Юристи пояснили, чи можна розраховувати на соцдопомогу для дитини при переїзді в іншу країну

27.08.2018, 13:15

Суд відновив сім'ю, що виховує прийомну дитину і переїхала в іншу країну, в її праві отримувати соціальну допомогу від українській державі. Про це повідомив ресурс "Українське право" з посиланням на Перший київський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

За інформацією видання, судова справа була пов'язана з тим, що раніше органи державної влади відмовляли сім'ї в законному праві отримувати належну допомогу на дитину-сироту, опіка над якою була оформлена в 2014 році, з 2016-го року, коли родина переїхала до Грузії. Прийомні батьки після переїзду повідомили в управління праці та соціального захисту населення м.Києва про переїзд і про те, що всі члени сім'ї залишаються громадянами України.

Однак управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної в м.Києві адміністрації припинило виплати державної допомоги, аргументуючи це тим, що «... дитина не проживає на території України, то зобов'язання щодо виплати допомоги покладається на державу, в якій проживає опікун (піклувальник ) разом з дитиною». Примітно, що з Міністерства соціальної політики України прийомна мама отримала аналогічну відповідь.

Адвокат же роз'яснила, що позиція органів державної влади є протиправною і суперечить нормам національного законодавства. На її думку, державна допомога на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, призначалася відповідно до національного законодавства України.

Підстави припинення допомоги в цьому випадку відсутні, і управління праці та соціального захисту населення зобов'язане здійснювати виплату допомоги шляхом переказу коштів громадянам України. Грузія зі свого боку зобов'язана лише забезпечити вільну виплату цієї допомоги.

На користь цієї позиції свідчить не тільки національне законодавство, але і міжнародні правові акти, ратифіковані державами Україною та Грузією. За рішенням Дарницького районного суду міста Києва сім'ї відновили виплати на дитину.

Відмова в призначенні допомоги на дитину визнана незаконною і скасована. Підставами для припинення виплати на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, є: звільнення від виконання обов'язків опікуна чи піклувальника.

Також це може бути працевлаштування або вступу в шлюб дитиною до досягнення нею 18-річного віку; усиновлення дитини, передача дитини батькам; досягнення нею 18-річного віку. Нагадаємо, працюючі пенсіонери отримуватимуть пенсійні виплати в повному обсязі навіть після завершення пенсійної реформи. Про це заявили в Міністерстві соціальної політики.

Читайте АСН в Google News