Маленька Грузія у центрі Києва. У ці вихідні столиця святкувала Тбілісобу.
Коли врожай винограду зібрано, грузини влаштовують пишні застілля з піснями й танцями. До них готуються довго і старанно, як до довгоочікуваного весілля. Смажать тонни шашликів і випивають тисячі літрів вина. Так вони віддають данину працьовитим рукам і родючій землі. Ті, хто бував у ці дні у Грузії, може годинами розповідати про гостинність, веселощі та різні смачні страви.
А ось грузини завжди раді влаштувати свято. Навіть не в себе вдома. А в гостях - у Києві. Цього разу запросили всіх бажаючих на Співоче поле. Там встановили сцену для музикантів, намети для рестораторів і гончарні кола для майстрів гончарної справи.
Особливий ритуал - давлення винограду у спеціальній дерев'яній давильні. У Грузії ягоди зазвичай давлять босими ногами, пританцьовуючи. В Україні для цих цілей усім бажаючим давали в тимчасове користування гумові чоботи. Ну, а танці, певна річ, ніхто не скасовував. Як і дегустацію свіжовичавленого соку. Всі могли зачерпнути скляночку-другу.
Поруч на вогні стоїть казан. У ньому кипить те, що вже за кілька хвилин перетвориться на грузинську горілку - чачу. Щоб її скуштувати, люди шикуються в чергу. Можливо, в найдовшу на цьому святі.
Трохи менше людей стояли в очікуванні своєї порції плову, шашлику або хачапурі. Грузинська їжа за ресторанним цінами мало кого бентежила. Але все ж багато хто чекав не лише на застілля, а й на справжнє свято з танцями. І щойно на сцені з'являлися чергові артисти, відвідувачі Тбілісоби прямували до них. Хтось просто дивився, хтось намагався вчитися. А найстійкіші чекали вечора і виступу спеціального гостя - Вахтанга Кікабідзе.