Дега, Далі, Гоген, Пікассо, Роден, Архипенко... Загалом 150 творів шістнадцяти відомих художників минулого століття об'єднано в одній виставці «Шедеври світової пластики». Вона відкрилася в «Мистецькому Арсеналі» 5 листопада.
«У нас сьогодні свято завдяки приватним колекціонерам», - каже організатор виставки Наталія Заболотна. Всі експонати - із зібрання бізнесмена Ігоря Воронова. Він вже не вперше довіряє свою колекцію «Мистецькому Арсеналу».
Сьогодні в центрі уваги роботи «Мислитель» і «Собор» Огюста Родена, «Венера Мілоська з ящиком» Сальвадора Далі, танцівниці Едгара Дега. До речі, останні - відтворені зі збережених воскових фігур, виконаних на замовлення спадкоємців майстра в ливарній майстерні після його смерті. Але, мабуть, найзнаковішою роботою цього майстра на виставці є «Маленька танцівниця». Автор ліпив скульптуру з воску, а потім розфарбовував її і прикрашав елементами з тканини.
У цієї виставки ще одна місія - привернути увагу до насущних потреб «Мистецького Арсеналу», адже комплекс, що працює вже п'ять років, ще недобудований, а значить - потребує значної фінансової підтримки. Не так давно ця будівля була частиною військового заводу.
«Ми закликаємо залучати меценатів, щоб підтримати музей. Його треба розвивати спільно, допомагати йому», - переконана директор благодійного фонду «Мистецький Арсенал» Ольга Вієра. А Заболотна пишається тим, що музейній команді вдалося створити «Музей у свідомості», який вже відвідали понад 2,5 млн чоловік.
Кожен, хто прийде на виставку протягом місяця і заплатить за вхідний квиток 70 гривень, зробить внесок у розвиток унікального столичного музею, який в майбутньому може стати українським Лувром.