Презентація сучасного озброєння і технологічних розробок для армії відбулася на базі Національного технічного університету України «КПІ» ім. Ігоря Сікорського. На ній представлені як університетські розробки, так і потенціал приватних оборонних підприємств України.
Біля входу в один із корпусів - бронеавтомобілі. Серед предметів для демонстрації: мультивізор, безпілотники, портативна система очищення питної води, ультразвукові кавітатори, помилкові теплові цілі тощо.
«Тут представлена частина комплексу «Анклав», що призначений для боротьби з безпілотними літальними апаратами, - розповідає заступник голови правління холдингової компанії «Укрспецтехніка» Михайло Прохоренко. - У складі комплексу: передавач постановки перешкод каналом управління і блок постановки перешкод навігаційним каналом - GPS і ГЛОНАСС. В основний блок входять антени кругової дії, за допомогою яких створюється купол над об'єктом радіусом до 30 кілометрів. Все, що потрапляє в цей радіус, втрачає навігаційну прив'язку і не здатне виконати свої завдання. Якщо ж використовується антена направленої дії, то дальність збільшується до 50 км, і ви закриваєте цю зону для того, щоб убезпечити свої війська від проведення розвідки, від ведення артилерійського коригування вогню. Це також засіб для боротьби з високоточною зброєю».
Подібні комплекси вже є на озброєнні у нашої армії.
Антон Галяшинський, автор і розробник приладу мультивізор, каже, що поки у них є передсерійний зразок, на базі якого вже готові отримувати попередні замовлення на виготовлення цього обладнання для армії. «Це дуже зручне і доступне в порівнянні з іншими аналогами технічне рішення для GPS-моніторингу відеоспостереження, відеоконференцій, для колективної оперативної роботи з великими обсягами даних, - упевнений Галяшинський. - Крім цього, наш прилад можна використовувати не тільки в мультиекранному, але і в панорамному режимі на прикладі симуляторів - тренувати свої якості можуть пілоти».
«Цей безпілотний авіаційний комплекс призначений для виконання різноманітних функцій, від проведення розвідки до спостереження за лісовими масивами, сільськогосподарськими посівами, - розповідає директор науково-технічного центру ВАТ «Меридіан» ім. С. П. Корольова Олег Присяжнюк. - Розробка своя власна, жодних зарубіжних аналогів не було. Максимальна швидкість - до 125 км на годину. Встановлюється, в залежності від призначення, або цифрова відеокамера, або тепловізор. Всі складові, за винятком матриць для тепловізорів, - українського виробництва».