А хто працювати буде: ЗМІ повідомили, що з Туркменістану не випускають людей молодше 40 років

28.06.2018, 19:45

Місцева влада Туркменістану, за повідомленням місцевих ЗМІ, розширили вікове обмеження на виїзд за кордон до 40 років. Про це повідомили кореспонденти Азатлик в Дашогуза, передало "Радіо Свобода".

"25 червня дашогузци дізналися в міграційній службі міста, що заборону на виїзд з країни для громадян країни збільшено з 30 до 40 років", - повідомив журналіст Азатлик у регіоні. За інформацією ЗМІ, про нове вікове обмеження на виїзд жителі районів Сапармират Туркменбаші та Йиланли ве Герогли дізналися випадково. Коли кілька громадян звернулися в міграційну службу для отримання туристичної візи, чиновники установи відмовили їм у видачі документів, посилаючись на "розпорядження зверху".

"На питання про причин заборони, сказали, що у велаяті не залишилося нікого здатного працювати. Сказали, що якщо ви все поїдете, хто ж працювати буде", - повідомив Інформресурс один з жителів району.

В середині квітня ЗМІ повідомляли про намір влади не допускати на міжнародні рейси молодих туркменістанців, які не досягли 30-річного віку. Водночас офіційної інформації про діючі в Туркменістані заборони на виїзд немає.

Також відсутні дані про чисельність громадян країни, що виїжджають за межі Туркменістану. Але, за словами місцевих спостерігачів, через триваючу економічну кризу, безробіття, зростання цін і дефіцит продовольства, міграція, в першу чергу трудова, набула масового характеру.

"Схоже брак людей через міграцію в регіоні відбивається не на землеробстві, а державній безпеці. Останнім часом виїжджаючі до Туреччини батьки, не знаючи, на кого залишити своїх дітей в країні, масово забирають їх з собою", - повідомив один зі співрозмовників видання в Туркменістані.

За його словами, у зв'язку з масовою міграцією з країни протягом двох останніх років почастішали випадки призову в армію старшокласників ще до закінчення ними середньої школи. "Учнів 11-го класу стали забирати в армію вже на початку травня. Співробітники служб безпеки суворо наказують директорам шкіл вручати атестати про закінчення школи родичам новобранців і перешкоджати поширенню інформації про це", - додав він.

Нагадаємо, в магазинах Ашхабада черги за продуктами збільшуються з кожним днем, а в областях хліб продають за паспортом, в чергу за борошном записуються за місяць вперед. За повідомленням "Радіо Свобода", в країні почався справжній голод.

Читайте АСН в Google News