Учасники АТО не отримують належної психологічної допомоги

27.09.2016, 12:03

Про це на прес-конференції 27 вересня заявив заступник Міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський, передає кореспондент ASN.

«Третій рік війни, а наслідки відсутності Центру психологічної реабілітації для учасників АТО ми відчуваємо та будемо відчувати ще багато років. Як показує статистика, основні проблеми почнуться після війни. Ми виходимо з того, що добре для морського піхотинця США, те добре для українського морського піхотинця. Відповідний центр психологічної реабілітації є в США. Тому він потрібен нам. Крапка», - заявив він.

На сьогодні, за його словами, психологічна реабілітація учасникам АТО не надається.

«Це треба визнати. Весь шлях пораненого такий, що йому не надається кваліфікована психологічна допомога... Починаючи від поранення на фронті, закінчуючи складними протезуваннями... Фахівців у цій сфері катастрофічно бракує. Тому що супутні медики, такі як хірурги та терапевти, соматичні лікарі, уявлення не мають щодо психологічної допомоги... Але ж це наука».

У свою чергу волонтер Товариства Ветеранів АТО Наталія Зарецька додала, що ідея створення Національного центру психологічної реабілітації як координаційного органу, передовсім ветеранів АТО, виникла ще у 2014 році. Сьогодні держава є замовником для створення такого Центру для воїнів АТО, але проблема психологічної реабілітації в наш час не обмежується лише наданням таких послуг ветеранам АТО. Послуги психологічної реабілітації мають бути доступні для кожної людини, яка опинилась в кризовій ситуації або пережила травмуючу подію.

Дуже важливо, щоб цей процес був скоординований, а послуги надавались фахівцями відповідної кваліфікації. Фахівці повинні брати безпосередню участь у розробці документів, які визначатимуть, як саме повинні надаватися психологічні послуги населенню, зокрема учасникам АТО. Ще 8 серпня Кабмін затвердив план заходів щодо реалізації стратегії подолання бідності на 2016-2017 роки.

Відповідно до плану, Кабінет Міністрів має намір створити державну установу «Національний центр психологічної реабілітації та психологічного захисту населення» до 2018 року. Відповідальними за реалізацію цього заходу визначено Міністерство соціальної політики, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство фінансів і Державну службу в справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Читайте АСН в Google News