З 6,3 млрд гривень для аграріїв половина піде на "відкати" чиновникам - експерт

01.03.2018, 11:50

З обіцяних аграріям як дотації 6,3 млрд гривень до 40% піде на відкати державним чиновникам, оскільки механізм розподілу допомоги передбачає участь комісії. Таку думку висловив заступник голови Всеукраїнського аграрного ради (ВАС) Михайло Соколов на прес-конференції, передав кореспондент ASN.

"Ми наполягаємо на тому, що розподіл коштів по кожному з напрямів державної підтримки має відбуватися в автоматичному режимі, а не через чиновників. Але, згідно з затвердженим механізмом державної підтримки на 2018 рік, бюджетні кошти будуть розподілені через спеціальні комісії. Як показує досвід, такі організації традиційно беруть "відкати" в розмірі 30-40% від виділених сум", - пояснив експерт.

Крім того, за його словами, передбачається, що державна підтримка у вигляді компенсації за кредитами буде здійснюватися через певне коло банків, які підпишуть з Мінагрополітики меморандум. На думку Соколова, така норма суперечить закону, оскільки відомство не уповноважене підписувати меморандуми.

Крім того, ця норма штучно обмежує число сільгоспвиробників, які зможуть скористатися державною допомогою. Також експерт зазначив, що велика кількість юридичних помилок у розробленому механізмі дотацій доводить, що він приймався поспіхом, без проведення ретельного аналізу.

Цього, на його думку, можна було б уникнути, якби уряд дотримався процедури і виніс би документ на публічне обговорення. Замість цього ВАС мало не з допомогою розвідки зумів роздобути початковий текст документа, озвучений на засіданні Кабміну, який значно відрізнявся від того, який був уже оприлюднений.

Нагадаємо, 7 лютого Кабінет міністрів ухвалив пакет рішень для підтримки вітчизняної агропромислової галузі. В.о. міністра АПК Максим Мартинюк повідомив, що на сьогодні в Україні зберігаються негативні тенденції скорочення поголів'я рогатої худоби. Але при цьому зростають експортні можливості і потенціал України, який можна ефективно реалізувати.

Читайте АСН в Google News