Всі, хто вирішить прийти в квартиру-музей родини Івана Франка, зможуть подивитися старі фотографії, раритетні видання та головне - поспілкуватися з онуком поета Роландом Франком. У цю велику квартиру №15 за адресою: вул. Володимирська 48-а в 1949 році переїхав син Івана Франка Тарас. Його радянська влада фактично примусово переселили зі Львова до Києва.
«Мені стільки разів Тарас Франко розповідав, що його привезли до Києва силоміць, змусили тут жити, - згадує поет Дмитро Павличко. - Але я хочу сказати, що немає зла, яке не перетворилося б на добро. Бо якби не було сьогодні цього будинку, то у Києва і України не було б цього музею. Що таке музей Франка? Це слово правди. Щоразу ви будете приходити сюди і скажете: «А тепер я вдома прочитаю».
«Це сімейний квартирний музей, говорить директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус. - У нас тут є книги часів Івана Яковича і, можливо, він їх тримав у руках. Також чудова експозиція картин, написаних Тарасом Франком. Для нас її поява була несподіванкою. Ми знайшли полотна тільки цього року і частково тут виставили. Є й документи-докази того, як радянська влада чинила з сім'єю Франка. З одного боку пропаганда наполягала: Франко - «Каменяр» і вічний революціонер, а з іншого - не давала життя його дітям. Старший син поета загинув, Тараса силою перевезли до Києва, поселили з сім'єю в велику гарну квартиру і тримали «під ковпаком», не давали можливості творити - газети і журнали відмовлялися публікувати роботи батька Роланда. Тарас міг згадувати тільки про батька, писати про Грецію та латину».
«Але всі ці роки життя в Києві ми відчували, що Україна піднімається і повинна піднятися. Іван Франко так і сказав: «Буде Україна, буде!». Треба піднімати Україну, говорити українською мовою, нести її по всій країні», - впевнений Роланд Франко.
Одна з цілей відкриття квартири-музею - привернення уваги до особистості Івана Франка. Родичі сподіваються, що незабаром у Києві можна буде відкрити повноцінний музей видатного поета, адже його багато що пов'язує з цим містом.