
Сигарети негативно впливають не тільки на здоров'я курця, але і на організм майбутнього потомства. Китайські фахівці з Центрального південного університету виявили, що куріння майбутнього батька з більшою часткою ймовірності призводить до розвитку у новонароджених вад серця, ніж аналогічна звичка матері.
Щоб прийти до таких висновків, експертам потрібно проаналізувати не менше 125 досліджень, що містять дані про здоров'я майже 9 мільйонів чоловік. У тому числі 137,5 тисяч дітей з вродженими вадами серця.
За словами професора Цзябі Циня, наявність шкідливої звички у майбутнього батька збільшує ризик розвитку вад серця новонародженого на 74%, у матері - на 25%. Що стосується пасивного куріння, то у схильних до йому вагітних жінок шанс народити дитину з вродженою вадою серця стає більше на 124%. Чоловік або бойфренд, що зловживає цигарками, в більшості випадків є основною причиною пасивного куріння вагітної жінки. Тому вчений настійно рекомендує чоловікам, які готуються стати батьками, повністю відмовитися від куріння.
А раніше американськими фахівцями вже було доведено, що причиною раптової дитячої смертності нерідко стає пристрасть майбутніх мам до сигарет. Все через надмірне серотоніну, який виділяється в організмі жінки при палінні і негативно впливає на мозок плода. Крім того, у жінок, що палять на 20% частіше народжуються діти зі зниженою вагою, а також хворі на астму, дисфункцією шлунково-кишкового тракту, ожиріння.