Тітанобоа - який вигляд мала найбільша змія на планеті

17.04.2018, 18:10

Тітанобоа - доісторична гігантська змія, розміром з подовжений шкільний автобус. З масою близько 1 тонни і завдовжки до 15 метрів - це були справжні монстри серед змій, що коли-небудь жили на Землі. У цій статті, ви відкриєте для себе 10 унікальних фактів про найбільший вид змій на планеті з епохи палеоцену.

1. Тітанобоа з'явилася через 5 мільйонів років після вимирання динозаврів Після загибелі динозаврів 65 мільйонів років тому, потрібні були ще мільйони років для відновлення життя на Землі. З'явившись за часів епохи палеоцену, тітанобоа (поряд з доісторичними черепахами і крокодилами) стала однією з перших гігантських рептилій, які повернули собі екологічні ніші, що пустують після смерті динозаврів наприкінці крейдяного періоду, птерозаврів і морських рептилій.

2. Тітанобоа була удавом, але полювала як крокодил. Змія атакувала свою здобич з води. Вона частково занурювалася в воду, а потім, коли жертва опинялася в зоні досяжності, раптовим кидком ловила її. Справа в тому, що через величезну масу змія просто не могла пересуватися швидко. А вода полегшувала стрімкі рухи.

3. До відкриття останків тітанобоа, королем змій був гігантофіс. 10-метровий гігантофіс вважався найбільшою змією з тих, що коли-небудь жили на Землі, поки його репутацію не затьмарила тітанобоа, яка з'явилася на кілька мільйонів років раніше. Але все ж, гігантофіс був не менш небезпечний для здобичі, ніж його набагато більший попередник. Палеонтологи вважають, що ця африканська змія полювала навіть на далекого предка слона - мерітерія.

4. З огляду на довжину і масу доісторичної змії, закони фізики та біології не могли допустити рівномірного розподілу ваги по всій довжині тіла тварини. Тітанобоа були помітно товщі до центру тулуба (до 1 м), що забезпечувало достатню місткість для великої здобичі, що жила в ті часи.

5. Забарвлення тітанобоа нагадувало брудний автомобільний килимок. На відміну від деяких сучасних отруйних змій, яскравий окрас не приніс би ніякої користі доісторичній змії. Насправді, тітанобоа мала непримітний окрас, який допомагав гігантській змії зливатися з навколишнім середовищем. Якби ви чудесним чином перенеслися до Південної Америки епохи палеоцену, скоріш за все, тітанобоа перекусила б вас навпіл, перш ніж ви зрозуміли, що перед вами не водорості.

9. Модель тітанобоа в натуральну величину на Центральному вокзалі Нью-Йорка в 2012 році встановив Смітсонівський інститут. 14 метрова модель тітанобоа довгий час наводила жах на пасажирів.

  

Читайте АСН в Google News