська зазначила у коментарі АСН, що допит посадовців МВС не допоможе захисту беркутівців. «Частково можна на це (допит у суді, – Ред.) сподіватися, але вони не будуть говорити, що давали накази на кожен постріл. Ми можемо говорити про якийсь загальний наказ. Але я не думаю, що ми щось з’ясуємо із показів цих осіб, бо вони так само себе захищатимуть», - повідомила Закревська. Нагадаємо, у вівторок, 4 жовтня, у Святошинському райсуді Києва продовжився розгляд справи п’яти колишніх бійців роти спецпідрозділу міліції «Беркут» - Олександра Маринченка, Сергія Тамтури, Олега Янишевського, Павла Аброськіна і Сергія Зінченка, яких звинувачують у розстрілі активістів Євромайдану.
Політика «Самопоміч» вимагає відставки Насірова Депутати фракції «Самопоміч» вимагають звільнити очільника Державної фіскальної служби України Романа Насірова. Про це на брифінгу 4 жовтня заявив народний депутат фракції «Самопоміч», заступник голови комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Андрій Журжій, передає кореспондент АСН. «Ми з колегою Вікторією Войціцькою підготували депутатське звернення до голови уряду з вимогою звільнити пана Насірова с посади голови ДФС. Таке депутатське звернення зареєстровано урядом вчора, 3 жовтня», - заявив він. Нардеп нагадав, що це не перший випадок, коли він та його колеги вимагають відставки Насірова. Але раніше комітет з податкової та митної політики відхиляв питання щодо звернення до уряду про відставку Насірова. Наразі, за словами Журжія, голова ДФС має бути звільнений через «порушення податкового законодавства в частині відшкодування ПДВ, через незадовільну роботу податкової міліції, зокрема, неефективність заходів, які направлені на викриття конвертаційних центрів, недотримання методологічних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів ДФС при організації, проведенні і реалізації матеріалів перевірок платників податків, через створення видимості проведення реформ в частині зміни підходів до формування кадрової політики ДФС, невизначеність у справі щодо стягнення заборгованості з ПАТ «Укрнафта», а це ухилення від надання інформації щодо суми податкового боргу окремо за кожним об'єктом ДФС. Ненадання такої інформації означає умисне сприяння ненадходженню податкової заборгованості до бюджету», - зазначив нардеп.
Політика В БПП вимогу відставки голови ДФС назвали політичною Вимога депутатів фракції «Самопоміч» звільнити очільника Державної фіскальної служби України Романа Насірова далі розмов не дійде, адже лише уряд може відправити голову ДФС у відставку. Про це в коментарі кореспонденту АСН заявила член комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики та нардеп БПП Оксана Продан. «Це кадрові питання, як призначення, так і звільнення, - це право виключно уряду. Тому наразі я можу сказати, що звернення до уряду пана Журжія (Андрія) - це швидше за все політична позиція. Якою буде реакція уряду - важко сказати. Це прерогатива уряду», - підкреслила вона. Нагадаємо, що народний депутат фракції «Самопоміч», заступник голови комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Андрій Журжій підготував депутатське звернення до голови уряду з вимогою звільнити Насірова с посади голови ДФС.
Події На Харківщині знайдено мертвим депутата райради Труп екс-керівника підсобного господарства «Україна ФГ» БО «Укрбургаз», депутата Красноградської райради 45-річного Романа Шияна виявили біля озера в селі Лукашівка. Як пише «Об'єктив», посилаючись на слова місцевих жителів, біля тіла перебувають поліцейські і декілька десятків людей - жителі місцевих сіл. Очевидці впевнені, що колишнього керівника підсобного господарства навмисне вбили, і злочин пов'язаний з його участю в судових розглядах. 20 вересня в Господарському суді Харківщини було засідання у справі про землю екс-сільгоспкооперативу «Батьківщина», який перейменували на підсобне господарство «Україна ФГ». «Ми думали, що земля колгоспна за нами, а вони зробили фіктивний акт на землю в 1995 році. Ми показали документи. У людей в трудових книжках є дані, що вони працювали в зазначеному господарстві. Поліція хоче забрати наших рейдерів, а народ не пускає, чекає вище керівництво. Ми побоюємося, що докази будуть загублені, а слідство проведуть не в повному обсязі», - сказав місцевий житель.
Політика Бурбак: Візовий режим з РФ закриє двері агентурі Кремля Після введення візового режиму для громадян Росії в Україні мають закритися двері для агентурної мережі Росії. Про це в кулуарах Верховної Ради України заявив голова «Народного фронту» Максим Бурбак, передає кореспондент АСН. «Вчора у нас було засідання фракції. Це питання ми обговорювали. Ми будемо підтримувати цю ініціативу. Після арешту нашого журналіста та звіту щодо збиття  літака МН17 всім стало зрозуміло, що Росія є країною-агресором. І вона не зупиниться. Треба розглядати ці випадки як чергові випадки злочину. Тому ми маємо об'єднатися, не просто продовжити, а й розширити санкції. Це необхідний крок, щоб російська агентура вільно не могла пересуватися Україною», - заявив він. Він підкреслив, що «сьогодні агентура Росії вільно відчуває себе в Україні, формує інформаційний простір». «Це підтверджено перепискою телеканалу «Інтер». І навіть деякі політичні проекти заведені в Раду рукою Кремля», - додав він. На уточнююче питання щодо настроїв народних депутатів Бурбак відповів: «Я спілкуюся з народними депутатами, жорстких зауважень немає».
Політика У МЗС заявили, що роблять усе можливе, щоб отримати доступ до затриманого в РФ журналіста Міністерство закордонних справ України направило всі можливі ноти Москві, щоб отримати доступ консула до заарештованого в Росії українського журналіста Романа Сущенка. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявила речник МЗС України Мар'яна Беца. «Ми здійснюємо консульський, політичний тиск, ми направили всі можливі процедурні ноти, як тільки дізналися про цю ситуацію. Сьогодні намагаємося отримати доступ консула. На жаль, поки дозволу немає на відвідування. Ми використовуємо всі консульські та дипломатичні шляхи, щоб надати консульську допомогу нашому громадянину і забезпечити його звільнення», - заявила вона. Нагадаємо, 30 вересня в Москві співробітники ФСБ Росії затримали журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка. За рішенням суду, українець заарештований на два місяці - до 30 листопада. Роман Сущенко підозрюється в шпигунстві - нібито «збирав відомості про діяльність збройних сил і військ Національної гвардії РФ, витік яких за кордон міг завдати шкоди обороноздатності держави».
За кордоном На кордоні з Угорщиною протестують сотні мігрантів У вівторок, 4 жовтня, в Сербії сотні мігрантів вирушили пішки до кордону з Угорщиною на знак протесту проти його закриття для більшості шукачів притулку в Європейському Союзі. Про це повідомляє Yahoo News  з посиланням на AP. Відзначається, що більше 6 000 мігрантів застрягли в Сербії після того, як цього літа влада Угорщини ввела суворі обмеження при перетині кордону, встановила колючий паркан і посилила його збройними патрулями. За даними агентства,  так званим балканським маршрутом в 2015 році пройшов майже 1 млн мігрантів з країн Близького Сходу і Північної Африки. Нагадаємо, 2 жовтня в Угорщині пройшов референдум щодо квот Євросоюзу для розподілу мігрантів. Близько 98% опитаних висловилися проти намірів ЄС розмістити 160 тисяч мігрантів, 1294 з яких повинні приїхати в Угорщину.
Економіка Україна та країни Центральної Азії прокладуть новий торговий шлях в обхід Росії - Гройсман Україна та країни Центральної Азії, серед яких Казахстан, Киргизія, Таджикистан, Туркменія та Узбекистан, мають спільно подолати логістичні складнощі задля покращення показників товарообігу. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у ході зустрічі з послами цих країн сьогодні у Києві, передає кореспондент АСН. За його словами, нинішні показники щодо товарообігу не влаштовують. «Ми розуміємо, що є низка логістичних складнощів, які штучно створено. Але ми повинні знайти рішення, яке дасть змогу повернути на колишні позиції наші торговельні відносини, розвинути взаємодію нашого бізнесу», - сказав глава уряду. Гройсман висловив переконання,  що є чіткі сфери, де можна знайти правильні рішення щодо покращення позицій з товарообігу.
Події Кількість померлих від отруєння сурогатним алкоголем різко зросла Станом на 18:00 вівторка, 4 жовтня, через отруєння сурогатним алкоголем у п'яти областях України померли 49 осіб. Про це повідомили в Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів. «Станом на 18:00 4 жовтня 2016 року в Україні зареєстровано 96 випадків отруєнь фальсифікованим небезпечним алкоголем, з них 49 випадків завершилися летально», - йдеться в повідомленні. Найбільше постраждалих у Харківській області, де кількість постраждалих від отруєння фальсифікованим алкоголем склало 77 осіб, з них померли 36 осіб. У Донецькій, Луганській, Житомирській та Миколаївській областях нові випадки отруєнь сурогатами алкоголю не зареєстровані. Раніше повідомлялося, що  станом на ранок в Україні зареєстровано 85 випадків отруєнь фальсифікованим алкоголем, 42 людини померли.
Суспільство Бойовики 19 разів порушили режим тиші на Донбасі - штаб АТО Протягом вівторка, 4 жовтня, у районі проведення антитерористичної операції (АТО) зафіксовано 19 випадків порушення режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ, повідомили у прес-центрі штабу АТО. За даними українських військових,  на Донецькому напрямку окупанти обстрілювали із гранатометів, кулеметів та стрілецької зброї позиції сил АТО в районі Авдіївки. На Маріупольському напрямку противник порушував режим тиші в районі Широкиного та Гнутового з кулеметів та стрілецької зброї, а в районі Славного бойовики застосували протитанковий ракетний комплекс. На Луганському напрямку в районі Новоолександрівки, Новозванівки та Попасної бойовики відкривали вогонь зі стрілецької зброї, кулеметів та гранатометів. По Новоолександрівці та Степному вів вогонь снайпер, а також по Новоолександрівці ворог відкривав вогонь з мінометів 120-го та 82-го калібру.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,7302639484406-/ /-pc-/
Top