15 речей, за які не треба просити вибачення

28.03.2018, 22:03

Ми часто в "тему" і ні говоримо слова "вибачте", "пробачте". Вибачаємося, тому що дуже турбуємося - що подумають інші. Чи тому, що ставимо їх почуття вище власних потреб. Але чи правильно це? Виявляється, ні. І ось список речей, за які вибачення просити не потрібно.

1. Вибачатися за любов
Радійте самому факту, що ви здатні любити. У світі багато людей, занадто переляканих, щоб скористатися самим шансом на любов. Не має значення, кого ви любите і чи полюблять вас у відповідь. Сам факт, що ви можете любити - ось що важливо.

2. Вибачатися за слово «ні»
Повага власних кордонів - ознака самоповаги. Якщо ви не готові зробити щось на 100 відсотків, ви не повинні вибачатися за відмову. Здатність сказати «ні» - ознака хорошого лідера. І просто відповідальної людини.

3. Вибачатися за мрію
Ви можете прожити все життя, шкодуючи про те, що втратили. Ніколи не вибачайтеся за те, що йдете за своєю мрією. Тому що ця мрія робить вас тими, хто ви є. Ви ніколи не будете щасливі до тих пір, поки не станете жити своєю мрією, а не мріяти про ваше життя.

4. Вибачатися за час для себе
Ви ніколи не будете успішними і задоволеними своїм життям, якщо не подбаєте спочатку про себе. Ніхто не зробить цього за вас.
Завжди шукайте час для своїх власних потребах і знаходьте «час для себе», щоб зайнятися тим, що робить вас щасливими.

5. Вибачатися за те, що тобі важливо
Ніколи не дозволяйте нікому змушувати відчувати провину за те, що вважаєте важливим. Завжди шукайте ваші власні пріоритети в першу чергу. Якщо це важливо для вас - це важливо. Люди, які мають значення, будуть поважати ваш вибір. Не дозволяйте нікому критикувати ваш смак в тому, що вам подобається.

6. Вибачатися за припинення токсичних відносин
Ви ніколи не повинні говорити «вибачте» за те, що розлучилися з тим, хто ранить вас. Розуміння, що нездорові відносини заважають вам розкрити ваш повний потенціал - вже великий крок вперед. Поважайте себе, перебуваєте в суспільстві тих, хто допомагає вам стати краще і рухатися вперед.

7. Вибачатися за свою недосконалість
Недосконалість - ось що робить нас красивими і унікальними. Прийміть це. Ніколи не вибачайтеся за якості, які роблять вас не зовсім ідеальними.

8. Вибачатися за свої цінності
Ніколи не кажіть «вибачте» за захист ваших цінностей, моралі, етики, релігії або віри. Ви не повинні вибачатися за те, що вважаєте правильним. Звичайно, відстоювати свої переконання - це не означає вбивати тих, хто вважає інакше. Живіть зі своїми переконаннями і дайте іншим право мати свої.

9. Вибачатися за незнання відповіді
Постійне прагнення до знань допомагає нашому мозку залишатися молодим і здоровим. Не знаєте чогось? Радійте можливості дізнатися нове, а не вибачайтеся. Здатність визнати, що ви чогось не знаєте - ознака сили і скромності.

10. Вибачатися за високі очікування
Ніколи не вибачайтеся за те, що чекаєте від інших того ж, очікуючи від себе. Мати високі очікування означає, що ви дбаєте про інших достатньо, щоб підштовхнути їх до кращого.

11. Вибачатися за турботу про себе
Ніколи не вибачайтеся за те, що дбаєте про себе. Купуючи собі щось хороше, ви підвищуєте самоповагу. Щасливі і успішні люди знають свої потреби і важливість їх задоволення для щасливого життя.

12. Вибачатися за інших
Ми відповідаємо тільки за свої дії і поведінку. Вам не потрібно вибачатися за іншого, навіть якщо ви відчуваєте, що їх дії якимось чином пов'язані з вами.

13. Вибачатися за творчість
Ніколи не вибачайтеся за те, що не знаєте танцю або погано малюєте. Відкиньте збентеження. Просто танцюйте, малюйте, творіть!
Радість, яку приносить творчість - нескінченно приємніша всього іншого.

14. Вибачатися за затримку відповіді
Успішні люди розуміють, що через важливі справи іноді доводиться відкласти відповідь на електронні листи і телефонні дзвінки.
Чи не вибачайтеся за затримку з листом або відкладений текст, якщо ви зайняті важливішими справами.

15. Вибачатися за правду
Сильні люди говорять правду. Ніколи не вибачайтеся за свою силу. Навіть коли правда ранить, переваги чесності набагато важливіше першого уколу правди. Будьте вірні собі, і не турбуйтеся про те, що подумають інші.

Зайві вибачення і слова «мені шкода», коли вони не потрібні - з часом знижують самооцінку. Прибережіть своє «Вибач» на ті випадки, коли дійсно зробили помилку. Але не забувайте - якщо доведеться вибачатися, то це треба робити щиро.

Читайте АСН в Google News