Русня облегчённо выдыхает - США пока отказываются передавать Украине ракеты ATACMS

09.10.2022, 14:00

Проросійські блогери почали писати пости полегшення після виходу в світ статті в популярному WSJ, де з посиланням на власні джерела повідомляється, що Сполучені Штати поки що відмовляються передавати Україні ракети ATACMS з дальністю близько 300 км. Основною причиною є розбіжності щодо можливих ударів.

Натхненні недавніми успіхами на фронті, українські офіційні особи наполягають на постачанні ракет більшої дальності для завдання глибших ударів по окупованій росією території, включаючи Крим, що викликає питання про те, наскільки агресивно адміністрація Байдена підтримуватиме військові цілі Києва.

Офіційні особи США закликали Україну зосередитися на бойових діях у східній та південній частинах країни, особливо навколо Харкова та Херсона, де вона досягла найбільших успіхів після вторгнення фашистської росії 24 лютого.

Небажання адміністрації Байдена надати ракети великої дальності відображає глибшу суперечку, частково про те, як підтримати Україну, не ризикуючи ширшим конфліктом із росією, лідери якої використовують ядерний шантаж, що вони можуть вдатися до ядерної зброї.

«Причиною, через яку ми не даємо їм цю зброю, є розбіжності щодо завдання ударів по цілям у Криму», — заявив представник конгресу.

Українська сторона не приховує, що планує використати для придушення воєнних цілей в окупованому Криму. Зокрема, за пунктами управління іранськими дронами

Військовий аташе України у Вашингтоні генерал-майор Борис Кременецький заявив у четвер, що Росія переважно використовує надані Іраном безпілотники для атак на громадянську інфраструктуру. Він додав, що Україна використовує системи ППО, щоб пом'якшити загрозу, але також прагне атакувати об'єкти, з яких літають та керуються безпілотники.

Хоча американська мобільна ракетна установка Himars, яка вже надана Києву, є ефективною системою для цієї мети, він додав, що Україна хоче придбати системи більшої дальності, які можна було б запускати з пускової установки Himars. Він не назвав ракету ATACMS на ім'я та відмовився обговорювати цілі в Криму.

"Ми шукаємо ракети великої дальності для Хімарса", - сказав він на вебінарі, організованому лондонським Міжнародним інститутом стратегічних досліджень. "Нам потрібно вразити кілька цілей на окупованій українській території."

Офіційні особи США стверджують, що ракети більшої дальності не потрібні для нинішньої війни України, і вважають, що Москва побачить у цьому ескалацію в той час, коли вище керівництво на росії порушило питання використання ядерного арсеналу країни, пише The Wall Street Journal

Читайте АСН в Google News