Механізм впровадження монетизації субсидій в Україні унеможливить використання субсидіантами нарахованих коштів не за призначенням.
Про це в ефірі ObozTV заявив директор асоціації управителів багатоквартирних будинків Андрій Никончук.
"Кошти будуть переводитися на спеціальні карткові рахунки із спеціальним режимом їх використання за кожну окрему послугу без можливості оплатити одну послугу коштами, які переводяться (державою. - Ред.) у рамках іншої послуги. Кожен з нас споживає кілька різних послуг. І опалення, і гаряча вода", - зазначив він.
За його словами, просто зняти гроші теж буде неможливо.
"Ці кошти будуть відносно заблоковані. Їх можна буде використовувати тільки на оплату житлово-комунальних послуг. Тільки в тому випадку, коли завершиться опалювальний період, ви економно користувалися послугою, менше споживали і гроші залишилися, то тільки тоді ви будете мати можливість використовувати ці кошти куди завгодно ", - підкреслив Никончук.
За його словами, такий механізм сприятиме не накопиченню боргів за послуги ЖКГ і стимулювати споживачів до економії та енергозбереження.
"Це певний мотиваційний інструмент для того, щоб енергозберігаюче споживати і ставитися до свого житла", - сказав він.