3 березня в Міжнародний день прав секс-працівників під Верховною Радою зустрілися учасники трьох акцій: прихильники легалізації проституції і скасування статті Адміністративного Кодексу 181-1, їхні противники і ті, хто вважає, що треба карати тих, хто цю «послугу» замовляє.
«Ми виступаємо проти легалізації проституції і вимагаємо дій для врегулювання цього негативного явища в українському суспільстві», - говорить представниця «Акції за сімейні цінності» Олександра Горчинська. «Люди, які могли б приносити кошти в бюджет країни, стають жертвами зловживань людей із кримінального світу», - упевнений правозахисник Зорян Кіс.
Він каже, що учасники іншої акції, які стоять поруч, нічим не заважають їм, бо «сім'ї розпадаються не через секс-роботу, а через домашнє насильство, алкоголізм і те, що люди просто не кохають один одного».
«Найбільша проблема - це політична проституція, а Верховна Рада - це її осередок», - пояснює свій прихід під парламент Кіс.
Феміністка Марія Дмитрієва відзначає, що в співтоваристві в інтернеті, де вона адміністратор, написали, що «сьогодні жінки приходять з протестом проти адміністративного покарання за надання послуг. Ми, як захисниці прав жінок, повинні їх підтримати».
«Кожна людина має право жити життям, вільним від насильства. Ми підтримуємо повну декриміналізацію жінок за проституцію, але виступаємо проти повної легалізації, тому як в жодній країні легалізація неполіпшила становище жінок. Ми виступаємо за криміналізацію клієнтів, як це в Швеції, Франції, Канаді, Норвегії, Ірландії. Ми вважаємо, жоден чоловік не має права ґвалтувати людей за гроші або безкоштовно. Тому потрібно впровадити шведську модель криміналізації клієнтів, яка дозволяє значно скоротити попит на проституцію, скорочує кількість людей, проданих у сексуальне рабство, і дозволяє заробити державі гроші для реабілітації жінок», - говорить Дмитрієва.