Сьогодні заговення перед Успенським постом. Традиції

13.08.2022, 09:30

Успенський пост  пост в православ'ї, встановлений на честь свята Успіння Пресвятої Богородиці, один з чотирьох багатоденних постів церковного року (церква виділила 4 головних багатоденних постів у році; Великий, Петров, Успенський та Різдвяний). Починається з 1 [14] серпня по 14

В Україні та Білорусі Успенський пост у просторіччі називався СпасівкаСпасиПані СпожинкиСпожинка.

Успенський піст з'явився близько 1000 року, коли з тривалого компенсаторного літнього посту (для тих, хто не дотримувався Великий піст), через недугу людську, був виключений весь місяць липень, і перша частина посту почала закінчуватися у свято  апостолів Петра і Павла 29 червня 2009 року (12 липня). Друга ж частина того посту утворила Успенський піст, що починається зі свята Походження чесних дерев Животворчого Хреста1 серпнясерпня).

Як і під час будь-якого православного посту, в Успенський піст важлива не тільки тілесна помірність, а й духовна, тобто треба намагатися не вдаватися до гучних розваг.

Згідно з церковним статутом, у ці дні суворість трапези така ж, як і в Великий піст, тобто виключаються м'ясні, молочні продукти та яйця, а риба дозволяється тільки у свято Преображення Господнього. Згідно з деякими монастирськими статутами, наказується:

  • у понеділки, середи та п'ятниці — суходіння;
  • по вівторках та четвергах — варена їжа без олії;
  • в суботу та неділю допускаються рослинна олія та вино;
  • у перший день посту, у свято Походження (зносу) чесних древ Животворчого Хреста Господнього (1
  • у свято Преображення Господнього(6
  • у свято Успіння Пресвятої Богородиці(15

Читайте АСН в Google News