Не пускають молодих і створюють "кишенькові" прокуратури: експерт розповів, як створюється ДБР

29.05.2018, 11:26

Процес створення Державного бюро розслідувань (ДБР) зводиться до закриття доступу для молодих фахівців, а також спроб створити чергову "кишенькову" прокуратуру. Таку думку висловив член правління Центру політико-правових реформ Олександр Банчук на прес-конференції, передав кореспондент ASN.

"Надмірно великі вимоги щодо загального стажу юридичного і керівного стажу для кандидатів на посади директорів територіального управління ДБР і відповідних підрозділів у центральному апараті", - зазначив експерт. За його словами, зокрема, для директора теруправління органа законопроектом передбачено вимогу в 10 років загального юридичного стажу і 7 років стажу роботи на керівних посадах.

При цьому він додав, що саме оновлення кадрів за допомогою молодих фахівців без корупційних зв'язків було одніє з найважливіших умов роботи нового органа. "Молодим юристам, які не мають зв'язків і хотіли б попрацювати на державу, ми практично закриваємо шлях", - додав експерт.

Крім того, на його думку, не сприятиме об'єктивності розслідування і створення спеціального військового бюро розслідувань. На його думку, воно може зберегти об'єктивність лише в разі відстороненості, відособленості від ВСУ.

Нагадаємо, на непрацююче поки Державне бюро розслідувань (ДБР) вже намагаються впливати відразу дві групи політиків. Таку думку висловив народний депутат України (фракція "Блок Петра Порошенка") Мустафа Найєм на прес-конференції.

Читайте АСН в Google News