У День державного прапора, 23 серпня, на Софійську площу столиці внесли жовто-синій стяг. Під залпи військового салюту і гімну України підняли високо в небо.
Один із тих, кому довірили таку почесну місію, - Мирослав Гай.
«Він, у той час боєць Національної гвардії, 14 травня минулого року разом із десантником легендарної 95-й аеромобільно-десантної бригади Сергієм Шевчуком під смертоносними кулями бойовиків встановив синьо-жовтий прапор на 120-метровій телевежі міста Слов'янськ на горі Карачун. Висота така, що прапор гордо замайорів неначе над усім Донбасом, аж до Азовського моря», - сказав Президент.
Окрім Гая на Софійській площі та інші герої. Про кожного з них докладно розповідає Порошенко. Це і Анатолій Чайка - вчитель фізкультури з Донецька, який у День соборності у 2014 році на барикадах на Грушевського не віддав невідомим український стяг - його виривали так сильно, що зламали майданівців обидві руки. І волонтери Вікторія та Олександр Кононови, які майже сто днів провели в полоні терористів, врятували від наруги український прапор, а після звільнення винесли і його на свободу.
«Наш прапор - живий свідок перемог і невдач - невдач, без яких, на жаль, не буває жодної війни, - додав Петро Порошенко. - Час від часу він стає червоно-чорним: багряним від української крові, яку проливає на українсько-донецьких чорноземах російський агресор».
Після Президент почав флеш-моб «Підпиши прапор», поставивши автограф на жовто-синьому полотні, подарованому йому напередодні в Чугуєві молодшим сержантом Павлом Деревицьким. Цей прапор пройшов з бійцями 81-ї окремої аеромобільної бригади Авдіївку, Піски, Водяне та Донецький аеропорт. Відтепер цей прапор - експонат виставки. Як і десятки інших бойових прапорів із зони АТО і Національного історичного музею. Їх всі охочі можуть побачити на Софійській площі в Києві.