Суд у справі Януковича: екс-начальник Генштабу розповів про реакцію Криму на Майдан

19.04.2018, 11:42

З початком Революції гідності ситуація в Криму різко змінилася, оскільки місцеві жителі не підтримували дії опозиції. Про це повідомив свідок сторони захисту екс-начальник Генерального штабу - головнокомандувач Збройних сил України, адмірал Юрій Ільїн на засіданні суду в Києві, передав кореспондент ASN.

"Коли в Києві почалися події на Майдані, в Криму обстановка теж почалася змінюватися, ми це бачили. Це були певні сигнали для нас, для військових. Першим сигналом були публічні заяви кримських політиків, депутатів про те, що в разі неконституційної зміни влади, Крим не підкорятиметься Києву і буде активно боротися за свою незалежність... Населення Криму дуже активно не підтримувало те, що відбувалося в Києві", - зазначив свідок.

За його словами, негативна реакція кримчан на революційні події була помітна повсюдно: на вулицях і в сім'ях. Згодом виник новий сигнал про загрозу сепаратизму в Криму - коли з'явилася інформація про формування загонів самооборони по всьому півострову.

При цьому він додав, що в той час доповідав про такі загони тодішньому голові Радміну Криму Анатолію Могильову, проте той вважав це закономірною реакцією місцевих жителів на дії "радикалів" у Києві. На його думку, в той час важливо було не упустити ситуацію з-під контролю, однак належної реакції ні місцевої, ні центральної влади на події в Криму не було.

Колишній чиновник підтвердив, що з самого початку, всі роки після розвалу СРСР, населення Криму не сприймало українських військових на півострові і ставилося до них насторожено, опиралося українізації. Керівництво ж української армії на півострові воліло діяти м'якою силою: позиціонуючи себе захисником батьківщини, створювало гуртки патріотичного виховання, проводило роботу з молоддю.

І підписання Харківських угод у 2010 році, на його думку, стало правильною подією, "з огляду на нюанси", оскільки різкі дії РФ щодо Криму, на його думку, були спровоковані заявами тимчасової влади про необхідність денонсації цього документа. Нагадаємо, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд прийняв рішення про початок спеціального судового провадження стосовно четвертого президента України Віктора Януковича.

За даними Генпрокуратури, В. Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада). Також - ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Читайте АСН в Google News