Інститут національної пам'яті підготував до річниці Голодомору добірку історій про 15 людей, які зуміли реалізуватися, незважаючи на травму пережитого в 1932-1933 роках. Виставка «Голодомор не зламав» відкрилася сьогодні в Національному музеї жертв Голодомору.
«Це особистості, яких голод не зламав, - сказала заступник директора музею Юлія Коцур. - Вони пережили трагедію 1932-33 років та всупереч всім негараздам не тільки залишилися живі, але і змогли реалізувати себе як особистості. Це вони змінили не тільки українську, а й світову культуру».
Всього 15 плакатів. З них дивляться обличчя видатних українських вчених, мистецтвознавців, художників, літераторів, перекладачів. Серед них: письменник і перекладач Василь Барка, який змалював страшні події 1932-1933 років у романі «Жовтий князь», оперна співачка Євгенія Мірошниченко, художниця Катерина Білокур, яка пережила Голодомор 1946-1947 років і створила полотно «Цар колос». А ще дисидент Левко Лук'яненко, письменник Анатолій Дімаров, літературознавець Іван Світличний, лікар і письменниця Нонна Ауска.
За словами організаторів, коли проект тільки починався, було багато претендентів.
«Але ми разом з експертами Інституту національної пам'яті не могли взяти 200 і більше людей, тому постаралися вибрати 15 - найбільш яскравих, щоб будь-який відвідувач музею, побачивши плакат, сказав:« О, я знаю цю людину, але не знав, що вона пережила Голодомор». Їхній приклад - це приклад того, що нам всім теж не можна здаватися в цей важкий час, - каже Юлія. - Треба позитивно мислити і намагатися якось змінити передовсім себе, потім країну».