Які підставки для ноутбука краще: з активним або пасивним охолодженням

29.08.2022, 11:27

Головні переваги ноутбуків – це автономність та мобільність. На жаль, багато користувачів помилково вважають, що техніка може витримати будь-які умови експлуатації. Вони встановлюють лептопи на колінах, на постільній білизні, на подушках або на інших м'яких опорах, і отримують неприємну несподіванку у вигляді пристрою, що перегрівся. Справа в тому, що м'яка основа перекриває вентиляційні отвори, перешкоджає ефективній циркуляції повітря та знижує ефективність охолодження.

Щоб цього не відбувалося, слід встановлювати техніку на твердих поверхнях. А якщо ви все ж таки не хочете залишати зручне місце на дивані, тоді варто використовувати спеціальні підставки. Вони продаються в тих же магазинах, де можна купити ноутбук в Одесі. Вам на вибір запропонують моделі з пасивним та активним охолодженням. У нашій статті ми розглянемо основні особливості та переваги підставок цих двох типів.

Які завдання вирішує підставка під ноутбук

Цей аксесуар виконує відразу кілька завдань:

  • підвищує ефективність системи охолодження лептопа при високих навантаженнях, у спекотному кліматі;

  • забезпечує вільний повітрообмін через вентиляційні отвори в корпусі;

  • допомагає встановлювати техніку в безпечному та зручному для роботи положенні.

Таким чином, використання підставки вбереже дорогу техніку від перегріву та виходу з ладу, а також допоможе працювати на ній з максимальним комфортом.

Який тип охолодження кращий: активний чи пасивний

Моделі з активним охолодженням оснащені вентиляторами, які забезпечують примусову циркуляцію повітря. Потік, що створюється ними, надходить у вентиляційні отвори на корпусі і сприяє додатковому охолодженню. При виборі цих аксесуарів варто врахувати такі нюанси:

  1. Підставку з активним охолодженням необхідно підключати до джерела живлення. Це може бути розетка або USB-порт самого лептопа.

  2. Ефективність охолодження залежить від швидкості обертання кулерів. Але коли вони працюють на високих оборотах, тоді видають відчутний шум, і це може завдавати користувачеві певного дискомфорту.

Підставки з пасивним охолодженням менш енергоємні та безшумні, але й поступаються активним аналогам ефективності. Вони створюють додатковий простір між технікою та робочою поверхнею, щоб вентиляції нічого не заважало. Крім того, ці аксесуари виготовляють із матеріалів, що поглинають та розсіюють тепло від нагрітого лептопа.

Таким чином, якщо ви використовуєте ноутбук для роботи з ресурсомісткими додатками або для ігор, тоді в магазині Алло в Одесі. Вам краще придивитися до асортименту підставок з активним охолодженням. Якщо ж техніка не часто працює під навантаженням, а вам просто хочеться вберегти її від перегріву та з комфортом працювати на ній на дивані, тоді пристрою з пасивним охолодженням буде цілком достатньо.

 

 

Читайте АСН в Google News