Опівдні на Володимирській гірці стало багатолюдно - священики, черниці і сестри милосердя. А ще тисячі простих вірян. Усі прийшли до пам'ятника київському князю, щоб доторкнутися до спеціально привезених до Києва з різних куточків України семи чудесних ікон Божої Матері. Зібрали образи в столиці до 1000-річчя смерті святого Володимира.
Правда, поглянути на святині багатьом довелося здалеку і то мигцем. Доступ до образів мав глава УПЦ МП митрополит Онуфрій, священики да деякі «vip-парафіяни» - як то Юрій Бойко чи Вадим Новинський. Прості віряни - стояли осторонь. Більшість навіть за парканом. «Хоч би ближче можна було підійти», - проситься жінка в білій хустці. Хтось із священнослужителів їй пояснює: «Уже ввечері в лаврі до ікон можна буде підійти ближче. І так всю ніч».
Кожна з цих ікон цінна і унікальна, зі своєю історією та історіями зцілень.
Охтирська ікона допомагала хворим на лихоманку, Піщанська - зупинила епідемію холери, а Зимненська - врятувала самого Князя Володимира від сліпоти. За словами голови адмінапарату Київської митрополії УПЦ архімандрита Віктора (Коцаби), за переказами, саме Зимненська ікона Божої Матері була подарована Константинопольським патріархом візантійській царівні Анні, в благословення на шлюб з великим князем Володимиром. У «Повісті временних літ» записано, що Володимир осліп, завойовуючи Херсонес. Саме Анна переконала князя прийняти християнство, щоб позбутися сліпоти не тільки тілесної, але й душевної.
Після молебню на Володимирській гірці кілька тисяч вірян здійснили хресний хід до Києво-Печерської лаври.
На кілька хвилин митрополит Онуфрій зупинився на вулиці Грушевського на місці вбивства Михайла Жизневського і поклав букет червоних троянд.