6 січня: Різдвяний Святвечір, напередодні чарівної ночі. Які є заборони на сьогодні

06.01.2022, 07:02

6 січня - Святвечір, напередодні свята Різдва Христового. Прийнято на Святвечір дотримуватися суворого посту і йти до храму, щоб зустріти урочистість у богослужінні.

Будинок має бути чистим і прикрашеним. Напередодні Різдва необхідно обов'язково встановити в будинку ялинку та прикрасити її. Напевно, зелена красуня вже стоїть з новорічного свята і настає ще один важливий для неї день, а точніше ніч. Нарядне та прикрашене дерево – один з головних атрибутів свята, яке приносить не лише гарний настрій, а й щастя.

"До першої зірки не можна..."

Ось уже не випадковий вираз. Приймати їжу в Різдвяний Святвечір можна тільки після появи на небі тієї самої першої зірки. Існує традиція – виходити всією сім'єю у двір і виглядати цю мерехтливу зірку. І вже після цього можна приступити до святкової вечері.

Різдво. Народження. Свято. Свято Різдва пов'язане з радістю, тому відмовтеся від чорних, дуже темних тонів в одязі.

У жодному разі напередодні Різдва, як і в саме свято, не можна лаятися і сперечатися. Переборіть це бажання, навіть якщо ви відчуваєте в якомусь питанні або суперечці свою абсолютну правоту. Будьте мудрішими і терпимими. Інакше добрі стосунки з близькою людиною можна втратити на все життя. Одна суперечка того не варта.

В Святвечір заборонено ворожити. Це вважається великим гріховним діянням. Будьте гостинні. Всіх, кому потрібна їжа та дах, потрібно зустріти та забезпечити всім необхідним. Вважається, що це принесе щастя, мир та благополуччя вашому дому.

У Святвечір будинку має бути все прибрано і чисто, але підготуватися слід заздалегідь — 6 та 7 січня прибирання, прання, шиття та інші побутові справи краще відкласти. Єдиний виняток - підготовка смачних частування та трапези до святкового столу.

Наші пращури помітили, якщо у цей день спекотні сніданки, то хлопці та дівчата ходили по хатах, співали пісні-коляди і просили у господарів частування і гроші.

Читайте АСН в Google News