Ніколи не купуйте: 5 продуктів, економія на яких фатальна для вашого здоров'я

05.07.2021, 19:38

Багато людей зараз намагаються побудувати свій раціон правильно, щоб харчуватися з користю для організму і отримувати всі необхідні вітаміни і мікроелементи. Але так само у багатьох стоїть питання економії і потрібно не перевищувати суму, виділену на харчування. Так що в спробі економити і купувати дешеві, але необхідні товари ми часто програємо, не отримуючи якісного продукту. Або ж просто ставимо деякі важливі продукти на другий план, забуваючи про те, що вони нам потрібні, тому що ціни на них значно виросли.

Що ж не можна виключати з раціону з метою економії?

Це перш за все горіхи, які стоять сьогодні недешево, але хоча б в невеликій кількості повинні бути присутніми в раціоні, адже в них містяться корисні жири. Фрукти і овочі, які взимку коштують набагато більше, ніж влітку. І звичайно ж риба, яка містить фосфор. А серед продуктів, на якості яких не можна економити, ми виділили 5 головних, які зазвичай в раціоні присутні:

Десерти та випічка

Навіть людина, яка дотримується здорового харчування, хоче іноді себе побалувати солодощами. А те, з чого готуються десерти, безпосередньо впливає на їх ціну. Так що купуючи недорогий тортик, ви отримуєте рослинні вершки замість молочних, дешевий маргарин замість масла і какао-порошок замість натурального шоколаду. А те, з чого робляться фруктові екзотичні начинки, і зовсім залишається загадкою. Якщо ви вирішили побалувати себе солоденьким і вмієте готувати, то краще приготувати що-небудь самостійно, з домашніх продуктів. Якщо ж немає часу або бажання готувати - віддавайте перевагу десертам з зрозумілим складом.

Шоколад

Гіркий шоколад радять їсти всім, хто худне, і хто дотримується найсуворішого режиму харчування. Адже ця солодкість, безсумнівно, корисна і потрібна: вона впливає на настрій, зміцнює імунітет, поліпшує зовнішній вигляд шкіри обличчя. Правда, якщо шоколад якісний. А якісний шоколад не може коштує дешево. Так що, купуючи дешеву плитку, не сумнівайтеся, що в ній будуть рослинні жири, какао-порошок (який зовсім какао, а залишки від нього) і ароматизатори, які все одно не рятують смак - адже він буде далекий від смаку справжнього шоколаду.

Сири

Для виготовлення якісного сиру потрібно багато жирного натурального молока, сироватка, ферменти та інше. Набагато простіше зробити дешевий сирний продукт, в якому буде рослинне масло і крохмаль. Так що якщо ви їсте сир тому, що вважаєте, що в ньому багато корисного білка, кальцію і фосфору, то вивчайте етикетку на відсоток вмісту рослинних масел. Чим їх більше - тим менше від цього сиру користі. А крохмаль додасть немаленьку порцію вуглеводів в раціон тих, хто стежить за своєю фігурою. Те ж саме стосується вибору молока з нескінченним терміном придатності та інших молочних продуктів.

М'ясо і м'ясні вироби

Краще їсти трохи якісного м'яса два рази в тиждень, ніж постійно напихати себе дешевими сосисками. Адже в сосисках цих м'яса може бути не більше половини з усього складу. Якщо ви їсте м'ясо тому, що вважаєте, що воно корисне для вашого організму, то подбайте про його якість, щоб продукт і справді приносив користь, а не шкоду і зайву вагу.

Соки

Їх люблять всі, але краще купувати не найдешевший сік, а той, у якого склад не містить різних консервантів, ароматизаторів та іншого. Або ж зробити сік самостійно - кращий варіант. Економлячи на цьому напої, ви отримуєте не порцію вітамінів, а водичку з барвниками і цукром. Пам'ятайте: є багато способів правильно розподіляти свій бюджет. А економія на якості їжі - це економія на власному здоров'ї, яке, як відомо, дорожче всяких грошей.

Читайте АСН в Google News