Столичні рятувальники запланували на сьогодні рейд - вони хотіли показати любителям зимової риболовлі, який крихкий нині лід на Дніпрі.
Що треба знати, щоб не піти під воду на набережній у столичному Оболонському районі, прийшли показати працівники Головного рятувального управління в повній екіпіровці.
«Коли людина кличе на допомогу, перше і найголовніше, треба набрати телефон Служби порятунку - 101. При цьому дуже важливо точно повідомити адресу, де сталася надзвичайна ситуація, - каже начальник відділення водолазно-рятувальних робіт Головного управління ДСНС України в місті Києві Олександр Туманов. - Якщо ж ви в собі відчуваєте сили, то можна діяти, але грамотно».
Серед перших правил фахівець називає такі: не підходити до краю пролому, пересуватися тільки повзком. «Якщо є підручні засоби - собачі повідці, дитячі санки, товсті гілки, дошки, мотузка, будь-який предмет, який може забезпечити плавучість, за допомогою якого ви можете вступити в контакт з потерпілим так, щоб не наближатися до нього близько, то важливо його застосувати. Якщо ситуація настільки критична, що жодних підручних засобів поруч не виявилося, треба лягти на живіт, підповзти, зчепитися і чітко, твердо, голосно і впевнено дати команду потерпілому. Важливо розуміти, що людина, як би вона не старалася, перебуває у стресі, в паніці. На рахунок три - ривок, після відкат з небезпечного місця, далі треба вибиратися поповзом», - продовжує Туманов.
Щоправда, сьогодні його слухачі - журналісти. Єдиний рибалка при появі рятувальників на льоду поспішно пішов.
Тим часом у ДСНС України в місті Києві кажуть, що від початку зимового сезону на водоймах загинули п'ятеро людей, а врятовано двадцять. Найчастіше люди гинуть через порушення елементарних правил безпеки - вживання алкоголю, необережну риболовлю або просто прогулянки по тонкому льоду.
Відносно безпечно на лід можна виходити поодинці, якщо його товщина сягає 7 сантиметрів. Група може ступити на замерзлу поверхню водойму при товщині льоду в 15 сантиметрів. «Але так як цієї зими ми спостерігаємо часті перепади температур, то лід при однаковій товщині стає пористим, крихким і ненадійним», - пояснює рятувальник.
Зазвичай у рибалок відсутні елементарні засоби порятунку, наприклад, жилет. Але і його, за словами експертів, можна замінити - прив'язати на повідку кілька пластикових пляшок. А ще у кожного рибалки має бути свисток, за допомогою якого можна привернути увагу дуже швидко.