Великий піст: що строго заборонено робити на другому тижні

22.03.2021, 14:38

Як уже писала Аналітична Служба Новин (АСН) в цьому році Великдень буде пізньою, яку православні християни святкуватимуть 2 травня, тому і Великий Піст почався досить пізно - 15 березня, триватиме він 48 днів і завершиться напередодні великого свята

Всім тим, хто вирішив дотримуватися вимог посту слід пам'ятати, що у кожного тижня з усіх днів Великого Посту є свої особливі правила, яких слід дотримуватися.

Нижче ми розповімо, що вимагає дотримуватися під час другого тижня Великого Посту, яка почалася з сьогоднішнього дня.

Згідно традицій час до 26 квітня буде називатися "Чотиридесятницею", таку назву цей період отримав як символ того, що Ісус Христос провів у пустелі, постить протягом 40 днів.

Потім почнеться Страсний тиждень - останній перед Великоднем. Вона вважається найсуворішим по меню і поведінки.

У другу неділю Великого Посту потрібно обмежити себе в харчуванні, і врахувати, що ця вимога поширюється не тільки на другу, а й на наступні тижні, аж до шостої.

Понеділок, середа, п'ятниця - сухоядение, вівторок і четвер - гаряча їжа без олії, субота та неділя - гаряча їжа з рослинним маслом.
Так, у вівторок і четвер можна готувати їжу, використовуючи найпростіші пісні рецепти. Наприклад, варити, тушкувати, запікати овочі. А ось каші - строго на воді (крім вихідних, коли в їжу можна додавати рослинне масло).

Обмеження стосуються не тільки їжі

Великий піст - час не тільки для очищення тіла, а й душі, тому забороняється в усіх 48 днів:

сваритися, дратуватися, лихословити, брехати;
святкувати і веселитися;
вживати спиртне;
повчати інших, демонструвати гординю.
Також утримання стосується інтимного життя, але за обопільною згодою партнерів.
Що дозволено робити в Великий пост

По неділях потрібно відвідувати церкву і в будні дні молитися.

Страви з риби можна собі дозволити на Благовіщення (7 квітня) та Вербну неділю (25 квітня). А ось на Лазареву суботу (24 квітня) можна порадувати себе ікрою.

Читайте АСН в Google News