У Музеї Гетьманства на Подолі відкрилася різдвяна виставка фіалок. Київські колекціонери представили більше сотні сортів.
«Фіалки - невибагливі рослини, але треба підібрати умови для вирощування, - розповідає колекціонер фіалок з шістнадцятирічним стажем Світлана Троценко. - Квітку треба ставити в добре освітлюване місце, наприклад, на підвіконня, але не під прямі сонячні промені. Легко розмножується. Варто лише відірвати здоровий листочок і поставити його в торф'яний ґрунт. Потім, коли з'являться молоденькі листочки, її можна пересаджувати в невеликий горщик».
На виставку прийшла Олена Миколаївна. Вона не просто відвідувачка, а колекціонер. На її підвіконнях вже майже двадцять видів фіалок. «Є у мене «Біла королева» і «Золотий лев». Але їх більше любиш не за назви, а за красу».
Представлені на виставці й особливі фіалки. Наприклад, «Химера». «Вона не розмножується листком, а тільки «дітками». Тільки тоді нова рослина цвістиме, як і ця - фіолетово-білими квітами», - продовжує Світлана і каже, що для неї цей екземпляр колекції безцінний, і вона не продає рідкісну фіалку.
А ця фіалка кольору індиго - сорт, виведений українськими селекціонерами, називається «Паралельні світи». «Вона така багатошарова з мереживними пелюстками», - каже колекціонер Наталія Тузова. Жінка також давно займається фіалками і на свята, навіть Різдво, дарує друзям та рідним яскраві квіти в маленьких горщиках.