Заміна педіатрів сімейними лікарями збільшить витрати держави на лікування дітей

29.11.2017, 19:09

Спроба заощадити бюджет, замінивши педіатрів сімейними лікарями, призведе навпаки — до зростання державних коштів, які витрачаються на їх лікування. Про це повідомила декан педіатричного факультету Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика, доктор медичних наук Марина Маменко в ході круглого столу, передав кореспондент ASN.

"Якщо ми вважаємо, що сімейна медицина є найдешевшою моделлю, то ми повинні знати, що витрати на здоров'я на душу населення в тих країнах, в яких працюють педіатри, коли надають допомогу в первинній ланці, є більш дешевими", — зазначила вона.

За її словами, педіатри забезпечують більш ефективну профілактику і лікування соціально значущих хвороб. Як пояснила медик, дитяча смертність в Європі статистично нижча саме в країнах, де працює педіатрична система надання допомоги дітям, і максимально висока в тих країнах, де, перш за все, працюють лікарі загальної практики сімейної медицини.

При цьому вона додала, що за останні 10 років частка лікарів сімейної медицини в розвинених країнах зростає, однак до 80% дітей у віці до 6 років, як і раніше обслуговуються виключно лікарями-педіатрами. Нагадаємо, Київська міська державна адміністрація (КМДА) планує створити програму для боротьби зі смертністю дітей на дорогах. Про це заявив заступник голови КМДА Олексій Резніков.

Читайте АСН в Google News