США розірвали Договір з відкритого неба

22.11.2020, 13:38

США з неділі, 22 листопада, перестали бути учасником Договору з відкритого неба. Про це повідомляє ТАСС.

21 травня Вашингтон направив іншим країнам-учасницям документа повідомлення про розірвання договору. Свою позицію США пояснили тим, що Москва нібито не дотримується пункти цієї угоди. Зокрема, Білий дім заявив, що Росія під час польотів над США стежила за місцезнаходженням американського президента. Москва відкидає звинувачення Вашингтона.

З цього дня США не можуть здійснювати інспекційні обльоти територій країн-учасників договору, а також отримувати від них доступ до зібраних під час польотів даними.

Договір з відкритого неба уклали в 1992 році. Згідно з документом, країни-учасниці можуть здійснювати розвідувальні польоти над територією один одного, щоб стежити за військовою діяльністю і дотриманням діючих договорів у галузі контролю над озброєннями.

21 травня повідомлялося про рішення США вийти з Договору з відкритого неба. Президент США Дональд Трамп повідомив, що Вашингтон зважився на такий крок через поведінку Москви, яка нібито порушує умови договору. У держдепартаменті пояснили, що рішення вступає в силу через шість місяців, починаючи з п'ятниці, 22 травня.

Договір, укладений між 23 державами-членами ОБСЄ в 1992 році, дає можливість країнам-учасницям здійснювати інспекційні обльоти територій один одного, спостерігаючи за військовою діяльністю і дотриманням діючих договорів у галузі контролю над озброєннями.

Читайте АСН в Google News