Сотні різдвяних зірок пронесли учасники святкової ходи у Києві 7 січня. Від Софіївської площі до Майдану Незалежності та брами Михайлівського монастиря дорослі та діти, співаючи колядки, йшли незважаючи на лютий мороз. Хтось приніс власноруч розмальовану зірку, а хтось отримав тимчасову від організаторів – музею Івана Гончара. У ході задіяні як традиційні зірки, так і авторські роботи різних майстрів.
«Ця зірка особлива. Її намалював майстер зі Львова, який виготовляє традиційні зорі, Богдан Новак, - говорить директор Музею Майдану Ігор Пошивайло і показує велику жовто-синю зірку з написом «Небесній сотні». – Він створив її після революційних подій на Майдані і подарував Музею Івана Гончара. Потім її почесно передали нам. І тому вона серед традиційних зірок, як символ світлих намірів полеглих на Майдані за майбутнє України, за нову країну».
Ярослав Осадца приїхав з Тернополя. Він привіз не зірку, а величезного дідуха – останнього обжинкового снопа, символ українського Різдва.
«Виготовити його допомагала сім’я та колеги з тернопільського екоцентру, - говорить пан Ярослав. - Це традиційний опільський дідух. Він як календар, бо має чотири яруси, що означають чотири пори року. Кожен з них розділений на три гілки – три місяці. Кожна з гілок на чотири тижні по сім днів. Для створення дідуха використано чотири злаки: символ весни – ячмінь, літа – пшениця, осені – жито, зими – овес». Після ходи Ярослав Осадца хоче передати своє творіння музею.