14 червня: традиції сьогоднішнього дня.

14.06.2021, 07:45

14 червня (1 червня по старому стилю) православна церква відзначає пам'ять святого Юстина Філософа.
У народі 14 червня прив'язавшись до церковного календаря називали "Устинов день". Так само до цього дня припали ще такі назви Устин-брусничне губи, Устин і Харитон.

Варто звернути увагу на те, що за юліанським календарем з цього дня настає перший літній місяць - червень. Назва місяця пішло від слова "червоний" - багряний (червоний) колір, який у наших предків вважався символом краси і перемоги. У перший літній місяць природа остаточно перемагала холоду, а навколо розквітали квіти і яскрава зелень. Ще червня славиться найдовшими днями і найкоротшими ночами.
У народі Устинов день сприймався як паркан - тин, що відокремлює весну від літа: «Устин - між травнем і червнем тин». В цей день заборонялося ставити паркани, в іншому випадку у того, хто не послухається, може статися пожежа.

Устинов день присвячували посіву гречки. Якщо у сонечка кошлаті передні лапки - сіяли ранню гречку, якщо кошлаті середні - середню, якщо задні - пізню.

Вважалося, що в день Устина і Харитона можна позбутися надокучливих людей, які не дають іншим спокою. Щоб це зробити зривали вербовий прут і встромляли його між своїм слідом і слідом неприємного людини.

У цей час багато людей вирушають до лісу за лікувальними травами. Важливо пам'ятати, що рослини - це дар Божий, тому не виривайте їх з коренем, якщо він вам не потрібен. Кореневище слід залишити в землі, щоб на наступний рік було що збирати. Якщо ж необхідний цілющий корінь, то весь його НЕ викопуйте, частина залиште в землі.

Прийшовши в ліс по трави і корінням, вклоніться на всі чотири сторони і попросіть прощення у всього білого світла, а також дозволу взяти силу від землі, щоб допомогти всім, кому погано. Якщо ви так зробите, то на вашому шляху будуть попадатися тільки сильні і міцні рослини.

У наших предків існувало безліч повір'їв і прикмет.

Так, в цей день особливу увагу приділяли погоді, а саме, вітрі. Багато хто навіть заговорювали вітер. Вважалося, що повітряні потоки можуть в корені вплинути на зростання і врожай хліба;
Звертали увагу і на оптичні явища. Наприклад, веселка зранку говорила про денний або вечірній дощі;
Якщо сонце встає на чистому небі, гарному врожаю жита бути. Великий обсяг льону і конопель буде, якщо небо похмуре.
Що не можна робити 14 червня 2021 року:

В "Устинов день" не можна сваритися, навпаки, згуртування допоможе подолати тяжби і негаразди життя;
Не можна виходити в город працювати. Дозволяється тільки вечірній полив. Інакше, вірили предки, трапитися пожежа, або урожай буде невеликим.
Перебувати з нелюбимими в цей день теж не слід. Провести "Устинов день" потрібно в турботі і любові.

Читайте АСН в Google News