Осіннє підвищення пенсій: хто може сподіватися на надбавку

19.08.2018, 15:11

Частина населення України вже давно сподівається на підвищення пенсії. Життя в країні дорожчає з кожним днем, а соціальні виплати явно за цими подорожчаннями не встигають.

За словами віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка, нове підвищення пенсій торкнеться пенсіонерів з великим трудовим стажем і маленьким пенсійним забезпеченням, повідомляє УП.

«Дуже маленьку надбавку до пенсії отримали люди з великим трудовим стажем, 35-45 років, але малої заробітною платою, - сказав він. - Ми працюємо, і президент звертався до уряду, і глава уряду це обіцяв, що все-таки питання великого стажу і маленьку зарплату повинен бути переглянутий ».

Він уточнив, що уряд вже готує відповідні розрахунки і пропозиції, оскільки це питання дуже болюче. І хоч нинішня влада не винна в тому, що люди свого часу отримували мінімальну зарплату, але, як вважає П. Розенко, не можна пройти повз цієї проблеми, і для цих людей потрібно зробити якусь окрему програму. Щоб створити цю програму, необхідно внести зміни до чинного законодавства. З цього приводу є вже звернення президента до уряду, є відповідні ініціативи уряду. І може бути вже найближчим часом буде визначена схема перерахунків.

Згадуючи липневу затримку пенсій, виникає питання: чи вистачить ресурсів у Пенсійному фонді для чергового підвищення? Павло Розенко вважає, що з цим не повинно бути проблем.

«В уряді немає дискусії, потрібно підвищувати пенсії чи ні, - каже він. - Все залежить від фінансових можливостей української економіки, від наявності фінансового ресурсу Пенсійного фонду України. Це питання досить масштабне. Він включає і розвиток економіки, і легалізацію заробітної плати, і легалізацію тіньової зайнятості, і динаміку надходжень до Пенсійного фонду. Якщо всі ці фактори складуться, ми отримаємо реальний ресурс, і, я сподіваюся, що в цьому році ми впровадимо цю ініціативу».

Пенсіонерів з великим стажем і маленькою пенсією в Україні близько 3 млн осіб (всього отримують пенсії 13 млн). А отримують вони так мало через мізерні базові зарплати, які були у них ще в СРСР. Зокрема, це колгоспники і працівники некваліфікованої праці. Зараз їм - за 70 років. І, швидше за все, не будемо давати в цьому році надбавки. Адже наступний рік - рік виборів президента і Верховної Ради. Схоже, передвиборча гонка за голоси пенсіонерів вже почалася.

Читайте АСН в Google News