Благодійний аукціон картин, написаних учасниками бойових дій на Сході, відбувся в Києві. Всі роботи були створені під час творчої реабілітації, яку воїни проходили в рамках проектів Міжнародного благодійного фонду «Творча Криївка».
Одна з організаторів проекту Катерина Габак каже, що вона працює в проекті як психолог, але за освітою мистецтвознавець.
«Ті наші воїни, які захищають зараз країну на Донбасі, є насправді пасіонаріями, - розповідає вона. - Якби не війна, ця їхня пасіонарна енергія, можливо, була б налаштована на творчість. Насправді дуже важливо цінувати не тільки героїчний і військовий внесок цих людей, але і внесок просвітницький, мистецький. Бо ті хлопці і дівчата, які були у нас на реабілітації, можливо, навіть не розуміючи, не думаючи про це, пишуть історію своїми військовими досягненнями, і цими картинами також».
«Коли сталося те, що сталося в Криму і на Донбасі, ми з сестрою вирішили йти добровольцями на війну, - пояснює Катя, доброволець батальйону «Айдар». - Провоювала я півтора року. Першого ж дня, коли потрапила на фронт, побачила двох 200-х. І так тривало весь 2014 рік - два, п'ять, тринадцять. Щодня. Ви знаєте, там доводиться закривати емоції, просто закритися, бо ти маєш робити те, що маєш робити. Ці емоції були закриті на півтора року. Коли ти потрапляєш у мирне життя, бачиш кафе, ресторани - життя прекрасне, а ти не такий - ти повернувся з війни. Як кажуть, з корабля на бал, тільки з фронту. Для мене «Творча Криївка» стала перехідним містком від війни до нормального життя. Знаєте, найбільше боялися збожеволіти».
Учасники проекту розповідають, що в Америці та Ізраїлі є цілі державні інститути, які допомагають фронтовикам повернутися з війни. А у нас, як виявилося, при величезній, здавалося б, паперовій армії, реально, станом на 2014-2015 рік, не було нічого. «Якби не волонтери, наслідки були б куди гірші», - впевнена Катя.