Депутати показали вкрай невисоку законодавчу ефективність - ОПОРА

29.11.2016, 13:13

Верховна Рада восьмого скликання демонструє вкрай невисоку законодавчу ефективність. Про це на національному форумі «Верховна Рада України. Підсумки екватора діяльності» заявив аналітик громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут.

Він зазначив, що за відсотком прийнятих законів діюча Верховна Рада майже така ж неефективна, як і Рада сьомого скликання: лише 7% законопроектів стали законами. У Раді сьомого скликання цей показник становив 11%.  «Це набагато менше у порівнянні з Верховною Радою третього чи четвертого скликання, де цей показник був до 25%»,- сказав він.

При цьому неефективним цей показник є для всіх фракцій: від 3,5% «Опозиційного блоку» до 13% «Радикальної партії». 99 депутатів взагалі мають нульовий процент ефективності. Тобто жоден їхній законопроект не став за два роки законом.

В гендерному розрізі депутати-жінки є трохи більш ефективніші за чоловіків - 11% проти 7% ухвалених законів. Депутати-списочники домоглися ухвалення 10% своїх законопроектів проти депутатів-мажоритарників з 5%. Ефективність ухвалення законопроектів від Президента є набагато вищою - 81%, урядових - 30%. Але при тому 51% з усіх 500 прийнятих за два роки законів є саме депутатськими.

В свою чергу інший аналітик ОПОРИ Олена Рибій зазначила, що невисоким є рівень представництва у Верховній Раді інтересів виборців депутатами-мажоритарниками, яких є у Раді восьмого скликання 105. «Майже половина депутатів протягом дев’яти місяців ні разу не виступала у сесійному залі. Лише 19% мажоритарників хоча б раз подали законодавчу ініціативу зі своїх передвиборчих програм», - сказала вона.

Також лише 30% подали депутатський запит в інтересах своїх громад хоча б раз. Також виявилося, що впродовж року мажоритарник може ні разу не приїздити на округ, не проводити прийом громадян і не інформувати про свою роботу у Верховній Раді.

 

Читайте АСН в Google News