У «Мистецькому Арсеналі» відкрилася виставка «Чисте мистецтво». Її зміст - наївна, народна творчість і її зв'язок з сучасною. Мета - актуалізувати художню історію, зацікавити і познайомити з «наївом» людей і оживити дискусію. А ще - знайти щось спільне або щось відмінне у розумінні непрофесійного мистецтва в українській і західній культурах.
«Поділ на творчі течії, на шанувальників актуального і традиційного - придуманий нами, - каже Ольга Мельник, керівник відділу музейної справи «Мистецького Арсеналу». - Для нас у цьому проекті первозданним і найважливішим є мистецтво. Сподіваюся, ви зрозумієте цей наш меседж».
В одному залі з відомою і неповторною Марією Примаченко, яку свого часу Пікассо назвав геніальною жінкою, і роботи сучасного художника-концептуаліста Арсена Савадова. Примаченко на папері малювала свій світ - дивних звірів і квіти, Савадов же помістив наївних звірів Марії у світ своїх яскравих і дуже сміливих фантазій.
Крім відомих художників, Музей Івана Гончара надав для проекту кілька сотень робіт невідомих майстрів. На них зображений простий селянський світ з оленями і лебедями, хатами і озерами. У ньому немає ні злості, ні страху. Такий собі сільський рай.
«У цих роботах душевна теплота, яка так характерна для наївного мистецтва, - говорить один із кураторів проекту Петро Гончар. - У цьому світі немає агресії. Коли ми монтували виставку, Лідія Лихач (ще один куратор виставки. - Авт.) навіть говорила, що треба щось таке... тому що воно все таке солодке. Так, такий їхній світ - солодкий. І нашому світу якраз цього не вистачає».